Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:00
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nerozumí řeči psů?
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2015 10:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. bře. 2015 17:57
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava
Ahoj všem,

Chtěl bych navštívit Vlčáry, ale bohužel zatím víkendy nemůžu. Chci tedy pěkně poprosit o radu, zkušenosti a vaše postřehy, abych alespoň do té doby mohl lépe se psíkem pracovat.

Mám circa 6měsíců adoptovaného, kolem čtyř let starého, křižence (černý labrador x ?). Velmi špatná minulost, ale na to nehledím. V intervalech soužití s fran. buldočkem, bez problému. Fórum čtu pravidelně, to mi hodně pomohlo v začátcích - napnuté vodítko, základní povely a další jsme zvládli bez větších problému (děkuji za to). Přivolání ještě jistím stopovačkou a tady se dostávám k mému dotazu -

Chování vůči lidem skvělé, ale příjde mi, že není dobře socializován se psi, jakoby jim nerozuměl. Jakmile na procházce potkáme psa, automaticky jdou uši nahoru, ocas nahoru, vrtění a vždycky naježení. Tady začnu usměrňovat, beru jeho pozornost na sebe a posadím ho čumákem ke mě. Jakmile se uklidní a dostanu souhlas majitele psa, jdeme na seznámení s vodítkem. První momenty jsou většinou v pohodě, ale jakmile se seznámí, přijde mi jakoby nevěděl co dělat - pokud ho pes vyzve ke hře, začnou si hrát ale následuje mírné vrčení z naší strany, které se ale stupňuje (nikdy nezaútočil pořádně), pokud se mi to zdá moc - což je většinou do 5-10sekund vždy, odvolávám a nebo vstupuju a hru končím. Jeho reakce se ale nezlepšujou a probíhá to identicky, pokaždé. Některé psi se snaží nakrývat už při seznámení (uši nahoru a strnulý postoj, tak myslím, že to není důvěra). Tam končíme hned a jdeme dál.

Vím, že je to jen o mě a mé sebereflexi. Tak pokud jste alespoň něco vyčetli z toho, co jsem napsal, budu rád když nám pomůžete a usměrníte mě :) :pray

_________________
GOD je pozpátku DOG.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerozumí řeči psů?
PříspěvekNapsal: úte 07. dub. 2015 20:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Píšeš že nemůžeš víkendy - tak zavolej a domluv si individuálku přes týden, aspoň na vás Ruda bude mít víc času a nebudeš muset hned na začátku řešit že na fríčku je hromada jiných psů, často také s větším či menším problémem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!