Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sousedův agresivní kavkazák
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 09:05 
Dobrý den,
jsem majitelkou 6-letého bígla. Denně s ním chodíme na hodinové procházky do přírody, koupat se apod. Problém je, že musíme denně projít okolo domku, kde mají kavkazského pasteveckého psa. Majitelé jsou mladí manželé s dětmi zhruba 4 a 7 let. Pokud je pes na dvoře za plotem, skáče na plot že by ho rozbořil. Dobře, hlídá si své území (i když od plotu procházíme minimálně 10 metrů vzdáleně). Když ho ale potkáme při jejich "procházce", nemůže ho jeho velice drobounká panička udržet. Drží ho proto za obojek, vodítko omotané okolo ruky, psa mačká koleny případně ho svírá kolem krku. Následuje řev a nadávky paničky, mlácení vodítkem apod. Pes je však k neudržení. Cloumá s ní takovým způsobem, že mám obavy jak dlouho ho udrží. Neznám podrobně chování tohohle plemene. Prosím poraďte mi, co bych měla dělat, jestli se jednoho dne paničce vytrhne. Můj 16 kilový bígl by neměl žádnou šanci. Rozumná řeč s majiteli není. Nemohl by napadnout i lidi? Kolem jejich domu prochází spousta lidí a jen pár metrů od nich je dětské hřiště. Nevím jestli je z nějakého důvodu alergický jen na našeho psa. Co by mohlo být příčinou. Nechci čekat na dobu, kdy dojde k napadení.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní kavkazák
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 09:16 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Mandíková Petra píše:
Dobrý den,
jsem majitelkou 6-letého bígla. Denně s ním chodíme na hodinové procházky do přírody, koupat se apod. Problém je, že musíme denně projít okolo domku, kde mají kavkazského pasteveckého psa. Majitelé jsou mladí manželé s dětmi zhruba 4 a 7 let. Pokud je pes na dvoře za plotem, skáče na plot že by ho rozbořil. Dobře, hlídá si své území (i když od plotu procházíme minimálně 10 metrů vzdáleně). Když ho ale potkáme při jejich "procházce", nemůže ho jeho velice drobounká panička udržet. Drží ho proto za obojek, vodítko omotané okolo ruky, psa mačká koleny případně ho svírá kolem krku. Následuje řev a nadávky paničky, mlácení vodítkem apod. Pes je však k neudržení. Cloumá s ní takovým způsobem, že mám obavy jak dlouho ho udrží. Neznám podrobně chování tohohle plemene. Prosím poraďte mi, co bych měla dělat, jestli se jednoho dne paničce vytrhne. Můj 16 kilový bígl by neměl žádnou šanci. Rozumná řeč s majiteli není. Nemohl by napadnout i lidi? Kolem jejich domu prochází spousta lidí a jen pár metrů od nich je dětské hřiště. Nevím jestli je z nějakého důvodu alergický jen na našeho psa. Co by mohlo být příčinou. Nechci čekat na dobu, kdy dojde k napadení.

Příčína? pokud je tohle u nich normální, pak je příčina špatné vedení a výchova od majitele/pána,takze bych se neptal na chování plemene :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 09:25 
Souhlasím, že za jeho chování jistě může špatná výchova. Možná jsem špatně napsala dotaz. Na jednu stranu mi je toho psa líto, ale pochopte, že mnohem víc mi jde o našeho psa. Nechci koukat, jak nám ho roztrhá. Spíš jsem očekávala radu co mám dělat. Mám syna, který s naším psem chodí na stejné procházky a sám. Jak se ubránit až nás napadne?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
neřeš ještě nenastalé situace, přeneseš obavy i na svého bíglíka, rad, jak ubránit svého pejska je tu dost, tak studuj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 11:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
třeba tady: http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... php?t=2291


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 20:34 
Díky za odpověď Lenko, pročetla jsem si rady na tebou zmíněném odkazu. Je mi jasný, že skutečně mám řešit situaci až nastane. Ale ráda bych udělala cokoliv aby NENASTALA. Nedovedu si přestavit, jak se postavím čelem proti 60 kilovému kazachovi, který jen slintá z chuti si kousnout. Nedávno mi Reka napadl jiný, ale stejně velký pes. Síly byli vyrovnané a Rek si dokázal poradit. Lítalo trochu chlupů, ale ani u jednoho mi nepřipadalo, že chce tomu druhému více ublížit.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 07:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nesocializovanému kavkázokovi je lepší se vyhnout.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 10:31 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Lenka Krejčířová píše:
neřeš ještě nenastalé situace, přeneseš obavy i na svého bíglíka, rad, jak ubránit svého pejska je tu dost, tak studuj.


Lenka Krejčířová,
myslím si o sebe, že dokážem uchrániť svojho psa v akejkoľvek situácii - a doteraz sa mi to aj darí - ale popravde povedané - stretnúť nesocializovaného kaukazáka - netuším čo by som robila...
Jedno jediné viem určite - chránila by som svojho ovčiaka za každú cenu - len sa obávam, že cena by v tomto prípade bola MOJ pobyt na chirurgii...

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 10:33 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Petra Mandíková,
na vašom mieste by som sa skúsila porozprávať s majiteľkou (nie majiteľom) psa - píšete, že má dosť problém udržať ho. A odporučila by som jej, aby aspoň navštívila Rudove stránky - v tom najlepšom prípade by som ju uhovorila, aby si s Rudom dohovorila schôdzku

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 19:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a minimálně bych jí řekla aby mu pořídila haltinu (doporučila jako dobrý tip :!: ) a aby nosil košík, že se bojíš - jestli by byla tak hodná ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Dokud ten pes nenapadne člověka, nemůžeš proti tomu dělat nic než zkusit majitelům rozumně domluvit nebo chodit jinudy. je fakt že bránit psa proti nesocializovanému kavkazanovi bych fakt nechtěla (ale doufám že kdybych musela tak bych to udělala). Zarazila mne ale vaše věta
Citace:
Nedávno mi Reka napadl jiný, ale stejně velký pes. Síly byli vyrovnané a Rek si dokázal poradit.

- to je první krok k tomu aby se váš pes postupně choval jako onen kavkazan. NIKDY nenechte psa prát! Pokud ho chce jiný pes napadnout, tak ho brańte. Pokud začíná on, zakažte mu to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 21:02 
Petro, podle přiloženého obrázku máš bígla, tak jistě víš, že tohle plemeno je smečkové a rozhodně nevyhledává konflikty proti jiným psům. Popisovaná situace nastala zhruba takhle: Šla jsem s Rekem z nákupu a nesla jsem tašku. Rek na vodítku. Přiběhl k nám pes, kterého Rek zná ze sídliště již několik let. Proto jsme mu nevěnovali náležitou pozornost. Začali se očichávat a ve vteřině ten druhý pes skočil a nepředvídatelně kousl Reka za krk. Rek se okamžitě vyvlékl z obojku a prostě se začal bránit. Byl to takový okamžik od známého psa, myslím si že ani ty by jsi nedokázala tohle předvídat. S druhým majitelem jsme je dokázali během chvilky rozehnta, ale rozhodně nesouhlasím s tvým tvrzením, že pokud se Rek bránil, má jak ty tvrdíš nejlepší cestu ce stát stejným nesocializovaným kavkazákem. Spíš by mi připadalo zvláštní, kdyby můj bígl stál a nechal na sobě zakouslého psa.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 21:13 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
Petra píše:
...bránit psa proti nesocializovanému kavkazanovi bych fakt nechtěla (ale doufám že kdybych musela tak bych to udělala)...

:oops:
Petro,
sorry, ale nejak si neumim predstavit, co bys tak asi udelala, kdy bys musela, hmm??!! Cela rada tu uz je, proste se tomu psu vyhnout, nic jineho...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Křižáku, prostě doufám že když už by se to stalo, tak bych dokázala stoupnout před psy a bránit je. Že bych prostě nezdrhla, nezkameněla, prostě nenechala bych je roztrhat. Samozřejmě ještě víc doufám že to nikdy nebudu potřebovat.

Petro u popisované situace jsem samozřejmě nebyla takže fakt nemůžu soudit, ale zatím jsem snad vždycky zareagovala rychle a snad i dobře. Dvakrát se mi podařilo že mi do psa takhle jiný pes skočil a než se můj stihl bránit tak se útočník seznámil s mou botou. Ne že bych měla rodost z kopání do psů, ale jak si můžeš přečíst tady na poradně pes který je občas donucen se takhle bránit se pak někdy začíná "bránit" tím že zaútočí první. A o to fakt nestojím. Většinou ale stačí zařvat v okamžiku kdy vidíš že je průšvih - když vrtění ocásků přejde do vrčení. A preventivně se veškeré seznamování odehrává u mne - neexistuje nechat psy někam odběhnout aby tam potkali jiného psa. A to přesto že VÍM že oni si nezačnou.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 22:06 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
:-k
Petro,
pri vsi ucte, je to naivni predstava, tady je to trochu jinak a sranda jde stranou, u CO by ti tohle bylo asi k nicemu, stejne jako rada dalsich rad a zasad. Takovy pes je skutecne vazny problem a moznosti reseni ja safra malo, proto rikam, ze je nadmiru vhodne udelat vse proto, takovemu psovi se vyhnout. Proste neni co resit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 11:35 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Křižák píše:
:-k
Petro,
pri vsi ucte, je to naivni predstava, tady je to trochu jinak a sranda jde stranou, u CO by ti tohle bylo asi k nicemu, stejne jako rada dalsich rad a zasad. Takovy pes je skutecne vazny problem a moznosti reseni ja safra malo, proto rikam, ze je nadmiru vhodne udelat vse proto, takovemu psovi se vyhnout. Proste neni co resit...

Když je napadeno něco nebo někdo tobě blízký, nepřemýšlíš, ale jednáš,reflexivně,impulzivně,nepřemýšlíš. A znám pár lidí, kteří by psa bránili za každou cenu,a já se mezi ně počítám. Málokdo bude přihlížet jak mu druhej pes trhá jejich vlastního psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 11:37 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Křižák: Samozřejmě až ta situace nastane, jinak souhlasím že než se to stane by se mělo tomu střeetnutí vyhýbat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Zažila jsem podobnou situaci, taky jsem měla pořád obavy z jednoho psa stejně jako Petra M., vyhýbala jsem se jak jsem mohla, až si jednoho dne krásného dne pes SAO v nepřítomnosti majitelů otevřel vrátka evidentně pevně rozhodnut že si to s mým psem vyříká. Byl to naprosto cílený a nekompromisní útok. Ono se to tady hezky říká bránit za každou cenu, ale jak? Nevím kolik z vás by si na takového psa trouflo s holýma rukama a nebo s kopancema. Já jsem se zmohla jenom na řvaní. Naštěstí se můj pes taky nečekal až ho asiat roztrhá a když nám přišli cizí lidi na pomoc povedlo se nám utéct. Naštěstí už v okolí takového agresora už nemáme, ale kdyby jo, tak bych bez pepřáku nevystrčila nos z baráku.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 16:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Křižák píše:
:-k
Petro,
pri vsi ucte, je to naivni predstava, tady je to trochu jinak a sranda jde stranou, u CO by ti tohle bylo asi k nicemu, stejne jako rada dalsich rad a zasad. Takovy pes je skutecne vazny problem a moznosti reseni ja safra malo, proto rikam, ze je nadmiru vhodne udelat vse proto, takovemu psovi se vyhnout. Proste neni co resit...

Petro videl jsem co udela nastvany Kavkazak a co tihle psy dokazou,proste byych sel hodne rychle z cesty a nic jineho neresil.....[/b]

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 18:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a díval se ja ti trhá psa?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
..psa necham zdrhnout,nebo hazu za nejblizsis plot.
Tohle jsou pouze uvahyty typu "..kdyby..." Proste neresim a resit budu az nastane...
Jsou chvile kdy nemas sanci a jen mlcky prihlizis,nic veseleho a prijemneho,stava se ale.....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 20:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
stalo sa mi nieco podobne na barbinu mi z pick upu vypadol sarplenin ci kaukazak ci co to bolo. proste to na nu skocilo zvrchu v priebehu pol sekundy bola zrolovana pod nim a majitel len z hrozou jacal brutus fuj a dival sa. vten cas ked vidis a pocujes ten strasny kvikot vlastnej cuby ti je jedno, co to na nej stoji alebo kolko to ma kil. dodnes celkom netusim ako som ju spod toho hovada dostala. cela som bola dobita a doskrabana, ale nastastie ma ani jedno zviera nezobralo natvrdo tlamou. majitel sa mi ani neospravedlnil, len mi povedal ze nie som kompletna ked skacem jeho vrahovi pod hubu.....
po tomto zazitku jedina rada ktoru mam a ta tu uz padla vyhnut sa ked sa da, nechodit okolo a zbytocne neprovokovat osud

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 22:28 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
Petra, bokken...

Sorry, ale asi fakt nevite o cem mluvite, tohle je jako postavit se do cesty bizonoj. Kdo jste to nezazil, nedokazete si predstavit, jak velkej problem nas... kavkaz nebo asiat o vaze 80 kilo a vyse, znamena. Ja to zazil a uz u o to nestojim ani za nic, a to jsem poucenej odsud, nemel jsem holy ruce a taky se nerad vzdavam. Proti bande 12ti taznejch husky, trhajicich jezevcika myho tchana, ktery jsem rucne udolaval, je jeden nas... volkodav (CO a CAO) hotova pohrtoma. Zavidim vam vase odhodlani, ale nepreju jeho nasledky.
Good luck...
:panicek:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 23:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Tak, tak, dokud to člověk nezažije na vlastní kůži neví o čem mluví.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 23:15 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
Alco,
ten peprak, jak jsi psaly vyse, je spis sranda, ten neplati takrka vubec ani nalidi, tim spis ne na nas..., opily a nebo na volkodavy v razi! Jinak je videt, ze mas zkusenost a vis, o cem utok techto rafanu je. Jak tu nejednou radil Ruda, branit psa vsemi dostupnymi prostredky, a to tak, aby to agresor prezil (tak nejak to tu je). Jen za sebe dodavam, ze kdyby slo opravdu do tuhyho, neexistuji hranice a vse je povoleno. Holky, kez byste to nikdy nezazili....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05. srp. 2008 07:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když jsem byl tenkrát pro kavkazáka Sato (asi 90 kilo) u jeho bývalé majitelky, šel mi dost tvrdě po feně hovíka Bakině, nejspolehlivější bylo ji honem uklidit. Chtěl bych vás vidět, jak se budete prát s kavkazanem, který se rozhodnul.
Teď tu mám anatola (tak asi 80 kilo) a ten kvůli tomu, že se mu jeho vlastní pán pokusil zakázat spapat si na ulici nějakého pejska, poslal svého páníka na chirurgii dosti hrubým způsobem. Vážná pokousání na obou rukou. Takovíto psi se často otočí i do svého pána natož pak do vás.
Když nevíte, kam ve vteřině sáhnout, tyhle psy nepřeperete a fakt je lepší nepokoušet štěstěnu. Věřte tomu, že psů podobné váhové kategorie, navíc s myšlením v modu dokončování začnutého, je mezi lidmi dost a ne všichni jsou zvládnutí. Pakliže předem vím, že je někde takto nezvládnutý pes, změním trasu. Je lepší si našlápnout o nějaký ten kiláček víc a psa obejít, než svého psa dobrovolně předhodit takovéto nevychované psí mašině a vsadit 50 na 50, zda se z toho dostanete ve zdraví.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05. srp. 2008 09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rudo dobře ted ste se tu bavili o tom když vím že tam ten pes je tak je jasné a na tom se všichni shodnem nechodit a nepokoušet. ale co když nevím že tam te pes je a nedejbože je to někde v lese nebo na louce? odepnout vodítko a nechat to osudu?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05. srp. 2008 10:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Škoda že je na to v daných situacích jen několik málo vteřin. Nechat to osudu nejde, to bys ho tomu psu přímo přihrála na stříbrném podnose. Raději toho psa nasměruju na sebe a použiji všechny prostředky k tomu, aby šel do mně a ne do mého psa, který na takové tele nemá. Těžko ti budu popisovat detaily, když každá situace není podle stejného scénáře. Prostě půjdu tomu druhému psu po krku dřív, než půjde on do mého chráněnce. Jenže na to mám a vím kam sáhnout. Na fríčkách jste mohli často vidět, jak si odlovím útočníka, je to skoro vždy za hlavu mezi ušima pravou rukou a levou dovnitř pod slabinu mezi stehno a břicho, kdy si ho napnu jako strunu, abych ho mohl manipulovat. Jenže chci vidět, která z vás bude tak odhodlaná tam takhle strčit ruce, aby sáhla do vytočeného kavkazáka. U psů bez košíku, kde se ho bojí vlastní majitel, je to holá sebevražda.
Popisovat, kam a jak útočím fyzicky, když vím, že jde psovi nebo mně o život, tu z etických důvodů nemohu. To pochopte. Jak se učí sebeobrana proti oloupení nebo znásilnění vás také nikdo po netu učit nebude.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05. srp. 2008 12:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ajka píše:
ale co když nevím že tam te pes je a nedejbože je to někde v lese nebo na louce? odepnout vodítko a nechat to osudu?

9mm Glock

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05. srp. 2008 12:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rudo no je mi to jasný v pdostatě jako ženská a člověk co neví kam přesně šáhnout nemám moc šancí .-( optám se osobně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 09:59 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Křižák píše:
Petra, bokken...

Sorry, ale asi fakt nevite o cem mluvite, tohle je jako postavit se do cesty bizonoj. Kdo jste to nezazil, nedokazete si predstavit, jak velkej problem nas... kavkaz nebo asiat o vaze 80 kilo a vyse, znamena. Ja to zazil a uz u o to nestojim ani za nic, a to jsem poucenej odsud, nemel jsem holy ruce a taky se nerad vzdavam. Proti bande 12ti taznejch husky, trhajicich jezevcika myho tchana, ktery jsem rucne udolaval, je jeden nas... volkodav (CO a CAO) hotova pohrtoma. Zavidim vam vase odhodlani, ale nepreju jeho nasledky.
Good luck...
:panicek:

Nic proti,ale následky ponech nám :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 10:03 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Desenský píše:
Když jsem byl tenkrát pro kavkazáka Sato (asi 90 kilo) u jeho bývalé majitelky, šel mi dost tvrdě po feně hovíka Bakině, nejspolehlivější bylo ji honem uklidit. Chtěl bych vás vidět, jak se budete prát s kavkazanem, který se rozhodnul.
Teď tu mám anatola (tak asi 80 kilo) a ten kvůli tomu, že se mu jeho vlastní pán pokusil zakázat spapat si na ulici nějakého pejska, poslal svého páníka na chirurgii dosti hrubým způsobem. Vážná pokousání na obou rukou. Takovíto psi se často otočí i do svého pána natož pak do vás.
Když nevíte, kam ve vteřině sáhnout, tyhle psy nepřeperete a fakt je lepší nepokoušet štěstěnu. Věřte tomu, že psů podobné váhové kategorie, navíc s myšlením v modu dokončování začnutého, je mezi lidmi dost a ne všichni jsou zvládnutí. Pakliže předem vím, že je někde takto nezvládnutý pes, změním trasu. Je lepší si našlápnout o nějaký ten kiláček víc a psa obejít, než svého psa dobrovolně předhodit takovéto nevychované psí mašině a vsadit 50 na 50, zda se z toho dostanete ve zdraví.

Pane Desenský, myslím že jste nás nepochopil...pokud mám mluvit za sebe,tak jsem tu již psal,že souhlasím s tím, že se má tomu psu výhýbat jak to jen jde,pokud je situace taková jaká je. Poté jsem pouze podotkl, že pokud ke střetu dojde i přes vyhýbání a jakoukoliv snahu, budu psa bránit.a v podobném duchu psala i Petra. Takže ne že budu kolem něj chodit, a spoléhat se na náhodu,ale že se mu budu vyhýbat jak to bude jen možné,ale pokud přesto ke střetu dojde,nebudu jen koukat,v případě že by to byla má situace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 12:22 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
Bokken

Nechci se s tebou dohadovat, bud jsi to nepochopil a pak vazne nevis, o jak velkej problem by opravdu mohlo jit, nebo na jeho vyreseni opravdu stacis. Pak se rad priucim a necham si tu od tebe popsat, jak na nastvanyho volkodava. Muzes to nejak vysvetlit? Dikes...
:-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 12:35 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Křižák píše:
Bokken

Nechci se s tebou dohadovat, bud jsi to nepochopil a pak vazne nevis, o jak velkej problem by opravdu mohlo jit, nebo na jeho vyreseni opravdu stacis. Pak se rad priucim a necham si tu od tebe popsat, jak na nastvanyho volkodava. Muzes to nejak vysvetlit? Dikes...
:-k

Já se s tebou také nehodlám dohadovat. Protože se zřejmě nechápeme navzájem. Já trvám na tom, že kdyby k tomu došlo,psa bych bránil. Ne,opravdu nejsem žádnej odborník,na to jak zvládnout takového psa,ale to mi v tom nebrání. Ptáš se jak? Jakkoliv. Tohle je zbytečné teoretizování. Bůhví jak by to bylo kdyby k tomu konfliktu došlo,už kvůli různým faktorům,stres,strach,atd,takže mozek reaguje reflexivně. V tu chvíli by mi bylo jedno jak,prostě jakkoliv. A pokud sis nevšiml,neříkám že bych toho psa zvládl,a ubránil ho,říkám pouze, že bych jentak nepřihlížel. Tak v čem je problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 12:43 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
bokken
Ja to nemyslim nejak zle nebo utocne, jen si fakt nejak neumim predstavit tu obranu (pokud se bavime o holych rukach). Samozrejme bych se snazil taky neco udelat, ale tihle rafani jsou top mezi psy co se nebezpecnosti tyce, pokud se rozhodnou neco zlikvidovat. Tihle molossi to neresi jen varovne nebo aby dali druhemu psovi za usi, ale proste kdyz uz se rozhodnou neco resit, snazi se to udelat tak, aby to bylo jednou provzdy, cili smrt. No a vzhledem k jejich velikosti, vaze, sile a odhodlani je duvod brat to safra vazne. A v tom je ten problem... Jinak je dobre, ze svyho psa branis, nejsem na tom jinak a par mensich i opravdu velkych pejsku jsem ze svyho bafika taky sundaval nebo je zahazoval ci roloval pod sebe, pripadne jim ubral kyslik, dokud to "neodklepali", ze stacilo...
:pejs:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 12:53 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Křižák píše:
bokken
Ja to nemyslim nejak zle nebo utocne, jen si fakt nejak neumim predstavit tu obranu (pokud se bavime o holych rukach). Samozrejme bych se snazil taky neco udelat, ale tihle rafani jsou top mezi psy co se nebezpecnosti tyce, pokud se rozhodnou neco zlikvidovat. Tihle molossi to neresi jen varovne nebo aby dali druhemu psovi za usi, ale proste kdyz uz se rozhodnou neco resit, snazi se to udelat tak, aby to bylo jednou provzdy, cili smrt. No a vzhledem k jejich velikosti, vaze, sile a odhodlani je duvod brat to safra vazne. A v tom je ten problem... Jinak je dobre, ze svyho psa branis, nejsem na tom jinak a par mensich i opravdu velkych pejsku jsem ze svyho bafika taky sundaval nebo je zahazoval ci roloval pod sebe, pripadne jim ubral kyslik, dokud to "neodklepali", ze stacilo...
:pejs:

Jak říkám,zbytečné teoretizování coby kdyby...člověk nemůže říci co by v tui chvíli a jak dělal,protože pak to může být úplně jinak...zatím jsem sundaval ze psa jen vlčáka jak tele,a to jsem po něm skočil,hlavu držel u země za kůži vzadu na krku,a zaklekl jsem ho...ale vím,že napč. kavkazák,to už by rozhodně nestačilo...proč si představovat teď jak to řešit když ta situace ještě nenastala a vče může být při případném střetu jinak? Každopádně pokud obránce vyjde jakž takž v pořádku, pak by měl přijít na řau páníček útočníka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 13:12 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
bokken
No, jy nerad maluju certa na zed a resit co by kdyby nema smysl, souhlas, ale na nektery veci je dobry bejt pripraven, coz povetsinou tak nejka jsem, ale na toto forum nebudu psat jak :wink:
A jinak souhlas, panicek utociciho psa by mel prijit na radu, jen podle me drive, nebo spise, nez jeho pes...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 13:22 
Offline

Registrován: ned 29. črc. 2007 16:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Kl
Křižák píše:
bokken
No, jy nerad maluju certa na zed a resit co by kdyby nema smysl, souhlas, ale na nektery veci je dobry bejt pripraven, coz povetsinou tak nejka jsem, ale na toto forum nebudu psat jak :wink:
A jinak souhlas, panicek utociciho psa by mel prijit na radu, jen podle me drive, nebo spise, nez jeho pes...


To je otázkou.......kdo by měl dostat............dost čato přesně naopak než se zdá.

_________________
Když čtu zdejší fórum tak chápu proč pastevci prováděli a provádí selekci mezi psi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 13:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Křižáku, nesrovnávej vlkodava a molossy - vlkodav je pořád chrt, i když je velikej. A před vlkodavem jsem už teda stála - rozmyslel si to a to se předtím tvářil dost nasr*ně co si to dovulujeme procházet po JEHO ulici (páník v nedohlednu).

Páník útočícího psa by zasloužil na budku prakticky vždy, protože mám-li útočícího psa nemá navolno a ještě bez náhubku na ulici co dělat.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 14:00 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
stakki
Myslim, ze jsme zajedno, chapu,jak to myslis, ok...

Petro,
prosim neplet Vlkodava a vyraz volkodav, ten je totiz souhrnnym a v byvalych statech USSR beznym nazvem pro kavkazaky a asiaty (turkmenske alabaje), Vlkodav s timto tematem nema nic spolecneho... Jinak se zbytkem souhlas!
:wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
aha, já to brala jako překlep :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 14:45 
Offline

Registrován: ned 29. črc. 2007 16:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Kl
Křížák,

Problém je v tom že to nechápe ta paní co začala tohle vlákno..... :?

_________________
Když čtu zdejší fórum tak chápu proč pastevci prováděli a provádí selekci mezi psi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 15:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Víte, já jsem na takové střety hodně opatrná a vyhýbám se jim jak můžu a stejně se tomu nedalo zabránit. Nikdy by mě totiž nenapadlo že by nějaký pes dokázal vysadit poměrně bytelná kovová vrata z pantů či co to ten šikula udělal. Takové ty debaty coby kdyby jsou stejně na nic, v takové situaci nechcete záchránit jenom psa, ale i sebe.
Já jsem se zmohla jenom na řvaní, čímž jsem alespoň přivolala pomoc která nám umožnila zdrhnout, možná že kdybych do něj začala kopat nebo s ním zápasit dopadlo by to daleko hůř. :?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. srp. 2008 19:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Alča píše:
... možná že kdybych do něj začala kopat nebo s ním zápasit dopadlo by to daleko hůř. :?
Tím si buď jistá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. srp. 2008 23:14 
Offline

Registrován: stř 22. srp. 2007 11:28
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 6
Mám známého,má čubu rotvajlera,vychovanou a poslouchající a že takový pes není žádný gaučák je jasný no a taky má souseda vlastnícího kavkázáka.Několikrát nastala situace,že soused venčí kavkázáka jak jinak než na volno,on venku s čubou a se svojí malou dcerou.Kavkazák při setkání okamžitě útočí,fena nefena no a můj známý/chlap jak hora/ s dítětem vedle sebe brání psa a hlavně dítě.Paráda co,nechápu jak je vůbec možný,že si takovýho psa může pořídit každej nezodpovědnej blbec.Páníček kavkazáka to vůbec neřešil,podle hesla silnější vyhrává a mýmu psovi se nic stát nemůže.
Zafungovalo až když to začalo být fakt nebezpečný a známý se naštval a řek sousedovi/a fakt to myslel vážně,to vím/,že ještě jednou tak mu psa nekompromisně zastřelí no a od tý doby má pokoj a soused si psa konečně hlídá.
No,ale nějak nechápu kde to vlastně žijem,někde v divočině kde silnější vyhrává a slabší má prostě smůlu!?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10. srp. 2008 19:44 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
jo, přesně tak mě to někdy připadá taky,čím větší a nevychovanější pes a lidi se dekujou,schovávají a nic neřeší a nevidí ( možná se bojí spíš majitelú psa ) a pak se obují do majitele (sice velkého) labradora, který jde sice bez vodítka, ale vzorně pánovi u nohy, a málem volají policajty atd.

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. srp. 2008 09:38 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Křižák píše:
bokken
No, jy nerad maluju certa na zed a resit co by kdyby nema smysl, souhlas, ale na nektery veci je dobry bejt pripraven, coz povetsinou tak nejka jsem, ale na toto forum nebudu psat jak :wink:
A jinak souhlas, panicek utociciho psa by mel prijit na radu, jen podle me drive, nebo spise, nez jeho pes...

Takže nakonec jsme se docela shodli :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. srp. 2008 09:43 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
pavlína1610 píše:
Mám známého,má čubu rotvajlera,vychovanou a poslouchající a že takový pes není žádný gaučák je jasný no a taky má souseda vlastnícího kavkázáka.Několikrát nastala situace,že soused venčí kavkázáka jak jinak než na volno,on venku s čubou a se svojí malou dcerou.Kavkazák při setkání okamžitě útočí,fena nefena no a můj známý/chlap jak hora/ s dítětem vedle sebe brání psa a hlavně dítě.Paráda co,nechápu jak je vůbec možný,že si takovýho psa může pořídit každej nezodpovědnej blbec.Páníček kavkazáka to vůbec neřešil,podle hesla silnější vyhrává a mýmu psovi se nic stát nemůže.
Zafungovalo až když to začalo být fakt nebezpečný a známý se naštval a řek sousedovi/a fakt to myslel vážně,to vím/,že ještě jednou tak mu psa nekompromisně zastřelí no a od tý doby má pokoj a soused si psa konečně hlídá.
No,ale nějak nechápu kde to vlastně žijem,někde v divočině kde silnější vyhrává a slabší má prostě smůlu!?

Bohužel v hodně případech to tak končí...silnější má větší práva...a většinou bez jakéhokoliv odporu..pokud si to necháte líbit :wink: Ale to už je na dleší filozofování..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. srp. 2008 08:48 
Offline

Registrován: ned 29. črc. 2007 16:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Kl
Zpět k původnímu - moje doporučení je nechoďte kolem protože když se něco semele tak s tím fakt nic neuděláte protože razance a rychlost útoku je poměrně velká a nečekaná

_________________
Když čtu zdejší fórum tak chápu proč pastevci prováděli a provádí selekci mezi psi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. srp. 2008 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Taky bych to tak viděla, je to sice z jejich strany omezování druhých, ale jděte raději úplně opačným směrem, mimo jeho teritorium.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Bing [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!