Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 23. dub. 2024 14:35
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 15. říj. 2010 16:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
ďakujem... veľa krát som to robila že som ťahala za obojok... už to neurobím ani raz... to som sa vlastne dočítala až tu...

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 17. říj. 2010 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. zář. 2010 21:36
Příspěvky: 49
Bydliště: sr
Je to stále horšie.
Máme 9-ročného NO, ktorý vyrastal s fenkou a psom tiež NO. Obaja sú po smrti. Na jar sme si priviedli šteňa MSP. Spočiatku sa spolu hrávali. Asi pred mesiacom začal NO po MSP vrčať, šteňa na neho skákalo, dorážalo mu do papuľky (dnes má šteňa 7 mesiacov, v kohútiku 70 cm, váži 45kg), teda je už väčšie ako NO. Keďže boli vždy navoľno, chvíľu trvalo kým sme NO oslobodili od skákajúceho šteňaťa ale za ten čas sa asi vypestovala agresivita NO proti šteňaťu.
Dnes boli obaja na vodítkach a po pokuse šteňaťa naskakovať na NO, tento celkom vážne po šteňati išiel. Zabránili sme tomu samozrejme, ale už bez vodítka nesmú byť ani na záhrade spolu. NO bol a je náš oddaný spoločník, keď chytil rapel na šteňa a len centimetre chýbali aby mladému načal ňufák, dala som ruky k papuľke NO a to jediné ho zastavilo. Štekol pár krát, ale tak zvláštne, až plačlivo, či nevidím že ten krpec mu robí zle?
Mrzí ma to celé, že sa prestávajú znášať. Poradí niekto kde je chyba, čo mám robiť? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 18. říj. 2010 06:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že chyba je v tom, že jste vy, lidi, nedávali od začátku štěníkovi meze, že jste ho nechali lézt po NO a on získal oprávněně pocit, že si to musí vyřídit sám. Tak začal bručet, ale štěník nepochopil a staršímu prostě vytekly nervy a chce mít svůj klid. Určitě bych nenechala štěně naskakovat na staršího psa. A nejlepší bude, když se objednáte na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 18. říj. 2010 06:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tah způsobuje protitah.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Basenji versus pitbull
PříspěvekNapsal: ned 07. lis. 2010 20:01 
Offline

Registrován: stř 25. lis. 2009 18:11
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Pane Desenský, mám dotaz ohledně 1,5 roční basenji fenky.Jakmile ve výběhu potká agresivního psa/fenku,hned je u nich,provokuje, nebo se do nich pustí,ve smyslu poměřování sil,pozic.Problém nastane a zajímavé je pokud se objeví pittbulové (osobně proti nim nic nemám,problém mám ale s jejich páničky,proto tento problém řeším!!!).Mám pocit,že je vyhledává,fascinují ji a jako by jí imponovali svojí skrytou agresí,kterou ona v sobě bezpochyby také má!Prozatím se nic při těchto setkáních nestalo,krom připomínek ze strany majitelů,ale ráda bych alespoň ve výběhu nechávala svého neunavitelného BSN vyběhat na volno a podotýkám,že bez náhubku ani krok a pokud v dáli vidím potenc.problém,hned jde fenka na vodítko.To ale pokaždé nestihnu a jelikož přivolání nefunguje,tak trnu hrůzou,ne ale z konfliktu psů,ale z konfliktu lidského.S některými pejskaři je těžké vyjít.Kdyby ty své miláčky taky někdy pustili na volno a dali by tak psům šanci si vše vyjasnit, bylo by to podle mě jednodušší,alespoň v našem případě,protože problémen je,pokud jsou psi,které si má fenka vyčíhne,drženi na vodítku,to je jak smyslů zbavená.Zkusila jsem se už i domluvit s majiteli,že by bylo dobré,ty psi nechat bez vodítka si situaci vyjasnit, ale reakcí byly jen další nadávky na moji hlavu.Nevím možná jsem naivní nebo dělám chyby, ale copak mám nechat svého bsn uvázaného stále na špagátu?Dost že už jí náhubek skoro přirostl k čumáku!Nebo se odstěhovat na samotu u lesa? Pavla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 08. lis. 2010 17:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak to úplně chápu a také nejsem zrovna příjemná na lidi, co tohle navrhnou (teda snažím se hned nevyletět :wink: ). Pročti si to tu, pořádně a vše. Naučíš se, jak svojí fenku převychovat a upravit jí názor na svět tak, aby nemusela mít ani košík, ani špagát. Pokud nebudeš vědět, zeptej se nebo volej (číslo a čas je nahoře na banneru). Začni přivoláním na první a jediný povel, dále netaháním na vodítku (felxinu, pokud máš, pošli do nejbližší popelnice).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 08. lis. 2010 19:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
psz píše:
Kdyby ty své miláčky taky někdy pustili na volno a dali by tak psům šanci si vše vyjasnit, bylo by to podle mě jednodušší,alespoň v našem případě,protože problémen je,pokud jsou psi,které si má fenka vyčíhne,drženi na vodítku,to je jak smyslů zbavená


Je vidět,že zatím jste si tady toho moc nepřečetli,protože by jste tohle nikdy napsat nemohli.Pokud se pes chová jako smyslů zbavený,tak asi nikdo kdo má rád svého psa,by si ho nepustil ke svému psu.A taky proč?!!!

psz píše:
že by bylo dobré,ty psi nechat bez vodítka si situaci vyjasnit,

To je taky velice špatná cesta!Za tohle bych taky některé lidi poslala někam.

psz píše:
ale copak mám nechat svého bsn uvázaného stále na špagátu?Dost že už jí náhubek skoro přirostl k čumáku!

Zřejmě ano,pokud se Váš pes neumí chovat je v rámci bezpečí ostatních psů potřeba ho jistit a jestli si myslíte,že náhubkem nemůže pes tomu druhému ublížit,tak to se velmi pletete.A hlavně někdy nemusí být ta újma ani fyzického rázu,ale psychického....ono dávat dohromady psa,na kterým si takhle nevychovaný pes pokoušel zvednout ego,nic moc.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basenji versus pitbull
PříspěvekNapsal: pon 08. lis. 2010 22:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
psz píše:
Problém nastane a zajímavé je pokud se objeví pittbulové (osobně proti nim nic nemám,problém mám ale s jejich páničky,proto tento problém řeším!!!).Mám pocit,že je vyhledává,fascinují ji a jako by jí imponovali svojí skrytou agresí,kterou ona v sobě bezpochyby také má!Prozatím se nic při těchto setkáních nestalo,krom připomínek ze strany majitelů
Majitelé pittbulů nejspíš tuší, že pokud by vaše fenka na jejich psa zaútočila, mohla byste ji sbírat po výběhu do igelitového pytlíčku. A nechce se jim za tuto srandu platit. Nechávat agresivní, nevychované psy cokoliv si navzájem vyjasňovat je hazard a nemá nic společné s výchovou. To VY jí musíte vyjasnit, jak se má v přítomnosti psů chovat, a pro začátek to bez náhubku a špagátu nepůjde. Moje fena byla taky jednu dobu agresivní a párkrát jsem to nezvládla a tak se "vyjasňovalo po psím". Bylo obrovské štěstí, že jsme nikdy nenarazili na opravdovou drsoňku a nikomu se nikdy nic nestalo... Nechat psy porvat ale opravdu není řešení vašeho problému.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 09. lis. 2010 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Psz: uprimne doufam, ze vas tady v Brne pri venceni nepotkam. Nebylo by na skodu uvedomit si, ze jste to VY, kdo ma problem, resp. vase fenka - a nemuzete ocekavat, ze ostatni majitele budou poustet sve pesany k neukaznene cube, ktera nema privolani a naopak ma tendence se rvat, jen proto, aby si na nich mohla honit triko. Dokud se vy nenaucite s fenou pracovat a nezvladnete alespon privolani na prvni povel, jste odsouzeni ke spagatu a konfliktum s majiteli, kteri maji rozum. Doporucuju zacit dukladnym ctenim tehle poradny.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basenji versus pitbull
PříspěvekNapsal: úte 09. lis. 2010 15:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Problém nastane a zajímavé je pokud se objeví pittbulové (osobně proti nim nic nemám,problém mám ale s jejich páničky,proto tento problém řeším!!!).Mám pocit,že je vyhledává,fascinují ji a jako by jí imponovali svojí skrytou agresí,kterou ona v sobě bezpochyby také má!

JÁ JSEM MAJITELKA APBT!! - co máš se mnou za problém?? :wink: Tvoje fenka si asi potřebuje podrthávat sebevědomí a nebude se zatěžovat obyčejnými ´´oříšky´´, kteří před ní raději utečou. Pitbull neuteče NIKDY a porovnávat síly zrovna s tímto psem bych nedoporučovala. Stejně tak ani jeho pobíhání na volno, aby se vůbec s tímto typem psa, jako je Tvůj, setkal. Nemají v sobě ´´skrytou agresi´´, nenapadají bezdůvodně, jedná se o bojovnost a to je rozdíl. Z boje neodchází, dokud ho nevyřídí nebo dokud nezakročí člověk (když už teda k boji nezodpovědní majitelé nechají dojít :? ). Tohle je opravdu Tvůj problém a dokud fenečce nevysvětlíš, že si nemůže dělat, co chce, z vodítka bych ji nepouštěla. [-X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agrese proti některým fenám
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 09:07 
Offline

Registrován: úte 16. lis. 2010 10:41
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Dobrý den,

máme tři a půl roku staru fenku RR, která napadá feny světlé barvy (nejčastěji tedy retrívřice a labradorky). Už na dálku když vidí světlou fenu, tak udělá dominantní postoj – zvedne ocas a uši a naježí se a pokud si ji nepřivolám, jen si k feně čuchne a hned po ní vyjede a nacpe si ji pod sebe. Pokud ji mám na vodítku, tak jen kolem feny přejde ve výstražném postoji, ale nijak se na vodítku nevzpouzí nebo nevrčí, jen občas kňučí (nejspíš touhou vrhnout se na ni). Vždy ji tedy odvolávám, ale vzhledem k častému výskytu těchto psů v Praze, bych ji to potřebovala odnaučit, aby si mohla běhat v lese na volno a hrát si s ostatními psy. Můžete mi prosím poradit?
Nevím, jestli ji mám ve snaze spřátelit se s těmito fenami dovolit na vodítku přiblížit se k takovéto feně a při jakémkoli náznaku agrese vytrestat (pak bych potřebovala poradit, co je nejvhodnější způsob) a pokud bude naopak v klidu tak pochválit, nebo jestli se máme těmto fenám raději jako doteď vyhýbat a jen ji nějak naučit, aby si prostě takových fen nevšímala…?

Ještě k té barvě napadaných fen, nevím, jestli je to barvou nebo tím, že tyto feny bývají podřízenější. Na dominantní fenu si většinou netroufne, pouze se brání, pokud ta dominantní vyjede první. Máme v lese např. jednu labradorku se kterou si v pohodě hraje, naopak jinou, kterou zná od štěněte a která se před ní vždycky div neplazí podřízeností, začala v poslední době právě napadat….

Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 11:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
říká se tomu šikana- aneb honí si triko- ideální řešení zajeď na freečko na vlčáry

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 11:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Teda, to zní dost divoce a nemůžu říct, že bych vás chtěla potkat!
Nevím, kolik už jste toho tady přečetla, ale ta rada, kterou čekáte, většinou zní: "Nikdo toho psa neznáme, takže těžko říct!" (Je to asi jako chtít po internetu radu na bolení zad.)
To vy budete muset vypozorovat, proč to dělá - bojí se, brání vás, vytahuje se...? A vysvětlit jí, že to dělat nemá a HLAVNĚ co má dělat místo toho. Fenám, které nemá ráda, se nevyhýbejte - naopak takovou společnost vyhledávejte, ale vaše bojovnice musí být zajištěná (košík, špagát). V žádném případě ji nenechte nikoho napadat, ani nedovolte, aby kdokoliv vyjížděl na ni. Ideálně to chce dobrý cvičák (je tu spousta tipů, stačí dát do vyhledávače) nebo kontakt s někým, kdo psům rozumí a jeho první rada nebude "stahovák, povalit na záda, vykastrovat."

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 12:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Fenám, které nemá ráda, se nevyhýbejte - naopak takovou společnost vyhledávejte,

Když paní váhá tak, jak váhá, byla by lepší varianta vyhábat se a učit čubinu tyhle psy ignorovat, dokud jí někdo neporadí, jak se při seznamování chovat - jestli uhladit do klidu, nebo sejmout, nebo jen se vysmát a zahrát to na pohodu... tohle se po netu asi fakt nevyřeší.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Můj názor - kterej může být samozřejmě úplně mimo - je, že čuba na tom není zas tak zle. Pokud je majitelka ochotná zapojit pozorovací talent, podívat se na svého psa jako na hlavolam, který se dá logicky a citem vyřešit, může to zvládnout sama. Chce to ale fakt aktivitu - výhodou je, že bydlíte v Praze, kde je psů mraky, dá se domluvit na venčení atd. Hodně může pomoct třeba společná práce mezi psy (čuba evidentně neútočí, když je pod povelem)... Prostě poznat ji, porozumět jí... vždyť proto si ty psy pořizujeme! Fakt si myslím, že některé věci může člověk zvládnout i sám, pokud se mu třeba nechce na Vlčáry.
A nechat si poradit je ošidné. 90% rad, co běžně dostaneš, jsou totiž nepoužitelný voloviny :|

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Zita
Psa neznas a tohle se blbe odhaduje,ale podle popsaneho predpokladam ze je natom spise hur nez lip.Nejistota cisici z majitelky vse jen zhorsi a fenule i evidentne nema zvladnute zaklady ovladatelnosti - tady je uz neznalost psovoda ktery netusi jak se psem zvladat slozitejsi situace.Absence ovladatelnosti,respektu,s motivaci bez znalosti udrzeni psa v pohode,zvyzeni sebevedomi vse jen dokresluje.
Pri tomto problrmu nevhodne zvolena silova korekce muzeč vyvolat nezadouci souvyslosti a tim i dalsi problemy.
Takze radeji se situaci vyhnout a casem azse zapracuje na duvere mezi fenuly a psovodem,budou jasne stupnice,bude zlepsena situace pak resit vyjizdeni,do te doby jistit stopovackoi ev. voditkem.Ovladatelnost casem na prvni povel a toho vyuzit v kombinaci s prevedenim pozornosti a sklidnenim psa.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agrese proti některým fenám
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
JanaO píše:
pokud si ji nepřivolám, jen si k feně čuchne a hned po ní vyjede a nacpe si ji pod sebe. Pokud ji mám na vodítku, tak jen kolem feny přejde ve výstražném postoji, ale nijak se na vodítku nevzpouzí nebo nevrčí, jen občas kňučí (nejspíš touhou vrhnout se na ni). Vždy ji tedy odvolávám, ale vzhledem k častému výskytu těchto psů v Praze, bych ji to potřebovala odnaučit, aby si mohla běhat v lese na volno a hrát si s ostatními psy. Můžete mi prosím poradit?
Nevím, jestli ji mám ve snaze spřátelit se s těmito fenami dovolit na vodítku přiblížit se k takovéto feně a při jakémkoli náznaku agrese vytrestat (pak bych potřebovala poradit, co je nejvhodnější způsob) a pokud bude naopak v klidu tak pochválit, nebo jestli se máme těmto fenám raději jako doteď vyhýbat a jen ji nějak naučit, aby si prostě takových fen nevšímala…?

Bin Ládin: Kde v tom vidíš nezvládnuté základy - nebo dokonce absenci - ovladatelnosti?

BinLadin píše:
Nejistota cisici z majitelky vse jen zhorsi (...)
Pri tomto problrmu nevhodne zvolena silova korekce muzeč vyvolat nezadouci souvyslosti a tim i dalsi problemy.

Na silovou korekci se paní právě ptá - ano, dotaz je sice projevem nejistoty, jak píšeš, ale taky známkou ochoty zamyslet se nad problémem a zabývat se jím... Fakt, že zrovna na tohle nemůže po internetu nikdo dát relevantní odpověď, je věc druhá...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Pokud budu vychazet z dotazu pri aspon minimalnich znalostech bi zde nebyl dotaz formulovan tak jak je,v chvily kdy pes nereaguje resit zda pochvalit ano nebo ne a kdyz jak? Situace se nezvlada at je dobre nebo spatne reakce psa na ciziho.To ze se pta je fajn a jen dobre...ale osobne pochybuji ze sama problem vyresi,tohle chce konkretne ukazat co ,kdy,jak a proc delat stene tak zapracovat na zbytku,Tech problemu zde vidim vic az ze straby psa nebo tazatelky.Osobne neznam ani ji nebo jejiho psa,ale hodne veci napovida i popsane chovani psa ktery prebyra nejistotu z osoby psovodky a tim vice se citi nejistej a pak reaguje tak ze se stavi do role ochrance ve chvily kdy by toto mnela garantovat tazatelka.
Fena potrebuje podrzet,sklidnit a nazvedat sebevedomi ,ujasnenim ze toto neni jeji parketa....ale pro dosazeni je tady potreba pracovat s obema.Pak bude vse jak ma byt a nebude problem.
A pri predpokladane povaze neni potreba sily,jde jen o souboj vuli a psychyky,staci jen vedet jak a kde lehce zatlacit na dusicku psa k cemuz nepotrebuje fyzycky kontakt.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Bin Ládine, přijde mi že píšem oba nemlich to samý (ať už o náhubku, jištění psa nebo nutnosti pochopit psa a porozumět mu...). Jediné podstatné, v čem se neshodnem, jestli to může člověk zvládnout bez fundované pomoci sám. Mně je proti srsti automaticky předpokládat, že vůdce na svého psa nemá a bez pomoci se neobejde. Někoho stačí nakopnout nebo inspirovat správným směrem a přijde si na to sám. Všichni se furt učíme.
Ale asi nemám tolik zkušeností co ty a možná je to naivní myšlenka.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 14:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Někoho stačí nakopnout nebo inspirovat správným směrem a přijde si na to sám. Všichni se furt učíme.

Úplně s tebou souhlasím, ale přijde mi bezpečnější zatím nic nijak radikálně neřešit, jen to uhrát do ignorance - nemusí si přece hned olizovat čumáky. A tak získat důvěru v sebe sama a naučit se pořádně čít svého psa, než jít rovnou do kontaktu a nevědět, co dělat a udělat tam třeba ještě větší chybu, a to by už pak třeba sama dohromady nedala. Zase klasika, začít od nejlehčího - ale ted ne kvůli psu, ale kvůli psovodu. Když pes není klidný na vodítku a v dálce, tak nebudu hned zvyšovat laťku na finále.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 19:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Metóda pokus-omyl v tomto prípade mi naozaj nepríde šťastná, vidieť je lepšie, obávam sa, že Jana O nevie čítať fenu, nie to ešte posúdiť vhodnosť rád, ktoré kdekade dostane. Samozrejme si môže zvoliť zložitejšiu cestu, voľba je na každom z nás.

Vaše dohadovanie o tom, akú cestu a prečo zvoliť je už ale v tejto téme :mimo tému:

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 20. lis. 2010 08:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Telefon na mne je nahoře v banneru

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 22. lis. 2010 13:50 
Offline

Registrován: úte 16. lis. 2010 10:41
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Děkuji za reakce.... Řekla bych, že problém je v tom, že se na feny opravdu vytahuje. Ale dělá to jen na feny většího vzrůstu, malých bílých fenek si nevšímá. Ale vzhledme k tomu, že ji teď držím od těchto psů vždy na vodítku, tak už nemůžu pozorovat jak a proč to dělá a raději to nehodlám riskovat...
V tom, že jsem nejistá máte pravdu, kdybych si byla jistá, tak sem nepokládám dotaz....

Prostě když vidím světlého psa, tak si jí odvolám a jdeme na vodítku, když psa mineme, tak ji opět pustím. Můžeme to tak praktikovat i dál, ale já bych ji ráda tohoto nešvaru zbavila.
Ještě pro Zitu, ono to zas tak šíleně divoké není, nikdy žádnému psovi nic neudělala a vždy toho po mém hlasitém řevu rychle nechá, ale samozřejmě je velice nepříjemné, že vůbec vyjede a nerada bych, aby kvůli ní pak nějací psi byli zbytečně vyděšeni z ostatních velkých psů.

V každém případě jsem doufala, že dostanu nějakou radu, jak to vyřešit sama bez náštěvy Vlčár, ale padají tady jen obecná doporučení, ale jak to udělat, to bohužel ne....např.
"Fena potrebuje podrzet,sklidnit a nazvedat sebevedomi ,ujasnenim ze toto neni jeji parketa...""A vysvětlit jí, že to dělat nemá a HLAVNĚ co má dělat místo toho."

Právě toho se týkal můj doatz, JAK jí vysvětlit že to dělat nemá? Vždy jsem ji jen řádné ústně seřvala a chvíli se s ní nebavila, ale to jak vidno nefungovalo...

Každopádně děkuji, asi mě minimálně telefon panu Desenskému nemine :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 22. lis. 2010 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
opravdu nemine bohužel přesná rada se po internetu napsat nedá- jako typu chyt svojí fenu tehdy a tehdy tam a tam tlač touhle a touhle silou a ona toho nechá. takže neboj se zevdnout telefon a zavolat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 04. pro. 2010 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
Ja sa chcem opýtať... Keď je môj pes navolno, neublížil by žiadnemu psovi... akonáhle je na vodítku, vyvádza ako prifajaný :bee: ešte že je na halti, lebo by som za ním viala ako zástava. Skúšala som aj taktiku ako vtedy keď sa bál koní... skľudniť a podísť bližšie... nezaberáááá...som zúfaláááá... a to sa máme za chvíľu sťahovať do bytovky kde je halda psov... ako ho budem pri tom množstve venčiť? :prayer:

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 04. pro. 2010 15:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Trvej na prověšeném vodítku, když bude naučen nenapnout ho, tak nebude ani moct vystartovat. A zároveň, když se na nějakého psa zaměří, dej mu "sedni" tak, aby seděl čelem k tobě a vnímal tě a neohlížel se o psu. Neptej se mě, jak to udělat, máš ruce, vodítko a svůj mozek :wink: Až další pes přejde a tvůj bude v klidu vnímat jenom tebe, můžete pokračovat. Je to o respektu a důvěře.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 04. pro. 2010 15:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
no... ale keď nevyštartuje, tak potom breše ako zmyslov zbavený... ide, pokukuje po psovi a skugá a breše, skugá a breše... a to sme sa dnes po takmer 3hodinovej prechádzke a vybehaní sa u otca so psami vracali domov... tak som urobila to, že som mu zdvihla hlavu pod bradou a tak som s ním išla... vtedy ani nemohol veľmi brechať, ale mala som čo robiť aby sa nevytrhol... len neviem či to bolo správne... lebo aj keď chvíĺku nebrechal, skugať popritom držaní stíhal :Hangman:

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 04. pro. 2010 15:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
zuzkafuny píše:
no... ale keď nevyštartuje, tak potom breše ako zmyslov zbavený... ide, pokukuje po psovi a skugá a breše, skugá a breše... a to sme sa dnes po takmer 3hodinovej prechádzke a vybehaní sa u otca so psami vracali domov... tak som urobila to, že som mu zdvihla hlavu pod bradou a tak som s ním išla... vtedy ani nemohol veľmi brechať, ale mala som čo robiť aby sa nevytrhol... len neviem či to bolo správne... lebo aj keď chvíĺku nebrechal, skugať popritom držaní stíhal :Hangman:

Bylto jednostrany tlak,kdy pes stejne dal pokracoval po svem a dokazal se prosadit.Nez budes resit potrebujes vedet proc takto reaguje,stejnej projev ale ruzne reseni.
Eva Štemberová píše:
Trvej na prověšeném vodítku, když bude naučen nenapnout ho, tak nebude ani moct vystartovat. A zároveň, když se na nějakého psa zaměří, dej mu "sedni" tak, aby seděl čelem k tobě a vnímal tě a neohlížel se o psu. Neptej se mě, jak to udělat, máš ruce, vodítko a svůj mozek :wink: Až další pes přejde a tvůj bude v klidu vnímat jenom tebe, můžete pokračovat. Je to o respektu a důvěře.

Pokud neumi chodit normalne a za bezneho provozu napred nauc nez tohle zacnes resit,to stejny s natazenim na sebe.Bud propsa zajimava a dej mu duvod aby si te hlidal.Hlavne vse v pohode a klidu,bez toho se nepohnes dal nez abys i ty byla v pohode.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 04. pro. 2010 16:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
zuzkafuny píše:
no... ale keď nevyštartuje, tak potom breše ako zmyslov zbavený... ide, pokukuje po psovi a skugá a breše, skugá a breše... a to sme sa dnes po takmer 3hodinovej prechádzke a vybehaní sa u otca so psami vracali domov... tak som urobila to, že som mu zdvihla hlavu pod bradou a tak som s ním išla... vtedy ani nemohol veľmi brechať, ale mala som čo robiť aby sa nevytrhol... len neviem či to bolo správne... lebo aj keď chvíĺku nebrechal, skugať popritom držaní stíhal :Hangman:

A kolikrát kolem psa projde bez vystartování? 9x z 10? nebo 1x z 10? Máš startéra, proč se nespokojíš s tím, že kolem nich projde na prověšeném vodítku? Zatím. Až to nebude problém, tak chtěj aby ani nekecal u toho. Atd. Jinou radu po netu asi nedostaneš. Osobně to lze vyřešit rychle. Až budete na freečku, připomeň se (ne mně :wink: ).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 04. pro. 2010 21:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
On vyštartuje tak 1x z 10... skôr ide, breše skugá breše skugá a tak :o) ja sa určite pripomeniem na free na Slovensku :o))) díky :rolleyes:

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 05. pro. 2010 18:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
štěká i v sedě, případně vleže? :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 05. pro. 2010 21:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
Petra píše:
štěká i v sedě, případně vleže? :twisted:

áno... furt... keď ideme kolo psov, ale on zvykol zdrhávať a na ulici bol absolútne s každým psom kamarát... ale ako je na vodítku akoby sa hneval že je na tom vodítku...

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 05. pro. 2010 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
zuzkafuny píše:
na ulici bol absolútne s každým psom kamarát... ale ako je na vodítku akoby sa hneval že je na tom vodítku...
áno, přesně takhle funguje NAPNUTÉ vodítko. Musíš zařídit, aby bylo prověšené. Pořád. Pes ho nesmí za žádnou cenu napnout ani na vteřinu.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 18:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis. 2010 10:28
Příspěvky: 11
Bydliště: Lucenec
Ahojte ja mam taky problem s ratlikom ze zuri do kazdeho psa co vidi,snazim sa robit to co tu precitam a naozaj niektore odpovede citam stale dookola az mi z toho sibe,ale chcela by som sa opytat na jednu vec: velakrat stretnem psov ktorí nie su na obojku,ako dnes ku nam isiel pes asi 4krat vacsi nez moj,strasne mily priatelsky,nevedela som co mam urobit kedze som vedela ze moj pes po nom vystartuje,nemohla som ho ani otocit chrbtom k tomu psovi ako to zvyknem robit pretoze ten pes by aj tak prisiel a zacal by zozadu onuchavat a mojho psa by trafil slak,tak som ho zobrala na ruky kde zacal okamzite dorazat (co viem ze nema robit) pani mi povedala aby som psika nemala bravat na ruky ze sa potom citi vacsi a silnejsi a ze ho mam dat na zem ze psi si to vyriesia po svojom,tak som si povedala preco nie,mojmu nic nehrozi a ked pani chce,dala som ho na zem zacali sa onuchavat a moj pes po par sekundach zautocil tomu velkemu do krku...uz sa nam vsetci psickari vyhybaju :hadka:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 01:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
9alena9 píše:
Ahojte ja mam taky problem s ratlikom ze zuri do kazdeho psa co vidi,snazim sa robit to co tu precitam a naozaj niektore odpovede citam stale dookola az mi z toho sibe,ale chcela by som sa opytat na jednu vec: velakrat stretnem psov ktorí nie su na obojku,ako dnes ku nam isiel pes asi 4krat vacsi nez moj,strasne mily priatelsky,nevedela som co mam urobit kedze som vedela ze moj pes po nom vystartuje,nemohla som ho ani otocit chrbtom k tomu psovi ako to zvyknem robit pretoze ten pes by aj tak prisiel a zacal by zozadu onuchavat a mojho psa by trafil slak,tak som ho zobrala na ruky kde zacal okamzite dorazat (co viem ze nema robit) pani mi povedala aby som psika nemala bravat na ruky ze sa potom citi vacsi a silnejsi a ze ho mam dat na zem ze psi si to vyriesia po svojom,tak som si povedala preco nie,mojmu nic nehrozi a ked pani chce,dala som ho na zem zacali sa onuchavat a moj pes po par sekundach zautocil tomu velkemu do krku...uz sa nam vsetci psickari vyhybaju :hadka:

Ako sa pri týchto stretnutiach správaš ty? Si kludná,vyrovnaná? Alebo naopak? Ako držíš vodítko? Napnuté alebo uvolnené? Sú to drobnosti,ale drobnosti tvoria celok.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 07:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle tvého popisu situace tam chybí jedna zásadní věc - ty ho otočíš zády, teď jsi ho vzala na ruce, pak dala na zem, aby si to vyříkali po psím, ale kde je tvoje nápověda, co je správně, jak se má chovat? Chybí tam tvoje vedení, aby on pochopil, že situaci řídíš ty a on to nemusí řešit. Domluv se s Rudou a přijeď na fríčko, kde budeš mít možnost vidět správný postup v praxi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 09:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis. 2010 10:28
Příspěvky: 11
Bydliště: Lucenec
Ja som uplne kludna lebo viem ze mojmu psovi sa nic nestane,voditko napnute nie je,on to robi zo strachu a na ruky som ho zobrala lebo som chcela predist aby ublizil tomu psovi co isiel ku nam,neviem ako to riesit ked ja mu prikazem sadni,nevsimaj si ho a ten druhy pes pride odzadu a zacne ho onuchavat???Dneska sme sa stretli zasa,psik sice isiel ku nam ale sa drzal 2metre od nas a moj zasa zacal dorazat,dala som mu sadni na chvilu ma vnimal ale nic moc,mozno treba len trening a trpezlivost,pani trvala na tom aby som ho pustila z voditka,tak som ho pustila,chodili okolo seba obozretne ale ziadna potycka sa nestala,dokonca isiel moj pes ku nemu a onuchaval mu zadok,vsetko v pohode,pani hovorila ze voditko je pre neho neistota,aj ked neviem preco ked nie je napnute :hmm: ale pustat ho pri kazdom psovi nemozem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ale predsa tam niečo chýba,musíš byť rýchlejšia než pes a z toho nežiadúceho chovania ho vyrušiť už pri prvých náznakoch ataku voči druhému psovi.je to hodne o načasovaní.A tiež by to chcelo nejakú socializáciu s pohodovými psami ktoré nerozhádže hysterický mrňous.Na to by bolo dobré fríčko,tam je vždy hromada psov z ktorých si možeš vybrať.Máš SZ,to je správa na ktorú klikneš vedla prihlásenia.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis. 2010 10:28
Příspěvky: 11
Bydliště: Lucenec
Velmi pekne dakujem,pokusim sa dalej na tom pracovat a citat dalej forum do zamdletia :kuk: ,,na stretnutie si musime pokat do jari kedze je to 700km od nas nejde to len tak,ale urcite prideme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 23:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. lis. 2010 16:44
Příspěvky: 34
Bydliště: Rokycany
Dnes jsem zjistila, že naše maamutka vyjíždí po jiných psech. Když byla malá, tohle nedělala. Myslím si, že je to dost tím, že se psy moc ve styku nebyla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 00:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Heedunka píše:
Dnes jsem zjistila, že naše maamutka vyjíždí po jiných psech. Když byla malá, tohle nedělala. Myslím si, že je to dost tím, že se psy moc ve styku nebyla.
Pes žije hlavne prítomnosťou.Nájdite si pohodových kamarátov a socializujte. :yawinkle:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. lis. 2010 16:44
Příspěvky: 34
Bydliště: Rokycany
Indiánka píše:
Heedunka píše:
Pes žije hlavne prítomnosťou.Nájdite si pohodových kamarátov a socializujte. :yawinkle:

Jo jo, koupím košík a vyrazím mezi hodné pejsky. :wink: Dodnes totiž košík nemá, každej jí prej špatně sedí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 00:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Heedunka píše:
Jo jo, koupím košík a vyrazím mezi hodné pejsky. :wink: Dodnes totiž košík nemá, každej jí prej špatně sedí.
Také fríčko tiež nie je na zahodenie.Tolko psov pohromade sa len tak niekde nenájde.A určite sa tam dá vybrať vhodný kamoš na hranie.Poslala som ti SZ,to sú správy vedla prihlásenia.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 15:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. lis. 2010 16:44
Příspěvky: 34
Bydliště: Rokycany
[/quote]Také fríčko tiež nie je na zahodenie.Tolko psov pohromade sa len tak niekde nenájde.A určite sa tam dá vybrať vhodný kamoš na hranie.Poslala som ti SZ,to sú správy vedla prihlásenia.[/quote]
Myslím, že by z ní pan Desenský asi nebyl moc nadšený. Nejhorší je, že jí nemůžu mít pořád u sebe a vidím jí jen o víkendech. Když se člověk psu věnuje pořád, tak to je potom celkem brnkačka. Bývalý měl psa a neuměl vůbec nic, protože ho nic neučili. Přijeli od veterináře, že prej tam udělal scénu. Veterinář řekl, že je prostě nevychovanej a že by se mu měli věnovat, ale oni prej nemohli, že na to neměli čas. Ven ho nebrali, protože neposlouchá, atd. Začal se mnou chodit na procházky, začal poslouchat, fakt super. Takže i podle tohohle vím, že ještě není tak pozdě, že se s tím dá něco dělat. Jinak jsem SZ četla a děkuji, doma skouknu. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 15. pro. 2010 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
Ja som tiež písala, že Cero keď je na vodítku, tak zvykne na psa vyletieť a brechaním sprevádza psov za plotmi... tak som včera a deň pred, začala chodiť schválne ku plotom kde sú psy a keď to oranžové začne ziapať, ho posadím 2metre odomňa a ja si idem kľuknúť ku plotu... chudáci psy za plotmi... hneď brechať prestanú keď si tam čupnem a kukajú na mňa ako na zjavenie :mrgreen: a keď prestane ziapať to moje, tak mu poviem ku mne... a tak dokola kým nie je schopný v kľude odísť... snáď to robím dobre... večer už cestou domov si brechanie nevšímal...

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 00:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Heedunka píše:
Začal se mnou chodit na procházky, začal poslouchat, fakt super. Takže i podle tohohle vím, že ještě není tak pozdě, že se s tím dá něco dělat.
Psi sú chytré zvieratá a hneď vedia pri kom budú sekať latinu a pri kom možu zlobiť.Vlastná skúsenosť s inými psami z mojho okolia.:wink:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 18. pro. 2010 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Dobrý den pane Desenský,prosím vás o radu jak zvládnout situaci kdy můj labrador 1,7měsíců startuje po psech co jsou za plotem.Dneska jsem s ním byla na procházce a když jsme se vraceli ulicí k domu měl "volno" a sousedův pes běhal volně za plotem,zavolala jsem na svého psa ke mně jak jsem si z vašich stránek přečetla přivolání(když není v blízkosti pes okamžitě přiběhne)ale ani se nehnul z místa, stále koukal na sousedova psa,tak jsem šla k němu a chytla ho za obojek a trhla s ním a řekla nesmíš [-X ale bylo mu to jedno.Tak jsem ho ze zadu stiskla za stehno a on se stáhl ale pořád po něm pokukoval a když už jsme byli doma za plotem tak na sebe štekali a běhali tam a zase zptátky,zvíšenou intonací jsem mu řekla nesmíš,přiběhl ke mně ale zase se obrátil po sousedovu psu,tak jsem ho chtěla odlákat a začala jsem si s ním hrát házela mu kost a pak už si ho nevšímal ale když jsem šla domu tak na sebe zase štěkali.Poradil byste mi co mám udělat aby nebyl agresivní vůči cizím psům?Děkuji moc Kristýna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 18. pro. 2010 17:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Sice nejsem Desenský, ale- přečetla sis předchozí příspěvky?
Ať už budeš se svým psem řešit cokoliv, je nutný aby na tebe totálně nekašlal a přišel ti na přivolání.

+Kristýna+ píše:
zavolala jsem na svého psa ke mně ale ani se nehnul z místa, stále koukal na sousedova psa,tak jsem šla k němu[-X ale bylo mu to jedno.
Když mi tohle čuba udělala, tak jsem k ní nešla, ale pěkně rychle jsem po ní skočila. Než k němu dojdeš, tak zapomene, co se dělo a už je myšlenkama někde jinde

+Kristýna+ píše:
chytla ho za obojek a trhla s ním a řekla nesmíš [-X ale bylo mu to jedno.
Za takovýhle provinění - ignorace přivolání a pokračování v nežádoucí činnosti - by mělo následovat něco, čeho si ten pes všimne a příště si to radši líp rozmyslí (ale hned, ne až k němu dojdeš). Trhání za obojek je zrovna dost blbý řešení, protože tím ho akorát ještě víc nabudíš do bitky.

+Kristýna+ píše:
plotem tak na sebe štekali a běhali tam a zase zptátky,zvíšenou intonací jsem mu řekla nesmíš,přiběhl ke mně ale zase se obrátil po sousedovu psu
"Nesmíš" je povel na přivolání? :shock:
Když už k tobě přiběhl, proč jsi ho nechala zase odběhnout?

+Kristýna+ píše:
tak jsem ho chtěla odlákat a začala jsem si s ním hrát házela mu kost a pak už si ho nevšímal ale když jsem šla domu tak na sebe zase štěkali.
Lákání psa, kterej má lepší zábavu, je na 2 věci... akorát tě bude mít ještě víc na háku.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 19. pro. 2010 21:02 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Zajímala by mě taková drobnost. Proč lidi z poradny (např. JirkaSi a neznámý člověk z free) nechávají asistovaně očuchávat psům navzájem zadky?!

Popíši situaci z freečka: moje fena už toho měla celkem dost, navíc si hrála s balónkem a rozmrzele vyjela na psa, co šel k ní. (Pouze vyjela, aby ho odehnala, bez úmyslu ho kousnout, nebo jinak kontaktovat.) Ten člověk (už ani nevím, zda žena či muž) se mě zeptal, zda si ji jeho pes může očuchat. Jestli ji podržím. Poslušně jsem to udělala, i když jsem v tom neviděla hlubší smysl. Rudu jsem to dělat ani doporučovat neviděla. Nechápu, co je to za zvyk. Ten pes jí byl ukradený a vzhledem k množství psů v okolí asi i ona jemu. Prostě mu jen chtěla naznačit, ať si jde po svém. :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Fenka která nenávidí fenky
PříspěvekNapsal: ned 19. pro. 2010 21:18 
Offline

Registrován: čtv 16. pro. 2010 03:57
Příspěvky: 1
Bydliště: Sojovice 120, okr. Mladá Boleslav
Dobrý den, moc vás zdravím a chtěla bych Vás poprosit o radu, protože už nevím kudy ven. Mám 4 letou fenku, kříženec NO a Labradora. Našla jsem jí před dvěma lety když se v zimě toulala po vesnici. Je to báječná a vděčná čubinka, vcelku poslušná, veselá a hrává. Nepotřebuju vodítko, protože se drží u mě perfektně, ale musim ho vytáhnout jakmile potkáme jinou fenu. Nerozhoduje velikost, věk, plemeno. Zaútočí bez váhání, neptá se na nic a už pár fen ošklivě pokousala. Je to velký problém, protože když někam jedu, tak jede se mnou a ráda bych jí nechala volně běhat s ostatními psy a ne ji držela na vodítku, nebo jí dávala košík. Jak jsem po roce dozvěděla, tak původní majitel ji držel na dvoře totálně odřízlou od dění okolního světa, byl na ní tak hrubý, že ho dokonce pokousala. Trestal ji za to že mu utíká a po posledním výprasku když už řekla dost tak jí nechal běžet vstříc svému osudu. Když jsem jí našla tak měla o 9 kilo míň a na jejích 30kilech to bylo dost znát. Takovýhle agresor ze začátku nebyla, byla ostažitá, ale teď získala i dostatečné sebevědomí a je z ní trhač. Doufám že poradíte, všichni v mém okolí mají feny a my se jim musíme vyhýbat, místo toho aby si naši chlupáči spokojeně hráli. Mrzí mě to i kvůli jí samotné, má v sobě zvlášní vztek, ale vidim na ní jak se ráda seznamuje, ale ne s fenamy.. Předem děkuji za odpověď a přeju hodně zdaru a úspěchu ve všem co děláte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!