Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní bázlivka?
PříspěvekNapsal: sob 15. pro. 2012 13:21 
Offline

Registrován: stř 12. zář. 2012 15:31
Příspěvky: 2
Bydliště: České Budějovice
Mam fenu NO, 2 roky. Bázlivá, chodíme od malinka na procházky s dalšíma ovčákama, fena 4 roky a pes 2 roky, jenže s tou fenkou se pořád popichujou. Moje na ní vrčí jako by ji chtěla vyzvat ke hře ale starší se nechce a tak jí vždycky ,,zvalchuje,, pod sebe. Obě mají košíky, radši. Jenže ta moje na ní doráží pořád a pořád. Nevim jak jí to odnaučit, mlátit jí nechci, kvůli povaze a ani to nezabírá a na povel nesmíš nereaguje. Poslední dobou,taky víc vyjíždí na ostatní psy na cvičáku i štěňata, který si jí chcou jen očuchat, hned cení, vrčí a kouše. Přečetla jsem si tady, že si musim stoupnout před psa, abych zabránila tomu druhýmu v napadnutí. Nikdy sem to neudělala a proto si možná moje myslí že se musí bránit před všema, pořád a sama. Ale jak jí ochránit když jsou několik metrů ode mě?
Děkuju za pomoc M


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní bázlivka?
PříspěvekNapsal: sob 15. pro. 2012 15:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když si to shrnete, vy necháváte svou bázlivou fenku zvalchovat od jiné feny pod sebe? A místo abyste jí ukázala, že se nemá čeho bát a účinně jí ochránila, řídila chování svojí fenky i té druhé, když to nedělá její majitelka, a navedla jí na správné chování křičíte zákazové povely? Tím jí ničemu nenaučíte. Je třeba jí ukázat, jak se má chovat, že se nemá čeho bát, že je pro ní panička oporou, že panička umí vyřešit situaci a ani ve nejhořším snu by neuvažovala o mlácení psa, největší ostudě psovoda. Proč byste o tom jen uvažovala, když to není chyba vaší fenky, ale vaše? Na ty jiné psy na cvičáku jí naučte reagovat pohodově, klidně, projděte si tuto poradnu a hledejte, jak se seznamuje pes se psem stylem hlava - zadek, jak u toho postupovat. Určitě neštěkejte zákazy a neškubejte se psem na obojku, jak se to bohužel na cvičákách učí. Sama vidíte, kam tento postup vede. Nejlepší by bylo nechat si to ukázat na nějaké free sobotě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní bázlivka?
PříspěvekNapsal: sob 15. pro. 2012 17:15 
Offline

Registrován: stř 12. zář. 2012 15:31
Příspěvky: 2
Bydliště: České Budějovice
Děkuju.
Snažíme se je vždy co nejrychleji odtrhnout ale protože jsou většinou dál od nás, chvíli to trvá.
Na cvičáku chodíme většinou na volno, když jí mam na vodítku a přijde pes, podělává ještě víc. Jindy si s ostatníma hrála, teď na ně vrčí ale nikdo jí nic neudělal. Když začne cenit nebo vrčet, snažim se jí upotat třeba míčkem a jdeme si hrát kousek dál. Za obojek neškubu, nemám to ráda a o ostnáčích, které navrhují na cvičáku nemluvím.
Ještě jednou děkuju za radu, o sobotách jsem už přemýšlela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní bázlivka?
PříspěvekNapsal: pon 17. pro. 2012 15:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Sára-Míša píše:
Jindy si s ostatníma hrála, teď na ně vrčí ale nikdo jí nic neudělal. Když začne cenit nebo vrčet, snažim se jí upotat třeba míčkem a jdeme si hrát kousek dál. Za obojek neškubu, nemám to ráda a o ostnáčích, které navrhují na cvičáku nemluvím.
Jakto že "jí nikdo nic neudělal", když ji systematicky necháváte valchovat jinou fenou? Určitě bych s tou fenou přestala venčit, protože jste ji tím naučili pravej opak, než jste asi chtěli: že ostatní psi jsou potenciální nebezpečí a že na paničku se moc spolehnout nemůže.
Na cvičák určitě choďte, ale jen pokud je tam pohodová atmosféra. S tím míčkem mi to přijde špatně. Ona se cítí nepříjemně v kontaktu se psem, tak zavrčí a vy reagujete tím, že tu pro ni nepříjemnou situaci ukončíte a nabídnete jí míček. Tím ji vlastně odměňujete za vrčení a utvrzujete ji v tom chování. Místo, abyste jí ukázala, že není důvod se bát. Mně se třeba osvědčilo s mou fenou takové situace "rozchodit" tj. nestát na jednom místě, ale jak vidím, že čuba začíná nabírat, tak se dát do pohybu (ale ani směrem ke psovi ani pryč od něj). Ale na každýho psa platí něco jinýho (a samozřejmě musíte mít jistotu, že druhý pes jí neskočí na záda).

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!