Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 07:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 20:58 
Offline

Registrován: pon 22. čer. 2009 18:17
Příspěvky: 1
Bydliště: Moravské Knínice
Dobrý den,
prosím o radu, jak se správně zachovat při agresivním útoku psa na člověka? Zda-li pejska pouze okřiknout, či použít sílu? Při návštěvě veterináře se náš 6 měsíční něm. ovčák Bad nechal pohladit, osahat krk, byl zkátka úplně v klidu, ale jakmile mu sáhl p.doktor na břicho, dostal agresivní záchvat a nemít košík, zle by to dopadlo. Veterinář ho nakonec složil na záda a prohmatal to, co bylo třeba. Bady se již odmala hodně pohybuje mezi lidmi, ale poslední dobou na ně hodně začíná vyjíždět a útočit. Myslím, že strachy.... Členy smečky miluje.
Děkuji moc pomoc... Terez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2009 19:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Správanie psa vyplývalo z toho, že nebol zvyknutý na podobnú manipuláciu. To, že sa odmala pohybuje medzi ľuďmi, nemusí znamenať, že ide o správnu socializáciu. Je otázkou, čo zažil, aké nadobudol skúsenosti. Prečítajte napríklad túto tému, pretože psíka treba zvykať na manipuláciu. Ako bol zvyknutý na veterinára? Ako s ním veterinár zaobchádzal? Ako ste sa pri ošetrení správali vy? Pretože ten pes sa o seba bál. Myslite na to, že v 6 mesiacoch je to šteňa. Bolo treba v kľude ho fixovať a vyšetriť, predtým ho s doktorom zoznámiť, dôležitá je celková atmosféra, dôvera psa v majiteľa...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: sob 25. zář. 2010 16:57 
Offline

Registrován: čtv 23. zář. 2010 11:59
Příspěvky: 6
Bydliště: Kralupy nad vltavou
Dobrý den, s agresí na veterináře jsme se setkali u našeho stafíka minulý rok. Měl zacpaná střeva úlomky kosti a veterinář mu prosahával břicho a strkal při vyšetření prst do konečníku. Náš jinak moc hodný Torresek po něm vystartoval a býval by ho pokousal. Nakonec ho museli uspat kvůli rentgenu a vyčistit střeva. Od té doby zatím u veterináře nebyl, až teď půjdeme na očkování. Mám z toho taky obavy, aby si nevzpomněl na špatný zážitek a znovu nezaútočil. Jinak lidi dál miluje. Myslím, že tehdy útočil jen ze strachu a jelikož mu vyšetření bylo nepříjemné. :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 05:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kacmelina píše:
... Mám z toho taky obavy, aby si nevzpomněl na špatný zážitek a znovu nezaútočil...
Nemívám obavy předem, jen počítám s tím, že když se pes nebude chovat korektně, přiměju ho chovat se korektně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 13:04
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, dneska jsem byla u veterináře se svojí 4 měsíční trpasličí pinčicí a nechtěla si nechat píchnout injekci (očkování) a ostřihat drápky, tak kousla (asi ze strachu, co se jí bude dělat) veterináře. Ten se naštval a začal jí tahat za kůži a fackovat přes čumák. Pak jí hodil na zem. Malá začala strašně ječet na celou ordinaci a stresem se tam počůrala a pokadila :( On to samé udělal ještě třikrát. Já byla z toho v šoku a nebylo mi tam příjemně. Nevím, jestli jeho násilí bylo butné na 4 měsíční štěně, nebo opravdu neměl jinou možnost, protože by jí jinak musel asi zklidnit sedativy :( Navíc malé tím stresem praskla žilka v oku, takže má jedno oko zalité krví :( Chtěla bych poradit, jestli se mám řídit radou veterináře, že musím být na malou více drsná, aby mě pak neterorizovala. Doposud jsem se snažila na ní nevztáhnout ruku a jen okřikovat a cca na 60% situací to stačí, ale drápky jsem jí doma nedokázala ostřihat, protože svýma štěněčíma zubama mě dost pokousala :(
Děkuji moc za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 20:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Katerini prečítaj si môj podpis pod príspevkom. Tvoja zodpovednosť voči psovi zlyhala v tom, že šteniatko je treba na manipuláciu zvykať, v 4 mesiacoch má plné právo mať obavy z toho, čo tak celkom nepozná, bránila sa tomu sama namiesto teba. Až sa mi zastavuje rozum nad tým, kam si to až nechala zájsť bez toho, aby si zasiahla do konania veterinára. O okrikovaní psa, návyku na manipuláciu a pod. sa tu dočítaš veľa, navštív časť poradne o šteňatách a čítaj. Je z teba cítiť veľkú neistotu v tom, čo si môžeš dovoliť ku psovi, k veterinárovi a ako sa zachovať, vezmi to tu v čítaní zoširoka. Určite by bolo veľmi užitočné navštíviť aspoň freečko a nebáť sa pýtať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Děláš si srandu? Ke komu tam chodíš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Když by ti vlastní malé dítě začla fackovat doktorka, taky ji necháš?
Víc nemám co bych k tomu dodala..

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 20:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Nejsem sice nejpovolanější osoba tady, ale takové chování vůči štěněti (a psu vůbec) považuji za nepřípustné. Sama jsem měnila veterinu po té, co jsem tam nechala svoji čtyřměsíční kolii na kapačce a údajně vrčela na sestru a chtěla ji pokousat když ji vedla na RTG (na kterém jsme se ani nedomluvili), tak ji prý musela nějak fyzicky pacifikovat (reakce psa na pozdější spatření oné sestry - třes, zalézání za mě, nářek a panika) a tobě bych doporučila totéž. Tam, kde se k mému psovi chovají takhle už bych nestrčila ani nos. Navíc mého psa vychovávám já a případně osoby k tomu mnou zmocněné, ne veterinář, natož aby si na něm vyléval vztek za kousnutí. Toť můj názor, jak upravit chování štěníka určitě napíše někdo zkušenější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Katerini

kromne toho co ti napsala rea, hlavne vymnen veterinare - jeho reakce byla zcela spatna aneadekvatni i kdyby se jednalo o dospeleho psa - vuci steneti je naprosto neomluvitelna a zadelal vam na pomerne znacny potize v budoucnosti. mne neco podobneho udelat veterinar tak si asi jdu sednout za ublizeni na zdravi.

druha vec je ze ty jsi ta ktera ma psa pridrzet tak aby veterinare ohrozit nemohl, ale zaroven ta ktera by mnela psovi dodat jistotu ze se nic nedeje - procti si to tu mozna si udelas nazor sama pokud ne prijed se podivat na freesobotu.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Katerini píše:
Chtěla bych poradit, jestli se mám řídit radou veterináře, že musím být na malou více drsná, aby mě pak neterorizovala. Doposud jsem se snažila na ní nevztáhnout ruku a jen okřikovat a cca na 60% situací to stačí, ale drápky jsem jí doma nedokázala ostřihat, protože svýma štěněčíma zubama mě dost pokousala :(

Katerini, urcite vymen veterinare. Takhle se nesmi nikdo chovat k zadnemu psovi ne to ke steneti. Nemluve o tom, ze takove zachazeni s trpaslicim pincem.. mohl ti ji zabit nebo zmrzacit.
Nikdy uz nedovol, aby nekdo delal tvemu psovi takove osklive veci a pokud se nekde nebudes citit dobre - proste odejdi. Budes to delat pro vas obe.
Pokud by to nekdo zkusil predemnou, nebo hur, na meho psa, tak se bude skutecne jednat o agresi vuci veterinari - moji :grr:

Zvykani na manipulaci je tu dost obsirne popsano, vyresit se to da se stenatkem pomerne rychle. Drzim palce.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 21:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Jen pro ilustraci jak probíhalo naše očkování: veterinář si sedne ke štěněti na bobek, mluví na něj a na mne, nabídne mu piškoty, nechá štěně všechno očmuchat, pomazlí se s ním, pomazlí se s ním sestřička, a během chvilky, co ho doktor láduje piškotkama, sestra píchne injekci (na zemi). Štěně to vůbec nezaznamená, je spokojený, nažraný a vesele vrtí ocáskem.
Tohle považuju za příjemný standartní výkon veterinář. To cos popsala je naprosto šílený a asi bych na toho člověka podala stížnost.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 07:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podej na toho člověka stížnost, popiš situaci, datum, připoj k tomu kopii účtu od něho. Napiš na net jeho jméno a popiš událost, aby k němu zodpovědní lidé přestali vodit svoje zvířátka.

Nechápu, že jsi toho člověka nechytila pod krkem. Já bych to udělala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Hlavně už na to nemysli, co se stalo, stalo se... zbytečně se s tim netrap a vem ji brzy k nějakýmu lepšímu vetovi, třeba jen na prohlídku, kde bude klid a pohoda

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 15:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Doporučuju změnit veta,já měla podobný zážitek leč né tak krutý vůči psu,páč se nan vrhli tři na veterině v domění,že ho skolí a je nutné psa podvolit násilím,pes sebou flák na záda a zkopal je všema řtyřma dokonce dokázal napodobit pídalku a sestra měla s pláště spíš zástěrku,akci ovšem dokončili zdárně.Leč pes měl trauma už5km před městem kde vet.leží pokaždé,tak sme veta.vyměnili ten novej je super,dovlekla sem tam vzpírající se zuřivou obludu a on na to-Tak to by nešlo běžte ven,přijde dáme pyškot a takle si to tady projdete ještě pětkrát máme čas,to samý u ůkonů,tak nic tak počkáme dáme pyškot a dem znova a pomalu.Je zlatý ten vet.pes tam sice chodí nerad,ale už se nepokouší zbourat barák a je ochoten přežít očkování bez ůjmy na zdraví všech zůčastněných. :P

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 16:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 13:04
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň
Moc díky za písemnou podporu :) Jsem z toho vykulená, ale beru to, co se stalo, už nelze vzít zpět a poučit se ze situace a v budoucnu si do psa nenechat kecat ani žádným MVDr., který se nad Vámi kasá létama zkušenosti. Nebudu z toho dělat vědu, ani se stresovat, abych to na malou (Ášu) nepřenesla. Změnu chování vůči mě nezměnila a je pořád veselá a hravá, tak snad na to zapomene. Je to nehorázný, jak se k psovi může chovat někdo, kdo se celý život věnuje psům :( Ale takový je život a člověk bude o to víc obezřetnější při výběru jiného veterináře!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči veterináři
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 16:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Nečakaj na to, kým k vetovi budeš musieť ísť, nájdi vhodného a choď tam len na socializačku, prepíš ten škaredý zážitok. Táto téma by sa mala volať opačne, agrese veta vůči psovi...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!