Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:22
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2013 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Katko, nechceš povenčit s námi, Dar je pohodář, nějaké vrkání ho nerozhodí, navíc se pejsci znají. Akorát tento týden to nevyjde, na zítřek mám program a ve čtvrtek jedeme na hory, asi na 4 dny. Co příští týden?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 16. dub. 2013 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Moja fenka má sestru, s ktorou boli spolu v útulku do cca 3 mesiacov, neskôr sme sa, ako ich nové majiteľky, skontaktovali a keď mali fenky asi pol roka, sme sa aj stretli. To sa spolu ešte hrali. Teraz, v ich roku, sme sa streli po druhýkrát, ale medzi fenkami to iskrilo - moja sa chcela skôr hrať, jej sestra sa asi trošku bála (je o dosť menšia a vraj sa niekedy trochu bojí väčších psov) - proste skončili v sebe. Napriek tomu, by sme sa radi stretávali aj v budúcnosti, len sa nevieme zhodnúť na tom, ako ich spriateliť. Ja si myslím, že by sme im nemali dovoliť žiaden prejav agresie, naopak, druhá majiteľka si myslí, že si musia "vydiskutovať" (samozrejme pod dohľadom) pozície, vraj ak im to zakážeme, budú od seba bočiť a nezačnú sa hrať nikdy. Ale podľa mňa k hre pozície nepotrebujú a svorka už dávno nie sú. Ani jedna nie sme presvedčená o správnosti svojho názoru, takže nám nerobí problém ho upraviť :wink: Tak ako na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 19. dub. 2013 12:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nechte dvě fenky porvat a budete s nimi mít problém navždy. Fenky nedodržují pravidla boje, těm jde o to, nadělat na druhé feně co nejvíce škody. O to více to platí, čím blíže jsou příbuzní.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 19. dub. 2013 13:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Desenský píše:
Nechte dvě fenky porvat a budete s nimi mít problém navždy. Fenky nedodržují pravidla boje, těm jde o to, nadělat na druhé feně co nejvíce škody. O to více to platí, čím blíže jsou příbuzní.

Ďakujem za odpoveď. Presne to som si myslela, že ak im to raz dovolíme, stratíme nad nimi v tomto smere kontrolu a môže sa nám to vypomstiť nielen v kontakte ich dvoch, ale celkovo pri stretnutiach s inými psami. Predsa som sa tu, na tejto stránke, asi niečo naučila :wink: - teda asi to najdôležitejšie - pozerať sa na to očami svojej fenky a v tomto konkrétnom prípade mi prišlo pre ňu nezrozumiteľné, že by som jej raz dovolila si niečo s iným psom vybavovať a inokedy by som jej to zase zakazovala - z toho by musela mať v hlave riadny zmätok :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: sob 20. dub. 2013 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tak oni psi se samozřejmě "vybavují" běžně a občas dojde i na výměnu názorů, to se holt stává. Ale normálně komunikující psi si mezi sebou dokážou věci vysvětlit docela rychle a efektivně, po pár vteřinách je klid a jasno. Což asi nebude případ vašich fenek, které k neshodám nejspíš žádný objektivní důvod nemají, pouze se bojí, aby náhodou ta druhá neměla navrch. A to není možné bitkou vyřešit. Moje Elí měla taky období, kdy chtěla sejmout každou čubu, včetně svý sestry. Inspirovala jsem se radami zde, a po pár týdnech byl klid a se sestrou jsou kámošky :wink:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 21. dub. 2013 15:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Zita píše:
Tak oni psi se samozřejmě "vybavují" běžně a občas dojde i na výměnu názorů, to se holt stává. Ale normálně komunikující psi si mezi sebou dokážou věci vysvětlit docela rychle a efektivně, po pár vteřinách je klid a jasno. Což asi nebude případ vašich fenek, které k neshodám nejspíš žádný objektivní důvod nemají, pouze se bojí, aby náhodou ta druhá neměla navrch. A to není možné bitkou vyřešit.

No moja si nezvykne nič vybavovať, teda doposiaľ a bola by som rada, keby to tak aj zostalo :wink: Ona išla vyslovene na hru a sestra po nej párkrát skočila. Vtedy som ju iba odtiahla s ráznym nie. Lenže potom mi vyštartovala raz aj moja, bolo to kvôli palici, s ktorou sa chceli hrať obe. Vtedy som ju už riadne trhla a stiahla za seba a nabiehajúcu sestru vykázala preč. Odvtedy sa nepobili. Dokonca si sestra niesla palicu a moja ju chytala za druhý koniec. Chvíľami ju niesli obe, ale len z trvdohlavosti, nie že by sa delili :twisted:, ale keď sestra nejavila záujem o hru, tak moja ju nakoniec zakaždým pustila. Od stretnutia so sestrou po nás aj vyleteli nejakí psi, ale moju fenku to vôbec nezaujímalo, nechala to na mňa, takže ten incident so sestrou na nej, zdá sa, nezanechal žiadne stopy. A ako ste sa dopracovali k tomu, že sa tie vaše fenky nakoniec spriatelili? Prišlo to prirodzene, že si na seba zvykli, alebo ako?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 21. dub. 2013 22:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tím "vybavováním" jsem myslela normální psí komunikaci.

dada94 píše:
A ako ste sa dopracovali k tomu, že sa tie vaše fenky nakoniec spriatelili? Prišlo to prirodzene, že si na seba zvykli, alebo ako?
Tady na poradně jsem se dočetla, že škubání na obojku, rázné řvaní NE a další podobné postupy nemusí vůbec fungovat a proč, dotáhla jsem socializaci a od té doby není s fenama problém. Projděte tuhle část poradny a najdete to tam všechno podrobně vysvětlený nejmíň 5x, vážně :wink:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 28. říj. 2013 18:43 
Offline

Registrován: stř 31. črc. 2013 17:01
Příspěvky: 6
Bydliště: Vyškov
Zdravím a jdu se podělit se včerejší událostí. Můj pes je číňánek labutěnka bez pp, 40cm,9kg.
Včera jsme šly na procházku a venku u rybníka měla majitelka rotvíka. Byli spolu na neoplocené zahradě ,která je v těsné blízkosti cesty . My je míjeli ve vzdálenosti asi 30 metrů,byl na volno bez obojku. Paní se zeptala jestli mám psa nebo fenu a rotvíka si posadila a držela ho okolo krku. Šly jsme v klidu dál a až nás nebylo vidět ,asi tak 60 metrů,tak jsem Denyho pustila z vodítka.Kousek jsme šly a už jsem slyšela jak paní volá ke mě,k noze,tak jsem se otočila a viděla toho psa jak se na nás řítí. Tak jsem se odhodlala a protože jsem neměla Denyho na vodítku ,tak jsem ho aspoň strčila za sebe a zařvala na toho trhače .Jenže na rotvíka to bylo asi málo,takže se do sebe pustili. A tady je ten kámen úrazu. Prostě jsem v tu chvíli nedokázala nic udělat .Tady bylo jediný štěstí,že ten rotvík se nepřišel nažrat. Jen se štípali. A můžu vám říct,že nebyl vidět žádný váhový rozdíl.Když se vydýchával rotvík začal zase Deny. Prostě mě u něj přijde,že musí mít poslední slovo i kdyby ho měl ten rotvík roztrhat. Je na něm vidět ,že se strašně bojí,ječí u toho jak siréna,ale nedá se. Nakonec se nechal Deny odvolat,kdyby měl rotvík obojek skončilo by to dřív.Já měla jen flexivodítko,takže jsem ho nemohla použít ani okolo krku. Přerval by ho .Takže jsem strašně ráda,že to takhle dopadlo ,ale u Denyho jsem opět klesla a podpořila ho v bránění a chování jako alfa.
Předem děkuji za jakékoli reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 29. říj. 2013 08:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Takto se z normálních psů stávají rváči. V prvé řadě flexi není vodítko, ale naviják, osobně raději používám vodítka. Pustit psa bez obojku si nerisknu ani u psů s hodně spolehlivým přivoláním, pokud nejsme v uzavřeném oploceném prostoru. Nechat psy se porvat znamená, že je v tom ten pes sám a příště do toho půjde znovu. Jestliže chci zabránit rvačce, musí v prvé řadě bezpodmínečně fungovat můj pes na první povel, abych měl volné ruce na toho druhého. Tohle všechno je tu popsánu už několik let, proto doporučuji více číst. Prakticky lze detaily vysvětlit na nějaké free sobotě na Vlčárech.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 30. říj. 2013 10:06 
Offline

Registrován: stř 31. črc. 2013 17:01
Příspěvky: 6
Bydliště: Vyškov
Děkuji za odpověď,už mám tyhle stránky přečtené snad tisíckrát a jsem za ně moc ráda. Škoda jen ,že já mám u sebe problém převést vaše rady do praxe. Je mi jasné ,že tu je problém na mé straně vodítka. Chystala jsem se na venčení do Brna ,bohužel nevyšlo to.Snad to vyjde příště.Ještě jednou díky. :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: čtv 31. říj. 2013 05:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mnohem přínosnější jsou Free soboty na Vlčárech, mám tu lepší přehled a nebývá tu tolik lidí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!