Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 19. dub. 2024 07:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivita na pretekoch
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 07:54 
Offline

Registrován: čtv 17. úno. 2011 18:44
Příspěvky: 1
Bydliště: Revúca
Mám sučku kríženca z útulku. Venujeme sa psím záprahom (okrem iného). Náš problém je, že keď na pretekoch obiehame psa, tak moja fena naznačí útok a beží ďalej. Tiež keď nejaký záprah obieha nás. Chceli sme také situácie natrénovať, no na tréningu to nikdy nerobí. Ak to spraví na preteku nejakému dominantnému psovi, bude bitka, ak nejakému so slabším sebavedomím, môže ho to poznačiť. Nechcem riskovať, dá sa to nejako odbúrať?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 17:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Dotiahnuť socializáciu a váš vzťah, aby jej bolo jasné, čo má riešiť a čo nie. V kombinácii s udržaním požadovaného výkonu je to alchýmia a určiť konkrétny postup tu je nemožné...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 19:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A jak se chová jinak vůči psům? Protože mě napadlo, pokud je jinak v pohodě, že je to jen adrenalinem na závodech - něco mezi hrou, pozdravem, stresem, nabuzením, agresí... Prostě závodem. Pokud je to jenom tak jak píšu, naučila bych jí spešl povel pro extra vypálení dopředu a dala jí ho těsně před tím, než se bude míjet s jiným psem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 19:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Úplně stejně blbne při běhu Barda, na závody nejezdíme, ale zato je schopný při tom vyštěkávat i lidi - u nás je to skutečně jak píše Eva, nabuzení z běhu, něco mezi hrou, radostí, vytahováním,...
Zkuste ty tréninky víc nabudit, zkuste trénink s jinými cizími psy (před závody nebo naopak po závodech). Na závody si naopak zkus půjčit ještě jednoho psa do dvojky, ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 19:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Nedoporučovala by som tak jednoznačne nabudenie u psa, ktorý sa neovláda, alebo tam je kus šikany, netvrdím, že to v tomto prípade takto je, chcelo by to prebrať viac a na to už je vhodný aspoň telefón. Vymetených magorov je v psích športoch dosť... Tak isto záleží na tom, čo chce od fenky majiteľka.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 19:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nemůžu psát za Petru, ale z mého pohledu to myslela tak, aby si pes zvykl víc na ten adrenalin a byl achopný v něm fungovat lépe. A za mě ten povel "dopředu" nebyl o vybuzení, ale prostý příkazový povel, aby pes nemyslel na kraviny. Statický nebo jiný povel je v zápřahu blbost. Maximálně stranový, aby se jen uhnul víc na kraj, ale to je o držku ...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
rea - nabudit v tréninku, aby se docílilo stejné reakce a pak může problém vychytat - při závodě se cokoliv řeší těžko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 20:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Petra mne je jasné, o čom píšete. Viete ale pre tak jednoznačnú radu dosť na to, aby neviedla k opaku?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 10:52 
Offline

Registrován: sob 19. úno. 2011 19:44
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
ahoj..mám dotaz..přítel má 4 silky teriéry (dvě fenky a dva psi)..je to taková menší smečka, kde má každý svoje místo..problém je v tom, že já mám rotvíka (psa) a vždy, když ho vezmu ven společně s teriéry a on si s nima chce hrát, tak po něm vyjede jeden a pak všichni..docela vyděšeně na ně kouká a je mi ho líto, že ho od sebe takhle odstrkují..přitom jim nic nedělá..tak bych se chtěla zeptat jestli je nějak okřiknout nebo jak na ně..

_________________
Terka ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 10:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Našel bych mu jiné, lepší kamarády, kteří nežijí v anarchii.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 11:01 
Offline

Registrován: sob 19. úno. 2011 19:44
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
takže okřiknutí už nepomůže??

_________________
Terka ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jak by mohlo pomoct, copak jim okřiknutí řekne, co je žádoucí chování a jak na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 11:21 
Offline

Registrován: sob 19. úno. 2011 19:44
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Essi píše:
Jak by mohlo pomoct, copak jim okřiknutí řekne, co je žádoucí chování a jak na to?


proto se ptám.. :wink: jinak to vypadá tak, že si každý své psy hlídá..tak to zatím funguje, ale nesmí se přiblížit k sobě..i když teriéři jsou agresivní i vůči jiným psům tak nevim, co se jim honí v hlavičkách..

_________________
Terka ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nejlepší by bylo vzít všechny psy a objednat se na konzultaci na Vlčáry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 11:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tereza85 píše:
teriéři jsou agresivní i vůči jiným psům tak nevim, co se jim honí v hlavičkách..

Můj tip co se jim honí v hlavičkách: Tvoří svébytnou smečku, která si vystačí sama a nestojí o to, aby se jim do života montoval kdokoli cizí z okolí. Nejspíš jim nikdo neukázal, že ostatní psi jsou taky fajn a může s nima být zábava, možná mají dojem, že to okolí je nepřátelské a je lepší všechny preventivně zahnat. Těžko říct, jak moc do jejich smečky patří i tvůj přítel a jaké postavení v ní má... Z okřikování a hlídání teriéři opravdu nepochopí, že ty a tvůj pes jste přátelé a chcete si s nima hrát. Znamenáte pro ně jen omezení, opruz a možná i ohrožení.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 07. bře. 2011 19:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
mám trochu problém. venčíme s kamarádkou, ona má asi osmiletého retrívra, totálního salámistu, on nic a nikoho neřeší, sám si běhá, sám se jde vykoupat, prostě takovej samorost... no a ben ho prudí, dneska to došlo tak daleko, že po něm dvakrát vystartoval, jednou když jsme potkali čubu, benovu lásku a pak ještě jednou i když čuba odešla. prostě se na něj rozeběh a bez varování na něj vystartoval, přitom ten retrívr si ho vůbec nevšímá. tak jsem bena odtrhla, sedla si před něj aby musel koukat na mě a ne na něj a řikala mu ať to sklidní... naštěstí oba psi nosej náhubek, tak si nic neudělali, ale o to nejde.. nechápu o co benovi jde, když si ho nevšímá, tak proč ho napadl... benovi je rok a půl.. a potřebovala bych vědět jestli jsem se zachovala správně, když jsem byla před benem... pak ho nechal a uplně v pohodě, jenom stačilo říct "nechej ho" a šel od něj pryč... jo a ještě se dneska stala jedna věc, po benovi mi hodně startují malí psi. a dneska nějakej malej vořech po něm startoval, ben nic, když startoval dál, tak začal dost zle vrčet a sroloval ho pod sebe..

prostě nevím, jestli jsem se zachovala správně, tak jak jsem se zachovala a případně jak se mám chovat, když se to bude opakovat (to benovo machrování na retrívra) nechci aby mi to přerostlo přes hlavu. jestli někoho bude bavit tenhle příspěvek dočíst až do konce, tak bych uvítala radu co a jak

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 07. bře. 2011 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Proč nebyl vořech už dávno spacifikovaný tebou? Proč to musí řešit Ben? Sám se pak chová jako prudič - aby ne, když jiní mají dovoleno se tak chovat k němu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 07. bře. 2011 20:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
poněvadž to bylo asi deset metrů ode mě a než jsem stačila pořádně zareagovat, tak bylo po všem, trvalo to asi pět vteřin.. ani ne... to vím, že to byla vážně moje chyba..

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 07. bře. 2011 22:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
janinka1987 píše:
poněvadž to bylo asi deset metrů ode mě a než jsem stačila pořádně zareagovat, tak bylo po všem, trvalo to asi pět vteřin.. ani ne... to vím, že to byla vážně moje chyba..

Základní pravidlo - nenechávám setkání mého psa s cizím bez asistence - tzn aniž bych na oba psy dosáhla. Právě z důvodu případné ochrany jednoho z nich. A když vidím, že se blíží cizí pes, dám přivolání. Co se týče ataku na zlaťáka - jestli jsi udělala dobře uvidíš při dalším venčení. pokud to bude opakovat, chtělo by to zasáhnout výrazněji - prosím, nemylsím tím do bolesti, ani kousání do čumáku, ani válení po zádech - to kdyby si to náhodou někdo chtěl tak vyložit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 07. bře. 2011 22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
nejspíš se uvidíme až za týden, tak uvidim... ale jak zasáhnout razantněji? bít ho za to nechci, i si myslím, že by to akorát přililo olej do ohně, kousání nebo válení po zádech, to by mě nenapadlo... to je právě to, jak razantěji? tak aby mě pochopil, že toho psa vážně prudit nemá

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 08. bře. 2011 08:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já ti řeknu o čem to je, mám s tím sama problémy občas :rolleyes: tím "drsnějším" může být klidně jen pohled, ale ty to musíš myslet vážně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 08. bře. 2011 11:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
děkuji evi, zapracujeme na tom :yawinkle: když jsem si přečetla rady a přehrála si to zpětně, vím, že některý věci byly jenom a jenom moje chyba... nj, člověk se pořád učí...

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2011 20:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
ted si uz pekne hraje ale zjistuji, ze si hraje jen se psy i fenami ) ktere se ji podridi

Píšeš, že je nejistá - tak to dá přeci rozum, že si bude hrát s jedinci, kde si věří. Ted musíš dotáhnout seznamovačky a zvednout jí sebevědomí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pon 13. čer. 2011 10:24 
Offline

Registrován: stř 01. zář. 2010 12:24
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
Desenský píše:
Citace:
viz zpráva z první strany tohoto postu z 30.1.2007 21:02


mám problém s JRT, od dospělosti (je mu 13m) útočí na ostatní psy. chtěl jsem napsat, že ten post mě poskytl vodítko na to, co s tím. jako štěně problémy neměl, rád si hrál s ostatníma, když si někdo hrát nechtěl, tak hodně štěkal a provokoval - dával hlavu na zem, zadek a ocásek nahoru. možná to je základ problémů, na cvičáku se jim to moc nelíbilo - tam už otravoval trochu víc psy 5x větší.
ale něco podobnýho už jsem zkoušel a chtěl bych vědět, co dělám špatně. menší úspěch byl to, že jsem útok zastavil přivoláním. to se jack otočí a přijde. problém je, že to nefunguje na blízko. když si spolu hrajou a ve zlomku vteřiny je zle, bez varování (bez naježení, ukázání zubů). když už se rvou, tak už neslyší. tak ho buď po roztrhnutí seřvu na zemi, nebo vezmu za kůži na krku, vynadám mu, nebo na něj syčím, že todle dělat nebude. jenomže todle nepomáhá, právě naopak, spíš se to časem zhoršuje. proč je to špatně? přece jsem mu dal jasně najevo, že je to nepřijatelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: úte 14. čer. 2011 10:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
jarekza píše:
... jenomže todle nepomáhá, právě naopak, spíš se to časem zhoršuje. proč je to špatně? přece jsem mu dal jasně najevo, že je to nepřijatelné.
Dal jsi mu možnost to provést. Cokoli řešíš až potom, je naprosto neúčinné, protože se stejně mohl poprat a to je důvod k tomu, proč to udělá příště s vyšší razancí. A k tomu tam bude mnohem více paralel, které to zhoršují.
Pokud nevíš jak na to, telefon je nahoře v banneru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 14. čer. 2011 11:42 
Offline

Registrován: stř 01. zář. 2010 12:24
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
jak mám vědět, co se mu v tý hlavě vylíhne... přece všecko se řeší až potom, při učení. když nepřijde nebo nesedne, jak má, taky se to řeší po tom, co se to stalo. před by to šlo dost těžko.
asi je myšleno to, že sem mu dovolil se rvat. je to jako s lovením, někde tady sem četl, že jak pes neco uloví, tak mu to už nikdo nevezme. znamená to, že se bude rvat už furt, celej život ho budu muset hlídat? nebo se to dá napravit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 04. črc. 2011 08:14 
Offline

Registrován: stř 06. říj. 2010 07:12
Příspěvky: 12
Bydliště: SK
Ako sa zachovat, ked sa fena ozenie po psovi, ktory ju len decentne onucha a po pozdrave si hledi sveho? Nestava sa nam to casto, len niekedy sa fene pes nepozdava a odhana ho. Dnes takto odohnala znameho psa, pes ju chcel len onuchat, ona vystartovala. V tom momente som ju so slovami nech neblbne odtlacila a venovala som sa psovi. Bez zbytocnych emocii :) Bolo to ok? Alebo to riesit raznejsie, kedze pes si o to rozhodne nekoledoval, len sa spraval ako pes? Vyslovene otravnych, nadrzanych psov riesim ja, ale ako ukazat fene, ze slusnych psov moze akurat tak ignorovat a ohanat sa moze este tak po hmyze? Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2011 18:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mylsím, že jsi reagovala dobře. Je třeba, asi se fena naučila o sebe starat sama, ale zase ne zbytečně. Takže pokud to nedělá přehnaně a u "každého psa", neřešila bych. Maximálně tak, jak jsi to udělala. U neomalených psů bych jí taky nechala zasáhnout, ale pod kontrolou a jakmile by to jen trošku nezvládala, okamžitě bych zasáhla. Jen musíš přesně vědět, co si tvá fenka myslí a jak se cítí. Abys jí nenaučila zbytečně hysterčit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 15. črc. 2011 08:31 
Offline

Registrován: pon 11. črc. 2011 11:54
Příspěvky: 2
Bydliště: SR
Chcela by som sa spýtať, mam Pita,2 roky. Keď vidí cudzích psov, je ako keby vživote nevidel psa. Tahá sa, chce ísť zaním a tak podivno utoho kňučí. Zo začiatku som si myslela, že chce zaním ísť, preto kňučí, ale ukázalo sa, že by ho najradšej zakúsol :( Keď však psa pozná, len tak z videnia vôbec si ho nevšíma a môže aj ten druhý brechať, môže skákať po bráne je mu to jedno......
Len ma trápi tá agresia k cudzím psom.....
A viem, že to nieje dobré, ale raz sme dali na rady jedného "odborníka" a dali mu ostnáč. Ako má ostnáč tak vpohode prejde aj okolo tých cudzích.......
Nemôžeme ani ísť normálne do nejakého parku medzi psov alebo tak a dosť ma to trápi.
Viem, že sme pochybyli so socializáciou dostatočnou keď bol mladý ale vedel by nám niekto poradiť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 18. črc. 2011 07:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
viewtopic.php?f=53&t=772

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese mezi psi
PříspěvekNapsal: pon 18. črc. 2011 09:02 
Offline

Registrován: pát 15. črc. 2011 11:18
Příspěvky: 1
Bydliště: Ústí nad Labem
Dobrý den, mám doma 7letou kokršpanělku do teď jsem s agresí neměla problém větší problém, při očichávání tedy hlavně s ostsatními fenami pokud byly větší než ona) jen povrčovala, s menšími problém nebyl vůbec .poslední dobou ale nezůstává jen u vrčení ale i druhou fenu napadne.Chodím již několik let ke kamarádce na zahradu a ta má 4letou rotwailerku
do teď bezproblémů pouze uvítací vrčící rituál ale poslední měsíc fenku opakovaně napadla, ta si to samozřejmě líbit nenechá a poperou se, k žádnému poranění sice nedošlo, ale už se bojím na zahradu chodit, nemám na to abych je od sebe odtrhávala je naděje, že by si na sebe opět zvykly?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 19. črc. 2011 08:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jistě, ale
:hledej:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní chování s jiným psem
PříspěvekNapsal: sob 27. srp. 2011 13:25 
Offline

Registrován: pát 26. srp. 2011 11:30
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno
Dobrý den, chtěla bych víc pochopit chování své fenky, jedná se 1rok a 3měsíce starou jorkšírku, vedenou jako psa "ne jako modní doplněk". Přivolání nemáme 100% a tak chodíme se stopovačkou. Když jdeme sami odvolám ju už i od lidí, nebo když loví slepice, ale od cizích psů až když si čuchne. Miluje lidi a psi, za lidma už ji dokážu zastavit že ne, že za každým se nedá běhat ale za psama by klidně uběhla maraton. Jenže její chování se mění když jdeme na výlet s kamarádkou a jejím jorkrem (pes, o rok starší) v tu chvíli se z obou stávají agresoři na ostatní psi (je jedno jestli je to fena, pes a dokonce i štěně). Doráží, vrčí i naježená je, když pes přijde až k nám je mela. Když jdeme na výlet s jakým koliv jiným psem vůbec to nedělá je bezproblémová. Zajímalo by mě proč stímto psem se chová tak zle, a jak se v této situaci zachovat?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování s jiným psem
PříspěvekNapsal: ned 28. srp. 2011 15:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Přejímá jeho chování. Osobně bych s ním nevenčila, pokud nejste schopní být jím větším vzorem, než ten pes.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování s jiným psem
PříspěvekNapsal: úte 30. srp. 2011 08:50 
Offline

Registrován: pát 26. srp. 2011 11:30
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno
Přejímá? Oni to dělají jen když jsou spolu, každej zvlášť to nedělá, ani ten pes ani ona. Jako není to běžné chování toho psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování s jiným psem
PříspěvekNapsal: stř 31. srp. 2011 20:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vvikki píše:
... není to běžné chování toho psa.

Aha. No tak v tom případě bych to zatrhla oboum. Třeba přes striktní přivolání a následné odložení. Pokud to neuměj, tím líp je to začít učit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování s jiným psem
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 09:27 
Offline

Registrován: pát 26. srp. 2011 11:30
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno
Děláme to tak zakazujeme, odložení umí... a proč to dělají?jen o i dva spolu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování s jiným psem
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 12:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak to děláte jinak, než já to myslím. Což je úplně normální. To je už otázka respektu a důvěry (nebo důvěry a respektu? :wink: ). A to se po netu nevyřeší, bohužel. pokud máte orpavdu zájem to vyřešit, seberte se a doražte na fríčko na Vlčáry. S obouma psama a "přihlašte se" tam a ptejte se. Protože, kdo se neptá, nic se nedozví.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese u Cane Corsa
PříspěvekNapsal: čtv 08. zář. 2011 16:19 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 13:42
Příspěvky: 2
Bydliště: Brandtova 3271/11, Ústí nad Labem 40011
Dobrý den pane Desenský, moc se omlouvám a vkádám dotaz tedy sem do poradny.
Obracím se na vás na odborníka ohledně našeho psa kterého moc milujeme.
Máme psa 14 měsíců plemene Cane Corso. Jedná se o to že nám při venčení napadá jiné psy a i feny ( jedno jaké plemeno )
Vše začalo když jsme s ním začali chodit na výstavy před 4 měsíci. Ty úplně nesnáší a nemůže okolo nás projít jiný pes, byť úplně klidný. Náš divčák Vždycky bezdůvodně vyjede.
Psa máme jen na vodítku a nemůžeme ho z něj tedy ani odepnout. Bohužel se bojíme že se to bude jen a jen stupňovat…Doma máme ještě jednoho CC – fenu 4 roky a s tou vychází naprosto výborně - vyrostly spolu. Dalšího psa kterého snese je pes našeho kamaráda se kterým také nemá problém – labrador 2 roky a pokud potkáme štěňata jakékoliv ,dokáže si s nimi hrát bez problému a naopak s velkou radostí…ale ostatní psy které mají projít okolo nás – to je nemožné protože je pes okamžitě útočný bez varování…
S tímto našim divočákem máme již mnoho výstavních úspěchů ale bohužel jeho agrese je čím dál více patrná, byly by jsme strašně moc vděční za vaší pomoc Honza Rýdl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 08. zář. 2011 16:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Dobrý deň, Simona. Pohľadali ste odpovede na vaše otázky pred jej zadaním?
Ako prebiehala socializácia vášho psa s inými, cudzími psami? Akú má váš pes základnú ovládateľnosť?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 09. zář. 2011 08:20 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 13:42
Příspěvky: 2
Bydliště: Brandtova 3271/11, Ústí nad Labem 40011
Dobrý den, ano prohledali a jsme jasným adeptem na schůzku s p. Desenským na Vlčárech. Ze socializací jsme problém nemělli, pes byl komunikativní a bez problémů do 10 měsíců - naopak byl to strašný kliďas, bezproblému snese lidi a malé plemena, jsme si vědomy že chyba je v nás a byly bychom koc rádi kdyby nám někdo na našem případu ukázal - jak se máme k tomu postavit - chovat , jak na psa. Řešíme to nyní kdy je psovi 14 měsíců a rádi bychom jak pro náš klid a i vyrovnanost psa podnikly určitě kroky - aby pes si uvědomi že je tato jeho agrese - spíše bojácnost zbytečná...on bude velice silný pes a nemůžeme dopusit aby on vyjížděl bezdůvodně na jiné psy. S natažením vodítka je to také složité - protože jak psa spatří to vodítko tak napne že není vůbec možné si před psa ještě stoupnot jelikož máte plné ruce toho aby jste ho udržel...... moc děkuji za odpověď. Simona


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 21. zář. 2011 19:24 
Offline

Registrován: sob 17. zář. 2011 20:24
Příspěvky: 2
Bydliště: Stříbro
dobrý den,chtěla bych se zeptat jak mám svého cca tří a půl letého křížence naučit neútočit na psy,převážně jen na velké psy,kolem těch malých zvládne projít pokud na něho nezačnou vyjíždět.zkoušela jsem už snad všechno,přitlačit ho k zemi,silně s ním škubnout-mnohokrát udělal i kotrmelec,řvaní,ignoraci,zákazy,otočila jsem ho na sebe a nutila ho koukat mi do očí.nic nepomohlo.vzhledem k tomu že jsem vypozorovala že je mín vzteklej když nemá košík tak už ho nenosí.před nedávnem při procházce nás napadl středně velký pes,byl ale oproti Mikovi mrnavej,má v kohoutku 70cm,já jsem ho měla posazeného u nohy a zavolala jsem na paničku toho psa at si ho zavolá protože na nás už z dálky vrčel.čekala jsem nějakých deset metrů od něj,Mike nedělal nic,seděl a čekal.paní na něj volala a ten pes se rozeběhl proti nám.snažila jsem se postavit před Mika a nepustit ho k němu ale proběhl a Mike mu jedním trhem zlomil vaz.jen to,hned ho pustil.nepotrestala jsem ho,vůbec nevím co jsem měla udělat.ještě musím říct že rozhodně nemáme přivolání,poslechne pouze pokud ho nic nerozptyluje.vzala jsem si ho cca v půl roce.venku nikdy není na volno,je stále na stopovačce.plánujeme s přítelem navštěvu u vás,ale dřív než za měsíc a půl nám to z finančních důvodů asi nevyjde.jsem si vědoma že zabití toho psa nebylo správně,ale nestihla jsem vůbec nic udělat bylo to celý snad 10 vteřin.nebyl potom nijak agresivní,jako by se nic nestalo.moc děkuju za odpověd.Veronika,Stříbro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 22. zář. 2011 12:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Mike základné informácie ohľadom agresivity k druhým psom sú v príslušných témach, ale závažnosť problému je naozaj na osobné stretnutie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 22. zář. 2011 17:27 
Offline

Registrován: sob 17. zář. 2011 20:24
Příspěvky: 2
Bydliště: Stříbro
děkuju,určitě se brzo ozveme.snad nám pan Desenský pomůže.někdy si říkám že se chová jak schizofrenik,k nám i všem našim známým i přátelům je zlatej,rád se mazlí,pořád si hraje.a venku se ho každej bojí,v pohodě si ho sice udržím,ale asi to moc důvěryhodně nepůsobí.máme ho rádi,přítel dřív měl dva vlčáky a říkal že nikdy nic takového řešit nemusel,můj je to první pes.a popravdě,ani jeden si nevíme rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování s jiným psem
PříspěvekNapsal: pát 30. zář. 2011 14:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
vvikki píše:
Přejímá? Oni to dělají jen když jsou spolu, každej zvlášť to nedělá, ani ten pes ani ona.

...zatiaľ...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 08:50 
Offline

Registrován: sob 03. říj. 2009 13:54
Příspěvky: 12
Zdravím a prosím o názor- radu. Pes (JRT, 2,5 roku). Bez vodítka v pohodě - nepere se - vyhodnotí situaci a buď k pejskovi vůbec nejde nebo je spíš submisivní (alespoň se tak jeví - odvrací hlavu, otáčí se... odchází, někdy se naježí ale jen mezi lopatkami...). Na druhou stranu ale často "naskakuje" a to nejen na fenky ale i na některé psy - nevím, zda to je projev dominance? Horší je to poslední dobou na vodítku. Když zpozoruje psa - na ulici - zpozorní a na mé "přivolání" - připoutání pozornosti - příliš nereaguje. Snažím se na něj mluvit, upoutat pozornost, jen někdy se mi to podaří a pak mineme bez problémů. Většinou ale nereaguje a je "v napětí" - pozoruje druhého psa. Zase se - při míjení- snažím abych mu nedovolila napnout vodítko, mluvím na něj ale často se stává, že zašne vrčet.Je malý, není problém "ho utáhnout" ale nechci to tak řešit. Někdy se pokusím, když nereaguje, zastavit se a vzít ho za hlavu - aby se na mne musel podívat - je ale tak "vybuzený", že zavrčí - mám to nechat bez potrestání? Také se poslední dobou stalo, že zavrčí - jakoby zabublá - při očichávání místa, kde značí jiní psi - při "čůrání", žádný pes ale není nablízku. Nevím, co to znamená.
Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 16. říj. 2011 21:11 
Offline

Registrován: stř 09. bře. 2011 10:54
Příspěvky: 6
Bydliště: kopřivnice
vážení, zajímal by mě váš názor na jistou věc. máme křížence vel. knírače a xČSV,v červenci měl rok. je to puberťák, provokatér na psy.chodíme se stopovačkou a většinou i s košíkem. u nás na cvičáku je převaha samců, někdy mají tendence vyměnit si názory, vyjedou po sobě (pri chuzi u nohy na voditku). pak je "rozchazime", chodime se psy u nohy kolem sebe navzajem. muj pes a jeste jeden (cca stejne stary RTW) jsou hlavni kohouti. muj pes se tam (zatim) neporval, ale kdyz videl jednou 2psy v sobě,byl by se pridal, kdyby nebyl na snure. jde o to, pojede se na spolecny vicedenni vylet, spani v chate atd. je to dobry napad, jet? zcela jiste si tam vjedou do vlasu, ale kdyz je budem hlidat (kosiky,..)..? nejsem si uplne jista, zda je to dobry napad ci nikoli. muj pes je bojacny, aspon si tedy myslim, ze utoci ze strachu (neni nejlip socializovany). je lepsi jet, psa hlidat a zvykat ve smecce (kde ale rozhodne nejsou vsichni psi jen dobrymi vzory) ostatnich pumru? rozhodne vzdycky nezacne jen muj pes, ale kdyz na nej zavrci jiny, ozve se. diky r.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. říj. 2011 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Ahoj,

stala se nám taková věc. Šli jsme s ronym z procházky a potkali jsme labrouška. Ročního. Seznámení proběhlo v pohodě, očuchali se, atd... . Labrouš však měl stahovací obojek a jak si chtěl s ronym hrát, tak tahal a tahal a tahal. Klučina ho nemohl ani udržet.

Po pár vteřinách bylo slyšet od labrouška chroptění a pak dušení. A za chvíli po sobě vyjeli. Dal jsem mezi ně ruce s komentářem, že takto teda ne a jak když utne. Byl klid. Labroušek se posadil na zadek, rozdejchal se a pak ronymu olizoval pysky. Klučina stál jak opařenej. :mrgreen: Řekl jsem mu, že stahovák není dobrej nápad, protože to tomu psovi ubírá kyslík a hromadí se adrenalin, který pak musí nějak ven a proto po ronym vyjel. Jakmile jsem tam dal ruce, tak se labrouš resetoval, sednul si a uvolnil si stahovák.

Je možný, že ten stahovák ho takto napumpoval adrenalinem a ten pak vybuchnul? Jinak si to vysvětlit neumím... 8-[

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. říj. 2011 21:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Tvoja reakcia bola :icon_thumleft:
Sťahovák nebol jediný dôvod, ďalším dôvodom bolo to, že chalan nechal psa v ťahu, možno zneistel a je to tam. Klasická ukážka toho, prečo pes nemá napínať vodítko, na mieste by bola otázka, koľko mal asi rokov ten chalan.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. říj. 2011 21:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
rea píše:
Tvoja reakcia bola :icon_thumleft:
Sťahovák nebol jediný dôvod, ďalším dôvodom bolo to, že chalan nechal psa v ťahu, možno zneistel a je to tam. Klasická ukážka toho, prečo pes nemá napínať vodítko, na mieste by bola otázka, koľko mal asi rokov ten chalan.


Měl kolem 15ti roků. Mladej. :icon_thumright:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!