Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 30. dub. 2024 20:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 12:40 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
cizika, v jiném vláknu píšeš, že začneš pravidelně jezdit na fríčko, to si myslím, že právě tam se tohle po čase naučíš poznat. Po netu to jaksi nejde.
Jinak to taky může vyprovokovat druhá fena, sledovala bych oba psy - svého i cizího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 12:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tohel ti po netu nikdo nevysvětlí, nenapíše. Každej pes má svuj vlastní slovník, a ten obecný je až ten opravdu hodně vidět. Ona už tam bude podle mě dávat náznaky ještě dřív, už ve hře. A to je to, co má každej pes jinak.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 14:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Je fakt, že třeba právě Zorák má svůj "slovník" občas trochu proměnlivej. Většinou poznám lehce, že chce zaútočit, ale už se mi stalo i to, že jsme se potkaly na venčení se sousedkou a jejím labradorem, v tý době tak 1,5 roku, možná 2 roky... Zorro byl na něj v pohodě, všechno dobrý, šli jsme s čoklama zpátky a před vrátkama jsme se loučily, Zorro bez jakýhokoliv varování skočil po labroušovi, ten si to nenechal líbit a byli ihned v sobě. Naštěstí byl na stopce, tak jsem ho hned odtrhla. Ale tohle fakt bylo bez příznáků. A takhle na nás zaútočil jednou retrívr, taky bez příznaků... vrtění ocasem a najednou raf...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 15:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Čubina mi nepřipadala, že by si chtěla nějak moc honit ego, jen mi připadala hodně nejistá a napjatá, proto když se k ní blížil jiný pes nebo fena, ztuhla a přestala dýchat. Ty jsi v nervech, co se zase stane, čuba je v nervech sama o sobě a ještě z těch tvých. Když víš, že se přetočí, nech jí hrát si pár minut, dokud je to přátelská hra, pak hru ty sama bez hrubosti přeruš a převeď čubinu na jinou aktivitu. Nedávej jí možnost toho, aby vyjela, když přece víš, kdy a jak to udělá.

Ty fríčka ti v tom určitě hodně pomůžou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 08:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Už jsem tu jednou psala, že venčím s kamarádkou (ona yorka já WHWT), stává se mi, že kamarádky fenka si jakoby "přivlastňuje" tu mou. Příklad: moje fenka je nekonfliktní, hraje se si dá se říct úplně se všemi, pak přijde kamarádky fenka a někdy se stane (není to pořád, ale dost často), že vyjíždí po psovi se kterým si zrovna hraje moje fenka. Jakoby si jí hlídala, je to možné? :oops: Nevím jestli mám do toho zasahovat já, neboť kamarádka si tu svou fenku přivolá (spíše odlapí) a ta moje zase pokračuje ve hře s tím daným psem. Načež z toho moje kamarádka extra odvázaná není, protože musí držet tu svou fenku.
Můžu nebo mám něco dělat já? Vlastně se to mé fenky ani tak netýká..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 09:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já bych řekla že týká, protože jí ruší hru.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
A jak mám tedy zakročit? Nebude mít ze mě strach i moje fenka, že dělá něco špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 09:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tohle po netu bohužel napsat neumim. Ale většinou takhle zakročuju tak, aby o tom muj pes nevěděl, tzn bez řečí a mechanicky zabráním třetímu psu, aby se plet hnusně do hry, může je ignorovat, nebo se k nim přidat. Ale ne jim hru kazit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 09:13 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
radka.79 píše:
A jak mám tedy zakročit? Nebude mít ze mě strach i moje fenka, že dělá něco špatně?


Tohle řeším ( je to ale moje fena ), že jí házím balonek, což ona miluje. Prostě zaměstnat ji jinak a měla by to řešit její panička. Pokud ne, tak bych určitě tu žárlící a majetnickou fenku nenechala. Ty dva, co si hrajou, by si toho ani neměli všimnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 09:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Je fakt, že kamarádka vždycky zakročí a fenku odvede..Moje fenka si hraje zase dál, jenomže vysvětlit kamarádce, aby teda zabavila nějak tu svou bude těžké. Prý by potřebovala už od někoho kousnout (kamarádky rada)..Ví, že jsem na těchto stránkách docela často, ale co si budeme nalhávat někteří lidé mají Rudu za podivína, ale to jak to umí se psy a jak je má vychované o tom už nikdo z nich nemluví...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 09:43 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
radka.79 píše:
Je fakt, že kamarádka vždycky zakročí a fenku odvede..Moje fenka si hraje zase dál, jenomže vysvětlit kamarádce, aby teda zabavila nějak tu svou bude těžké. Prý by potřebovala už od někoho kousnout (kamarádky rada)..Ví, že jsem na těchto stránkách docela často, ale co si budeme nalhávat někteří lidé mají Rudu za podivína, ale to jak to umí se psy a jak je má vychované o tom už nikdo z nich nemluví...



Teď ale nejde vůbec o Rudu - převeď si to na děti, taky bys nenechala, kdyby ti ňákej rozmazlenec kazil tvému hru.
A jde taky o psa tvé kamarádky, takhle totiž začíná spousta problémů - šikana slabších, rozmazlenost...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Máš pravdu..jen mě mrzí, že kamarádka si nechá "někdy" poradit a "někdy má svou hlavu. Známe se 20let...Nějak to udělám já, třeba si kamarádka nechá poradit..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. srp. 2009 10:47
Příspěvky: 7
Bydliště: Jindřichův Hradec
Všem moc děkuji za reakce na můj dotaz ohledně náznaků začínající agrese. Ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc. Když už poznám, že se mi fena chce porvat, když už třeba vrčí, tak jak jí mám odvolat? Pokud je ještě relativně v klidu, ještě nevrčí, tak poslechne "ke mně", to je v pohodě. Ale jak se ukázalo na fríčku, když už vrčela, tak na "ke mně" reagovala asi až napotřetí. Pokud jí mám na stopovačce, tak je to jednoduché, cuknu, aby mě vnímala, dám povel a hotovo. Ale když jí náhodou na vodítku mít nebudu (což mi určitě napíšete, že jí mám mít na vodítku vždycky), tak ze zkušenosti už vím, že když jí čapnu za obojek, tak to v ní agresi akorát podpoří a okamžitě vyráží. Někde jsem tu na stránkách četla (a to psal Ruda), že pomáhá, když se pes kousne, respektive silně štípne, do stehna, do zadku. Že takhle prý ve smečkách koriguje šéf své podřízené, když se chystají na něco, co nění v pohodě. Co myslíte, zabere to? A nebo jí to akorát taky popíchne se zakousnout?

_________________
Psi jsou nejvyčůranější stvoření na zemi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 10:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
cizika píše:
(což mi určitě napíšete, že jí mám mít na vodítku vždycky)

uhádla :wink:
Citace:
tak ze zkušenosti už vím, že když jí čapnu za obojek, tak to v ní agresi akorát podpoří a okamžitě vyráží.

kalsika, rozebírá se to v jiných vláknech této části poradny
Citace:
Někde jsem tu na stránkách četla (a to psal Ruda), že pomáhá, když se pes kousne, respektive silně štípne, do stehna, do zadku. Že takhle prý ve smečkách koriguje šéf své podřízené, když se chystají na něco, co nění v pohodě. Co myslíte, zabere to? A nebo jí to akorát taky popíchne se zakousnout?

I tohle se musí umět, jak, kam, kdy štípnout. Proto u vás bude nejlepší ta stopka a přivolání. Jinak jak už tu bylo napsáno, nenechte to vyhrotit do takéhle situace, rači hru ukončete v nejlepším a převeďte je na jinou činnost, kde se uklidněj (třeba zábavnou poslušnost...)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 11:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
cizika píše:
tak ze zkušenosti už vím, že když jí čapnu za obojek, tak to v ní agresi akorát podpoří a okamžitě vyráží


Hele tohle znám taky, jen si myslim, že to čapnutí a odhození od toho psa musí bejt extra rychlý, aby prostě vylítnout nestihla. Možná to dělám blbě, ale dělám to, že když mi čuba statuje na jinou, jsem u toho a chci to zarazit přes chycení obojku, čapnu ho děsně rychle, čubu odcuknu do větší vzdálenosti a tam trvam na splnění povelu. Aby to nebyl tah na obojek, ale rychlej a ráznej cukanec, nevim, dávám majzla na ten tah, aby hned zas povolil a mohla sem po ní chtít něco na prověšeném vodítku...


cizika píše:
Někde jsem tu na stránkách četla (a to psal Ruda), že pomáhá, když se pes kousne, respektive silně štípne, do stehna, do zadku. Že takhle prý ve smečkách koriguje šéf své podřízené, když se chystají na něco, co nění v pohodě. Co myslíte, zabere to? A nebo jí to akorát taky popíchne se zakousnout?

Řekla bych, že o tom štípnutí se spíš psalo v souvislosti s převedením pozornosti, něco jako silnější podnět, než je ten, na který se pes zrovna soustředí....Když mi čuba řádí a točí se do vrtule neschopna poslechnout, co po ní chci, štípnu jí do slabiny nebo do ocasu, nebo prostě někam, aby se hbitě obrátila ke mě a mohla zjistit, že po ní zrovínka něco chci já a je to závažnější než ta druhá čuba v protisměru....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. srp. 2009 10:47
Příspěvky: 7
Bydliště: Jindřichův Hradec
Gerda píše:
Řekla bych, že o tom štípnutí se spíš psalo v souvislosti s převedením pozornosti, něco jako silnější podnět, než je ten, na který se pes zrovna soustředí....Když mi čuba řádí a točí se do vrtule neschopna poslechnout, co po ní chci, štípnu jí do slabiny nebo do ocasu, nebo prostě někam, aby se hbitě obrátila ke mě a mohla zjistit, že po ní zrovínka něco chci já a je to závažnější než ta druhá čuba v protisměru....

Tak přesně tohle jsem měla na mysli. Aby si ta moje potvůrka okamžitě všimla, že po ní něco chci já, a nechala fenku napokoji. Nu což, nezbývá, než to vyzkoušet. Ale snad k tomu vyzkoušení budu mít pramálo příležitostí. Dík

_________________
Psi jsou nejvyčůranější stvoření na zemi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 11:29 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
nemám ráda složitosti a proto se snažím hledat nejjednodušší řešení, když víš, že zhruba po 15 minutách začne startit, tak bych tomu předešla - třeba po 5minutách? ukončit hru a jít pryč. A tohle dodržovala důsledně dost dlouho, abych pak mohla oněch 5minut třeba prodloužit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 13:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
cizika nedalo sa nevšimnúť si boxíka na fríčku, keďže som na boxerov úchylná. Popri tom som si všimla samozrejme aj paničku, ktorá mala strach z toho, aby to skúsila aj za cenu prípadných chýb, ktoré by urobila, ale na základe ktorých by sa zlepšiť mohla. Všimla som si fenku, ktorá jednoducho nevýrazné vedenie odstaví a ide si po svojom. Myslím, že príležitosti, ktoré si mala, si nevyužila, držala si sa bokom. Sledovať dianie je tiež dobré, ale niekedy nestačí. Písala si, že na fríčka budeš chodiť, ak sa nemýlim, tak sa skús na ďalšom k riešeniu postaviť aktívnejšie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. srp. 2009 10:47
Příspěvky: 7
Bydliště: Jindřichův Hradec
rea píše:
cizika nedalo sa nevšimnúť si boxíka na fríčku, keďže som na boxerov úchylná. Popri tom som si všimla samozrejme aj paničku, ktorá mala strach z toho, aby to skúsila aj za cenu prípadných chýb, ktoré by urobila, ale na základe ktorých by sa zlepšiť mohla. Všimla som si fenku, ktorá jednoducho nevýrazné vedenie odstaví a ide si po svojom. Myslím, že príležitosti, ktoré si mala, si nevyužila, držala si sa bokom. Sledovať dianie je tiež dobré, ale niekedy nestačí. Písala si, že na fríčka budeš chodiť, ak sa nemýlim, tak sa skús na ďalšom k riešeniu postaviť aktívnejšie.

Kolikrát jsem si říkala, že jsem na fenku asi až moc hodná. Ale na cvičáku, kam chodíme, máme zakázáno na psy řvát, bít je vodítkem, nepřiměřeně cukat vodítkem, aby pes nelítal vzduchem atd. Máme prý psa učit formou hry a odměny, řevem a bytím si prý nic nevymůžeme. Tenhle přístup cvičitelů se mi líbí, ale asi jsem to s tím mírným přístupem trochu přehnala. Můžeš mi tedy poradit, co si mám představit pod "tak sa skús na ďalšom k riešeniu postaviť aktívnejšie"? Jakože mám mezi mojí fenku, která nevypadá zrovna klidně, a tu druhou fenku nějak vstoupit a pokusit se uklidnit situaci nebo rovnou mojí fenku vykázat pryč? Děkuji za trpělivost, asi jsem v tomhle trošku natvrdlá a taky jsem tyhle situace nikdy dřív nemusela řešit, takže s nima nemám vůbec žádné zkušenosti.

_________________
Psi jsou nejvyčůranější stvoření na zemi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
cizika píše:
Kolikrát jsem si říkala, že jsem na fenku asi až moc hodná. Ale na cvičáku, kam chodíme, máme zakázáno na psy řvát, bít je vodítkem, nepřiměřeně cukat vodítkem, aby pes nelítal vzduchem atd..

Takový postup po tobě ale nikdo nechce, Rea psala o nevýrazném vedení, zřejmě nejisté a bezradné paničce, která má STRACH se k některým situacím postavit....pak je z toho rozhozenej i ten pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 11:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A taky že na dalším freečku máš "vzít Rudu za ruku a ukázat s čím máš problém a poprosit ho o radu" :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
A taky že na dalším freečku máš "vzít Rudu za ruku a ukázat s čím máš problém a poprosit ho o radu" :wink:

Evo, tak když je cizika třeba plašší, tak jí tam s tim zapojenim do akce pomožte, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 12:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Gerda píše:
Eva Štemberová píše:
A taky že na dalším freečku máš "vzít Rudu za ruku a ukázat s čím máš problém a poprosit ho o radu" :wink:

Evo, tak když je cizika třeba plašší, tak jí tam s tim zapojenim do akce pomožte, ne?

Já bych ráda, ale nebyla jsem tam 8)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. srp. 2009 10:47
Příspěvky: 7
Bydliště: Jindřichův Hradec
Tak já už to přestávám celé úplně chápat! ](*,) :Hangman: Asi jsem naprostej magor já a moje fenka je v pohodě. Včera totiž byl výjimečně venčit můj manžel, protože jsem byla pryč a když mi vyprávěl, jak krásně, jak dlouho a s kolika psy si Kony hrála, tak jsem stála s otevřenou pusou a nevěřila tomu. Lítala přes hodinu na louce s půlroční stafordkou, ročním ridgebackem a ročním jack russell terierem a všechno bylo v naprostém pořádku! Prý ani malinko nevrkla. A to byla úplně navolno a bez košíku, protože můj manžel jí tyhle věci zásadně odmítá dávat, že kdyby něco, tak si jí srovná sám a nepotřebuje k tomu nic, ani dlouhé vodítko. No možná je to všechno v tom, že si věří, že jí v každé situaci zvládne a fena to z něj asi cítí, tak nic nezkouší. No a já jsem holt ta, která se bojí, aby se mi fena neporvala, takže jsem nejistá, ona to asi moc dobře ví a tak se nakonec porve. Takže radu od Rudy a od ostatních nepotřebuje moje fenka, ale JÁ, abych se naučila být v pohodě a asi bude vyhráno. No, na příštím fríčku holt asi budu muset Rudu vážně čapnout a hodit s ním pořádnou řeč na téma: vybobkovaná panička. :D

_________________
Psi jsou nejvyčůranější stvoření na zemi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 13:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ale tak je to vždycky, vždy je problém na druhém konci vodítka, než je karabina 8) to jsme poznali všichni. Vítej v klubu :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
ciziko - ale vždyť ti to tu už druzí napsali :wink:

Mimochodem, taky jsem si původně představovala, že třeba oprávnění poradci odtud z poradny, se třeba na fríčku někoho ujmou, když musí poznat, že je tam někdo nejistý, nebo že se třeba stydí, jako určitě není jejich povinnost tam vůbec jezdit, ale nevim, no :-)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Muze za to fenka?
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 11:13 
Dobry den, mam skoro trileteho(v rijnu mu budou tri roky) krizence ovcaka s dobrmanem a rekla bych zetam bude jeste neco.nicmene jsem ho od mala brala mezi psi a lidi aby byl ok.nikdy sem i nejak nepral a ani nevyjizdel,obcas dlůe situace hlidal misto a psi vystekalval,zpusobem ze vybehl ale jen je vystekal,nekousal.posledni pul rok co ziju se svym pritelem co ma podobne starou fenku luisianskeho leopardiho psa semi zacal neuveritelne rvat. nejdriv to bylo na obranu ty fenky ale pak mi prijde jako by se v tom nasel a obcas mi jen tak pro srandu vyjede na MENSIHO psa a jde mu suverene po krku,uz jsem resila pokousaneho pudla a pod.ze si ji brani pred velkymy psi(zacal nenavidet rigdebacky) mi jeste rozum celkem bere ale ze jen tak utoci na male psi uz fakt nechapu.nikdy ho zadny pes nepokousal,kdyz probehla nejaka ta vymena nazoru tak se mu nikdy nic nestalo pac ma celkem kozich.zacinam z toho byt nestastna protoze fakt nechci mit v parku psa uvazaneho ale jinak to posledni dobou nejde.neni to uplne kazdy den ale vetsinou...zacinam z toho byt oprabdu nestastna.predem dekuji za radu


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Občas ho necháváte vyjíždět, občas musí fenku bránit.. a vy se divíte že se chce čím dál víc rvát raději preventivně? Pročetli jste si toto téma? Případně ty podobné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Myslím, že fenku nebrání,ale tím, že ji má za zády mu trošek stouplo sebevědomí a honí si triko na jiných psech. Jako by říkal mrkejte jaký jsem machr, ale při tom se bojí o svůj vlastní zadek.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
Zabicka píše:
ne v pořádku. neříkám, že je to na 100% ale rozhodně ho nerozmazlujeme - ono by to asi neprošlo. velkej pes velká zodpovědnost a chování je základ. tak proto se ptám, co jsem měla psa tak nikdy takovýhle problémy neměl a dlouhodobě prášky už vůbec ne tak proto mě to zajímá.
dáváš mu také B komplex?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
Lucie Kratochvílová píše:
ciziko - ale vždyť ti to tu už druzí napsali :wink:

Mimochodem, taky jsem si původně představovala, že třeba oprávnění poradci odtud z poradny, se třeba na fríčku někoho ujmou, když musí poznat, že je tam někdo nejistý, nebo že se třeba stydí, jako určitě není jejich povinnost tam vůbec jezdit, ale nevim, no :-)

měla jsem štěstí při návštěvě Vlčár,že se mě tam ujali a ptali se Rudy za mě,protože jsem nebyla schopná,neboť jsem neměla odvahu.a nemám ji doteď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 21:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 11:14
Příspěvky: 109
Bydliště: HE
:( preco nie ? Ruda je normalny clovek ( je, spi a ma svoje stastne dni a blbe dni ako kazdy z nas ) a ked mas problem tak sa ho kludne opytaj cislo na telefon vies kde hladat ...............


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 06:56 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Ilona Lebedova píše:
měla jsem štěstí při návštěvě Vlčár,že se mě tam ujali a ptali se Rudy za mě,protože jsem nebyla schopná,neboť jsem neměla odvahu.a nemám ji doteď.


tak to zapomeň, Ruda musí být už zvyklý a nemůže ho nic překvapit. kdybys věděla, co já jsem mu pokládala za deb..ní otázky, kdy na mě koukal, jestli to opravdu myslím vážně. hrůza.
naopak se divím, že má ještě chuť pořád odpovídat, tak se neboj, opravdu není čeho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 07:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
macka píše:
obcas mi jen tak pro srandu vyjede na MENSIHO psa a jde mu suverene po krku,uz jsem resila pokousaneho pudla a pod.ze si ji brani pred velkymy psi(zacal nenavidet rigdebacky
Ty necháváš volně agresivního psa? Proč nemá alespoň košík.

macka píše:
mi jeste rozum celkem bere
To zase, ale rozum nebere mě. Jak můžeš mít takový přístup a budeš mít vychovanýho miláčka

macka píše:
jen tak utoci na male psi uz fakt nechapu
Já to chápu, je nevychovanej, rozmazlenej a honí si triko na slabších, neb se sinějších bojí.

macka píše:
nikdy ho zadny pes nepokousal,kdyz probehla nejaka ta vymena nazoru tak se mu nikdy nic nestalo pac ma celkem kozich
To nemusí fungovat vždy, v neděli vystartovala cca 4letá fena labíka na moje tříměsíční štěně. Takový kopanec do držky ještě v životě nedostala. Vůbec jsem neřešila jestli ji něco udělám nebo ne. To jsem ještě musela udržet na místě toho staršího, který chtěl okamžitě startovat na ní. Dobře všechno dopadlo, jen majitelce labíka se to nelíbilo. To se může stát i tobě. Hodně z nás své psy brání, právě z důvodu, že tyto situace neřeší naši psi ale my. A pak je kožich k ničemu.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 11. zář. 2009 09:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. srp. 2009 10:47
Příspěvky: 7
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vladimíra Hovorková píše:
macka píše:
obcas mi jen tak pro srandu vyjede na MENSIHO psa a jde mu suverene po krku,uz jsem resila pokousaneho pudla a pod.ze si ji brani pred velkymy psi(zacal nenavidet rigdebacky)
Ty necháváš volně agresivního psa? Proč nemá alespoň košík.

Já rozhodně nepatřím k těm, kteří by mohli radit. Je to tak 14 dní, co jsem tu začala řešit počínají agresi mojí fenky. Ale s tím košíkem rozhodně souhlasím. A přišla jsem na to, že to je dobrý umírňující prostředek. Moje fena má ten problém, že nevyjede po ostatních fenách hned, ale až tak za 10-15 minut, co si s nima hraje. Takže teď na začátek hry dostane košík a když je za půl hodiny stále v pohodě, když se chová hezky a hezky si s fenou hraje, tak jí košík sundám. A od té doby se mi ještě neporvala, ani nezavrčela. Takže košík rozhodně noste sebou na procházky a ať si hraje jen s košíkem.

_________________
Psi jsou nejvyčůranější stvoření na zemi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 14. zář. 2009 06:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Macka, přijeď s ním na nějakou free sobotu a představ mi ho, naučím tě pár triků, jak ho přesvědčit, aby dělal jen to, co po něm chceš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pes zezadu
PříspěvekNapsal: sob 03. říj. 2009 16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. říj. 2009 14:45
Příspěvky: 11
Bydliště: ostrava
Dobrý den,
mám fenku, jezevčíka, staří rok a půl, od malička se se psy snášela výborně, hrála si, honila se s nimi, nikdy na řádného ani nevrkla. Vše se změnilo od doby, kdy ji pokousal rotvailer. Čenichala u plotu, on prostrčil hlavu pod plotem a rafnul ji, kdyby nebyla na vodítku, asi bych ji už nikdy nenašla. Dnes utočí na psy. Projde kolem nich jakoby bez povšimnutí, když je míjíme , dělá že ji absolutně nezajímají, ale jen co jsou za námi, tryskem se otočí, utíká za nima, vrčí, pysky ohnuté, rafne je do zadku a uteče. Nekousne dopravdy, jen lehce zatahá za chlupy, ale i tak je to hrůza. Trestám ji tak, že ji bafnu za kštici a trochu s ní zatřesu a dám ji hned na vodítko. Ale příšte to udělá zas. Poradtě, jak postupovat. Nechci aby byla pořád na vodítku. Díky moc. Lucie M


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 03. říj. 2009 18:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Už na první pohled tam máte spousty chyb,jen z toho co tam vidím já...fenku trestáte kdy?Když k Vám přijde potom co štípne druhého psa?To už ale neví za co ji trestáte, o nevhodnosti trestu ani nemluvě.Dle mého názoru je potřeba fenku naučit přivolání na první povel,to je začátek všeho.Zřejmě se jedná o strachovou agresi a o tom je tady napsáno mnoho.Stačí jen číst a číst.Tolik jen moje postřehy

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Agresi agresí (trestáním a nadáváním vaší fence) nevyřešíte, musíte předcházet útoku. Jak vidíte sami, tak vaše tresty jsou úplně nanic, když to příště stejně udělá zas. Mějte ji na vodítku, s košíkem, nechte ji se psem očuchat, jistěte je rukama. Cizí pes pro ni nesmí být nepřítel ani postrach, ale něco úplně normálního. Choďte hodně mezi psy, pročítejte poradnu, poraďte se s někým znalým...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 14:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Asi bych začala vyhledávat velmi klidné a spolehlivé psy, mezi kterými by fenka nabyla zpět jistoty, nenechala jí určitě vyjíždět po odcházejícím psu, tzn byla by jištěná provázkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč trestáte fenku za projev jejího strachu? Tím všechno jenom zhoršíte. Chtělo by to přijet na některou free sobotu, abyste viděla v praxi, jak je potřeba seznámit bázlivého pejska s jinými a postupně odstranit jeho strach. Nechápu jedno - ona vybíhá a útočí zezadu, vy o tom víte, navíc jí trestáte a) pozdě, b) po příchodu k vám nebo jí chytáte, což je obojí hrubá chyba - proč si jí nějak nejistíte, když tohle dělá a nemá přivolání?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 18:56 
Offline

Registrován: úte 15. zář. 2009 19:41
Příspěvky: 35
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli jsem v dané situaci postupovala správně.Mám kokra 3 roky, u p. Desenskeho jsme uz byli, na freecko se tesime, nas čoklik je agresivni ze strachu asi mimo jiné tedy,ale to je hlavní přičina, plus je asi trochu rozmazlator.Takže dnes při venčení, šel proti labroš bitkař,odvedla jsem psa kus dál,posadila proti sobě a když náš pes slyšel,jak labroš vrčí na jinyho psa,zacal se taky rozčilovat a běsnit, sedět zůstal,tak jsem mu zeshora chytla cumak a cedila neco mezi zuby uz nevim co:),ale preslo to,pak jsem mu dala povely lehni,vstaň, sedni, popros a sli jsme dal s dobrym pocitem:),videli jsme v dalce bišončí smečku bez voditka,pes je zmerčil,začal se naparovat a ježit,tak jsem dala "ke mně" s pomocí stopovačky jsem si ho k sobě přitáhla, natočila proti sobě,nejdřív nechtěl,ale s pomocí vodítka,dobře utaženýho obojku a slovního doprovodu (překvapivě ne histerickýho:),jsem si ho posadila proti sobě,pochvalila a sli jsme na druhou stranu nez bisonci smecka.Chtěla bych tedy vědět,co bylo správně a co špatně,páč v tom mám pořád nemám úplně jasno.Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 19:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nevidím tak nijaké zásadní chyby. Jen já mám rači, pokud psi nepůjdou do těsného kontaktu, když jsem se psem v pohybu. Tzn dám mu třeba k noze a "neřeš" a hlídám si vodítko. Osvědčilo se mi to víc, než statické povely jako sedni. Tam má pes podle mě moc času na přemejšlení :wink: ale to je muj osobní postoj.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 07:16 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Lucakrystof1 píše:
dnes při venčení, šel proti labroš bitkař,odvedla jsem psa kus dál,posadila proti sobě a když náš pes slyšel,jak labroš vrčí na jinyho psa,zacal se taky rozčilovat a běsnit, sedět zůstal,tak jsem mu zeshora chytla cumak a cedila neco mezi zuby uz nevim co:),ale preslo to,pak jsem mu dala povely lehni,vstaň, sedni, popros a sli jsme dal s dobrym pocitem:),

Píšeš, že jsi měla dobrý pocit a člověk by měl dělat, co mu vyhovuje, pokud to je správný směr.
Mě zase vyhovuje tyhle bitkaře úpa ignorovat, neřešit, žádné povely, jenom rukou ukážu, že jdeme stranou, když je na volno. Pro mě nemá smysl svého psa s takovými psy seznamovat a už vůbec, aby můj pes cokoliv řešil ( což tedy on by hrozně rád :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 18. říj. 2009 17:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Prosím o radu. Mám 10ti měsíční feňulku Stafbula. Je to zlatíčko. Chodíme na cvičák, kde se snáší se všemi psy až na jednoho. Se všemi se přivítá, pohraje, blbne, ale na jednu fenku je vyloženě vysazená. Je možné, že je to tím, že když se ta moje k této feně přiblížila, začala na ní ta fena vrčet. Neměla jiné známky agrese, jen vrčela. Od tédoby ji Amálka (moje fenka) vyloženě nesnáší, hrozně na ni štěká, ježí se a nejsem si jistá, jestli by ji nechtěla napadnout. Ta fena je daleko větší. Vrčí takto na všechny psy, ale ještě nikoho nenapadla. Ale i instruktorka jí nevěří, že by nenapadla. Je možné toto nějak spravit? Jak se mám v této chvíli zachovat? Vím, že stafbul má tak trochu v "popisu" nesnášenlivost s jinými psy, ale zatím se to projevilo jen u této feny. Ani moje předešlá stafbulke nebyla na jiné psy agresivní, tak si myslím, že se tomu dá zabránit. Ještě musím napsat, že když jde Amálka ke psovi, kterého nezná, chová se dost podřízeně. Má stažený ocásek, uši nízko přilepené a krčí se. Pak se otrká a chování změní.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 18. říj. 2009 18:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Dovol jí kamarádit jen s psychicky vyrovnanými psy a k podobným s ní nechoď. Ty se k té cizí feně chovej přezíravě : jo vidím, že na mě vrčíš, tak si trhni, my máme namířeno jinam...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 18. říj. 2009 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Pravda, ale to jsme o ní ještě nevěděly, že je taková. Teď kolem nás ani nemůž projít. Amálka je hned jak porčená.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 18. říj. 2009 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Chtělo by to nechat holky, aby se očuchaly a uzavřely pakt o neútočení. Přijeď někdy na fríčko, tam uvidíš postup, jak na to, aby to splnilo účel a nic se nestalo. Chce to ale i spolupráce majitele té druhé fenky. Když budeš postup znát ty, domluvíte se, co a jak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 18. říj. 2009 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Bude to asi nejlepší. Už jsem tam byla, ale to byly Amálce necelé 3 měsíce a nebylo co řešit. Máme i jiný problém. Žárlí na jiné psy, když je hladím. Ale to je do jiné diskuze.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 18. říj. 2009 20:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Essi píše:
Chtělo by to nechat holky, aby se očuchaly a uzavřely pakt o neútočení. Přijeď někdy na fríčko, tam uvidíš postup, jak na to, aby to splnilo účel a nic se nestalo. Chce to ale i spolupráce majitele té druhé fenky. Když budeš postup znát ty, domluvíte se, co a jak.


No,Jackie taky měl ve psí školce jednoho neoblíbence,ale když jsem chtěla po majitelce,ať si je trochu seznámíme,pěkně čuchnout k zadkum,jak se to má....no,dopadlo to tak,že jackie držel jak přibitej,je na tohle seznamování zvyklej z freeček,ale ta slečna toho svýho vůbec neudržela,furt strkal k Jackiemu čumák,takže jsem to pak vzdala,páč to vypadalo,že by mi po něm skočil.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 119 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!