Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 16:30
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2009 21:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Pane Desenský, nezapomněl jste na mě? Moc prosím o radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2009 23:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Odpověď od pana Desenského je o fous výše.
Zajisti si psa a nauč ho přivolání, nebude moci běhat za malým a machrovat na něj. Pak nebude malej vrčet a velkej se "prsit" na malýho. Prostě si tu šikanu musíte srovnat. Když pes vrčí nebo mručí a ty na něj děláš to samé, nepřestane, naopak ho podporuješ stejnou intonací jakou používá on.
Malej je poměrně mladík (4roky) - jestliže štěká na lidi z boudy odjakživa, je nesebevědomý a bojí se o sebe. Pokud štěká z úkrytu až od doby kdy BSP vyrostl, má v tom prsty velkej, který nerespektuje, že slabší a starší se nešikanují, z čehož mi vyplývá jediné-rozmazlený BSP. Viděla jsem pár takových dospělých BSP-respektovali pak jen sami sebe a jejich život nebyl o radosti, ale o stresu koho sejmout...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Je pravda, že malej začal štěkat z povzdálí od doby, kdy se poprvé chytli. Řekla bych, že malej rozhodně není nesebevědomý, protože si naopak troufá na mnohem větší psy (samozřejmě je vždy na vodítku, takže k žádnému tělesnému kontaktu nikdy nedošlo). Toho velkého se snažím cvičit (přivolání samozřejmě trénujeme), snažím se řídit radami tady a nerozmazlovat ho, nelézt mu někam... ale je možné, že to nevidím, že je rozmazlený :cry: Přemýšlím o návštěvě Vlčár, ale nejsem si jistá, jestli tam pan Desenský pozná, jestli velkej malého opravdu šikanuje. Děje se to jen při štěkání u plotu. Malej občas vrčí, i když kolem něj velkej jen prochází, ale když k němu čuchne, malej si lehne na záda a velkej ho jen olíže a odejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 14:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Katka K. píše:
Řekla bych, že malej rozhodně není nesebevědomý, protože si naopak troufá na mnohem větší psy

tak z tohohle bych řekla, že má právě toho sebevědoimí málo, za to má hodně strachu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
Katka K. píše:
Řekla bych, že malej rozhodně není nesebevědomý, protože si naopak troufá na mnohem větší psy

tak z tohohle bych řekla, že má právě toho sebevědoimí málo, za to má hodně strachu.

Toje jedna z moznosti,kazdopadne si pes nenijisty sam sebou,proc tak reguje muze mit vice duvodu.Pravdepodobne i z duvodu najezdu vetsiho ktery ma problemi s komunikaci.To vse je vysledkem nezvladnuti popsane situace...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 19:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Eva Štemberová píše:
Katka K. píše:
Řekla bych, že malej rozhodně není nesebevědomý, protože si naopak troufá na mnohem větší psy

tak z tohohle bych řekla, že má právě toho sebevědoimí málo, za to má hodně strachu.


Máte pravdu, jen nevím, čeho se vlastně tak bojí (když nepočítám velkýho psa - na druhou stranu ale jeden bez druhého ani ránu, když s velkým odjedu na víkend, sedí u vrat a vyhlíží a při návratu velkýho vesele vítá). Když ho ale chytne tahle série vrčení, uklidí se do boudy a je schopnej vrčet na cokoliv, co se na 2 metry přiblíží k boudě (tím myslím jak kocoury, tak i lidi). Chystáme se s oběma na fríčko, pokud nám malýho babička půjčí (nechce ho moc nikam pouštět), tak třeba na nás bude mít pan Desenský chvíli, jestli pozná, v čem je problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 19:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
zkus si dát do vyhledavače "přenesená agrese"

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 20:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Děkuju za radu, našlo mi to jen 4 příspěvky, ale snad jsem pochopila, o co jde. Řešením by tedy mělo být 100% přivolání, na čemž pracuju, ale jen s tím velkým. Jelikož je denně se psy babička, tak i když jsem jí techniku povelů několikrát vysvětlovala, trochu mi mojí snahu nejspíš kazí (hlavně opakováním povelů, nevynucením si splnění povelu, nepropuštěním z povelu). Existuje nějaká rada, jak mám tedy velkému vysvětlit, že má malého, když vrčí ignorovat? Také jsem si všimla, že když malého, jakmile začne vrčet, zostra napomenu, má to spíš opačný účinek, vrčení se stupňuje (nejspíš agrese způsobující další agresi).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 20:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže budete psa vychovávat s babičkou, můžeš po něm chtít cokoli a stejně ničeho nedosáhneš. Dobře vím, proč mi do mých psů nemůže zasahovat kdekdo.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Já vím, jenže tomu bohužel nedokážu zabránit. Malej pejsek je babičky, velkej je naší rodiny (ale vychovávám ho jen já) a např. táta, když se s ním "potká" (střetnou se třeba jen jednou týdně) a dá mu třeba povel "sedni" a když ho hned neposlechne, tak pak slyším, jak neposlouchá. Ale když mu ten povel dám ve stejné situaci já, poslechne. Jak to má být správně nastaveno - musí pes poslechnout každého, kdo mu dá povel nebo záleží na osobě, která mu povel dává? Babička mu bohužel vymývá mozek častým opakováním povelů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: sob 14. bře. 2009 07:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
dnes jsme si ráno jen odskočily na venčení do lesa na vodítku a cstou zpět jsme potkaly paní s čubou něco jako ovčoun a malým křížencem.už jsme je potkaly před pár dnama v lese,kdy čuba arwen očuchávala ta ji taky a nic zvláštního se nedělo. dnes to samé,ale pak nevím,kdo na koho vrknul,ale arwen začala cenit zubiska a vrčet,že by jako do ní šla.ta čuba si to nenechala líbit a začala taky.psa jsem nedávala za sebe,ale držela jsem ji někde u hlavy a za čumák a nedovolila přijít té druhé,byla jsem furt mezi nima.přiznám se,že mě to zaskočilo,arwen doted byla k čubám spíš submisivní,tak jsem to asi neřešila s klidnou hlavou,,vnitřně jsem určitě nebyla klidná. ta paní říkala,že to je normální ,když je na vodítku :? šly jsme hned pryč. ale ptám se na to,jestli řešíte u sporu,kdo to začal nebo je to ve výsledku fuk?nechci být nespravedlivá....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Mam takovy zvlastni problem se svymi dvema cubinami. Jsou to mopsice, starsi 4 roky, mladsi 1,5 roku. Ta starsi je klidny a poslusny mazel, je to takova dobrotiva trubka. Mladsi je uplny opak, je hrozne ziva, hyperaktivni a tak trochu hystericka (porad si poknikava apod.). Obecne se spolu snasi v pohode, zadny vetsi problem neni, driv se sice obcas z niceho nic (ja aspon zadny podnet nezaznamenala - ale je jasne, ze nejaky byt musel) zacaly rvat, ale po mem raznem zasahu to ustalo. Ted k problemu: zda se mi, jakoby ta mala tu starsi zvlastnim zpusobem "sikanovala" nebo jak to nazvat. Napr. kdyz starsi doma lezi treba na gauci a ja jdu k ni s umyslem ji pohladit, promluvim na ni apod., tak se pririti ta mala, skoci ji primo na hlavu nebo na telo a vyzaduje moji pozornost. Ja ji naznacim, ze se mi to nelibi, poslu ji pryc a dal se mazlim s tou starsi. Ale skace na ni i kdyz si jich nikdo nevsima - ani jedne ani druhe... A potom venku na prochazkach porad ta mladsi do te starsi "nabourava". Kdyz je mam na dvojvoditku, tak tu starsi odtlacuje stranou a pak jde zase chvili normalne. Kdyz je pustim na volno, starsi se drzi krok prede mnou, kontroluje, jestli jdu za ni. Mladsi si pobiha v dohledu (na zavolani pribehne) a nejednou se rozebehne smerem k nam a misto, aby se nam vyhla, tak naboura v te rychlosti do ty starsi, az ji obcas povali. Jak ji mam tyto manyry odnaucit?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 09:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
**EFCA** píše:
... Jak ji mam tyto manyry odnaucit?
Razantně. Nemyslím tím tvrdě, jako velmi přesvědčivě a důsledně. Pokud se mi tu rozhodne nějaký pes šikanovat druhého, stává se v tom okamžiku předmětem mého zájmu ve smyslu toho, že bude dělat jenoum a pouze to, co já chci. Pakliže se mi naveze zlobivý pes do hodného, okamžitě mu ukáži, co je to skutečná šikana a budu po něm chtít například splnit úkoly pod reflexním obloukem, cviky, které psu moc nejdou, budu vyžadovat s naprostou přesností a prostě ukáži psu, kdo je tam vlastně pitomec, když už ho ze mne ten pes dělá. Deaily jenom osobně a nikomu nedoporučuji bezmyšlenkovitě tohle zkoušet, protože to umí nadělat dost paseky, když sáhnete vedle, nebo moc přitlačíte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 23:26
Příspěvky: 43
Bydliště: rybnice
ahoj dcera si našla přítele ma pitbula my dobrmana chtěli ho seznámit aniž se poradili vzali našeho k nim a nastala mela,tak jsem je nechali pár dní na pokoji a zkusili v neutrálním prostředí na louce a v pohodě a klidu nejprv měli oba košíky a pak si hráli úplně nádherně hodně dlouho až už oba byli utahaný tak je vzali k nim na chatu a naprosto v pohodě celý den blbli jak malí tak jsme mysleli že už to bude v pohodě ale najednou přišla k nim nívštěva a šli bez klepání rovnou dovnitř a kluci začli štěkat a najednou se to zvrhlo a kluci šli do sebe tak nevím mají to ještě zkoušet? a jak zase na neutralní půdě ? kde udělali chybu ? přímo jsem u toho nebyla ale asi to byla pořádná mela poradte .....radi bychom aby byli kamaradi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: sob 11. dub. 2009 04:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
U mne to vyřeším vždy tak, že si jednoho přivolám a druhého odvolám. Ovšem umí to na první povel.
Ti, co to neumí, mají košík a couračku, aby se to naučili.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: sob 11. dub. 2009 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 23:26
Příspěvky: 43
Bydliště: rybnice
Desenský píše:
U mne to vyřeším vždy tak, že si jednoho přivolám a druhého odvolám. Ovšem umí to na první povel.
Ti, co to neumí, mají košík a couračku, aby se to naučili.

díky za odpověd šli to dneska zkusit znova košíky mají oba tak uvidíme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 12. dub. 2009 18:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 23:26
Příspěvky: 43
Bydliště: rybnice
tak všechno je v nejlepším pořádku psí kluci pochopili a jsou v naprostým klidu dokonce s nimi spali v jedný posteli oba dva a dneska přijeli a náš byl vyloženě smutný když mu Rokyho na chvilku odvezli a sotva s ním asi za dvě hodky přijeli nadšeně k nim skočil do auta a spokojeně se usadil vedle Rokyho na zadní sedačky tak snad už to bude v pohodě co myslíte,pane Desenský nebo mame ještě raději počítat s nějakými záludnostmi a na co si dát preventivně pozor...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 12. dub. 2009 21:57 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
fiedlerová ladka píše:
nebo mame ještě raději počítat s nějakými záludnostmi a na co si dát preventivně pozor...


Nejsem teda Desenský, ale z toho co jsem se naučila zde na poradně, tak bych se žádnými záludnostmi nepočítala a už vůbec nedávala preventivně pozor. Tím právě ten problém taky může vzniknout. Neřešte když se nic neděje. Pokud se něco semele, PAK teprve to řešte v reálným čase. Že se něco MŮŽE semlít je celkem možné, ale taky NEMUSÍ. Pokud ale budete počítat s tím, že se ještě něco stát MŮŽE pak se to taky jisto jistě stane. :oops: Toť můj názor.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 13. dub. 2009 07:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud jsou ovladatelní na první povel i ve stresových situacích, máte vyhráno.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě. 2009 07:09 
Dobrý deň,chcem Vás požiadať o pomoc,mame dvoch psov v poslednej dobe sa začali medzi sebou biť, keď ich zavriem do obory (po žraní, aby nebehali).
Len vrčia a následne to vyvrcholí bitkou. Skúšala som ich od seba oddeliť tým, že som ich schladila vodou, do istého času to pomáhalo ale teraz, akoby čakali kedy odídem a už sú zase v sebe. Zase ich oblejem, je pokoj a o chvíľu sú zasa v sebe. Teraz je to už také, že keď počujú, že niekto vyšiel von, už sú zasa v sebe. Inak keď sú pustení sú v pohode, len keď sú zavretí. Určite som niečo spravila zle alebo nespravila, prosím poraďte mi, aby sa prestali už biť.
Ďakujem eva


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 07:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pročti si tady všechny materiály na téma mezipsí agrese a přijdeš na to, jak to vyřešit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 09:16 
Dobrý den pane Desenský,
zaujala mě Vaše zajímavá stránka a pročítala situace, které se ve smečce dějí. Jedná se o chování 9leté fenky Betyny jezevčíka k mladé 2leté fence Aidě. Vždy byla Betyna ostřejší, ale nikdy ji neprala. Když je situace, kdy je Betyna nervozní ( ne u žrádla) ,ale když přijde někdo domů a u branky je náhodou dřív Aida, tak se po ní Betyna ožene a už ji začala několikrát rvala i v boudě, hlava nehlava a nemohli jsme je od sebe odtrhnout.I když jsme ji vyhubovali a vyprášili kožich, udělala to znovu a pak ji to zase mrzelo. Betyna je žárlivá, a po tom, kdy pošla její kamarádka Aida 1. jsme se věnovali jen Betyně, než jsme pořídili Aidu 2. a teď byla zkrátka obskakovaná ta malá. Ještě ke všemu je mnohem menší protože ta malá je trpasličí jezevčík a pořád se Betyny bojí a lehá si hned na záda, Betyna si na ní zvedá sebevědomí mě přijde ...Zkusili jsme i dát ji čumák na zem když začne vrčet a říct ,,ŽE NESMÍ a Betyna je jak vyměněná, ale nevíme na jak dlouho. Omlouvám se za delší dotaz, nevíme asi jak na ně, určitě máte bohatou psí zkušenost..jakoukoli radu uvítáme. Možná je ještě třeba podotknout, že ji začala více prát v přítomnosti psa- brášky Aidy a příchodu jeho paničky, kteří u nás teď bydlí.Ale jeho nepere, ten si udělá pořádek. Děkuji moc a těším se na odpověď. s pozdravem Lucie ,B+A+A


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě. 2009 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
I.zvarova
Delate zasadni chybu,prefererujete jednoho ze psu,nasledne situace resite pak silou a tim vse jen posunete uz do roviny tvrde rivarility mezi fenulemi.Reste vse v klidu,nedelejte rozdily apripadne problemi zvladejte pres ovladatelnostpsa.Pokud neni muzete si pomoci voditkem.hlavne nezapominejte pri vychove na motivaci psa ,stejne tak merit obema fenam stejnym metrem.Vy mate urcovat co se bude dit a co bude....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě. 2009 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vzhledem k popisu jste přímo přispěli k tomu, že se Betyna cítí zbavena veškerých jistot a že z toho viní malou čubinku, ve které vidí nepřítele. Nenechte jí, aby si na malé honila triko, ale také malou nenechte, aby jí otravovala. Měli byste oběma čubinám dát podobné mantinely (stejné být nemohou vzhledem k jinému věku, velikosti a povahy holek), být důslední, klidí a spravedliví. Nechce to trestat velkou a protěžovat malou, ale opravdu jim oběma dát jasná pravidla hry, kdy budou obě dělat to, co mají a pokud možno nic navíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě. 2009 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Essi píše:
Vzhledem k popisu jste přímo přispěli k tomu, že se Betyna cítí zbavena veškerých jistot a že z toho viní malou čubinku, ve které vidí nepřítele. Nenechte jí, aby si na malé honila triko, ale také malou nenechte, aby jí otravovala. Měli byste oběma čubinám dát podobné mantinely (stejné být nemohou vzhledem k jinému věku, velikosti a povahy holek), být důslední, klidí a spravedliví. Nechce to trestat velkou a protěžovat malou, ale opravdu jim oběma dát jasná pravidla hry, kdy budou obě dělat to, co mají a pokud možno nic navíc.

To sice muze byt duvod popisovaneho chovani,ale tusim ze spis je jen vysledkem predchozich zazitku kdy byla fena tyrana.Absence vhodne socializace u starsi fenule udela take sve...ale bez znalosti feny jen strilim od boku.Pohlidal bich si aby stene prilis nezatezovalo starsiho psa a moc neokoukalo nezadouci vzorce chovani.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě. 2009 17:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Štěně je okouká, pokud je nebudeš izolovat. Proto bych starší čubině nastavila taková pravidla, aby se v nich cítila bezpečně a neřešila nic, co řešit nemá. Pak štěně nebude mít špatný příklad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě. 2009 17:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Essi píše:
Štěně je okouká, pokud je nebudeš izolovat. Proto bych starší čubině nastavila taková pravidla, aby se v nich cítila bezpečně a neřešila nic, co řešit nemá. Pak štěně nebude mít špatný příklad.

Tohle neni jen o reseni co ma nebo nema resit....problem je i neznalost komunikacw z ostatnimy psy,stejne tak i nezadouci reakce ze strachu nebo nizkeho sebevedomi starsi fenky.Pokudse bude resit tak i seznamovanim s jinymy psy kteri jsou pohodari a nehrozi nebezpeci napadeni Vasich psu.Fena musi mit ve Vas oporu,kdykoliv bude mit pocit ze je v uzkych.Krizove situace,stejne tak potrebne korekce chovani resit v klidu a pohode.vyvarujte se prilisneho natlaku,stejne tak nasily Vuci starsi fene,reste tak abyste spis presvedcily fenu ze Vam pozadovanym udela radost,motivujte a rozvijejte potrebne navyky spis formou hry bez jakehokoliv naznaku drilu....
Vychova mladsi fenky,je vpodstate momentalne ta snazsi cast problemu....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 01. čer. 2009 18:19 
Dobrý deň prajem,
prečítala som si všetky články. Zistila som, že naši psi sú v prvom rade rozmaznaní, ale jeden druhého i terorizuje. Mladší keď je pustený tak nedovolí a tiež odstrkuje toho staršieho. Keď sú zatvorení bitky vyvoláva starší (alebo je to putanie pozornosti resp. predvádzanie}, začne vrčať a o chvíľu sú v sebe. Veľmi Vás chcem požiadať o pomoc čím mám v prvom rade začať a ako mám postupovať, aby som nemarobila ešte viac škody. Veĺmi Vás Prosím
Vopred ďakujem eva


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: pon 01. čer. 2009 18:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Oba naučte (zvlášť) přivolání, odvolání, odložení, odeslání na místo. Musej to umět na první povel a kdykoli. Jak na to, je tu popsaný, hledejte :wink: podivejte se i na hlavní stranu webu. Potom, co tom budou umět, dáte jednomu povel k přivolání a druhému k odvolání. Jistěte je projistotu couračkou. Zbytek musí poradit nědo jinej. A samozřejmě, návštěva by byla to nejlepší :P

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 07:03 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
eva216 píše:
Dobrý deň prajem,
prečítala som si všetky články. Zistila som, že naši psi sú v prvom rade rozmaznaní, ale jeden druhého i terorizuje. Mladší keď je pustený tak nedovolí a tiež odstrkuje toho staršieho. Keď sú zatvorení bitky vyvoláva starší (alebo je to putanie pozornosti resp. predvádzanie}, začne vrčať a o chvíľu sú v sebe. Veľmi Vás chcem požiadať o pomoc čím mám v prvom rade začať a ako mám postupovať, aby som nemarobila ešte viac škody. Veĺmi Vás Prosím
Vopred ďakujem eva


Co děláte dosud, jak se k nim chováte? Eva popsala směr, který je během na dlouhou trať a vy potřebujete okamžité řešení. Být vámi, tak si zajedu za Rudou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 07:36 
Zdravím,
ja som zo Slovenska - východného,tak je to pre mňa s tou cestou problém........
Nevie čo sa medzi nimi stalo, lebo doteraz nebol problém, posledné 2 týždne sa takto bijú, ako som už spomínala, len keď ich pošlem do obory, začnu na seba vrčať a už sú v sebe, potom za každým keď niekoho z nás počujú, alebo vidia na dvore. Je to veľmi nepríjemné keď sa za každým takto tlčú...
Naozaj neviem čo by som mala spraviť....skúsila som na nich ísť kľudným tónom i prísnym, neudrela som ich nikdy.
Prosím poraďte mi.......... eva


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 07:44 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
eva216 píše:
Zdravím,
ja som zo Slovenska - východného,tak je to pre mňa s tou cestou problém........
Nevie čo sa medzi nimi stalo, lebo doteraz nebol problém, posledné 2 týždne sa takto bijú, ako som už spomínala, len keď ich pošlem do obory, začnu na seba vrčať a už sú v sebe, potom za každým keď niekoho z nás počujú, alebo vidia na dvore. Je to veľmi nepríjemné keď sa za každým takto tlčú...
Naozaj neviem čo by som mala spraviť....skúsila som na nich ísť kľudným tónom i prísnym, neudrela som ich nikdy.
Prosím poraďte mi.......... eva


tak teď to asi schytám, ale možná by to spravil kýbl s vodou nebo přímo hadice - trochu je zchladit.
Já jsem takhle jednorázově vysvětlila mému psu, že nebude machrovat na psa-souseda za plotem. Podruhé už dělal jakoby pes-soused vůbec nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 08:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo je to na dlouho trať, psiska by potřebovala "za uši", ale to vysvětlit bohužel neumim.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 10:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pri vzťahových záležitostiach rýchla a účinná rada na diaľku, ktorá rieši problém, ktorý vznikal postupne a tvaroval celkové správanie psov, neexistuje. Dajú sa dávať všeobecné rady o hraniciach a o tom, že psom treba vysvetliť, ako sa majú správať, o ovládateľnosti a hierarchii, ale z tých si Eva neodnesie to, čo má robiť konkrétne, praktické prevedenie vyplýva z toho, čo sa deje v reálnej situácii.
Provizórnou radou je nedávať psov do ohrady spoločne bez dohľadu a potom v konkrétnej situácii, kedy k problému dochádza, zasiahnuť primerane. A zmeniť u psov zvyky v komunikácii na základe toho, čo ich spúšťa.
Voda z hadice ich možno preruší, ale pravidlá nenastaví.

Eva216 prosím nauč ma plávať, napíš mi sem postup, sedím tu v kresle a čakám, do Michaloviec prísť nemôžem, je to ďaleko a pomaly nás zatápa, vodu už máme po kolená, ale do večera bude nad hlavu. Asi do takej pozície si to postavila, ak ma chápeš....

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 11:44 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
rea píše:
Provizórnou radou je nedávať psov do ohrady spoločne bez dohľadu a potom v konkrétnej situácii, kedy k problému dochádza, zasiahnuť primerane. A zmeniť u psov zvyky v komunikácii na základe toho, čo ich spúšťa.
Voda z hadice ich možno preruší, ale pravidlá nenastaví.


Jako nastavovat pravidla v době, kdy se perou a já nevím jak je rozehnat, jde docela těžko..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 11:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Dorotka súhlasím, ale rozháňanie nie je riešením, riešenie je urobiť to tak, aby psi boli spolu a ku konfliktom neprichádzalo.
Pokiaľ mám radiť, ako ich rozohnať, tak radšej poradím, nech ich oddelí natrvalo a je pokoj. Už je na Eve, či to riešiť naozaj chce, alebo sa dá na provizóriá.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 12:14 
Ono to možno znie, že iba čakám, že sa to samo spraví........... snažim sa to riešiť, skúšam rôzne veci, chvíľu to pomôže, ale potom je to tu zase...
V článkoch som sa dočitala o ráznom zasiahnutí a potrestaní, čo sa tým konkretne myslí....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 12:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
eva216 píše:
Ono to možno znie, že iba čakám, že sa to samo spraví........... snažim sa to riešiť, skúšam rôzne veci, chvíľu to pomôže, ale potom je to tu zase...


Práve preto, že len skúšaš, sa to vracia. Neviem, čo všetko skúšaš, ale s veľkou pravdepodobnosťou len riešiš dôsledky.

eva216 píše:
V článkoch som sa dočitala o ráznom zasiahnutí a potrestaní, čo sa tým konkretne myslí....


Konkrétne to, čo je účinné na konkrétneho jedinca, škála je široká, citlivý pes s rešpektom voči majiteľovi reaguje už na pohľad alebo oslovenie, bezohľadný nevychovanec ignoruje čokoľvek zo strany majiteľa a ide si po svojom. Nikto tu nevie, ako sú na tom tvoji psi a pretože tá primeranosť je kľúčová, čo tak zdvihnúť telefón a Rudovi aspoň zavolať?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 13:11 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Eva Štemberová píše:
Oba naučte (zvlášť) přivolání, odvolání, odložení, odeslání na místo....


to zni rozumne, jen bych mel par dotazu, protoze mi nejsou nektere detaily jasne.

1) jak dlouho myslis, ze muze trvat naucit privolani natolik spolehlive, aby zabralo na psy, kteri se do sebe chteji pustit nebo uz pustili?

2) nebylo by jednodussi pouzit jeden se rvackou nekompatibilni povel pro oba najednou? pokud jsou ti psi vzruseni a uz uz se chystaji do boje, nemuselo by volani jednoho a nasledne odvolani druheho dopadnout dobre - prece jen psi jsou docela rychli. takove "lehni" by tento problem vyresilo - ale zase je tu problem viz. bod (1).

3) predpokladejme, ze psi maji dobre zvladnuty povel, ktery jim ma zabranit ve rvacce - v jakem momentu by slecna eva216 mela tyto povely vydavat? a jak casto?

eva216 píše:
Dobrý deň prajem,
prečítala som si všetky články.. ako mám postupovať, aby som nemarobila ešte viac škody. .


na vas problem se rvackami, kdyz jsou spolu zavreni existuje jednoduche reseni. nezavirejte je spolecne. postavte jim kotce, jestli je nemaji, a zavirejte je kazdeho zvlast. to je to nejjednodussi a nejucinejsi reseni. kazda jejich rvacka problemy mezi nima prohlubuje - urcite stoji za to, zacit pracovat na jejich chovani, ale pokud nejdrive nevytvorite prostredi, ktere vam umozni byt s nima v pohode, tak se obavam, ze nevyresite nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 13:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
argosek píše:
na vas problem se rvackami, kdyz jsou spolu zavreni existuje jednoduche reseni. nezavirejte je spolecne. postavte jim kotce, jestli je nemaji, a zavirejte je kazdeho zvlast. to je to nejjednodussi a nejucinejsi reseni. kazda jejich rvacka problemy mezi nima prohlubuje - urcite stoji za to, zacit pracovat na jejich chovani, ale pokud nejdrive nevytvorite prostredi, ktere vam umozni byt s nima v pohode, tak se obavam, ze nevyresite nic.


Toto je len časť riešenia. Takisto treba počítať s tým, že tie vypäté situácie treba pripustiť, tak, aby psi v dosahu boli a aby bola možnosť riešiť ich inak, ako psi zvykli. Oddelené zatváranie v kotcoch spôsobuje to, že medzi psami situácia hustne a dôsledkom môže byť, že ich z tých kotcov viac spoločne nevypustia, pretože zas nebude známe, ako zasiahnuť.
Bohužiaľ pri odporučení oddelenia zvierat pri tomto to aj často skončí, samozrejme záleží na tom, ako sa k tomu ďalej postaví majiteľ. Sebaovládanie, ovládateľnosť a komunikáciu si psi sami od seba v kotcoch neosvoja. Rešpekt k majiteľovi a jeho pravidlám tiež nie. Takisto, ako majiteľku nikto nenaučí v poradni, ako to naučiť tých psov.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2009 13:37 
Prosím o radu. Čtrnáctiměsíční ridgeback Wolf, asi tři měsíce se rve se psy. Začalo to poté, co se dobýval za háravou fenkou do restaurace v parku, její přiopilý páníček Wolfa vzal a vyhodil ho ven. Bohužel na ostatní psy. Strhla se rvačka, kdy Wolf pokousal vlastního bráchu. Já jsem tomu nedokázala zabránit, protože jsem v té doby byla ještě velmi naivní a nikdy by mně nenapadlo, že ten s láskou vychovávaný někdy po někom vyjede. Bohužel než jsem ho stačila chytit, bylo po všem. Teď jen stačí, aby na něj nějaký pes zavrčel a hned po něm jde. Má ale tři kamarády, ridgebacka, tosa inu a labradora, se kterými si v pohodě hraje. Fenky jsou v pohodě, ale za těmi je zas schopný mi zdrhnout přes půl parku. Nemáme úplně zvládnuté přivolání, v klidu a o samotě přijde, ale když je okolo víc vzruchů, musím dost zvýšit hlas a když jde kolem fenka, jako bych nebyla. Pořídila jsem mu hlati ohlávku, jde na ní jak beránek, ale pak když je opět jen na vodítku, občas tahá. Když je na volno, nosí košík. Nevím, jak jeho agresi potlačit a když už k ní dojde, jak jí trestat. Na povalení na záda nebo ostrý pohled zblízka do očí reaguje jen dočasně a pak mi přijde, že o to větší lumpárnu udělá, aby se mi pomstil. Potřebuju ho každý den vyběhat, ale jak, když je nezvladatelný. Díky za jakýkoli postřeh.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 09:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle je na celkovou změnu přístupu ke psu. V prvé řadě bych se věnoval jeho ovladatenosti na jediný povel. Základní postup je na stránce přivolání. Pokud s tím chcete pomoci konkrétně, pak je to na osobní setkání.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 26. srp. 2009 11:36 
Určitě se k vám objednáme. teď už vyjíždí po jakémkoli psu (feně ne), nemusí ani vrčet
.
koukám, že tuto sobotu je free. mohli bychom s Wolfíkem přijet? já se k vám ve všední den bohužel nedostanu. pes bude mít samozřejmě košík


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 12:28 
chci vám, pane Desenský, moc poděkovat za rady z fríčka. dost důležitých věcí mi došlo. den poté jsme byli s Wolfem poprvé na stopovačce a už dlouho jsem si procházku tak neužila. protože jsem si na 15m stopovačce udělala 2 poutka (uprostřed a na konci), z nichž to zadní držím v ruce, věděla jsem, že pes neuteče a do rvačky se nedostane. byla jsem prostě v pohodě, ne stres jako vždycky. Wolf to zřejmě vycítil a když si zvyknul, že ho ovládám, stal se z něj beránek. Nutím ho reagovat na první povel (s přitahováním stopovačky 100% úspěch). když si nejsem jistá, jestli poslechne a nemám ho jak donutit, povel mu nedávám, abych nezkazila předchozí práci. po Ke mně ho nechávám chvíli sedět a nikdy ho nenechám z povelu odejít.
když mi RD řekl, že Wolf je agresivní ze strachu, a tak brání smečku místo nás, došlo mi to. On asi zjistil, že jeho páníčkové jsou slaboši, protože nejsou důslední a nevynutí si splnění povelu napoprvé, někdy vůbec a jsou ve stresu (bojí se, co zas to 43kilové hovádko provede :shock: ). a tak si řekl, že tedy musí být ochráncem smečky on a začal vyjíždět na psy. už chápu, proč je základem přivolání na první povel - kromě toho, že pes přijde, získá k nám taky respekt a přestane preventivně útočit. uvažuju správně, nebo jsem to překombinovala?
psům se zatím víceméně vyhýbáme, dokud Wolfa úplně nezvládneme. když už po někom vyjede, dělám si z něj srandu a stáčím ho k sobě, jak mi poradil RD.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 12:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nesouhlasím s jedním, nevyhybejte se psům. Naopak 8) :twisted: A pamatujte, prověšené vodítko je základ

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 12:45 
na to pamatuju. nevyhýbám se jim úplně, spíš se snažím kousek poodejít a jít mezi cizím psem a tím mým a mluvit na něj, že tam je pejsek a o co jde, aby se nebál. a jinak myslíte, že jsem to pochopila správně? a můžete mi prosím ještě poradit, jak sem nahrát fotku? :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 12:46 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
Evi, spomínaš prevesené vodítko...ten môj zázrak začína riešiť psov....aj tých okolo ktorých sme prechádzali bez povšimnutia aj keď oni za plotom štekali. Vyzerá to tak ako by si zrazu všimol, že tam sú a má potrebu ich riešiť....Takže prevesené vodítko je minulosťou. Nereaguje ani na mňa, ako by som tam nebola....Snažím sa upútať jeho pozornosť ale je to problém...Neviem kde robím chybu. ..Nechápem to. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 12:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jak vložit fotku je v technických info podrobně popsané :wink: Jinak si myslím, žes´to pochopila správně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 13:19 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Eva Štemberová píše:
Nesouhlasím s jedním, nevyhybejte se psům. Naopak 8) :twisted: A pamatujte, prověšené vodítko je základ


Nevím, jestli jsem to dělala správně, ale když jsme začínali s Břeťulou "úřadovat", poté, co jsem viděla jak zbaběle a zběsile napadá psy většinou zezadu, kdy ten druhý pes absolutně nic netušil, tak jsme začali trenovat prověšené vodítko a ignorace všech psů, tedy i těch, o kterých jsem věděla, že bude dobrej. Prostě jsme potkali psa a bylo mi jedno, jestli je můj pes k němu přátelský či není - u obu se musel chovat stejně - spořádaně jít vedle mě a psa si nevšímat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rvačky mezi dvěma psy
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 13:36 
a jak jste toho dosáhla, že si psa nevšímal? ten můj si zatím všímá a mě nezbývá, než korigovat, jak reaguje


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!