Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 04:50
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: agresivita vs narkoza
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 20:45 
Offline

Registrován: sob 04. lis. 2006 16:22
Příspěvky: 24
Bydliště: Fr
jeste nez jsem stihla odjet z Cz, dala jsem vas kontakt zname (asi pres tri lidi a vubec netusim, jestli zavola) nehlede na to, ze se nebudu ani moct poptat, paac tam zas par mesicu cestu mit nebudu ale dotaz sem vkladam, protoze me neco z toho zajima, takze..... jeji pes byl udajne mazel, moc hodny na deti, na jine psy, maji ho od stenda. ted ke staru byl u veta a zrejme mu dali narkozu na vetsi vahu nez ma, paac se nemohl udajne tri dni probudit. od te doby utoci na vsechny a na vsechno -paniky pokouse nekolikrat denne, pry jen tak, kdyz jdou okolo) Co me osobne zajima je, jestli mohla narkoza uplne jednoduse poskodit jeho mozkove bunky a nebo se jedna spis o agresivitu ze strachu, treba proto, ze ma psychicke problemy (treba se boji, ze mel byt utracen, ze ho chteli zabit??) Napadla me jeste jedna moznost, ktera prichazi v uvahu u tvoru v komatu (zasveceni vedi co myslim) ale to mi nesedi, paaac, tito lide vetsinou zmeni sve zivoty naprosto opacnym zpusobem. je tato moznost i u psu??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 20:49 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Já jen k lidem-u starších lidí může narkoza nějaké mozkové buňky poškodit,stalo se to mé známé,časem se to naštěstí zlepšilo,ale u psů nevím..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 20:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nevim co myslíš s tim komatem (nejsem zasvěcená :cry: :wink: ) ale je možný že narkoza může vyvolat epilepsii - je x druhů a co to s organismem udělá když se takhle přežene se mi nechce ani vymejšlet. nevim jestli jeho agrese je zpsobená narkozou nebo změnou chování páníků - přehnanej strach a pes tak neví co se děje, ale možný je bohužel všechno. doufám že ti někdo odpoví přesněji, taky by mě zajímala odpověď. a přeju "uzdravení" pejska!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 20:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
s tou změnou chování páníků mě to jen tak napadlo, třeba je to blbost, od toho jsou tu jiný hlavy :oops: :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 21:41 
Offline

Registrován: sob 04. lis. 2006 16:22
Příspěvky: 24
Bydliště: Fr
Eva Štemberová píše:
s tou změnou chování páníků mě to jen tak napadlo, třeba je to blbost, od toho jsou tu jiný hlavy :oops: :wink:

urcite v tom asi zmena paniku hraje roli, i kdyz ne v takove posloupnosti, jak jsi napsala. jde tu spis o to, ze kdyz ho po trech dnech probrali (a jeste dalsi dva jen nosili, pac se nemohl postavit udajne na nohy) nekolikrat je pokousal. Omluvili ho tim, ze je po narkoze paaac to nikdy pred tim neudelal a ze po narkoze pes pokousat umi jsem zazila na vlastni ruce, jenze od te doby se jeho utoky stupnuji a tim padem se ho panici boji jako cert krize. pry zautoci na oblicej i v momente, kdy se shybaji aby polozili na zem misu se zradlem. urcite z nich ten strach citi, to uz se tu rozebiralo mockrat, ale ja se chtela spis dopatrat k pravdepodobnemu vzniku te agresivity, tudiz narkoza - psychologie nebo koma...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 21:49 
Offline

Registrován: sob 04. lis. 2006 16:22
Příspěvky: 24
Bydliště: Fr
a pak dezorientovany narkozou pokouse spis v sebeobrane a dezorientace a pak uz je zas vsechno v pohode, tenhle pes vypada ale na to, ze je dezorientovany porat (uz asi pul roku) ale napadlo me, ze bys mohla mit pravdu s tou epilepsii. Treba nema az takove zachvaty ze by se rozklepal, ale muze ztracet pouze orientaci a tim padem napada.... v tom pripade by to ale znamenalo, ze neni mozne odnaucit ho agresivite nejakymi vychovnymi metodami ale pouze vhodnymi leky. tak jsem z toho jelen.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 21:50 
Offline

Registrován: sob 04. lis. 2006 16:22
Příspěvky: 24
Bydliště: Fr
davidkova renata píše:
Já jen k lidem-u starších lidí může narkoza nějaké mozkové buňky poškodit,stalo se to mé známé..

a jak se to projevilo??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 21:52 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Elis píše:
davidkova renata píše:
Já jen k lidem-u starších lidí může narkoza nějaké mozkové buňky poškodit,stalo se to mé známé..

a jak se to projevilo??

špatná koordinace a problémy s pamětí.Už si nevzpomenu,jak dlouho trvalo než se to spravilo.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 21:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pokud by to ta epilepsie byla tak všechny léky co znám -homeopatika, masáže i konvenční jen zmírnují nemoc ale nevyléčí :cry: doufám že to pude vyřešit výchvou

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 21:56 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
A co ztráta paměti?Amnesie = panika= strach=obrana.Navíc mohlo dojít i k poškození periferního vidění.Myslím,že by to byl zajímavý případ pro Rudu(k pozorování).

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 21:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
takhle řečeno to zní drsně ale souhlsim

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
taky si mylsím že by tam mohl bejt nějakej problém s mozkem- porušení mozku u předávkování narkozou se určiě stát muže to víme všichni a to poškození vnímání pak muže vyvolat kde co

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 17:00 
Offline

Registrován: sob 04. lis. 2006 16:22
Příspěvky: 24
Bydliště: Fr
mudr, no myslim, ze jestli nezavolaji, tak to bude spis dalsi kandidat na utraceni, i kdyz pani sice tvrdi, ze by za nej dejchala, kdyby bylo treba a na jeho utoky si uz "zvykli" ale maji malou vnucku, ktera mu pry neudela nic dobreho takze jednou..... jinak zmenili veterinare, pac ten co si nedokaze psa pred narkozou sam zvazit a spoliha se na to, co mu kdo rekne stoji za ... ale tomu novemu se zase stydi priznat, ze to je tim predavkovanim, takze ten jim tvrdi, ze je pes zly, paaac ma motolice a jeste i artrozu a tudiz ho vsechno boli a pada.... docela by me zajimalo, jaky zpusob "lecby" by byl pro cubise nejvhodnejsi pripadne jake kombinace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 17:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Elis píše:
.... docela by me zajimalo, jaky zpusob "lecby" by byl pro cubise nejvhodnejsi pripadne jake kombinace.
Dokud se někdo nedozví celou a reálnou skutečnost, těžko se někdy dostanou k pravdivé příčině.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 17:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jak ta paní může chtít po novém doktorovi něco rozumného, když mu podá zkreslené vstupní informace? To je přece blbost, ne? Zkus jí to nějak rozumně vysvětlit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 18:06 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Jestli došlo k amnesii,tak je naprosto nevhodná přítomnost vnučky,protože tyhle impulsy těžko pomůžou paměť vrátit.Tady je na místě,aby s pesanem byl jeden člověk 24 hodin denně a pomocí kroků zpátky-před narkosu-se pokusil o oživení vzpomínek(stejná procházka,stejný pelech,stejná miska,žrádlo,hlavně příjemné prožitky).Ale především by si měli majitelé ujasnit,co vlastně chtějí,co jsou schopni udělat.Určitě smyšlenými informacemi pro nového veta to pěkně zazdívají.Nedělám si o nich žádné iluze,protože kdyby opravdu chtěli pomoci psovi,tak tu pomoc budou vyhledávat aktivně.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 18:08 
Offline

Registrován: sob 04. lis. 2006 16:22
Příspěvky: 24
Bydliště: Fr
Essi píše:
Jak ta paní může chtít po novém doktorovi něco rozumného, když mu podá zkreslené vstupní informace? To je přece blbost, ne? Zkus jí to nějak rozumně vysvětlit.

Ja ji to vysvetlit nemuzu, paac to predavam tak jak jsem slysela od mamy a jeste pres dalsi dve kamaradky. tak jsem aj poslala kontakt, po mame, ktera ho posle dal az na misto urceni. jestli je pravda, ze za cubise i dejcha tak se urcite brzo ozve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 18:10 
Offline

Registrován: sob 04. lis. 2006 16:22
Příspěvky: 24
Bydliště: Fr
Desenský píše:
Elis píše:
.... docela by me zajimalo, jaky zpusob "lecby" by byl pro cubise nejvhodnejsi pripadne jake kombinace.
Dokud se někdo nedozví celou a reálnou skutečnost, těžko se někdy dostanou k pravdivé příčině.

Muzu dostat kratke info alespon o tom ze volali, jestli se ozvou?? treba na sz?? Diky, fakt me to zajima, pricina a reseni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 18:13 
Offline

Registrován: sob 04. lis. 2006 16:22
Příspěvky: 24
Bydliště: Fr
mudr.z.radotinska píše:
Jestli došlo k amnesii,tak je naprosto nevhodná přítomnost vnučky,protože tyhle impulsy těžko pomůžou paměť vrátit.Tady je na místě,aby s pesanem byl jeden člověk 24 hodin denně a pomocí kroků zpátky-před narkosu-se pokusil o oživení vzpomínek(stejná procházka,stejný pelech,stejná miska,žrádlo,hlavně příjemné prožitky).Ale především by si měli majitelé ujasnit,co vlastně chtějí,co jsou schopni udělat.Určitě smyšlenými informacemi pro nového veta to pěkně zazdívají.Nedělám si o nich žádné iluze,protože kdyby opravdu chtěli pomoci psovi,tak tu pomoc budou vyhledávat aktivně.

Kdyby to byl clovek, asi by pomohla regresni terapie ale u cubise to asi nepujde. Souhlalsim ale s tim, ze by mu meli pomoct se "rozpomenout". jestli je to takhle, neni agresivni po narkose ale tim ze "se ztratil" to je logicke


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 23:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Elis píše:
...Kdyby to byl clovek, asi by pomohla regresni terapie ale u cubise to asi nepujde. ...
Všechno jde, jenom k tomu vedou trošičku jiné cesty.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc. 2007 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. črc. 2007 19:47
Příspěvky: 16
Bydliště: Božíčany
Mám podobný problém, moje fenka RR ma problém s nohama, byla na nekolika operacích, dlouho se nemohla pořádně proběhnout, musela chodit dlouho na krátkém vodítku, navíc ze začátku chodit moc nemohla, bylo ji cca 6 měsíců, tak že socializace potom skoro žádná, to už jsme ale celkem úspěšně překonali, se psama si už hraje normálně, z návštev má radost, jen na lidi venku si musim dat pozor a problem mam s detma..chci jet ted 4.8. na free sobotu, tak doufam, ze se dozvim nejakou uzitecnou radu, v cem delam chybu atd...

_________________
Máca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 08:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Já mám psa po opeeraci nohy,Usana a od té doby nenechá na sebe šáhnout byť se jen k němu chce někdo s tímto úmyslem přiblížit.Což nám bude dělat problém na výstavě voříšků a na cvyčáku . Tenkrát na sebe nechal v pohodě šáhnout i když občas když mu ruplo v hlavě ,tak jen tak po náhodných chodcích vyjížděl a teď co ho dvakrát operovali a měl i nějakou epilepsii? tak je to konečná a nevím jak v něm získat důvěru v cizí lidi.Přemýšlím ,jestli by nebylo pro něj lepší ho takhle nechat a mít ho na hlídání. Ale největší problém je prohlídka u veta ,jen vejdem do dveří a už ho chce sežrat :shock: Mě bere v pohodě ,nikdy po mě nezkoušel vyjet snažím se s ním udržet vztah po dobrym a jde to ,je takovej veselejší ,když jsem byla tvrdší ,tak mi nevěřil a vrčel na mě taky.Je to pes z útulku tak nevým co by mohlo být příčinou . Ale pokud jde někdo k němu s úmyslem ho podrbat ,tak si lehne na záda a nechá se drbat celý den ,je to jinak obrovskej mazel požitkář ,ale asi má své hranice?

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!