Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:44
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář. 2010 07:38 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Cedrovnik píše:
Pokud si bude můj pes učurávat při nějakém způsobu pochvaly, tak budu muset asi použít jiný...


Jo, každej pes je jiný a je potřeba reagovat přímo na svého psa.

Je ještě jedna věc, kterou nevím, jestli vyjádřím dost srozumitelně. Jde o myšlení psa - co se mu honí hlavou - např. při potkání cizího psa. Abys tou svoji slovní podporou-pochvalou právě nepotvrdil psoj, že si to myslí správně - třeba, že je potřeba "něco udělat".
Prostě bych nepodceňovala jejich myšlenkové pochody a když je něco normálně-dobře, tak se taky neraduju. Na druhé straně musím umět psu dát najevo, když se mi něco nelíbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář. 2010 08:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Myslím, žes to napsala srozumitelně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář. 2010 10:12 
Offline

Registrován: sob 12. pro. 2009 09:41
Příspěvky: 37
Bydliště: doma
Dorotka píše:
Cedrovnik píše:
Pokud si bude můj pes učurávat při nějakém způsobu pochvaly, tak budu muset asi použít jiný...


Jo, každej pes je jiný a je potřeba reagovat přímo na svého psa.

Je ještě jedna věc, kterou nevím, jestli vyjádřím dost srozumitelně. Jde o myšlení psa - co se mu honí hlavou - např. při potkání cizího psa. Abys tou svoji slovní podporou-pochvalou právě nepotvrdil psoj, že si to myslí správně - třeba, že je potřeba "něco udělat".
Prostě bych nepodceňovala jejich myšlenkové pochody a když je něco normálně-dobře, tak se taky neraduju. Na druhé straně musím umět psu dát najevo, když se mi něco nelíbí.


Jo to by asi mohl být problém, ale snad vidím dopad svého chování na psa a nějak na to reaguji.
Přijde mi pozitivní, když pes na toho druhého desetkrát štěká a po jedenácté se na to vykašle ho za tento způsob chování pochválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář. 2010 10:20 
Offline

Registrován: úte 08. čer. 2010 14:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Bratislava
Ahojte, trošku mi to nie je jasné s tým štekaním zvnútra plota. Ak psovi v tom bránim, aby zaštekal, keď ide niekto okolo, nebránim mu vlastne v tom, aby dával "echo", že sa niečo deje? A teda aby strážil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář. 2010 10:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No pokud je tvůj pes ten záploťák, tzn je u tebe na pozemku, tak záleží na tobě, jak ti vyhovuje že řve hystericky, mě osobně to vadí. Ale teď se bavíme o tom, že ty procházíš po ulici a tvuj pes vyšiluje na hysterické psy u nich na pozemku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář. 2010 10:34 
Offline

Registrován: úte 08. čer. 2010 14:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Bratislava
Áno, uvedomila som si, že píšem o inom. Situáciu, že idem so psom po ulici a za plotom revú psy pomaly zvládame: pri veľkých zúrivých psoch (dvoch takých máme v neďalekom susedstve) na haltine, pri menších (bezprostrední susedia) bez halti, buď si ich už vôbec nevšíma alebo napomenutím. Ale môžem ešte o tom mojom "záploťákovi"? On nešteká hystericky, ale keď ide niekto okolo so psom alebo bez psa tak ho štekotom vyprevádza po dlžke celého plota, a znovu otázka, ak mu bránim v tom štekaní, nebránim mu v strážení? Mal by štekať, až keď by sa niekto k ným dobýjal cez plot? Toto ma fakt zaujíma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář. 2010 10:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To, co popisuješ, není hlídání. Mrkni se sem

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář. 2010 10:54 
Offline

Registrován: úte 08. čer. 2010 14:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Bratislava
Ďakujem, mrkla som. Nás čaká robota!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář. 2010 10:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hele, záleží, co tobě vyhovuje. Pokud máš rád, že ti pes dělá za plotem bordel a lidi vědí, že tam pes je, tak pokud je odvolatelnej (ovladatelný), tak neřeš.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář. 2010 11:58 
Offline

Registrován: úte 08. čer. 2010 14:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Bratislava
Eva Štemberová píše:
Hele, záleží, co tobě vyhovuje. Pokud máš rád, že ti pes dělá za plotem bordel a lidi vědí, že tam pes je, tak pokud je odvolatelnej (ovladatelný), tak neřeš.


Som ženská :yawinkle: a nemám "rada" keď mi pes za plotom robí bordel, radšej by som bola, keby kľudne ležal alebo sedel a sledoval okolie po oku. Odvolateľný pri tom štekaní veľmi nie je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:10
Příspěvky: 25
Bydliště: MS kraj
Dneska to byla zase hrůza. Na pamlsek mi kašlala, takže jsem musela dávat co chvilu povel. Bohužel jsem ji měla na obojku a stopce, tak to bylo o to těžší. Když pes zaštěkal, tak moje mi za ním tahala. Tak to dám vždycky k noze. Ale ona mi tahá, tak sedni. Po chvilce zase k noze. Taky jsem se ji snažila otočit zády k psu, nejdřív že jsem taky stáhla zády k psu a ona u nohy, tak jsem ji říkala, že ji přece ten pes nesežere, tak co blbne. Jenže furt se za ním otáčela a dovolila si štěkat. Tak jsem ještě chvíli počkala, a zdálo se že už ok, tak že jdeme, ale zase mi za ním tahala :( Tak jsem ji dala trochu blíž k plotu sednout zády, já jsem dřepla k ní. Ale pak se za ním zase vrhala. Už si fakt připadám jako magor, lidi chodí a mají blbé poznámky, že by se ti psi sežrali a já si připadám, že mám nezvladatelného psa, což teda asi mám no.

_________________
http://roxy.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 21:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Nemáš nezvladatelného psa, jen ho neumíš zvládat, chyba je na druhé straně vodítka /jako ostatně vždy/. Hlavní je, že s tím chceš něco dělat a chceš se vydat na fríčko, abys tam vše viděla. :sunny: Nezoufej, bude líp. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 04:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na fríčku zjistíš, že je to poměrně snadné dostat pod kontrolu svého psa. Jen to chce se mne vyptávat, ne postávat někde v rohu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 09:01 
Offline

Registrován: úte 08. čer. 2010 14:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Bratislava
Ja som predvčerom Azziho zobrala rovno k plotu, kde naňho vždy vyštekávajú dvaja psy. Mala som ho na krátkom vodítku s halti, psiská štekali ako besné a Azzi by asi tiež keby nemal tú ohlávku, s ňou má viac obmedzený pohyb, takže ho ľahšie ovládam. Nedalo sa mi ho však natočiť k sebe, chrbtom k štekajúcim, stále sa točil dokola, vyskakoval, ale neštekal, iba kňučal. Tak som sa rozhodla, že pôjdem kúsok ďalej od plota, asi na 3-4 metre. To už sa mi ho podarilo ukľudniť, stále som ho k sebe otáčala, sedel a odpútavala som jeho pozornosť, trčali sme tam asi 10 min., nakoniec aj psiská za plotom sa skľudnili a brali nás už ako súčasť ulice. Keby že nešiel okolo Azziho kamarát Benji, s ktorým sú momentálne "na nože", tak by som sa znovu vrátila bližšie k plotu. Ale takto už nastala ďalší problém, ktorý patrí do medzipsej agresie. Ale postupovala som dobre, že som išla potom ďalej od plota, alebo som tam mala napriek všetkému zostať? ďakujem vopred za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 10:25 
Offline

Registrován: pon 21. lis. 2011 12:30
Příspěvky: 3
Bydliště: Betliar, SK
Na túto otázku som tu konkrétnu odpoveď naozaj nenašiel, takže píšem sem.
Zaujíma ma či je v poriadku /ak ideme okolo plotu za ktorým vyvádza pes/, že moja 8 mesačná NO síce nešteká ani nenapína vodítko ale vidím na nej, že je v strehu. Mám to riešiť trhnutím alebo kým nenapne vodítko tak je to ok?

Ak ideme len okolo menších alebo rovnakých psov ako je ona tak ide pekne síce vidím, že jej nieje príjemné ak na ňu zo všetkých strán štekajú ale vyzerá byť celkom uvolnená akurát sa trochu obzerá - chodenie po uliciach kde je toľko psov trénujeme len 3 dni. Ak ideme ale okolo plotu kde je väčší pes ako ona napríklad bernardín tak už je v strehu, naviac sa nám dnes stalo, že vybehol nečakane z poza domu a ona sa pravdepodobne zlakla lebo sa hneď zježila a vyštartovala po ňom čo som rýchlo zastavil (na halti) ale viem, že už bolo pozde lebo som ju celkom neukludnil a stále sa snažila obzerať. Ako reagovať v takýchto situáciách?

Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: pon 20. srp. 2012 05:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Detaily kolem správné socializace vůči psům popisuji ve svých knihách.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: pon 17. čer. 2013 22:27 
Offline

Registrován: pát 22. črc. 2011 19:43
Příspěvky: 9
Bydliště: Chomutov
Prosím o radu, mám dvouletého KBT, je dobře socializovaný, v pohodě vychází s jinými psy i ostatními zvířátky jakékoliv velikosti. Když si s nějakým psem nesedne, tak pokud má možnost, raději odchází. Pár problémů ale máme. Jezdím s ním na zahradu, kde sousedi mají dva agresivní rotvíky a ty Falco nesnáší (oni nesnáší každého) a jakmile se dostane k jejich plotu (z ulice, na zahradě si jich nevšímá), začne být nepříčetný, lítaj sem a tam a nejradši by se skrz ten plot sežrali. Já mu to samozřejmě nechci tolerovat, ale už mi dochází nápady. Mám ho v tu chvíli na vodítku, protože přivolání je rázem pryč, ale on na ně jde i na tom vodítku, tolikrát už jsem s ním trhla tak, že udělal salto i sebou flákl o auto (což nebyl můj záměr), když jsem použila větší sílu, protože mi div neurval ruku, i jsem se bála, abych mu něco neudělala. Zkoušela jsem ho posadit, či položit zády k plotu (donucením, v tu chvíli totiž nereaguje na nic), ale je prostě tak mimo, že nereaguje absolutně na nic. Je mi jasný, že mé argumenty nebyly dostatečné, když to dělá pořád. Proto prosím o radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: běsnění za plotem
PříspěvekNapsal: stř 19. čer. 2013 18:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Adriana1 píše:
... je prostě tak mimo, že nereaguje absolutně na nic. Je mi jasný, že mé argumenty nebyly dostatečné, když to dělá pořád. Proto prosím o radu.
Po netu nedoporučuji.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese vůči psům (hlavně za plotem)...
PříspěvekNapsal: úte 03. zář. 2013 21:12 
Offline

Registrován: ned 01. zář. 2013 07:07
Příspěvky: 1
Bydliště: Zlín
Dobrý den, mám doma 1,5 roční fenu RTW ,která poslední dobou na vycházkách začíná být agresivní na ostatní psy ,hlavně na ty co štěkají (vyjíždí na ně). Na netu jsem pročetla různé články ,diskuze atd. ,ale nenašla jsem odpověď na mou otázku jak mám feně vysvětlit ,že se to nesmí (a jak při tom mám postupovat),že není žádné nebezpečí když je zabezpečený (ten pes co na ni štěká),aby ji nenapadl ? A mám ji za to trestat ? Vyzkoušeli jsme různé pomůcky jako je třeba Halti ohlávka, obyč. stahovák atd.-nepomohli. Někdo mi radí ,že mám použít elektrický obojek ,ostnáč ,že jim to docela pomohlo ...ale na to nemám žaludek a proto zkouším vykročit touto přirozenou cestou.. :wink: Jsem Vám velice vděčná za odpověďi.. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči psům (hlavně za plotem)...
PříspěvekNapsal: stř 04. zář. 2013 07:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Na tvůj dotaz tu odpovědi jsou, jen si možná špatně hledala - zkus tlačítko "HLEDAT" :yawinkle:
Ideální bude, když si uděláte výlet za Rudou na Vlčáry na nejbližší free sobotu .. na EO úplně zapomeň, ten ti čubinu rozhodí totálně (btw - jak by jsi s ním chtěla v tomto případě zacházet??)

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči psům (hlavně za plotem)...
PříspěvekNapsal: stř 04. zář. 2013 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
elish01 píše:
Vyzkoušeli jsme různé pomůcky jako je třeba Halti ohlávka, obyč. stahovák atd.-nepomohli. Někdo mi radí ,že mám použít elektrický obojek ,ostnáč ,že jim to docela pomohlo ...


Kdyz budes vedet jak pouzit tyhle pomucky tak aby fungovaly (a neodrovnaly psa) nebudes je potrebovat. Tyhle pomucky fungujou jako posilovace tvejch podnetu pres voditko smerem ke psovi spravne podnety posili (ale ty posilovat nepotrebuji protoze pri zpravnych podnetech staci pomnerne slaby), ale uplne stejne posili ty spatne ktere potom nadelaji jeste vice skody nez bez toho posileni... a vzhledem k tomu ze ti to do ted nefungovalo ocividne to dobre nedelas...

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči psům (hlavně za plotem)...
PříspěvekNapsal: stř 29. led. 2014 20:38 
Offline

Registrován: ned 06. led. 2013 21:26
Příspěvky: 1
Bydliště: Tábor
Dobrý den,
mám podobný problém s NO a zatím jsem nepřišel na to, jak ho to odnaučit.
Pokud už znáte řešení, dejte vědět. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agrese za plotem
PříspěvekNapsal: čtv 30. led. 2014 16:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Řešení je víceméně jednoduché. Jak říká s oblibou Ruda "každý pes dělá jen to, co je mu umožněno". :wink:
Některé způsoby jsou v tématu už popsané, pokud vám nefungují, z Tábora je to na Vlčáry půlhodinka.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agrese za plotem
PříspěvekNapsal: pon 12. říj. 2015 16:00 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2014 15:34
Příspěvky: 25
Bydliště: Sázava
Z jedné strany zahrady mám mladé sousedy co mají fenu bulíka z množírny a odebranou v 6 ti týdnech. Fenu od mala brutálně mlátí, dokonce i hlavou o beton. Celý den sama na zahradě. Na psi a feny je asi zvyklá - občas jede na týden k nějaké známe co má psi, na socializaci. Naš stejně starý rotvík si s ní od mala (rok) hraje a nejen u plotu. Fena k nám utíkala a dokonce i občas bydlela v boudě našeho rotvíka. Vždy se včas vrátila domů než přijeli páníčci. Jenže díry v plotě jí usvědčily tak dostala. Naposledy si jí takto soused večer zavolal k plotu a když přišla tak jí zmlátil. Od té doby sem nechodila a na Bardyho volání nereagovala. Ovšem dnes jí opět volal, po delší době přišla, jenže z tiché až apatické feny se stalo něco děsivého, co chtělo mého psa sežrat. Nečekaně vyjela, téměř dostala agresivní záchvat. Našeho jsem odvolala. Hned jak přišel tak se tulil a nyní když se tím směrem podívá tak si smutně kňukne jestli se neumoudřila. Máte někdo zkušenosti s tímto plemenem, co se stane když se s ním takto zachází. Očekávala jsem agresi vůči lidem,ale vůči psům? Nebo si špatně vyložila zmlácení u plotu a spojila si, že za to nějak může náš pes. Nedokážu si vysvětlit proč to udělala, když se měli tak rádi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agrese za plotem
PříspěvekNapsal: sob 17. říj. 2015 06:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stejně jak se se psem jedná, tak i pes jedná se svým okolím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!