Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 30. dub. 2024 17:42
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 02. črc. 2009 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Dorotka
Citace:
Když budeš procházet kolem psa, kterého nezvládnete v klidu, posaď a otoč si čelem k sobě psa ( zády k cizímu psu ), chytni ho za papulu (košík ), aby na tebe musel koukat a něco mu klidným, ale důrazným hlasem řekni - třeba ses pos..l,ne?! Nesmí se ti otáčet k tomu psu, musí čučet a vnímat jen a jen tebe - to bych trenovala u plotů.

...bez duvery psa a toho aby vedel ze tohl nema resit samotny problem neodstranis.Nehledic ze ve chvily kdy budes na psa tlacit drzenim na cumak si muzes vyyrobit dalsi problem,nehledic nato ze psa dostanes timto do otacek pokud byl dosud v klidu.To co plati na Tveho psa nemusi hned zabrat jinde...tadyse spis vyplati ani psa nenechat vyjet a reagovat pred psem a prevest pozornost jinam.To chce mit vsak zvladnutou ovladatelnost a mit psa navazeneho na sebe.....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 03. črc. 2009 06:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V prvé řadě, je potřeba zachovat vlastní klid. Jestliže se necháte vytočit, učíte tak své psy, že konfliktní nebo stresové situace se řeší tak, že se všichni resp. oba vytočíte. To asi nechcete, nebo ano? Vím, že je tohle těžké, ale dá se to zvládnout. Když už vám ten adrenalin vyletí, nevyužívejte ho k agresi (okřikování, hysterie a td.) ale k rozumnému řešení dané situace a především k sebeovládání, potom teprve můžete ovládat to, co je na vás hierarchicky závislé, tedy psa.
Tohle se tady na netu nenaučíte, protože je to o praxi fázování jednotlivých prvků řešení. Jeden systém nestačí, je to o kombinacích několika alternativ podle dané situace. Ovšem společné prvky to má. První z nich jsem již zmínil, sebeovládání. Druhým je ovládat svého psa. Pakliže nemáte striktně naučené netahání na vodítku ani v jednoduchých situacích, těžko budete ovládat psa v situacích vypjatých. Tady můžete začít "nanečisto", tedy netahání na vodítku, a to ani v případě kdy si chce pes jenom jít odskočit, jít něco prozkoumat, nebo jen když vykročíte ze svých dveří, když se jde ven, případně kdy potkáte jeho dobrého psího kámoše nebo někoho, koho pes zbožňuje. Na těchto detailech totiž nejvíce záleží. I když vám to tak nepřipadá, pes skládá systém svého jednání na zcela jednoduchých, pro vás banálních detailech, jako jsou tyto, které jsem uvedl jako příklad. Prostě necháváte psa tahat skoro pořád, běžně necháte psa opírat se do vodítka byť jen mírnou silou a pak, když o něco jde, chcete po psu, aby změnil standard. Jenže ve vypjatých situacích pes jedná automaticky a využívá tak právě zažité stereotypy, které se dosud naučil. Z tohoto důvodu vám tu neustále zdůrazňuji, že veškeré agrese psů jsou o napnutém a volném vodítku, protože jen jedna alternativa je správná. Moji psi vědí, že volné vodítko znamená žádný problém, napnuté vodítko znamená nedokončený úkol, nebo prostě něco chci a ještě mne u toho pes musí plně vnímat.
To je totiž ten třetí aspekt, který je nezbytný ke zvládnutí psa v jakékoli vypjaté situaci. Jestliže nemáte respekt ani důvěru, pak vás nebude pes ve stresových situacích brát vážně a vy můžete třeba vyletět z kůže a stejně vás pes vnímat nebude, protože bude mít pocit, že se o sebe musí postarat sám. Tato paralela je tím nejtěžším v práci se psem, postavit vše tak, aby vám věřil. Buďte si jistí, že vám nikdy nikdo nebude věřit, pokud si nebudete věřit sami. Vy byste snad věřili někomu, kdo vás přesvědčuje o svých názorech, přesto v tom nemá zcela jasno a pořád jen mění názory? Já tedy ne a psi jsou v tomto také hodně přímí. Vždycky vám bude věřit ten, kterého přesvědčíte o tom, že si jste jistí tím, co děláte, i kdyby tomu sám nerozuměl. Mnohem spolehlivěji získáte důvěryhodnost, jestliže druhého přesvědčíte o výsledku svého počinu, který bude pro něho ve finále srozumitelný a snadno čitelný. Příště už mu bude jedno, co děláte, prostě vás nechá konat, protože si bude jist, že na to stačíte.
To je čtvrtý aspekt. Tak, jak situaci vyřešíte tentokrát, příště se pes na vás buď spolehne, nebo naopak vás od toho odstaví. Nikdy to není stejné. Buď to má pozitivní tendenci, nebo tu druhou. Vše záleží jen na vás a na tom, jak naučíte psa uvažovat. A znovu se vracíme do smyčky toho prvního aspektu. Když se budete ovládat vy, dříve nebo později se naučí ovládat i váš pes.
Tohle všechno je jen stručný výtah toho, co se děje ve skutečnosti a věřte, že je opravdu výrazně lepší se tyto věci naučit praxí, než teorií psanou jakkoli podrobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 06. črc. 2009 16:35 
Offline

Registrován: pát 13. bře. 2009 10:31
Příspěvky: 1
Bydliště: Nitra-Slovensko
Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu...
problem je nasledovny...moj pes-nemecky ovciak(1rok mal nedvano) ma averziu voci loveckym a bojovym plemenam .... ked mal asi tak 3 mesiace,tak sa ho pokusila pokusat jedna krizenkyna jazvecika a neskor,ked mal asi tak 8-9 mesiacov ho pokusala staffordka cez plot, vtedy som pritom nebola,lebo som bola mimo domu,lebo pokym som ja s nim isla okolo nej,tak sa tam ani nepozrel, preventivne som chodila po druhej strane, kvoli tomu aby som sa vyhla ich styku .. a to preto,lebo ona uz viacero psov nepekne dokusala alebo rovno zabila..
Teraz sa vzdy snazim vyhnut takymto plemenam, snazim sa ho uputat na daco ine ...
a dnes nastala situacia,kedy sa jeden postarsi pan,ktory vlastni sucku polovneho plemena, snazil pohladkat,nechal sa mu ocuchat, a zrazu bol na zadnych a vystekoval... neviem ci citil tu jeho sucku na jeho rukach ... pan to zobral velmi dobre,vobec sa nehneval... ale co keby to bol dakto iny.... skor sa bojim,ze ludia v okoli sa ho budu neviem ako velmi bat a ze sa mi ho pokusia jedneho dna otravit... ked som bola mala,tak nam otravili psa-nemeckeho spica,co by neublizil ani muche .. :?
kosik nosi,ale podla mna je to len docane riesenie....
Velmi rada by som prisla na nejaku tu free sobotu u vas, no odvoz do ciech nie je bohuzial z mojej strany zatial mozny :(
Obavam sa,ze urcite niekde nastala chyba, a to viac alebo uplne z mojej strany, len neviem kde .... :? :(

_________________
Mojimi psychologmi su moj kamos Denny a kocuri :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 19:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. kvě. 2009 21:26
Příspěvky: 8
Bydliště: Usti nad Labem
Dobry den, moj pes prejavuje agresivitu voci inym psom - teda vylucne voci psom, fenky ma rad a steniatka priam zboznuje, neviem preco,ale stalo sa to zo dna na den ,ze sa takto zmenilo jeho chovani voci psom - asi je to aj preto ze uz sa meni na velkeho chlapa a nie je uz male steniatko (to je uz ale iny problem pricina tejto zmeny), kedze to je relativne cerstve, snazim sa to riesit este teraz kym z toho nebude vazny problem... aby som teda presla konecne k veci :rolleyes: chcem sa opytat, vela som citala v poradni o napnutom voditku, ze to nesmi byt, pes je potom este viac agresivny ked ma snahu zauocit na nejakeho "nepriatela", ja pouzivam pri venceni navyjacie voditko(resp prepinacie) neviem ako sa to presne vola, myslite ze by som ho mala zmenit za normalne,klasicke? Nakolk toto prepinacie voditko je nastavene prave tak ze je stale napnute ked sa pes pohybuje, teda tam potom vznika problem s tym, ze nemoze chodit pri nohe tak aby bolo voditko volne....Dakujem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 19:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano, vyměňte "flexi" za normální pevné vodítko a stopovačku, jinak se z místa nejspíš nehnete :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Určitě to vodítko vyměň za normální. A nejde jen o to, aby pes chodil na volném vodítku u nohy. Může si chodit v rámci délky toho vodítka tam, kde chce a ty mu dovolíš, ale neměl by ho napínat. Ty ho ale také nenapínej, když vidíš třeba jiného pejska nebo tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 21:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Vodítka a flexiny (samonavíjecí vodítka) se rozebírají v poradně Tahnání na vodítku. Prosím přesměrujte tuto, byť zajímavou, debatu do zmíněné poradny. Děkuji.

ssuzanne, wasaabi : od začátku tohoto tématu se řeší podobné případy - nejprve si je přečtěte a pak se ptejte až na to, co jste nepochopili - děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 09:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Tak včera večer sem to vůbec nezvládla ](*,) šli sme na procházku, byli sme ještě v ulici a najednou tam byl pes -hned za náma, zničehonic! Nejdřív sem se lekla. Boris se na něj otočil, ale pak mě jen napadlo něco jako "fajn zahrajem to do pohody", jenže než sem si to stihla doříct, už ho Boris držel za záda #-o To sem po.rala! :( pak sem se snažila asi celý 3 dlouhý sekundy vzpamatovat #-o Se psem sem škubla tak, že mu předek vyletěl do vzduchu, chytla sem ho za čumák a zařvala na něj, on si hned lehnul a byl okamžitě v klidu... Pořád sem ho držela a koukla po tom druhym, ale ten mezitím utek kdo ví kam. A pes už o ničem nevěděl, jakoby se nic nestalo #-o zaspala sem a už ho nemohla potrestat... Psa sem odvedla domů a hledala druhýho, jestli mu něco není, nikde ale nebyl, nejspíš už zaběh domů. Až potom sem si uvědomila, že ten pes vypadal jako ten, co nás jednou napadnul (klidně to moh být on), ale to by znamenalo, že mi pes nevěří a rozhod se to řešit sám, ikdyž sem ho předtím chránila vlastním tělem. Všechno bych to udělala jinak, jen pořádně nevím jak

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 15:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
...nezvladnuti situace,predevsim Ti sama jsi tohle nezvladla...reseno neprimerene a pro psa necitlive.Pozor takto si muzes znicit vlastni vztach o vzajemne duvere nemluve...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Jo přesně to sem napsala...

Jen to s tim necitlivym zakročením mi prosim vysvětli -doteď sem byla toho názoru, že sem právě nic nestihla. Strhla sem ho, on pustil psa a byl konec -pes pryč a on jakoby už nevěděl :/ Vyplazenej jako jindy, bez známek provinění nebo čehokoliv

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 19:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Dneska se Bafa chytla s tetiným (většinou se všema psama) konfliktním silky teriérem o žrádlo. Chytla sem Bafu otočila na sebe a zle vyhubovala. Myslíte že je to správně na ni mluvit zle že provedla něco blbě nebo se udiveně zeptat co blbneš??? Bylo to oboustraný. zlý štěkání otvírání klapaček, nevšimla sem si jestli se do sebe pustili víc.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 07:19 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Vhera píše:
Jo přesně to sem napsala...

Jen to s tim necitlivym zakročením mi prosim vysvětli -doteď sem byla toho názoru, že sem právě nic nestihla. Strhla sem ho, on pustil psa a byl konec -pes pryč a on jakoby už nevěděl :/ Vyplazenej jako jindy, bez známek provinění nebo čehokoliv


Vhera, promiň, že se do toho míchám, jenom malou poznámku - teď už ti těžko někdo řekne, jak to mělo vypadat. Spíš bych se snažila zapomenout na tuhle příhodu, abych si špatné pocity nenesla do dalších "příhod".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 07:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Nevim proč bys nemohla napsat svůj názor :wink: A navíc máš asi pravdu...

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 07:54 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Vhera píše:
Nevim proč bys nemohla napsat svůj názor :wink: A navíc máš asi pravdu...


Ono je dobrý vědět, že chyba je na mé straně a ne na straně psa, ale takové to sebeobviňování, vyčítání, nenese nic dobrýho. Stalo se, každý udělá chybu, jede se dál. Aspoň já to tak už teď mám. Tohle byla jedna z věcí, která mě dost brzdila v nápravě mého psa, něco se mi nepovedlo a já jsem si to tak vyčítala, že jsem příště udělala ještě větší pakárnu. Od té doby, co jsem se uklidnila a neberu všechno tak vážně (vždyť, když se rozhlédnu kolem sebe, tak potkáváme většinu běsnících psů ), se uklidnil i můj pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Jj souhlas... taky se s tím potýkám :( sou dny, kdy mi příde, že spolu zvládneme cokoliv na světě a pak když si to myslim nejvíc, se stane třeba něco takovýho a to mě zas na nějakou dobu "zchladí". Asi je třeba brát to prostě jako další zkušenost

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 08:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Vhera píše:
Jo přesně to sem napsala...

Jen to s tim necitlivym zakročením mi prosim vysvětli -doteď sem byla toho názoru, že sem právě nic nestihla. Strhla sem ho, on pustil psa a byl konec -pes pryč a on jakoby už nevěděl :/ Vyplazenej jako jindy, bez známek provinění nebo čehokoliv

Podle popisu situace pes reagoval i a Tvoji nejistotu tim ze sam se dostal obrane reakce.Predevgsim bylo potreba v klidu primerene psa stopnout,a nasledne uklidnit a dostat do pohody...
Weaving
Nevim,u situace jsem nebyl a na odpoved je zde prilis malo udaju.Tohle je spis na reseni v realu.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2009 17:49 
Offline

Registrován: čtv 06. srp. 2009 11:43
Příspěvky: 1
Bydliště: Tyršova 442,Lužná okr. Rakovník 270 51
Dobrý den pane Desenský,

obracím se na Vás s prosbou o radu a Vaši pomoc. Před 1,5 rokem jsem si z útulku přivedla stafordšírského teriéra. Na lidi je Aaron hodný,miluje děti a kupodivu i zvířata do kterých bychom to neřekli. Problém ovšem nastane když se objeví jiný pes,je agresivní,staví se do bojové pozice je těžko ovladatelný.Vychází pouze se psem bratra mého přítele.Další věcí,je pořád ve střehu,když jsme venku nedokáže se uvolnit,neustále se rozhlíží a několikrát i bezdůvodně zavrčí,neposlechne na povel. Dnes jsou mu dva roky.Měl mnoho jizev když jsem si ho brala k sobě,bál se větru,deště,igelitových tašek,holí,štaflí.Něco bohužel přetrvává.Moc Vás prosím o radu nebo o pomoc

Děkuji Vám předem za odpověď
Ivana Zaspalová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2009 07:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ty popisované jizvy mohou znamenat, že má zkušenosti se rvačkami s jinými psy. U těchto plemen se hodně špatně zastavuje nenávist vůči jiným psům. To ostatní už tu bylo popsáno.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2009 12:08 
Offline

Registrován: stř 11. bře. 2009 08:31
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Dobrý den pane Desenský,
Velice obdivujeme vaši práci!! Máme problém s naším dvouletým psem Boxerem. Od malička vyrůstá ve společnosti ostatních psů (Bostonského teriéra, vlčáka a pinče), se kterými si skvěle rozumí. Ale venku napadá některé psi. Jsou to převážně psi větších plemen, ale pokud na něj začne štěkat malý psík, tak by si ho dal také rád ke svačině. Bohužel musím přiznat, že se nám dvakrát popral, protože se nám ho nepodařilo uhlídat a zaútočil na jiného psa, jeden dalmatin musel být ošetřen.Uvědomuji si, že to byla velká chyba. Chtěly jsme mu hned po prvních známkách agrese koupit koš, ale žádná velikost odpovídající jeho rase mu nebyla, protože má moc krátký čumák. Po přečtení Vaší knihy jsme koupili halti ohlávku a stopovačku a učíme stoprocentní přivolání. Po přivolání ho mám sice pod kontrolou, ale když kolem nás pes prohází tak jen čeká, až bude moci na něj vystartovat, je celý naježený a jen číhá. Psi jsou u nás ve městě všude, takže ho na některá místa raději ani neberu. Proč je tak agresivní na ostatní psi, když se psama vyrůstá celý život? Někdy mi připadá, že je to pro něj adrenalinový sport napadat jiné. Jak mu vysvětlit ať si jiných psů nevšímá? Moc děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 18. srp. 2009 05:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Zdravím všechny, mám jeden dotaz. Chodím venčit s mojí kamarádkou naše fenky (já WHWT a ona Yorka) všechno je v pořádku, hrají si a když už to přehánějí stačí je přivolat a dobrý. Mezi sebou tedy o.k. Problém teď začal s kamarádky fenkou, která když vidí jiného pejska, fenku, nebo štěně tak k nim jde, ale zároveň po tom co si jí očichají (lehá si často na záda) vrčí a snaží se po nich vyjet. Někdy mám pocit, že když moje fenka stojí poblíž tak i po ní (jakoby po všech co tam zrovna jsou). Socializaci asi moc dobrou neměla, sice jí měli údajně od 5. týdnů, ale do 3 měsíců s ní nechodili mezi psy (známé rady veterináře, nebyla naočkována..:-( ) Také mají dvě telata 11. leté holky, které byť už by měli mít rozum tak odmalička se k ní také "někdy" nechovali dobře. Fenka si vždy od lidí nechávala všechno líbit, až teď po prvním hárání tato změna. Je vidět moji fenku i její jaké mají rozdíly, naše je vychovávaná podle Vašich rad a jejich podle rad "tradičních"...Nemůže se moje fenka nechat ovlivnit jejím chováním? Zatím je super a nemáme s ní víceméně žádný problém. Kamarádce občas poradím, ale má svě některé zažité tradice a těch se drží..(ke psovi si může dovolit všechno, sahání do žrádla, plácnutí apod..) A to má jenom Yorka, nedovedu si představit co by dělala s ostřejší rasou :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 18. srp. 2009 06:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
radka.79 píše:
...Nemůže se moje fenka nechat ovlivnit jejím chováním?
Jistě že může. Nejen z tohoto důvodu vybírám svým psům kamarády pečlivě, aby se od sebe učili jen to, co mi vyhovuje, případně dementuji nesprávné informace převzaté od nesprávných vzorů přesměrováním na jinou činnost. Ovšem to je hra na postřeh, jelikož je potřeba tu informaci vyřešit dřív, než ji pes vyhodnotí, zpracuje jako informaci správnou a zakóduje si ji do vzorců svého následného chování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 18. srp. 2009 07:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Tak mě ještě napadlo, když od začátku nedovolím mé fence, aby se chovala stejně tak by to šlo se stýkat? Zatím jí to ani nenapadlo..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 18. srp. 2009 07:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Moji psi se denně stýkají s grázly, přesto si zachovávají pravidla slušného vychování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 18. srp. 2009 08:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Díky! :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp. 2009 07:46 
Offline

Registrován: sob 15. srp. 2009 14:52
Příspěvky: 7
Bydliště: UH.Hradiště
Včera na procházce se z křoví vyřítila německá doga a zrovna kamarádsky se netvářila.V tu dobu měla Axa aktivní povel ke mě.Nevím,jestli jsem se toho telete lekla víc já,nebo ona.To co proběhlo pak bylo ve zlomcích vteřiny.Zůstala jsem s Axou stát na místě čelem k psovi,mému jsem nějak automaticky dala povel sedni.Kupodivu poslechla na slovo.Civěla jsem psovi do očí a vrčela jsem,že jestli se hodlá porvat s mým psem tak to se plete a kde má pána.Pes slintal a čuměl taky.Pak udělal krok dopředu,já taky-Axa seděla.Konec stopovačky jsem si natáhla na ruku.To abych měla volné obě ruce v případě útoku a aby mě nevzal čáru můj pes.Ten cizí pes už vypadal zmateně.Tak jsme tam stáli snad minutu.Axina porušila povel sedni a začala se přibližovat k psovi.Tak jsem jenom přitáhla ohlávku a beze slova ji posadila.Měla jsem strach spustit z toho psa oči,tak jsem Axině ani nenadala.V hlavě mě hučelo skočíš,nebo neskočíš.Kdyby skočil, byla jsem připravena všemi dovolenými i nedovolenými prostředky zabránit tomu,aby se dostal a napadl mou čubinu.Nakonec se pes otočil a odešel.Axa na mě udiveně hleděla a poslušně šla pryč.Určitě jsem udělala někde nějakou chybu,ale v ten moment bylo pro mě důležité,že nedošlo k útoku.Nevím jestli jsem pak měla Axu pochválit,že seděla a ani necekla,nebo ji pokárat,že neposlechla povel sedni.Podle mě to zvládla na jedničku,protože každého psa zatím měla snahu srovnat bez ohledu na povel.Nutno podotknout, že jsem tam neviděla nikoho a pes neměl ani obojek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp. 2009 08:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nevidim tam žádnou chybu, naopak. Kdyby si provedla něco z toho, co jsi jmenovala nakonci, chyba už by to podle mě byla :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp. 2009 08:51 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
...je to preto, lebo ak to je už po dvoch sekundách tak pes nevie za čo to je? či už pochvala alebo pokarhanie? Len či som to pochopila/nepochopila/? Tak je lepšie už nehovoriť nič...ako som to nepochopila tak prosím vysvetlenie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp. 2009 09:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Z mého pohledu je to přesně tak. Na pokárání je už hodně pozdě a pochvala je zbytečná. Za prvé bych tím psa ještě nechávala v té situaci; pak nejsem schopná sledovat svého psa na pocitech, tzn. kdyby se třeba bál, já ho pochválila, tak ho podle mě tím ubíjím. No a nakonec naše mlčení je vlastně souhlas pro to, co pes dělá. A za normální věci se nechválí :wink: Já obvykle prohodim: To byl ale magor, co? nebo něco v tom smyslu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp. 2009 09:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že jsi zareagovala velmi dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp. 2009 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Před nedávnem jsme se s Jackiem byli podívat na mistrovství republiky v parkurovým skákání a když jsme seděli na tribuně už delší dobu toho mého hyperaktivku to předstalo bavit a vyskočil na mne předníma a vrčením mne vyzíval ke hře,tak jsem ho trošku mordovala....on je u toho vždy hodně hlasitej a najednou přiběhnul pes,kterýho já jsem ale neviděla a bez varování kousnul Jacka do zadní nohy....jen ho teda jako chytnul,krev netekla a pak zas zmizel.Byla jsem tak v šoku,že jsem jen stačila sevřít kolena a podržet Jacka u sebe,ten začal dost vyvádět a snažil se o nějakou odvetu,celá tribuna na nás koukala,neb to bylo hodně hlasitý.....neřekla jsem mu nic,jen jsem ho držela až se uklidnil....to jsem asi neudělala správně?Měla jsem mu něco říct?Ten pes tam pak ještě pobíhal dál,ale to už jsem byla ve střehu a k nám jsem ho nepustila...bylo to nějaký štěně křížence pitbula a jeho majitel seděl kousek od nás,bylo mu to úplně jedno co tam jeho pes dělá.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp. 2009 10:24 
Offline

Registrován: sob 15. srp. 2009 14:52
Příspěvky: 7
Bydliště: UH.Hradiště
Děkuju, to jsem ráda.Musím ale přiznat,že když si na to vzpomenu,stáhne se mě žaludek.Když pomyslím,jak to mohlo dopadnout. V ten moment jsem ale byla tak vylekaná a vzápětí na*raná,že mě to ani nenapadlo.To,že přiběhne nějaký menší pes,který bude dorážet a dělat hrdinu na přivázaného psa, který navíc nebude smět reagovat,na to jsem připravaná.Ale toto bylo opravdu tele a ne pes.Ikdyž to byla nádherná,jako uhel černá doga.Po této příhodě jsme šli dál.Když jí pak před nosem vyletěl bažant,první její reakce byla nakročení,ale hned se po mě otočila.Já jsem jen zvedla hlavu-jako kdybych říkala "a co?!- ona hlavu sklopila a šla v klidu dál.Doufám, že se mě taková situace podaří udýchat pokaždé #-o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp. 2009 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Pulec- proti nám takhle celkem nedávno šel boxer. Akorát ten se prostě nezastavil a to už začínal pes za mnou panikařit. Na poslední chvíli se objevil páník a odchytil si ho. Jinak nevim, jak by to dopadlo, protože ten boxer mě vůbec neviděl, i když jsem mu nadávala a posílala ho dopr... prostě viděl jenom psa za mnou a šel za nim, asi by šel i přese mě... a já jsem srab, nevim, jak by to dopadlo, jak bych ubránila psa... takže chápu, jak se cejtíš...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp. 2009 10:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
lomata30 píše:
Měla jsem mu něco říct?

Já to vždycky okomentuju, abych navodila zase pohodu

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp. 2009 10:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
O to jsem se snažila pak,když přestal hysterčit....před tím se mě právě zdálo,že moc nevnímá,podle mne totiž tohio psa taky neviděl a vůbec nevěděl co se stalo.Pak už si jen lízal nožičku a já měla zkaženej celej den,protože jsem si nemohla odpustit,že jsem tomu nezabránila.Těžko říct,jestli to má nějaký následky,neb on při setkání se psem vrčí téměř vždy a číro taky hází pořád.Ale nechtěla bych,aby začal ze strachu útočit.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 23. srp. 2009 17:44 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
Zdravím, chtěla bych se zeptat zda je možné aby pokud je pes třeba delší dobu v léčení, myslím tím třeba, že bere delší dobu antibiotika zda u něho může dojít ke změně chování. Máme 14měsíců starého labladora a zatím stále bereme antibiotika poslední jsou vlastně dva měsíce v kuse (léčíme zapařeniny z vody) a poslední dodou začíná mít problém s chováním vůči jiným psům. Přijde mi i víc roztěkanej a jako by vynervovanej. Dík za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 12:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Aris utoci na psov, ked je po sedacii (den-dva). Nechcem tu tvrdit, ze to s tym na 100% suvisi, ale takto som to odpozorovala. Byva nervozny a nechcem sa kontaktovat so ziadnym psom (ani s fenou ani stenatom). V takom pripade robim vsetko preto, aby nemusel zasahovat on. Vsetko v klude, ale davam mu jasne najavo, ze sa k nemu nikto nepriblizi s tym, ze mu chce ublizit. Mala som z toho vzdy taky pocit, ze sa citi oslabeny a malatny a ma preto strach (normalne sa ale psov neboji), ze by mu niekto mohol ublizit. Aspon to je teda moja intepretacia.
Ci takto ale posobia antibiotika, netusim.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Lindchen píše:
Byva nervozny a nechcem sa kontaktovat

Sorry, oprava: ...nechce sa kontaktovat...

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 12:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mě to spíš přijde, že mladý pán je v pubertě a tak to zkouší...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 12:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Ehm, 14 mesiacov? Ahaaa... :wink:

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 16:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Antibiotikám by som vinu nepripisovala, liečbe, ak je poňatá celkovo tak, že je pes rozmaznávaný, ľutovaný a podobne, to áno, ale to je otázka prístupu, nie liečby, aj keď tá občas výchovu a socializáciu sťažuje, ak je komplikovanejšia (obmedzený pohyb, kontakt so psami a pod.) a pes musí byť obmedzovaný, čo ale nie je prípad, ktorý popisuje Zabicka.
Čo sa týka správania po sedácii, pes môže byť dezorientovaný, slabší, pomalší a teda nervóznejší a nevrlý. Sedácia sa ale nemôže v tomto s ATB porovnávať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 20:44 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
agresivni nikdy za tu dobu co ho mame nebyl - spíše je to on kdo se podřizuje ale tyhle změny na něm pozoruju vysloveně od doby co je pořád pod práškama. vím, že dospívá, že je to spojeno i s tím obdobím puberty, ale přes to přezevšechno když je někdo 4měsíce pod práškama tak to může mít přeci vliv. když ho sleduju tak mi přijde lehce na nerv někdy až neskutečně našponovanej aniž by se cokoli dělo. přeci jen mi to přijde dlouhá doba léčení. navíc mi přijde, že ani ty antibiotika mu nepomáhají léčit to co mají ale to je zase jinam.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 20:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mě připadá, že mu to chování "vnucujete". Pokud ho pořád pozorujete, litujete.... :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 20:56 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
no, že bych mu vnucovala chování mi teda nepřijde, když dělá něco co nechci tak ho nikdo nelituje a vynadáno dostane tak jako tak. možná to tak přijde když o tom píšu, ale žádnýho chudinku doma teda nemáme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 20:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zabicka píše:
no, že bych mu vnucovala chování mi teda nepřijde, když dělá něco co nechci tak ho nikdo nelituje a vynadáno dostane tak jako tak. možná to tak přijde když o tom píšu, ale žádnýho chudinku doma teda nemáme.

Ok, jen jsem se ptala :wink: On k tomu člověk totiž lehce sklouzne

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 21:06 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
ne v pořádku. neříkám, že je to na 100% ale rozhodně ho nerozmazlujeme - ono by to asi neprošlo. velkej pes velká zodpovědnost a chování je základ. tak proto se ptám, co jsem měla psa tak nikdy takovýhle problémy neměl a dlouhodobě prášky už vůbec ne tak proto mě to zajímá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 25. srp. 2009 06:02 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
...ja nie som žiadny odborník ale nie je to dlho - 4 mesiace na antibiotikách? A zaberajú mu aspoň tie lieky? Lepší sa to? A kde má tie zapareniny? Ja som to ešte ani nevidela tak ma to zaujíma. Možno má bolesti a preto je napätý...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 25. srp. 2009 08:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Zdravím. Jestli jste schopni dojet do Zlátenky objednejte se na konzultaci - samozřejmě se psem. Zapařeniny bolí, ale pod ATB jsou to dvou týdnů zahojené. Tohle je jiný problém. Základ je zřejmě dost špatný imunitní systém psa. Zdravý pes nemůže mít problém z vody. Ano, širokospektrální ATB dlouhodobě podávané poškozují psychiku psa, jednoduše - "vybíjí baterky". Přesný důvod proč a kde to dělá neplechu nevím, řeším jen prevenci nebo následky. Ruda umí psa znovu pozvednout, poradí vám podpůrné přípravky na posílení imunity, podle rozsahu rány by byla dobrá i biolampa. Přeji rychlé uzdravení. :heart:

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 25. srp. 2009 09:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zabicka píše:
... vynadáno dostane tak jako tak...


Kto by z tohto nebol mimo? Stále si myslím, že správanie psa nebude len dôsledkom choroby a liečby. Tiež som za osobnú návštevu.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 26. srp. 2009 08:57 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
pulec01 píše:
Včera na procházce se z křoví vyřítila německá doga a zrovna kamarádsky se netvářila.Civěla jsem psovi do očí a vrčela jsem,že jestli se hodlá porvat s mým psem tak to se plete a kde má pána.Pes slintal a čuměl taky.Pak udělal krok dopředu,já taky-Axa seděla.


Teď to nemyslím nijak, jenom napíši svůj názor, taky jsem u toho nebyla, takže se můžu pochopitelně mýlit.
Viděla jsem několik ND při agresivním nájezdu na psa. Oni, když se rozhodnou, tak do toho jdou velmi agresivně, tvrdě a je jim celkem jedno, co si o tom myslí páníček toho druhého psa. Málo kdo či co je zastaví. Tady bych si tipla, že se na vás šla prostě podívat...
Pochopitelně chápu tvoji opatrnost, chovala bych se podobně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 12:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. srp. 2009 10:47
Příspěvky: 7
Bydliště: Jindřichův Hradec
Ahoj, mám dotaz týkající se agrese vůči jiným psům. V sobotu jsem byla na fríčku a zjistila jsem, že absolutně nerozpoznám náznaky agrese u mé fenky boxera. Je to můj první pes. Essi mi poradila, že prvním příznakem, že jde pes do agrese je, že přestane dýchat a ztuhne. Takže mám sledovat hrudník feny. Což bylo krásně vidět, ale až po tom, co mi to Essi vysvětlila. Můžete mi tedy poradit, jak na psovi poznám, že se míní poprat? Moje fenka je totiž taková potvora, že se nepere na potkání, ale až když fenu (pere se jen s fenama a zatím se poprala "jen" 4x) pozná a zjistí, že na ní má. Takže v reálu to vypadá tak, že se nepere hned, ale až za nějakou dobu (cca 15 minut), co si s fenou hraje, honí jí, válí se po ní, atd. Najednou ale vystartuje. Nechápu proč se pere, když už si hraje a tak bych potřebovala poradit, jak na ní poznám, že přišla ta "její chvilka na rvačku". Chtěla bych tomu zabránit dřív, než se do jiné feny pustí, ale jak jsem zjistila, nerozumím řeči těla psů. A nechci, aby to dopadlo tak, že se budeme radši všem stranit a že jí nenechám si s nikým hrát. Na psi tohle nezkouší. Podle mého názoru tou hrou zkouší, jestli na tu fenku má a když zjistí, že jo, tak si na ní "honí ego". Co vy na to?

_________________
Psi jsou nejvyčůranější stvoření na zemi!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 94 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!