Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:24
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. pro. 2006 12:55
Příspěvky: 11
Bydliště: bratislava
sa mi to stalo predvcerom, ked som sa vracala so zojkou domov, v uzkej ulicke medzi zahradami sa oproti nam zjavil velky samec aziata, bez obojku, nikde nikoho, zojke som spitla nech ide za mna, utiect nebolo kde, vedela som co je zac, strazil rozostavany barak jednemu typkovi nedaleko nas, tak som sla dalej, snazila som sa mu nevenovat pozornost a cely cas som si v hlave omielala chcem prejst, nic ti neurobime, ked sme uz boli na urovni jeho papule, tak zrazu sklopil usi a natocil hlavu nabok, dal nam priestor, ale co som si nevsimla, ze sa v lese k nam pripojila nasa tehotna sibirska macka, tak to mi uz praskli nervicky a zakricala som na nu, odskocila a zacala pred nim utekat, este ze bol taky tarbavy :) ked som dosla k branicke, tak sa mi uplne rozklepali kolena, keby som miesto zojky, ktora sa tvarila, ze vobec neexistuje mala so sebou mojho psieho nevyrovnaneho hormona, tak to by bol iny pruser, ked som sa potom bavila s majitelom, ktoremu sa tento psicek vytratil z pozemku, mi vravel, ze ho ma od malicka a je vpohode, mno este ze tak, ale predsalen citat z webu jednej chovnej stanice: "Bol som až prekvapenýs akou ohľaduplnosťou sa k deťom správali. Jedno je však isté, k cudzím a dospelým ľuďom sa správajú úplne inak, taktiež sa inak správajú v noci ako cez deň a za prítomnosti majiteľa a bez neho. Každopádne ten, kto sa pre toto plemeno rozhodne, by mal byť zodpovedným človekom s vedomím si následkov nesprávneho zaobchádzania." ... mno jo ta zodpovednost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: SAO
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 11:20 
Dobrý den,
ráda bych se trošičku zastala SAO a Kavkazáků - jsou to pastevečtí psi a chápu, že je to pohroma, když se dostanou do rukou lidí, kteří si je pořídí jen pro parádu nebo se jich sami bojí. A pak, potkat takového psíka, to by se ve mně krve nedořezal. Sama mám středoasiata Ivánka - a vše je ve výchově (ano, má své manýry - pěkně jsem ho rozcapila a udělala několik chyb ve výchově - bojí se petard, někdy má až moc obranářské pudy, ale nikdy se neotočil proti mně), ale co se týká socializace - musí mít kontakt s lidmi a psy už odmalička. Také vím, že se chová jinak uvázaný (hlídá stejně propisku jako dům) a také poznám typy lidí, ke kterým by se mohl tak či onak zachovat - a vůbec nejhorší je, že vycítí povahu jednotlivce -to samé platí i u psů - některé snese, od některých se nechá i "vyštěkat" a u jiných cítí potřebu dokázat svou nadřazenost. A proto se raději dominantním typům druhých pejsků vyhýbám (to by mělo platit i pro majitele malých psů - někdy nás přímo provokují).
Pokud vím, že jde o druhého jedince také dominantního, nevytahuju se se SAO, ale také páníčka raději obejdu. Nechci se teď zastávat velkých psů, ale leckdy se nám stává, že majitel malého dominantního jezevčíka (nebo jiného plemene) nás provokuje a když vidí, že mám psa zajištěného, nechá svého malého prďolu, který má zrovna chuť lovit medvěda a je mu jedno, že pes má o 60 kg více, doběhnout Ivanovi až pod krk - to bohužel už nejsem schopná ukočírovat (ano - je chyba ve mně - ale kdyby proti mě běželo dítě s rozevřeným nožem a chtělo mě bodnout, tak se také budu bránit) - ono je těžké zahnat v tu chvíli onoho malého pejska, když už porušil "zónu" pastevce a pastevec se rozhodne dát za vyučenou (ale můj Ivan má povahu klasického SAO - jen "zmlátí" a odejde - pokud nejde o život. Neustále potkáváme briarda, se kterým si Ivan prostě potřeboval něco vyříkat. Protože jsem ho měla vždy zajištěného, chodila panička s briardem "na volno a bez náhubku" kolem nás a psi se provokovali navzájem. Jednou - z mé blbosti - se briard vrátil (když už jsem byla přesvědčená, že je daleko- povolila jsem vodítko a Váňa se mi vyrval z ruky. Naštěstí ve chvíli, kdy se briard otočil na záda, ho Ivan, jak když utne, nechal. (a Ivan má vždy náhubek)Někdy si to psi musí vyříkat, bohužel - velký pes nerozlišuje, jestli po něm útočí jezevčík (pes se prostě bude bránit stejně tak jako ten jezevčík). Pokud bych měla kavkazáčka (o němž se tu celou dobu píše), rozhodně bych ho zaopatřila náhubkem a haltinou (Ivan jí má taky). Kavkazan za plotem hlídá, to je přirozené - a pokud je majitel rozumný, dá si říct a bude venčit pejska s náhubkem. A tady je skutečně nejlepší vyhnout se střetům (měli by to dělat jak majitelé drobných plemen, tak majitelé plemen obřích). Někdy stačí mému Ivanovi - když se mu nějaký pes nelíbí, deset minut hovoru s páníčkem druhého psa a pak je v pohodě - a pravda - na malé psy neútočí s takovou silou jako na jemu rovné. Ale případ kavkazáčka bude asi trošičku jinačí. Nejhorší je hodit psa na zahradu a nechat ho tam vyrůstat....a sem tam, když je dobrá nálada, ho vyvenčit za plotem.....
Mějte se krásně
Martina


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 12:49 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Martino, to co píšeš, se týká pouze SAO a kavkazáků?
Protože, jestli to myslíš obecně, tak to se mi moc nelíbí. Kdyby můj pes pokaždé, když po něm malej pes vyjede, měl něco řešit, tak vybije postupně většinu města. A už vůbec nesouhlasím, že pes nerozlišuje proti komu útočí.
Stalo se nám, že přímo do nás schválně najelo malé děcko na traktůrku a ještě u toho křičelo a maválo rukama jako že ty mí psy zmlátí. To přece taky nesmí ten pes řešit, jinak by byl velkej průser. Já jsem se teda neudržela a sjela jeho mámu.
Co by se stalo, kdyby zónu tvého psa narušilo třeba agresivní dítě? A jak velká je ta zóna? Asi jsem tě špatně pochopila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 14:06 
Dorčo - asi došlo k nedorozumění - na začátku píšu, že se musím zastat kavkazáku a SAO - píši tedy o SAO a případech se psy (ne s dětmi). Ivan nerozliší, jestli se s ním chce rvát jezevčík nebo asiat (ale když to ten druhý pes nemyslí vážně - jen tak poštěkává nebo ze strachu, tak si ho vůbec nevšímá - měla jsem na mysli skutečný útok či snahu o dominantní postavení).. a co se týká té narušené zóny - měla jsem na mysli skutečně jen rychle běžícího jezevčíka (či jiného psíka) jako střelu.
Je logické, že když vidím řítit se na nás dítě, tak je to přeci jen pomalejší a dá se to vždycky ukočírovat a nikdy bych ho k Ivanovi nepustila (i když - tomu mému děti nevadí - a když na něj nebafaj, tak se s nimi mumánkuje. ale jistota je jistota a majitel psa musí být vždy připraven, páč dítě neví, co svými pohyby psovi vlastně říká - když člověk zdálky vidí takto mávající děcko, tak ho přeci nenechá dojít až ke psovi - u člověka je to jiné - to se dá zastavit, dá se na něj zakřičet (stalo se mi, že dítě vybaflo i nečekaně - ale s tím musí člověk počítat a vždy, když vidíme pidi lidi, tak si psa "přednastavím" už dopředu


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 14:14 
ještě bych chtěla podotknout -možná to je věc názoru - pes si nesmí dovolit zaútočit bezdůvodně na dítě - to je více než jasné, ale známe hodně případů, kdy už se pes prostě musel bránit - zaražená tužka v hlavě bo ne starý případ anglického mastifa, který byl soustavně bit do hlavy - to zvíře se přirozeně brání. Je na majiteli, jak si psa ohlídá, ale v případě, kdy útočí člověk, se nemůžeme divit, že ten pes odpoví .... (kdyby narazilo dítě traktůrkem do Ivana, tak by pravděpodobně odskočil. Ale protože ho mám mezi lidmi a ve městě na vodítku, snažím se těmto situacím předvídat. A pokud ho kdy pustím z vodítka, tak mám předem ohlédnutý terén (každý pes, jiná ves - a u pastevců, kteří prostě hlídají, se musí počítat s určitým vyšším stupněm obrany a podle toho se musí člověk zařídit - nikdy bych ho nepustila bez náhubku a na volno, protože Ivan třeba nesnáší podrazáky a lidi, kteří týrají ať už doma manželku, děti nebo jí zvířata - ten pes to vycítí - nikdy nikoho nenapadl, ale jinak vypadá, když kolem vás běhá naštvaný jezevčík a jinak by to vypadalo se SAO


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 14:28 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Jo, už jsem to pochopila, prostě tvoje plemeno je opravdu specifické a nemohu ho srovnávat s mým.
S tím děckem se to odhadnout nedalo, na tom traktůrku jel jak čert a v poslední chvíli to strhnul do nás. Myslím, že i jeho máma byla vyvalená. Naštěstí moji psi koukali jak trubky a nehli brvou. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 14:36 
... to su zase já :)) - všechno je totiž v lidech. Prostě se snažím předvídat bubu situace - a když se holt stane něco nečekaně (- než jsem se vše naučila - tak stejně Ivánka pěkně vyhubuju - i když nám vletěl pod nohy jezevčík a kousnul Ivanovi do laloku, tak jsem ho nenechala (já vím, píše se, že se psi mají nechat - ale nemíním v Ivanovi budovat bojechtivost. A když se mu někdy nelíbí dominantní pejsek, a nadává na vodítku, tak se taky při tom nesměju a nepodporuju ho, to mi věř. A jakého máš pejska?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 14:45 
k tomu děcku - mně se stalo v parku, že šel pán s labradorem a měl tříleté děcko na motorce. A děcko, jak bylo zvyklé na labradora, tak když vidělo Ivánka, tak se rozjelo, pustilo nožičky, vystrčilo hlavu a našpulilo pusu - dojelo přímo k Ivanovi a pusou se dotklo košíku - je fakt, že z dálky šlo vidět, že dítě je to nevztekací, klidné, nakrmené dítě :) a Ivan bezdůvodně dítěti nic neudělá - přiznám se ale, že jsem nečekala, že dojede až takhle blízko. Ivan koukal, já taky a dítě cuclo do košíku. Čekala jsem, že se páneček zjeví a začne řvát - ale byl v pohodě :))


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
martina dvořáková píše:
Čekala jsem, že se páneček zjeví

Jako páneček od toho dítěte? :-)))))))) Slušná deformace :-))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 16:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
hlavně byh toho otce seřvala, že si má hlídat dítě, co kdyby ten pes byl agresor, že jo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2008 07:44 
seřvat páneček při asiatovi nejde - jakmile asiat vidí, že se rozčiluje maminka, tak se rozčílí taky - musí se mluvit klidným tónem :)

ale v tomto případě byl Ivan v pohodě a dítě nebylo toho vzteklého typu- a pán nás zná zdálky od vidění, tak si myslel, že nic nehrozí. Nic se nestalo, Ivan koukal "Co to", dítě se usmívalo .... ale pro příště vím, že musím psa připravit, naštelovat už dopředu, aby byl na dítě připraven. "Učíme se za pochodu". Naštěstí - co se týká ječících pidi lidí, tak ty vždycky vídáme zdálky, takže se vyhneme. Mimča mu nevadí, ale od určitého věku rozlišuje, kdy se dítě vzteká a kdy brečí zoufalstvím - těm vztekavým se vyhýbáme (zoufale brečící, skutečně smutňoučké děti mu nevadí.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2008 07:52 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
martina dvořáková píše:
seřvat páneček při asiatovi nejde - jakmile asiat vidí, že se rozčiluje maminka, tak se rozčílí taky - musí se mluvit klidným tónem :)

ale v tomto případě byl Ivan v pohodě a dítě nebylo toho vzteklého typu- a pán nás zná zdálky od vidění, tak si myslel, že nic nehrozí. Nic se nestalo, Ivan koukal "Co to", dítě se usmívalo .... ale pro příště vím, že musím psa připravit, naštelovat už dopředu, aby byl na dítě připraven. "Učíme se za pochodu". Naštěstí - co se týká ječících pidi lidí, tak ty vždycky vídáme zdálky, takže se vyhneme. Mimča mu nevadí, ale od určitého věku rozlišuje, kdy se dítě vzteká a kdy brečí zoufalstvím - těm vztekavým se vyhýbáme (zoufale brečící, skutečně smutňoučké děti mu nevadí.


Tak to by "našeho traktůrkáře" spapal Ivánek i s tím traktorem, co? A kdo by to odnesl - ty a tvůj pes. :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2008 08:12 
no právě - ale Ivan je zase takový, že když o něco zakopne nebo praští do květináče, tak odskočí a před jedoucí motorkou by odskočil (možná právě ta motorka by to děcko zachránila :). A kdyby, tak by dal jen výchovnou - ví, že na lidi nesmí, tak by jen štěknul, ale zato po asiatovsku a to zní pro lidské ucho strašidelně:) a možná bych měla problémy. No jo.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní kavkazák
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 16:23 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 15:58
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlin
Nevim jestli mi muzete pomoci, ale aspon za malou radu bych byla moc vdecna...U nas na vesnici vlastni jedna rodina kavkazaka, ale bohuzel ten pes ma nedostatecny vybeh a jeste horsiho pana, ktery je sam o sobe agresivni alkoholik..Takze se stalo to co se bohuzel dalo predpokladat, nebot ten pes musi byt v silenem stresu, kdyz ho ten majitel i mlati..Asi pred tydnem me napadl a majitel byl u toho, ale nebyl schopny nic udelat nebot samozrejme zase asi opily a ani ho ten pes neposlouchal..Nastesti se nic nestalo, nejak se mi v hlave vybavilo co delat, kdyz ste napadeni psem, takze sem stala v klidu a nevsimala si ho, jen sem mela trochu pochroumanou nohu..Nechtela sem to jeste resit, ale vcera me volala moje matka, ze ji ten pes tez napadl a majitel byl opet agresivni a opily...Nevim co mam delat ci kam se obratit, bojim se, ze ten pes napadne nejake dite a dopadne to spatne...Starosta to chce resit, ale znam toho majitele a vim, ze to dopadne blbe:( a jestli bude mesic v klidu, tak ten dalsi to zacne nanovo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní kavkazák
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 17:17 
Tak to je škoda - opět lidskou vinou a opět to odnáší pes a okolí. Bohužel ten pejsek je řízená střela, jak píšete. Nejlepší je psa odvést zkušenému člověku a uchránit ho tak před utracením - jenže - pes je vlastnictvím toho alkoholika. Pes mu může být i odebrán (nahlásila bych to na vet.správu - jenže teorie je jiná než praxe a obávám se, že pokud mu ho odeberou, tak ho nechají utratit - nevím - záleží pak na konrkétním rozhodnutí ... a kdyby se našel někdo zkušený, kdo by si ho vzal, pak by ouřada mohl rozhodnout ve prospěch pejska). Bohužel nevím jak poradit - je mi líto pejska, ale zase bych nechtěla být v situaci, kdy procházím kolem něj. A pokud majitel sám nemá zájem situaci řešit, pak je to velmi těžké :(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní kavkazák
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 21:41 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 15:58
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlin
Prave toho se bojim, sama zastavam nazor, ze pes se nerodi zly, ze to z nej delaji lide :x ...U tohoto majitele je problem, ze i kdyz mu clovek ve slusnosti rekne at toho psa, kdyz uz ho nema na voditku a venciho , tak at mu alespon nasadi nahubek, tak zacne sproste nadavat a tim to konci...Policie u nej uz byla mnohokrat a spise se to zhorsuje nez zlepsuje, takze se bojim nejakeho kroku, aby to neodnesl ten pejsek...Decka majitele se o toho psa take nezajimaji nebot na nej proste nemaji cas a obcas kdyz ho dou vencit, tak je spis vlece, nez aby ho oni vedli...Takze nedostatek casu, zadna vychova ani vycvik a tez obcasna agrese vuci tomu psovi mu na mile nalade a povaze moc nepridavaji... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní kavkazák
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 09:56 
... a nejsmutnější na tom je, že kdyby byli určití představitelé zastupující veřejné orgány činnější, tak by se pes dal odebrat a dát do zkušených rukou. Jenže jak je zvykem, čeká se na pořádný průser a nakonec to skončí utracením psa, vypukne další davová hysterie a zase to odnesou větší hafani. Chjo. Jsem se dívala na pořad v USA - v New Yorku je přímo zvláštní oddělení policie, které dohlíží na stav zvířat u jednotlivých rádoby páníčků - a pokud je stav neměnný nebo kritický, tak okamžitě psa odeberou, a při potvrzení na týrání šup k soudci a ten rozhodne v předběžném opatření - většinou jim navalej pokutu a veřejněprospěšné práce. Pokud je pes jen trošičku zanedbaný, tak ho neodebírají, ale kontrolují situaci pravidelně. Držím palce. Snad majitele osvítí někdo shůry a dá mu do té jeho vypité kedlubny rozum!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní kavkazák
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 12:20 
Offline

Registrován: stř 18. bře. 2009 15:58
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlin
...jee ten porad tez sleduji, kdyz se mi postesti a jak Vy rikate tak ten pristup se mi moc libi, ne jak tady :x ..Libi se mi, ze tam vysetri sebemensi podezreni na tyrani ci jinou nekalou cinnost a pokud k tomu dojde tak se o to zviratko postaraji a hledaji mu nahradni domov...Tady je smutne to, ze lidi to maji snad nejak zakorene agresivni pes-utratit...Coz nekdy neni to nejlepsi, nebot ten pes treba jen potrebuje trosku lepsiho zachazeni a "nejakeho partaka na zivot"...Proto obdivuji co dela pan Desensky...
V prvni chvili sem si tez rikala, ze toho kavkazaka je treba asi utratit, ze jina moznost neni, ale kdyz sem videla jak se ten majitel chova tak mi toho pejska zaclo byt lito, nebot jde videt, ze za to opravdu jen sam nemuze..Co vim a co sem cetla Kavkazak je od prirody trosku agresivni, nj pastevecky pesan :-) a proto potrebuje dusevne a fyzicky vyrovnaneho majitele...Coz o jeho majiteli se rict neda...A bojim se, ze ten majitel tu kedlubnu jak vy rikate uz ma poradne prochlastanou, takze musim asi vymyslet neco, co by nejmin ublizilo tomu pejskovi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sousedův agresivní kavkazák
PříspěvekNapsal: sob 08. srp. 2009 12:51 
Offline

Registrován: stř 22. črc. 2009 13:12
Příspěvky: 13
Bydliště: km
Ahoj. Já bych to tak taky viděla...ale přeci, co když jiná cesta nevede - než jen kolem např. toho Kavkazana? Ale to je zavádějící otázka, s koncem stejným - pokud není s majiteli Kavkazana rozumná řeč, nic s tím neuděláš. Lidi ti řeknou - dokud pes nikoho nenapadne - nenaděláš nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sousedův agresivní kavkazák
PříspěvekNapsal: sob 04. zář. 2010 19:16 
Offline

Registrován: pon 09. srp. 2010 20:34
Příspěvky: 10
Bydliště: Vysočina
Dával jsem sem 2 poměrně dlouhé komentáře týkající se obrany proti psům, zobrazily se tu, teď tu ale nejsou....zdály se snad někomu "nevhodné" nebo byla chyba někde mezi fórem a mým pc?
Btw, jsem si jistý že nevhodné nebyly.
Jestli někdo může odpovědět, budu rád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sousedův agresivní kavkazák
PříspěvekNapsal: sob 04. zář. 2010 22:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Trojan píše:
Dával jsem sem 2 poměrně dlouhé komentáře týkající se obrany proti psům, zobrazily se tu, teď tu ale nejsou....zdály se snad někomu "nevhodné" nebo byla chyba někde mezi fórem a mým pc?
Btw, jsem si jistý že nevhodné nebyly.
Jestli někdo může odpovědět, budu rád.

Myslím si že tvoj návod by si niekto mohol vysvetliť špatne a zbytočne by to stálo nejakého psa život.Nepoznáme myšlienkové pochody ľudí a čo ich može napadnúť.. :roll:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sousedův agresivní kavkazák
PříspěvekNapsal: ned 05. zář. 2010 05:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Trojan píše:
Btw, jsem si jistý že nevhodné nebyly...
Jsem si naprosto jistý že ty příspěvky nevhodné byly. Přečti si pořádně registrační podmínky, se kterými jsi souhlasil při registraci sem na mou psí poradnu. Kdybys je třeba nemohl najít, jistě ti tu někdo poradí, kde je hledat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!