Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 07:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: stř 01. kvě. 2013 09:48 
Offline

Registrován: ned 23. říj. 2011 22:25
Příspěvky: 320
Bydliště: Trutnov
Ahoj,prosím o radu. Mám 14 dnů psa,kříženec maďarského ohaře?,je mu cca 11 let(z toho 7 let v útulku). Už tam měl problém s agresí při manipulaci se zadní části psa, ve chvíli kdy se veme do ruky kartáč, ručník.. okámžitě se ohání a bez upozornění lapá. Vím že má tento problém, proto jsem šla ně něj pomalu. Dnes jsem však sílu jeho zubů ucítila na vlastní kůži. Utírání pacek ručníkem už zvládá,pomalu jsem přešla na utírání celého psa,po dešti atd. Včera fajn,ale dnes ráno se otočil proti mě a začal chňapat zuřivě a silně,a nepřestal dokud se mi nepodařilo ho chytnout za tlamu. Neměl košík,tak jsem se s ním moc neprala, chvíli jsem ho držela, pak pustila do předsíně (to vše myslím bez agrese) Hned se začal chovat že se nic nestalo a začal se těšit na žrádlo. Pustila jsem ho do místnosti kam ho zavírám když nejsem doma. Tam ho bez žrádla nechala a musela jsem odejít do práce. Už včera na návštěvě když jsem ho chtěla udržet na místě, tak po několikerém zvednutí se z místa-jsem ho dopravila zpátky přes couračku kterou má stále-s povelem místo- se mě opět jal pokousat. Vím že teď po netu moc nezmůžem,ale prosím jen malou radu, jak se chovat nyní? Mám dál zkoušet na psa sahat s košíkem?Ten se mu vždy povede po čase sundat.Chci jet na Vlčáry od 3 do 5.5, ale nevím zda je to dobrý nápad.. :-(. Spí se mnou a s mým druhým psem v posteli. Spolu jsou ok (dnes jsem je ale nechala každého v jiné místnosti). Se mnou je také ok, jen tyto pro něj vypjaté situace nedokáže unést a řeší po svém.

_________________
Zuza & Wily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: stř 01. kvě. 2013 17:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzko, vždyť to znáš. Na freečko jeď, a do té doby s ním jednej podle situace. Pokud si nejsi jistá nebo se bojíš, snaž se to zařídit tak, aby ke konfrontaci nedošlo, ale pokud to nepůjde, tak v klidu a jasně (bez váhání) konej, to co zrovna potřebuješ udělat. A košík by to chtělo takový, který si nesundá.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: čtv 02. kvě. 2013 18:18 
Offline

Registrován: ned 23. říj. 2011 22:25
Příspěvky: 320
Bydliště: Trutnov
Jasně Evi, jen jsem trošku zpanikařila. Bát se ho nebojím, jen to bylo dosti nepříjemné a bolestivé. Tak jsem chtěla rychlé řešení ať nenadělám chyby. Vrátili jsme se na začátek a zpomalila jsem. Tenhle pes je pro mě celkově nečitelný a jakoby bez výrazu, o to je to složitější. Na víkend příjedu - už se nemůžu dočkat odborné rady, si se mnou zase užijete :-) Děkuji moc

_________________
Zuza & Wily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 06. kvě. 2013 05:56 
Offline

Registrován: ned 23. říj. 2011 22:25
Příspěvky: 320
Bydliště: Trutnov
No jo, zbytečný stresy a urychlené závěry. Mělas pravdu Evi, jen jsem zbytečně řešila a Rafík mi to nandal a na Vlčárech se choval jako ten nejhodnější a dokonalý pejsek :-) Každopádně, Ruda dal rady, pomohl, prostě paráda. Ještě že jsem to nevzdala.

_________________
Zuza & Wily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 06. kvě. 2013 08:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Wilybald píše:
Jasně Evi, jen jsem trošku zpanikařila. Bát se ho nebojím, jen to bylo dosti nepříjemné a bolestivé. Tak jsem chtěla rychlé řešení ať nenadělám chyby. Vrátili jsme se na začátek a zpomalila jsem. Tenhle pes je pro mě celkově nečitelný a jakoby bez výrazu, o to je to složitější. Na víkend příjedu - už se nemůžu dočkat odborné rady, si se mnou zase užijete :-) Děkuji moc

Zakladame je vzdy delat se psem v klidua na pohodu...a pokud uz se i stane nemila prihoda doresit v klidu,pokud mozno tak aby pes udela co po nem chci pripadne vec skncila v nejhorsim neutraklne,a po case se vratit a dopilovat do podoby kdy pes zase udela co po nem chci.
Zvlast ze zacatku je trosku problem cist rec tela..ale zase neni to tak slozite: je to o znalosti jak semi pes chova v urcite situaci,jak ma mimiku,postoj tela,vzorce...pokud clovek dokaze tohle odpozorovat a odvodit pak uz muze celkem snadno odvoditcelkem presne co pes udela kdy a proc,chce to trosku cviku a praxe.
Jen si peclive vsimat co a jak kdy dela a prevest do deje a muzu tipovat....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita kdyz neni po jeho II.
PříspěvekNapsal: pát 01. kvě. 2015 16:10 
Offline

Registrován: pát 01. kvě. 2015 12:27
Příspěvky: 2
Bydliště: slovensko
Dobry den,mam 15 mes fenu fr.buldocka, mierumilovne zviera,s inymi psami az submisivna.Od malicka trpela hnackami a kvoli tomu bola velmi casto na hladovke.Od vtedy ma strasnu pazravost a zbiera vsetko zo zeme.Fuj a nemies nepomahaju a ani trhnutie voditkom.Najhorsie,ked sa jej snazime jej "korist" vziat.Napr.sklo,kt. som jej musela rukami vybrat.Bola agresivna,vrcala a par krat ma uz uhryzla.Vtedy chyti amok a je neovladatelna.Teraz to riesim tak,ze len ju nadvihnem na voditku a vacsinou to vypluje v klude.So zranim z misky-ziadny problem,vezmem jej ju,ruku dam do jedla,dotknem sa jej,nic.Problem je vzdy len vonku a ked si uchmatne nieco,co nesmie a schova sa.Na zavolanie 8 z 10 nepride.Funguje len na pamlsky.Vcera ma vsak sokovala.Pepper ma atop.ekzem a strasne ju to svrbi,hlavne labky si kuse do krvy.Vecer bola z toho kusania uplne v tranze a ja som sa ju snazila jemne a pokojne prerusit,aby sa zas nedohryzla do krvy.Robim to casto a vzdy kludne posluchne.Teraz vsak na mna zavrcala a isla pokusat.Vyhnala som ju z izby a este aj vtedy mi skocila po ruke.Dnes ju ignorujem.Viem,ze som jej chytila bolestive miesto a ze to bola jej obrana,ale ma to suvis s tou majetnickou agresivitou,co ma voci odpadkom na zemi?Je normalne,ze ma pokuse,ked jej chcem zobrat z tlamy sklo?Alebo ze mi skoci po ruke,ked ju hresim?Prosim,poradte mi co mam robit.lubim ju a strasne ma trapi jej chovanie.Viem,ze chybujem ja,preto tu dnes sedim za pc a hladam rady a pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2015 15:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Agrese ve těchto situacích je způsobena většinou nepřiměřeně prudkým jednáním ze strany páníčka. Stupňuje se emocemi, v tomto případě vaším strachem, aby si něco nezpůsobila tím, co našla. Na vašem místě bych fenku naučila povel "pust", který můžete použít, když bude mít v hubě něco, co nesmí sežrat. Nám to obrovsky pomohlo. Není třeba křičet, tahat za obojek nebo psa jinak fyzicky kontaktovat, stačí pak dát povel. Když budete vy v klidu, že máte způsob, jak přimět fenku k vydání úlovku, nepůjde pravděpodobně ani ona do hysterie.
Drbání bude pravděpodobně lepší přerušit povelem (například ji přivolat), než na ni sahat. V tom tranzu, když ji ekzém svědí a ona se drbe, nebude mít adekvátní reakce na fyzický kontakt.
To, že vám skáče po ruce, když ji trestáte, je normální reakce, jen se brání, protože tomu nerozumí. Netrestejte ji, spíš se ji snažte naučit, jak se má správně chovat. A to se ještě tresty nikomu nepovedlo, aniž by to mělo negativní důsledek na vzájemné vztahy.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 04. kvě. 2015 18:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Já bych se určitě zamyslela nad zdravotní stránkou fenky. Problém se zažíváním a kousání paciček se samo nevyřeší. Nervozita určitě také pramení z toho, že fenka není fyzicky ok. Podívejte se na nějakou alternativní léčbu, v jiném tématu se kousání paciček probíralo i doporučená léčba.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2015 15:35 
Offline

Registrován: pát 01. kvě. 2015 12:27
Příspěvky: 2
Bydliště: slovensko
Dakujem pekne za odpovede. Povel pust a fuj ju ucim od malinka, ale je to bulik a velmi tvrdohlavy.Ked sa proste do niecoho zakusne, nepusti tak lahko.Ku vsetkym situaciam pristupujem teraz uz v absolutnom klude.Ziadne drasticke tresty,nekricim,nebijem ju-to by som nikdy neurobila!Ale potrebujem jej dat na najavo, ze to trosku prestrelila.Pokial sa snazi ma pokusat,ked sa jej nieco nepaci a ja nezareagujem, nebude to chapat ako moju rezignaciu??Preto mierna ignoracia,ci odlucenie sa mi osvecilo zatial najviac.Co sa tyka jej zdravotneho stavu,tak na ten dbam velmi pedantne.Vzala som ju od mnozitela uz so zaludocnymi problemami,ktore sme riesili polroka.U veta som bola kazdy druhy den.Teraz ma brusko uz ok.Robime vsetko pre to,aby sa toho zbavila,ale vyliecit atopicky ekzem nie je vobec jednoduche,kedze je to alergia na pel ci na potravu!!Velakrat nepomahaju dostupne lieky a kortikoidmi ju nicit nebudem.Je to naozaj zdlhavy proces.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!