Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 05:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: hysterické záchvaty při nakládání do auta a pod...
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 09:44 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
:( Ahoj lidi, mám problém s naší 8,5měsíční fenkou MOK. Pro představu, pochází z nechtěného vrhu 2 štěňat, jedno hned přezdívané cvalda a to naše druhé bylo přezdívané hisťa - jak výstižné. Jenže u 7 týdenního miminka je to ještě možná roztomilé, ale čím dál tím méně je nám do smíchu. Elza je naprosto vpohodě, jen když se na procházce unaví, začne klidně ve stoje usínat a pak běda, pokud na ní někdo sahne, ožene se se zlým výrazem po komkoliv (naštěstí zatím kromě našeho prcka - ten může téměř cokoliv) Já mám od ní prokousnutou ruku a znehybněnou šlachu :P což mne opravdu přimělo začít rychle uvažovat, jelikož její záchvaty jsou stále častější a nevypočítatelnější. Začala mít hysteráky když ji nakládáme do auta - choulí se do klubíčka, cení zuby a kouše. Včera se proti manželovi postavila čelem a cenila zuby jako hororový vlk. Manžel to řeší tak, že přes ni hodí deku a šupne ji do auta, já prostě vydržím a po chvíli jí jakkoliv nandám náhubek a hodím také do auta, kde si okamžitě lehne a je vklidu, nechá se hned mazlit a tak dále. Nevím, co za tím vězí a jak správně ji naučit tam nastupovat. Začala to na nás zkoušet i když se jí nechce třeba ven ze schodů nebo když jí mám nandat náhubek, lehne, šklebí se, ječí, že se sbíhají lidi a kouše.
Na ostatní psy ze začátku vyjíždí, po chvíli jí to i přejde a občas si i hraje, ale jinak je spíš samotář ani nechce házet míček, nic ji nebaví, jenom se honit a cvičit sedni a lehni, víc nic.
Prosím o radu
Karolka a Elza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
V tomhle ti poradí přímo Ruda, zavolej mu kolem 9. hodiny a domluv si schůzku. Myslím, že nikdo z nás nemá takové zkušenosti, aby ti mohl účinně poradit. Neváhej a volej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 10:28 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
Už jsme objednaní, díky, těšíme se do polepšovny, Elzina, jakoby to věděla, sedla si proti mne a poslouchala náš rozhovor s panem Desenským. Dělala přitom na mne děsný grimasy, vypadala jako mimozemšťan. Je to potvůrka podivná, nechci jí ublížit, ale také nechci aby ublížila ona třeba našemu prckovi! Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 12:56 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Môžem sa opýtať čo je MOK?
Držím palce a užite si to s vašou hysterkou na Ovčároch.
Asi keď sa rozdávali povahy u tých dvojčiat, tak všetky nervy pobrala tá vaša :)
Je dobre, že ste našli túto stránku včas, asopň nespravíte toľko zbytočných chýb ako my.
Dajte vedieť ako ste dopadli.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 12:58 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Karolka píše:
těšíme se do polepšovny,


Musím nesúhlasiť, Ovčáry niesú polepšovňa ale psí očistec a pre polepšených raj. A pre páníčka balzam na dušu a nervy 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To se teda těšte!!!!!! Vy, lidi, se tam polepšíte a pejsek si to krááásně užije....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 19:49 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
polepšovna v dobrém slova smyslu, nemyslela jsem nic hanlivě :-) a už vůbec jsem nikde nepsala, kdo se zde bude polepšovat, vím, že problém ej někde mezi námi, ne v Elze.
Zabývala jsem se problémovým chováním koní e poměrně hodně úspěšně, jenomže kůň není šelma, nevím jak k ní přistupovat, nechci nic pokazit, proto jsem hledala pana Desenského :-)
Vždy jsme měli takovéty psy, co s Vámi perfektně komunikují bez nějaké mimořádné snahy, psy, kteří komunikovali přirozeně a zvesela. Měla jsem mimojiné i českoslověnského vlčáka Filipsa a to byl ten nejmírumilovnější mazel na světě! Takže jsem z najednou trochu nevyrovnaného psa také trocu rozhozená...

Gabi - díky za zdravý nadhled :-) toho není nikdy dost....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Karolka píše:
polepšovna v dobrém slova smyslu, nemyslela jsem nic hanlivě :-) a už vůbec jsem nikde nepsala, kdo se zde bude polepšovat, vím, že problém ej někde mezi námi, ne v Elze.
Zabývala jsem se problémovým chováním koní e poměrně hodně úspěšně, jenomže kůň není šelma, nevím jak k ní přistupovat, nechci nic pokazit, proto jsem hledala pana Desenského :-)
Vždy jsme měli takovéty psy, co s Vámi perfektně komunikují bez nějaké mimořádné snahy, psy, kteří komunikovali přirozeně a zvesela. Měla jsem mimojiné i českoslověnského vlčáka Filipsa a to byl ten nejmírumilovnější mazel na světě! Takže jsem z najednou trochu nevyrovnaného psa také trocu rozhozená...

Gabi - díky za zdravý nadhled :-) toho není nikdy dost....


Není v tom moc velký rozdíl. Koně jsou pro tohle výborná škola, protože se naučíš u nich víc používat cit a hlavu. Ono 500 kg ostnáč opravdu nedáš...., tak se musíš naučit řešit to svou hlavou a citem a komunikací. Dělala jsem něco dost podobného a můžu říct, že je to fakt skvělá škola.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. kvě. 2007 07:15 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
Máš pravdu Hanko, asi to tak je, neměla jsem dělat tak velké rozdíly mezi psem a koněm :-).

Posledních pár dní jí více sleduji a zjistila jsem, že na mne je vpohodě - až na to nakládání do auta. Péťa - prcek - ten je také víceméně ok - dobře ho poslouchá na přivolání a tak jsem pozorovala, jak ji on volá. Je to jasné, jeho rozverný dětský hlásek jí pokaždé dává najevo - Ha! bude legrace! A tak běží.
Největší problém má manžel. Jenomže když jej s ní pozoruji, tak vím proč: Když ona se po něm ožene, nechá ji být a jde pryč. Dneska dostal chudák ode mne vynadáno :-), řekla jsem mu, že když po něm vyjede, musí ji donutit udělat alespoň jednoduchý povel Sedni. Myslíš, že jsem udělala správně?
Dneska ráno Elza přišla k nám do ložnice a lehla si mi u postele k nohám. Vstala jsem a začala ji drbat. Strááášně se jí to líbilo, válela se a kroutila jako paragraf. Pak ale přišel manžel, chtěl ji také pohladit a ona se po něm ohnala, pak se zvedla a přikrčená utekla pryč. Přitom jsem to já, kdo jí trestá, když má holka průšvih, Martin nic neřeší, jedině na ni zvýší hlas. Zdá se mi, že je si nejistý sám sebou před ní. Myslíte, že by to mohl být ten problém? A co s tím? Jak se má manžel zachovat, když po něm vyjede takto bez důvodu?
Díky za názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: MOK
PříspěvekNapsal: čtv 10. kvě. 2007 07:20 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
gabi píše:
Môžem sa opýtať čo je MOK?
Držím palce a užite si to s vašou hysterkou na Ovčároch.
Asi keď sa rozdávali povahy u tých dvojčiat, tak všetky nervy pobrala tá vaša :)
Je dobre, že ste našli túto stránku včas, asopň nespravíte toľko zbytočných chýb ako my.
Dajte vedieť ako ste dopadli.


Gabi MOK je maďarský ohař krátkosrstý. Prostě lovecký psík. Určitě sem dám vědět, jak probíhá naše náprava. Moc se tam těším.
:D :lol: :P :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 07:35 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
Tak jsme včera byli na Ovčárech :-)
Elza byla celkem vklidu, zdálo se mi, že jí vyloženě dělá dobře v přítomnosti těch ophodových psů a hlavně pana Desenského. Bylo hezké, když jí nandal náhubek a řekl jí, že by se neměla zabývat kravinama a měla by koukat kde co lítá a bzučí. Odpoledne jsme s Elzou šly na procházku a ona šla celou dobu s nosem u země a čmuchala. Občas se zastavila, když jsem jí řekla čekej, tak stála a s přivřenýma očima větřila. Nikdy to nedělala, vždycky jen bláznivě skákala, ničeho si nevšímala. Včera začala sledovat i motýli! Nevím, ale možná kdyby jí pan Desenský včera řekl ať skočí pro pivo, tak to udělá. :-D :-D
Ještě chci podotknout, že jsem jí včera po návštěvě 2x nandala náhubek bez hysterických scén. Jednou si tedy ještě lehla a dělala chcípáčka, tak jsem jí dala na výběr, buď ať si chcípne a já jdu bez ní domu nebo ať se sebere a jde se mneou zvesela domu :-) Vybrala si naštěstí tu druhou možnost. Alespoň pro tentokrát.
Děkuju !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 07:40 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
PS. Dostala zpátky obojek, kšíry jsem dala prckovi na plyšáka :-D :-D.

Ještě otázka na pana Desenského: Myslíte, že by pro Elzu bylo přínosné pořídit obojek s 1 buňkou? Pokud ano, měla by jej nosit stále, jen za odměnu nebo naopak, když je vystresovaná? Nechci aby si vždy říkala nějakými hereckými výkony o to, abych jí dala buňku, ale napadlo mi, že pokud bych dala jednu buňku do obojku nebo třeba bych ji namířila do auta, kam nerada nastupuje, že by jí to pomohlo....?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 08:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Karolka píše:
..Myslíte, že by pro Elzu bylo přínosné pořídit obojek s 1 buňkou? Pokud ano, měla by jej nosit stále, jen za odměnu nebo naopak, když je vystresovaná?
Určitě jsem pro. Dával bych jí buňku jako harmonizační prvek, tudíž ještě před možným stresem (cca 8 hodin). Běžně ji nenechávám psům přes noc, pokud k tomu nemám nějaký důvod. Namířit buňku do auta je málo, účinně by to zvládl jen Tachyonizovaný silica disk. Je tam rozdílný průměr vyzařování. Kromě jiného by stálo zato, mít jednu buňku pro sebe na krku ve výšce šesté čakry (Ádžna), pak propojíte mezi sebou trošku jiný komunikační kanál, ale potom pozor na myšlenky, měly by být v začátku jen pozitivní.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Elza
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 10:06 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
Díky 8)
Měla jsem z ní opravdu radost, protože se mi zdá, že dostala od Vás nakopnuto aby přestala skomírat :lol: . Dneska jsem jí ráno cvičně nandala náhubek hned po probuzení místo snídaně. Ani nepípla, jen se tvářila uraženě :evil: a cca po půl minutě si klidně lehla a koukala na mne. Je pravda, že abych byla i já vklidu, nemluvila jsem na ní, jen jsem jí dala povel lehni a a dál jsem se bavila s prckem o pohádce, kterou dávali v Tv.
Pak jsem jí náhubek sundala a dala jí nažrat :-) Je to tak ok?
Koupím jí tedy tu kapsičku s 1 buňkou do obojku a sobě taky jeden :wink:
Ještě jednou díky a pozdravujte psíky. Nevím, jak se jmenovala ta 9 měsíční nazrzlá ovčanda, ale pořád na ní musím myslet, měla strašně pozitivní náboj. Nevím čím to je, ale stačí mi na ní myslet a je to taková pecka, že mám až husí kůži...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 10:43 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Užasne sa o takýchto veciach číta.
Držím vám palce aby sa vám darilo aj naďalej.
A hlavne si udržte tento kľud sami pre seba. Pes to od vás odkuká ;)

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 10:56 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
Díky Gabi, pes to neokoukává, pes nám dává velmi jasně najevo, jací jsme :-)....takže Díky Díky Díky Elzinko, že jsi mne porafala ruku! Hloupému napověz, blbého kousni!
Alespoň jsem si opět začala uvedomovat sama sebe a opět jsem začala komunikovat s okolím, s přírodou a tím vším.
Dokud jsem bydlela za Prahou mezi koňmi, bylo samozřejmostí, že jsem se bavila se zvířaty a rostlinami. Od té doby co jsem vdaná a v Praze, zapoměla jsem, jak se s okolím komunikuje. Elza mi našla znovu cestičku zpátky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 11:20 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Jo jo, všetko zlé je na niečo dobré a každá vec čo sa nám stala má svoju príčinu.
Ja som tu a na na Ovčároch, spoznala toľko úžasných ľudí vdďaka nášmu Šmudlíčkovi trhačovi :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. kvě. 2007 09:38 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
[quote="gabi"]Užasne sa o takýchto veciach číta.

....ono sa to tu vôbec veľmi príjemne číta :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!