Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:50
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivita feny po porodu
PříspěvekNapsal: čtv 01. říj. 2009 16:33 
Offline

Registrován: stř 30. zář. 2009 17:39
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
Vážený pane Desenský, obracím se na vás jako na odborníka na „psí duši“ s dotazem na podivné chování mé feny. Určité zkušenosti se psy mám, ale s tímto jevem jsem se ještě nesetkala. Fena je stará 3 a půl roku a právě má podruhé štěňata. Mám ještě jednu fenu PK a štěně bullmastiffa, také fenu. V době březosti jsem dotyčnou fenu musela izolovat, protože byla nesnášenlivá vůči bullmastifce. Porod zvládla téměř sama jen za mé lehké asistence, kdy jsem jí pomáhala štěňata vypudit a poté osušit a ošetřit pupeční šňůry. Po porodu posledního, třetího štěněte, jsem je umístila do její boudy, kde i minule o štěňata pečovala. Jakmile byla v boudě, začala na mě vrčet velmi nepříjemně a při mém pokusu o kontakt se štěňaty i kousat, což by nebylo nic divného, ale když jí do boudy sáhne někdo jiný, nechá si to líbit! Je prostě „alergická“ pouze na mě! Ne, že bych ji neuměla zpacifikovat, ale nechci ji stresovat, aby měla dost mlíka pro štěňata, o který se stará zcela samostatně, na rozdíl od prvního vrhu, kdy jsem s ní byla téměř neustále a štěňata jsem mohla brát do rukou kdykoli. Tedy se ptám, co může být příčinou tohoto až agresivního chování vůči mé osobě, tedy té, která by jí měla být nejbližší? Určitě to neberu osobně, ale nerozumím tomu? Je možný, aby si fena pamatovala, že jsem to byla já, kdo jí minule její štěňata „sebral“? To je asi blbost, ne? Čekám, až štěňata povyrostou, zda bude tento stav přetrvávat? Děkuji za odpověď a přeju krásný den. Jugasova


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita feny po porodu
PříspěvekNapsal: pát 02. říj. 2009 08:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Moc vás nepotěším. Máte mezi sebou mírně řečeno nesprávně nastavené vzájemné vztahy, které jste vyhrotila přílišnou "péčí" při porodu. Osobně mám jednu zásadu, pokud se při porodu něco nesemele, kdy je třeba například volat veterináře s oxytocinem, nezasahuji feně do její práce a jen tiše z povzdálí sleduji, zda je všechno tak jak má být, maximálně ji psychicky podpořím a nechávám ji hodně odpočívat, jelikož to potřebuje nejvíc a u toho jí dávám pocit bezpečí, že ji během spánku hlídám. Tím si totiž zajišťuji plnou důvěru. Suverénním fenkám totiž hodně vadí, když tam kdekdo strká ruce, dokud si sama neřekne. Je to podle starého rčení "všeho moc škodí". To je přesně ten hlavní důvod, proč k sobě pustí kohokoli, jen ne vás. Ostatní jí totiž nelezou za každou cenu do osobní zóny natolik, aby se dotkli její osobnosti, stresovali ji a vyvolávali u ní pocity opovržení nebo dokonce nenávisti. I tyhle pocity totiž psi znají, natolik byli během domestikace polidštěni. Docílila jste totiž toho, že se o svá štěňata před vámi bojí, jelikož si s nimi děláte, co vás napadne, bohužel za každou cenu. Pokud vám chybí respekt vůči fence, nemůžete ho očekávat ani zpětně od své fenky.
Řešením je obnova důvěry s respektem, což je debata na dlouhou dobu a obvykle se vymýšlí "za pochodu".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita feny po porodu
PříspěvekNapsal: pát 02. říj. 2009 09:49 
Offline

Registrován: stř 30. zář. 2009 17:39
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
Pane Desenský, sice jste mě opravdu nepotěšil, ale já to tak trochu tušila. Moc děkuju za tuto odpověď a pokusím se s fenou napravit vztah a nedělat další chyby. Jak už jsem psala, s velkými plemeny jsem tyto potíže nikdy neměla, ale ráda se nechám poučit zvláště na dobu až bude mít štěňata moje mladá bullmastiffka. Ještě jednou děkuju, přeju mnoho radosti z vašich psíků a posílám něco "na mls" na účet. Jugasová


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!