Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:24
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mě sedí lehání i u tohohle... chce to vyzkoušet. V každém případě je potřeba psu určit co má dělat, pomoct mu se splněním a trvat na tom a rozhodně jej přitom nenechat napadnout. Plně zodpovídáš za to že když pes dělá co má, nemůže se mu nic stát!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp. 2010 19:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. srp. 2010 16:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov
Dneska na procházce proti nám vyběhl dalmatin bez majtele, docela ve mě hrklo ale snažila jsem se zachovat klid. Sany sem si posadila bokem za sebe a psovi řikala ať jde pryč, ale stejně přišel blíž a chtěl si jí očichat ale ona už vrčela, takže sem se otáčela tak ať je pořád za mnou a vždy ji klidně řekla ať si sedne, pes to nakonec vzdal a já si jí vzala k noze a šli sme a pak sem jí s úsměvem pochválila v tom smyslu že je šikovná a že vidí že je to v pohodě, že se nemá bát - takovým klidným veselým tonem a už se za ním ani neotočila. Poprvé ani tolik nevyšilovala jako jindy. Nevím zda sem se zachovala uplně správně, ale netušila jsem co můžu od toho psa čekat, proto jsem nedovolila žádné očichávání, spíš jsem ji chtěla ukázat že to má nechat na mě a nemusí se bránit, že ji se mnou nic nehrozí. Snad to pochopila. Co bych měla dělat příště když potkám psa bez majitele?
A asi o 10 minut později za náma vyběhl další ale malý pes, šel za náma a chtěl jí čichat zadek tak z povzdálí a ona se jen otočila a pak se podívala na mě, já ji řekla že je to dobrý a šly jsme v pohodě dál, ale zase na druhou stranu z malých psů si většinou nic neděla, ale potěšila mě že byla v pohodě.

_________________
Katka + Sany
http://sanypes.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp. 2010 20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Katko, já třeba cizí psy bez majitele nebo sice s majitelem ale dorážející zásadně odhánim, protože Zorro vrkne a pes, i když tam nešel s timhle úmyslem, se do něj rád pustí. Svýho psa mám za sebou a tomu druhýmu nedovolim se k mýmu přiblížit, furt ho mám před sebou. A když je protivnej a doráží, tak po něm klidně něco hodim, nebo nasr-ně vykročim proti němu, většina psů odejde... Nechci riskovat rvačku, kdybych měla kamarádskýho psa, dělala bych to třeba jinak...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp. 2010 20:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Ono mít psa a fenku je kapku rozdíl, co se týká reakcí psa bez majitele...většina psů samců se do čuby neotočí, když na něj vrkne..ale člověk nikdy neví...
Já mám čubinu a i když se to snažím jistit, protože je ta moje extrémně voňavá netýkavka, tak mi to taky párkrát ujelo a ona si na psa houkla, ale žádný ze samců mi do ní ještě nešel....ťuk 'tuk..

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp. 2010 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Žanyn píše:
...většina psů samců se do čuby neotočí, když na něj vrkne..ale člověk nikdy neví...


To je právě to... člověk nikdy neví... je fakt, že třeba fenky k nám pouštim vždycky, pokud se chtěj kámošit, psy ale ne... na druhou stranu třeba Zorro na Vlčárech, jak byl ze všeho nervní, taky půl hodiny vrkal na tu poseronku krásnou, co tam Ruda měl... než chudák zjistil, že je to fenka, pak by za ní naopak furt lez :)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp. 2010 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Chuděrka zmatenej :D

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp. 2010 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. srp. 2010 16:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov
Jo já taky měla tu svou za sebou a cizího psa jsem si držela před sebou ať mi k ní nejde a odhaněla jsem ho. Sice nevypadal že by chtěl utočit ale jak píšete,člověk nikdy neví a když mám fenku která na všechny větší a stejně velké psy hned utočí tak by se do ní mohl pustit i ten cizí a potom by se mi špatně ji odnaučovala ta její agrese, kdyby jí nějaký ublížil a já ji neubránila, nevěřila by mi že je se mnou v bezpečí a nemusí nic řešit sama. Takhle aspoň poznala že to má nechat na mě a bude vše OK. Ani nevím jestli to byla fena nebo pes, ale jí je to jedno, vždy se vrhá na jakéhokoliv většího psa či fenu, jen jeden z 20 ji nevadí. Takže v takovéhle situaci jsem se zachovala správně? Ať vím co a jak příště...

_________________
Katka + Sany
http://sanypes.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pon 11. čer. 2012 17:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. lis. 2010 13:01
Příspěvky: 9
Bydliště: Boskovice
..dobrý den, mám labradora, nedávno mu byli dva roky, nikdy se s nikým nerval, ke psům chodil s resperkem a na vodítku občas zavrčel, žije s dalšími dvěma psy ale v den jeho druhých narozenin ho jeden bezduvodne napadl a od té doby vrčí na každého psa kterého nezná!!!..kvůli harani fen z okolí jsem se rozhodla, že ho vykastruji, myslíte, že to pomůže i na tu agresi?..

_________________
Usmev ma dve vyhody:...plodí dalsi usmevy.A navic dokaze nas... tolik lidi, ze stoji za to se usmat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2012 05:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hewinka píše:
kvůli harani fen z okolí jsem se rozhodla, že ho vykastruji
Chudák. Ještě že mě nikdo nepřipraví o příslušný orgán jenom proto, že jsou kolem mne samé hezké holky. Mám tady v průměru kolem dvaceti psů včetně fen. V době hárání mám fenky na jedné straně plotu, psi jsou z druhé strany plotu a jelikož mám psy vychované, není ani jeden zdejší pes kastrovaný. Kastrace je chirurgický zákrok, který není bez následků, proto mám psy raději kompletní.
Citace:
, myslíte, že to pomůže i na tu agresi?..

Ne, ani nemůže. Úpravu myšlení psa je nutno provést v hlavě, ne v pohlavních orgánech. Pokud vím, kastrace není funkční prvek výchovy, jinak bychom neměli věznice, ale kastrační programy trestanců. Agrese u vašeho labíka má zdroj ve strachu po napadení jiným psem, na toto téma je tu samostatné vlákno v této Psí poradně. Když se bude vaše dítě bát pavouků, protože po něm kdysi nějaký lezl a začne je nemilosrdně zabíjet, také jej necháte vykastrovat? ...
I na toto téma je tu samostatné vlákno.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2012 09:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. lis. 2010 13:01
Příspěvky: 9
Bydliště: Boskovice
..ještě stále to (kastraci) zvažuji, snažím se psa drzet dal od ostatnich, ale byl zvyklí být na volno, protoze nikdy nic nedelal!!..ten pes který ho pokousal, kousnul omylem i me, ale ted jsou opet kamaradi, hrají si a jako by se nic nestalo.. Psi které zná tak ikdyz ho otravují, stekají na nej a podobne, tak si jich nevsima, nebo si jde teda hrat.. Ale jak nekoho nezná, neví co od nej cekat, tak vrčí a pokud pes jen štekne, jde se rvát.. ](*,) .. :prayer:

_________________
Usmev ma dve vyhody:...plodí dalsi usmevy.A navic dokaze nas... tolik lidi, ze stoji za to se usmat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2012 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. pro. 2009 20:15
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha / Čtyřkoly
Hewinka píše:
..dobrý den, mám labradora, nedávno mu byli dva roky, nikdy se s nikým nerval, ke psům chodil s resperkem a na vodítku občas zavrčel, žije s dalšími dvěma psy ale v den jeho druhých narozenin ho jeden bezduvodne napadl a od té doby vrčí na každého psa kterého nezná!!!..kvůli harani fen z okolí jsem se rozhodla, že ho vykastruji, myslíte, že to pomůže i na tu agresi?..

Hewinko, z osobní zkušenosti, můj plašan byl po napadení v 10 měsících taky nervák vyjížděcí na cokoliv čtyřnohého a chlupatého, co viděl byť přes louku.
Pomohlo košík + co nejvíc mezi pohodové psy a i tak nám to nějakou chvilku trvalo (a občas musím krotit i teď, ale pracujeme na tom).
Pokud bude teď vykastrovaný, tak za ním naopak samci hodně polezou a co myslíš, jak se s tím bude umět vypořádat?
Taky vezmi v úvahu, že někteří psy/feny na kastráty útočí jako na něco divného a nepřirozeného, což je to poslední, co teď potřebujete. Jestli uvažuješ o kastraci, tak ho nejdřív zbav strachu a pak si důkladně projdi všechny dostupné informace, než se rozhodneš.
Když v okolí nějaká fenka hárá, dohodni si alespoň krátké společné venčení (s jištěním), ideální na malé pocvičení poslušnosti :mrgreen: A čím víc se dostane mezi háravky, tím se bude (časem) líp ovládat.
Mimochodem, co děláte tenhle víkend? Nedostanete se na fríčko? :wink:
Držím palce.

_________________
http://psikusy-pokusy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2012 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. lis. 2010 13:01
Příspěvky: 9
Bydliště: Boskovice
..fríčko?..kdy a kde je najdu?.. :dontknow: .. Dekuji za radu, my bydlime na vesnici a potkavame dokola porad jen stejne psi, s pulkou je obrovskej kamarad..a uz z dalky kdyz se vidime, poustime je z voditek..:).. Ma kamarada i bernaka a ten je sakra otravnej, steka skace po nem, kouse ho, nenecha ho odejit ani na krok a on mu nic neudela!!!.. Cim je pes mensi tim vic si dovolí.. :grr: .. Kdyz jdeme kolem plotu kde steka psik, mam ho u nohy dal od plotu a rikam durazne NE!!!..az kdyz se prestane jezit a knourat tak ho pochvalim.. Co se tyce haravek, pesan mi zacal za nima utikat, je zvyklej byt celej den na zahrade a 2-3 prochazky.., ale jak zacne nekde harat fenka okamzite mi rozkouse plot a je u nich!!!..a ja ho nechci porad zavirat do kotce.. :cry: .. Nejsem zrovna nejaka zkusena a je to muj prvni pes, nedokazu ho proste naucit, ze ma kaslat na pudy.. :laughing7:

_________________
Usmev ma dve vyhody:...plodí dalsi usmevy.A navic dokaze nas... tolik lidi, ze stoji za to se usmat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2012 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Zatímco k normálnímu psu ostatní většinou jen čichnou "nazdar, kterej ty seš?" a jdou dál, kastráta důkladně zkoumají, mnozí se ho pokoušejí nakrývat, párkrát za náma cizí pes i zdrhnul "ona vám hárá, ne?" :roll: . Opravdu myslíš že je to zrovna to co potřebujete?
Jeho povahu to k lepšímu rozhodně nezmění. Ostatně nechali jste ho napadnout, tudíž nevrčí z agrese nebo proto že dospěl, ale protože nejlepší obrana je útok, tedy "jsem strašně zlej, vůbec mě nezkoušej kousnout".
Důsledně chránit jeho před napadnutím, stejně důsledně jemu nedovolit napadat, určit co má dělat a trvat na tom. Naučit základní psí násobilku, především netahání na vodítku. Každá dobrá zkušenost se počítá a až znovu získá pocit že se nemusí bránit sám, bude to lepší. Kastrací ho v lepším případě zazdíte v tom v čem je, v horším se přidají mnohem větší problémy.
Navíc je to sice individuální, ale zrovna u kastrovaného labradora bych se bála agrese kvůli žrádlu. Mě se z normální bíglí popelnice kastrací stal magor co je za piškot schopný kousnout do krve, skočit z okna,... prostě nevnímá. A to mi předtím byl schopný piškot přiaportovat a běžně za odměny cvičil (to už nelze, nevnímá povely).

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2012 20:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Hewinka uniklo ti pár detailov. Jedným je tlačítko Hledat na hornej lište každej stránky poradne, kde nájdeš fríčka, témy o kastrácii a veľa ďalších užitočných vecí. Zorientuješ sa ľahšie, ak si prečítaš registračné podmienky poradne.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2012 22:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. lis. 2010 13:01
Příspěvky: 9
Bydliště: Boskovice
..to me se prave ho pokousi nekteri nakryvat ikdyz neni kastrovanej.. A slovo nechali jste ho napadnout?..ja ho branila a proto mam pokousanou ruku i ja.. =; .. Vzdycky jsem ho pred ostatnima branila a kdyz si s nim chce nekdo hrat a mu se to nelibi, jde se zamnou schovat.., vleze si za me jen kouka mezi nohama, jestli uz muze.. Nehorsi je to s nim prave na voditku a taky podle toho jak kterej pes mu sedne..:-/.. Potrebuji ho naucit, aby prosel kolem psa a ani si jej nevsimnul!!!.., drzim si ho u tela, dam ho sednout, ale on se porad snazi knourat a chce za nim jit.. :( .. No snad to casem pochopi, co po nem vlastne chci.. Nekdy si beru treba kus masa a snazim se aby vnimal me a ten pamlsek a ne psa!!.. No prave u kastrace clovek nikdy nevi, nekteri jsou lepsi a nekteri naopak horsi.. Dekuji Vam za rady.. :prayer:

_________________
Usmev ma dve vyhody:...plodí dalsi usmevy.A navic dokaze nas... tolik lidi, ze stoji za to se usmat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 10:57 
Offline

Registrován: úte 07. srp. 2012 13:14
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den, máme asi měsíc 6,5 letého černého křížence labradora s dobrmanem, dědictví po smrti otce.
Pes vyrůstal na vesnici převážně v kotci, pouze ráno a večer byl vypuštěn mimo oplocený pozemek. Měl tak možnost volného pohybu po vesnici, vinohradu a lese, neměl žádnou výchovu a vracel se za 2 - 3 hodiny podle vlastního uvážení. Nereagoval na přivolání ani na jiný povel. Dělal si prostě co chtěl. Nyní jej učíme základní povely, na které rád reaguje, ale problém skoro vždy nastane, pukud se objeví jiný pes. Přestává nás vnímat a žene se za jiným psem, a ten pokud se mu nepodřídí, je napaden. Je velmi dominantní ale také se poměrně rychle učí. Poraďte jak postupovat, abychom jeho občasnou agresivitu či neposlušnost postupně odstranili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 09:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Napsal jsem tři knihy, jsou na pokračování a jsou v nich všechny odpovědi na tyto i další otázky. Pracuji s podobnými psy denně, proto jsem do knih napsal to, co je nejdůležitější pro jejich zvládnutí a mnohem více.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!