Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 05:23
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nepochopitelné chování štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 30. říj. 2008 10:19 
Offline

Registrován: stř 29. říj. 2008 13:05
Příspěvky: 6
Bydliště: Rokytno
Dobrý den.
potřebuji poradi s pro mě nepochopitelným chováním mého 5,5 měs.štěněte entlebušského salašnického psa.Je to náš čtvrtý člen rodiny.4ást dne tráví se mnou a jetě s jedním křížencem (9 let )doma,část dne je na zahradě se dvěma berňačkami(6let a 3 roky).Všichni psi si spolu rozumí,nedochází k žádným konfliktům.A teď ten problém.Pokud jsem se štěnetem doma nebo sama na procházce,je to bezvadný,poslušný zvíře.Na povely reaguje ihned,ve svém věku se nechá odvolat i když utíká třeba za kočkou.Povely ke mně, sedni ,lehni ,místo jsou pro něho samozřejmostí. Problé nastává tehdy,když s ním jdu na zahradu za ostatními psy.Jakmile spatří dveře,kterými s vchází na zahradu,je jak vyměněný a smyslů zbavený.Začne mě kousat do nohavic,houpat po rukách a štěkat. Když ho posadím nebo odložím,ihned vstane a pokračuje ve svých projevech. A běda,když se za mnou přijde pohladit druhý pes.Neútočí na něj ,ale na mě.Jakmile odejdu,pes se sklidní a je se všemi ten nejlepší kamarád.Chtěla bych problém vyřešit co nejdříve,aby to nepřerostlo v nějaký malér,protože mám i dítě .ještě musím dodat,že se takto chová i k manželovi a ostatním členům rodiny. Zkoušela jsem už mnoho metod aby přestal.(pokárání,vytahání za kůži,občas ho za to někam zavřu,povely fuj a nesmíš v tuto chvíli ignoruje),nic na něj neplatí.Nedovedu posoudit jestli to dělá ze žárlivosti,nebo proč. :?: :?: :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. říj. 2008 17:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
ESP jsou jako odjištěný granát. Rychlí - v myšlení i konání, hlavně tak, aby jim kápla nějaká výhoda. Jestliže si appenzell usmyslí že ta konkrétní hračka nebo člověk je "moje" (myšleno jeho-psa), tak ESP řekne slovo moje 3x za sebou. V prvopočátku to vypadá roztomile a směšně. Po pár měsících otravně a nakonec i nebezpečně. V lidské rovině se to dá nazvat žárlivostí a majetnictvím. Pro vás je jediná rada-netrpět mu to. Křik a plácání jenom zhorší situaci. Věnujete se psovi a o to mu jde.Já osobně bych vycházela ven se psem na vodítku, eventuelně s náhubkem. Když se bude chovat korektně, pustím ho na zahradu mezi psy. Když ne, je několik možností. Vyjít ven jen tehdy, pokud se bude chovat korektně, ale pozor, také byste mohli zůstat doma navždy a on vás bude mít jen pro sebe. Nebo vyjít ven a při nekorektním chování psa uvázat a hrát si s BSP. Netrpět mu skákání na BSP a zakusování se do jejich kožichu. Jednou byste mohli přijít na zahradu a mít otrimované oba BSP. I to entlebuch umí. Hrát si se psy ano, ale bez zakusování. Do zubů pouze věci k tomu určené. Kdyby se ESP náhodou "urazil" za to, že jste se k němu tak "podle" zachovali, nenechte ho na pokoji, ale zacvičte s ním povely. Prostě byste měli mít poslední slovo vy a ne pes. Hodně štěstí.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. říj. 2008 18:59 
Offline

Registrován: stř 29. říj. 2008 13:05
Příspěvky: 6
Bydliště: Rokytno
Paní Lenko,máte pravdu,že pokud se ho snažím potrestat,mám pocit,že ho to ještě více vyprovokuje.S tím vodítkem jsem to již také zkoušela,ale jelikož skáče po mně,moc velký efekt to nemá.Ten náhubek mě nenapadl.A to hlavně proto,že se svými berňačkami jsem ho nikdy nepotřebovala.Určitě to vyzkouším,protože to je nenásilné dobré řešení. Třeba mu to rychle dojde a přestane.Je to opravdu chytré plemeno,oproti berňákům se mnohem rychleji učí.
Zatím děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 10:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Ještě jsem zapomněla napsat, že je důležité své výchovné fígle měnit. Jakmile potřebujete něco potlačit, se stereotypem u ESP většinou neuspějete. Rádi aportují, přetahují se, vyhledávají. Vaše odchody na zahradu bych střídala-někdy s vodítkem a náhubkem, někdy s vodítkem a míčkem na šňůrce v tlamě-šňůrku držte vy a lehce míček takto tahejte a řikejte pejskovi třeba "drrržžž, tak jsi šikula", jindy ho nalaďte na přetahování a opět s plnou tlamou vyjděte ven-nebude tak mít čím kousat do vás. Jestli i BSP rádi aportují, je zapotřebí vzít i nějakou hračku pro ně. Neházejte jeden míček 3 salaším, nemuselo by to dělat dobrotu. Vyhledávat může doma půlky piškotků. Ukážete mu piškotek, dáte mu ho sníst, pak s ním na vodítku "ukryjete" několik půlek piškotků doma, pustíte z vodítka a řeknete "hledej ňaminku", pak pochválíte, odměníte hračkou, kterou nemá stále k dispozici, tudíž je mu vzácná a těší se na ni. A tak můžete vymýšlet hry donekonečna. :D Dobrý je míček do kterého se dají dát dobrůtky, pejsek ho koulí a ňaminky z něj vypadávají. Můžete ho naplnit i granulkama, které pak nedostane do misky ale do míčku.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nepochopitelné chování štěněte
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě. 2011 15:28 
Offline

Registrován: ned 01. kvě. 2011 11:01
Příspěvky: 2
Bydliště: Karviná
Dobrý den,
já mám podobný problém. Mám doma velkého salašníka (3 roky), je velmi hodný a tolerantní. Nedávno jsme pořídily entlebucha 4 měsíce a je to malý dáblík. Velkého utlačuje, vše mu krade, hryže ho do noh. Mě taky a to hlavně, když si chci pohladit velkého tak malý je jak urvaný ze řetězu, zahryzne se mi do ruky anebo strašně moc štěká. Snažím se mu podstrčit vždy nějakou hračku nebo ho na minutku někam zavřu. On se uklidní a je to lepší. Nejhorší to je, když příjdu, oba psi se se mnou chtějí vítat, ale malý kouše a nenechá mě přivítat se i s velkým. Příkazy jako nesmíš zatím nefungují :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nepochopitelné chování štěněte
PříspěvekNapsal: stř 18. kvě. 2011 09:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
zanetka_b píše:
...Příkazy jako nesmíš zatím nefungují :(
Tohle není příkaz, ale zákaz a ne zatím, ale nikdy nebudou fungovat. Kdybys četla alespoň mou první knihu (když ne obě), věděla bys, jak to funguje, respektive že zákaz v tomto nefunguje. Tímto přístupem z něho uděláš tak akorát uštěkaného hysterika.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!