Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 09:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 15. úno. 2010 22:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Vypadá to, že štěnisko je pohybově celkem naplněno a přesto mu to nestačí. Bude to chtít víc unavit také hlavinku. Kromě přetahovačky by ho mohly bavit aporty, ale uplně nejlepčí je všestranná socializace - jízda MHD, eskalátory, často mezi ostatníma psama všech ras a velikostí, často mezi lidma cizíma i přbuznýma, zkrátka prožít všechny stresory, kterýma jiní psi procházej a těžce je nesou. Více v poradně o štěňatech.

Stejně tak o kousání najdeš v poradně o štěňatech mnohé. Stručně: místo ruky mu dej na kousání něco co kousat smí - a nauč to i bratra.

Až bude příležitost, mrkni na nějaký dokument o vlcích, když maj vlčata. Ty malý piraně taky koušou hlava nehlava a pečlivě sleduj, jak to jejich rodiče řešej. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 15. úno. 2010 22:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Tamara přečti si téma štěně kouše...tam se dovíš víc,i já jsem řešila kousání do nohy atd.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: úte 16. úno. 2010 15:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. led. 2010 18:50
Příspěvky: 10
Bydliště: Čadca, Slovensko
Ďakujem Vám za odpovede...o šteňatách som to už prečítala..ešte kuknem tie videá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 07:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
JirkaSi píše:
Vypadá to, že štěnisko je pohybově celkem naplněno a přesto mu to nestačí. Bude to chtít víc unavit také hlavinku. Kromě přetahovačky by ho mohly bavit aporty, ale uplně nejlepčí je všestranná socializace - jízda MHD, eskalátory, často mezi ostatníma psama všech ras a velikostí, často mezi lidma cizíma i přbuznýma, zkrátka prožít všechny stresory, kterýma jiní psi procházej a těžce je nesou. Více v poradně o štěňatech.

Stejně tak o kousání najdeš v poradně o štěňatech mnohé. Stručně: místo ruky mu dej na kousání něco co kousat smí - a nauč to i bratra.

Až bude příležitost, mrkni na nějaký dokument o vlcích, když maj vlčata. Ty malý piraně taky koušou hlava nehlava a pečlivě sleduj, jak to jejich rodiče řešej. :wink:

Jirko, tohle neni problen nedostaku zamestnani psa. Pes si bezpecne zjistil jak na to, aby bylo po jeho, coz je lepsi varianta, vzhledem k plemeni bych ale byl tady opatrny. Opravdu uz jem zazil nekolik skutecne ujetych goldu a retrivnu, co sli na vec natvrdo z agresi ojet...
Tohle uz neni na reseni po netu a obavam se ze lide neznali budou mit vazne problemy co s tim....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 07:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jirko, přijeď si zaskotačit s Vinchim, zlatým retrívrem, co tu teď mám. Tam to také takhle začalo a nakonec skončil u mne s neskonalou agresí, kdy pořádně přerostl lidem přes hlavu. Podobně se chová tvůj Lujsák, abys tušil, o čem je řeč.
Netvrdím, že je to stejný případ, jelikož jsem toho psa nikdy neviděl, ovšem byl bych opatrný s hraním si o přetahování a podobnými hrami rozvíjejícími boj.
Na zvládnutí tohoto chování lze použít několik osvědčených triků, ale ty jsem schopen předvést, ne popsat po netu, jelikož musím znát uvažování toho konkrétního psa. (Z Čadci je to sem po dálnici kousek)

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. led. 2010 18:50
Příspěvky: 10
Bydliště: Čadca, Slovensko
No dúfam, že moj pes nebude patriť medzi tých agrasívnych. Na Vlčáry to je nejakých 350 km takže by to možno aj šlo, teraz ale nie lebo auto musí do servisu. Ešte či sa m podarí presvedčiť šoféra. :hmm: Ale prišla by som rada. Takže nemám moc použivať preťahovanie?Ale jeho to moc baví...aportovanie mu až tak moc nejde. Bezpečne viem, že ho štve keď ideme dolu kopcom a ja mu stúpim na stopovačku...lebo sa strašne vždy rozbehne a keď mu to spravím tak tretí raz tak sa rozbehne speť a chmatne ju do tlamy a metá s ňou alebo si kusne do mňa. Včera plnil povely celkom pekne až na túto jednu udalosť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 11:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Kazdopadne si pes nasel zpusob jak prosadit svou a donutit Vas aby bylo po jeho.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. led. 2010 18:50
Příspěvky: 10
Bydliště: Čadca, Slovensko
Zdravim. Zdá sa mi, že BinLadin má asi pravdu, moj pes asi vie ako na nas. Myslím, že tak za dva týždne by som mohla navštíviť Vlčáry teda ak sa nič nestane a dohodnem sa o termíne s p. Desenským. Ale potrebujem poradiť čo dovtedy robiť v takých situáciach ak pes neposlúchne a chce to riešiť tým chňapáním po ruke aby som to ešte viac nepokazila. Dnes to spravil pri povele sadni čo myslím, že tento povel fakt ovláda len keď sa chcel postaviť (usadila som ho mechanicky) tak si chňapol, najpr som mu hovorila, že to ako čo robí a keď som sa na neho škaredo pozrela, lebo neprestával ešte aj zvraštil papuľu a smelo pokračoval tak som ho pritlačila piskom dolu až si ľahol a prestal, potom som od neho odišla a privolala si ho a prišiel predsadol a bolo dobre. Tiež by ma zaujímalo aké hry s ním mám hrať. Tie preťahovačky o handru vynechávam...ostáva mi len lopta s ktorou si kopem a on sa potom pridáva a kotúľa ju labami kde príde alebo hádžem nejaké to drievko nech ho zaujme aspoň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 03:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Tamara
Jedna vec a to rozlisuji pokud pes chnapa ve hre, druha situace nastane, kdyz si nauci ze tohle je zpusob, jak prosadit co chce on, bez ohledu na pripadne korekce sveho pro mne nezadouciho jednani, kdy na na tyhle pokusy reaguje stupnovanim tlaku na mne jako terce jeho nelibosti.
V podstate se da resit, ale ne po netu. Potrebujete k reseni znat dobre jak majitele tak jeho psa .Pokud timto chnapanim reaguje pes na jakykoliv pokus dotyku, zpravidla se pouziva bud permanentni voditko nebo couracka, ale rozhodne neni na reseni po netu.
Jako provizorni reseni je mozne psovi totalne posprehazovat a menit uz zabehnuty rezim, aby nevedel co bude za chvili a panem situace nad dejem jste byli vy.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
BinLadin píše:
Jako provizorni reseni je mozne psovi totalne posprehazovat a menit uz zabehnuty rezim, aby nevedel co bude za chvili a panem situace nad dejem jste byli vy.


Tohle mi příjde jako dost "nebezpečné řešení" pokud majitel neví přesně jak postupovat ... každopádně souhlasím, že by to mohlo zafungovat, ale pod dohledem někoho kdo přesně ví kdy a jak co provádět a jak reagovat.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 12:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Gungam
Vetsinou tohle je o nevyjasnenych vztazich mezi psovodem a psem,a prilisnem sebevedomi psa.Tech problemua veci kolo je vic ale nejde vse strucne popsat.A tento problem neni zase az tak vyjimecny.Pomerne casto se snim setkavame zajmena u mensich plemen ale kde je casto bagatelizovan a zlehcovan.Ptoblem lide resi az se situace vyhroti napr. jako zde bit tady je jasna snaha o reseni ale bez vetsiho uspechu.
Rozhopzeni a zmeny rezimu maji zsa ucel psa znejistt a ukazat ze vse nema aztak pod kontrolou jak se domniva.Pro snazsi manipulaci je na psovy pernamentne sttopovacka,voditko nebo couracka aby se nemuselo prilis sahat primo na psa.V pripade potreby mozno i pohodlny kosik.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Souhlas, že asi jde o problém v komunikaci (někde jsem tu už psal, že mi to tak připadá),ale je mi jasné, že od počítače se to řešit nedá :-)
Ta moje labradůra byla jako štěně šílený terorista, který to na mě taky párkrát zkusil, hlavně když jsem po ní něco chtěl a vytrhoval jsem ji od něčeho mnohem důležitějšího. Řešil jsem to dost razantní "šikanou" a hodně hrubým přístupem (adekvátním pro štěně, jako by dostala "políčky" ve smečce) dokud jsem si nebyl jistý, že chápe, že už končí "legrace" a že má asi fakt průšvih. Pak jsem ji nechal v klidu aby si to přebrala. Musím říct že se to opakovalo asi třikrát (od 8 do10-11 měsíce). Ten poslední pokus, už jsem korigoval jen hodně zlím zavrčením a zasyčením a postojem, hned pochopila že by mohlo být ještě hůř a od té doby máme naprosto jasno. Ale v tomhle případě může být vše úplně jinak.
A s couračkou jistě nic nepokazí

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Gungan
To ze to psy skousi kdyz ddopsivaji je celkem normalni a jde rersit vpohode...ale chce to resit s citem apresne vedet co muzu nebo nemuzu s ohledem na povahu a ondividualitu psa abych nedosahl spis opaku a nezpusobil dalsi skody..

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 14:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. led. 2010 18:50
Příspěvky: 10
Bydliště: Čadca, Slovensko
No tak to vodítko pes má stále,zvážim asi aj ten košík.Už ako sme si ho priviezli domov tak bol ako piraňa. Vlastne hryzie stále. Inak nemá problém keď manipulujem s miskou, s hračkami, s miestom kde spí, nevrčí na nás, nešteká. Akosi mi pejsanek ohluchol a povely mu skoro nič nehovoria. Ale ako zistil, že keď niečo nechce spraviť a ja ho k tomu možem nejako prinútiť tak toto začal praktikovať(ale nie vždy). Ja viem, že takto nič nevyriešim, chcem vedieť ako na neho mám ísť a čo robím zle keď mi pes nerozumie a to sa takto nedozviem. Tiež to neviem ani dobre opísať ako sa správa. Ja len aby som to dovtedy viac nepokazila. Ale ďakujem za názory a rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Tamara
...presne vam nikdo na dalku nerekne jak resit to nebo ono se psem.To je veci citu pro psa,odhadu ,znalosti psa,majitele a realneho deje stejne tak cteni co pes rika.To plati nejen tady pri reseni Vaseho konkretniho problemu ale at resim na dalku jakykoliv problem ktery se odehrava pri realnem deji a case.
Co se tyka pripadneho kosiku,dany problem nevyresi,ale zabrani pripadnemu tezsimu zraneni...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 09:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Gungan píše:
BinLadin píše:
Jako provizorni reseni je mozne psovi totalne posprehazovat a menit uz zabehnuty rezim, aby nevedel co bude za chvili a panem situace nad dejem jste byli vy.


Tohle mi příjde jako dost "nebezpečné řešení" pokud majitel neví přesně jak postupovat ... každopádně souhlasím, že by to mohlo zafungovat, ale pod dohledem někoho kdo přesně ví kdy a jak co provádět a jak reagovat.

Souhlasím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: stř 24. úno. 2010 15:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. led. 2010 18:50
Příspěvky: 10
Bydliště: Čadca, Slovensko
No takže nápad to je dobrý ale pre mňa nepoužiteľný :? ak som to správne pochopila.Akurát som zistila, že musím mať psa očipovaného a musí mať pas ak s ním idem cez hranice...ale on nie je očipovaný a ja som teraz bez práce takže aj bez financiía. Ostatný v rodine sa mu skor už vyhýbajú takže je večšinou iba somnou.Zdá sa mi, že sa správa čoraz horšie...dnes nám vytrhával kvety zo záhrady a ako som ho pritiahla tak po mne vyštartoval ani som ho nestihla chytiť ...zdrhol a urobil oblúk a zas vyštartoval na mňa, už aj zavrčal. Pritlačila som ho k zemi a prevalil sa na bok ale nešlo ho udržať a zas sa to opakovalo. Potom prestal a zas šiel trhať kvietky tak som si ho zas pritiahla a zas sa to opakovalo.Tak som ho prepla zo stopovačky na vodítko a zavrela, už som nevedela ako na neho aj keď to nie je riešenie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: stř 24. úno. 2010 16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
to je velká škoda :( ... k Rudovi by to opravdu chtělo zajet!!! Čím dříve tím lépe .. je jisté že už "přerostl" a začal se chovat jak se mu líbí, bez respektu k okolí. Na chip bych se vykašlal, já jsem jezdil s Gugísovou do Rakouska taky bez chipu, ... na hranicích tě kontrolovat nebudou a i kdyby tak maximálně očkovák .. a taky některé chipy občas nejdou dost dobře číst. Tím tě samo nenavádím k ničemu co by jsi sama nechtěla, ale by to třeba, jinak se stane průšvih. Možná by jsi mohla zavolat Rudovi a pokud by znal někoho kdo by ti byl schopný pomoci někde blízko tebe, stálo by za to zajet alespoň tam.

Myslím, že už to není za 1min. dvanáct, ale už začalo odbíjení... :!:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pát 26. úno. 2010 06:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tamara píše:
...Zdá sa mi, že sa správa čoraz horšie...
...Pritlačila som ho k zemi a prevalil sa na bok ale nešlo ho udržať a zas sa to opakovalo. Potom prestal a zas šiel trhať kvietky tak som si ho zas pritiahla a zas sa to opakovalo...

Vy s ním jednáte také pořád hůře. Tento styl zacházení se psem je začátek konce. Pokud v tom budete pokračovat takto, ten pes nakonec nedopadne dobře.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pát 26. úno. 2010 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. led. 2010 18:50
Příspěvky: 10
Bydliště: Čadca, Slovensko
Budem sa snažiť prísť, snáď sa mi to podarí..... nechcem aby to s ním dopadlo zle. A štve ma, že som si nezachovala chladnú hlavu a neriešila to s kľudom...už to nezopakujem, radšej ho riadne vybehám a bude nám lepšie obom....teraz mám dosť starostí, myslíte, že to ten pes cíti, že niesom vo svojej koži?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: sob 27. úno. 2010 06:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Samozřejmě že pes cítí emoce člověka a reaguje na ně. Pomocí pocitů ovládám psy od doby, kdy jsem se začal učit vlčí řeč. Součástí vlčí řeči jsou totiž i emoce.
Přijeď brzy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Obavy z očních kapek
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 20:51 
Offline

Registrován: ned 11. dub. 2010 20:27
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Máme doma 7 měsíčního RR. Je hodný, k lidem a dětem milý, snáší se s ostatními psy, chápeme, že je mladý a všude lítá, je divočejší. Prodělal si však operaci entropia a jelikož se mu mělo kapat až 5x denně do obou očí, nenechal na sebe sáhnout, byla to hrůza. Před operací jsme mu také kapali, ale už tenkrát se mu to nelíbilo a postupně na nás začal vrčet. Zdrhal nám pod keře, měli jsme i strach, aby nás nekousnul. Stalo se, že se po nás i ohnal, ale ne, že by nás chtěl kousnout, ale spíš si myslíme, že se ohnal po těch kapkách. Takže s kapkama jsme museli přestat. Nechtěli jsme ho bít a vychovat z něho agresivního psa, nešlo to ani po dobrým za odměnu. Nenechá na sebe prostě sáhnout, hlavně na hlavu, kromě pohlazení. Jinak s ním nejsou vůbec žádné problémy, je sice trošku víc paličatější, ale jinak bez problémů, snaží se poslouchat, zná krásně povely. Jen tohle nám vadí, že jakmile vidí, že máme něco v ruce a chceme mu nakapat nebo si už klekáme k němu, už zdrhá.
Prosím, můžete poradit, jak postupovat, když budeme muset znovu řešit kapky do očí?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obavy z očních kapek
PříspěvekNapsal: sob 17. dub. 2010 08:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Máte v tom všechny chyby, které je možné v těchto případech nadělat. Telefon na mne je v kontaktech a na vašem místě bych si s tím pospíšil, než se vám to totálně vymkne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nenechá na sebe sáhnout,zaútočí
PříspěvekNapsal: sob 12. čer. 2010 11:05 
Offline

Registrován: pát 11. čer. 2010 11:24
Příspěvky: 1
Bydliště: Pohřebačka
Dobrý den.
Vlastním 6 letého něm.vlčáka.Proč Vám vlastně píšu,prosím o radu.Postupem času,jak pes dospíval začínaly potíže s chováním.Nejprve začal být agresivní na cizí psy.Postupem času byl problém u očkování veterinářem,nenechal si na sebe sáhnout.Později byl problém i z jeho hygienou,nenechá se vyčesat,začne vrčet a uteče do boudy,občas se naježí a ožene,totéž platí i při pokusu odblešení sprejem.Odmítá košík.Jednoduše na sebe nenechá sáhnout,pohladit se nechá,jen když uzná za vhodné on sám.Situace se stala kritickou minulou neděli kdy jsem mu odstraňoval klíště.Skončil jsem na pohotovosti,pokousané obě ruce,jsem dva týdny v prac.neschopnosti.Než došlo k tomuto incidentu již třikrát v minulosti tzv.vystartoval,ale obešlo se to bez zranění.
Co se týče jeho chování k návštěvám,je hravý,rád nosí aporta.Není agresivní,jen za plotem nahání hrůzu.Ale po nedělním vystoupení,mu přestávám věřit.Má strach z bouřky,rachejtlí.Je histerický.Kamarádi mi doporučili zkusit se obrátit na Vaše stránky.Sám si nevím rady,po nevydařené neděli začínám mít z psíka respekt.Ze všech stran slýchám "dej ho pryč",ale to odmítám.
Zajisté se na jeho chování podepsala má "výchova",stále míň času..jsem si vědom chyb.Pokud se ještě dají napravit.
Předem Vám děkuji za odpověď.
s pozdravem Chládek


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: sob 12. čer. 2010 14:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
DavidCh v takomto prípade by som neváhala, vzala telefón a dohodla si čo najskôr návštevu. Číslo aj informácie o tom, kedy volať, sú hore v banneri.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 17:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Ahoj, máme také trápení. Brácha si koupil štěně leonbergra, vybral si toto plemeno pro jeho mírumilovnou povahu. Nevím, jestli měl smůlu na štěníka, ale je to pohroma, co má doma. Už když ho přivezl, byl dost průbojný, pořád hryzal do rukou, které ho chtěly hladit, oháněl se..ale tehdy to vypadalo jako hra. Teď je mu 5 měsíců, sice umí lehni, sedni, pac a nevím co ještě, ale stejně vlastně neposlouchá. Jen dokud ho to baví. Skáče na lidi, nesmíme mu vzít nic od huby, jinak vrčí, krčí čumák, když ho chceme vykázat pryč, dát ho z bytu na zahradu, začně vrčet, jako by cenil zuby, sedne si a máchá tlapou,...naopak je pak zase problém odlákat ho ze zahrady, neposlechne na přivolání, když ho vezmeme za obojek, svalí se a hryže do ruky, vrčí, mlátí sebou, až ho pustíme. Nebo se dá do běhu jak o život a při tom všechno znčí...rozšlape keře, povalí popelnici, rozbil i křeslo...Myslím že se mu bácha skutečně věnoval, nechodil do práce, takže přes 2 měsíce byli povětšinu času spolu, hodně her, procházky, cvičení, ale stejně je jak splašenej, šílenej...Rudovi jednou volal, domlouvali se po telefonu, že by přijel, jenže pak si bohužel přečetl ten blbej pomlouvačnej web pejskarina a mávl rukou nad tím zajet za Rudou, asi uvěřil těm ubohejm kecům. I jsme se kvůli tomu chytli, takže jsem to vzdala, přesvědčovat ho, o to víc se zatvrzoval. Kdbyste nám někdo dokázal pomoci...poradit...

PS: promiňte ten dlouhý příspěvěk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 17:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Bria píše:
když ho vezmeme za obojek,

nebrat za obojek,psovi nasadit pernamentně krátké vodítko ,,couračku´´....
Bria píše:
neposlechne na přivolání,
....nasadit stopovačku a pracovat na přivolání...

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 17:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
nasadit couračku se bojíme, i to vodítko asi sundáme, sousedům z obou stran se oběsili psi, jeden přeskočil plot tam a zpět, zkrátila se mu šňůra zůstal viset, druhý se zahákl o nějaký bordel u kůlny,strašný...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 17:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Bria pri správne zvolenom materiáli vodítka je menšia pravdepodobnosť, že si pes ublíži, ako pravdepodobnosť toho, že vám vstýči ukazovák výraznejšie. Máte tam zaujímavo častý výskyt obesených psov, ak by psi ploty preskočili bez vodítka, mohli skončiť pod autom. Nemyslíš, že chyba bude inde, ako vo vodítku? Napríklad v plote, ktorý môže pes preskočiť. K tomu možno stojí za to upratať na dvore bordel, o ktorý si pes môže ublížiť. Alebo ďalej vymýšľať, prečo sa čo nedá...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 18:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Nemyslíš, že chyba bude inde, ako vo vodítku? Napríklad v plote, ktorý môže pes preskočiť. K tomu možno stojí za to upratať na dvore bordel, o ktorý si pes môže ublížiť. Alebo ďalej vymýšľať, prečo sa čo nedá...[/quote]

no, možná je to hloupost, mluví z nás nezkušenost...

Tohle je moje iniciativa. Brácha je ze psa nešťastnej, ale zároveň nechce za Rudou, už jen název psí psycholog v něm budí nedůvěru, nemám mu to za zlé, ne každej jsme stejně naladěnej. Třeba mě tu řeknete, co tu teda opruzuju...hledám pomoc, když neveří brácha, já jo...
Za Rudou by měl ale jet on, to on ho bude vychovávat a žít s ním. On by to měl vidět a sylšet. A nemá to cenu, dokud tomu nebude chtít věřit. (když brašule nakonec kývne, samozřejmě pojedeme oba)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 18:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Iste verím, že ťa to mrzí a trápi, ale tušíš dobre, že chcieť musí majiteľ psa. Skús si prečítať informácie tu a "vplývať"... Psa treba viesť zrozumiteľne (mal by chápať, čo od neho očakávate, nestačí, že brat vie čo chce, mal by postupovať tak, aby to pochopil pes, dopriať mu možnosť vybitia energie vami riadenou a umožnenou činnosťou, inak si vymyslí vlastnú, ktorá vám vyhovovať nemusí) Je to šteňa, má nárok na "detstvo", hru a učenie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 22:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Bria píše:
... ale zároveň nechce za Rudou, už jen název psí psycholog v něm budí nedůvěru...
Za Rudou by měl ale jet on, to on ho bude vychovávat a žít s ním. On by to měl vidět a sylšet. A nemá to cenu, dokud tomu nebude chtít věřit. (když brašule nakonec kývne, samozřejmě pojedeme oba)
Presne tak.Bratovi povedz-"a čo má iného ten p.Desenský byť,kočičí psychológ?Keď robí so psami tak je psí psychológ,ne?"Nech sa pozre kolko psov od neho odchádza vyliečených.S Rudovou pomocou nech na tom zamaká a bude spokojný brat aj pes.O to predsa ide.
Bria píše:
...Rudovi jednou volal, domlouvali se po telefonu, že by přijel, jenže pak si bohužel přečetl ten blbej pomlouvačnej web pejskarina a mávl rukou nad tím zajet za Rudou, asi uvěřil těm ubohejm kecům.
Jedna pani povídala ešte toho moc neporiešila.Naozaj pomože obom-bratovi aj psovi,keď za ním zájde aj so psom.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nečakané napadnutie
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 20:06 
Offline

Registrován: čtv 26. srp. 2010 23:32
Příspěvky: 1
Bydliště: Levice
Mám 4-ročného psa WHWT a doteraz som bola vodcom "našej svorky" ja. mňa najviac počúval, keď som naňho zavrčala, tak mi lízal tvár a váľal sa na chrbát, mohla som mu čokoľvek vybrať z papule a zobrať jedlo. Minule sme boli na víkende, kde boli 2 sučky- staford a beagel- ten dostal 6x epileptický záchvat a môj pes bol z toho hotový- zavíjal a kňučal. Potom som ho doma strihala a potiahla som ho nechtiac za chlpy, tak zakňučal a ušiel. Išla som si preňho a vtedy zavrčal tak som mu zavrčala naspäť a on ma uhryzol priamo do tváre a do krvi. Chytila som ho za kožu na krku ale jeho útok nielenže neprestal, ale stále na mňa vrčal s vycerenými zubami. Potom som ho odniesla na miesto strihania a dokončila strihanie. Vedel že to prehnal, lebo mi oblizoval ruky a keď som ho vykázala z miestnosti, tak hneď odišiel. Neviem si vysvetliť takúto agresívnu reakciu. Aj keby to bolo kvôli prežitému stresu, tak to jednoducho nemal urobiť. Čo s ním teraz? :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 18:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Bál se, dal to najevo (zavrčením), tys reagovala agresí, tím si ho utvrdila ve strachu a tak podle toho jednal. Mrkni se tu po tématech (i ve strachu) a budeš mít jasno. Pokud ne, ptej se na podrobnosti nebo rovnou volej.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 18:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Potřebuji radu, prosím zkušené o info.
Známá má 2 skororoční feny, které když je každá sama fungují v rámci plemene a věku poměrně korektně. Cizí lidi vyštěkají a ignorují, cizí psy taktéž. Když jsou spolu, je z nich komando. Měla jsem jednu na vodítku, začala štěkat jako pominutá a po lehkém tahu vodítkem jsem ji měla v nohavici. Po mém arogantnějším dotazu jestli se nezbláznila (bez tahu vodítka) jsem ji měla zakouslou do ruky. Popíšu její reakce: tah vodítkem-ňaf do nohavice, odskok, sklopení ocasu i uší, odvrácení pohledu. Vtom majitelka neudržela tu druhou, takže ta přiskočila, rozštěkala se a fena, která byla na vodítku se mi zaťafla do ruky. Byly to v řádu 3-4 vteřiny... Majitelka pravda, nehnula brvou. Na to abych se nechala dobrovolně okusovat nemám náturu. Ty dvě si žijou samy pro sebe, podporují se ve svém strachu i ve svém pohledu na svět. Jako zábavu mají hektické vytrhávání drnů trávy. Nejsou to piti...
Známá se ptala jak je má teď korigovat-jestli nejprve každou zvlášť a pak obě společně nebo hned společně. Poznala že jsou svým způsobem díky nevýchově asociální. Chce s nimi chodit hodně mezi lidi. Ale když jsou spolu, není pro štěkot slyšet nic. Vlastně si nejsem jistá jestli je dokáže alespoň umlčet. Když je při štěkání lehce poplácá, ohání se-jí nekousnou, ale ta nas... z nich čiší na metry daleko.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 18:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
rozdělit, vše dělat jenom s jedním psem. Srozumitelně, důsledně, v klidu. Znovu od začátku výchova, socializace, základní povely, nenapínání vodítka. Až budou fungovat zvlášť, teprve přidávat společné procházky, ale ve dvou lidech, kdy každý řeší svého psa a teprve až i tohle bude bez problémů za všech možných situací, můžou se obě venčit současně, jen s jedním člověkem. Teď totiž zatímco řeší jednu, druhá provede něco horšího a ona moc nemá šanci řešit správného psa ve správnou chvíli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 18:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
jen mi nejde do hlavy, jak mohla nechat zajít věci takhle daleko...nasměruj ji sem...tady má možnost pořešit své problémy sama a najít vysvětlení jejich chování, nebo ať zavolá Rudovi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 18:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Ty feny totiž vlastní rodinu nebaští-takže se nic řešit nemuselo. Jenže dospívají a vzhledem k jejich hrám kdy šikanuje jedna druhou, pak se láskou málem ublížou, pak se zase seštěkají vyvstala otázka jestli se jako dospělé nesežerou navzájem. Tož jsme chtěli jít na procházku...což jsem pak s prokouslou rukou nešla.
O Rudovi ví, to je na ni.
Petro dík, vyřídím jí to.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 19:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jen aby nedošlo k nedorozumnění - nerozdělovala bych je úplně, jen na venčení, výcvik,... prostě aby mi jedna nekecala do toho co dělám s druhou. Pokud se už mezi sebou rvou (a není to hra), je nejrozumnější řešení návštěva Vlčár. Já osobně bych každé z nich přidělila jiného páníka a ten by pak s tou svou dělal všechno potřebné, zároveň by jí nedovolil napadat tu druhou, prostě by každá měla svého vůdce s jasně určenými pravidly a mohlo by to situaci vyřešit... ale i tak bych přece jen za Rudou zajela - dvě stejně staré stejně velké fenky, to by fakt mohl být problém a oni už to zřejmě nechali zajít dost daleko. A raději bych to řešila dřív než se servou pořádně a nebude možné je mít dohromady. A neodpustím si - kdyby měly obě dobrý základ výcviku, v konfliktní situaci houknu lehni a sice nemám vyřešen základní problém, ale taky nemám pokousanou návštěvu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 19:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Pochopila jsem. Zatím se nervou, jen se pruděj... majitelé to považovali za náramnou hru. Pravda, když pak stojí proti sobě a štěkaj a přešlapujou na místě, nekouká se mi na to dobře. Navíc mají ještě mámu té jedné feny, která mezi ně vbíhá a štěkotem je rozhání. (za tichého dohledu paničky, ououou) Kdyby to bylo na mne, dostaly by náhubky a šlo by se. Ale oni byli na návštěvě u mne-bez náhubků. Já mám podle Rudy doma lehkou anarchii, ale tohle bylo i na mne moc. (ne kvůli kousnutí, ale když vím, jak psi umí vychutnat život-a ony místo toho žijou v nervu...) Uvidíme, cestu na Vlčáry zná....

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 10:22 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Petra píše:
A neodpustím si - kdyby měly obě dobrý základ výcviku, v konfliktní situaci houknu lehni a sice nemám vyřešen základní problém, ale taky nemám pokousanou návštěvu.

Promiň, ale na tohle teda nestačí jen dobrý základ výcviku, ale přijde mi to jako dost vysoký level - ovládnout psa v konfliktní situaci, když ten pes má zatměno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 16:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nevím jak u dvou psů současně, ale u jednoho to považuji za základ a zvládal mi to i štěník. Prostě kdykoliv potřebuju aby pes něco neřešil, zklidnil se,... tak ho uzemním. V myslivosti má prakticky stejný význam povel "daun", učí se už od malého štěníka a měl by fungovat právě i v kritických situacích. Mě osobně to sedí víc než přivolání, ale tohle už je na každém který povel vydá. Důležité je aby pes poslechl.
U dvou psů stačí aby poslechl jeden a druhého už si do požadované pozice dostanu, problém by nastal pokud by neposlechl ani jeden - v tu chvíli jde povel do kytek a problém zůstal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kříženec beagla Bárt
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 19:59 
Offline

Registrován: pát 19. lis. 2010 09:04
Příspěvky: 1
Bydliště: Pardubice
Dobrý den,
chtěla jsem vás poprosit o radu...mám doma skoro pěti-letého psa křížence beagla...jsme dobří parťáci,je vzorný,DOMA poslechne na slovo,bohužel už od štěněte se s ním veze jeden blok,nemůžu přijít na to,co dělám špatně nebo že by mu někdo někdy ublížil...když se ho někdo dotkne jeho nohou,tak vyjíždí,to samé u hrudníku...většinou se nám cpe do postele,takže v noci občas slyším,když se ho omylem dotkneme těchto míst,jak vstane a vrčí a jde jinam,pak se ale zase ihned vrátí...bohužel dnes se ho přítel dotkl hrudníku a on ho kousl...ani nevstal,jen si uvědomil,co provedl a začal toho litovat a celý se chvěl...celý den se mi chodil omlouvat a koukal jak hromádka neštěstí...nejhorší na tom je,že čekáme miminko a já mám strach,že v nějakém krátkém okamžiku naše dítě sáhne na psa a on jej pokouše...prosím poradíte mi,co mám s ním vyzkoušet nebo jestli s ním mám přijet,mám z toho strach...hlavně je to kamarád a člen rodiny a rozhodně ho kvůli mé ,nejspíš špatné, výchově nehodlám dávat pryč !předem děkuji za jakoukoliv odpověď,
Veronika B.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: ned 05. pro. 2010 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
zavolejte ve všední den mezi 9. a 10. dopoledne, buď dostanete kvalifikovanou radu, nebo pozvání k návštěvě na Vlčárech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: ned 30. led. 2011 19:19 
Offline

Registrován: sob 20. bře. 2010 11:15
Příspěvky: 4
Bydliště: Vlachovo Březí
Dobrý večer pane Desenský,mám tříletého beaucerona jménem Ainur je celkem v pohodě,není agresivní,ale někdy když něco najde a nebo manipuluju s vodítkem tak po mě vyjede.Vrčí nebo rovnou chytne,zatím se nic vážného nestalo,ale....Taky mám pocit,že se cítí jako vůdce smečky aproto se na vás obracím s prozbou jak ho degradovat.Máme ještě fenku křížence kokršpaněla s jezevčíkem a zatím provádím degradaci tak,že se nejprve z misky najím já(jen to tak vypadá :wink: ),potom fenka a pak teprve on.Praktikuji to teprve chvilku a zajímalo by mě jaké jsou další fígle.Díky za případnou radu jak na něj a přeji hezký večer.Vašek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 31. led. 2011 10:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud nestačí informace popsané zde na poradně nebo v knihách, které mi vyšly, pak je tel.č. nahoře v banneru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: stř 02. úno. 2011 12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
Před chvílí jsem otravovala p.Desenského telefonátem s "úplnou blbostí", která je popsána v knížce i tady na poradně, ale já si prostě v té chvíli nemohla vzpomenout a tak jsem zavolala. Sice se teď cítím jako blb, :Hangman: ale blb, co už teď ví, co má dělat a jen tak tu radu nezaponeme. Pořád lepší než blb, co neví, co dělat. Scotty(LR,7měsíců) když si hrajeme, tak má rád, když ho honím a přetahujeme se o míč, pak dám povel pusť, pustí, hodím míč, přinese, přetahujeme se. Ale teď najednou po mně vyjel, když jsem mu dala povel, nechtěl pustit(ještě nemáme doladěno), tak jsem mu vzala a zničeho nic šup po rukávě, celé tři měsíce předtím nic (jako 4měsíční šnětě to dělal, ale to je podle mně normální, než pochopil ,co se po něm chce-teď už to má chápat). Neví někdo, co mi tím chce říct nebo naznačit? Co na mne zkouší? #-o Radu jsem vyzkoušela(dát povel, pak ho poslat "někam"), funguje(jak jinak)...i když povel sedni nezabral, pořád do mně kousal, tak odeslání na místo a to bez problému :hmm: Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: stř 02. úno. 2011 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Misull píše:
Před chvílí jsem otravovala p.Desenského telefonátem s "úplnou blbostí", která je popsána v knížce i tady na poradně, ale já si prostě v té chvíli nemohla vzpomenout a tak jsem zavolala. Sice se teď cítím jako blb, :Hangman: ale blb, co už teď ví, co má dělat a jen tak tu radu nezaponeme. Pořád lepší než blb, co neví, co dělat.


sice OT ale na tohle mám super větu v podpisu
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život

a řídím se jí stoíjí to zato

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: čtv 07. črc. 2011 17:34 
Offline

Registrován: stř 06. črc. 2011 11:21
Příspěvky: 1
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Dobrý den, chci poprosit o radu. Máme doma psa, cca roční pes malej kříženec asi, někdo ho vyhodil z auta a u nás je teprve čtyři dny. Je mazlivej, chodí si pro pohlazení a naše psy snáší a oni i jeho - zvykají si. Ti naši po něm jen občas lehce vyjedou nebo zavrčí, když na ně malej doráží a chce si hrát (je temperamentnější) a oni o hru už tak moc nestojí. Snažíme se tedy malého od nich odlákat a hrajem si s ním sami a nebo s hračkama, které mu dáme, aby měli psi svůj klid, na který byli doted zvyklí. Hračky nemá k dispozici pořád. 2x se nám ale stalo, že po nás malej z ničeho nic vyjel a chtěl nás pokousat a vrčel a cenil zuby. Stalo se tak, když jsme ho chtěli česat. Není na to asi zvyklý a chvílema se mu to asi nelíbí a jednou, když jsme ho chtěli zvednout, jinak se zvedáním a mazlením není problém. Není to tedy v rámci hry. Kousání a žužlání v rámci hry známe již od našich dvou psů. Tohle bylo jiné. Nevíme co s ním původní majitelé dělali a co se mu v té chvíli nelíbilo, tudíž nevíme, jestli jsme v té situaci udělali my něco špatně. Nelze tedy předvídat, kdy po nás třeba znova vyjede. Jak se v té situaci chovat, když nás chce pokousat a není to ze hry? Přece mu v tu chvíli nedám hračku, aby kousal jí, a měl to jako odměnu za to, že chce pokousat páníky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při manipulaci se psem
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2011 06:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Škoda, že jsi nečetla mé knihy, tam ty odpovědi jsou dopodrobna.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!