Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:32
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pokousán psem - bude agresivní?
PříspěvekNapsal: sob 16. kvě. 2009 20:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 20:27
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Dobrý den,
včera jsem venčila jsvé osmiměsíční štěně Border Kolie. Bylo na vodítku. Proti nám šel muž s dvěma psy: Brailskouu filou a s pitbullem- brazilská fila (kříženec s něčim většim) se najednou opravdu agresivně rozběhla proti nám a pán ji neudržel. Můj pes se nerve, je to takovej ňouma hodnej, tak jen vyjeveně koukal. Jediné, co jsem v té chvíli mohla dělat bylo, že jsem svého psa vzala do náručí a ototčila se ke zdi. Mám 50 kg a ten pes, co na nás běžel měl podle mě tak o 15 víc. Nevim, proč si vybral zrovna nás, ale bohužel tomu bylo tak. Snažil se dostat přeze mě k mému psovi, který sebou hystericky škubal, až jsem nápor dvou psů nevydržela a mého psa bohužel musela pustit. Agresor měl košík, ale stejně jsem si myslela, že mám po psovi:( Do toho naštěstí přiběhl majitel psa a snažil se ho odtrhnout. Nakonec to dopadlo tak, že se vlastně rval majitel se psem a jeho druhý pes (pitbull) tam běhal okolo navolno! Jela jsem hned na veterinu. Máme několikrát prokousnutou packu (nechápu, co to měl ten pes za košík!!) a navíc pohmožděnou od toho košíku. Mohlo to dopadnout i hůř, ale na to ani nechci pomyslet. Chtěla jsem se zeptat na více věcí:pokračování za chvíli..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousán psem - bude agresivní?
PříspěvekNapsal: ned 17. kvě. 2009 21:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Doporučuju velmi rychle zajet po domluvě k Rudovi na Vlčáry, protože jestli tam je strach, tak ho Ruda dokáže potlačit - ale ne za týden, to už je pozdě. Taky ti poradí pár fíglů jak pomoct psovi a tebe naučí jak se pro příště chovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousán psem - bude agresivní?
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě. 2009 16:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Jirko (nebo jiný autorizovaný rádče), prosím nechceš o tom napsat něco víc? Jaká je "první pomoc pro nervy" pro takovýho pokousanýho psa? A co se mu děje v hlavě v průběhu dalších dnů, když říkáš, že se to může zhoršit? Díky

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousán psem - bude agresivní?
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě. 2009 21:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Tak o tomhle ti víc nenapíšu, tohle je Rudova parketa. Já jen viděl jeden podobnej případ před a po. Proto doporučuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousán psem - bude agresivní?
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě. 2009 21:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Neváhej a domluv si tu konzultaci. Popsat ti to tu můžem, ale je důležité to vidět v reálu. Chyba v provedení se ale odstraňuje fakt moc těžko, je lepší jet na Vlčáry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousán psem - bude agresivní?
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 09:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 20:27
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Ahoj děkuju za odpovědi... Určitě se to budu snažit co nejrychleji a nejefektivněji řešit- teď se ale pejsek ale ještě léčí a převazy nas čekají ještě dvakrát. Do té doby ho chci nechat co nejvíc v klidu- stejně nemá moc náladu . Psů se asi nebojí, protože když jsme venku a nějakého vidí, hned vrtí ocáskem, jako dřív. (Samozřejmě ho k psům nepouštím, jsou to jen takové pozdravy na dálku). Jen se bojím, aby příště rvačky nechtěl vyprovokovávat on. Ozvu se tedy, cca ve čtvrtek- to jdeme na poslední vyndavání drenů. Děkuju moc. :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousán psem - bude agresivní?
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 09:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
MinikaP píše:
(Samozřejmě ho k psům nepouštím, jsou to jen takové pozdravy na dálku).
To je podle mě právě to riziko spuštění strachu, mimojiné.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousán psem - bude agresivní?
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 16:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 20:27
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Ale on ke psům zatím nemůže, protože má tu nemocnou nohu. :goodman: Skoro nechodí, ven ho vynesu, on se vyčůrá, udělá max. pár kroků. Koukne na psy v dálce. Kdybych ho k nějakému i hodnému pustila, chtěl by si hrát a to nemůže. Jen by za nimi chtěl... Nebojí se jich, ale na velké podle mě bude ze strachu štěkat, zatím jsme žádného nepotkali- soudím jen podle jeho povahy...
Samozřejmě vím, že většinou ten strach pak vyprovokuje páníček. Snažím se to nedělat a doufám, že to dělat nebudu. Jinak jeto dost inteligentní pes a stím je spojená jeho častá bázlivost- někdy si strašáky dokonce i vymýšlí, aby se nenudil..Ale většinou kouká nejdřív na to, co na ,,bubáka´´ říkám já a až potom soudí, co bude dělat.
Je to stejné jako u lekavých koní...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousán psem - bude agresivní?
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě. 2009 18:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
MinikaP píše:
Nebojí se jich, ale na velké podle mě bude ze strachu štěkat, zatím jsme žádného nepotkali- soudím jen podle jeho povahy...

Tak ho zkuste po té rekonvalescenci jen pro jeho klid vzít mezi klidné, přátelské a pohodové velké psy, aby neměl vůbec žádný důvod na ně ve strachu štěkat, nebo když už si štěkne, aby viděl, že je to úplně zbytečné a vše je v poho tak, jak bylo do chvíle před tou nehodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousán psem - bude agresivní?
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 13:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
MinikaP
je pomerne dost pravdepodobne ze po popsanem zazitku tam bude problem,at ze strachu nebo nezadouci spojitosti.Ta pravdepodobnost je pomerne vysoka,a cim drive se bude resittim lepe-Pokud uz nastane problem reste vse pokud mozno klidne a na pohodu,a nikdy pokud dojde k napadeni Vaseho psa nekonejsite,tvart se ze je pokud mozno vporadku.Jinak bilo vporadku ze jste se snazila aktivne branit sveho psa,v podobnych situacich je i reseni napr. pokud to jde prehodit psa za plot.zidku a tim zabranit problematickemu kontaktu...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokousán psem - bude agresivní?
PříspěvekNapsal: stř 17. čer. 2009 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 20:27
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Ahoj, tak po nějaké době píšu jen, jak to snámi vypadá... Děkuju vám všem moc za rady!!!!! Myslím, že jsme ten strach ze psů celkem zvládli. Máme spolu velice úzký vztah (no jo, borderka:) takže si myslím, že většinou vycítím, jak na něj....(nebo on vycítí jak na mě??) Za tu dobu jsme udělali velký pokrok. Problém máme teď už pouze jen občas , když mám pejska na vodítku.. I tak se ětšinou chce kamarádit, jen když je nějaký pes moc velký, tak na něj štěka. Pak se mu ale snažím ukázat, že pejsek je hodný, takže postupně se zlepšuje i tohle. Zvláštní je jenom, že pozná pitbuly... :?: :!: (nebo psy podobné tomu, co ho napad) S tím máme pořád ještě problém. Ostatní plemena jsou v pohodě. :goodman: Tak ještě jednou děkuju za rady!!!!

:P Třeba jednou taky dosáhnu tolika zkušeností, že budu moc také někomu poradit, zatím jsem tady poze jako nezkušený pejskař, tak se omlouvám za třeba trochu blbé dotazy... :lol: Mějte se všichni moc fajn, ať vám pejsci dělají jen radost!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!