Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:46
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 14:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Mohli byste mi, prosim, poradit jak trenovat s fenkou aby se naucila, ze kvuli hracce nema na jine psy vyjizdet? Mam doma 10 dni cca rocni fenku z utulku, k ni jeste kluka flatika. Fenule se psy vychazi vyborne, ma je rada, hraje si, s ostatnima lita za balonkem, pretahuje se... Problem ale je, ze obcas ji najednou hrabne a kvuli hracce na jineho psa fakt ostre vystartuje. Neni to ale pokazde, zatim se to stalo jen parkrat. Se psy si hraje kazdy den, doma samozrejme s flatikem temer porad a vetsinou uplne bez problemu. Zezacatku si doma zkusila parkrat hlidat hracku, ale nevyjizdela a stacilo jen rict co ze blbne a at se uklidni a zase se srovnala, ted uz doma nemaji problem, normalne si hrajou a pretahujou se a uplne v klidu. Vida se kazdy den v podstate s temi samymi psy, takze je uz zna a nikdo z nich nema problem s jakoukoliv agresi, jsou zvykli si spolu hrat, honit se o balonek a navzajem si je krast. Fenule si s nima hraje uplne stejne a vetsinou je naprosto v klidu.
---zlúčenie príspevkov---
Proto je pro me zahadou proc nekdy z nicehoz nic ji preskoci a ackoliv si do te chvile hrala, tak najednou vystartuje. A pokud si to druhy pes nechce nechat libit, tak je z toho slusna bitka. Sice kratka, protoze nikdy nejsem daleko, ale dost ostra. Dneska po par dnech absolutniho klidu to zopakovala dvakrat, jednou i s mym druhym psem, takze uz nepujde z voditka, bude ho mit porad i kdyz ho bude tahat po zemi, ale nevim presne jak ji ucit, ze si balonek hlidat nema a pokud ji hra uz nebavi, ma balon pustit a nebo jit ke me. Odvolavani ze hry v tuhle chvili nemuzeme praktikovat, protoze ke me prisla absolutne nedotcena jakymikoliv povely, takze s privolanim jsme uplne na zacatku. O hrani se psama ji pripravit taky nechci, protoze v 99% casu je v klidu a bavi ji to. Takze muj dotaz je jak ji mam ucit a pri hre s ostatnima temhle pro me nepredvidatelnym situacim predchazet?

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Naposledy upravil rea dne čtv 10. čer. 2010 18:53, celkově upraveno 1
zlúčenie príspevkov


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
úplně nevim, jestli ti pomůžu, ale když jsem se přistěhovala ke psovi, kterej je agresivní a startuje po všech a po všem a hlídá si balonek, "přijala" jsem ho do svý smečky a ukázala mu, jak se chová správnej páníček, bránila ho a podobně. Postupem času si oblíbil mě, pak mýho psa a nevím, jestli je to tím, že když jdeme venčit s jeho paničkou, tak od nich odháníme psy a podobně, ale když najde hračku (a já trnu hrůzou, že mi Trixe zabije), tak maximálně vrkne, ale už žádný startování a někdy Trixovi dokonce hračku nabídne a proběhne maličkej náznak přetahování... a když má hračku můj pes, on mu jí nevezme, prostě je jeho a hotovo. Nevím, jestli je rád, že ho s Trixem bráníme, nebo co se stalo, ale podle mě mu hodně pomohla stabilita, pocit, že se na někoho může konečně spolehnout a tak... rozhodně jsem ho nikdy netrestala za to, že vrčel u hračky, akorát jsem mu řekla, že je pitomej a Trix dostal odvolání. Možná i tohle mělo svůj vliv.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 05:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že neudělá jen tak "z ničeho nic" dává před tím signály postojem, výrazem a tak. Nauč se ty signály číst a když uvidíš jakýkoli z nich, najdi se důvod, jak převést její pozornost na jinou formu hry. Postupně jí balonek vezmi a můžou s pejskama lítat dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 07:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No já osobně, pokud m tohle někdy nějakej pes, co jsem měla na starost, udělal (a nebylo o jednou a jeden), tak jsem ho rozhodně sejmula, odložila a hračku naschvál nabídla tomu, na kterýho vyjel. A ten Agresor si mohl jenom zkusit, se blbě podívat. Pochvilce následovalo přivolání, pochvala a hra, když jsme postupně zapojila i druhého psa, kterýmu jsem hračku dala a zase "jakobynic". Ale samozřejmě jsem to takhle řešila jen když opravdu vyjel, né když si brumlal "teď mi to nech, chci si s tím hrát sám" nebo u psů (konkrétně jednoho), co s hlídal všechno před vším a každým, njn ácédéčko :Hangman: a taky pochopil, že když bude dělat problémy, že mu nezbyde nic.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 08:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Diky za reakce. Chapu, napsala jsem to nepresne - je mi jasny, ze asi nejaky signaly vydava, ale ja je rozhodne precist neumim a urcite je nedava nijak dlouho, vypada furt normalne, v pohode a najednou startuje. Pozatim to teda resim tak, ze pokud se mezi psama k balonku dostane, necham ji chvilku bezet a pak privolavam, pripadne vyndavam dalsi hracku, abych to soustredeni se na jeden jedinej balonek trochu rozmelnila. Rikam si, ze mozna ji to honeni bavi chvili a pokud to trva dyl, treba je z toho nervozni a proto startuje. Kazdopadne se teda snazim tomu spis predchazet. Je mozny, ze by takhle vyjela kdyz je jako hodne rozrusena? I kdyz vlastne v dobrym rozrusena a nadsena ze hry, takze by se to v ni najednou tim rozrusenim pretocilo? Nevim jak to popsat, ale pripada mi to tak.

Pokud jde o vyreseni takovy situace - s tim tak moc problem nemam, probehlo to v podstate stejne jako pise Eva. Po tom co ji sejmu, okamzite se uklidni, omlouva se, v klidu sleduje ostatni psy jak si dal hrajou a kdyz pak dostane 'milost' a muze jit zas mezi ne, tak prvni co, ze jde tomu po kom vystartovala, olizat cumak. Zabrumlani nebo blby koukani po nekom jinym, kdyz mela hracku jsme parkrat zazili, ale jak uz jsem psala, stacilo jen rict at se uklidni a druhymu rict at ji necha na pokoji, ze nema naladu a byl klid.

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. lis. 2007 13:01
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno
Naše fena, když se konečně naučila si hrát a běhat za balonkem, taky byla s jinými psy nervózní, říkali jsme si - jeden balon a dva psy, to nedělá dobrotu. Pak se zklidnila a už jenom s ostatními běhá za hračkou, asi i z toho dobrého pocitu, že s nimi běhá. Pokaždé najde balon někdo jiný a v pohodě, už nevyjíždí, to se srovnalo. Akorát máme s ní problém my, že chce hodit balonek, strašně rychle a ochotně pro něj běží, ale přiběhne a zalehne a kouše a kouše a je v takovým jako tranzu a rozpolcení - nechce jej pustit a přitom je vidět, že by ráda, ale ta chuť žužlat ten balon je furt silnější než chuť běhat za ním - anebo se o něj bojí? A nechci jí ho brát násilím, aby se o něj opravdu nemusela bát, takže pak chodí s balonem v hubě a je spokojená. Až ho pustí, tak ho hodím a zase nanovo. Taky jste se s tím setkali a jak řešili?

_________________
Jarek+Simona+Ben+Kessi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 10:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tohle už souvisí s aportem jako takovým, mrkni dolu

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 10:34 
Offline

Registrován: stř 27. led. 2010 22:08
Příspěvky: 7
Bydliště: Krnov
Moje 2letá kříženka Tara se také pere se psy kvůli balonku ](*,) a to klidně vyjede i na kamarádku dobrmanku(to je pak musíme odtrhávat-ale nikdy si nic zlého neudělali).Když to udělá,tak balonek zabavím a je klid.Po chvíli jim ho znovu hodím.Když balonek chytí někdo jiný,tak za ním jen neustále chodí a čeká až dotyčný míček pustí,aby ho mohla rychle ukradnout :-" Stejné je to i doma.Když je u nás nějaký pejsek na návštěvě,musím poschovávat všechny hračky,protože si je brání a vyjíždí(jen dva malí pejsci od našich ji nevadí-ale oni si hraček nevšímají).Také ji vadilo když byla u mě na gauči a pes se k nám přiblížil-to se pěkně rozčilovala a odháněla ho.K nám(mě a příteli)se chová naprosto perfektně,submisivně-vše ji můžeme zebrat(samozřejmě jen když to chceme přemístit,jinak ji nic nebereme)-i velkou kost,granule,venku cokoliv,hračky(míček mi podá až do ruky a to i ve chvíli kdy ho chci schovat-nikdy s ním neuteče).Jen k jiným psům se chová lakomě :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Postupovala abych tak, jak psala Eva a z toho gauče by letěla v ten moment, kdy by si tu hubinu otevřela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pon 14. čer. 2010 19:57 
Offline

Registrován: stř 27. led. 2010 22:08
Příspěvky: 7
Bydliště: Krnov
No jo,shodit z gauče,ale mamka má dva malé pejsky(pinče psa 15let a kříženku čivavy 2roky).Fenka je hodně agresivní na stareho psa,když ona leží u paničky na gauči.On kolem jen prochází a ona startuje.Už několikrát ju mamka vyhodila na zem a ta malá potvůrka se do dědouška pustila i tam.Tak jak ju shodit na zem aby ho nesežrala????? ](*,)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pon 14. čer. 2010 21:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vynést jí v zubech třeba do jíné místnosti. Je to rozmazlená potvůrka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pon 14. čer. 2010 21:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Mam doplnujici dotaz k prvnimu problemu, se kterym jsem to tu zakladala. Je mozny, aby moje fenka byla rozhozena jen z jednoho urcityho psa a kvuli nemu pak reagovala agresivne? Nejen na nej, ale pripadne i na jinyho psa s kterym si v jinych situacich hraje bez problemu? Proste jen z pritomnosti jednoho urcityho psa, kterej ji rozhodi tim, ze je to trosku nervak? Neni agresivnil, ale je nervni. Postupne totiz zjistuju, ze ona je napruzena vzdycky jen kdyz tam tenhle pes je, pokud se neobjevi nebo jsme mezi uplne jinou skupinou psu, pak s ni nemam jedinej problem a s hrackama si uplne v pohode hraje bez jakykoliv agrese. Ze by na ni nejak spatne pusobila jeho energie nebo tak neco?

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pon 14. čer. 2010 21:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Samozřejmě že to může mít souvislost... je citlivá, a tak nerví taky, když nerví jiný pes.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Ahoj,

já semka dám taky svůj problém. Rony mi v poslední době taky vrčí a netváří se moc nadšeně když mu někdo chce sebrat balonek. Nedělá to ale jen u balonku. Některý pes třeba si vykope díru, on tam přijde, chvilinku kope s ním a pak začne vrčet a nechce už aby tam byl...

Já to řeším tak, že to stopnu, přijdu k němu, balnek mu vyndám z tlamy ( na pusť absolutně nereaguje - je to něco jako v tranzu, nevnímá, drží to tak, že mu musím dát pysk pod zuby, aby to vůbec pustil ) a jakmile to pustí ten balonek, tak se uvolní a v pohodě zase. Ten balonek, když mu vyndám, dám ho tomu, na koho vrčel a prohodím takovou hlášku něco jako: " Když jsi hlupák, balonek mít nebudeš... " Chvilinku ho nechám u sebe, procvičíme třeba sedni, lehni, pac, co umíme a nechám ho zase lítat... .

Zajímavé je, že když jsme tu měli štěndo na hlídání na jeden den, tak se tu přetahovali o kus hadru a vrčelo na něj štěndo a on :mrgreen: nic. Nevíte čím to může být? Je třeba možný (jak tu někdo psal) , že se venku necítí tak dobře a stresuje ho to?

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 22:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Štěně je jiná kategorie psů!
No já nevím, ale je možné že tím že dáš míček druhému tomu vrčení nechtěně nahráváš. Přišel jiný pes = zas to dá jemu = vrrr. MOŽNÁ bych ho naopak přivolala, odložila i s tím balónkem a šla si chvilku hrát s druhým psem. Nechceš si hrát, tak nedržkuj, jdu si hrát já. Myslím že mu míček údivem vypadne z tlamy sám :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 16:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Ok, díky moc za tip. :sunny:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: sob 16. črc. 2011 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Jak správně trestat, pokud fenka startuje po druhém psovi kvůli hračce a nejen hračce, ale cokoli si přivlastní (hdíra v zemi, klacek...)a řešení: sebrat hračku dát druhému psovi jaksi nefunguje. Většinou ten moment před tím než vyjede vystihnu, ale stalo se že ne. Když už vyjede je jako v tranzu vrčí velmi agresivně a absolutně nereaguje na jakýkoliv trest a ´kouká na objekt svého zájmu - nebo se o to neustále pokouší. Jak nastolit respekt v této situaci? Je to 11 měsíční pitbullteriérka, ktera v zápětí po "vyjetí" může toho stejného pejska potkat za deset minut bez hračky a krásně si hrát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: ned 17. črc. 2011 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
A proč ji musíš trestat? Prostě bych jí to sebrala nebo si ji přivolala a odložila (pač třeba takovou díru v zemi, jak známo, nemůže nikdo nikomu sebrat :laughing7: ). V klidu a důsledně, a časem pochopí, že to její vrčení nikam nevede. Když ji ještě trestáš, funguje tam podle mě přenesená agrese a je to jen horší.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: pon 18. črc. 2011 09:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Neřešila bych to, kdyby se jednalo o hloupý vrčení. Jde o to, že pokud se nachází hračka mezi mojí fenkou a jiným psem, je jedno kde, kdy a jaká....vystartuje neuvěřitelně agresivně. Dřív jsem si myslela, že startuje i z jiných důvodů, ale co jsem odpozorovala je to především majetnická agrese. To, že vyjede takhle agresivně jako smyslů zbavená a je schopná napadnout psa, nechci jenom přejít přivoláním nebo sebráním hračky.
---zlúčenie príspevkov---
Sebrání hračky jsme zkoušeli.

Pokudse nachází hračka mezi mojí fenkou a jakýmkoliv psem, vždy vystartuje jako smyslů zbavená a velice agresivně. Jsem si jistá, že kdyby neměla stopovačku a košík, rve se do posledního dechu (povaha plemene). Při tom trestání jsem nikdy nebyla agresivní, naopak snažím se být v klidu. Ale nemyslím si, že bych se s tím příliš mazala. Spíš nedokážeme najít tu společnou řeč, kterou bych jí dostatečně vysvětlila, že takhle opravdu ne. Podotýkám, že pokud není hračka, je velmi přátelská ke psům i lidem. Je to 30 kg pubertální pitbullteriérka a já tuhle situaci nechci přejít tím, že jí hračku seberu a nebude nic. Protože co když něco bude, co když si cizí pejsek hračku přinese a ona si ji jako vždy přivlastní.

Klidně bych zajela na Vlčáry, aby p. Desenský tu situaci viděl, ale kdo je tak hloupý a půjčí mi psa na to, abych na něm ukázala, jak po něm moje fenka vystartuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nekdy se rve se kvuli balonku
PříspěvekNapsal: úte 19. črc. 2011 08:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
budilka píše:
... ale kdo je tak hloupý a půjčí mi psa na to, abych na něm ukázala, jak po něm moje fenka vystartuje.
Třeba já 8) Téměř polovina psů mi sem přišla s majetnickou agresí a denně tady mám nějakého takového psa z venku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!