Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:15
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 14:05 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Wolfík píše:
a jak jste toho dosáhla, že si psa nevšímal? ten můj si zatím všímá a mě nezbývá, než korigovat, jak reaguje


Zajela jsem za Rudou, ten mi během minuty ukázal prověšené vodítko, které jsem já trenovala několik měsíců :wink: bez psů na klidných místech a když jsem věděla, že jsme to zvládli, tak jsme vyrazili do světa na zkušenou. Prověšené vodítko znamená, že ho nenapne ani na vteřinu, tzn., že nemůže vyrazit na psa. Maximálně si může zafunět...
A hlavně střety jsem nekomentovala ( spíš mechanicky ukazovala ) ve smyslu, že vidí psa, ale že má mít prověšené vodítko, úpa přesně, jako když jsme se to učili.
Tohle, co jsem popsala výše, bylo trochu později. Nešlo všechno hned, samo, že se snažil psy řešit, ale my měli dobře našlápnuto a stačilo, abych se uklidnila já a brala vše normálka a neřešila dopředu. Když se ohlédnu zpět, tak nejdůležitější je myšlení pána, aby pes věřil, že to zmáknete za něj a měl dostatek respektu, že nepůjde přes vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 14:19 
na ten respekt a důvěru už jsem naštěstí taky přišla. jak ale dosáhnete toho, aby vodítko ani na vteřinu nenapnul?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: čtv 03. zář. 2009 06:53 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Wolfík píše:
na ten respekt a důvěru už jsem naštěstí taky přišla. jak ale dosáhnete toho, aby vodítko ani na vteřinu nenapnul?


Použijte tlačítko hledat ( prověšené vodítko ), je to tu někde už mockrát popsáno. Já bych ani nebyla líná to znovu popsat, ale jsem přesvědčená, že tohle se musí vidět, důležité je správné načasování a potom chování člověka a to si člověk může představovat úplně špatně.
Včera jsem stála s přivázanými psy a o kus dál poletoval pes, který se moc nelíbil mému. Hodil se do výstavního postoje, ocas nahoru, prostě udělal ze sebe velkýho psa a v rámci vodítka ( nenapnul ho a já taky ne ) přešlapoval. Před časem by mi tam na napnutém vodítku řval a dělal machry a já bych měla plné ruce práce. To napnuté vodítko totiž zvyšuje agresivitu psa. Takhle jsem jen něco podotkla a pohoda...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 18. zář. 2009 10:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Tak moje psisko se chtělo včera poprat a teď nevím jestli jsem to způsobila já nebo jestli si začíná myslet, že je nejdrsnější pes ze vsi. Kousek za vesnicí jsme potkali sousedovic berňáka, kterého se dost bojím, protože několikrát napadl svoje pánečky a už je i ošklivě pokousal, pořád vrčí na lidi. Na druhou stranu nevím o tom že by pokousal psa. On se k nám rozeběhl, na pánečky nereagoval. Bíva když ho viděl kouknul na mě zalehl a vyčkával. No snažila jsem se nedat najevo, že se bojím spíš o sebe. Myslela jsem si, že jestli bude chtít někoho napadnout tak spíš mě. Pes k nám doběhl, čuchli k sobě a Bíva vstal a zavřčel mu do obličeje. Tak jako chrchlavě - nevím jestli ho chtěl odehnat nebo se prát. Ještě dodám že berňák nevypadal vyloženě nepřátelsky, jen byl trochu napruženej. Bíva měl zrovna haltinu a vodítko, protože se tam zrovna pásly srny. Tak když zavrčel, strhla jsem ho a berňák ho štípal do zadku. Já začla hysterčit místo abych ho odehnala. Ach jo. To už se k nám rozeběhl páneček a Berňák toho nechal. Pak jsme je chtěli přivést k sobě na vodítku a ukázat jim, že na sebe mají být hodní. Bíva ale nešel blíž jak na 3 metry bez štěkání. Tak vím, že to bylo totálně špatně. Jen by mě zajímalo, jestli z toho popisu jde říct, jestli to udělal protože cítil, že se bojím a že jsem ho vlastně nechala nastrčeného vpředu nebo si chtěl změřit síly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 18. zář. 2009 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Poslední dobou totiž vyloženě užívá, když vidí psa přes plot, třeba i v dálce a štěká a vrčí hlubokým hlasem. Venku ale vždycky ustoupí, i když na něj pes zavrčí. No ale bude mu teprve 1 rok a půl, co není může. Omlouvám se za 2 odpovědi za sebou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 18. zář. 2009 11:46 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
Ja si myslím, že si si odpovedala sama. Nechala si ho nastrčeného vpredu....On by nemal riešiť takéto situácia ale ty. Ja viem ono sa o tom inak píše a inak sa to prežíva v reále...Pokiaľ píšem blbosti tak ma zabrzdite.
To štekanie za plotom ja riešim obrátením pozornosti na mňa a trénujeme to nevšímanie si ostatných psov...Aj môj je asi v tom veku a psov, ktorých si doteraz nevšímal a mal pekne prevesené vodítko keď sme išli okolo, si zrazu všímať začal....No tak sa motáme po dedine a trénujeme. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 18. zář. 2009 13:01 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
irenca píše:
Poslední dobou totiž vyloženě užívá, když vidí psa přes plot, třeba i v dálce a štěká a vrčí hlubokým hlasem. Venku ale vždycky ustoupí, i když na něj pes zavrčí. No ale bude mu teprve 1 rok a půl, co není může. Omlouvám se za 2 odpovědi za sebou.



Nenech ho štěkat u plotů, tady začínají problémy spojené s chováním psa vůči jinému. sice jsem to napsala dost razantně :wink:, ale je to moje zkušenost, tak to nemusí platit všeobecně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 18. zář. 2009 13:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
No to já ho nenechávám - u většiny už nemá ani cukání štěkat - u tohohle psa zrovna někdy jo. U našeho plotu se mi tomu ale nedaří vždycky předejít - o tom jsem psala, že si to užívá.
Mno jo ta situace mě zaskočila, protože jinak mě nikdy nenapadají, takové myšlenky že by mě mohl pes kousnout když se budu snažit nějak zasáhnut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 18. zář. 2009 15:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Pes je nejisty,projevuje se u nej strach.Psa zklidnit,zvysit sebevedomi a zapracovat na ovladatelnosti.Pripadne problemy mate za psa resit vy...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 21. zář. 2009 15:26 
Mám německou ovčandu (6), vždy ji vodím na vodítku, protože vím že když potkáváme cizí psi tak se ježí. Jenže včera na vodítku z jistých důvodů nebyla a ze vchodu vyběhl pes. Moje čubina k ní přišla a začala jí očuchávat, tak sem si říkala v poho. Jenže najednou na ní vylezla a začala se s ní rvát. Sundala jsem jí z toho druhého pejska za šíji. Vůbec mi mě nenapadlo že to udělá. S pesjky co se s nima zná když byla malá, tak je očuchá v klidu a chce si hrát. Vůbec to nechápu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 02:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Zkusím napřed nastínit situaci-ovčák fena doháravajíci,ovčák štendo8měsícu,pakun skoro ovčák francouz-tak ti tři se znají kamarádí spolu,běhali po zahradě cca po20min pakun zacal sem tam povrkávat na štěndo pubertáka,puberták se pokoušel"vlézt mu na záda"pak už pakun vrčel fakt hnusně a začal se ohánět v tom momentu jsem zakončila atrakci běháme spolu nahoru a dolu.Tak ted pakun sám o sobě je celkem v poho onehdá dostal třikrát na budku od feny,kdy dáma se rozhodla,že takového prostě nechce přes její utoky jsem ho musela veselého až běda odvléct do auta,pak ho nakryval ovčák pes pakun se tvářil že v poho a odešel jako by nic.Tak bud štěndo nemá základy slušného chování a nejsem si fakt jistá jestli by pakun jen uštědřil výchovnou lekci či by byla bitka a nebo šlo o tu fenku,ale 8měsíční štěndo jako sok mi přijde moc brzo.Já vím říkáse,že si to vyjasní sami,ale copak se nato muže milujíci panička koukat,no tak jsem to radši stopla a příště nevim jak se zachovat akci ukončit nebo s náhubkem skusit jak se to vyvrbí?

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 07:49 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Nepřeváděli se před tou fenou? Až dohárá bude třeba zase klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 09:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Žádné "vyjasní si to sami". Puberťáka bych rozhodně na svého psa skákat nenechala. Na to už nemá věk - povolení. A když vím, že si to muj pes neumí vyřešit sám (podle popisu ani ten tvuj), tak mu to zatrhnu já.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Můj pes začal mít problém s určitým typem psů. Se psem co přijde s vytrčeným ocasem vzůru jde pomalu jakoby chodil na chůdách a čumí mu přímo do obličeje - můj pes udělá to samé - je dusno, že by se dalo krájet. Nevím jestli mám po něm chtít, aby ho ignoroval (nejsem si jistá jestli po něm neskočí ze zadu) a nebo si stoupnout mezi ně a odehnat toho druhého pryč. Zkoušela jsem obojí a už se mi stalo, že vlastně když už bylo vše vyřešeno tak se Bíva obrátil a zařval na odcházejícího psa. To už by neměl, to je jasný, ale jak to nejlíp vyřešit, aby věděl že ho ochráním ale nebudu mu tolerovat puberťácký souboje, i když se mi ten pes taky nelíbí. A co to vlastně znamená tenhle postoj - je to výzva k boji, nebo nějaká provokace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. zář. 2009 13:27
Příspěvky: 87
irenca píše:
A co to vlastně znamená tenhle postoj - je to výzva k boji, nebo nějaká provokace?
Myslím, že to je "předzvěst něčeho zlého". Přesně takhle se chová můj puberťák, když se mu jiný pes nelíbí a chápala bych to asi jako "já jsem tady největší frajer a jesli máš něco proti, tak ti to vysvětlím ručně". Nemýlím se?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Ted obecne,stene v 8 mesicich je porad jen trosku vic odrostle stene ktere se stale uci a prave ted se formuje to jaky pes z nej bude.Hry psu a jejich projevy jsou mnohdy podle lidi hodne drsne a vypadaji hur, nez jsou mysleny a realizovany.
K posouzeni situace je lepsi spis videt nez popsat, popis je silne subjektivni dojem tazatele, kde se promitaji jeho zkusenosti nebo naopak chybejici znalosti... Muj osobni dojem z popsaneho je, ze minimalne reakce a reseni bylo prehnane. Klonil bych se spis ke hre. Na co bych se zameril je respekt, ovladatelnost a poslusnost.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 13:33 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
BinLadin píše:
Ted obecne,stene v 8 mesicich je porad jen trosku vic odrostle stene ktere se stale uci a prave ted se formuje to jaky pes z nej bude.Hry psu a jejich projevy jsou mnohdy podle lidi hodne drsne a vypadaji hur, nez jsou mysleny a realizovany.
Na co bych se zameril je respekt, ovladatelnost a poslusnost.


Mám podobný názor, protože můj pes ještě tuto věkovou kategorii bere jako štěnda a chová se k nim tak, když na něj začnou dorážet, jak popisuje danajasa a nelíbí se mu to, tak raději uteče. já se do toho nemontuju, leda že jdeme pryč, když je toho hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 13:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dorotka píše:
Mám podobný názor, protože můj pes ještě tuto věkovou kategorii bere jako štěnda a chová se k nim tak, když na něj začnou dorážet, jak popisuje danajasa a nelíbí se mu to, tak raději uteče. já se do toho nemontuju, leda že jdeme pryč, když je toho hodně.

Ano pokud je to někdo "cizí", ale když jsou na zahradě spolu s háravicí, dokážu si toho puboše představit. A když je dotyčná "oběť" čím dál nervoznější (neumí si to vyřešit), tak mu pomůžu, než aby se do mlaďocha votočil, protože se bojí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 13:57 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Eva Štemberová píše:
Ano pokud je to někdo "cizí", ale když jsou na zahradě spolu s háravicí, dokážu si toho puboše představit. A když je dotyčná "oběť" čím dál nervoznější (neumí si to vyřešit), tak mu pomůžu, než aby se do mlaďocha votočil, protože se bojí.


Asi jo, přiznám se, že mám problém zasahovat vůči štěndům...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 14:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dorotka píše:

Asi jo, přiznám se, že mám problém zasahovat vůči štěndům...


:shock: Co si představuješ? On ten zásah může být jen klidně odložení, převedení na hru s klackem... záleží, jak moc je puboš rozvášněn. ale je fakt, že tady je to jen teoretizování. Já jen vím, že tohle mi Bony velice špatně ustával, pokud se jednalo už o takhle velké štěně a tím, že jsem mu pomáhala to řešit, se zklidnil na tolik, že ho za to nechce sežrat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 14:32 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Eva Štemberová píše:
ale je fatk, že tady je to jen teoretizování. Já jnJá jen vím, že tohle mi Bony velice špatně ustával, pokud se jednalo už o takhle velké štěně a tím, že jsem mu pomáhala to řešit, se zklidnil na tolik, že ho za to nechce sežrat.


Jo, to je přesný, když si na místě dospělého psa představím Dorotu, tak bych určitě nějak řešila, když Břeťana, tak vím, že si poradí a neřeším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 19:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Eva Stenberova
Zda je pes jeste nebo uz pubrtak je individualni,dost zalezi i na samotnem plemeni.Kazdopadne vek 8 mesicu je odrostle stene ktere se uci jak komunikvat vcetne interakci vuci nemu od jinych psu.A tady je potrreba jemne prace smecky.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Von je pakun tošíčku tupoun na řešení mezidruhivejch potiček,v povaze plemene je,že se velmi dobře snáší i více samcu,fakt je že od malinka v práci chodil jen s umravněnejma dospělákama,na cvičáku kamarádí se všema feny štěníci tak mě překvapilo že vubec vyjel on vychází i s agresorama vcelku výborně,je takový spíš ustupově splachovací já sem tomu ráda.PS-prikládám fotici jak ho mordují štěníci,náhubek má pouze proto že to bylo nřízení v práci jinak by ho mít nemusl.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 20:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jasně, ale je něco jiného, když si príma hrajou a když se ho snaží vo.et puboš a nevidí neslyší.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
irenca píše:
Můj pes začal mít problém s určitým typem psů. Se psem co přijde s vytrčeným ocasem vzůru jde pomalu jakoby chodil na chůdách a čumí mu přímo do obličeje - můj pes udělá to samé - je dusno, že by se dalo krájet. Nevím jestli mám po něm chtít, aby ho ignoroval (nejsem si jistá jestli po něm neskočí ze zadu) a nebo si stoupnout mezi ně a odehnat toho druhého pryč. Zkoušela jsem obojí a už se mi stalo, že vlastně když už bylo vše vyřešeno tak se Bíva obrátil a zařval na odcházejícího psa. To už by neměl, to je jasný, ale jak to nejlíp vyřešit, aby věděl že ho ochráním ale nebudu mu tolerovat puberťácký souboje, i když se mi ten pes taky nelíbí. A co to vlastně znamená tenhle postoj - je to výzva k boji, nebo nějaká provokace?


Tenhle postoj teď začal Jackie dělat taky....já se snažím do toho zasáhnout,neb mi to přijde jako takový poměřování soupeře a když ten můj blb do toho ještě přiblble zavrká...přijde mi,že si koleduje o průser.Bohužel se mi už stalo,že je v takovým transu,že když na něj šahnu,nepozná,že jsem to já a vystartuje...!

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Tak až fenule dohárá,nasdím koženej náhubeček by neotloukl pubertáka a skusím sledovat jak se to vyvrbí,v případě konfliktu zahájím pokus o umravnění obou napadá mě kluky posadit a souběžně podat piškot a zahájit pokus o nějaký uspěšně vyplnitelný povelový cvik,puberták už sedni taky trénuje :P

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 20:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
K těm vojížděcím puberťákům - Bíva měl taky období, kdy ho to strašně rozčilovalo (a předtím, kdy to sám dělal) - tak jsem je radši sundavala nebo řekla páníčkům ať si je sundají (Právě aby nedošlo k neadekvátnímu zásahu ze strany puberťáka) Teď už takhle mladý pejsky neřeřeší. Je k nim tolerantní a oni se k němu začali chovat tak nějak uctivějš. Tak jestli si pakůň taky neprochází období, kdy to ještě neumí řešit, ale už si začíná připadat jako dospělák. Myslím, že je taky ještě puberťák, ne?.
Teď ho rozčilujou psi co machrujou s vytrčeným ocasem nebo po něm vystartujou - Tak doufám, že ho to taky přejde a bude nad věcí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: čtv 14. led. 2010 00:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
danajasa píše:
Tak až fenule dohárá,nasdím koženej náhubeček by neotloukl pubertáka a skusím sledovat jak se to vyvrbí,v případě konfliktu zahájím pokus o umravnění obou napadá mě kluky posadit a souběžně podat piškot a zahájit pokus o nějaký uspěšně vyplnitelný povelový cvik,puberták už sedni taky trénuje :P

Hodne si zahravas,Tebe mrzí ze se Ti psi mezi sebou nervou? :dozdi:

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: čtv 14. led. 2010 18:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Citace:
Hodne si zahravas,Tebe mrzí ze se Ti psi mezi sebou nervou? :dozdi:

Šmarjá to právě nechci,by se do sebe pustily jak jim tada politicky po psím vysvětlit,že rvačky jsou tabu,já myslela,že když je zaukoluju tak je roupi přejdou.

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: čtv 14. led. 2010 18:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
danajasa píše:
Hodne si zahravas,Tebe mrzí ze se Ti psi mezi sebou nervou? :dozdi:
Citace:
Šmarjá to právě nechci,by se do sebe pustily jak jim tada politicky po psím vysvětlit,že rvačky jsou tabu,já myslela,že když je zaukoluju tak je roupi přejdou.

tohle je spis na real nez porada po netu.Zakladem je rovnavaha ve smecce kdy se tam meri vsem stejne,mas duveru psu a zaroven mas autoritu.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: sob 16. led. 2010 05:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
danajasa píše:
to právě nechci,by se do sebe pustily jak jim tada politicky po psím vysvětlit,že rvačky jsou tabu,já myslela,že když je zaukoluju tak je roupi přejdou.

Jde o to jak je zaúkoluješ. Tyhle detaily se nedají popisovat na netu, jelikož je to v každé situaci jinak a mění se to v průběhu jejich spolupráce, případně neochoty spolupracovat, také podle úrovně vnímání psovoda a podle mnoha dalších faktorů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 29. led. 2010 15:04 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 22:17
Příspěvky: 9
Bydliště: Bratislava
Dobry den vsetkym,
rada by som vas poprosila o nazor na moje trable so psami. Mam niekolkoclennu smecku, az na 1 NO (dedusko, 11 rokov) su to vsetko nalezenci. Problem mam s najvacsim psom (pravdepodobne krizenec aziata) Maxom. Zacal mi startovat po ostatnych psoch, najskor len pri vitani, potom aj "len tak". Boli sme navstivit pana Desenskeho, poradil ako pohnut s Maxom: sebavedomie na opacnom konci voditka, prevesene voditko, privolanie, dosledne plnenie povelu, neodchadzanie bez prepustenia, dalsie dolezite veci. Max sa vonku zlepsil, miesto napnutia voditka si najcastejsie sadne na bobek na prevesenom voditku a steka, pokial na neho pes vrci, v poslednej dobe stále castejsie psy ignoruje a len sa obzrie lahostajne cez plece.
Co sa mi ale nedari zlepsit, su vztahy vnutri smecky. Vonku, mimo dvora a konskeho vybehu, nema Max so ziadnym z nasich psov problem, vedia ist bok po boku tak pri nohe, ako aj na stopovackach 10-15m odomna. Dokonca sa obcas s jednym z nich akoby schyluje ku hre (poskocia, pobehnu, daju si bodycheck). Doma na dvorku je to ale stale zle, a hoci ma nahubok, (pokial je navolno) dokaze si druheho psa pridrzat pod sebou prednymi labami. Vo vnútri sa teraz hybe len na stopovacke (malokedy si trufnem pustit ju z ruky) a samozrejme s nahubkom. Pokial je takto zabezpeceny, do psov neskace, skor ich ignoruje, ked hladkam druhych psov, bud zacne davat pac, aby som hladkala aj jeho, vyvali sa na chrbat alebo si len lahne a pozera. 2b continued...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 29. led. 2010 15:05 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 22:17
Příspěvky: 9
Bydliště: Bratislava
dokoncenie...
Vzdy som mala strach, ze mu ide len o to, aby druheho psa zlikvidoval, zabil. Minuly tyzden sa ale stalo, ze Max sa dostal cez plot k nasmu starsiemu NO v nasej nepritomnosti. Prisla som az 7 - 10 hodin po bitke, sudiac podla stavu ran. NO mal pokusane ucho, opuchnutu hlavu a bol cely uboleny, ale Max ho nezabil ani ho neroztrhal. Som tomu rada, vycitam si slaby plot a svoju nezodpovednost :dozdi: :hnev:
Mohla by som poprosit o radu, ako postupovat dalej, na co sa zamerat, aby mohli byt psy spolu opat bezkonflitne.
Omluvam sa za siahodlhy trachtat, doplnim, co bude treba a velmi pekne dakujem za prispevky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 29. led. 2010 19:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeďte znovu. V první lekci se nikdy nedozvíte všechno.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 29. led. 2010 21:05 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 22:17
Příspěvky: 9
Bydliště: Bratislava
Dakujem za odpoved 8) . Urcite sa k vam zase vyberieme, ale nechcem momentalne riskovat xx hodin navyse v aute "bo silnicari ta jak kazdy rok su prekvapeni velice, ze snih zasypal jim silnice". Chcela by som vas poprosit o vysvetlenie, preco Max neublizil viac/nezabil, ked mal prilezitost. Pri predchadzajucich bitkach sme ho vzdy zastavili. Ozaj som bola presvedcena o jeho likvidacnych umysloch smerom k inym psom... Asi je to blba otazka, ale snazim sa pochopit co najviac.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 23. bře. 2010 21:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
ahoj. jezdíme na chatu už spoustu let. sousedi si před asi třemi lety pořídili psa, nevím co to je za rasu, ale má to asi deset kilo. problém je v tom, že ten jejich pes je chronickej útěkář, k tomu napadá psy (prý i feny a štěnda)... k nám za plot se nějakým způsobem dostal a s benem se poštěkali, nebyla to prý vyloženě rvačka do krve, ale pěkné to prý nebylo. bohužel jsem u toho nebyla, usměrnil je táta. psisko sousedům donesl přítel.

jde mi o to, jak to řešit. ben neutíká, brankou se neprocpe a díry v plotě jsou spravený... co když nastane situace, že se vážně porvou. bojím se i toho co by to udělalo s psychikou bena, je mu šest a půl měsíce...

sousedka chce řešit aspoň to útěkářství, ale soused ne. rozmazluje ho a dovolí mu vše.....

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 23. bře. 2010 21:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
janinka1987 píše:
...psisko sousedům donesl přítel...
Když mu ho příště donese "v zubech", nebudeš to muset víckrát řešit. Osobně to řeším řetízkáčem. Detaily mimo net.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Bíva se začal tvářit velice nepříjemně na všechny dospělé větší psy samce a to i na ty se kterými si hrál, když ještě bydlel v Praze. Nevypadá, že by se chtěl prát spíš nechce, aby se k němu vůbec přibližovali. Už z dálky se tváří tak příšerně, že většinu psů od pokusu o kontakt odradí. Když druhý pes vysílá vyloženě submisivní signály - ocásek dolů, hlava dolů tak si k němu i rychle čuchne a jde dál. Když druhý pes taky blbě kouká, tak i první uhne hlavou a vyhne se mu. Nechá se i očuchat, ale je při tom napnutý, pořád uhýbá hlavou. Když je druhý pes taky napnutý a nenechá ho být tak po sobě i vystartovali. Myslíte, že by se to zlepšilo, kdyby byl častěji mezi psy? Myslíte, že jsou to pubertální manýry nebo z něj roste pes, co se prostě se samci bavit nebude a budu ráda, když je nebude chtít sežrat. Do roka vyrůstal mezi psy na sídlišti, už ke konci se začal psům samcům spíš vyhýbat, ale nebylo to tak hrozné. Teď jsou mu 2 a tady na vesnici nemá žádný rozumný kontakt se psy samci - je tu málo psů.
A další věc. Při cestování - vlakem, MHD, ale ne jen v dopravních prostředcích, ale během celé cesty po všech psech šíleně řve už na dálku. To snad vychytám, daří se mi ho rychle uklidnit. Zatím jsem vždycky čekala na reakci, jestli to vážně zase udělá. No ale přoč to dělá? Z nervozity? Nebo machrování? Nescestuju s ním zas moc často a v dopravních prostředcích je nervózní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 14. dub. 2010 00:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mne sa začína Ashonek vyfarbovať,bude mať 9 mesiacov.Zaujímavé je,že sa hraje na šéfa len na psi velké ako je sám,po prípade do velkosti stredného pudla.Do menších a väčších nejde,tých si nevšíma,alebo ich toleruje.Ale ako náhle stretneme takto velkého psa,strnie,naježí sa a pokial mu pes odpovedá stejne,začne sa rvať.Je jedno či tam je fena alebo nie,príde mi ako keby si vybojovával vedúcu pozíciu.Musím ho mať stále v merku,pokial vidím že sa k tej situácii začína schylovať,odvolám ho.Psa okamžite nechá tak a ide sa ďalej.Ale zažívam s ním niekedy perné chvílky.Napríklad keď takto machroval na pita a ten mu odpovedal stejne.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 14. dub. 2010 10:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
irenca ymslím že byste měli zapracovat na důvěře a opravdu chodit co nejvíc mezi další pohodový pesany

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 14. dub. 2010 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Mě by právě zajímalo, jestli se to dá odhadnout podle popisu. Jestli je nervózní, protože se bojí co bude, jestli se na něj třeba nebudou chtít vytahovat nebo jestli prostě nerad vidí konkurenci. Mě připadá, že to spíš bude to druhé, protože i když se pes chová vyloženě přátelsky a submisivně, tak ho prostě ignoruje, nezavrtí ocáskem, nehraje si. Když je to mlaďoch do 1 roku tak mu nevadí, když na něj takový trdlo třeba nalítne zabrzdí o něj a začne mu skákat po hlavě, to si s ním i pohraje. Tak myslím, že nemá problém přečíst úmysly těch psů. Ale je i možné, že se bojí a nevěří dospělým samcům nebo nějak neví jak s nimi komunikovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 14. dub. 2010 13:20 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
irenca píše:
Mě by právě zajímalo, jestli se to dá odhadnout podle popisu. Jestli je nervózní, protože se bojí co bude, jestli se na něj třeba nebudou chtít vytahovat nebo jestli prostě nerad vidí konkurenci.


Řekla bych, že to bude všechno dohromady a ještě víc věcí. Dospěl, vytváří si světonázor. Teď je to na tobě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: čtv 15. dub. 2010 16:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
No uvidíme. Asi se taky teprve hledá a ještě neví jak se jako dospělák chovat. Doufám, že to dobře dopadne. Vždyť, je to hodnej pejsek. Budu mu víc věřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: sob 17. dub. 2010 08:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pes neřeší, co řešit nemusí. Ten tvůj je přesvědčen, že to řešit musí. I to je projev puberty, jisté nedůvěry k jednání pána a nedostatku informací v komunikaci se psy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: sob 17. dub. 2010 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Děkuju. Takže taky potvrzeno, že je to všechno dohromady. Hlavně budu pracovat na tom, abych z něj nebyla nervózní já, jinak ho nepřesvědčím, že není třeba řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Napadení mé feny jinou fenou
PříspěvekNapsal: pon 25. říj. 2010 15:58 
Offline

Registrován: ned 25. črc. 2010 11:05
Příspěvky: 51
Bydliště: neratovice
Ahoj všichni, mám takový problém, mám 2 fenky z útulku krysařici a pinčici, je jim 12 a 10 let, mám je asi 4 měsíce. Feny jsou na sebe velmi vázané, před týdnem mi však nevím která napadla kterou, krysařice to odnesla asi 4 dírkami v kožichu a zraněným okem a vytržením drápu, bylo tam hodně krve. Oko naštěstí půjde zachránit a vidí na něj, ale nevím proč toto vzniklo, mě se psi mezi sebou vůbec nervou a za ně dvě bych dala ruku do ohně, že se nikdy nepoperou. Hárat nebude žádná z nich, jídlo tam nikde nebylo, k dispozici měly 3 pelíšky.
Má někdo možné vysvětlení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 14:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Přeskok, mohly si hrát, jedna to přehnala a druhá to neustála, lekly se nějakého zvuku při hře.... to asi nezjistíš. Pokud se už chovají zase v pohodě, tak ani neřeš. Nepozoruj, nebo začnou být nervozní.... Oko je "v pořádku", to je dobře a zase je vše při starém. Jsou to "ženké" náladové. Stalo se poprvé a možná i naposled.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 14:57 
Offline

Registrován: ned 25. črc. 2010 11:05
Příspěvky: 51
Bydliště: neratovice
Evo, díky, jsou v pohodě, jedna olizuje druhou, leží spolu na gauči i pod peřinou přitisknuté k sobě, ale pokud odcházím tak je odděluju, když odcházím z místnosti, tak ne, ani když jdu jen před barák, ale při delší nepřítomnosti jsou každá zvlášt´.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 30. led. 2011 16:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 17:10
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Dobrý den, odpověď na svůj problém jsem zde v poradně hledala dlouho, stále to tu průběžně pročítám, nicméně jsem jí nenašla. Byli tu podobné dotazy, ale něčím zásadním se vždy odlišovali. Dnes jsem venčila své dva psy kokršpaněla 2 roky a zl.retrívra 3 roky. Kokr utíká tak ho mám na stopce nebo na flexi a retrívr poslouchá, ale pere se s ostatními psy (pouze stejného pohlaví, stejné velikosti a přibližně stejného věku), na přivolání však poslechne. Dostali jsme se do takové situace, kdy jsme potkali rodinku s dvěma labradory (kluky), nevšimla jsem si jich a už byli s retrívrem u sebe, ten se ježil, ale nezaútočil, nejspíš že na něj byli dva. V tom se jeden labrador rozběhl ke mě a začal se prát s kokrem, načež retrívr poslechl na přivolání a řítil se ke mě, když však uviděl, že někdo útočí na jeho mladšího "bráchu" neváhal a šel mu pomoci. Zas je hezké že ho šel bránit. Vodítkem jsem odtáhla kokra a pak za poměrně dlouho se mi druhou rukou podařilo chytit retrívra za obojek. Ten však držel labradora za krk a nechtěl ho pustit. Labradoři pána neposlouchali. Mohu se zeptat jak byste se v této situaci zachoval vy? A ještě proč se někteří psi, socializovaní, v pubertě začínají prát s ost. stejného pohl. a některé to pak přejde a některé ne? Před pubertou byl retrívr naprosto nekonfliktní, netuším proč to dělá a jak ho to odnaučit. Také by mě zajímalo jak naučit psa přivolání z rvačky, nikdo mi totiž asi nedovolí použít svého psa jako trenažér.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 30. led. 2011 17:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
V první řadě by to chtělo dotáhnout přivolání na 99,5% a pak od něj chtít, aby se dal odolat ve rvačce. Bez toho základu to nepůjde. Jestli napadá proto, že se bojí nebo se vytahuje, se na dálku říct nedá. Domluv si konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!