Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:11
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. říj. 2011 21:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Hm... V 15-tich by ho mohol zvládať, keby mal info...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ako naucit starsi fenu pitbula neutocit na mojho noveho psa
PříspěvekNapsal: úte 06. pro. 2011 18:39 
Offline

Registrován: úte 06. pro. 2011 09:14
Příspěvky: 1
Bydliště: Slovensko
Dobry vecer, mame 10 rocnu fenku pitbula. ktora je agresivna skoro na vsetky psy okrem samce pitbula alebo psy vacsie od nej ( ale to tiez nie je uplne vzdy ) Viem ze je asi chyba vo vychove, alebo preto ze ju napadla ako 4 mes. fena RTW ktora niekomu usla.Zijem v zahranici a mam doneseneho maleho krizenca teriera,(psik) ma 8 mes. s ktorym som teraz na Slovensku.Spolu sa zatial nestretli , az dnes kedze sa naskytla situacia ze som si musela zobrat pitbulku ku mne pretoze mama je v nemocnici.Dala som ich trocha zoznamil ale pitbulka s nahubkom a maly strasne stekal , asi od strachu. Je vobec mozne aby sa nejak skamaratili, alebo je neskoro?Dakujem za hociaku radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 06. pro. 2011 21:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Neskoro by nebolo, ak by bola fena správne socializovaná a mala by stanovené pravidlá z tvojej strany. Je tu niekoľko krát spomenuté, že vziať ďalšieho psa k pôvodnému, ktorý je problémový, nie je práve šťastná voľba. Mladý pes by v rámci socializácie nemal byť ovplyvňovaný správaním agresívneho psa a preto, pokiaľ fena nerešpektuje tvoje požiadavky, nie je vhodné ju kontaktovať s mladým psom. S ohľadom na vek feny s prihliadnutím plemennej príslušnosti to nie je jednoduchá situácia, pretože ak sa aj rozhodneš dať jej pravidlá, je to na dlhšiu prácu s neistým výsledkom najprv s ňou a až potom je vhodný kontakt so šteňaťom. Návod, ako pracovať s agresivitou voči psom je tu v tejto téme, kam som tvoju otázku zaradila. Užitočné informácie sú aj TU.

A prosím prečítaj si Registračné podmienky poradne.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 14. pro. 2011 00:19 
Offline

Registrován: ned 11. dub. 2010 09:58
Příspěvky: 9
Bydliště: Otradovice
Dobrý den! Prosím vás potřebovala bych poradit. Mám 20 měsíční landseerku, kterou se snažím, co nejlépe vychovat. Odmalinka měla problém se psy vycházet, ale když tomu začala "přicházet na kloub", brala si ji máma někam k sousedce, aby na ni nešli její agresivní jezevčíči(šli na Aky). S mámou jsme si to vyjasnili a od tý doby už tam nebyla(ty jezevčíky do teď nemá ráda). Aby si na psy lépe zvykala(od té doby nemá malé psy příliš v lásce) beru si ji sebou na psí výstavy(my nevystavujeme), tam je v pohodě, psi okolo vůbec neřeší, na každého se usmívá, nechá se drbat, ale pak přijdeme domů a ona je jako vyměněná. Psi opět nemá rád, když nějakého potkáme, tak na zavolání přijde, ale pak jde vedle mě napružená, otáčí se po psovi... Prosím vás proč se na výstavě může chovat suprově a doma né? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 14. pro. 2011 23:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na výstavě je těch psů poněkud více, než na kolik stačí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 15. pro. 2011 22:09 
Offline

Registrován: ned 11. dub. 2010 09:58
Příspěvky: 9
Bydliště: Otradovice
Desenský píše:
Na výstavě je těch psů poněkud více, než na kolik stačí.


Děkuji za odpověď, a prosím vás ještě, znamená to že je na výstavě přetížená podněty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 17. pro. 2011 07:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přetížení centrální nervové soustavy v důsledku příliš velkého množství informací.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 17. pro. 2011 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Sice :mimo tému: , ale Menek na výstavě je přetížený z opačné strany, všechny psy chce vítat, je jak na jehlách byť by to byla velká výstava s tisíci psy. Takže přetížená jsem spíš já :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 17. pro. 2011 23:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Desenský píše:
Přetížení centrální nervové soustavy v důsledku příliš velkého množství informací.
Tedy ochranný útlum? Četla jsem, že někteří výcvikáři s tím pracují - využijí toho útlumu a psa vystavují podnětům až si zvykne. Děláš to taky?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 20. pro. 2011 10:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jde o to, co si pod tím konkrétně přestavuješ. Jistě že pracuji s nejrůznějšími typy útlumů. Otázkou je, s jakými konkrétně a jak s nimi naložit. Rozhodně to není level pro začátečníky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 20. pro. 2011 21:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Desenský píše:
Na výstavě je těch psů poněkud více, než na kolik stačí.

Toto je odpoveď prečo Ashon ignoruje psi napr.na fríčku.Keď venčíme sami a cestou stretneme nejakého psa,zavetrí že je to pes a bol by schopný k nemu bežať a napadnúť ho len preto že je to pes.Na fríčku funguje "ja nič ja muzikant",pobehuje,čuchá,značkuje,keď sa pripletie k nemu nejaký pes čuchne si a odbehne preč ani nevrkne.Keď sme sami riešim to tak že si ho dám k nohe aby sa ku psovi nerozbehol a nenasledovalo napadnutie,robí to kolkokrát aj na psa ktorý si ho nevšíma.Pokial si ho chce pes v klude očuchať,otočím Ashona zadkom k nemu a nechám nech si ho pes očuchá.Pri tom vrčí tak si dám jeho čumák k sebe a opýtam sa ho nepríjmeným hlasom či má problém.Na to vrčať prestane ale je schopný do psa skočiť pokial by som ho pustila.Trvá obvykle cca 5 minút než sa ukludní a psa ignoruje.Nechápem prečo skáče do psov ktorý si ho nevšímajú :-kTakto začal zo dňa na den nenávidieť rotvíka s ktorým sa poznali od 4 mesiacov a vedeli sa dlhé hodiny spolu hrať,dosiahli 7 mes a Ashon ho začal tvrdo napádať,sú stejne starý tak usudzujem že Ashon v tej dobe dospel,rotvík bol ešte šteňuch takže radšej zdrhol keď sa to stalo 1x a vobec som to nečakala,teraz si to samozrejme nenechá páčiť.Vychádzajú mi z toho dve veci-buď chce psom šéfovať alebo sa ich bojí a agresia je strachového povodu hoci neviem prečo,pred tým než sa tak začal chovať ho žiadny pes nenapadol a ako šteňa medzi psi chodil.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 21. pro. 2011 19:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Indi mám takú skúsenosť, že často sa šteniatko javí bezchybné vo vzťahu so psami, všetko ide ako po masle, šteňa si v každej situácii medzi psami vie poradiť a majiteľ je spokojný, bodaj by nie, ale... Čas ide, šteniatko rastie a vyvíja sa do puberty a majiteľ učičíkaný doteraz správnou socializáciou trochu zaspí, reaguje tak, ako zvykol (alebo nereaguje, teda neusmerní psa) neuvedomí si zmeny v pubertálnom organizme, prehliadne signály toho, že puberťák pod vplyvom testosterónu, adrenalínu atď vníma inak druhých psov a druhí psi vnímajú inak jeho a uvedomí si to, až keď sa to upevní a prejaví naplno, o to skôr, keď sú pri psovi podnety, ako fenka, panička, nejaké dobroty, aportíčky a pod. V tomto období je potrebné psovi oprášiť pravidlá, ktoré boli pre šteňa prirodzené, ale pre dospievajúceho samca sú nezaujímavé a preto si preberá kompetencie po svojom. V podobnom duchu je to aj pri fenkách. Moja Oxi mala v puberte obdobie "akí ste trápni..., toto ma nebaví..., toto chcem!, ty tu nebudeš chodiť!" a tak podobne, lebo si o sebe myslela, aká je ona strašná samica :lol: a ako na ňu nikto nemá. Vedela, že ak ju nemám pod priamym dohľadom, môže čokoľvek a zo mňa bola otrávená, že jej do toho kecám a využila každý moment, keď som nemala oči aj na riti, vedela, že nikto iný, ako ja, si nič nedovolí a ohromne ju bavilo tieto situácie vyhľadávať. Až do jednej návštevy u Ruda, keď využila, že som obrátená chrbtom a spokojne to predviedla pred Rudom, ktorý ale na jej prekvapenie veeeľmi účinne zasiahol, čo bolo na nezaplatenie. A doteraz je :wink:

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 00:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ashon bol rvavý už docela skoro (nemám rada výraz dominantný pretože ako som tu čítala,dominancia sa prejavuje niečim iným),na Ashona hovorím že je namachrovaní,mal len 4 mesiace keď skočil po kamarátkinom 5 mesačnom šarpejovi a natrhol mu pysk až mu tiekla krv,mal ešte mliečáky tak to bolo hneď.Takýto útok bol z jeho strany prví,až ma to prekvapilo u tak malého šteňaťa.Myslela som si vtedy že spúšťač bolo chrochtanie u toho psa,niektorým psom pripomína vrčanie a iný pach,šarpejovia ho majú špecifický.Dneska by som to videla tak že sa už začal prejavovať a ako hovoríš,bola som nedosledná a neusmerňovala som ho dosledne.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 06:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Fleťák Billy se mi pokusil zmuchlat štěně berňáka asi tak tři týdny po tom, co jsem si ho na čtyřech měsících přivezl. Stál jsem u toho, proto jsem ho ze štěněte ve vteřině sundal a jedním tahem vyřešil tak, aby si to pamatoval. Nešlo o bolest, tímto směrem nejdu, šlo spíše o moment překvapení, tedy řízený stres (což nebudu vysvětlovat tady). Od té doby mi tohle nikdy neudělal, poněvadž zná můj názor na šikanu, kdy si někdo cosi dokazuje na jiných.
Kdyby sis pořádně přečetla moje knížky, našla bys v nich i definici tvé mýlky. Lidé si myslí, že na to, aby se ze psa stal agresor, je nutný nějaký zlý zážitek ze strany jiného psa založený na kontaktu. Stručně řečeno, začne být zlý, když dostane pes po hubě od jiného psa. Jistě že se takto agresorem stát může a u většiny psů to tak je, protože to neumí lidé po tomto zážitku správně dořešit, ale ono je to trochu jinak. Stačí bezkontaktní stres, byť jen pohledem, nebo předáním pocitu jiným psem. Když to nezaregistruješ, což se nedá, když nejsi na stejné vlně se psem, budeš nahraná, tedy tvůj pes a pak i ty.
Uvedu jeden příklad, ze kterého by to mělo jít snadno pochopit. Vžij se do role malé holčičky, která jde vedena za ruku taťkou parkem, trochu vystrašená v cizím městě. Pozoruješ stromy, lidi okolo a u jednoho stromu bude na zemi sedět nějaký "vágus". Co to udělá, když se na tebe podívá a ukáže ti, jak mu na ruce sedí ptáček, který přiletěl na pár drobků a v klidu mu z té ruky zobe? a co to udělá, když se na tebe opravdu škaredě podívá? Tenhle zážitek si poneseš do zbytku svého života a ni v jednom případě nejde o osobní kontakt, jen pohled na dálku. Následuje řešení. V prvním případě se z tebe v dospělosti pravděpodobně stane ochránkyně lidských práv a budeš podporovat bezdomovce, v tom druhém je budeš nenávidět. Už chápeš, jak se to "vaří" psovi v hlavě?
Bilík za mlada nesnášel, ale opravdu bytostně, když si z něj psi dělali holku (mírně řečeno). Fakt se líbí všem, fenám i psům. Měl tendence se za to do nich pořádně obout a dát jim po hubě, jenže u toho neměl brzdy a šel do toho poněkud cholericky. Začal jsem mu do toho tedy kecat a kdykoli na něho nějaká čubina naskočila, dostal povel stůj!, což jsem samozřejmě předem mechanicky podmiňoval, aby to nebyly jen prázdné kecy, ale pochopitelný povel. Pochopitelný právě i ve stresu. Stál, chvilku trpěl, ale věděl, že to dozoruji a mám pod kontrolou. Když se dostal do puberty, pochopil, že se mu vlastně holky takto dvoří a psy z něj po povelu stůj! vždycky sám sundám. Nebo stačilo jen zdrhnout kolem mně, abych nepřehlídl, že ho někdo pronásledoval a následně mu napovědět, co s tím má udělat. Nakonec jen tiše broukne ve stylu "slez!" a jde si po svých. Kdybych to nechal být, byl by z něho teď rváč. Takto si raději vezme tenisák a jde rozchodit to, co mu sice nesedí, ale co lze rozchodit, jelikož jsme i tuto lekci sebereflexe podrobně probírali.
Co z toho plyne? Když ti pes roste, používej i jeho oči, ne jen ty svoje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 09:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Desenský píše:
Fleťák Billy se mi pokusil zmuchlat štěně berňáka asi tak tři týdny po tom, co jsem si ho na čtyřech měsících přivezl. Stál jsem u toho, proto jsem ho ze štěněte ve vteřině sundal a jedním tahem vyřešil tak, aby si to pamatoval. Nešlo o bolest, tímto směrem nejdu, šlo spíše o moment překvapení, tedy řízený stres (což nebudu vysvětlovat tady).


Desenský píše:
Bilík za mlada nesnášel, ale opravdu bytostně, když si z něj psi dělali holku (mírně řečeno). Fakt se líbí všem, fenám i psům. Měl tendence se za to do nich pořádně obout a dát jim po hubě, jenže u toho neměl brzdy a šel do toho poněkud cholericky.


Jee, tak to jsem rada, ze tenhle problem se netyka jen tech "nezkusenych". Jen je problem v tom, ze ty si, Rudo, ten problem stihnes v zacatku razne vyresit, kdezto ja se treba placam. Je si prosim mozne zavolat konkretne s dotazem na "ve vteřině sundal a jedním tahem vyřešil tak, aby si to pamatoval. Nešlo o bolest, tímto směrem nejdu, šlo spíše o moment překvapení, tedy řízený stres"? Nechci se placat na miste, pokud se nabizi reseni, ktere bych zvladla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 09:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Indy, mě si Dutchee poprvé pod sebe srovnala jinou čubinu - starší, frbulku, na dvou měsících a týdnu. Naštěstí je čubina prostě zlatíčko. A Dutchee to udělala proto, že se jí opravdu bytostně bála. Nešla jí po krku, jen si jí hodila pod sebe, ocas jak stožár na vlajku, číro, ztuhlá a vrčela jí do ksichtu. byl by to v jiné situaci moc hezký zákrok, moc dobře vcěděla, co dělá a proč to dělá tak a ne jinak. Vyřešila jsem to a dnes to jsou nejlepší kámošky když se viděj. Od té doby to už nezkusila (zatím). Naopak, čím dál tím víc věcí nechává na mě, pak se může uděkovat. A střídá období kdy je v pohodě a ničehoa nikoho se nebojí s obdobím, kdy na všechno blafe - na lidi i na psy. To má teď. Takže vysvětlujem (s Bonym, je k nezaplacení a fakt dobře pomáhá), podporujem, ukazujem. A jestli někdy něco přehlídnu, tak věřím, že to poznám :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 15:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Zdravím, když už tady to téma čtu, přidám jeden dotaz...Dospívající štěně stafbulky - teď půl roku - plus tříletá útulačka, soužití v jedné domácnosti. Obě milujou klacky, míčky...takže venku samozřejmě těchto věcí využíváme k zabavení. Poslední cca 3 týdny pozoruju, že když hodím klacek a jsou u něj obě ve stejnou dobu, tak malá pouští na starší hrůzu. Nekousne, nevyjíždí, jen zavrčí, že ten klacek chce ona. Pokud je u klacku evidentně dřív starší, je to v pohodě a malá nedržkuje. Když jsem to zaregistrovala, následovalo menší cvičení. Vzala jsem malou na stopku a pokud se "projevila", následovalo škubnutí. Taky jsem občas schválně dávala klacek starší feně, případně klacek jen tak nesla a pokud po něm skákala, dala jsem najevo, že nemůže mít všechno. Dostala ho až ve chvíli, kdy si šla evidentně po svým a klacek nechala na pokoji. Chci se jen zeptat, jestli nedělám nějakou fatální chybu? Případně jak jinak postupovat? Na jiný psy si netroufá, jen na tu naši. Je velký riziko, že by z toho časem mohly bejt opletačky, nedejbože rvačky..? (jestli to tu někde v poradně je, omlouvám se a juknu na to).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 17:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Niekde to tu je, stačí hľadať, :wink: :
http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?p=177538#p177538

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 11. led. 2012 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Jeste by me k tematu zajimal duvod chovani meho psa. Vcera jsme hromadne vencili, mezi samyma fenkama jen 2 psi - on a labrous od kamosky. Pak me treti zucastnena osoba upozornila, at si Dextra dovolavam, ze vyvolava konflikt a vylozene provokuje. Je pravda, ze za labrousem chodil jak ocasek, pak chvilku behal s ostatnima, pak zas pet minut chodil a preznackovaval po nem, parkrat se stretli celne a ackoli k zadnemu stretu nedoslo, nevrcel, tak stal v takovem pevnem postoji a mela jsem pocit, ze ceka, co labrous na to. Hned jsem si ho zavolala a v pohode. Ono i labik byl docela tolerantni a nejak to neresil, ale je mozne, ze kdyby to byl pes, co je trosku nervacek, tak ze by do Dexe vyletel. No a tak bych se chtela zeptat, co to je a jestli jsem to teda cetla dobre (ac po upozorneni, samotne by mi asi nedoslo, o co jde :oops: ) a jestli to byla provokace, pubertacke machrovani, nebo o co mu slo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 11. led. 2012 16:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kajda.m píše:
... a jestli to byla provokace, pubertacke machrovani, nebo o co mu slo?

MOhlo to být vše co jsi psala,nebo také forma obdivu vůči silnějšímu jedinci (silnějšímu ve smyslu vyrovnanosti, psychiky), nebo si hlídal čubiny... To záleží na situaci. Každopádně bys ho to neměla nechat dělat. A korekce? Podle toho, pročto dělá. Buď "vypadni", nebo hodit na pohodu "prosimtě, přestaň mu dělat vocas, má svuj vlastní" , "dejchej", "neřeš a běž" a podobně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 11. led. 2012 21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Eva Štemberová píše:
kajda.m píše:
A korekce? Podle toho, pročto dělá. Buď "vypadni", nebo hodit na pohodu "prosimtě, přestaň mu dělat vocas, má svuj vlastní" , "dejchej", "neřeš a běž" a podobně.

Super, díky. Pak už jsem si ho hlídala a volala, příště zkusím to "padej". Jen mě ještě zajímá: dosáhnu touhle korekci casem situace, ze to prestane delat nebo budu muset mit oci na stopkach a navzdyckykorigovat prave tim "vysmahni, obludo"?Protoze to vyhozeni od psa vlastne neni trest? Nebo je to pro nej vyjasneni situace z me strany? To znamena, ze pokud bude prudit on ciziho psa, tak zjisti, jak dokazu prudit ja jeho a casem si bude hlidat sam sebe a davat si pozor na me?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 12. led. 2012 18:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proč vše v negaci? A co takhle to, že mu tím ukážeš naučit ho řešit tyhle situace tak, že je ŘEŠIT nemusí :wink: Ale jak jsme psala, záleží na tom, proč to dělá a jak se zachováš ty. Pokud to uděláš hodně blbě, můžeš u něj naopak tu agresi vypěstovat :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 13. led. 2012 07:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zašli jste do příliš jemných nyancí. Tohle je natolik individuální, že se každou sekundou v souladu s okamžitým myšlenkovým pochodem psa upravuje směr jeho jednání, je-li to nutné a kde má být cílem naučit psa myslet sám za sebe, samozřejmě dle požadovaných představ. Celé je to hra na postřeh, kombinační předvídání situací s vysokou variabilitou kombinací v odpovědi na předvídané, když to splňuje nebo naopak nesplňuje jisté parametry nutné k přesměrování. Všechno je to na úrovních reflexního oblouku, kdy se monitoruje, analyzuje a případně směruje každá fáze jednotlivého myšlenkového pochodu v rámci již zmíněného reflexního oblouku, což je docela slušná alchymie probíhající v milisekundách, tedy online. Zpozdíš reakci o půl sekundy a vznikne problém, případně se vytvoří i takový, který tam ještě nebyl, nebo vůbec být nemusel, nebo musíš vědět, jak vstoupit zpátky do téhož myšlenkového pochodu. Navíc je nutné monitorovat jednotlivé situace naprosto skrytě, jinak se tomu pes přizpůsobí jen pro dobu monitorování a mimo dosah se to vymkne kontrole, což ovlivňuje celkové uvažování psa a velmi zásadně i celkové vztahy mezi člověkem a tím psem. Vážně chcete tohle probírat po netu?

Že nevíš, proč jsem po každém zdejším fríčku vždycky tak vodvařenej a vůči lidem příchozím po poledni, kdy už se jde na relax a pokec k ohni, poněkud nevstřícný? ...
Stíhám během fríčka sledovat, předvídat a analyzovat nejen své, ale téměř všechny psy a lidi na ně působící. I v těch milisekundách. Proto jsem lidem v ten moment schopen říci, co kde dělají špatně a jak to případně napravit, když to překročí určitou hranici správného směru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 13. led. 2012 08:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Coz o to, ja na freecko rada prijedu. Nebo se rovnou stanu nejakou pardenni pracovnici, aby mel pes cas se projevit, ale pokud tato situace na freecku nevznikne, pak ani nebude mozne podat nejake vysvetleni a odpovedet mi na otazky, ktere si v hlave skladam. Tak pak leda pujcit si tehoz psa a doufat, ze ho bude ten muj pronasledovat stejnym zpusobem jako v parku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 14. led. 2012 07:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Moc to řešíš. Neprojeví-li se napoprvé, projeví se příště. Když se budeš ptát, vychytám i chyby, které nevidíš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agresivita na všechny psy
PříspěvekNapsal: pon 16. led. 2012 15:40 
Offline

Registrován: sob 14. led. 2012 23:15
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den,
prosíme o radu. Máme od konce října 2011 fenu něm. ovčáka,5 let z útulku,kde byla cca týden.Dříve bydlela se starší paní v domku,je zvyklá na lidi i děti s těmi problém vůbec žádný nemá.Doma nic neničí,je milá,hodná,poslušná.Ale jakmile jde o jakéhokoli psa tak je problém.S jinými zvířaty problém nemá také žádný.Jakmile ale psa byť jen vidí,nedej bože aby se přiblížil tak okamžitě je děsně agresivní vůči němu.Ať je malý,velký,fena nebo pes,je to jedno.Povely sedni,zůstaň,ke mě,neuměla,to teď společně trénujeme a většinou je i dokonale provede.Ale jakmile je v blízkosti pes tak nic.Vycení zuby, štěká, vrčí a snaží se na něj všemožně dostat.Proto jí máme většinu času na vodítku,protože se bojíme co by nastalo,kdyby byla puštěná.Jakmile psa vidíme,tak se snažíme jí buď natočit,aby na něj neviděla nebo alespoň pokud to umožní prostředí jdeme jinam.Tak aby nepoznala,ze je to kvůli nějakému psovi.Nekřičíme na ní, nebijeme ji.Pokud se jí někdy povede psa ignorovat, odměníme jí.Tím jak na ostatní psy reaguje tak to vypadá, že by je snad i přizabila..Jinak je ale opravdu strašně hodná,jiný problém nemá ale tohle je občas vážně děsivý. Hlavně když odněkud vyjde pes, míří si to k nám a pán nikde..Rádi by jsme to alespoň zmírnili,nemusí se s ostatními za každou cenu kamarádit ale aspoň kdyby na ně neštěkala atd.Byli by jsme rádi, kdyby jste nám mohli dát nějaké rady, nebo předat pár zkušeností..Předem Vám moc děkujeme. A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 16. led. 2012 18:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Otázku som preložila do témy, kde je problém rozobraný do podrobností. Prosím užívateľov, aby zbytočne neopakovali to, čo už tu popísané je.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Malý pes agresivní ne velké
PříspěvekNapsal: pon 06. úno. 2012 20:32 
Offline

Registrován: sob 04. úno. 2012 16:11
Příspěvky: 1
Bydliště: Jihlava
Dobrý den,
potřebovala bych poradit, máme 2 letého křížence (pinč, krysařík, čivava), který vyjíždí na psy. Především na mladší a to hlavně na velká plemena. Nejen že na ně vrčí, ale dokonce si i vyskočí a kousne. Teď naposledy se pustil do dvou měsíčního zlatého retrívra, ten se ho od začátku bál, vyprovokoval možná jen tím, že si chtěl hrát. To byl pes přítelovi sestry a tak bych potřebovala poradit jak postupovat, když to znovu udělá (zatím ho necháváme doma aby nepřišli do kontaktu). Myslíme si, že to není ze strachu. Spíš že mu chce ukázat, že on bude ten vůdce smečky, dovolí si pouze na psa, který není tak dominantní. Při venčení, takto reaguje tak na každého třetího psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 06. úno. 2012 21:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Posledné dve otázky sú zodpovedané v predošlých príspevkoch, čítali ste ich?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 19:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ťažko je radiť niečo iné, ako to, čo je na poradni už napísané, pokiaľ nepoznám psa a ani teba osobne. Čo takto fríčko? Malí psi sa tam zvyknú vyskytnúť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 08:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. úno. 2012 19:59
Příspěvky: 2
Bydliště: BratislavaII
Ahojte,

mam taky specificky problem. Moj pes je krizenec, ale najviac asi pripomina vlciacika 45cm, meno Delon, cca 5 rokov. Pocuva povely, rychlo sa uci, mame perfektny vztah. Ma ale jednu vadu, kvoli ktorej sa potrebujem poradit:
ked sa stretne s inym psom (velkostou rovnakou al. vecsou ako on sam), "zoznamovacia procedura" vyzera presne takto:
1, psi pridu k sebe
2, onuchaju si zadne partie
3, Delon sa postavi kolmo na toho psa (t.j. cumakom mieri na bok toho psa), ztuhne a caka
4, po chvili ktora moze trvat od nula sekund, ale aj 5 sekund zrazu na druheho psa vybehne
5, nie je tam ale kusanie, iba naznaky kusania
6, po par sekundach je po vsetkom, a odidu od seba, dokonca si je Delon potom schopny sadnut a zacat vrtiet chvostom

Proste mne to pride ako nejaky vzor, ktory ma zauzivany voci samcom, a takto ho pouziva.

Co robit, aby som toto "tuhnutie" odstranil?:
1, pouzivat zakazovy povel Nesmies!!, alebo Ne!! ?. Inak oba povely pozna dobre, ale nepomaha
2, zakazovy povel + trh na voditku? V blizkosti druheho psa mi to pride prave ako vydrazdenie - podnet k boju
3, skocit medzi psov, tvarou k Delonovi a dorazne mu zakazat povelom Nesmies!! ?
4, nepustat ho ku psom (niekedy proste z poza rohu pes vybehne medzi panelakmi, neda sa to ovplyvnit vzdy a vsade), a najprv mu ukazat priatelske zoznamenie mna s tym cudzim psom, aby sa Delon len dival a tak sa uistil ze sa to da aj priatelskou cestou?

Dakujem vopred za radu/usmernenie

_________________
Delon, krizenec vsetkeho mozneho, pripomina vlciaka, 45cm, 5 rokov, 15kg, 4 labky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 18:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
1. Zákazové povely mají stejný efekt, jako když tě budu navigovat v autě a budu všude říkat, kam nemáš odbočit a kde nemáš brzdit.
2. To, co popisuješ, je tzv. téčkování, v tomto případě agresivní.
Na to platí vrazit ruku před psa tak, abys hladil druhého a tvému tím budeš překážet. V podstatě se postavíš na stranu hodného psa a ještě bych se s poněkud výsměšným pohrdáním vyslovil vůči svému psu. Je jedno, co proneseš, záleží na tónu, myšlence a pocitech.
3. Jestliže psa odtáhneš, vystřelí do druhého jako raketa, jelikož tah způsobuje protitah. Jestliže nemám čas strčit ruku mezi psy, vystřelí jako raketa trhnutím vodítka od něho, nejlépe až za mne. Čím rychleji a dřív, tím lépe. Pak teprve svého nechám ke psu dojít a přistoupím k bodu 2.
4. Z Blavy je to sem kousek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní fena KPP
PříspěvekNapsal: úte 21. úno. 2012 16:16 
Offline

Registrován: pon 20. úno. 2012 11:18
Příspěvky: 1
Bydliště: Teplá
Dobrý den, jmenuji se Alena a prosím Vás o radu...mám fenu kavkazáka kříženou s německým ovčákem, letos jí bude 6 let a před 3 roky jsem jí nechala vykastrovat..ovšem její chování k jiným psům se nezměnilo..
Na lidi se chová přátelsky, je poslušná, ale jakmile potkám jiného psa/nebo fenu, změní se mi vycházka na boj o udržení na nohou :o má halti ohlávku, která ovšem jen umírní sílu jejích přemetů a běsnění..V té chvíli je jako smyslů zbavená a nereaguje vůbec na nic.Když se jí někdy i povede, že mě dostane k zemi, okamžitě toho nechá, ale to až opravdu ve chvíli, kdy už ležím na zemi.. :Hangman:
Na volno je poslušnější, nechá se přivolat, když je cizí pes ještě dostatečně daleko, ale jakmile jí připínám vodítko, stává se z ní nepříčetné monstrum. I když první přemet udělá po každém psovi, tak u těch menších pejsků toho pak nechá, ale jak je to větší pes nebo fena, tak řádí do posledních sil (mých) :D jezdila semnou 4 roky do práce ke koním, byla tam navolno a nikdy odemě nikam neutekla..bylo tam několik psů a od malička si s nimi hrála, takže problém v socializaci jako štěně neměla. Nevím si rady
děkuji za odpověď :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 22. úno. 2012 09:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Prostě se v ní probudil normální kazoš. Problém spočívá v tom, že dobře ví, že si s ní v určitých situacích neporadíte. Kazoši mají jednu společnou vlastnost, vědí, že někdo z vás dvou vládnout musí. Asi by stálo za to se tu s ní stavit, evidentně spoléháte na sílu, kterou nemáte a chybí vám znalosti několika drobných triků, při nichž není potřeba síly, aby se dal udržet kazoš i jednou rukou a nastavit pravidla hry po vašem, ne po jejím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. úno. 2012 19:59
Příspěvky: 2
Bydliště: BratislavaII
Desenský píše:
1. Zákazové povely mají stejný efekt, jako když tě budu navigovat v autě a budu všude říkat, kam nemáš odbočit a kde nemáš brzdit.
2. To, co popisuješ, je tzv. téčkování, v tomto případě agresivní.
Na to platí vrazit ruku před psa tak, abys hladil druhého a tvému tím budeš překážet. V podstatě se postavíš na stranu hodného psa a ještě bych se s poněkud výsměšným pohrdáním vyslovil vůči svému psu. Je jedno, co proneseš, záleží na tónu, myšlence a pocitech.
3. Jestliže psa odtáhneš, vystřelí do druhého jako raketa, jelikož tah způsobuje protitah. Jestliže nemám čas strčit ruku mezi psy, vystřelí jako raketa trhnutím vodítka od něho, nejlépe až za mne. Čím rychleji a dřív, tím lépe. Pak teprve svého nechám ke psu dojít a přistoupím k bodu 2.
4. Z Blavy je to sem kousek


Dakujem velmi pekne za radu :sunny:

_________________
Delon, krizenec vsetkeho mozneho, pripomina vlciaka, 45cm, 5 rokov, 15kg, 4 labky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 25. úno. 2012 23:33 
Offline

Registrován: sob 08. led. 2011 20:53
Příspěvky: 7
Bydliště: Cheb
Dobrý den,mám trochu problém s tím,mít u psa povolené vodítko,pokud se k nám blíží jiný pes.Pokud jdu se svou filou mimo náš pozemek,mám ji vždy na vodítku nebo na stopovačce s halti.Uvědomuji si jeho fyzickou převahu a fakt,že kromě našeho ovčouna si s jiným psem nedováděl protože na něj pokaždé větší pes zaútočil.Proto pokaždé když zahlédnu cizího psa,svého si okamžitě přivolám a držím ho tak aby mne při případném útoku nestrhl a já ho měla pod kontrolou.Levou ruku mívám u ocasu nebo u třísel kde se ho stačí jen slabě dotknout a ví,že má být u nohy.To s úspěchem používám pokud mě má při chůzi tendenci předbíhat a nedostal k tomu povel. Taktéž ho nemohu strčit za sebe při útoku jiného psa.Poradíte mi jak toto řešit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 26. úno. 2012 17:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tato otázka je na praktickou ukázku než na řešení po netu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2012 22:22 
Offline

Registrován: sob 08. led. 2011 20:53
Příspěvky: 7
Bydliště: Cheb
Děkuji za odpověď.Mám to k Vám krapet z ruky a tak si musím vystačit s tím co zde vyčtu.Martina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2012 11:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Pořád se v tom tak nějak plácám. staroch 9 let vyjede na jakéhokoliv, prtověšené vodítkov tu chvíli pasé, povel "ke mně" neraguje, přitahnu si ho, posadím rukou přede mne, chytím zespodu za hubu a točím hlavou na mě, může se pominout, aby viděl na toho druhého, vrčí, číro, chce se zvednout, trá to docela dlouho. Jak dlouho tam budeme takhle sedět? on vrčí ještě hodnou chvíli, i když druhý pes už je dávno pryč. Dočetla jsem se tu, že když pes vyvolává rvačku poněkolikáté, tak vynechat určité body a rovnou položit na záda, ale taky, že proti strachu agresí ne. On byto nepovažoval za agresi to položení na záda? Fakt pořád nevím, co v tu chvíli dělat. :help: Snad v sobotu na fíčku bude možná praktická ukázka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2012 20:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Blana máš v tom všetkom chaos a naozaj veľa omylov, to by bolo aj na individuálnu konzultáciu, nie len na fríčko.

Pýtaš sa na to, čo tu už napísané je, skús viac čítať, než budeš môcť nadobudnúť skúsenosť osobne (a bolo by dobré čo najskôr). Píšeš v poradni v jednej téme tú istú otázku aj tri krát, len pri tvojich príspevkoch už trávim viac, ako trištvrte hodinu. V metodických témach podliehajú nové príspevky schváleniu adminom alebo moderátorom, dovtedy nie sú viditeľné a je zbytočné opakovať ich. Viac čítaj a menej píš, prosím.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Na osobní konzultaci jsme byli. Bohužel Džíkovi se náramně líbila jedna fenka a věnoval jí veškerou pozornost, takže se nemohl "předvést" a já se nemohla podívat na "zákrok" jak na to. Za opakované příspěvky se omlouvám, myslela jsem, že je to proto, že je moc dlouhý, tak jsem se snažila zkrátit. Čtu tady pořád, ale prostě někteé věci nechápu, asi jsem natvrdlá, ale konkrétně: příspěvek RD co dělat, když pes vyjíždí, s očíslovanými body(vč.prověš.vodítka), kde radí pokud pes OPAKOVANĚ vyvolává rvačku, položit na záda. Toť náš případ. Ovšem potom jinde příspěvek, že agresí proti strachu ne. Džek prý vyjíždí kvůli strachu. takže se ptám, nebude brát hození na záda jako agresi? prostě nevím, tak se ptám a odpověď jsem opravdu nikde nenašla. Věř mi, že čtu i dokola všechno možné, možná vám zkušeným už to přijde jasné, a otázky stupidní, ale pro některé lidi tady jsou odpovědi dost nesrozumitelné respektive jejich převedení do praxe. promiň za dlouhý příspěvek, ale potřebuji vysvětlit, že čtu a neptám se, abych Tobě přidělávala práci.Navíc nejsem zrovna v OK situaci a musím se rozhodnou co dál, co se týká štěněte.dík za pochopení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 20:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
No ono záleží na tom, prečo to ten pes robí a trestať pri strachu je naozaj blbosť. Podľa toho, čo píšeš, je tam ale viac problémov a jedným z nich je nedostatok rešpektu a tvoja neistota, čo spolu súvisí a má to dosah na veľa ďalších záležitostí. Pokiaľ vás Rudo osobne pozná, bude vedieť povedať viac o konkrétnych chybách v prístupe. Často sa totiž zdá, že rady sú protichodné, čo je ale spôsobené práve tou individualitou psa, aj človeka a práve preto nie je vhodné vysypať tu podľa pocitu z toho, čo je v otázke, konkrétne postupy. Na niekoho by sedeli, ale u iného by mohli napáchať škody.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Asi jsem se na osobní konzultaci neptala správně nebo dostatečně. Takže doufám,že po sobotě budu bohatší :wink: Chci na tom pracovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2012 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Ahojte,

pročítám agresi a pořád si nevím rady. U nás se jedná o strachovou agresi u štěkajících psů u plotu. Mám doma 4 měsíce 1,5 roční kříženku labradora a asi NO. Do roka byla sama na dvorku a znala jen štěkání na kolemjdoucí lidi a psy.
Od té doby, co jí mám se už dost socializovala, ale když chodíme kolem plotů, kde na ni ostatní řvou, je naprosto nepříčetná, nevidí, neslyší, jen řve, staví se na zadní a točí. Vemu si ji k noze, mluvím na ni, jsem naprosto v klidu, ale ona vyvádí pořád. Sednu si před ní k plotu, říkám co blbne, ona se na tu dobu, co sedím před ní uklidní, ale jakmile vstanu" a jdeme", začne znovu. Uspěla jsem zatím jen u dvou malých řvoucích pejsíčků, když jsem na ně mluvila, ona na ně přestala řvát a v klidu na ně koukala a vrtěla ocasem. Na ty od té doby neštěká - asi jsou jí sympatický. U ostatních tohleto nefunguje. p. Desenský na freečku mi radil chytnout za slabiny, ale to mě technicky nejde a taky jí nechci ubližovat, chtěla bych jí přesvědčit, že se nemá čeho bát a nějak mi to nejde.
Jinak při osobním setkání jsou pro ni všichni psy i feny kamarádi. Nemá problém se seznámením.
Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Díky Petra :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 25. dub. 2012 20:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra Rochlov 87 píše:
... to mě technicky nejde a taky jí nechci ubližovat, chtěla bych jí přesvědčit, že se nemá čeho bát a nějak mi to nejde...
Co se týče psů, slovo nejde, ve svém slovníku nemám. Neučím lidi chytnout za slabinu, to ani nefunguje, učím brknout o kolenní šlachu uvnitř slabiny, což není o "ubližování", ale o tom, převést pozornost na sebe. Všechno je jen o správné technice. Kromě toho, stavět všechno na jediný trik, je naprostý nesmysl. Nepříčetných psů jsem u plotů zastavoval stovky a pokaždé zvolím nějakou z mnoha technik, nikoli jen jednu jedinou. A to i u jednoho jediného psa. Kdybych totiž používal jen jediný trik, přestal by fungovat tak cca na potřetí, kdy by pes už předem čekal, co přijde, a o tom je to především. Když chci, aby mne pes vnímal a bral vážně, pak budu při jeho nežádoucích aktivitách samé překvapení s cílem jeho pochopení, co od něho ve skutečnosti chci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 26. dub. 2012 06:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Páníček od ročního ovčouna mi říkal, že když jdou kolem plotu jednoho psa, tak jeho NO strašně vyvádí. Páníček pořád: dám si ho k noze a pořad mu říkám k noze. Říkám, pojď půjdem se tam kouknout. Vzala jsem psa na krátký voďák, přibližovali jsme se k pesanu za plotem, ještě jsem NO na pesa upozornila, sedla si k nim na bobek, představila je :lol: , nechala očuchat, ocásky si mohli ukroutit. Páníček nechápal. A to jsem měla připravenou svou oblíbenou plotovou metodu, no a nakonec bylo všechno jinak. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 26. dub. 2012 07:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Desenský píše:
chytnout za slabinu, to ani nefunguje, učím brknout o kolenní šlachu uvnitř slabiny, což není o "ubližování", ale o tom, převést pozornost na sebe. Všechno je jen o správné technice. .... Když chci, aby mne pes vnímal a bral vážně, pak budu při jeho nežádoucích aktivitách samé překvapení s cílem jeho pochopení, co od něho ve skutečnosti chci.



Díky za odpověď. Budu se snažit dělat různé opičárny, aby mě začala vnímat.
Tahle uštěkaná cesta je skrz vesnici, kde všichni čučí, jak máme nevychovaného psa. Mě je to jedno, klidně se s ní peru u plotu a mluvím na jiné psy, ale většinou chodíme tuhle cestu i s manželem a naším malým psím stařečkem, a ten zase nechce dělat lidem divadlo. Budu ho muset spacifikovat.
Pejsina mimo jiné ještě vyvádí na jiné psy, které potkáme. Dělá to jen, když je na vodítku, když běhá u koní na volno, může tam přijít jakýkoliv pes a je s ním kamarádka. Tak nevím, jestli je tohle taky strachová agrese, nebo něco jiného.

A mimo jiné - jsem ráda, že ten mrazák vyšel. Když bude potřeba zase něco vybrat na malý mrazák, ráda zase přispěji.

Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 02. kvě. 2012 07:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. úno. 2012 09:30
Příspěvky: 374
Bydliště: Slovensko
Dobrý deň,
Tessa (9 mes. NO) mi asi pred dvomi tyzdnami prvy krat doharala. Neviem ci nastala zmena v jej spravani prave kvoli tomu haraniu, ale za posledny tyzden som si vsimla ze zacala skakat do psov (je jedno ci pes ci fena) ked ich vidi za plotom. Chodime na prechadzky okolo arealu kde maju za plotom 3 bandogov. Ked prechadzame okolo Tessa sice nejde ku plotu a ku tym psom, drzi sa na druhej strane ulice (cca 2 metre), je najezena a strasne zvlastnym sposobom poskakuje, potriasa hlavou a vzdy ked zatrasie tou hlavou tak stekne(ani nie ze stekne ale tak zvlastne zavrci). Ono co cele vyzera strasne komicky ked sa na nu pozeram a nebyt toho ze je pri tom najezena od chvosta az po usi, tak by som to asi brala ako vyzvu ku hre. Toto iste zacala robit aj po ceste cez dedinu pri psoch okolo ktorych sme teraz prechadzali bez povsimnutia. Ako som spominala deje sa to len pri tych psoch, ktori su za plotom. Ak stretneme nejakeho na prechadzke, ocuchaju sa a vacsinou sa hraju alebo ideme kazdy svojim smerom.
Viete mi poradit, co toto jej spravanie znamena, ako to popripade odburat? Ma to nieco spolocne s dospievanim? Zacina si nieco dokazovat voci psom o ktorych vie ze jej nemozu ublizit lebo je za plotom?
Ak sa mi to podari, skusim ju pri tom natocit a prilozim aj video, pretoze neviem ci som to dostatocne opisala. Dakujem za odpoved.

_________________
Možno, že môj prínos pre svet nebude veľký, ale už len fakt, že je to moja práca ma teší....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě. 2012 07:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Výhoda fenek je, že hárání je nepřehlédnutelná hranice změn chování v průběhu puberty a dospívání, u psů samců se ta hranice hledá hůře, spíše intuicí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2012 20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. úno. 2012 09:30
Příspěvky: 374
Bydliště: Slovensko
Dnes sa stala medzi nasimi fenami (9 mes. NO Tessa a 7 roc. NO Sidi) zvlasna vec. Tessa vyrastala pri Sidi od 3 mesiacov. Vzdy sa jej podriadovala a vzdy ked to bolo mozne, so sklopenymi usami, prikrcena chodila za nou a olizovala jej kutiky. Dnes sa po prvy krat stalo, ze ked takto za nou prisla a zacala jej tie kutiky olizovat, Sidi zdvihla gamby, vyzerila zuby najezila sa a zacala do Tessy strasne neprijemne vrcat. Znelo to ako keby startoval traktor. Tak som Tessu poslala od nej prec a Sidi upozornila ze si take nieco nema dovolovat. Do teraz sa nikdy nic take nestalo a to jej tu papulu olizuje fakt pri kazdej prilezitosti kedy sa len da. Do vecera sa to zopakovalo este niekolko krat, vlastne vzdy ked jej tu papulu isla olizat. Nedokazem si vysvetlit preco jej to odrazu zacalo vadit a ani neviem ako to medzi nimi vyriesit a ci to vobec riesit. Ci sa obavat toho ze raz nebude len vrcat ale po nej aj vystartuje. Bola by som nerada keby sa do seba pustili. Feny travia cele doobedia kym sme v praci same doma na dvore. Viete mi povedat co s nimi? Je potrebne sa niecoho obavat?

_________________
Možno, že môj prínos pre svet nebude veľký, ale už len fakt, že je to moja práca ma teší....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!