Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 07:23
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: ned 23. srp. 2009 16:58 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
Dobrý den,

máme problémy s naším asi půlročním křížencem b.kolie, rotwajlera a teriera. Pročetla jsem už spoustu článku a vyzkoušela hodně praktikt, bohužel i ty hrubější, ale problém nadále trvá a pokud se mi to nepodaří vyřešit, budem ho muset dát pryč, protože přítel má 8 letou dceru a hrozí, že by ji mohl pokousat. Takže teď k těm problémum, kterých je bohužel víc, ale nejhorší je agrese pokud mu chceme dát najevo, že jeho chování není dobré. Třeba když udělá louži nebo je za trest poslán na místo z kterého hned odejde a chceme ho napomenout, uteče na místo a okamžitě začne vrčet, pokud se přiblížíme, začne cenit zuby a kouše. Mě už 2x pokousal. Takže psa není možné potrestat, protože našim nezájmem, což taky radily, se agrese ještě stupňuje. Díky tomu ho nemůžem odnaučit aby se vyprázdňoval doma a následně to po sobě uklízel. Ještě před měsícem byl na místě, než jsme mu dovolily, aby se k nám připojil. Teď když ho tam pošlu, hned je zase někde jinde. Když ho tam zaženu, je agresivní, dokuď neodejdu. Už jsem se kvůli němu setkala s chovatelem psů a ten mi poradil v nejhorších případech lehké švihnutí proutkem, to zabralo jen na chvilku. Na výcvik poslušnosti je naprosto dokonalý, rychle se učí a dobře si pamatuje, takže to není způsobene tím, že by nebyl cvičen. Štěně navíc přežilo jako jediné a nadrazenost se u něj projevovala už tenkrát. Příjde mi, že agresi používá, aby nebyl pokáran a mohl si dělat dál své zlozvyky. Je to možné? Prosím poraď te, už opravdu nevíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní štěně
PříspěvekNapsal: ned 23. srp. 2009 19:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Váš pes vám bohužiaľ vôbec nerozumie, bráni sa spôsobu vašej komunikácie a vy tlačíte ešte viac. Útek na miesto a vrčanie odtiaľ znamená strach z toho, čo urobíte, vy ho útočiť nútite. Zakladáte celú komunikáciu na trestoch, nezaujímate sa o to, ako vysvetliť požiadavky inak, ako trestom a to je hlavná chyba. Je smutné, ak už v pol roku pes spoznal toľko nepochopenia. Približujete sa k jeho miestu, na ktoré ho zaženiete, on vám ukazuje, že sa bojí, ukončíte to odchodom kvôli tomu, že vrčí. Nakoniec pridáte ešte aj prut. Skúste si prosím predstaviť, čo sa tomu psovi musí v hlave odohrávať. Vrčí, pretože mu nič iné neostáva. Prečítajte si témy o agresivite zo strachu, o trestoch, o autorite, o ktorú sa pravdepodobne bojíte. Aká nadradenosť sa u neho prejavovala, ako u šteňaťa?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: ned 23. srp. 2009 19:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A co znamená, že štěně přežilo jako jediné?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: ned 23. srp. 2009 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Chováte se vůči psovi hrubě, nesrozumitelně a agresivně, trestáte ho, ale neukazujete mu, jaké chování je žádoucí. A ještě se divíte tomu, že vám vrací to, co do něj vkládáte? Kde se má naučit správnému chování, když zná jen agresi, tresty a výcvik poslušnosti a "hrubší praktiky", jak jste sama uvedla, z vaší strany? Kde má zjistit, že agrese není základní model chování, když nic jiného nezná?
Je mu pár měsíců a vy už jste vyzkoušeli všechno možné, to znamená, že jste lítali z prava doleva a naopak. Vy sami nevíte, co chcete, a představujete si, že ten pes to vědět bude a bude vám věřit a respektovat váš? Proč by to dělal?
Píšete, že byl na místě, než jste se s ním chtěli bavit, kde je společná činnost, kde je hra se štěníkem, pomocí které ho můžete hodně naučit, bez trestů a pozitivně? Opravdu chcete od tak malého psa, aby buď plnil povely nebo byl na svém místě?
S tím venčením doma - jak jste mu vysvětlili, co vlastně chcete, kde se venčit má? A připadá vám logické, že ho na místo posíláte z trestu, pak ho tam zaháníte a on tam není rád? Nemá jediný důvod, by tam být vůbec chtěl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 08:19 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
Jejda, vy tu o mě píšete jako o tyrance, vím, že to tak možná vyznělo, ale když udělá něco, co je v pořádku a ne jen v rámci výcviku je odměněn buď to pamlskem nebo pochvalou a pohlazením, jako ze štěňátkem si sním hrajem, chodilo se sním blbnout do parku, jenže už od malička nezná hranice a už při hře občas kousl do ruky nebo vrčel a cenil, a když kousl do ruky, tak nepustil a věřte, že to není nic příjemného, proto jsme si sním začaly hrát tak, že se mu hodí aportek a na trhání a blbnutí má kus hadru. A i mazlení se mu dostáva, ale ono není příjemný ani to, když 3x do dne zežere trousek a pak vás má olíznout, hlavně když je tu 8 leté dítě. Já ho netrestam zbytečně, ale když vím, že umí vydržet 5 hodin do dalšího venčení,dojdem a koš vytahaný, louže, spapané hovínka no prostě děs, a dělá to i když jsme doma, to ho mám za to snad chválit a dát mu pamlsek?
K otázkám:
Přežilo jako jediné ze čtyř, jedno se ztratilo a další zakousla nebo zalehla máma.
A nadrazenost a agresi dával najevo už od malička třeba tím, hrozným vrčením, viděla jsem hodně štěňátek, ale žádne tak nevrčelo, když se mu něco nelíbilo, třeba že ho máma ignorovala, protože už tehdy do ní hrozným způsoubem kousal, když mu narostli zoubky a kousal i do lidi, to dělá asi každé šťěNátko, ale on prostě nepustil i když jste zakvičely jako štěně, nebo ho jemně štíply.Dále hodně ojížděl lidem nohy a pak už i mámu, párkrat to zkusil i na mě, ale na to stačilo říct ne a jemně zatrást nohou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 08:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pořád mi přijde, že do něj jdete moc agresí. Ještě se chci zeptat, jak jste ho učili, že se má vyprazdňovat venku a ne doma? A máte křížence, se kterym by nevydržel ani čert - bordera, rotvík a teriér, to je energie atomovky vměstnaná do malinkýho pejska. To že kouše a vrčí a nakrývá... který štěně to nedělá? Pročtěte si téma "štěně vrčí" a podobná témata. Hlavně příběh Lenky Krejčířový a jejich bíglice :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 08:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Eva Štemberová píše:
Pořád mi přijde, že do něj jdete moc agresí. Ještě se chci zeptat, jak jste ho učili, že se má vyprazdňovat venku a ne doma? A máte křížence, se kterym by nevydržel ani čert - bordera, rotvík a teriér, to je energie atomovky vměstnaná do malinkýho pejska. To že kouše a vrčí a nakrývá... který štěně to nedělá? Pročtěte si téma "štěně vrčí" a podobná témata. Hlavně příběh Lenky Krejčířový a jejich bíglice :wink:

konkrétně toto mam na mysli: štěně bígla vrčí dneska má odvolání od zvěře, a maj pohodovou a štastnou čubinku. Neni to přesně váš případ, ale myslím, že byste tam mohli najít hodně věcí k zamyšlení.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 14:19 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
Ze začátku se sním chodilo každé dvě hodinky a když se vyčural, byl ze začátku pochválen, doma když jsme ho viděly, řekly jsme přísně fuj, pak jsme zkusily pamlsky a to pak dělal, jako že čůra a chtěl pamlsek, pak to pochopil a problem nebyl, teď ve směs se vyprazdňůje doma, když my nejsme doma, v noci když jdeme spát, což je asi hodinka po vyvenčení a to pak po sobě uklízi, příjde mi, že to dělá naschvál. Já ho ani kolikrát sama na místo nevyháním, třeba když žere odpadky z koše a já dojdu, uteče na místo a začne vrčet, kolikrát ani nestačím říct jen fuj, je strašně rychlý a tak to dělá pokaždý, když něco provede. A další věc byla už odmalička i jeho agrese na žrádlo, hračky a vše, co měl v tlamě, když se mu to člověk pokoušel vzít, začne cenit. Já ho opravdu zbytečně netrestám a ráda bych ho netrestala vůbec, ale když mu člověk jen trochu povolí, třeba si sním dýl hraje, mazli se nebo se nepotrestá, dělá si co chce a to je ještě horší, to by nás asi zežral. Ale ještě si něco pročtu a uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Evičko, nechval nás tak! :shock: Ať se toho odvolání od zvěře někdo nechytne, to nemáme zdaleka, ale i sám Ruda posledně říkal, že se moje čubina podstatně zklidnila. Ale pro upřesnění, po najetí na ne zrovna ideální stav zleva doprava se nám podařilo něco eliminovat, něco ne, zrovna teď nemáme nadvakráte dobré období, čubina nám vyjíždí po psech i po lidech. (Teď v kempu na posledni dovči, furt někam jezdíme, štípla do kolene Rakušana...a byl z toho celkem případ :Hangman: ).Ale jaksi už trošku aspoň víme, co ano a co v žádném případě nee...a snad už nic zásadního nezkazíme :wink: Raději jsi měla vzpomenout Petru a Bardu, můj snad někdy aspoň napůl dosažitelný vzor. Jestli tu bíglí opici jednou nezaškrtím. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2009 22:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Řešila jsem (a stále v podstatě řeším) něco podobného. Osvědčila se mi krátká šňůrka na doma, na koženém obojku a pomalý a důrazný jednání, pokud možno bez zbytečnýho adrenalinu z mojí strany. Prostě pes něco vyvede a vidí, že se mi to nelíbí, tak zpustí hysterák a vohání se. Čapnu šnůru, přídržím a tak nějak "v klidu" mu vynadám no a když ten svůj hysteráček vzdá, tak já zase úplně vklidu pomalu začnu šňůrku pouštět a převedu ho na něco co dělat má. Nevím, zatím se zdá, že to pomáhá:o) Jen si prostě musím hlídat při jakýkoliv komunikaci se psem svůj vlastní adrenalin a to je docela fuška:o)
Nevím, nejsem kompetentní radit. Jen jsem to sem chtěla dát k dobru:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 15:12 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
No u nás se to zhoršuje, když nevidí,že mám v ruce nějaký pamlsek, nechce udělat ani povel a když si na něm trvám a on si prostě postaví hlavu, že ho neudělá, začne vrčet. Přitom když povel udělá, je vždy pochválen a podrbu ho nebo mu dám mňamku, tak nevím no. A pořád si dělá co chce a když udělá louži nebo hromádku, či zežere něco z koše a uvidí někoho, uteče na místo a je naprosto nepříčetný, jen uklízíme a už nevíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 15:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
myslím že je tam příliš mnoho chyb a vzájemného nepochopení na řešení po netu - co takhle výlet na Vlčáry?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 15:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
máte zřejmě špatně postavený systém odměn a privilegii doporučuju udělat si vejlet na vlčáry

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 16:10 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
Kdyby to šlo, určitě bych přijela, ale auto nemáme a máme to docela daleko, takže to asi bohužel nepůjde a navíc si sním nikam na cestu netroufám, mezi lidma mě vůbec nevnímá, takže by to bylo o nervy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 16:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Mně to zní tak, že to štěně vám vůbec nerozumí a nebere vás jako vůdce, kterým může věřit, spolehnout se na ně a vyplatí se mu je poslouchat. Místo toho si dělá absolutně co chce a nedokáže si svoje chování spojit s žádnými důsledky z vaší strany. Někdo by vám měl pomoct změnit přístup k pejskovi, a to asi celkem radikálně. To je váš první pes?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 16:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Verul píše:
Kdyby to šlo, určitě bych přijela, ale auto nemáme a máme to docela daleko, takže to asi bohužel nepůjde a navíc si sním nikam na cestu netroufám, mezi lidma mě vůbec nevnímá, takže by to bylo o nervy.

Takhle to bude o nervy celej život. Já taky auto nemam. Jezdim vlakem zcela běžně a zas ak daleko to neni. A když tě nevnímá, tak má od toho snad vodítko. :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 16:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nehledej duvody proč to nejde ale najdi si jak to udělat. z žatce to opravdu tak daleko není obvzláště pokud to chceš vyřešit

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Štemberovic, nemohla bys s těmi základy trochu pomoct ty? A pak se třeba vydat na Vlčáry spolu... tohle fakt není na řešení po netu, zřejmě to máte komplexně blbě nastaveno a je potřeba změnit celkový přístup od A do Z.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 16:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Neboj, napadlo mě to - hlavně ta cesta společná, ale jaxi už je škola a mam pěkně mizernej rozvrh, ale přemejšlim jak to udělat a kdy budu mít čas alespoň den na setkání. Jedinej den, kterej mam "volnej" je čtvrtek příští tejden a to ještě by museli přijet do Loun, páč se z města netrhnu. :? Je to blbě načasovaný.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 08:14 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
No určitě by to nějak šlo, koupila bych mu i nový náhubek a hold dávala pozor, ať na všechny neskáče, neštěká atd. Když je venku, je to atomovka. Ale největší problém je asi finanční a než bych si našetřila na cestu tam a zpět. Absolventum se teď blbě hledá práce.Jinak můj první pejsek to není, zvládla jsem i němčoura a kdysi taky jednu pouličku, ale příjde mi, že on prostě tím vůdcem chce být, už nám sním pomáhaly dva lidi, oba psům rozumí, ale rady nezabírájí, pokaždý jen na chvilku, protože je to pro něj nové, ale jak si na to zvykne, je to zase jako dřív. Jeden chovatel řekl, že je neurotik a navíc trvrdohlavý a jde na něm vidět, že byl jediný a tudíš se nenaučil už jako štěňátko, že existuje nějaký řád, a bude to sním těžké.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 08:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hele ta kombinace co máš se nedá s němčourem vubec srovnat- tímhle nic rpoti němčourum ale ten rotwík a terier ti to tam hází úrostě uplně jinam myšlenkově tudíž na něj musíš prostě jinak- jediná možnost jak sama píšeš- že na všechnor eaguje jen dokud si nezvykne- musíš ho přečurat když to tak vezmu- je to velice inteligentní hyperaktivní a po bordeře určo i enrvní zverátko na které se musí rpstě s citem a rozumem

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 08:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Verul píše:
. Jeden chovatel řekl, že je neurotik a navíc trvrdohlavý a jde na něm vidět, že byl jediný a tudíš se nenaučil už jako štěňátko, že existuje nějaký řád, a bude to sním těžké.

hele v první řadě pusť z hlavy všechny předopvědi a předpoklady, že to bude katastrofa a že bude štěně drsné. Ono kolikrát aniž by sis to uvědomila jednáš podle toho a ne podle reálného chování štěněte. Pak už je jenom kousek od situace, kdy s psíkem začneš jednat s vnitřím strachem. Máš vcelku běžnou půlroční nabitou atomovku, ale zase nic tak výjmečného. To, že ještě neudrží čistotu a že máte nehody s odpadkovým košem je taky vcelku běžné. To tady prožil kde kdo. My měli z bytu odstraněné do výšek všechno, co šlo sežrat cca rok a přišlo nám to normální :-) Když se mrkneš do vlákna štěně kouše, tak zjistíš, že piraňu, která když se rozjede tak vrčí a kouše a ještě se nekoriguje tady taky mělo víc lidí. Tak že se v první řadě hodˇdo klidu ty, neměj pocit, že už máš zmeškáno či ztracenou výchovu a štěně že je dominant. Obrň se trpělivostí, laskavostí a důsledností, protože to potřebuje každý majitel temperamentnějších zvířátek. Pročti si poradnu i webovky- hl. nácvik přivolání a snaž se navozovat pro štěně situace, aby se věci dařili a mohli ste ho chválit. POkud se ti podaří rande s Evou, tak by to bylo super, pokud by se vám podařilo dorazit na Vlčáry, bylo by to ještě lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 14:51 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
No je pravda, že od tý doby, co mě kousl tak, že jsem sním musela praštit aby mě pustil, už nějaký respekt před jeho zubama mám. Do loun by to určitě šlo, ale ne nějak brzo, čeká mě nemocnice a léčba, tak jsem zvědavá, jak se tady pánové spolu porvou :-) Nehody ty určitě, za to ho napomínám jen ústně, ale stejně moc nevnímá, mě spíš štve, že on ty louže a hromádky dělá naschval, třeba teď přišla návštěva a já ho nechala za přepážkou na chodbě, aby na nás aspoň viděl, ale stejně udělal louži, to samé i když na chvilku odejdem, nebo jidu ho vyvenčit, venku si všímá jen toho co by zežral a pak doma do hodiny udělá hromádku a zežere ji, to začal dělat od tý doby, co zjistil, že i to jde spapat. Dřív se jinak venčil venku a pak vydržel do dalšího venčení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 14:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Už se to tu řešilo několikrát (teda ne tady ale níž). Neni to naschvál! Pes je ve stresu, přijde na řadu vegetativní nervový systém, zvýší se peristaltika... Jak dlouho jste s ním venku?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 14:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a ještě dotaz - čím krmíš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
čím krmíte, když to po vyprázdnění žere? Zkuste si dát oddech, přestat dělat věci jako doposud a zkusit se zamyslet jak to dělat jinak. Pejska nekárejte ani slovně. On vám sice nerozumí, ale z vaší intonace postoje atd. vycítí, že není něco v pořádku, je taky nervozní, protože neví proč to je a spouští se ten váš šílený kolotoč nejistoty, nepochopení a zbytečně si tak kazíte už dost nalomený vztah. Trpělivost není sice bezmezná, ale určitě vám pomůže. štěne nedělá loužičky naschvál, ale prostě to nevydrží.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:09 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
Jak kdy, asi 15. min. pak sám táhne domů, když byly ty horka. Jinak když je příjemně chodím sním na dlouhé procházky když je čas. Teď bohužel ani zdraví nedovoli dlouhé procházky.Tak jsme ho aspoň občas zkusily večer vzít na dýl, tak asi na 20-30.min., ale ani tak nic neudělal, max. se vyčůra a pak čeká až jdeme spát a zase se vykaka a spapa to. A jak nevydrží? těsně než návštěva došla, tak už udělal louži. Jinak jsme ho krmily psí konzervou, zkusily jsme různé druhý štěněcích granul a dokonce i těstoviny s masem. On žere i kočičí výkaly a výkaly venku. A než odcházíme, tak je taky vyprázdněny. To jsme právě taky myslely že nevydrží, ale když ho mám v obýváku, vydrží i 7 hod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
To krmení s požíráním docela souvisí, pokud není plnohodnotné pes to hledá jinde. Když jste ho měli v obyvaku byl celych 7h vzhuru??

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ten čas je sakra málo, jak se řiká "rychle se ani pes nevy...". Pokud chci mít psa ráno dokonale vyvenčenýho, musim dát hodinu a pokud nemam čas, tak půl hodiny běhu, aby se rozhýbaly střeva. Až budete moc, napiš mi sz, kdy se sejdem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
holkz se ptali na konkrétní krmivo které používáte. pojídání výkalů by svědčilo o nesprávné- nevyvážené nebo nekvalitní stravě.
kolik času denně ste možný se hafíkovi věnovat aby vybyl svojí hyperaktivitu- aportíky, běhání s jinejma psama atd

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Verul píše:
On žere i kočičí výkaly a výkaly venku.

Samozřejmě nedovedu to posoudit, jen bych řekla, že to požírání výkalů se snadno může stát poměrně dost nepříjemnym zlozvykem....A docela blbě se to odnaučuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:19 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
Mě hlavně nejde do hlavy, když už jsme ho naučily vyprazdňovat se venku, či když byl poslán na místo a byl tam, než jsem mu dovolila jít zase za námi a byl pochválen, proč naráz změnil chování. To samé při tom, když jsem mu dávala povel, tak proč vrčel, to taky nedělal. No zkusím co píšete, až by to šlo, dojela bych klidně i do Loun a uvidíme co s tím. A netrestat ani slovně jsme taky zkoušely a to pak jen chodil a čůral, kakal atd. a my za ním s hadrem. Jinak krmiva jsme zkoušely různá jak jsem psala, nakupujem v prodejně pro zvířata, ale on bude možná problém v tom, že je celkově nenažraný, zežere absolutně vše a děsně hltá. No až bude zdraví v pohodě, tak se zase pokusím aspoň o hodinové procházky, teď to bohužel opravdu nepůjde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a spouštěč bývá často nekvalitní strava. Najeďte buď na syrovou stravu podle BARFu nebo na jedny kvalitní štěněcí granule. Kvalitní nerovná se pedigree. Projděte si příslušná témata.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zabav mu aspoň mozek návodů jak na to tu je spousta- ruzná cvičení na hledání věcí atd. přečti si i téma o výživě v sekci zdraví jak maso tak granule a uvidíš

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:23 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
jinak těch 7. hod. v obýváku nebo v kuchyni leží, občas ho zavoláme a podrbeme, nebo s ním projdu základni povely, nebo mu házíme hračku, ale většinu času buď leží, nebo hledá něco co by zežral.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
pokud chcete opravdu dobré granule mrkněte na hlavní stránku webu, Ruda tam má odkaz na obchod, navíc vám dovezou při nákupu nad 1000,- granulky až domů. A pokud pejsek leží a nic nedělá v klidu to vydží, protože nemá zrychlenou peristaltiku, ale tím, že byl rozrušený, že nemůže být s vámi se mu to urychlilo. Opravdu to nebyl naschvál.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:28 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
Ty granule co jste psaly mu opravdu nekupujem, co jsme se ptaly v tom obchodě, tak trvdila, že jsou to kvalitní granule pro štěňata středních plemen, myslím že šlo o K9, ale nevím to jistě, ale já jsem ještě četla a i v televizy viděla, že problém by mohl být v tom, že to hltá celé a tudíž to pak špatně stráví a cíti ty zbytky právě pak v těch výkalech, zkoušely jsme i ananas, rozmočit granule, ale taky bez výsledku. No je toho asi hodně co ho znovu naučit a nějak to vyřešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
To že granule zhltá neznamená, že je špatně tráví, ale spíš bude v těch granulích nedostatek výživných komponent a hodně balastu. Jaký má trousek?

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 15:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
prosimtě neboj se a napiš čím teď krmíš- sice už to patří do jinýho tématu ale stejně- značku formu krmiva množství krmiva a množství vytvořenýho trousku z krmiva

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 18:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
:stop: ste OT

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 18:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
Verul píše:
Ty granule co jste psaly mu opravdu nekupujem, co jsme se ptaly v tom obchodě, tak trvdila, že jsou to kvalitní granule pro štěňata středních plemen, myslím že šlo o K9, ale nevím to jistě, ale já jsem ještě četla a i v televizy viděla, že problém by mohl být v tom, že to hltá celé a tudíž to pak špatně stráví a cíti ty zbytky právě pak v těch výkalech, zkoušely jsme i ananas, rozmočit granule, ale taky bez výsledku. No je toho asi hodně co ho znovu naučit a nějak to vyřešit.

prosím prosím přimlouvám se ,buďte v klidu a v pohodě ve vztahu k němu.žádné tresty.teď když s ním nemůžete chodit tak dlouho ven,není vyblázněný.K9 někteří psi hůř snáší.kolegyně musela dobrmanovi vyměnit za Bosch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 20:18 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
To venčení cos psala opravdu štěníkovi nemůže stačit. Nevyvenčený a neunavený pes dělá "lotroviny". Ta změna v chování...píšeš, že teď zdraví neslouží a proto je teda asi procházek míň a jsou kratší...jak dlouho neslouží a nekoresponduje to s tou změnou v chování? Tedy že má míň pohybu a tím pádem víc času na roupy?

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 16:12 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
To ne, to zdraví je tak 2 týdny, ale on ty lotroviny dělá už od malička jen je zdokonaluje nebo vyvede něco novýho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 17:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Verul píše:
Jak kdy, asi 15. min. pak sám táhne domů, když byly ty horka. Jinak když je příjemně chodím sním na dlouhé procházky když je čas. Teď bohužel ani zdraví nedovoli dlouhé procházky.Tak jsme ho aspoň občas zkusily večer vzít na dýl, tak asi na 20-30.min.

Verul, nevim, co má tvůj pejsek za zdravotní potíže, jen bych k této době venčení řekla, že pokud bych svojí ultralínou starší čubku venčila půl hodiny a říkala tomu delší procházka, zřejmě by i ona dělala neplechu...Zkuste psa utahat, jako opravdu utahat, i hlavou, ne jen pohybem, spousta problémů může u psa pramenit z nevybitého temperamentu, notabene když tam má přikříženýho teriéra, to je atomovka a ne pes...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 17:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pes je zdravej, problém se zdravím má druhý konec vodítka :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 18:19 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
Verul píše:
To ne, to zdraví je tak 2 týdny, ale on ty lotroviny dělá už od malička jen je zdokonaluje nebo vyvede něco novýho.

Opravdu by mně teda zajímalo, kolikrát s ním od malička chodíte ven, na jak dlouho a kam a co s ním na těch procházkách děláte?

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 18:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
myslím,že na začátku psala 15min a večer i déle 20-30min....což mě teda přišlo sakra málo.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 20:00 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
A myslíš že i před těmi zdravotními problémy to bylo tak strašně málo? Zajímalo by mně to...

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 20:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Píšu SZ

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně je agresivní po zahnání na místo
PříspěvekNapsal: sob 12. zář. 2009 09:36 
Offline

Registrován: čtv 04. čer. 2009 09:08
Příspěvky: 14
Bydliště: Žatec
Včera jsme sním byly hodinu a stejně se nám po 2 hodínách zase vyčůral doma. Když byl maličky, začínaly jsme ho venčit každé 2 hodiny, když to vydržel, pomaličku jsme interval venčení prodlužovaly, teď chodíme 3x denně, on to totiž jednu dobu vydržel naprosto s přehledem a venku udělal co potřeboval, pak si zase začal dělat co chtěl. Jinak se ho snažíme aspoň trochu zaměstnávat doma přes hry, cvičením atd. Jinak teď už sním budu moct aspoň jednou denně jít na tu hoďku, tak uvidíme. Jo, jinak k žrádlu, teď opravdu nevím, co jsou to za granule, ty jsme dostaly, ale my se mu snažíme jednou za čas stravu prostřídat právě kvůli těm věcem co potřebuje, jednou za čas dostane i bílí jogurt s ovesnými vločkama. Dostává i zeleninu, maso, vajičko, prostě vše, co potřebuje pro zdravý růst a vývoj. Podle mě by totiž pes neměl dostávat jen granule i když obsahujou vše potřebné a i veterinář schválil třeba ten jogurt s vločkama. Jinak teď když po sobě žere bobky, dělá je tak 4-5x denně a jsou pevné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!