Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 11:13
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agrese když není po jeho
PříspěvekNapsal: pon 12. črc. 2010 11:45 
Offline

Registrován: pon 12. črc. 2010 09:50
Příspěvky: 1
Bydliště: Káraný
hezký den,
máme 21 měsíčního novofundlandského psa. Je to mazel a zlatíčko, ale v poslední době se začíná stupňovat jeho agesivita vůči nám. Dá se říci, že je pokaždé způsobena když není po jeho.
Dám zde pár příkladů kdy se co stalo:
- jsme v řece a koupeme se, překvapivě si většiny lidí a psů nevšímá, ale najednou se rozhodne, že za jedním poplave, řeknu mu ne a on najednou začne vrčet a zrychluje, přivolání ignoruje a když pro něho jdu a chci ho chytnout tak se po mě ožene a kousne do ruky.
- doma si hrajeme, pak řeknu dost, hračku odložím, on na mě začne skákat, srazím ho dolů a přidám nesmíš, on nereaguje a skáče o to víc, tak se snažím ho zkrorit a on začne vrčet a zvedat pysky
- sedím na lehátku, kterého si nikdy nevšímal, najednou se rozhodne, že tam zkusí vylézt, dá nahoru packu, tu mu ji dám dolu přidám nesmíš a on opět začne vrčet
- chci ho vytlačit z prostoru, kde nemá být a opět vrčí
A takových případů bohužel máme čím dál víc. Už začíná vyjíždět i po psech a dokonce i po fenách, což dřív nedělal. Příklady co jsem uvedla se stávají jak mě, tak mému manželovi.
Po přečtení poradny jsem pochopila, že jej v žádném případě nemám chytat za obojek, ale jak ho tedy zklidnit?
Můžete mi prosím poradit jak se zachovat pokud jsme jen u vrčení a případně jak potrestat pokud už kousne. A může být celý problém v tom, že nemáme zvládnuto přivolání a že jsme ho pravděpodobně v některých věcech rozmazlili a asi ještě stále nejsme alfy?
děkuji za všechny rady
Veronika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese když není po jeho
PříspěvekNapsal: pon 12. črc. 2010 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jako základní chybu vidím to, že místo směrování k tomu, co je žádáno, ho matete zákazovými povely, kterým on patrně nerozumí a když ho pak jdete rovnat, považuje to za agresi a brání se. Neexperimentujte a objednejte se na konzultaci na Vlčáry. Co nejdřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese když není po jeho
PříspěvekNapsal: pon 12. črc. 2010 16:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
do té doby mu nechte trvale krátké vodítko - couračku a místo zákazových povelů používejte příkazové (zameňte "nesmíš" za "sedni", "na místo",...), s jejichž splněním pak psu můžete pomoci vodítkem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese když není po jeho
PříspěvekNapsal: pon 12. črc. 2010 17:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
do té doby mu nechte trvale krátké vodítko - couračku a místo zákazových povelů používejte příkazové (zameňte "nesmíš" za "sedni", "na místo",...), s jejichž splněním pak psu můžete pomoci vodítkem

Krátké znamená šňůra dlouhá 2,5 délky psa.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!