Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:13
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Psi Ebony vadí, fenky nikoliv.
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis. 2011 09:01 
Offline

Registrován: pon 07. lis. 2011 16:22
Příspěvky: 3
Bydliště: Jižní morava
Dobrý den,
už delší dobu hledám podobný případ jako je ten náš, bohužel marně. Svoji kříženou fenku pitbula vychovávám tak aby ve mně měla oporu, přítelkyni, a aby mě tolerovla jako jejího vůdce. Nikdy jsem na ni nepoužila násilí, výcvik probíhá pozitivní motivací, a daří se jí. Je jí rok a půl a stále se něčemu učíme.
Nicméně píšu kvůli tomu, že fenka od prvního dne hárání je agresivní vůči psům, ale feny jí nevadí. Spoustu kamarádů zná z dětství, ale najednou jí "přerostli přes hlavu" a když se k ní přiblíží, hystericky je kouše do tlamy a piští u toho. Netroufne si agresivně zaútočit, ale psi razantně odhání a schovává se mi mezi nohy. Stále přemýšlím nad tím, zda jí v tomto případě poskytnout ochranu tak že si dřepnu a dám si ji mezi novy (do V), nebo mám dělat že se nic neděje když vím že jí pes neublíží a mám ji nechat ať se "otrká" ? Dám cokoli za to, abych jí porozuměla a nechci její důvěru jakožto někdo, kdo ji má chránit zklamat tím, že ji nechám obtěžovat jiným psem ...
Mimo to se mi dostaly do rukou dvě fantastické knihy právě od p. Desenského, a jeho postoj ke zvířatům je dost podobný mému. Jsem vegetarián a zvířecí život má pro mě větší hodnotu než lidský, proto svoji fenku miluji a nechci ji "zkazit" nebo hůř, zklamat ...
Předem srdečně děkuji všem za názory. Soňa a Eby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psi Ebony vadí, fenky nikoliv.
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis. 2011 19:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Fena hárá právě teď?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psi Ebony vadí, fenky nikoliv.
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis. 2011 19:54 
Offline

Registrován: pon 07. lis. 2011 16:22
Příspěvky: 3
Bydliště: Jižní morava
Ne nehárá, vůči "klukům" je nepříjemná stále ode dne, kdy začala poprvé hárat. Avšak nikdy jí žádný ze psů neublížil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psi Ebony vadí, fenky nikoliv.
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis. 2011 21:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
No a jak je to dlouho? Já mám fenu teď 14měs a hárala už dvakrát, měla výkyvy doslova ze dne na den, nebo lépe řečeno z týdne na týden, a hooodně se to týkalo zrovna kluků, i teď je ještě stále přebírá a nechce s nima nic moc mít, pokud se sebemíň projeví jako kluci. Poslední dobou se to zlepšuje, přijde mi že pořád vyspívá a moudří a hlavně víc klidní emoce, ale řekla bych spíš vlastním přičiněním než mým osobním. Spíš jí do toho nekecám a když se s někým bavit nechce, tak ho prostě pošlu aby si šel po svých a nenechám ji vytočit se tak, aby musela pištět a kousat do něj. Ale tak je to u nás a u vás to zase může být úplně jinak.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psi Ebony vadí, fenky nikoliv.
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis. 2011 21:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ebony píše:
... Avšak nikdy jí žádný ze psů neublížil.

To si myslíš ty :wink: První hárání je dost velký záhul, zvlášť bez správné podpory ze strany majitele. Pokud vím, tohle je častější u čubin, jejichž majitel je ženského pohlaví (mimochodem, taky mam svoji první čubinu, tak jsem zvědavá, jak to zvládnu já :wink: ). Chtělo by to správný stupěň ochrany, aby nemusela samce natož úchyláky řešit sama a na druhou stranu do té ochrany zakomponovat i zvýšení sebevědomí, ukázat jí, že se bránit (nebo být bráněna) nemusí. Ideální je na to třeba free sobota. Tam se sejdou jak feny, tak psi, jak slušní, tak úchylové. Ideální místo pro trénink pod kontrolou (nezapomenout se "nahlásit" pro pomoc hend u branky). Troufla bych si tvrdit, že po jednom freečku už nebude mít problém - nebo spíše ty jí ukázat, že vše je v pořádku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psi Ebony vadí, fenky nikoliv.
PříspěvekNapsal: pát 25. lis. 2011 08:51 
Offline

Registrován: pon 07. lis. 2011 16:22
Příspěvky: 3
Bydliště: Jižní morava
Ebony má 15 měsíců a též hárala dvakrát. Vím, že první hárání pro ni bylo náročné a mohu říct že jsem ji z dohledu nepustila, nicméně si myslím že ty "úchyláčky" má z toho prvního hárání zafixované, že chtěli něco co ona ne a tak jí to vydrželo do teď? Nevím, jestli je to možné ...

Hlavně řeším její ochranu, vím že svůj strach přenáším na psa, a když vidím v dálce fešáka jsem v klidu, nenapínám vodítko, neupozorňuji ji ... Ráda bych jí zvedla sebevědomí a jistotu, že ji ochráním. Vaše free soboty mě velmi lákají, byla bych se přidala už dáávno, ale jsem ze zdáleného kraje :-) ... Právě začíst PSI poradna, souvislosi, informace od p. Desenského. Myslíte, že se zde něco o našem případu dočtu? Bydlíme na okraji města a pesanů potkáváme denně moc ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psi Ebony vadí, fenky nikoliv.
PříspěvekNapsal: pát 25. lis. 2011 14:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Zase aby ses honem neobviňovala, musím říct, že v našem případě rozhodně nikdy nedošlo k žádnému obtěžování, rozhodně nebyla nucena tahat psa na zádech, sama ho shazovat, nikdo ji pod sebe neroloval, neslintal ji ani jinak neobtěžoval, nikdo na ni nikdy ani nenaskočil, nedovolila jsem to už jen proto, že v půl roce měla kolem 6kg, což je malej pes. První hárání sice bylo jen tak napůl, podruhé začala po 3 měs a to teprv bylo "to pravé", ale musím říct, že na ty kluky byla ošklivá už dávno dopředu, víceméně už jako čtyřměsíční štěně je vyhazovala, když si hrála s kámoškama a přišel k tomu nějakej chlap. Samozřejmě že ten organismus se na to připravuje dlouho dopředu takže to s tím mít souvislost může, ale taky nemusí. Ale nepátrám po tom, snažím se ji krotit, aby se chovala slušně, uměla se s kolemjdoucím slušně pozdravit a když si hrát nebo se s ním bavit nechce, jdeme dál. Taky jsem se postupem času naučila rozeznat určitou sortu psů, která jí prostě není po chuti a já jí těchto pár případů toleruju, protože já se taky nechci na ulici bavit s kýmkoliv, nejsem na cizí kolemjdoucí zvědavá. Psy, které už zná nebo je potkala už předtím, má ráda, to už jsou kámoši kteří mají důvěru a když na ni občas nějakou prasárnu zkusí, tak to buď převede na hru nebo jim v dobrém, klidně i víckrát, zopakuje že to je hranice hraní, za kterou se nepůjde. Držím palce, ještě je spousta času na poznávání se a ladění smečky :yawinkle:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!