Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:20
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2007 12:55 
Ahoj jmenuji se Martina a ráda bych se podělila o zážitky se svým dobrmanem. Hned, jak jsme si pro něj přijeli, tal bylo poznat, že se všeho bojí ( ale, kde by skončil, kdybych si ho nevzala-je bez PP). Teď má 5 let a bojí se pořád. Nejvíc mně vadí, že se chová agresivně na jiné psi, feny i štěňata. Dřív jsem myslela, že ze strachu, ale teď si nejsem jistá ( pahýl ocasu nahoru, nastražené uši , je totálně naježený). Nikdy si nešel za žádným psem hrát, utíkal před nimi, ve 3,5 měs. ho málem zakousl něm. ovčák a od 4. měs. začal na psi vyjíždět. Podařilo se mně ho naučit, že když jde u nohy, tak sice je naježený, čučí, ale pokud je pes hodný, projde. Venku se naučil vracet sám, když uvidí psa, ale nemůžu se na to spolehnout. Když se nevrátí sám a já protivníka nevidím, tak tam letí a provokuje. 2krát se porval. Nevím, jestli si ho mám pořád hlídat nebo ho nechat jít za psem a čekat, co bude a pak na něho řvát (na zavolání poslechne,ale nejdřív k psovi doběhne, zaprovokuje a potom přijde za mnou). Nikdy jsme takového psa neměli a docela mě to mrzí, jak se chová. Náš první dobrman byl úplný opak.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2007 13:02 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
stopovačka.-)

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2007 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Já bych to spiš viděla hlavně na návštěvu u pana Desenskýho, kde by se pejsa díky skvělý psí smečce naučil správně chovat k ostatním pejskům a panička by se tam naučila, jak nejlíp na svýho dobrmánka :lol:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 19:15 
Myslím, že zajednou by mu to nestačilo. Několikrát ho srovnal nějaký pes. Poslouchal ho, ale až potkal jiného nebo toho samého po nějaké době, tak byl zase v ráži. Stopovačka pro nás není, neboť pesan běhá až kilometr přede mnou.
Zrovna dnes jsme potkali z poza rohu menšího černého chlupatce,něco, jako kokr. Samozřejmě na něho vyjel, řekla jsem mu že nesmí-neposlechl, tak jsem ho čapla za koš, zvedla jsem mu hlavu a do očí jsem mu ten povel zopakovala, to už poslechl, ale ta holka odcházela, tak jsem se o tom nemohla přesvědčit (jako pokaždé). Jak by jste se zachovali vy? Mám zakročit preventivně nebo počkat až vyjede a potom zasáhnout a jak?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 19:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
glumisek.m píše:
Myslím, že zajednou by mu to nestačilo. Několikrát ho srovnal nějaký pes. Poslouchal ho, ale až potkal jiného nebo toho samého po nějaké době, tak byl zase v ráži. Stopovačka pro nás není, neboť pesan běhá až kilometr přede mnou.
Zrovna dnes jsme potkali z poza rohu menšího černého chlupatce,něco, jako kokr. Samozřejmě na něho vyjel, řekla jsem mu že nesmí-neposlechl, tak jsem ho čapla za koš, zvedla jsem mu hlavu a do očí jsem mu ten povel zopakovala, to už poslechl, ale ta holka odcházela, tak jsem se o tom nemohla přesvědčit (jako pokaždé). Jak by jste se zachovali vy? Mám zakročit preventivně nebo počkat až vyjede a potom zasáhnout a jak?

jak řiká jan2, nasaďte stopovačku - dálkové ovládání na psa, zvlášt když se pohybuje tak daleko od vás a nemá přivolání (postup je na hlavní straně) a zajedte na Ovčáry, to neni o tom že ho tam ty psi srovnaj, tam se naučíte jak ho "srovnat" sama

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 19:47 
On přivolání má, jen na tu dálku je to o něco horší. Když ho volám, stačí zavolat jeho jméno nebo ukázat rukou a přiběhne. Povel, ke mně, ani nemusím používat a ani na něho řvát. Teď jsem ho naučila na píšťalku. Myslím si, že na stopovačce se bude trápit, je zvyklý hodně běhat. Leda, že by byla hooooodně dlouhá.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 19:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
glumisek.m píše:
On přivolání má, jen na tu dálku je to o něco horší. Když ho volám, stačí zavolat jeho jméno nebo ukázat rukou a přiběhne. Povel, ke mně, ani nemusím používat a ani na něho řvát. Teď jsem ho naučila na píšťalku. Myslím si, že na stopovačce se bude trápit, je zvyklý hodně běhat. Leda, že by byla hooooodně dlouhá.

a od psa ho odvoláte?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 20:14 
Eva Štemberová píše:
glumisek.m píše:
On přivolání má, jen na tu dálku je to o něco horší. Když ho volám, stačí zavolat jeho jméno nebo ukázat rukou a přiběhne. Povel, ke mně, ani nemusím používat a ani na něho řvát. Teď jsem ho naučila na píšťalku. Myslím si, že na stopovačce se bude trápit, je zvyklý hodně běhat. Leda, že by byla hooooodně dlouhá.

a od psa ho odvoláte?

Od psa ho odvolám, ale někdy až potom, co na něho letí, párkrát zaprovokuje a pak v klidu přijde.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
glumísek.m:mám doma podobnou náturu psa-bohužel.Já to řeším tak,že ho ke psovi na dálku nepouštím.Jen momentálně tak na 10m a ještě na stopovačce(začínala jsem na 5metrech od psa).Psa jsem předem neupozorňovala ale čekala na jeho chybu.Jakýkoli náznak agrese či "jen" machrování jsem řešila trhnutím vodítka.Já jsem třeba od psa taky odvolala ale nechtěla jsem ani to vystartování po psovi!

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 22:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
glumisek.m píše:
Eva Štemberová píše:
...a od psa ho odvoláte?

Od psa ho odvolám, ale někdy až potom, co na něho letí, párkrát zaprovokuje a pak v klidu přijde.

Nechci rejpat, ale nemáte přivolání. By mě zajímalo, co by se dělo, kdyby si Váš psík usmyslel, že si půjde zaprovokovat pitbula na vodítku a s košíkem ( jelikož je agresivní na psy a jeho pán je narozdíl od Vás zodpovědný). Já mám doma podobný případ, jen ty psy nenapadá, ale chce si s nima hrát a i tak je mi nepříjemné, že pes není pod kontrolou a řítí se na potenciálního kamaráda. Stejně jako Vy ho odvolám, ale až když se se psem očuchá, proto tahá 30m stopovačku a jsem úúúplně vklidu a procházky si užívám, jako nikdy předtím :wink: Stopovačka je základ a ve Vašem případě je absolutně nutná!
P.S.: když si představim, že se ke mě a mému psu na vodítku řítí dobrman a já můžu jen doufat, že je v dobrém rozpoložení a nepokusí se nás napadnout, tak mi moc do zpěvu není ...:evil:. Prosím za trochu pochopení :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 22:09 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
...jen malá vsuvka k tématu "agresivní dobrman", dnes jsem zažil "úžasnou" příhodu s dospělým velkým dobroušem, kterej si v parku zkusil vyšlápnout na našeho 11titýdenního puppíka, no měl smůlu, dopadlo to pro ná v pohodě, poslal jsem ho do háje když se nechce pozdravit s 13kg mrňouskem leonka, navíc holčičkou (dobrouš byl kluk). Naprosto nejkomičtější a zároveň tragická byla reakce páníka, když jsem na odchodu jen prohodil něco o tom, že pejsek není moc dobře vychovanej...chlap se asi strašně urazil a děsně se divil proč jako, vždyť má pejska skvěle vychovaného. Říkám mu, no, víte, když dospělej pes velkýho plemena - kluk se pokusí vystartovat na 2,5 měsíční štěndo - holčičku, to asi nebude moc OK, že a šli jsme pryč. Na závěr na mě chlap volal, že to je normální, protože má dobrmana a ti takoví přece jsou. Chudák bafan, jinak vypadal docela normálně, jen zmateně. Perlička na závěr, na čem myslíte, že toho dobrmana vedl, no jasně na stahovacím ostnáči s ostnama dovnitř - do krku...brr, hrůza... ale život jde dál, tak jsme poznali jiný fajn bafíky na náměstí a partu dětí u kašny a důchodce v parku s kulatejma chluchejma ale pohodovejma čubinkama... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 22:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
glumisek.m píše:
... Nejvíc mně vadí, že se chová agresivně na jiné psi, feny i štěňata. Dřív jsem myslela, že ze strachu, ale teď si nejsem jistá ( pahýl ocasu nahoru, nastražené uši , je totálně naježený)...

Jo a ještě: Že je agresivní i na feny a štěňata je hodně špatné, v hlavě to má asi krapet pomíchané a i kdyby to dělal ze strachu, tak to není žádná omluva ( pro psa ani pro Vás) a Vy byste se měla na Ovčárech dozvědět v první řadě "diagnózu" (= proč se tak chová) a způsob nápravy! :icon_thumright:
P.S.: ty příspěvky rozhodně nemyslím ve zlém, sama ještě nemám psa úplně dořešeného, jen by bylo super, kdyby bylo co nejvíc pohodových psů :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 22:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
glumisek.m píše:
Eva Štemberová píše:
glumisek.m píše:
On přivolání má, jen na tu dálku je to o něco horší. Když ho volám, stačí zavolat jeho jméno nebo ukázat rukou a přiběhne. Povel, ke mně, ani nemusím používat a ani na něho řvát. Teď jsem ho naučila na píšťalku. Myslím si, že na stopovačce se bude trápit, je zvyklý hodně běhat. Leda, že by byla hooooodně dlouhá.

a od psa ho odvoláte?

Od psa ho odvolám, ale někdy až potom, co na něho letí, párkrát zaprovokuje a pak v klidu přijde.

Prominte,ale tady si ponekud protirecite,myslim ze stopovacka nic nepokazi,zvlast dokud nebudete mi stopro privolani za jakekoliv situace.Nechapu proc nechate dojit situaci tak daleko ze dojde k napadeni Vaseho psa,pak se nedivte ze Vas pes neumi komunikovat s jinymi psy.Pokud chcete mit duveru psa musite bit probej oporou,vcetne toho ze jej dokazete chranit aby pes samotny nic tokoveho nemusel resit.Tech chyb tam vidim vice,ale tohle neni na reseni po netu,rozhodne Vam i psovy prospeje navsteva Ovcar.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 22:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Křižák píše:
...jen malá vsuvka k tématu "agresivní dobrman", dnes jsem zažil "úžasnou" příhodu s dospělým velkým dobroušem, kterej si v parku zkusil vyšlápnout na našeho 11titýdenního puppíka, no měl smůlu, dopadlo to pro ná v pohodě, poslal jsem ho do háje když se nechce pozdravit s 13kg mrňouskem leonka, navíc holčičkou (dobrouš byl kluk). Naprosto nejkomičtější a zároveň tragická byla reakce páníka, když jsem na odchodu jen prohodil něco o tom, že pejsek není moc dobře vychovanej...chlap se asi strašně urazil a děsně se divil proč jako, vždyť má pejska skvěle vychovaného. Říkám mu, no, víte, když dospělej pes velkýho plemena - kluk se pokusí vystartovat na 2,5 měsíční štěndo - holčičku, to asi nebude moc OK, že a šli jsme pryč. Na závěr na mě chlap volal, že to je normální, protože má dobrmana a ti takoví přece jsou. Chudák bafan, jinak vypadal docela normálně, jen zmateně. Perlička na závěr, na čem myslíte, že toho dobrmana vedl, no jasně na stahovacím ostnáči s ostnama dovnitř - do krku...brr, hrůza... ale život jde dál, tak jsme poznali jiný fajn bafíky na náměstí a partu dětí u kašny a důchodce v parku s kulatejma chluchejma ale pohodovejma čubinkama... :lol:

Ach jo ,dalsi magor co nema mit ani plysaka. :bee: Buhuzel pomerne casty ukaz vposledni dobe.Mne takhle pokousal jezevcek na flexine fenuly,jeto tak tyden.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 22:24 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
BinLádine, na to si dávám bacha, spíš se držím toho, co mi radil Ruda, k těm šílencům a asociálním uřvancům moc puppíka nepouštím, spíš je bez povšimnutí minu, i když řvou jak pominutý. ´Když je to jen moc rychlej bafík, trošku ho brzdím, ale s bafinkou je nechát pohrát...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 22:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Křižák píše:
BinLádine, na to si dávám bacha, spíš se držím toho, co mi radil Ruda, k těm šílencům a asociálním uřvancům moc puppíka nepouštím, spíš je bez povšimnutí minu, i když řvou jak pominutý. ´Když je to jen moc rychlej bafík, trošku ho brzdím, ale s bafinkou je nechát pohrát...
Buhuzel neslo minout,staly pred vchodem do domu a jezevcik vubec nestekal,akorat po minuti vytahl flexinu na maximum a nebilo co resit,v nakopnuti mi zabranil muj pes u nohy.Pes (muj ) sel u nohy na voditku s kosem.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě. 2007 12:11 
Nechapu proc nechate dojit situaci tak daleko ze dojde k napadeni Vaseho psa

Mého psa nikdo nenapadá, každý pes za ním letí a chce si hrát nebo se očuchat a pak je mně dost nepříjemné toho psa např. nakopnout (ty 2 rvačky, to je delší historie). Nevím, proč bych měla být nezodpovědná. Když jdu po ulici pes jde vzorně u nohy má koš i vodítko. Nezodpovědní jsou lidé, kteří je mají na volno a volají, že jejich pes nic nedělá. I když mně je to hloupé tak zakročím a psa k němu nepouštím.
Když s ním jdu ven, tak jdu tak daleko, abych ho mohla pustit a nebyl tam žádný pes. Psa venku potkám jednou za 14 dní a svého si zavolám, aby provokovat nemohl. To, že šel nejdříve za psem se stalo max. 3krát a to bylo ještě v dřívejší době. Tak jsem nezodpovědná? Už je to delší dobu,co jsem šla s dcerou ven a se psem u nohy ( s košem a na vodítku) po úzkém chodníku a z levé strany s k nám řítil frajírek s nějakým pitem a místo aby počkal, když věděl, že se tam nevejde,tak se tam vecpal takovým způsobem, že ten jeho pes vrazil do mého. Kdyby se to stalo opačně, já bych počkala. Náš z toho byl v tot. šoku a nechtěl se hnout. Tak, kdo je nezodpovědný?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě. 2007 12:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
glumisek.m píše:
Nechapu proc nechate dojit situaci tak daleko ze dojde k napadeni Vaseho psa

Mého psa nikdo nenapadá, každý pes za ním letí a chce si hrát nebo se očuchat a pak je mně dost nepříjemné toho psa např. nakopnout (ty 2 rvačky, to je delší historie). Nevím, proč bych měla být nezodpovědná. Když jdu po ulici pes jde vzorně u nohy má koš i vodítko. Nezodpovědní jsou lidé, kteří je mají na volno a volají, že jejich pes nic nedělá. I když mně je to hloupé tak zakročím a psa k němu nepouštím.
Když s ním jdu ven, tak jdu tak daleko, abych ho mohla pustit a nebyl tam žádný pes. Psa venku potkám jednou za 14 dní a svého si zavolám, aby provokovat nemohl. To, že šel nejdříve za psem se stalo max. 3krát a to bylo ještě v dřívejší době. Tak jsem nezodpovědná? Už je to delší dobu,co jsem šla s dcerou ven a se psem u nohy ( s košem a na vodítku) po úzkém chodníku a z levé strany s k nám řítil frajírek s nějakým pitem a místo aby počkal, když věděl, že se tam nevejde,tak se tam vecpal takovým způsobem, že ten jeho pes vrazil do mého. Kdyby se to stalo opačně, já bych počkala. Náš z toho byl v tot. šoku a nechtěl se hnout. Tak, kdo je nezodpovědný?

nechápu to rozhořčení, my tohle nevíme, jen čerpáme z toho co je tu napsáno

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě. 2007 14:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestli takto startuješ hned "na první našlápnutí", nedivím se, že tvůj pes je taktéž startovací. :wink:

Kromě toho, potkávat psi jednou za 14 dní mi nepřipadá příliš socializačně v pořádku. Já osobně z výchovných důvodů psy vyhledávám. Čím více jich moji psi poznají, tím více se naučí poznávat jejich chování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě. 2007 15:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
glumisek.m píše:
Nechapu proc nechate dojit situaci tak daleko ze dojde k napadeni Vaseho psa

Mého psa nikdo nenapadá, každý pes za ním letí a chce si hrát nebo se očuchat a pak je mně dost nepříjemné toho psa např. nakopnout (ty 2 rvačky, to je delší historie). Nevím, proč bych měla být nezodpovědná. Když jdu po ulici pes jde vzorně u nohy má koš i vodítko. Nezodpovědní jsou lidé, kteří je mají na volno a volají, že jejich pes nic nedělá. I když mně je to hloupé tak zakročím a psa k němu nepouštím.
Když s ním jdu ven, tak jdu tak daleko, abych ho mohla pustit a nebyl tam žádný pes. Psa venku potkám jednou za 14 dní a svého si zavolám, aby provokovat nemohl. To, že šel nejdříve za psem se stalo max. 3krát a to bylo ještě v dřívejší době. Tak jsem nezodpovědná? Už je to delší dobu,co jsem šla s dcerou ven a se psem u nohy ( s košem a na vodítku) po úzkém chodníku a z levé strany s k nám řítil frajírek s nějakým pitem a místo aby počkal, když věděl, že se tam nevejde,tak se tam vecpal takovým způsobem, že ten jeho pes vrazil do mého. Kdyby se to stalo opačně, já bych počkala. Náš z toho byl v tot. šoku a nechtěl se hnout. Tak, kdo je nezodpovědný?


Takovým způsobem bohužel ale pejska asi moc nesocializuješ. Rovnou mu svým chováním říkáš, že jiný pes je jeho ohrožení a že je potřeba to řešit. Je dobře, že se snažíš, aby nedošlo ke konflitku nebo aby tvůj pes něco neprovedl, ale z vlastní zkušenosti vím, že tudy cesta opravdu nevede. Proč tvůj pes chodí u nohy s košíkem? Proč si nemůže "začmuchat". Možná se pletu, ale připadá mi to jako dost přehnané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě. 2007 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
glumisek.m píše:
Podařilo se mně ho naučit, že když jde u nohy, tak sice je naježený, čučí, ale pokud je pes hodný, projde. Venku se naučil vracet sám, když uvidí psa, ale nemůžu se na to spolehnout. Když se nevrátí sám a já protivníka nevidím, tak tam letí a provokuje]. 2krát se porval. Nevím, jestli si ho mám pořád hlídat nebo ho nechat jít za psem a čekat, co bude a pak na něho řvát (na zavolání poslechne,ale nejdřív k psovi doběhne, zaprovokuje a potom přijde za mnou) .

glumisek.m píše:
Povel, ke mně, ani nemusím používat a ani na něho řvát.

nechápu - viz. první citaci
glumisek.m píše:
Stopovačka pro nás není, neboť pesan běhá až kilometr přede mnou

glumisek.m píše:
On přivolání má, jen na tu dálku je to o něco horší.

naopak, stopovačka je pro vás to pravé!
glumisek.m píše:
Od psa ho odvolám, ale někdy až potom, co na něho letí, párkrát zaprovokuje a pak v klidu přijde

Vycházím - li z tohohle textu, co jste napsala, pak trvám na tom, že jste nezodpovědná... že je nezodpovědných pejskařů víc, je jiná věc. Neberte mé příspěvky jako osobní útok, jsem sobec a jde mi hlavně o mého psa a ráda bych potkávala samé prima psíky. Jestli ještě stojíte o nějakou radu ode mě, radím Ovčáry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: čtv 03. bře. 2011 12:16 
Offline

Registrován: stř 05. led. 2011 13:48
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Mám 18 měsíčního dobrouše a chtěla bych radu jak zastavit to,aby si "honil triko na slabších"?On to dělá tak,že začne téčkovat,pak psa pod sebou muchluje i kousne,že toho psa to bolí,ale neprokousne-no pro okolí to vypadá dost hrozivě,kdyby se ten pes začal bránit,tak ho pokouše.Silnějších psů si nevšímá a když se do něj nějakej naveze tak to se poperou.

V sekci o dobrmanech mi nikdo neporadil,tak jsem to zkopírovala sem.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: čtv 03. bře. 2011 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mám doplňující otázku. Popisuješ to tak, jako že on dělá tohle, dělá támhleto, co děláš ty? Jak se snažíš ho vést a usměrňovat, jak řešít to, když se popere, jak ho vodíš k cizím psům?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní dobrman
PříspěvekNapsal: čtv 03. bře. 2011 13:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Rosalinda,buhuzel dobrousi tohle skouseji,ted je otazka zda tyhlesituce jsischopna rychle resit a nedas mu cas neco podobneho delat.
Essi píše:
Mám doplňující otázku. Popisuješ to tak, jako že on dělá tohle, dělá támhleto, co děláš ty? Jak se snažíš ho vést a usměrňovat, jak řešít to, když se popere, jak ho vodíš k cizím psům?

Chcete predevsimk mit svehom psa prectenyhoa vedet kdy to chce skusit aby se stopl nez zacne radit,stene jako postrechkde muze v okoly bit potencionalni problem,zbytek je o citu,skusenosti a rychlosti.
Jinak pocitej stimze tohle bude skouset porad pokud zjisti ze na nejnemas nebo polevis v pozornosti.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!