Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:59
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: čtv 05. bře. 2009 21:00 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 10:23
Příspěvky: 6
Bydliště: slovensko
..Od svojjho psa chcem aby cakal ked mu dam zradlo a zacal jest az na povel..Dam povel sadni,misku na zem a pockam chvilku a poviem Mozes..Lenze on ked niekedy ked uvidi ze ide jest..utecie a lahne si do budy..nerobi to vzdy len obcas..a ptm ho musim vytiahnut vonku..preco to robi???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Preco sa skryva??
PříspěvekNapsal: čtv 05. bře. 2009 21:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Protože ho před tím takhle komandujete? Pokud se někd yna misku vrhnul dřív než směl a vy jste ho drsnějš zkorigovala, tak to může být z toho.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Preco sa skryva??
PříspěvekNapsal: sob 07. bře. 2009 21:17 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 10:23
Příspěvky: 6
Bydliště: slovensko
Eva Štemberová píše:
Protože ho před tím takhle komandujete? Pokud se někd yna misku vrhnul dřív než směl a vy jste ho drsnějš zkorigovala, tak to může být z toho.


..nj..mate pravdu Eva..ale co robit aby sa neskryval ak mu nesiem jedlo??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Preco sa skryva??
PříspěvekNapsal: sob 07. bře. 2009 23:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
romi píše:

..nj..mate pravdu Eva..ale co robit aby sa neskryval ak mu nesiem jedlo??


Nejsem sice Eva, ale pro začátek bych mu dala misku se žrádlem a šla bych pryč aby se v klidu nažral. Zkuste si představit že by vás někdo před každým jídlem nervoval, asi by jste se tomu dotyčnému taky snažila vyhnout a raději počkala až odejde. Zajímalo by mě jaký to má pro vás význam aby pes žral na povel.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Preco sa skryva??
PříspěvekNapsal: sob 07. bře. 2009 23:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
romi píše:
..Od svojjho psa chcem aby cakal ked mu dam zradlo a zacal jest az na povel..Dam povel sadni,misku na zem a pockam chvilku a poviem Mozes..Lenze on ked niekedy ked uvidi ze ide jest..utecie a lahne si do budy..nerobi to vzdy len obcas..a ptm ho musim vytiahnut vonku..preco to robi???


Protože ho zbytečně buzerujete a trošku si umím představit hlasovou intonaci, kterou při tom používáte? Proč po něm tohle vůbec chcete???? Má to nějaký smysl?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: problém u žrádla
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 11:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Essi píše:
...Protože ho zbytečně buzerujete a trošku si umím představit hlasovou intonaci, kterou při tom používáte? Proč po něm tohle vůbec chcete???? Má to nějaký smysl?
Odpovím za pisatelku. ...protože se to píše v "chytrých" knížkách a "krmí tím uši" kdejaký idiot, co si myslí, že umí cvičit psy.
Znám spousty rychlejších způsobů, jak si naprosto zbytečně vynervit psa, ale nevidím jediný důvod, proč bych to měl dělat, abych si tím něco vůči psu dokázal.

Ať už jde o agresi při žrádle, nebo o jakýkoli jiný problém s chováním u žrádla souvisejícím, platí vždy jedno jediné: Kdyby mně někdo u jídla neustále strkal pazoury do talíře, nebo mi u toho jakkoli znepříjemňoval život, propíchnul bych mu ruku vidličkou. Pakliže by to bylo životu či zdraví nebezpečné, raději bych zdechnul hlady, než dokola řešil, co mám vlastně dělat a zda vůbec smím jíst.
Už chápete, jak myslí ten pes? Nechte ty psy už konečně se normálně nažrat a ty blbce, co vám tvrdí, že jim máte povinně strkat pazoury do žrádla, abyste si nebo psovi něco dokázali, případně že máte ty psy jakkoli u žrádla otravovat, pošlete do příslušného orgánu, kde končí zpracovávání toho žrádla!


Moji psi jsou vždy rádi, když jdu znovu k misce s jejich žrádlem, protože to nedělám, abych si něco dokázal, ale dal jim něco na přilepšenou, když si to zaslouží, nebo prostě jen chci. U ostatních psů dodržuji klid u žrádla takový, jaký bych chtěl mít já sám, proto nemají nejmenší důvod se zneklidňovat, když se kolem nich pohybuji. Výjimečně se stane, když pes dostane něco "extra", nebo je to nováček učený výše popisovanými hovadinami, že má zpočátku kecy, ale ty ho rychle přejdou, hned jak zjistí, že mi o to, co má, vůbec nejde.

Zkuste se v podobných situacích vcítit naprosto přesně do role toho psa a hodně z toho pochopíte, jestliže umíte alespoň trošku používat hlavu. Pak vám odpadne spousty zbytečných otázek.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Preco sa skryva, ked mu dam zradlo ?
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Tesat do kamene...

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Preco sa skryva, ked mu dam zradlo ?
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
co se týká braní jídla a zbytečného sahání do misky, cvičného odebírání kostí,... máš naprostou pravdu a jak píše Zuzka, tesat do kamene. Ale pouštění k misce až na povel - proč ne? Probírali jsme to v jiném tématu, důvody jsou obecně v tom, že psiska jsou do žrádla natolik splašení že by ti jinak půlku vysypali než bys to vůbec dopravil do misky. Případně já nechávám vystydnout přelité maso, nabobtnat přílohu,... Pokud nechám misky někde nahoře a pak je budu chtít za psí asistence dát dolů, skončíme zlití všichni tři...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: sob 06. úno. 2010 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. lis. 2009 20:12
Příspěvky: 32
Bydliště: Zlin, Luhačovice4
Ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti a zárověň poprosila o radu, rodiče mají vlčího špice, je to fenka 7měsíců. Je strašně temperamentí a hodně zbrklá, máme sní ale jeden hlavní problém rodiče jí někdy dávají pro zábavu na hrizání kost a ona si ji vždycky někde schová, problém je vtom že mi třeba zrovna nevíme kam a když jdeme zrovna do těch míst a ona tam je taky tak po dotyčném hodně ostře vyjede věřím že včas neuhnout i pohryzat. Docela si stím nevíme rady jestli trestat bitím nebo nějak jinak. Do misky se žrádlem si někdy nechá sáhnout jenom od mého otce ale od nikoho jiného. Prosím o jakoukoliv radu, moc všem děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: ned 07. úno. 2010 08:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přitáhnul bych si jí pěkně zostra za couračku a velice arogantně bych se jí zeptal, zda o problém, který jí momentálně nastal, skutečně stojí. Po druhé bych byl už více srozumitelný, abych se k dané záležitosti nemusel vracet.
Jestli ti tohle nedává smysl, pak si zde projdi témata agresivní chování, kde najdeš veškeré střípky mozaiky, které jsou nutné k tomu tohle pochopit. Anebo mi zavolejte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. led. 2010 22:37
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Dobrý den,

máme 13 měsíčního Hovawarta a chtěl bych poradit s řešením jeho stravovacích návyků. Dostává jíst 2x denně cca ve stejnou dobu dopoledne a večer. Jídlo mu vážíme podle předepsaných dávek atd. Často se však stává, že ke žrádlu jen čichne a začne odstrkovat misku čumákem, po té od jídla odejde a už jej nezajímá.

Nevíme, zda to nechat být, nebo ne, protože máme obavy z toho, že nesežral svoji denní dávku a zda to nebude mít negativní dopad na jeho vývoj. Při podávání stravy jsme se dopustili několika chyb, když nechtěl jíst, přidali jsme třeba sýr, manželka v domnění že je nemocný jej krmila z ruky (což jakž takž něco snědl).

To že nechce jíst se stává nepravidelně, přibližně tak 1x do měsíce a trvá to třeba 5 dnů (kdy nesežere buď nic, nebo jen jednu porci za den). Nijak razantně však nehubne.

Nevíme, zda vyměnit krmivo (K9), nebo co vlastně dělat. Za každou dobrou radu, předem díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 12:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já osobně bych začala psa krmit jednou denně a hezky nepravidelně - tzn třeba jednou v šest jindy až těsně před spaním (třeb ajedna hodin aráno). Není to tragédie, pes nemusí dostávat přesně odměřenou dávku, dalo by se říct, že spíš naopak. Když od misky odejde, po cca 10 minutách jí vemte a schovejte. Nenechávejte mu jí pořád k dispozci. A zkuste mu jí nabídnout až třeba večer nebo další den. Vy taky máte období (nebo aspoň já). kdy bych snědla slona a kdy za celý den sním maximálně jedno jablko.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Evo, proč jednou denně? Obzvlášť když mu takhle hrábne jednou za měsíc... Moc bych to neřešila, v tom "blbém" období bych dávala 2x denně poloviční dávku než obvykle a pokud nesežere, odklidit, nabídnout při dalším krmení. Dobrovolně hlady nechcípne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Jo to znám, tohle mi dělal taky. Nejdřív jsem štěníka litovala "ježíš chudáček nežere, aby mu něco nebylo", ke granulím něco přihodila, aby mu to chutnalo. Pak jsem už jednu dávku vařila, druhou měl granule. Ty přestal žrát úplně, tak jsme přešli na BARF a je pohoda. On i v BARFu si vybírá a něco nežere, tak mu to po 5 minutách beru (nejdřív musím uhlídat štěndo - to žere všechno) a má smůlu. Krmím dvakrát denně a málokdy nežere vůbec. Moc bych to neřešila, jak píšou holky. 15 minut a misku odebrat. Žádný pes nespáchá sebevraždu hladem. :P

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 12:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
když mu takhle hrábne jednou za měsíc...

Aha, to jsem nějak přehlídla. Ale prostě bych mu ten režim zpřeházela, ne tak pedanstsky dávala stejnou dávku ve stejný čas , víc zaměstnala. "A když nechceš, aspoň ušetřím :wink: "

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. led. 2010 22:37
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Děkuji všem za rady,
zkusíme žrádlo podávat nepravidelně. Je dobře, že to není problém, největší naše obava byla z toho, že je to pes ve "vývoji" a jestli občasné hladovění neublíží vývoji jeho těla, kloubů, atd.

A to strkání čenichem do misky a posouvání do rohu - to jako schovává přebytky? :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 12:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Howi píše:

A to strkání čenichem do misky a posouvání do rohu - to jako schovává přebytky? :-)

Je možný, že si to snaží "zahrabat". Venku by mu to šlo líp :twisted:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
možná bych celkově trochu snížila krmnou dávku nebo přidala pohyb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 13:33 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Howi taky jsem měla se svým hovíkem ze začátku problémy, kdy nechtěl granule a je fakt, že dneska lituju, že jsem nepřešla na syrové. Nicméně jsme na granulích a vařeném a ze začátku jsem musela hledat značku granulí, kterou byl ochoten konzumovat.
Já bych mu neměnila dobu krmení, večer má dostat před spaním, ráno taky (já dávám po prvním venčení, potom jde zase spát) a to kvůli trávení i jako prevence torze.
Při dávkování se zas tak neřiď tabulkama, ale psem - když nechá, tak uber dávku a naopak. Ráno málo, hlavní dávka je večer. Pokud nesežere do 10-ti minut, odebrat a další jídlo až jak má dostat, mezitím žádné pamlsky. Kolem toho roku by mohl začít jíst míň - už dosáhl svojí výšky, růst je ukončen, teď už bude pomalu mohutnět.
To strkání do misky taky může být, že chce jíst ale ne to co je v misce.
Samozřejmě je důležitá aktivita.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 21:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Míšana píše:
...Já bych mu neměnila dobu krmení, ...
To já klidně ano, má to své výhody a převažují nad nevýhodami.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: čtv 18. bře. 2010 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
taky bych to nějak neřešila- občas mu zpřeházet stereotip pü krmení neuškodí- jeje večer sme ti zapoměla dát nažrat no nic dostaneš až ráno ono ho neubyde- mám doma absolutně nežravýho hovíka co je schopnej nevzít nic do tlamy klidně tejden- stářím se to naštěstí zlepšilo a nijak ho to nepoznamenalo .-))).
změna krmení by taky mohla pomoct ono ostatně každýmu šmakuje něco jiného

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: pát 19. bře. 2010 00:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Se saháním do misky jen pro nic za nic souhlasím s přístupem nechat psa v klidu nažrat, ale co když je potřeba něco vyndat apod., dříve nám na povel vyplivl cokoliv (je to snad tím, že je rozmazlený?, teď se dost otrkal a dříve se nás spíše bál), dnes si kuřecí 1/4 nacpal celou do tlamy a ztuhl, ještě by k tomu chybělo, aby mě kousl. Nikdy jsme mu nic bezdůvodně nebrali, u jídla je nervózní, raději mu dáme a jdeme jinam, ať má klid, nemusí to do sebe naházet apod., nebo i krmíme z ruky, aby si navykl na nás u jídla, že se o něj nemusí bát. Je to boj, když byl zvyklý si věci schovávat na horší časy nebo rychle sežrat, aby mu je nesežerala spolubydlící v útulku a také zřejmě někde děláme chybu my :-k .

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: pát 19. bře. 2010 06:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
když mu chceš něco vyndat z misky-tak ho to nauč přes přidávání nějaké mňamky do misky, aby se naučil, že Tvůj pohyb u jeho misky je výhoda. :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: pát 19. bře. 2010 08:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Je to trochu zdržující (u nás jsem byla i dost zapatlaná), ale rozděl si jídlo na cca 6 dílů a postupně mu je do té misky dávej. On si hrozně rychle zvykne, že tvoje ruka v misce je přídavek. Moji psi, když se blížím k misce, tak mě uhnou, abych mohla "přidat".

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: pát 19. bře. 2010 13:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Lenka Krejčířová a Vladimíra Hovorková - Děkuju moc za typy :prayer: , budeme hned realizovat :-) .

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: úte 06. dub. 2010 09:17 
Offline

Registrován: úte 05. led. 2010 09:59
Příspěvky: 8
Bydliště: Brno
Je to trochu off topic, ale s odebíráním žrádla to souvisí. O víkendu nám na chalupě jedna z psic mých rodičů přinesla ukázat mrtvou myš, kterou našla, při pokusu myš odebrat a zahodit jí pro jistotu rychle zkonzumovala (prý to hezky křupalo :idea1: ). Jak správně postupovat v takovou chvíli u psa, který je sice bezproblémový, ale z povelů zvládá jakžtakž spolehlivě jen přivolání - odvedení pozornosti jiným povelem tedy nejde? Bez povelů nenápadně k psovi přijít a myš z huby vypáčit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: úte 06. dub. 2010 09:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zavolám a buď vyměním za jinou mňamku, nebo pochválim a odeberu - nebo nechám sežrat tu myš, proč ne, když, si jí ulovila 8)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: úte 06. dub. 2010 09:21 
Offline

Registrován: úte 05. led. 2010 09:59
Příspěvky: 8
Bydliště: Brno
Ještě doplňuju dřív, než se někdo zeptá, proč pes neumí jiné povely... Je to stará fenka, kterou si naši vzali v letos v lednu na dožití domů. Poslušnost neřeší, protože holka je jednak hodná a jednak se dost těžko hýbe, tak ji raději nechávají v klidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: úte 06. dub. 2010 09:27 
Offline

Registrován: úte 05. led. 2010 09:59
Příspěvky: 8
Bydliště: Brno
Díky za odpověď.. ňamka nebyla po ruce (chyba!), pochvala byla, ale odebrání se už nezdařilo.. Myš byla stopro nalezená chcíplá (ulovit nemá stařenka šanci), odebírala bych kvůli riziku otravy. Jinak tak rozzářeného psa, jako Babu, když tu myš úspěšně spolkla, jsem už dlouho neviděla:-)

Každopádně asi byl správný postup pochválit a v klidu odebírat, nikoli zařvat fuj a psa vyděsit? (takový návrh taky padl, bylo nás tam skoro deset, takže teorie, jak se mělo postupovat, byly různé:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: úte 06. dub. 2010 09:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Je to stará babulka, tak bych volila jednoznačně tu výměnu za něco dobrého. Myšičky mým také chutnají, mně při tom křupání naskakuje husí kůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: úte 06. dub. 2010 09:48 
Offline

Registrován: úte 05. led. 2010 09:59
Příspěvky: 8
Bydliště: Brno
Nejen babulka, ale i Babulka, kratce Babu:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: úte 06. dub. 2010 19:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Štěňata a staré psy neděsím. je-li to možné, vždycky jdu taktikou dohody.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 07. dub. 2010 19:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Tak nějak se děsim, jestli něco nevořu, ale s tím mým puberťákem misku před žrádlem využívám při cvičení. Je to daleko ochotnější než jen za kousek pamlsku nebo dokonce zadarmo. Většinou končíme odložením, kdy uklidím co potřebuju, misku už mí v kotci, přijde sedni nebo vstaň, pochvala a odeslání na místo. Zaklapnu vrátka a oba spokojeni.
Vrčení u žrádla jsme vyřešili dost brzo právě přidávání a od tý doby už to ani nezkouším, maximálně ho nakrmím z ruky. Jde mi spíš právě o to cvičení před žrádlem, jestli mu pak třeba líp chutná :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 07. dub. 2010 19:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V tomto bych problém neviděl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: stř 12. pro. 2012 09:34 
Offline

Registrován: úte 27. lis. 2012 16:04
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
Dobry den,
stalo sa mi nieco podobne.Ked sa so psom hram,niekedy vrci,ked mi prinesie kosticku-beriem to,ako priatelske lakanie na hru.Minule nam ale z kosa uchmatol velky kus kuracich kosti,ktore mu nechcem davat a vrcal,ked sme mu to chceli zobrat.Ako spravne postupovat ked mu chcem vziat nieco neziaduce,aby ma nekusol?nevymenil to ani za pamlsok.

Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2012 12:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nepíšete nic o tom, co je to za psa a do jaké míry je vychovaný.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2012 19:38 
Offline

Registrován: úte 27. lis. 2012 16:04
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
Je to dvojrocny Cavalier a myslim ze ma zaklady vychovy.Chodili sme s nim na zakladny cvicak.Na pokrocily sa nie a nie dostat,lebo ked vidi ine psy,taha sa so stiahnutym chvostom prec.Ovlada povely:Ku mne,sadni,lahni,zostan,k nohe,fuj-funguje to pokial nema nieco v papuli.Ak uz to ma,nie je mozne mu to vypacit.Ked mal v papuli sisku a chcela som mu ju vziat-tahanie z papule nepomohlo,ale ked som ukazala piskotu,sice neochotne,ale pustil.
Ale nikdy predtym na nas nevrcal. Ani nikoho nekusol.Na cvicaku bol poslusny az ustrachany- bal sa inych psov.
Zlepsuje sa to postupne.K cudzim ludom je nedovercivy.Ale z nas doma strach nema.Mozem ho aj vyhresit.
Je to domaci mazel,ale ma stanovene mantinely co smie a co nie.
Minule som ho skrabkala a trochu mi zavrcal,ale bolo to ine,ako ked som mu chcela vziat tie kosti.Moze byt,ze je to take priatelske vrcanie,alebo sa nam psik meni na dominantneho?

Ked som mu brala tie kosti,tak sa otacal tak,aby som mu ich nemohla vziat,odisiel dalej so stiahnutym chvostom a ked som sa priblizila,vrcal.Dufam,ze to bude stacit na priblizenie.

Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: pát 14. pro. 2012 10:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Něco podobného jsem čekal. Je běžné, že lidé zaměňují výcvik za výchovu. Ta se na cvičáku totiž neučí, tam se cvičí, navíc jsou tam limity hranic cvičáku, jelikož jde o jediné prostředí na jednom místě. Výchova je o tom, aby se pes choval podle určených pravidel všude a vždy. Dalším omylem je dominantní chování. Dominantní pes není ustrašený, je to velice inteligentní a značně sebejistý jedinec, schopen manipulovat s jinými byť jen pohledem a nepoužívá k tomu hrubost, není-li to nezbytně nutné, a to ještě dobře ví, čeho a jak dosáhnout. Stačí si tu dát do zdejšího vyhledávače slovo "dominantní" a budete mít jasno, že ten váš pes není, ani nikdy nebude dominantní, je jen neukázněný.
Problém vidím právě ve výchově, kde pes nemá nastavenu rovnováhu mezi důvěrou a respektem. Je to debata na delší povídání a většina z toho je popsána v mých třech knihách, kde každá další doplňuje tu předchozí. Jsou v podstatě na pokračování a řazeny podle roku, kdy vyšly. Pokud chcete více informací, pak je lepší mi zavolat, nebo přijet na nějakou klasickou free sobotu. Více na mém hlavním webu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: pát 14. pro. 2012 15:45 
Offline

Registrován: úte 27. lis. 2012 16:04
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
Urcite si to pozriem,postupne sa precitavam celym forom.Ulavilo sa mi,ze je ,,iba" nevychovany.Ale manipulovat on vie velmi dobre.Ale zabera to na vsetkych okrem mna.

Ale mam este 2 otazky:

1.Mozem vobec dosiahnut vychovou,aby mi pes dal hocico z papule na povel,aj ked je to lakava korist?
2.Pes sa najskor bal kazdeho psa rovnakeho,alebo vacsieho od neho.
Nutila som ho sa stretavat s inymi psami,a po case sme dospeli k tomu,ze ked stretneme psa podobneho velkostou jemu,samca,onuchavaju sa a vrtia chvostami,ale akonahle druhy pes odchadza,moj zacne vrcat a stekat.
(na cvicaku nam radili,nemat voditko na pevno..ale nepomohlo..a minule bol uplne zurivy..)

Takisto velmi steka aj na psy ustrachane.Ma ale par takych psov s ktorymi sa pozna a jasia sa.

Mozno sa pytam hlupo..Ale zvysuje si takymto spravanim pes sebavedomie?(prip.mame pracovat na tom,aby bol sebavedomejsi)?


A skor ako mi odpoviete,este by som chcela napisat zvysok pribehu.

Pred 10 rokmi ma napadol nas milacik rodiny-zlaty retriever(dominantny).
Psom som ale po dlhom odhodlavani dala sancu a kupila si kavaliera.
Preto sledujem kazdu znamku,co by mohla znamenat dominanciu,aby som mala istotu,ze raz si to neodnesu ine deti..

A v dobrej viere sme s nim sli na cvicak,kde si upevnil to,čo som ho doma naučila sama.Inak je velmi sikovny a chapavy,ale potvorka,a obcas nepocuje na povely.
A je jasne ze vychovavat treba stale a kazdodenne,co sa aj snazime robit...Ja som tou poznamkou o cvicaku chcela priblizit cim presiel.Kazdopadne budem intenzivne citat forum lebo tu nachadzam vela odpovedi na moje otazky.

A s tou navstevou u vas si myslim,ze to nepojde,lebo on sa boji,ked je viac psov na jednom mieste.
A na cvicak som chcela chodit hlavne na to,aby bol medzi inymi psami a socializoval sa viac.

Takze dakujem,zelam vam,tesim sa na prestudovanie vasich knih a zelam vela uspechov so psikmi :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: sob 15. pro. 2012 12:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Především, v zájmu vašeho psa, úplně zapomeňte na dominanci! Teorie dominance je zčásti zcestná (protože byla vytvořená na základě pozorování uměle sestavenejch smeček a ne přirozenejch smeček-rodin), zčásti nesprávně pochopená a hlavně neustále zneužívaná. Doporučuju dát si výrazy dominance, dominantní do zdejšího vyhledávače. A koukněte se taky sem.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: sob 15. pro. 2012 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub. 2010 11:02
Příspěvky: 144
Bydliště: Praha
S tou návštěvou - to možná spíš naopak. Většině psů brzo secvakne, že se tam bát nemusí - a jak pro vás, tak pro něj to může být výborná příležitost to trénovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: sob 15. pro. 2012 15:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Takto mu nepomůžete - on se bojí, tak to nepůjde... . To je cesta do pekla. A sledování psa a hledání náznaků dominance je druhá. Dnes se za dominantní chování vydává i to, když se pes upšoukne. Lidé se psů prostě bojí až s..ou a tak v nich místo kamarádů hledají nepřátele. Buďte v klidu a určitě přijeďte na nějakou akci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: sob 15. pro. 2012 16:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Essi se rozproudila, koukám... Ruda vám červeně napsal jak se dominantní pes chová....Četla jste to? pokud ano, tak určitě zjistíte že váš zlatý retrievr nebyl dominantní ale zase jen a pouze nevychovaný. Kavalíři jsou moc príma pesové. Ale pravděpodobně ještě nevíte že pes je přítel člověka a jako správný přítel člověku pomáhá tak, jak nejlépe umí. Když je ve vás stále obava či strach že váš pes bude jednou jak říkáte "dominantní" - lépe řečeno nevychovaný a bude si dělat co chce.....tak ten strach váš pes vnímá a po psím se snaží vás ochránit. Při setkání psů máte obavu že se pobijou-váš pes neví z čeho tu obavu máte, ví pouze že ji máte. Ta obava je opakovaně při setkávání se s jiným psem-váš pes to zhodnotí: "aha, panička se bojí, neumí se ochránit, udělám to za ní" a vrrr hafff odhání podle něj váš zdroj strachu. Vy začnete mít ještě větší obavu a zavoláte "nesmíííššš" -patřičně hlasitě, patřičně zoufale. S těmito pocity a hlasitostí vašeho psa podpoříte v jeho konání-kdybyste byla pes štěkala byste, abyste ho podpořila ve štěkání-štěkala byste : "jo jo jdi na něj"- a tak pes zhodnocuje hlasité zákazové povely-jako svoji podporu. Kdybyste byla bázlivý pes, utečete, protože se nechcete účastnit žádné bitky. Kdybyste byla dominantní sebevědomý pes-stoupnete si před svého psa a tiše a rázně zavrčíte: "přestaň dělat pitomosti a vypadni". Je to jasné? A o tom jsou Rudovo knihy. :-)

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: sob 15. pro. 2012 18:25 
Offline

Registrován: úte 27. lis. 2012 16:04
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
Ako mozete vediet,aky ten pes bol,ked som o nom nic nenapisala???Mudra viem byt aj ja po precitani par viet,ak neviem,co je vsetko za tym!Prosim opatrne vo vyjadreniach!!
Ten pes bol ako v tranze,mala som 15 ran na sitie na ruke a 30 na chrbte,a pokracoval by neviem dokedy...Dnes viem akurat to,ze sa to malo riesit skor a nebudem sa k tomu uz vracat,lebo dnes riesime iny problem.

Ad dominancia :
Ano,nasla som si to neskor aj na fore,dakujem:)
A som rada,ze som sa to konecne dozvedela,pretoze cvicitelia a internet nas krmi takymi hlupostami,ze az...
Uz som si vyhladala aj co dominacia nie je,a som rada,ze mam normalneho havkaca:)

Co sa tyka toho strachu,ja sa uz psov nebojim,ak su na voditku ,skor mam mozno niekedy obavu,ci ten moj zase na niekoho nevybehne.
Ale stava sa to niekedy,aj ked som uplne v pohode.

Skusim to popisat:bolo to vtedy,ked boli psi oproti sebe cumakmi.A dlho na seba pozerali a vrteli chvostami a potom toho druheho zacal pan volat nech uz ide.A nas vtedy vystartoval so zurivym vrcanim a stekotom.
A bol to vzdy pes jeho veku a velkosti.Jeden psickar nam vravel,ze pokial sa jeden pes nepozrie bokom,berie sa to ako vyzva na suboj...

Niekde som si precitala,ze strach psa sa moze menit na agresivitu,tak mi napadlo,ci to nie je ono,ked nas bol predtym taky po..
Neviem,ci si to zaradite do inej temy,alebo ako..

Kazdopadne kupujem si knihy a uz sa tesim co sa dozviem a ze sa s nim konecne pohneme z miesta :)
Dakujem vopred iba za konstruktivne reakcie!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: sob 15. pro. 2012 23:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. říj. 2011 13:36
Příspěvky: 266
Bydliště: Uherské Hradiště
ksobolikova píše:
Ako mozete vediet,aky ten pes bol,ked som o nom nic nenapisala???Mudra viem byt aj ja po precitani par viet,ak neviem,co je vsetko za tym!Prosim opatrne vo vyjadreniach!!

Co sa tyka toho strachu,ja sa uz psov nebojim,ak su na voditku ,skor mam mozno niekedy obavu,ci ten moj zase na niekoho nevybehne.
Ale stava sa to niekedy,aj ked som uplne v pohode.


K dominanci - tady už jsou všichni skoro alergičtí na použití tohoto slova, protože téměř vždy autor daného příspěvku neví, co to dominance vlastně je. Neberte si to tak osobně, nikdo tu proti vám nic nemá. :wink: A třeba časem pochopíte, proč to udělal. Tak jako já s tím naším psem. :-)

Nejde o to, že se nebojíte cizího psa. Jde o to, že se bojíte toho, jak se zachová ten váš. A on cítí jen, že se bojíte, tak vás chrání. Myslím, že by to mohl chápat po čase tak, že si to spojil a teď vás v daných momentech chrání, aniž by měl podnět (vaši obavu).
Jak to vlastně je, vám ale řeknou zkušenější, než já. :wink:

_________________
..Sae


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do psí misky při žrádle
PříspěvekNapsal: čtv 20. pro. 2012 16:27 
Offline

Registrován: úte 27. lis. 2012 16:04
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
Dakujem za koment.
Naozaj som laik co sa tyka psov a zamenila som si pojmy dominancia a agresivita.
Uz sa mi podarilo precitat dve knihy pana Desenskeho a objasnilo mi to veci,na ktore som hladala odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!