Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: pát 17. črc. 2009 07:32 
Offline

Registrován: čtv 16. črc. 2009 10:19
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
TO Dorotka: vím co myslíš a děkuju za radu co jde změnit hned teď. Já s ní měla od mala víc problémů, honila vše co se hýbalo od aut po běžce a to se nám podařilo v podstatě odbourat, ale trvalo to. S tou agresí jsem to nezvládla, uvědomuju si hodně situací, které jsem měla řešit jinak - jezdíme občas na psí výlety a když se nějaký pes přiblížil k mojí posteli tak vrčela...a já toho psa radši poslala dál. Teď jí říkám že se nic neděje, pejska zavolám, pohladím ho i ji a vypadá to že se už i umí zklidnit. Něco podobného si možná představuji při tom vyjíždění, ale konkrétně je potřeba to určitě vidět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agresivita
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 13:19 
Offline

Registrován: ned 26. črc. 2009 20:24
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně našeho psa. Máme 16ti měsíční border kolii a poslední dobou začal hrozivě štěkat na ostatní psy. Jakmile potkáme nějakého psa, tak buď hned začne hrozivě štěkat a cenit zuby a když ne, tak je necháme se očuchat, ale to okolo sebe pořád chodí dokola, začíná se pomalu ježit a většinou vyjede jako první. Bez ohledu na to jestli je to fena nebo pes. Když jedeme v autě, tak štěká a vrčí na každého psa, kterého venku vidí. V okolí kde bydlíme je několik psů, se kterými si hraje a je v pohodě. Například fena dobrmana nebo kokršpaněl. Ale pak je tu pes dobrman a to by nedopadlo dobře. Ale také například jezdí ke známe, která hlídá psy a jejich tam třeba deset a všichni si hrají. Prostě nedokážeme říci, kdy a na kterého psa bude hodný a naopak. Když se nás někdo ptá, jestli je hodný říkáme, že ano, protože lidi on miluje, ale co se týče psů, nelze to říci s jistotou. Máme toto chování k ostatním psům brát jako agresivitu? a myslíte si, že kdyby jsme ho pustili z vodítka, tak by nevystartoval jako první? předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 13:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Agresivita to je, je spôsobená strachom, neistotou, nedostatočnou, alebo nesprávnou sicializáciou a komunikáciou. Je pravdepodobné, že ak nebude na vodítku, bude reagovať o niečo lepšie, pretože na neho nebudete prenášať práve tú svoju neistotu, ale riešenie spočíva v inom, prečítajte si od začiatku túto tému a témy o agresivite ku psom.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vrčení
PříspěvekNapsal: ned 03. led. 2010 17:25 
Offline

Registrován: pát 04. pro. 2009 13:21
Příspěvky: 6
Bydliště: Rakovník
Ahojky,mam dotaz. Moje skoro 8mesicni fenka (krizenec NO a hovawarta s borderkou) najednou zacala vrcet na fenku ktera je o mesic starsi nez ona(zlatý retrívr),doted si normalne hrali. Zacalo to kdyz k nam ta druha fenka pribehla a ta moje byla na voditku,to jsem ji pustila a normalne si hrali,dneska to udelala znova a tentokrat vrcela o hodne vic,byla na volno, lezela a cihala dokud k nam ta druha nepribehne jakmile dobehla tak na ni ta moje vrcela a proste dorazela tak jsem ji vytahala za krk a uz byla v pohode potom si normalne hrali. Je mozny,ze to bylo kvuli tomu ze ta moje potvora byla proste u me a branila me?? Ted mi totiz doslo,ze vzdycky kdyz se videli tak za ni pribehla ta moje a celkove u vsech psu to tak bylo. A jak se mam v takovyhle situaci chovat??Ona neutoci (zatim) proste jen vrci,je taky mozny,ze je to tim,ze dospiva??Jeste ani jedna z nich neharala. Taky me napadlo jestli na to nemel vliv silvestr,navecer kousek od nas hodil nekdo petardu a od ty doby byla vydesena a porad se doma schovavala a hystericky stekala kdyz slysela petardu. Nikdy predtim nevrcela :( a ani ji nikdy zadnej pes nenapadl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 09:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesunul jsem tento dotaz tam, kde najdeš odpovědi. Pročti si celé toto téma i další související.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 20:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Dneska Jackie při cvičení na cvičáku vyjel po stafordovi,pes velkej jak tele,ale v pohodě.Jackie na něj od začátku vrčel,při prvním setkání,když jsem viděla,že s ním má problém,snažila jsem se přemluvit jeho majitelku,aby jsme je po ,,vlčárovsku´´ nechali očuchat.Jackie,protože to dobře zná držel,ale ona ho bohužel v klidu udržet nedokázala,takže se nezadařilo.A dnes se potkali po druhý a oba si zamilovali stejnou fenku a Jackie od začátku na něj hodně vrčel,tak jsem ho posadila zády k němu a domlouvala mu že pohoda,ať ho neřeší,že to by stejně nevyhrál atd.A při takovém tom procházení psů mezi sebou Jackie udělal výpad na něj,samozřejmě hned letěl na druhou stranu,protože napnul vodítko,ale už byl rozčílenej,tak jsem ho na chvilku znehybněla přitlačením k zemi,aby se uklidnil.Pak už byl klid,sice po něm pořád pokukoval,ale nesnažil se o nic.Vyřešila jsem to dobře?Znamená to,že mi přestal věřit,že ho ochráním,proto po něm vyjel?Staford byl celou dobu v klidu,nijak na něj nereagoval (naštěstí).

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 21:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kolik mu je?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 21:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Asi 18měs.,já ho mám ted´ 8 měsíc.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 21:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
oprava 16 měs. (neumím počítat)

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2010 08:15 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
lomata30 píše:
Znamená to,že mi přestal věřit,že ho ochráním,proto po něm vyjel?Staford byl celou dobu v klidu,nijak na něj nereagoval (naštěstí).


mě to spíš připadá, že machruje, než že by se tolik bál, nemá respekt vůči tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2010 10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Nevím,mě to přišlo jako že se ho bojí.Sebevědomí on moc nemá,trochu se zlepšil od té doby co ho mám....ale úplnej suverén to teda není.Napadla mne puberta,jestli to nemůže mít spojitost.... :dontknow:

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2010 11:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo, mě právě taky. Zvlášť, když se jednalo o "spor" o čubinu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2010 16:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Tak že by nás ta puberta taky dostihla?A myslíš,že to byla důsledná reakce aby pochopil,že takhle teda néé?Je to znehybnění dostatečně srozumitelný?Potom jsme dál pokračovali v cvičení a šlapal jak hodinky.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2010 17:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
neptej se jestli je srozumitelné ptej se jestli měla na psa správný efekt:-) pokud nechal stafáka už bejt pak ano

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2010 17:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Radši jsem se zeptala,nechci aby Jackie ani kvůli pubertě získal pocit,že tohle chování je o.k tak to chci zarazit hned v začátku.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě. 2010 13:44 
Offline

Registrován: úte 10. lis. 2009 11:14
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 10
Ahoj všem,
myslím, že jediné co bych sem měla napsat, je že si uvědomuju, jak jsem ve výchově zklamala, že mě to hrozně mrzí vůči psovi i kvůli mně samotné, a že potřebuji pomoct. Docházením na cvičáky a snahou svépomocí aplikovat výcvikové metody jsem docílila leda tak toho, že ani pes ani já vlastně nevíme o co komu jde.
Máme Jack Russel Teriéra, psa, letos mu budou 3 roky. Jako mnoho neinformovaných pejskařů začátečníků jsem se domnívala, že pročtením informací na internetu budu dostatečně připravená. Že je každý pes skutečně individuál, a rozhodně na ně nelze uplatňovat hromadný manuál, jsem pochopila ve chvilce, kdy se na cvičáku učilo banální lehni-"chytrá" paní cvičitelka se jala zatlačit mi pětiměsíční mrně do země, s výsledkem jeho totální vystresonovasti-dlouho byť jenom při vyslovení LEHNI se prchal ukrývat.. pěkne jsem jí tedy poděkovala a už se tam se psem neukázala. Bohužel nás čekala další výchova podobná těm co tady už někdo psal-rady typu zvednout za kůži do vzduchu, přitlačit na zem, škubat, hudrovat atp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě. 2010 13:44 
Offline

Registrován: úte 10. lis. 2009 11:14
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 10
.. vesměs až teď co to píšu si jsem jistá tím, jak špatně fuguje psí výcviková mašinérie-cvičitelé totiž nejsou vůbec připraveni na psy, co vybočují ze škatulky.. jen tak mimochodem-lehni jsem ho naučila až v roce a 8mém měsíci-hrála jsem si s ním na zahradě, přetahovali jsme se o hadici a já konečně našla způsob vysvětlení, jakmile jsem zatlačila při jeho plném úchopu lehce proti němu, plácnul sebou na bříško a bylo, pochvala nebo odměna, potom bez hadice a přidání gesta, aby uměl reagovat i na neverbální povel..
Problém máme s jeho hysterickým vyšilováním na psy, sem tam s "držkováním" na nás.. nerada bych se dočkala toho, aby po nás někdy chňapnul.
Potřebuju se naučit víc takových osvícení, jako bylo to s hadicí.. a především k sobě musíme najít cestu, kterou jsem teda zazdila nonplus ultra. :(

K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 10:20 
Offline

Registrován: stř 27. led. 2010 22:08
Příspěvky: 7
Bydliště: Krnov
Moje Tara zase vyjíždí jen po stejně velkých nebo menších psech.Všem velkým psům se podřizuje.Se stejně velkými to ale není vždy stejné-když ji říkám takovým vysokým hlasem:"to je kamarád"a chovám se mile,tak se vrtí.Ale jakmile mlčím tak na něj řve.S malými(a hlavně chlupatými)pejsky typu jorkšír,maltézák,ši-tzu,papilon apod.se kamarádit nechce vůbec.Většinou ju vydráždí,když ti malí na ni ječí.To je pak k neudržení.Několikrát jsme šli kolem pejska a Tara mi šla krásně u nohy(samozřejmě po povelu-sledovala mě)a to,i když byla na volno.V rodině malé pejsky máme,takže je zvyklá i na chování k nim(je citlivá).Kamarádka má taky čivavu s kterou se viděla poprvé.Čivava na ni ječela,tak Tara chtěla do něj.Ale jakmile jsme je pustili(má ještě borderku)tak si čivaváka nevšímala a lítala jen s borderkou.Je fakt,že on taky přestal ječet když byl na volno-ale neustále se držel paničky.Vypadá to,že Taře vadí uřvaní malí psíci co si na ni dovolují. :daz:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: ned 13. čer. 2010 03:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Otázkou je, zda takoví psi vadí tobě. Pes se umí přizpůsobit přání svého pána, i když je jenom skryté v hloubi duše.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bulterier 7mesicu vyjizdi po psech
PříspěvekNapsal: čtv 08. črc. 2010 13:48 
Offline

Registrován: sob 27. bře. 2010 23:13
Příspěvky: 5
Bydliště: Ustecky kraj
Takze bultikovi je 7mes.od chvile co ho mame nemel rad dva kousek od sebe vlcaky co kdyz jsme sly kolem zurili atd..takze me tam tahnul,chytal amoky zurivosti vzdy jsem ho zatahla a rekla fuj..hm jenze to mi bylo k nicemu ted chodim po druhe strane,ale i tak vi,ze tam jsou oni jak ho vidi jsou nepricetni a tim padem i on..jediny co mi tak nejak pomoha bylo kdyz ho mam na retizku a stahnu ho,zarvu fuj..ale i tak musim to delat pokazde..dalsi co se stalo od mala ho taham mezi jine psy vzdy byl v pohode a jednoho dne vybehl z vrat a tam jorksirak no a ten muj se na nej vrhl,chytl ho do tlamy a sileny..nastesti se pes odthal a jorka pustil,stalo me to nastesti neco malo u vet.a jork je v poho,ale od te doby ho uz nepoustim venku ani cuchnout k jinym psum,protoze od te doby kdyz nejakeho vidi zacne vysilovat,tahnout me k nemu,vyjizdet na nej..jsem z toho zoufala..porad ma sve oblibeny pejsky co jsou za vratami a vzdy kdyz jdem kolem je na ne uplne v poho,chce si hrat..strci jim tam hlavu a vse ok.I k nam na zahradu chodi svagrova se stafordkou co ji zna ten muj od chvile co ho mame sni je taky v poho,dokonce tady radil s 10ti mes.pitbulem,ale ja mam venku obavu kdykoliv jde kolem nas jiny pes co on nezna..a je jedno zda je ten pes malej ci velkej.. prosim co by jste mi doporucili? Vzdy chodim se psem ven i se svym skoro 5ti letym synem takze se hrozim,aby nedoslo jednoho dne k necemu osklivemu..k synovi je v poho.k nam taky..ale ostatni psy co nezna hruza.. Proadite? Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 20. črc. 2010 19:21 
Offline

Registrován: sob 27. bře. 2010 23:13
Příspěvky: 5
Bydliště: Ustecky kraj
Haloo,prosim to tady nikdo neni kdo by mi poradil jak na toho meho rostaka bultika? Vcera sel kolem nas jiny bultik a ten muj opet na nej stekal,vrcel tahal k nemu..ten druhy bulik si toho meho ani nevsiml..mozna by mu nic neudelal kdybych ho pustila si k nemu cuchnout,ale nechci pokouset ,,stesti,, Potrebuji poradit jak ho v tomto stadiu odnaucit vyjizdet na jine hafany..preci nebudu mit psa na tzv. okrasu baraku a zahrady..musim snim mezi lidi,pejsky..od mala byl mezi nimi a byl ok a najednou ze dne na den nemuze jiny hafany..ja uz nevim co delat.. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 20. črc. 2010 19:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Poradím ti, buď si to tady přečti a vydej se na Vlčáry, nebo zavolej Rudovi a jeď tam na individuálku, nebo se po kamarádech a pejskařích z okolí poptej po nějakým kvalitním cvičáku, kde tě naučej jak s pejskem pracovat a jak mu vysvětlit, že co bylo bylo a nikdo mu neublíží a ostatní pejsci jsou kámoši.

Jinak je tady k tomu napsáno si myslím spousta věcí. nahoře na liště je tlačítko hledat, zadej tam svůj problém. :wink:

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 20. črc. 2010 21:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Bulterier, prečítala si si aspoň tému, do ktorej som tvoju otázku zaradila? Hľadala si, kým si otázku napísala, alebo len pasívne čakáš na odpoveď? Tento problém je vporadni preberaný zoširoka...

Fenrizka, ten, kto má podobnú otázku, ťažko posúdi, ktorý cvičák je vhodný.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 16:24 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Ahoj vsichni,

taky resim problem mezipsi agrese... nekdy ma Jack lepsi naladu nekdy horsi... mam ho od srpna, je z anglickeho utulku, nic o nem nevim z minulosti a popravde me to ani nezajima.... je mu cca 7 let...pred odjezdem ho kastrovali (v CR od kvetna), takze predpokladam ze pul roku je bez kulek.... :rolleyes: ze zacatku vyjizdel i po fenach ale pripsala bych to vyraznym zmenam prostredi a stresu... ted je problem hlavne se psama...kdyz se potkame se psem a ten ho zacne ocichavat, tak cely ztuhne, stoji, pocka par vterin a vystartuje... psi na neho jedou jako na haravku, on to nesnasi a tak jede... nedejboze ho chce nektery pes obskocit, to je potom mela.... voditko ma vzdy provesene u seznamky... potrebuji vedet co mam delat JA.... kdesi jsem cetla ze psi nekdy resi konflikt tak ze pribehne treti a ten je oddeli... logicke, parkrat jsem to zkusila, zafungovalo na kratkou dobu ale neresilo to problem seznameni.... stale byl problem nenavisti... je moznost jak ho naucit trochu vetsiho strpeni u ocichani a tolerance (kdyz ho chce pes obskocit, razne zakrocim a psa odozenu pryc).... celkem ho chapu, kastrace je velky zasah do organizmu, holt to nemohu zmenit.... :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 17:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že postupuješ dobře. Vypadá to, že on ví, že není "kompletní" a štve ho, jak se k němu psi chovají. Není to jen o tom, že na něj naskakují, bude to i v dalších gestech, které mu vadí. Domluv se s Rudou na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře. 2009 18:43
Příspěvky: 38
Bydliště: Luleč
Essi, pokud není pes "kompletní" tak další psy to poznají to je jasný a je ta nepříznivá reakace od stejného pohlaví? moje fenka taky prošla kastrací ale nemůžu vypozorovat proč se s některými psy kamarádí na některý vyjíždí ať je to pes nebo fena , rozdělený to nemá, menší psy buď přehlíží nebo si s nima chce hrát lehá si aby byla na jejich úrovni to je v pohodě..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 17:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mezi kastrovaným psem a kastrovanou fenou je trochu rozdíl, ale to je zde poněkud :mimo tému:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vyjíždění na jiné psy (ne praní)
PříspěvekNapsal: sob 22. říj. 2011 20:21 
Offline

Registrován: pát 21. říj. 2011 21:01
Příspěvky: 4
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dobrý den, mám 3letou fenku křížence vlkodavky a ovčáka, Akilla je chytrá fenká zvládá poslušnost není agresivní vůči lidem ani na mě nic nezkouší ale vyjíždí na psy na štenata je jendo jestly fenka nebo pes vadí jí že za ní pořád chodějí dává hlavu pryč a jde někam jinam ale štenata si chtějí hrát, a ignorují její vyhružky věčinnou se mě podařilo zabránit tomu aby jí šteně otravovalo, ale pokud jsme to nevychytala bvyjela dvakrát štěkla a někdy u toho vyjetí i kousla tekla i krev nic vážného pak se jde schovat protože ví že to se dělat nemá, na dospělé psy kteří jsou stejně velký nebo větší než je ona sama také vyhíždí ale kolikrát u toho vrtí ocasem a jen si je drží jakoby od těla, ale když se toho psa jakoby lekne tak zase vyjede a podaří se jí kousnout ale dělá to jakoby jen jvuly tomu aby mu to dala najevo, tedka jsme ale byly na navštěvě maj fenku šteně maltézáčka a už jse tam byli kolikrát Akilla kolikrát vyjela ale nekousla a předevčírem vubec nevíme co se stalo chvilka nepozornosti a Akilla vyjela a kousla tu malou do hlavy a šla se schovat. Nevím si stím rady tedka mě všichni říkají že je agresivní a že to bude dělat pořád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: sob 22. říj. 2011 20:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Akilla odporúčam dať do vyhľadávača (tlačítko Hledat na hornej lište) výraz "vyjíždí". Podľa opisu je fenka netýkavka (oňuchanie druhými psami je predsa prirodzené, to ale ona nevie), čo je často dôsledok nesprávnej socializácie. Fenka vie, že sa to nemá, pravdepodobne do toho nejakým spôsobom zasahujete. Akým?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: ned 23. říj. 2011 06:41 
Offline

Registrován: pát 21. říj. 2011 21:01
Příspěvky: 4
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Já bych právě řekla že to co se týče socializace je vše v pořádku od štenátka jsme chodily mezi psy lidi na cvičák na ruzné tabory se psy spusta kamarádu ma psa z hromadama psama co zná se snese jakoby neměla ráda psy ty kteří na ní skáčou jako jsou štenata a oan i vrčí dává jim najevo že prostě ne, a cop se týše dospělých psu tak s nižšíma psema než je ona sama je to v pohodě protože se jich nebojí to by si chtěla i hrát , s většíma si je drží od těla. S fenkama to je jinný nikdy se nepoprala ale klikrát vyjede a povede se jí kousnout ale jelikož se učastníme srazu se psema atd ze starší fenkou se jen očuchaj a jdou od sebe vrčejí na sebe akorát se svou segrou ale tam si myslím je problém v tom že nevědějí kdo je vudcem jakoby, ale ty štenata prostě Akilla nemusí vubec nemusí psy co jsou hrr to třeba vyjede i kousne jde pryč a přitiom je vidět že by si i hrála ale jakoby se bojí .
--- zlúčenie príspevkov---
zasahuju do toho tak že skouším předcházet pokud se blíží nějaké šteně nebo hyperaktivní pse fena tak hlídám Akillu když jde pryč nebo zavrčí jdu kní a hlídám jí, řikám že nesmí , A když kousne tak jí čapnu vzdau za krkem za kuži a převrátim zady na zem a chvilku jí držim a u toho řikám že nesmí,,,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: ned 23. říj. 2011 19:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ako už si pravdepodobne zistila, tento postup správny nie je. Trestáš ju totiž neprimerane za to, že má strach. Trest jej nenapovie nič k tomu, čo teda robiť má, keď je v neistote a napadá ju jediné riešenie a stále je v tom, že šteňatá a niektorí psi sú niečo hrozné. Tu je možné popísať len hrubý základ, pre konkrétne kroky a postupy priamo na tvoju fenku je nutné vidieť to osobne, pretože jej reakcie sa tu nedajú predvídať. Socializácia v tomto prípade pozostáva v prvom rade v tom, že fenka musí začať veriť tebe, teda ju namiesto trestov budeš rukami navigovať k tomu, čo robiť má, predpokladom je, že ti bude venovať pozornosť. Preventívne jednanie je dobré len na to, aby si ju upozornila na to, že sa niečo deje a ona to pochopí tak, že ak nekonáš ty, koná ona. Samozrejme je potrebné požiadať aj majiteľa druhého psa, aby si ho usmernil, alebo ho usmerníš sama, ale šteňa, alebo iného psa by si mala prijať aj ty priateľsky, ak budeš nepriateľská, bude taká aj tvoja fenka. Napísala som ti zhruba to, čo je aj v starších príspevkoch o vybiehaní na druhých psov, čítala si ich? Ide o tzv. kontrolovaný kontakt, kde usmerníš cudzieho psa a zároveň aj svoju fenku.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: ned 23. říj. 2011 22:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Už název tématu, v souvislosti s vnitřkem je špatně. Že se čuba nepere?? Pokud kousla, a ne jednou, měla by mít rozhodně košík a to proto, že se chce prát...že se do ní zatím nikdo neotočil, to je jen náhoda. A že jde i po štěnícich, to už je na osobní konzultaci...(jen můj názor)

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: pon 24. říj. 2011 09:44 
Offline

Registrován: pát 21. říj. 2011 21:01
Příspěvky: 4
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Koukám že jsme se nedozvěděla vlastně žádnou radu jen co dělám špatně což není rada jak je to tedy správně ? Na jiné příspěvky jsem koukala ale stejně tomu moc nerozumim. To že ma mít košík mě tedy nepřijde jako řešení. . . Akilla prostě nemá ráda štenata nikdy nebublížila závažně jenom podala vyhružku. Víme o tom a budeme si dávat pozor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: pon 24. říj. 2011 11:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Akilla je mi jasné, že podľa slov "usmerniť ju" nevieš, čo máš robiť konkrétne, ale my si jej konkrétne reakcie v reálnom čase predstaviť nevieme a ani tvoje reakcie nepoznáme. Preto som ti písala, že je to o osobnom stretnutí, možnosť je buď fríčko, alebo osobná konzultácia. My sme mohli podľa toho, čo si napísala, len posúdiť situáciu a hrubé chyby, ktoré sú evidentné a nie tie chyby, ktoré ty sama nevidíš a teda nám o nich nepovieš. Hore v banneri je číslo na Ruda a čas, v ktorom môžeš volať. Uznávam, že to nie je to, čo si chcela, ale na to, aby si to dostala, je treba urobiť viac, ako čakať na konkrétne postupy pri počítači.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: pon 24. říj. 2011 14:39 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
Akilla píše:
... To že ma mít košík mě tedy nepřijde jako řešení. . . Akilla prostě nemá ráda štenata nikdy nebublížila závažně jenom podala vyhružku. Víme o tom a budeme si dávat pozor.


Košík je prima věc. Ty víš, že nemůže dojít k pokousání a hned budeš klidnější a lépe se ti bude situace řešit. A vůči ostatním majitelům psů je to, ve vašem případě, víc než slušnost.
To, že má mít košík, je součást řešení.

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: pon 24. říj. 2011 21:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Podotýkam, že košík nie je riešením, len zabezpečením. Nebolo by dobré žiadať niekoho o pomoc pri riešení problému, s jeho psom, bez záruky, že ten pes nebude porafaný, ak nemáš určitú prax a rýchle presné reakcie. Na druhej strane košík pridáva istotu tebe a tá sa prenáša na psa vo forme dôvery voči tebe.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: úte 25. říj. 2011 09:37 
Offline

Registrován: pát 21. říj. 2011 21:01
Příspěvky: 4
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Ale ona zase neutočí na každého psa nebo že by byla zákeřná vždy dá nějakej signál že jí pes není sympatickej. Myslím si že košík bude potřebovat u psa kam pojedem na navštěvu nebo u psa kde dá ten signál .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2012 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24. dub. 2012 11:26
Příspěvky: 8
Bydliště: Česká Třebová
Zdravím, byli jsme v pátek u Rudy Desenského s naší agresivní Jessi. Jedem podle rad a je to lepší, už vůbec nevyjíždí na psy za plotem a když potkáme psa, tak si ho nevšímá. Úzký kontakt jí ale ještě dobře nedělá a to bude asi ještě chvilku trvat.Ale moc díky, protože pokroky jsou dost rychle vidět.
Potřebuju ale ještě jednu věc. Kromě strachové agrese zkouší takovou žárlivou na fenu kamaráda (byla tam s námi, černá klidná labradorka fíbí). Děláme to tak, že Jessi při zavrčení ukážeme místo, tam jí necháme a pak se věnujeme fíbí, tak aby na nás Jessi pěkně viděla. Zdá se mi ale, že se to zhoršuje, tak mě dneska napadlo, jestli to není tím, že zavrčení by se mělo řešit třeba jen arogantním komentářem (to bych řekla že jí hnedka zarazí) a až vyjetí takhle drasticky (nějak jsme si to v pátek zapomněla ujasnit). Nebo nevím, co děláme špatně, ale takhle nám to nefunguje. Díky za odpovědi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2012 06:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kaca82 píše:
... Nebo nevím, co děláme špatně, ale takhle nám to nefunguje. Díky za odpovědi!
Odpovědi? od koho? Tady není nikdo, kdo umí dořešit celek po mých konzultacích, protože nikdo neví, co všechno jsme tady probrali a co ne. Od toho je telefon.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: pát 28. čer. 2013 20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Už dlhšie rozmýšlam nad jednou vecou.Príklad-strihám cudziemu psovi pazúre,ten na manipuláciu a strihanie nie je zvyknutý takže začne vyšilovať,rozne sa krúti,kňučí,proste nechce držať.Moje psy (všetky mám od šteňaťa,sú vychované mnou a sú spolu dlhšie v smečke) reagujú tak že začnú robiť na toho psa "nálety" a rozne do neho šťuchajú čumákom,Bára napr.mieri na kohútik a hlavu a vrčivo psa napomína.Pomáhajú mi toho psa pacifikovať,napomínajú ho aby sa choval "slušne"? Lebo práveže týmto chovaním (kor keď to robia všetci tri psy) psa skor vyplašia a keby som psy neuviazala aby sa mi do toho nemontovali,tak sa pes neukludní a nespravila by som nič.

Alebo ešte jedna situácia stáva sa to keď je protiidúci pes na vodítku a drží ho človek ktorý je zo psov nesvoj,blíži sa smečka a je zvedavá,chcú si psa normálne očuchať ale pes je nesocializovaný a začne panikáriť,človek čo ho drží začne panikáriť (bývajú to väčšinou ludia čo svoje psy berú pred inými na ruky pokial vidia iného psa),smečka v ten moment "zdivie",psa začnú akoby loviť a naháňať akoby psa chceli zastaviť ,Bára ešte robí to že psovi zhúkne za ušami,ale nesnažia sa psa kusnúť.Je to v tomto prípade lovecký pud,šikana alebo napomínanie?

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: ned 30. čer. 2013 20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Teda Indiánko, na tohle už jsme v souvislosti s tvými psy narazili - proč je proboha necháváš otravovat cizího psa, vedeného na vodítku a zjevně o kontakt nestojícího? Je to krajně neslušné a nezodpovědné vůči cizímu i tvým psům. Co když je nemocný/deprivant/... a ublíží si/uteče/...? Co když je no vodítku, protože se pere? Když ti někoho z nich dorve, budeš se hodně divit?
A divím se lidim, že si nechají sahat na svého psa když do něj ti tví přitom nalítávají. Když už chceš někomu něco ukazovat, měla bys přitom mít své psy 100% pod palcem, takhle to vypadá hodně podivně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: ned 30. čer. 2013 20:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Řekla bych, že si prachobyčejně honěj triko.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: ned 30. čer. 2013 21:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Eva Štemberová píše:
Řekla bych, že si prachobyčejně honěj triko.

Ale pokial pes reaguje tak že ostane stáť a nechá sa očuchať,tak si ho očuchajú a pokračujú v ceste,zistia aký má pach a viac ich nezaujíma.Platí to aj v prípade že pes sa síce bojí a krčí sa,ale pokial nezačne pobehovať ako kura s odrezanou hlavou tak ho tiež očuchajú v klude.Sú aj situácie že pes zo strachu po nich vyštartuje,tak si "pomyslia" že to s ním nemá cenu a tiež pokračujú ďalej bez tých cavikov okolo :-k Robia to len vtedy keď sa pes chová ako "lovená korisť".

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jiné psy (ne praní)
PříspěvekNapsal: pon 01. črc. 2013 05:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Typická šikana, souhlasím s Petrou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jinné psy( ne praní)
PříspěvekNapsal: pon 01. črc. 2013 07:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Indiánka píše:
Ale pokial pes reaguje tak že ostane stáť a nechá sa očuchať,tak si ho očuchajú a pokračujú v ceste,zistia aký má pach a viac ich nezaujíma.Platí to aj v prípade že pes sa síce bojí a krčí sa,ale pokial nezačne pobehovať ako kura s odrezanou hlavou tak ho tiež očuchajú v klude.Sú aj situácie že pes zo strachu po nich vyštartuje,tak si "pomyslia" že to s ním nemá cenu a tiež pokračujú ďalej bez tých cavikov okolo :-k Robia to len vtedy keď sa pes chová ako "lovená korisť".

Teď jsi tu napsala vlastně definici šikany. Honěj si triko jen na někom, kdo je na tom ještě hůř, než oni.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjíždění na jiné psy (ne praní)
PříspěvekNapsal: pon 01. črc. 2013 08:44 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
taky se mi zdá,že pokud Bára vidí,že se ten pes bojí a ďafe ho na krk,tak si užívá jeho strach


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výjíždění po psech
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc. 2013 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
Jackye123 píše:
Chtěl bych se zeptat, jak mám zareagovat v následující situaci. Sestra má psa (čínskej chocholatej) a jezdí k nám na návštěvy. Když můj pes mu jde očuchat "zadek",......


já mám fenu FCR a je přátelská k ostatním pejskům. Ale když jí nějaký nebo nějaká očuchává zadek, tak se ohání. Nevím, jak v této situaci reagovat, abych něco nepokazila. #-o

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: sob 20. črc. 2013 06:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mohu zde napsat sáhodlouhý rozbor, jak řešit tento problém, nebo to názorně se všemi detaily včetně souvisejících vysvětlit a předvést na Free sobotě. Na jednu z těchto alternativ mám času dost :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Malý pes vyjíždí na všechny ostatní
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 14:30 
Offline

Registrován: pon 24. bře. 2014 22:59
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Dobrý den,
mám měsíc 2-letého psa čivavy (3,5 kg). Původní panička zemřela, minulost neznám. Rychle se ke mně upnul. Na procházce vyjíždí (vrčí, štěká, hrabe) na všechny psy, menší i větší. Kočky doma bere ok, koní a slepic na procházce si nevšímá. Přiblížit k němu na tělo se podařilo jednomu jr teriérovi, ale neporvali se, takže není agresivní, spíš má asi strach. Snažím se odvracet jeho pozornost během na druhou stranu, ale je to čím dál méně účinné (víc zastavuje a otáčí se) a nedá se to všude. Když už přiběhne pes bez vodítka až k nám, stoupnu si mezi a držím je od sebe než dojde pán druhého psa. Nevím, jestli je to správná reakce. Přivolání cvičíme, neumíme (ale zlepšuje se). Teď ale asi 3krát vyjel na děti (tak ze 2-3 m vzdálenosti), což mě docela trápí. Po okřinutí toho nechal a šel ke mně. Chci ho to odnaučit, ale bez trestů. Je to hodný pes, miluje procházky, chci mu dopřát spokojený život, ale i po přečtení knihy p. Desenského a spousty rad tady v poradně mám pocit, že mám guláš z řady utržkovitých informací. Je jasné, že až ho budu lépe znát, dokážu ho lépe směrovat, ale nechci dělat hlouposti ve výchově už teď. Pokusím se domluvit si individuální návštěvu ve Vlčárech, ale budu ráda za každou radu a zkušenost.
Díky. Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agrese na druhého psa doma
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2014 13:34 
Offline

Registrován: stř 28. kvě. 2014 10:33
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Ahoj, mám čtyřletého chrta. Zhruba poslední dva roky mi na vodítku občas vyjede po nějakém psovi, ale nikdy se nestalo, že by byl nepříčetný a chtěl se rvát nebo tak.. spíš mám dojem, že to okoukal od jiných.Je špatně socializovaný.. dělám vše proto, aby se stavěl do nových a nových situací, překonával strach a tak..
Máme na pár dní druhého psa – štěně jorkšíra, naprosto submisivní.. snažím se čas rozdělit mezi psy rovnoměrně. Dávám vše první domácímu psu. Ale jakmile malý jork vejde do psího pokoje, tak vrčí a několikrát ho už i napadl – nekousl, ale pořádně ho prohnal s vyceněnýma zubama. Normálně si brání misku se žrádlem i před jinými psy, ale jinač je u štěňat a u fen naprosto v pohodě... Mám doma i potkana a když ho pustím, tak krade psovi maso z misky a pes na něj jen max. vrčí. Ani při psí rvačce se nikdy nepokousal, ale mám strach, aby jorkšírovi neublížil, protože se mi zdá, že se jeho agrese spíše stupňuje k horšímu, než aby mizela. Venku se chovají normálně.. i mimo psí pokoj.. to jen když ho moc malý otravuje, tak si zavrčí.
Mám strach, že v nehlídané minutě se do něj pustí.. Kdyby to byl větší pes, tak se nebojím, že by mu ublížil, ale takhle to je celkem nefér chrt vs. jorkšír.
Napadlo mě dát jim náhubky a nechat je sdílet jeden pokoj, ale nechci zas zbytečně „ztrapňovat“ domácího psa a zpochyňovat jeho autoriu, je to typ psa, co potřebuje spíš kuráž dodávat. Vyjíždí po cizích psech možná i z nejistoty, ale proč po štěněti?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!