Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní fena
PříspěvekNapsal: pát 06. zář. 2013 12:12 
Offline

Registrován: pon 11. bře. 2013 15:54
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Dobrý den pane Desenský,
mám dvě fenky yorkshire terrier a ta jedna je čím dál tím víc agresivnější vůči té druhé - starší. Začalo to v lednu, kdy porodila štěňata (chtěla bych říct, že při nakrytí jsem jí doslova musela nechat "znásilnit", protože prostě nechtěla, ale chovatelka od psa říkala, že poprvé se musí držet), porod proběhl v pořádku, jen jedno štěně jsem jí pomáhala vytáhnout, jelikož se pořád vracelo dovnitř, ale opět s veterinářem na telefonu, takže předpokládám, že se nic nepokazilo. Od té doby ale druhou fenku nenechá v klidu, už jí i roztrhala krk, kde měla díru na dva prsty, v létě byl chvíli klid a před dvěma týdny, kdy začala hárat opět začala útočit a ještě ve větší intenzitě, neustále jí pozoruje útočícím pohledem a pronásleduje na každém kroku. Vždy má úplně nepříčetný výraz v očích a vrhá se na ní i když spí jako dnes ve tři hodiny ráno jí začala trhat... Vždycky jí musím chytit za ocas a lomcovat s ní dokud jí nepustí, nepomáhá studená voda, bytí, nic. Čím víc dostane tím víc je agresivnější. Už jsem rozhodlá i pro utracení, protože mi přijde jako smyslů zbavená, ale ráda bych jí dala ještě šanci, jen nevím co se děje. Také se začala ve velké míře vyprazdňovat po bytě a to doslova všude i v posteli. Můžete mi prosím poradit co s ní mám dělat? Ke mně ani k nikomu z lidí si nic nedovolí. Ještě bych chtěla dodat, že mám dvouletého syna a napadlo mě jestli se třeba do teď nevyrovnala s jeho narozením.... ? Děkuji za každou radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní fena
PříspěvekNapsal: ned 08. zář. 2013 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Pokazilo se toho dost. Tím násilným krytím. Byla bych agresivní taky, kdyby mě někdo znásilnil. Ona o krytí nestála, neměli jste na ni tlačit. Kolik jí je let?

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní fena
PříspěvekNapsal: ned 08. zář. 2013 12:27 
Offline

Registrován: pon 11. bře. 2013 15:54
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Taky se mi to moc nelíbilo, ale chovatelka od psa prostě radila, že se musí přidržet. Napadlo mě ještě zda i u psů existuje homosexualita? Přijde mi, že vůbec nemá pudy na psy a psi o ní ani nemají zájem, i když nyní hárá. Jsou jí 4 roky, ta druhá je starší o 10 měsíců a podstatně klidnější, ani jí neprovokuje, přesto jí neustále napadá, pořád kňourá jako když má nějakou úzkost..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní fena
PříspěvekNapsal: ned 08. zář. 2013 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Na tohle se nedá skoro slušně reagovat, bohužel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní fena
PříspěvekNapsal: ned 08. zář. 2013 12:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Bohužel, tím znásilněním jste to totálně po* (omlouvám se, ale musíte si být vědoma, že je to vážné). No, víte to, nedá se to vrátit, snad jste poučena. Teď jde o fenky. Utratit rozhodně ne. Zavolejte Rudovi a domluvte si osobní konzultaci. Máte doma problém s velkým "P" a to se po internetu nevyřeší. Té čubině bylo ublíženo, hodně ublíženo. I kdyby měla jít k někomu, u koho by byla jedináček, zaslouží si nápravu, jak jen to pujde.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní fena
PříspěvekNapsal: ned 08. zář. 2013 13:40 
Offline

Registrován: pon 11. bře. 2013 15:54
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Mě to opravdu mrzí, vždyť ty holky jsou pro mě členové rodiny a trhalo by mi srdce dát jednu pryč. Ale předpokládala jsem, že ta chovatelka (chová yorky 20 let) má zkušenosti a ví... Když jsem říkala, že se na ta štěňata vykašleme, tak i přesto jí držela silněji, aby na ní pes mohl, že se to tak musí, kor když je tak hysterická. Nejdřív jsem si myslela, že se snaží být vůdce smečky, jelikož to začalo asi až dva měsíce po porodu, veterináři říkali, že jí mám nechat čas na srovnání hormonů a přejde to, ale když dnes vidím jak se to jen zhoršuje, tak je mi do pláče. Hned zítra budu kontaktovat pana Desenského a uvidím, zda je možná náprava. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní fena
PříspěvekNapsal: ned 08. zář. 2013 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Některé feny nechtějí zabřeznout, většinou k tomu mají důvod, třeba zdravotní nebo jiný. Vy jste šla proti její vůli, proti přírodním principům, to není zadarmo. Ale to už víte. Majitelka psa chtěla především svoje peníze za krytí a taky aby neutrpěla její "čest". Na takové věci se příště vykašlete, vidíte, kam vedou. Možná byste mohla fenku někomu darovat, kdo bude mít její důvěru. Vy ji nemáte, vy jste ji zradila, přestože jste měla být především její oporou, a když nechtěla, měla jste majitelku krycího psa s podobně hloupými nápady odmítnout. A příště, než se zase poženete do průšvihu z neznalosti, zkuste trošku studovat.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní fena
PříspěvekNapsal: ned 08. zář. 2013 18:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzka M píše:
Možná byste mohla fenku někomu darovat, kdo bude mít její důvěru. Vy ji nemáte, vy jste ji zradila, ...

Ale třeba se podaří získat další šanci ... naděje je vždycky.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní fena
PříspěvekNapsal: ned 08. zář. 2013 18:40 
Offline

Registrován: pon 11. bře. 2013 15:54
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Hned zítra zavolám panu Desenskému a doufám, že ještě půjde napravit co jsem pokazila. Opravdu bych jí nerada dala pryč :( . Ale dnes už jí napadla i venku a měla jsem co dělat, abych je rozdělila, přitom kousla i mně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní fena
PříspěvekNapsal: ned 08. zář. 2013 19:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
košík, couračka a klid :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!