Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 18. dub. 2024 14:32
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. led. 2007 18:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Ahojky,taky mám dotaz.Řeším se psem asi obdobný problém a to je preventivní napadání psů.Začala jsem to řešit tím,že má samozřejmě náhubek a když vidíme,že jde proti nám pes,připnu ho na prádelní šňůru(10m)a hlídám si konec šňůry.Přitom svému psu říkám "nesmíš".Chci docílit toho aby zjistil,že mu pes hlavu nesežere,jen si k němu čuchnul a šel dál.Ale mám konkrétní dotaz.Dnes jsme potkali yorka,který na něj štěkal.Můj pes stál v klidu a nic nepodnikal.Až v momentě kdy se paní pro psa sehla(snad z obavy napadnutí jednoho z nich),tak vyskočil po psovi.Já se šňůrou škubla s tím,že nesmí.Pak jsme psa potkali ještě jednou,opět štěkal ale paní ho už nebrala.Můj stál bez jakéhokoli náznaku frajeřiny a za chvíli šel dál.Ale mě by zajímalo,zda i v tomto případě bych měla svého psa nějak chránit,když druhý jen štěká(nenapadá,nefrajeří).Myslím si správně,že by můj pes neměl mít hned ohýnek u zadku a něco vydržet :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. led. 2007 18:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
s tim ňafajcím yorkem: jen bych ke svýmu psovi prohodila něco ve stylu " to je ale drzoun,co?" a neřešila bych ani jednoho ze psů a třeba bych si se svym začala normálně hrát

co se týče prventivního napadání: mě osobně se vyplatilo nehlídat psa-nevyhledávat problémy, samozřejmě že ho mam na vodítku když vim jakej je ale neřikám si"támhle de pes ajé bude rvačka radši si ho vemu na krátko" a když náhodou vylítne tak dám ostře ke mě a přitáhnu si ho; pokud je to pes se kterym má problém tak si s nim udělám nekompromisní poslušnost aby si všímal mě

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. led. 2007 19:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
evina píše:
...připnu ho na prádelní šňůru(10m)a hlídám si konec šňůry.Přitom svému psu říkám "nesmíš"...
Hlídat si konec desetimetrové šňury mi přijde dost kaskadérské, protože tam nedosáhneš. Kromě toho povelem nesmíš to zhoršuješ, protože přiléváš agresi do nejistoty zákazovým povelem. No a napnout šňůru, to už je něco, co se nesmí už vůbec.
Vem si ho na kratší šňůru, kterou pes nesmí nikdy napínat a rozhodně ne při setkání se psem. Omezením prostoru napnutím vodítka se u psů zvyšuje strach z nemožnosti uskočit. Na dlouhé šňůře to sice není tolik znatelné, ale jsi schopna zasáhnout na deset metrů v reálném čase, kdyby tvůj pes vyvolal konflikt, nebo naopak druhý pes vyjel po tvém? Lepší je nenápadně dohlížet na vše zblízka, kdy i tvůj pes uvěří tomu, že stihneš zakročit, pokud by to bylo nezbytné. Zbytek ti napsala Eva.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. led. 2007 22:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
jejda a já si dnes říkala jaký jsme během týdne udělali pokrok :? Šňůra samozřejmě napnutá nebyla.Pokud jsem věděla,že je pes nekonfliktní byla jsem až na konci,v opačném případě(pokud jsem neznala),tak blízko.Přišlo mi,že pes to naopak vítá ten můj dozor.Byl více v pohodě.Předtím jsem to řešila tím,že jsem si psa přivolala jakmile se chtěl ke psu přitočit(a štípnout do krku).Při setkání s agresory jsem odpoutávala pozornost na balonek.I nyní pokud má v hubě balonek a setká se se psem chová se naprosto klidně.Něco ale bylo asi špatně protože se z toho nenaučil toleranci.Vždyť jsem si ho vlastně při náznaku problému odvolala ale neukázala mu jak se chovat správně.Pochopila jsem tedy správně,že mám jen zkrátit šňůru ale neupozorňovat psa předem?Jo a děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. led. 2007 10:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jasně a nejlepší by bylo kdyby si to vůbec neuvědomil (to zkrácení šnůry) a dej mu možnost udělat chybu (jak říkáme u koní).protože když ho máš na kratší tak zasáhneš v pravou chvíli a to mu dá víc než když mu v tom budeš preventivně bránit
a k tý toleranci, já třeba občas trénuju poslušnost (v mezích-jen třeba krátká chůze u nohy když se mezi nás plete pes atd.) když ho otravuje štěně ale tady musíš svýho psa znát aby ti z toho nezešílel a vzteky štěně nesežral, když vnímá mě a neutrhuje se na štěně tak má volno a může si hrát nebo mu hodim míček (tohle funguje mě a neviděla jsem to ještě u nikoho že by to dělal tak múžu mít jen "geniálního" psa :oops: :D )

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. led. 2007 18:32 
Offline

Registrován: pon 01. led. 2007 17:09
Příspěvky: 14
Šarplanincovi ještě nejsou ani dva roky.........myslíte si, že je reálné ho to naučit ? Říct zůstaň, jít před něho a vyřešit situaci za něho, zahnat útočníka ? A on, aby zůstal sedět! Předtím jsem měla vždy molosy a to byla úplně jiná povaha, tam by to nebyl problém......Kdo má pastevce tohoto typu asi ví, o čem mluvím.....je sebevědomý a velice samostatný, má už od mala pocit odpovědnosti za svěřený majetek.....běžně se stávalo, že už jako malý prcek jsme si hráli a on najednou přerušil hru a šel zkontrolovat celý revír.......prostě povinnost na prvním místě !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 19:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
ahoj EVO ja to stim balonkem delam uz delsi dobu a mam smin velice dobre skusenosti a za sveho hafika muzu rict ze balonek bere jako nejvetsi odmenu a da mu prednost dokonce pred piskoptem.dokonce kdyz se tahame o balon nedo si ho nese jako korist tak si nevsima zadneho psa coz povazuju zatim za uspech.Ja sem mela psa napadaka ktery mi vyjizdel na kdejakeho psa,tet je zneho beranek ktery si zacal hrat i se stenaty.Samozrejme ze zacatku byl jenom na 10m snure a mel tvrdou disciplinu ktera se vyplatila a hlavne sem dala na rady ktere sem v poradne dostala a sem zane strasne moc vdecna a vsem moc dekuju!!!ted uz chodime na volno a bez nahubku a s balonkem.Ted mi staci zvysit hlas a vi ktera bije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: čtv 01. úno. 2007 08:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Máme doma 2 pudlice matka Sendy asi 12-13 let už slepá a vykastrovaná (operace nádoru vaječníku) a její dceru Jalli (jedináček) 10-11 let. Jejich alfa je koje máma, bez ní by se ani ... Jenže Jalli byla vždycky čertisko, čím dál víc se perou, a prohrává Sendy, už na to nemá. Občas jen kolem sebe projdou a hned na sebe vrčí, buď jedna nebo druhá, většinou začíná Jalli. (Zkouší to i na mého Šimáka (3,5 měsíční shiba inu) jenže on je taky provokatér a nedá se pere se taky, minulou sobotu "chudera" Jalka prohrála se Šimákem, dostala se jí její tlapka mu do tlamy a on jí špičákem roztrhl pedušku. Aspoň trošku pomstil Sendynku....)
A jak do sebe narazí je zle, Jalli se do Sendy zakousne a odmítá jí pustit. Teď mi máma volala, že mám Sendy vyzvednout na veterině, že ji museli zašívat Chápu že Jalka se snaží dostat jen o jednu příčku ve směčce na horu, přes nemocnou, starou, vykastrovanou matku Ale je nějaký způsob jak zajistit Sendynce, klidné dožití, už tak smutného života ve tmě? (Pokud jsou sami doma tak je klid, to spí a čekají na mámin příchod. Ale jak je doma pohyb tak to vře)
PS: jinak jsem se dnes se šimákem zase porvala, je mi z toho smutno, měl něco v tlamě, něco co zase doma někde ukradl a když jsme mu to chtěla vytáhnout, nejdřív jsem ho teda musela chytit, tak začal být hnusnej, šíleně vrčet a kousat, podařilo se mi trochu uhnout jeho zubům a přitisknout ho ke zdi, ale nechtěl přestat, asi cítil i můj strach, protože mě tohle u něj strašně mě tímhle děsí a bojím se ho, a hlavně se bojím o naše soužití, nechci o něj přijít, i když on mě zjevně ne, tak já ho miluji a naši bitku vždycky strašně obrečím
Proč by si měly fenky vyřizovat spory o hierarchické postavení ve smečce rvačkou? Pokud mám ve smečce jen nervózní psy, nebude šéfovat nikdo a hotovo. Mimochodem už v prvních větách je jasné, že se předvádějí před vámi, proto je zahodím každou na jinou stranu a rázně zakročím už u náznaků. Kdokoli se ozve, toho vytřepu a druhý může být rád, že stihne uhnout. Běda, kdybych jednu napomenul a druhá na ni za to skočila. Dopadla by hůř, protože by zažila můj hněv a názor na hierarchické řazení. Pakliže je starší fenka slepá, je tím pádem pod ochranou vůdce smečky a tím zcela nedotknutelná. Vlci takového hendikepovaného jedince jednoduše odstraní, ale vy nemáte vlky, ale pudly.
Pokud se bojíte kousnutí malé šiby, tak to si opravdu nedokáži představit, jak dlouho musí trvat, než dostanete ty tři pod kontrolu. Mimo to, pokud se pes pustí do feny v mé smečce, tak tím okamžikem končí jeho kariéra, jelikož pes na fenu po zlém nesmí! Ostatně mladý štěník se nemá do jakýchkoli rvaček vůbec pouštět.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 06:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Dobrý den, poradíte nám pane Desenský, jak od sebe dostat DOMA se peroucí dva psy? Chytit každého za kůži za krkem a zvednout je do vzduchu? Ale co když jsou to větší pesové, které nuzvednete? A co dělat proti tomu aby vás omylem nesekly zubem? A co když to nepomůže a stále na sebe vrčí a pokud byste je pustili tak ve rvačce pokračují? :twisted:
Nikdy nezvedejte psy po rvačce do vzduchu. Když jde o velké psy, dřete se zbytečně. Čím výše psa zvedáte, tím ho více nadřazujete nad tím druhým. Jednou rukou ho chyťte mezi ušima a druhou rukou za zadek nad ocasem. Tím ho můžete napnout a nepokouše vás. Jelikož máte v tom okamžiku volné jen nohy, je-li to nutné druhého psa odkopněte. nebo mu jen stoupněte do cesty, aby se na toho, jež držíte, nedostal. Když už držíte hlavu psa dejte mu ji co nejníže. Čím je pes bojovnější, tím dříve má čumák v zemi. Když se začne vzpírat, tak mu klidně klekněte za krk a počkejte až se uklidní. A věřte, že je času dost ho hodně pomalu povolit. Čím pomaleji ho pustíte a ještě s příslušným komentářem, tím je efekt srozumitelnější.
Trochu podobně jsem to napsal v článku "Agrese vůči jiným psům..."

Pokud se vám psi perou často, tak poslechněte následující:

Citace:
Ja jsem to vyresila upelne jednoduse. Vzala jsem mobil zavolala pana Desenskeho, rekl me kdy ma na me a hafany cas, nalozila jsem je do auta a jela jsem tam. Pan Desensky se na ne podival, poradil a od te doby mam ovecky doma. A taky vim daleko lepe jak na ne kdyz maj pocit ze by zase na sebe mohli vrkat. Ted uz staci vzit retes do rokou a je po spatne nalade.
Sice ted otravujem kazdou sobotu ale jsme v pohode :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 20:33 
Dobrý deň pán Desenský,
chcela by som Vás veľmi pekne požiadať o radu. Máme doma dvoch psov, 2 ročný a 1,5 ročný. Máme taký problém, keď im dámé žrať, od malička si po jedle vymenili misky (prázdne) ktoré vylízali, a to sa opakovalo vždy.
V poslednej dobe, 2 mesiace, už po jedle nasleduje bitka, no a hneď po bitke si vymenia misky a je pokoj. Keď ich okríknem, zakážem, pokarhám, vôbec si ma nevšímajú, a bijú sa ešte zúrivejšie. Prosím poraďte mi, ako si mám s našími bitkármi poradiť, čo robím zle a čo by som mala urobiť.
Čítala som Vaše články, môže vaskúšať tu paralizáciu na nich? Je jedno ktorého pritlačím k zemi? Nebude to ten druhý brať ako keby mal na vrch?

Taktiež s tým starším mám taký problém, pred 1/2 rokom bol chorý a chodili sme na injekcie niekoľko dní, od vtedy keď ho chcem zodrať na ruky, že ho dvihnem (treba mi s ním ísť znova k veterinárovi) začne vrčať, dokonca ma chytil za ruku, postrašil.
Za Vaše rady Vám vopred veľmi pekne ďakujem.
Prajem pekný deň Mazárová


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: sob 10. led. 2009 08:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přečtěte si článek, který je v linku výše. Tam je to podrobně popsané.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: sob 10. led. 2009 12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Dobrý den, u nás nejde přímo o rvačky, ale zajímalo by mě, jak to správně řešit. Doma máme 3 psy: špice (10 let), malého kříženečka pudlíka (8 měsíců) a velkého křížence pyrenejského horského psa s kavkazákem (7 měsíců). Všechno psi. Ti dva mladí byli do teď jako jeden -neudělali bez sebe nic, když byl na procházce jen jeden, chtěl hned domů za tím druhým i teď spějí přitulení k sobě. Jedině když sem si všímala chvíli víc pudlajze odehnal ho, ale vyústilo to ve hru. Ale za poslední 4 dny se něco změnilo -dřív sme třeba dali každýmu kost a všichni byli spokojení, teď Boris (kavkazák) nenechá nikoho v klidu. Nepřestane dokud ostatním kosti nesebere. Když pak malej třeba jen projde kolem, aniž by mu chtěl kost vzít (př. Boris kousal kosti a Kšandik kolem běžel pro míček), vystartuje po něm, přitlačí ho k zemi a čeká než se přestane bránit, pak ho hned pustí, ale za chvíli se mu zase něco nezdá a vše se opakuje... Už to zkouší i na toho nejstaršího. Malej už si ani nechce pomalu nic vzít. Chápu, že si urovnává svoje místo, ale nevím, jak na to přesně reagovat. Když to bylo naposledy, okřikla sem ho a zavolala k sobě. Za chviličku přišel a aniž bych mu něco řekla, si s proviněným výrazem lehnul na záda. Tohle dělá dost často. Vždycky když se zlobím, hned se povalí a kouká jako neviňátko. Nikdy sem ho ale neuhodila.

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 07:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle je debata na delší dobu, raději mi zavolejte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Dobře, zavolám teda v pondělí ano?

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 22:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Dobrý den, nevolám -nemůžu mluvit, bohužel :(
Už se to ale celkem zlepšilo, Borís se uklidnil, je z něj zase náš starej dobrej melancholik, sice na ně ještě občas u jídla zabrumlá, nic zásadního to naštěstí není. No uvidíme jak se to vyvrbí... dám kdyžtak ještě vědět.

Jediný co nám zůstalo, je to omluvný lehání... :( Včera utekli ze vrat -jelo auto, tak sem ho "volala" k sobě, byla sem ráda, že poslech a běžela mu naproti. Hned se rozvalil, ikdyž sem se na něj nezlobila.
Přitom se seběvědomim je na tom v pořádku (i nohu zvedá skoro až k nebesům :) jak sem tady někde četla, že se to pozná i podle toho), ničeho se nebojí, k cizím je nedůvěřivý, to má v krvi, ale stačí podrbat a už se kámoší.

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 22:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
neběhej k němu ale od něj

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 22:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
To by ho přes cestu mohlo zajet to auto... ale to stejně neřeší to lehání. On to dělá ikdyž sám příde až ke mě

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 22:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tohle dělá tátova čubina - ale ta je už dospělá. Já jsem to ignorovala a z toho lehu ji vždycky hrou zvadla - na míček nebo jsme se začali kočkovat. A spravilo se to.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 08:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vhera píše:
To by ho přes cestu mohlo zajet to auto... ale to stejně neřeší to lehání. On to dělá ikdyž sám příde až ke mě
Během přivolání se neběhá proti psu, to ho zastaví, nebo vyžene. Pokud se chci přiblížit ke psu, tak v momentě, kdy se rozhodne běžet ke mně, zvolím jakýkoli jiný směr, nebo se zastavím, aby nezpomalil, nebo dokonce nezastavil. Změnou směru ho navedu, kudy má ke mně běžet.
Znám dost případů, kdy si lidé během přivolání na ulici výše zmíněným vyběhnutím psu naproti nahnalo psa rovnou pod auto.

Psi, kteří mi po přivolání dávají přespříliš najevo svou podřízenou pozici, nevolám čelně, ale kamkoli okolo sebe. V momentě, kdy si chce lehnout, odcházím a pak ho případně podrbu v kožichu klidně za sebou, a to ještě nejlépe pod bradou, aby se ji naučil zvedat a ne snižovat pohledem do země.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Děkuju za rady! :) Budeme to zkoušet...

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na mě....
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 16:56 
Offline

Registrován: čtv 22. led. 2009 18:08
Příspěvky: 10
Bydliště: plzensko
zdravim pane Desensky, diky za Vasi odpoved...je videt, ze jsem udelala velkou chybu, mam se jeste co ucit, verte, ze jsem "nalozena" co to jde ve vasi poradne a ctu a ctu...snupik je moc hodnej pes, jen musime jeste poresit, jak se venku navazi do kenika/NO/ dela to jen pred nami, kdy na nej znicehonic skoci a trha a rve ho kde se da, zezacatku stacilo polit vodou,posledni incident mu musel pritel pacit celisti tyci,protoze i kdyz sme ho polevali vodou nic........budu cist dale...diky deni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na mě....
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 18:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
deni píše:
posledni incident mu musel pritel pacit celisti tyci,protoze i kdyz sme ho polevali vodou nic........

Ty jo :shock: tak toto sem četla jako malá holka v Bílým Tesákovi od Jacka Londona, kdy museli páčit buldokovi čelisti, aby jako pustil Bílýho Tesáka aby neumřel.., ale to byly psí zápasy..sem teda myslela, že to snad ani v běžným životě není možný tohle.. :evil: Já teda nevím, ale když už má skalpovanej ocas a víte, že ty dva se nesnesou, tak co třeba takhle náhubek, kterej si nebude moct sundat a tím pádem nebudete muset psa lejt vodou a páčit hubu tyčí no a pak třeba vodítko, aby se nemohl na toho NO vrhat a pak si jít s vaším Snupim někam ven, a tam se procházet a hrát si? Já bych teda shovívavá rozhodně nebyla, kdyby mi nějaký cizí pes napadal mého, tak jak ten váš toho NO..

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na mě....
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 18:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak myslím že poslední popsaný problém je mnohem závažnější než předšlý problém. psa bych s tím NO určitě nenechávala takhle si ,,hrát,, jak píše Join náhubek vodítko když to neumí tak ho musím mít jištěnýho

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na mě....
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 18:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
deni- ještě mě tak napadá, 7.2 je na Vlčárech freečko pro agresivní psy, bázlivý atd...určitě by vám to pomohlo, já tam s tou mou divoškou jedu taky :roll:

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na mě....
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 18:50 
Offline

Registrován: čtv 22. led. 2009 18:08
Příspěvky: 10
Bydliště: plzensko
jiste, ze snupyho s kenym nenechavame o samote, bydlime v baraku, kde keny/NO/ bydli v ohrade, v lete sme oba, jak kenyho,tak snupika pousteli ven na zahradu, kde se porvali, pak sme je nenechavali o samote, ale pred vanoci tu byl kamarad, ktery mel s sebou fenku, snupy venku, kamarad sel do ohrady, -kde je pristup do sklepa- nechal otverenou ohradu a snupy tam vlitl...ohromna rvacka, ktera koncila vyse popsano...ne ze bychom oba nechavali, co kenik vydrzi....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na mě....
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 19:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Pokud to chcete nějak řešit tak by bylo fakt dobrý jet na ty Vlčáry, nebo se s p. Desenským domluvit individuálně. Myslím že napadání psů není schopen laik jako ty nebo já vyřešit sám.

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na mě....
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 19:27 
Offline

Registrován: čtv 22. led. 2009 18:08
Příspěvky: 10
Bydliště: plzensko
nejsem schopna vyresit to sama,to je mi jasne...proto uz nenechavame oba psy pohromade...na stridacku poustim ven na zahradu jak kenika,tak snupika....ale nechci to takhle nechat...urcite bych se rada domluvila s p.Desenskym,ale momentalne nemuzem zajet...urcite v lete cestu uskutecnime...jeste bych chtela dodat, ze pokud byli psici venku a nikdo tam s nimi nebyl / v lete/ tak jsou to kupodivu kamaradi, spolu stekaji za plotem, hrajou si spolu a behaji vedle sebe, do lesa jsme je bravali a oba v pohode...ale kde ty casy jsou, zaclo to, jak jsem psala...snupik ho zacal napadat evidentne pred nami, aby nam ukazal...coz se mi nelibi a resime to prozatim takhle...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na mě....
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Tak já tomu nerozumím, píšeš že to chceš vyřešit, ale zárověň uznáváš že to nevyřešíš sama a taky že teď na Vlčáry nemůžeš :?

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 20:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Deni oddeľovanie psov v týchto prípadoch situáciu zhoršuje. Tu je treba vedieť, ako a začať čo najskôr.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 20:26 
Offline

Registrován: čtv 22. led. 2009 18:08
Příspěvky: 10
Bydliště: plzensko
Join..nemuzu v soucasne dobe podniknout cestu 350km tam a nazpatek, protoze jsem ve vysokem stupni tehotenstvi/rizikove/ a nemuzu momentalne takhle cestovat..., pritel je od rana do vecera v praci...toz tak, proto pisu, ze v lete, nebo na jare, az bude mit pritel narok na dovolenou urcite zajedem, prozatim se informuji takto...rada bych od tebe treba uvitala nejakou radu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 20:33 
Offline

Registrován: čtv 22. led. 2009 18:08
Příspěvky: 10
Bydliště: plzensko
rea...pises, ze oddelovani situaci zhorsuje, snupik/5let/ bydli s nami v byte..mame ho od jeho 4 tydnu, prestehovali jsem se na barak, kdyz byl snupimu rok, kenny /6 let/ bydli ve velke ohrade, na zahradu je poustim na stridacku, tzn. snupy je v byte/doma/ a kenik s nami vegetuje venku, kdyz je venku snupy, kenika zaviram do ohrady, aby na nej snupy nevystartoval...nevim, bohuzel jak jinak prozatim tuhle sitaci resit nez takto...uvitam radu, co s nim...je mi jasne, ze se snupy pred nami predvadi...mozna by nebylo spatne nasadit snupimu nahubek a pustit oba...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 20:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
co je vzít oba (ve dvou lidech) na pořádnou vodítkovou procházku? Zezačátku nedovolit vůbec žádný kontakt, postupovat podle toho jak se budou tvářit. Preventivně náhubky oběma, ale nenechat je po sobě vylítnout - jak uvidíte sebemenší náznak problému, vyrazit dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 20:42 
Offline

Registrován: čtv 22. led. 2009 18:08
Příspěvky: 10
Bydliště: plzensko
diky Petro, zkusime a poreferujeme...az dorazi pritel..ja se s nima nemuzu momentalne "pretahovat" na voditku, problem je ze dela od rana vylozene do vecera, takze volno na vychazku bude..mozna :( ...az o vikendu...deni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 20:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Deni v prvom rade musíš psov ovládať spoľahlivo ty. Na to nemáš podmienky a možnosti. Potom môžeš urobiť to, čo radí Petra. V tvojej situácii, tehotná, s tými možnosťami, čo máš, by som najprv možnosti zvážila a vôbec by som sa do takej situácie nenavliekla. Nie je to rada, ktorú chceš, ale je to tak. Človek by sa nemal púšťať do vecí, na ktoré nemá podmienky a možnosti. Inak doplatí on sám, aj pes.
Je pekné v záujme zvierat niečo chcieť, ale nie vždy to ide. Potom to nerobíš pre zvieratá, ale pre seba, alebo preto, lebo si neuvedomíš súvislosti.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 21:07 
Offline

Registrován: čtv 22. led. 2009 18:08
Příspěvky: 10
Bydliště: plzensko
rea..po pravde receno nerozumim co mam delat...nepoustet se do situace ve ktere uz jsem...to mi neni jasne...co s tim... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 21:12 
Offline

Registrován: čtv 22. led. 2009 18:08
Příspěvky: 10
Bydliště: plzensko
...take tehotenstvi cas "vyresi" a ze pritel v soucasne dobe pracuje od nevidim do nevidim take to "pomine"...takze jestli myslis tyhle faktory, ze ovlivnuji situaci tak to je momentalne....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 26. led. 2009 21:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ako myslíš. Čím dlhšie budú psi oddelení, tým horšie to pôjde. Ja za teba nerozhodnem, len ti píšem to, čo sa dá takto, cez poradňu skonštatovať. Skús zavolať Rudovi a preberte to bližšie, je to na dialóg, nie na vysvetľovanie v poradni.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na mě....
PříspěvekNapsal: úte 27. led. 2009 09:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
deni píše:
...snupik je moc hodnej pes, jen musime jeste poresit, jak se venku navazi do kenika /NO/ dela to jen pred nami, kdy na nej znicehonic skoci a trha a rve ho kde se da, zezacatku stacilo polit vodou,posledni incident mu musel pritel pacit celisti tyci,protoze i kdyz sme ho polevali vodou nic........budu cist dale...diky deni

Tu vodu nebudu komentovat, dnes již opravdu máme mnohem účinnější a efektivnější metody.
Než se dostanete na Vlčáry, začal bych rozmazleného snupika učit striktní a nekompromisní přivolání vždy a za každých okolností - na toto téma je tu toho napsáno mnoho v poradně přivolání...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 27. led. 2009 11:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Deni problém je ten, že když nikdo z nás nevidí konkrétní chování Snupiho ani Keniho, těžko tady po netu budem něco vymýšlet. Proto si myslím, že je nejlepší zajet na ty Vlčáry, ale samozřejmě chápu, že ve vaší situaci se to jen tak nedá. Jinak si myslím, že to co píše JirkaSi je nejlepší řešení zatím. Pracovat na poslušnosti psa a posilovat respekt k tobě a důvěru.

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 27. led. 2009 12:46 
Offline

Registrován: čtv 22. led. 2009 18:08
Příspěvky: 10
Bydliště: plzensko
JirkaSi: jen to okomentuj, nic ve zlem... proto sem na diskuzi pisi... a klidne napis mnohem účinnější a efektivnější metody...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 27. led. 2009 12:49 
Offline

Registrován: čtv 22. led. 2009 18:08
Příspěvky: 10
Bydliště: plzensko
Join, diky....taky si myslim, ze trenovat poslusnost a trenovat privolani je to nejlepsi....vim, ze po netu se toho mnoho o psech nerekne, nesrovnatelne mene, nez kdyz je p.Desensky uvidi...nebo nekdo z vas.... ale jsme v diskuzi, takze snad nevadi, kdyz se psanou formou ptam....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 27. led. 2009 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
deni píše:
JirkaSi: jen to okomentuj, nic ve zlem... proto sem na diskuzi pisi... a klidne napis mnohem účinnější a efektivnější metody...

Jen jsem zdůrazňoval nesmyslnost tohoto počinu.
Jediný řešení bude agresivní jednání včas stopnout - způsoby se musej upravit na míru psovi, prakticky předvede a naučí Ruda. Já ti můžu jen doporučit metodu předcházecí (ne řešení) a to je přivolání...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 08. úno. 2009 17:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
JirkaSi píše:
deni píše:
JirkaSi: jen to okomentuj, nic ve zlem... proto sem na diskuzi pisi... a klidne napis mnohem účinnější a efektivnější metody...

Jen jsem zdůrazňoval nesmyslnost tohoto počinu.
Jediný řešení bude agresivní jednání včas stopnout - způsoby se musej upravit na míru psovi, prakticky předvede a naučí Ruda. Já ti můžu jen doporučit metodu předcházecí (ne řešení) a to je přivolání...

Co treba prevedeni pozornosti psa jinam? Je mnohem jednodusi psa nenechat vyjet nez resit pripadne dusledky.Jde to udelat jiz zminovanym zpusobem,ale i treba poslusnosti .nutno vsak rozlisovat u tohoto problemu proc tak pes reaguje zohlednit i dalsi podnety ovlivnujici psa...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 07:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Poslušností můžeš dosáhnout toho, že ti pes po jiném psovi nevyjede, ale už mu pomocí povelování nevysvětlíš, že to není třeba dělat, protože ho pes neohrožuje nebo ho ty jako psovod ubráníš a on nemá důvod to řešit.... a to je lepší nechat si ukázat v praxi od Rudy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 08:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Essi píše:
Poslušností můžeš dosáhnout toho, že ti pes po jiném psovi nevyjede, ale už mu pomocí povelování nevysvětlíš, že to není třeba dělat, protože ho pes neohrožuje nebo ho ty jako psovod ubráníš a on nemá důvod to řešit.... a to je lepší nechat si ukázat v praxi od Rudy.

Ano jeto moznost reseni situace,ale mas pravdu vtom ze samotnou pricinu neresi.Tou je zrejmne v tomto pripade nezvladnute souziti smecky a to proc se tak deje ma vice pricin.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 08:39 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Essi, tuším, jak to myslíš, přesto spolehlivé přivolání v této situaci je pro mě nejdůležitější... Ono jde taky o to, ( což je náš případ ), že psi vyšilujou na nás a to se těžko vysvětluje, že není, co řešit.
Včera nám "zastoupilo" cestu auto ( vykládali zboží ) a my jsme zůstali u plotu, za kterým vyšiloval NO. My jsme nemohli odejít, takže mě nenapadlo nic lepšího, než nechat mého psa očuchat si ( skrz plot ) toho zuřivce, který se vytočil do nepříčetnosti. Mého psa jsem uklidňovala hlasem, což se mi naštěstí podařilo, takže se nenechal vytočit - byl trochu nervozní, po chvíli ho přestal očuchávat, šel blíž ke mě a dost vysokým tonem blafnul, jakoby říkal - pojď už.. Taky jsem už chtěla jít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Dorotka píše:
Essi, tuším, jak to myslíš, přesto spolehlivé přivolání v této situaci je pro mě nejdůležitější... Ono jde taky o to, ( což je náš případ ), že psi vyšilujou na nás a to se těžko vysvětluje, že není, co řešit.

Dalsim krokem je psa sklidnit,ale to uz vyzaduje bud udrzet jeho pozornost na nas nebo vyuzit vzajemneho vztahu.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2009 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Chtěla jsem se zeptat, jestli když si psy vjedou do "vlasů" se dá rozeznat, jestli je to jen usměrňování nebo ostrá rvačka? Máme velkýho 50 kg psa a malýho 10 kg vořecha, kteří už si párkrát vyměnily názory, ale nikdy nedošlo k žádné oděrce, i když si myslím, že ten velkej by malýho snadno zranil. Pokud jsem u toho, vidím první náznaky a hned jim to zatrhnu a hned je klid, ale nedokážu je usměrnit natolik, aby k tomu nedocházelo, i když tam nejsem (slyším to pak z doslechu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 05:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Katka K. píše:
...když si psy vjedou do "vlasů" se dá rozeznat, jestli je to jen usměrňování nebo ostrá rvačka? ...
Jistě že se to dá rozeznat. Popiš mi naprosto přesně detaily průběhu od prvních pohledů po rozchod, a já ti řeknu, o co se jedná. Zpravidla platí, že co je zcela vyřešeno do dvaceti vteřin s tím, že se v klidu rozejdou, je jen uklázňování nebo vzájemná dohoda.
U rvačky desetikilového s padesátikilovým je však něco dosti špatně, protože velký pes by se neměl zahazovat tím malým a ten malý by měl být vychován tak, aby věděl, že si nemá "brát do huby" víc, než na kolik stačí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 18:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Stane se to v situacích, kdy jde někdo kolem plotu a oba psi běží štěkat. Ten velkej (1 rok, snažím se o poslušnost) když člověk projde, se otočí a běží k tomu malému (4 roky, spíše babiččin mazel, poslušnost pouze když chce on, nebo když nemá kam před povelem utéct) a několikrát na něj taky zaštěká (řekla bych, že ne agresivně). Malej většinou štěká z boudy nebo z místa, kam se velkej nevejde, kromě hlavy. V tom ten malej začne vrčet a to okamžitě velkej ztuhne a postaví se mu a jsou v sobě. Myslím si, že kdyby malej nevrčel, nedojde k tomu. Ale nedaří se mi velkýmu vysvětlit, aby po štěkání neběžel k boudě za tím malým (když jsem u toho, stavím se mu do cesty a on se otočí a běží zpět k plotu). Tak jako se mi nedaří, aby malej nevrčel (čím víc mu hrubým hlasem a mračením dávám najevo, že nemá vrčet, o to víc vrčí jako hysterka). Důležité také je říct, že se to stává, pokud je s nima někdo na dvoře, když štěkají a koukám na ně přes okno, neviděla jsem, že by se napadli. Moc děkuju za radu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!