Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 05:36
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přenesená agrese
PříspěvekNapsal: ned 31. srp. 2008 20:22 
Dobrý den,
vzali jsme si k sobě fenku Klárku, 6-ti letého potomka naší Sárinky-9 leté fenky křížence českosl. vlčáka a Neroška-krásného 7 letého něm.ovčáka,který, bohužel před 14 dny umřel.Bylo to moc náhlé, moc to bolí!!!
Klárku jsme dali před 5ti lety rodičům přítele,jeho otec ale před rokem umřel a přítelovu bratru, pokud si to oslovení vůbec zaslouží se už nehodila k plánům, tak jako vloni otec,kterého nechal umřít na LDN.!!!Prostě nám zavolali ať si ji odvezeme do útulku...To jen na úvod, promiňte... Náš problém je v tom, že KLárka neměla lehký život - samý stres - a hodně se to na ní podepsalo.Poslední měsíce strávila uvázaná u boudy a předtím rodinné rozepře a smrt pána -každý pes to vnímá, to vím sama!Nechce se skamárádit se Sárou, svojí matkou, asi jí nevěří... Sára se snaží, i proto že mi chce udělat radost, jsem z toho nešťastná, venčit psy po jednom...Ale taky ji není lhostejné když Klára kňučí v kotci. Nicméně už se rafly: Sára byla v kotci a já jsem nesla vodu Kláře, že je vystřídám.Klára vyjela po Sáře přes mříž, strčila tam nos a Sára ji ho prokousla...Vím byla to moje chyba, ale proč to udělala? Pořád se Kláře snaží říct, že Sára je ta, kterou musí poslouchat!Kromě nás samo. Ale i to je těžké.Hodně se schovává od stůl a dělá, že neslyší.Byla u nás skoro do 1 roku a nebyl problém, ale 5 let je hodně dlouho. Nechci trápit Sárinku, která se strašně snaží, ale když vidí Klářinu agresi, tak se jí bojí a brání se útokem...!!!Když jsou vedle sebe v kotci, tak je to v pohodě, kromě toho že se Klára snaží prokousat ven..!!Sára ji utěšuje a Klára to příjímá. Ale jak je jedna puštěná, Klára vrčí... Je to ve mně??? Mám je k sobě pustit????Sára nesnese koš, nikdy ho nepotřebovala.Dík aza odpověď.Zdenka


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 31. srp. 2008 21:08 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Mám obavy, že pokud tohle chcete skutečně vyřešit efektivně a trvale, tak vás návštěva Vlčár nemine. Naložit obě feny do auta, pokud je to možné s tím, že jedna vepředu a druhá vzadu anebo se s někým domluvit a jet dvouma autama. Po netu rozhodně tohle nevyřešíte. Pro začátek minimálně Rudovi zavolejte mezi 9.-10. hodinou ráno. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 31. srp. 2008 21:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Klarka
nepokoušej se hledat "vysvětlení" na své- lidské-úrovni: zřejmě ho nenajdeš a pokud, bude to k ničemu. Návštěva u Rudy vůbec není od věci. Prozatím nech feny v klidu, starší si zvykne, že se "kolegyni" netřeba podbízet. Mladší nelituj, je dobře znát její minulost, ale na soucit zapomeň. A nedovol, aby si jedna na druhou nějak "dovolovala", nemaj nárok. Nechtěj aby se měly v lásce, bohatě postačí, když se budou respektovat (to hlídej nekompromisně), jak si v rámci toho respektu a "paktu o neútočení" upraví vztahy, to už nech na jejich vlastním uvážení.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. zář. 2008 11:34 
Máme dva psy, 5 letého kříženého borderáka a mladšího voříška. Toho jsme našli, hodně kulhal a nakonec z něj doktor vyndal několik broků. Zvykl si na nás rychle, i na Ferdu, neperou se spolu. Naučil se rychle i trochu poslouchat. Neposlechne, jen když jde někdo kolem našeho plotu. S Ferdou řvou a lítají kolem plotu, nedají se odvolat. Skončí to většinou tak, že se pustí jeden do druhého. Nedá se říct, že jeden napadne a jeden se brání, jednou začne Ferda, podruhé Artík. Neposlechnou, ani když na ně zařvu. Začala jsem je venku střídat, ale problém je, když jdeme do práce. Nechci jednoho nechávat zavřeného v domě 10 hodin denně. Co s nima máme dělat?
Další problém je střelba. Když je na zahradě nebo v bytě, nevadí mu ani bouřka ani ohňostroje, nic. Když jsme venku a ozve se rána, Artík uteče domů, když není na vodítku. Na vodítku táhne, nic nevnímá a honem domů. Poradnu jsem přečetla, už mu nedovoluju, aby se schovával a nechlácholím ho. Může to být proto, že ho někdo postřelil a že se proto bojí jen venku? Chodíme na procházky každý den, Ferda je na volno, ten příjde skoro vždycky, Artíka teď vodím na stopovačce, ale stejně mi jednou utekl po výstřelu až domů i se stopovačkou. Teď budou hony, mám strach, že mi zase uteče a že ho někdo zastřelí. A nevím, jak mu dát dost pohybu, je to asi dost mladý pes a baví ho Děkuju předem za radu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. zář. 2008 15:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Branwen v prvom rade je potrebné zapracovať na ovládateľnosti oboch psov, upevniť privolanie - je dostatočne popísané v témach o privolaní a tu http://www.psycholog-psu.com/privolani.html, správaní sa na vodítku (hlavne v prípade strachovej reakcie), toto je základ, ale chyba bude v celkovej komunikácii človeka so psami. V prípade štekania psov pri plote je revanie na nich nie len zbytočné, ale dokonca ich v tom správaní pravdepodobne podporuje popri tom, že sa hecujú navzájom tak, až sa pustia do seba. Psi dostali zdá sa viac voľnosti skôr, ako si zaslúžili, chýba tam vplyv majiteľa, nahrádza ho vplyv psov na seba navzájom, ale bohužiaľ neusmernený.
Strach zo streľby mimo domova môže byť spôsobený tým, že bol pes vonku postrelený. Stopovačka má slúžiť na to, aby pes po výstrele neutiekol, nestačí ju psovi nasadiť, treba ju využiť. Riešenie tohto problému je tiež pomerne podrobne opísané v témach o strachu a fóbiách v poradni a tu: http://www.psycholog-psu.com/bojky.html , treba si nájsť čas a prečítať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. zář. 2008 19:08 
Ovladatelností psa myslíš to přivolání? Oni jinak ale poslouchají oba docela dobře. Jen když lítají kolem toho plotu, mě vůbec nevnímají, dávat jim nějaký příkaz nemá ani cenu. S tím řvaním máš asi pravdu, dává to smysl. Jak jim mám dát ale jinak najevo, že to nemají dělat?
s
S tou stopovačkou mi utekl tak, že jsem si pořád hlídala tu stopovačku, Artík kousek odběhl a když někdo vystřelil, nestačila jsem jí chytit.

Takovéhle "rady" mi moc nepomůžou. Co je to za radu říct, že dělám všechno špatně a mám číst celou poradnu? Potřebuju praktickou radu, ne odkaz na spoustu teorie.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. zář. 2008 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
browen pro praktickou radu si musíš zajet na Vlčáry

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. zář. 2008 19:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
praktická rada je naučit psy přivolání za VŠECH okolností, ne jenom když chtějí. Tedy i od plotu. Když to nejde jinak, tak klidně stopovačkou.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18. zář. 2008 02:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To přivolání je pro tebe nejdůležitější povel, který oba psy musíš naučit. Jak píše Petra a Rea, na první povel a za každých okolností. Teorie je k tomu docela důležitá, v těch odkazech najdeš, co to je reflexní oblouk, intonační navigace a další důležité věci.
Jestli chceš svoje psy opravdu řešit a ne si jenom pokecat o tom, jaký s nimi máš problém, měla bys být ochotná tomu ten čas dát a poradnu si přečíst.

Mimochodem - jaké jiné než teoretické informace hodláš najít na internetové poradně? Pro praktické ukázky jeď na Vlčáry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:25 
Fakt nám nikdo neporadí? Já vím, že hádat se dole je zábavnější. Jestli ne, dejte mi tip, kde nám je někdo ochotý poradit. Moc díky, teda, zklamali jste mě.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pokud chceš radu "třikrát kýchni a pak obětuj bohům" máš smůlu. Když nechceš psi naučit přivolání tak je to těžké. Protože dát jim lehni by taky pomohlo, ale je to ještě těžší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Branwen píše:
S tou stopovačkou mi utekl tak, že jsem si pořád hlídala tu stopovačku, Artík kousek odběhl a když někdo vystřelil, nestačila jsem jí chytit.

stopovačku si hlídám v půlce, právě kvůli tomu zrychlení psa, a nechytám ji, ale zašlapuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Branwen píše:
Nejdůležitější je pro mě to, aby mi Art nezdrhnul sám domů, bojím se, že ho někdo zastřelí. Myslivci jsou tu .... ..., no. Už mi utekl i s tou stopkou, protože jsem nestihla chytit konec.
Bydlíme kousek od Prahy v domečku se zahradou. Psi mají do domu psí dveře a nechce se nám jednoho z nich na 10 hodin zavírat. I když ho naučím časem to přivolání, jak to budu řešit, když nebudem doma? Je mi jich líto.

tak pořiďte delší stopku a větší polovinu mějte za sebou, ze začátku stejně je dobré držet stopku v ruce
pokud budete důslední, tak to "časem" nebude tak dlouhý, a jak víte že se servou když nejste doma?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Branwen píše:
Fakt nám nikdo neporadí? Já vím, že hádat se dole je zábavnější. Jestli ne, dejte mi tip, kde nám je někdo ochotý poradit. Moc díky, teda, zklamali jste mě.

A toto je podle tebe co? Pohádka na dobrou noc?
rea píše:
Branwen v prvom rade je potrebné zapracovať na ovládateľnosti oboch psov, upevniť privolanie - je dostatočne popísané v témach o privolaní a tu http://www.psycholog-psu.com/privolani.html, správaní sa na vodítku (hlavne v prípade strachovej reakcie), toto je základ, ale chyba bude v celkovej komunikácii človeka so psami. V prípade štekania psov pri plote je revanie na nich nie len zbytočné, ale dokonca ich v tom správaní pravdepodobne podporuje popri tom, že sa hecujú navzájom tak, až sa pustia do seba. Psi dostali zdá sa viac voľnosti skôr, ako si zaslúžili, chýba tam vplyv majiteľa, nahrádza ho vplyv psov na seba navzájom, ale bohužiaľ neusmernený.
Strach zo streľby mimo domova môže byť spôsobený tým, že bol pes vonku postrelený. Stopovačka má slúžiť na to, aby pes po výstrele neutiekol, nestačí ju psovi nasadiť, treba ju využiť. Riešenie tohto problému je tiež pomerne podrobne opísané v témach o strachu a fóbiách v poradni a tu: http://www.psycholog-psu.com/bojky.html , treba si nájsť čas a prečítať.

Petra píše:
praktická rada je naučit psy přivolání za VŠECH okolností, ne jenom když chtějí. Tedy i od plotu. Když to nejde jinak, tak klidně stopovačkou.

Essi píše:
To přivolání je pro tebe nejdůležitější povel, který oba psy musíš naučit. Jak píše Petra a Rea, na první povel a za každých okolností. Teorie je k tomu docela důležitá, v těch odkazech najdeš, co to je reflexní oblouk, intonační navigace a další důležité věci.
Jestli chceš svoje psy opravdu řešit a ne si jenom pokecat o tom, jaký s nimi máš problém, měla bys být ochotná tomu ten čas dát a poradnu si přečíst.

Jestli jsi čekala, že ti někdo napíše udělej za A) tohle, potom za B) tohle atd. atd., tak to tě opravdu zklameme, pro praktickou ukázku, tedy že máš udělat tohle a tohle, si budeš muset opravdu zajet na Vlčáry...

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Branwen píše:
Už mi utekl i s tou stopkou, protože jsem nestihla chytit konec.

Tak mě teď napadlo, že spousta lidí, kteří používají stopku jen krátce, dělá možná největší chybu v tom, že se jí snaží chytit a ne zašlápnout. Tím pádem jim pes klíďo uteče i s ní. Když totiž porovnám, jak dlouho třebas mě trvá stopku zašlápnout a jak dlouho mi trvá, když ji chci jen sebrat, tak to je sakra rozdíl.

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 13:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Branwen píše:
Sousedka mi to říkala a jednou byli samá krev. Dali jsme dost peněz za doktora a antibiotika. Nikdy jindy spolu nemají problém, jen když jde okolo pes nebo někdo běží nebo jede na koĺe. Začnou řvát a lítat kolem plotu a někdy, taky na vždycky, na sebe skočí a jen lítají chlupy.

aha, stejně ti nezbyde nic jinýho, než to přivolání. Tím se naučej vůbec neběžet k plotu - musí to být přivolání už při vystartování. Většinou podle mých zkušeností tomu předchází to, že na sebe psi "mrknou". řešim totiž to samé. Akrorát mam přivolání, takže nemusí mít pes stopku. Po pár startech, kdy ho nekompromisně přivolám, už neytartuje, i když zbytek psů (5) letí. A ještě místo pochvali po příchodu (protože má přivolání) prohodim ať se nechová jak vesnickej vořech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Branwen píše:
Neposlechne, jen když jde někdo kolem našeho plotu. S Ferdou řvou a lítají kolem plotu, nedají se odvolat. Skončí to většinou tak, že se pustí jeden do druhého. Nedá se říct, že jeden napadne a jeden se brání, jednou začne Ferda, podruhé Artík. Neposlechnou, ani když na ně zařvu.

A jak řešíš ten jejich vzájemný spor, když už do sebe skočí?

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 13:19 
Popadnu každého za kožich a odtrhnú je od sebe. Ferda je malý, toho odhodím pryč a on tam pak stojí, klepe s a kouká. Arta musím chvíli držet a počkat, až se klepat přestane, asi by zaútočil znovu. Když se uklidní, pustím ho a jdou se napít z jedné misky, nejlepší kámoši.
Je mi líto je zavírat, když je k dispozici zahrada. Nedalo by se to nějak řešit?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 13:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Branwen ak ku konfliktom prichádza len v prípadoch štekania pri plote, treba im zamedziť prístup k nemu vtedy, ak nemôžete zasiahnuť. To znamená odstaviť dvierka pre nich na dverách do domu. Nechávať ich vnútri, kým ste v práci a vonku ich usmerňovať a upevňovať ovládateľnosť, dať im jasné pravidlá v tom, nakoľko je žiadané stráženie vášho pozemku. Bez toho, aby ste si v sebe urobili poriadok so zbytočnou ľútosťou a pravdepodobne trochu aj vašou pohodlosťou to nepôjde. To čo najskôr, inak hrozí, že sa tu nebude riešiť tento problém, ale to, ktorému z tých dvoch nájsť nového majiteľa... Je dosť pravdepodobné, že činnosť, ktorú im poskytujete, nie je dostatočná, alebo správne zameraná.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Jak Ruda všude píše, důležité je zamezit nežádoucímu chování hned v jeho počátku, tudíž jak napsala Eva:
Eva Štemberová píše:
stejně ti nezbyde nic jinýho, než to přivolání. Tím se naučej vůbec neběžet k plotu - musí to být přivolání už při vystartování. Většinou podle mých zkušeností tomu předchází to, že na sebe psi "mrknou". řešim totiž to samé. Akrorát mam přivolání, takže nemusí mít pes stopku. Po pár startech, kdy ho nekompromisně přivolám, už nevytartuje, i když zbytek psů (5) letí. A ještě místo pochvali po příchodu (protože má přivolání) prohodim ať se nechová jak vesnickej vořech.

Na oba psy stopovačku, již při vyběhnutí nekompromisní povel "ke mně", pokud neposlechnou, donutím je ke splnění tou stopovačkou - přišlápnu ji a jak znám psy rozvášněně běžící k plotu, tak dozajista hodí pořádný salto. :twisted: Dalším řešením je hozený předmět, třebas řetízkáč. Pokud dáš přivolání (opět hned při prvním náznaku běhu k plotu) a oni neposlechnou, hodíš řetízek mezi ně a plot (nebo pokud dobře míříš zkus trefit psa) a opět přivoláš stejným tonem. Můj pes bere řetízkáč velmi vážně, protože pokud neposlechne na přivolání a já ho nemám na stopce, tak stačí jen cinknout a mám hned plnou pozornost. Nevěř tomu, že to půjde hned, chce to trpělivost, ale zadaří se, uvidíš...

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 13:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
mezitim když nebudeš doma a nikdo tě nepřesvědčí k zavření psů, dej jim košíky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Evi nutno dodat že i těma košíkama si ty psi dokážou pardáne ublížit orpavdu nejideálnější je je oddělit v nepřitomnosti

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 15:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ajka to oddeľovanie zvykne situáciu medzi psami často zhoršiť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenesená agrese
PříspěvekNapsal: pát 26. úno. 2010 08:04 
Offline

Registrován: čtv 25. úno. 2010 08:15
Příspěvky: 8
Děkuji a prosím o odkaz na učení brzdných povelů a hierarchii smečky, pokud je to někde na webu shrnuté - prohledala jsem a vyjelo mi spousta jednotlivých odpovědí, kde jsou ale spíš odvolávky na to, co už je známé a nemůžu najít nějaký základ. Jestli zrovna tohle shrnuté není, proluštím všechny odkazy, jen prosím o info, jestli to třeba někde je, jen to nevidím. Díky moc!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenesená agrese
PříspěvekNapsal: pát 28. kvě. 2010 10:15 
Offline

Registrován: úte 11. kvě. 2010 15:16
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno
Ahoj, dve fenky belgickych ovcaku, u kterych jsme resili u starsich bazlivost a u obou anarchii a nasledne urcovani si vlastnich pravidel -rvacky. Po navsteve na Vlcarech jsme se vsechno hodne zlepsilo. Vcera jsme ovsem nasli nevyreseny problem. Mladsi fenka je agresivni, kdyz vidi fyzicky kontakt me a jineho cloveka. Vcera me pritel zvedl,ona vyskocila smerem k nam a se vrhla na starsi fenku. Nastesti maji kosiky, takze do tri vterin bylo po konfliktu. Starsi dostala lehni, ktere poslechla a mladsi vysvetleno, ze tohle delat nebude.Pak jsem starsi dala do vedlejsi mistnosti, mladsi polozila a poprosila pritele at me obejme a zvedne. Fena vystartovala, bylo videt ze na cloveka si nedovoli a ze nema kde agresi vyventilovat. Okamzite byla uvedena zpatky na misto s povelem lehni.Zkusila to podruhe, to uz na to misto letela. Az pochopila, ze muzu objimat a blbnout s kymkoliv,ona do toho nebude kecat, a jeste se na to bude koukat. Odvracela pritom hlavu na opacnou stranu, ale zustala lezet. (musim opravdu naucit odlozeni). Pak jsem pustila dovnitr starsi fenu a udelali jsme stejnou vec za jeji pritomnosti.Nezvedla se,po chvili zklidnila dychani a odvratila hlavu. Obe jsem privolala, kratce pohladila a propustila. Pres noc zustali v kuchyni (s nahubkama). Rano sel ven prvni pritel,bohuzel ve vterine kdy vesel se na nej mladsi podivala a opet se vrhla na starsi :-( Kde delam chybu? Chybejici respekt? Malo duraznosti?Uplne spatne?Budeme muset znova na Vlcary..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenesená agrese
PříspěvekNapsal: sob 31. črc. 2010 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. kvě. 2009 19:24
Příspěvky: 4
Bydliště: Zlín
Zdravím, cca před dvěma měsíci jsme byli na návštěvě na Vlčárech s hovawartem Ronem a bullkou Káčou. Rona chodíme stále venčit do útulku, testujeme jeho chování na vycházkách, mezipsí snášenlivost atd. Když ho přijdu vyzvednout z kotce, těší se, skáče po mně a kouše vodítko, ale s tím po pár metrech chůze přestane. To samé se opakuje, když ho jdu vrátit, začne být nervózní, kousat vodítko a teď začíná vrčet na psy po stranách jeho kotce s tím, že po zaklapnutí branky kotce se většinou do sebe "pustí" přes dělicí přepážku. Dnes jakmile jsem ho přivedla do prostoru k jeho kotci, začal po mně skákat a potom se zase v kotci předváděl, jak se umí rvát. Připadá mi to jako že dělá, že má spoustu jiné práce, než zavírání do výběhu (kousání vodítka, skákání), prostě nechce, abych ho tam vrátila. Chápu, že je to pro něj stres. Jak to řešit bez emocí? Stačí jen ovládnout sebe samu, aby ze mě necítil nervozitu? Jinak díky moc.

_________________
Carpe diem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenesená agrese
PříspěvekNapsal: pon 02. srp. 2010 06:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přetáčení se psa řeším jediným jednoduchým zklidňujícím povelem, na jehož provedení trvám a ještě chci, aby mne u toho pes vnímal. Až když se uklidní, pokračuji v dalším.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenesená agrese
PříspěvekNapsal: pon 10. led. 2011 07:17 
Offline

Registrován: pon 29. čer. 2009 13:56
Příspěvky: 1
Bydliště: jaromer
Dobrý den,měla bych na Vás dotaz či prosbu o pomoc.Máme s přít.každý svého psa,on a.bullterier,fena,5 let,já kříženec fena,2 roky,velikost stř. knírače,pravd. jeden z rodičů zl.retrívr,kastr.,chceme začít společně,ale máme problém,naše feny se nesnesou,asi to je mezerami ve výchově (to je mi jasné) a povahou psů.Já vím,že jsou obě asi moc "polidštěné",dokud byla každá sama,byly úžasné,ale spolu to tak není.Už 2x se nám stalo,že bullina vyjela po kříženci,jednou kvůli žrádlu,což nebyla jejich chyba,ale naše.Podruhé to bylo bez příčiny při venčení,přítel má bullinu zvládnutou do té míry,že pokud je s ní,tak se většinou z útoku dá odvolat,ale při venčení jsem s nima byla sama a mohla jsem se uřva,bullina visela na krku kříženci,já měla v hlavě ty nejhorší scénáře,že kříženec skončí s prokousnutým krkem.Bullina je dominantní,kříženec je ještě ve vývoji,ale vypadá to,že bude submisivní,problém je v tom,že když jsou obě pohromadě,tak si každá chrání toho svého pána,jakmile se třeba bullina přiblíží ke mně,kříženec jemně zavrčí,ale nezaútočí.Takhle to probíhalo v pohodě několik měsíců,byly spolu zvyklé trávit celé dny,hrát si,probíhala společná venčení,vždy to šlo,až do té doby,než se na tom venčení porvaly(resp.bullina visela na krku kříženci).Chceme bydlet spolu,plánujeme rodinu,nechceme se svých psů vzdát.Neumíte mi poradit,jak se zachovat,jak tomu predejit?Velmi děkuji za odpověď,přeji hodně zdaru ve Vaší práci,hodně štěstí,zdraví Vám i Vašim svěřencům.Děkuji Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenesená agrese
PříspěvekNapsal: pon 10. led. 2011 09:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle je debata na delší dobu, lepší je sem zajet, nebo mi aspoň zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!