Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:46
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2015 08:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Patrně jste přehlédla jednu z úvodních vět poradny:
Mám raději práci se psy než sedět na netu, chcete-li rychle odborné odpovědi, zavolejte, nebo zajeďte na fríčko.
Mimochodem začal bych ovladatelností na vodítku, o tom je zde také zmínka. Tohle vlákno má momentálně 17 stránek, máte je přečtené i s ostatními tématy v této části poradny?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě. 2015 20:30 
Offline

Registrován: sob 23. kvě. 2015 11:28
Příspěvky: 2
Bydliště: Orlová
Dobrý den,
ráda bych Vás i já požádala o radu. Máme dva anglické bulteriéry (fena 3roky, pes 2roky). Fena je klidná, nekonfliktní. Pes k lidem přátelský a poslušný, ale od té doby, co fenku přerostl, jí začal dávat každou možnou chvilku najevo svou nadřazenost. Řekla bych, že jí až šikanuje - např. jí schválně kříží cestu při chůzi, když jí hladíme, cpe se místo ní, její misku jí označkovává :evil: ....atd.- - což mu samozřejmě netolerujeme. Při tom jsme mu nezadali důvod k žárlení, oba jsme dělili rovným dílem. Stalo se nám, že do sebe párkrát skočili, ale vždy to bylo na zahradě a nebyla možnost zareagovat ihned (byli jsme doma nebo dál od nich). Poté ale na odvolání přestali.
No a dále ačkoli pes vyrůstal (již se starší fenou), myslím, že socializace taky proběhla v pořádku (jiní psi, lidi, ostatní zvířata) tak nemá rád cizí psy. Bydlíme na slepé ulici, kde nikdo cizí nechodí, ale když jdeme ven - tahá na vodítku jak šílený a na psy za plotem reaguje, tak že by se na vodítku raději uškrtil, než si jich nevšímal - škubání zabere asi na sekundu.....
No a náš největší problém je, že tento týden se mu povedlo utéct k sousedům (uvolněná laťka v plotě) a tam bezdůvodně napadl jejich malou čivavu-roční fenu, kterou dle sdělení sousedů mu museli vytahovat z tlamy (šla na šití - dír v krku), čivava před ním utíkala a on byl prý jak smyslů zbavený. Bohužel jsem o tom nevěděla a nebyla u toho.
Můžete mi, prosím, poradit, co s ním - teď ho držím v izolaci od všech zvířat. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě. 2015 06:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
White píše:
... myslím, že socializace taky proběhla v pořádku (jiní psi, lidi, ostatní zvířata)...
Popište, jak socializace probíhala.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2015 09:35 
Offline

Registrován: sob 23. kvě. 2015 11:28
Příspěvky: 2
Bydliště: Orlová
Desenský píše:
White píše:
... myslím, že socializace taky proběhla v pořádku (jiní psi, lidi, ostatní zvířata)...
Popište, jak socializace probíhala.


Od jeho 9 týdnů, co jsme si jej donesli domů, byl se starší fenou(kterou jsme už měli), chodili k nám na návštěvu dospělí, děti, psi - nebyl žádný problém, nechal se hladit, hrál si. Moje mamka k nám později začala jezdit s malým trpasličím pudlem-štěňátkem, fenkou (to už měl náš bulík přes rok), ze začátku byl jak urvaný z řetězu, nemohl s ní zůstat bez dozoru a i při našem hlídání furt zkoušel naší ostražitost. Doteď nemá problém s lidmi, ale malé zvířata prostě dle mě "loví".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2015 23:56 
Offline

Registrován: pon 29. čer. 2015 15:48
Příspěvky: 1
Bydliště: Olomouc
Mám 21 měsíčního psa Slovenského čuvače a 13 měsíční fenku čuvače. Do jejího prvního hárání bylo všechno v pořádku. Často je pouštíme na volno, přiběhnou na zavolání. Se psem jezdím natáčet pro televizi, sám je naprosto tvárný,klidný.... Ale teď nám začal v přítomnosti své fenky vyjíždět po ostatních psech. Ne vždycky, ale často. Řeším to vždycky zalehnutím psa a důrazným NE. Teď se nám stala příhoda, na kterou nikdy nezapomenu. Tahali nás na koloběžkách a potkali jsme psa. Náš vyjel. Stalo se to tak rychle, že si ani neuvědomuju sled událostí... Prostě, než na koloběžce zastavím a psa aspoň přitáhnu, najednou vidím, že mi mého psa surově mlátí po hlavě, čumáku jak smyslu zbavený "chovatel", od kterého máme oba psy.... Náš pes jen pískal u země, my v šoku. Chování mého psa je nepřijatelné, byla bych ráda za každou radu, jak toto zvládnout, ale myslím si, že zásah cizího člověka byl naprosto neomluvitelný. Nereagovali jsme pravděpodobně dost rychle...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Fena agresivní vůči fenám a štěňatům
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2015 20:10 
Offline

Registrován: čtv 05. zář. 2013 00:42
Příspěvky: 2
Bydliště: Litoměřice
Dobrý den,

pročetla jsem si diskuzi, ale nenašla jsem radu, kterou bych mohla využít. Mám rok a půl starou fenu rtw, do roka bezproblémová ve vztahu k lidem i psům. V roce se to zlomilo a začala startovat především na feny a štěňata. Se psy problém není s těmi se normálně očuchá, hraje si a bez problémů funguje. Nevadilo by mi, když by si s jinými fenami nechtěla hrát, ale ona je zacílí klidně na patnáct metrů a je schopná vyjet už v té chvíli s tím, že si teda vybírá, nejde primárně po všech. Snažím se to řešit tak, že pokud se chová přátelsky, tak ji hodně chválím a jakmile vidím, že se zacílí (stačí bohužel jen půl vteřiny a ztuhne a už vím, že je zle) tak se snažím její pozornost přesměrovat na mě a když se zaměří na mě, tak ji odměním. Nicméně toto převádění pozornosti přestává fungovat, dřív stačilo oslovení, pak jsem přidala škubnutí vodítkem (když nebyla reakce na oslovení), ale nyní jakmile škubnu vodítkem, tak ji jakoby "nahodím"- chystá se vystartovat a to, že s ní škubnu, spustí start, takže mi to přijde prostě kontraproduktivní, protože tím škubnutím jí chci z té činnosti přece vyrušit. Nicméně strkat ji před čumák jídlo nebo hračky mi přijde jak odměna za špatné chování a tedy blbost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fena agresivní vůči fenám a štěňatům
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2015 08:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nicole píše:
...Nicméně strkat ji před čumák jídlo nebo hračky mi přijde jak odměna za špatné chování a tedy blbost.
Nežádoucí chování by se skutečně odměňovat nemělo.

Jen tohle vlákno má teď 18 stránek a je tu mnoho dalších vláken na toto téma, kde jsou zodpovězeny všechny otázky. Skutečně jste věnovala dostatek času k přečtení všech těchto odpovědí?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2015 11:12 
Offline

Registrován: čtv 05. zář. 2013 00:42
Příspěvky: 2
Bydliště: Litoměřice
Dočetla jsem se radu, zaměstnat psa,aby k nějakému útočení neměl příležitost,nicméně to úplně nefunguje,protože dokud cvičíme,nebo si hrajeme mám její plnou koncentraci na mně a žádní psi ji nezajímají (dokonce stojí-li proti mě člověk držící v jedné ruce jinou fenu a v druhé ruce míček,tak můj pes sleduje míček a fena je mu ukradená),ale jakmile jí dám volno, tak má prostor k vymýšlení kravin,nicméně fyzicky ani psychicky neunese stálou koncentraci na mně a potřebuje se umět chovat jako pes.Přijde mi, že je trošku neurotická,neumí relaxovat,i když se o to snažím tak,že si s ní na cvičáku někde sednu a jen se mazlíme, ale ona stále čumí po nějaké akci,i když má jazyk na vestě a to její vyjíždění je jak vztekání rozmazlenýho fracka.Třeba štěkající psy za plotem má naučeno ignorovat, ale způsob,jakým jsem jí to naučila mi v tomto druhém případě nefunguje.Chtěla bych ji naučit ignorovat ostatní psy,snažím se vybudovat reflex-vidím psa, kouknu na paničku,bude dobrota a dále se psu nevěnuji-občas se to dáří.Jaké jsou tedy správné způsoby přesměrování,aby nedošlo k tomu, že se začne vztekat?Když trhnu vodítkem, nebo do ní šáhnu, tak už ke vztekání dojde a k tomu si vynutím oční kontakt, tak aby se vztekala na mě.Nebo nevadí, že se vzteká?Vodítko je prověšené, ona se jen zastaví nebo jde vedle mě takovým pomalým nášlapem.Trestám ji v klidu 2-3x za sebou škubnu vodítkem, neřvu hystericky,jen rázně, jako když jí zakážu třeba prohnat kočku,takže chápat by to měla.Děkuji moc za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2015 09:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Máte vzájemnou komunikaci příliš našablonkovanou příručkovými šablonkami ze cvičáku, což v reálných situacích nemůže fungovat už proto, že každý pes je individualita a to, co funguje na jednoho psa, nemůže fungovat na jiného. Oční kontakt, upoutávání pozornosti na pokrm, opakované trhání vodítkem a další stereotypy jsou prvky, které se mohou občas hodit na krátký výcvik, ale určitě ne na výchovu. Tam bych řekl, že je to spíše kontraproduktivní a nabourává se nutná rovnováha mezi důvěrou a respektem, což je však u rok a půl starého psa naprosto nezbytné. Klíčových chyb, které nežádoucí chování doprovází, bude zaručeně mnohem více, jen je dosud nevidíte, jelikož o nich nevíte. Na cvičácích se totiž zabývají primárně výcvikem, nikoli však výchovou. Na tu se specializuji, proto pokud máte zájem mít vše pod kontrolou, přijeďte na nějakou Free sobotu, anebo po tel. domluvě na individuální návštěvu, kdy mám čas se věnovat jen vám a vaší fence.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese-silnější nebo stejně silní psi
PříspěvekNapsal: ned 29. lis. 2015 23:28 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2015 19:43
Příspěvky: 1
Bydliště: Chudenice
Dobrý den, mám Amerického stafordšírského teriéra 15 měsíců. Poslední dobou se u něj začala projevovat agresivita. Jedná se jen o psy větší a nebo psy s přibližně stejnou fyzickou sílou. Pokud se jedná o feny, štěňátka, menší psy je velmi hodný až opatrný. Problém začíná v tu chvíli když proti nám nějaký takový pes jde. Rasty se přikrčí, mírně skloní hlavu a upře oči na psa. Velmi se snažím zaujmout jeho pozornost, ale ničím se mi to nedaří. Čím blíž jsme, tím víc je Rasty naježený a čeká co udělá druhý pes. Pokud zavrčí, je problém. Chodím na cvičák a tam mi řekli, že v takové situaci psa jedině "vyvěsit", bohužel nic takového na něj nefunguje. Zkoušela jsem ho povalit i na zem, ale mám strach aby agresi neotočil proti mě. Má za sebou i docela ošklivou rvačku, kdy naběhl na stafbulíka, který mu natrhl ucho. Rasty měl v tu chvíli náhubek. Od mala je velmi dominantní (při čůrání zvedá nohu velmi vysoko, stejně tak i zadek.) Poraďte prosím co v takové situaci dělat? Přemýšlím o návštěvě u Vás na Vlčárech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese-silnější nebo stejně silní psi
PříspěvekNapsal: pon 30. lis. 2015 21:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kaajinka8 píše:
...Chodím na cvičák a tam mi řekli, že v takové situaci psa jedině "vyvěsit", bohužel nic takového na něj nefunguje. Zkoušela jsem ho povalit i na zem, ale mám strach aby agresi neotočil proti mě...
K tomu s největší pravděpodobností po tomto přístupu dojde.

Citace:
... Přemýšlím o návštěvě u Vás na Vlčárech.
Doporučuji co nejdříve.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2015 14:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 03. lis. 2015 11:52
Příspěvky: 3
Bydliště: Lužice
Dobrý den,
my jsme na tom podobně. Vzhledem k tomu, co jsem četla o jihorusech nevím, jestli je to rovnou agrese nebo spíš ochrana. Procházky jsou v pohodě pokud nepotkáme agresivního psa (nebo člověka, který se ke mně neurvale hrne). Stalo se mi, že jsem stála u domu a povídala si s kamarádkou, pes byl na vodítku a najednou vyrazil jak šílený. Ryla jsem patama asfalt abych to ustála a tady zafungovalo kouzelné "Arte ke mně". Zastavil se, otočil a přišel. Otřela jsem si pot z čela a zaostřila do šera. Byla to paní se psem, který už několik dalších psů napadl a ta dobrá duše se ještě otočila a dala se i se psem na úprk. Nedivím se Artovi, že v nich viděl lovnou spojenou s nebezpečím. Vzledem k tomu, že přivolání úžasně zafungovalo (hodně čtu Vaše stránky :lol: ), bych se chtěla zeptat, jestli je možné naučit psa ignorovat svoje okolí, tak aby zase nevyrazil. Je to pohodář, ale kočky, agresoři a opilci se k nám nesmí přiblížit. Je nějaký povel, jak toho psa rovnou zarazit? Něco, co mu vysvětlí - "toto řeším já".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2015 07:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Arťucha píše:
...Je nějaký povel, jak toho psa rovnou zarazit? Něco, co mu vysvětlí - "toto řeším já".
Každý povel je nutno nejprve názorně předvést, aby si pes spojil slova s činy. Psi těchto plemen nevěří slibům a prázdným komentářům. Už proto v těchto situacích méně mluvím a více jednám. Podrobnosti jedině osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psůmvzhled
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2016 11:12 
Offline

Registrován: pon 01. úno. 2016 14:28
Příspěvky: 1
Bydliště: Kutná Hora
Dobrý den, mám 14 měsíčního psa , matka čistá RTW, je hodně po matce, takže velikost vzhled povaha je přesná, před pul rokem se Barney hodně leknul dětí, až si lehnul na zem, do té doby hodný poslušný s každým se mazlil, se psy, dětmi neměl problém, ted po velké práci s ním už startuje jen po psech, mám ho jen na vodítku, i když jde odvolat, ale neriskuji to, má košík, snažím se, aby bylo pro všechny vše v pohodě... uspěch beru, že mužu projít s prověšeným vodítkem okolo stěkajících psů za plotem, ale Barney knučí, je nervozní, tak na něj mluvim a jdeme stejným krokem dál...problém je, když jde nějaký pes okolo, to nezvládám, sice má vzor v mé druhé feně, která je uplně v pohodě, ale on prostě startuje a stává se, že ani já ho fakt musím pevně držet, začne být jak mimo svět...ted od 2.4. jsme zapsáni na cvičák, tak doufám, že nám pomůžou s opětovnou socializací, máte nějakou radu, at nám to jde co nejlíp, na těchto stránkách jsem našla plno rad, které používám a máme uspěchy, ale jak v tomto případě, cvičák, plno psů, nechci aby se popral, zatím se mi daří tomuto předcházet ... vycvikář o nás ví, psala jsem si s ním. díky moc za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 27. bře. 2016 11:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na toto téma najdete odpovědi zde viewtopic.php?f=25&t=7619&hilit=cvi%C4%8D%C3%A1ky

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní plod množírenského byznysu
PříspěvekNapsal: úte 19. dub. 2016 20:29 
Offline

Registrován: čtv 26. úno. 2015 12:14
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý večer, pane Desenský,
předně se chci omluvit za román, který se chystám sepsat, a také Vás ujistit, že plánujeme v brzké době návštěvu Vlčár, a s největší pravděpodobností i individuálku s Vámi.

Mým velkým problémem je Arwen. Kříženka pravděpodobně pitbulla (cca. 23 kg), která byla vytažena z množírny v Cerhenicích. Prodávají tam štěňata jako "čistokrevné amstaffy bez PP" za čtyři tisíce. Když jsme Arwen převzali, bylo jí pět měsíců, byla poprvé v životě venku, na vodítku, byla zablešená, plná škrkavek, měla obří pupeční kýlu, a, což je nejhorší, bála se úplně všeho a všech. Když ji přede mě postavili, přilepila se k zemi, a třásla se tak, jako jsem nikdy žádného psa neviděla se třást. Dnes, když mi Arwen ničí život, si říkám, že jsem od toho se svou nezkušeností a naivitou měla dát ruce pryč. Ale nedala, a tak mám teď šílenou Arwen, které je rok a půl, a já vím, že jsem selhala, že jsem v její výchově udělala všechno špatně. Nebo téměř všechno, protože lidem, i cizím, které přivedu k nám domů, okamžitě důvěřuje a miluje je, i když jsou to muži, ze kterých má jinak největší strach. Ale tohle nevyváží fakt, že jinak je to vražedná mašina, která by bez vodítka a náhubku kosila vše, co se hýbá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2016 05:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Náprava deprivantů z množíren je natolik složitá, že je lepší osobní setkání než dopisování po internetu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!