Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 06:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrčení a kousání
PříspěvekNapsal: sob 30. čer. 2012 12:09 
Offline

Registrován: čtv 28. čer. 2012 15:33
Příspěvky: 1
Bydliště: Bří. Hlaviců 86, Vsetín 755 01
Dobrý den pane Desenský,
Mám psíka Jacka russella teriéra 9 týdnů.Je šikovný,ale jedna věc se mi na něm nelíbí a newím si sním rady. Hrozně kouše do rukou a když mu řeknu nesmíš a ukážu na něho ruku vrčí a utočí mi na obličej. Mám strach jestli nebude časem agresivní pes nebo jestli je to normální u této rasy v 9 týdnech, protože jsem četla že štěňata Jacka russella teriéra jsou zuřivá. Newím jestli to bere jako hru, protože sem tam oblíže obličej a z druhé části kouše. Za každou radu budu ráda. Děkuji za odpověď. Pěkný den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení a kousání
PříspěvekNapsal: úte 03. črc. 2012 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Doporučuji pročíst téma "štěně kouše" tady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vrčení
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě. 2013 09:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. led. 2010 17:29
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Dobrý den,

potřebuji radu-zatím mi nikdo nebyl schopen poradit. Mám 5letého boloňského psa, má "chronické" vrčení - nelze to s ním ani po dobrém, ani po zlém. Řeknu povel, on ho udělá, ale vrčí u toho. Pelech má na klidném místě, ale když kolem projde 2.pes, tak zavrčí (ne vždy). Morisovi můžu dělat cokoliv-vzít si jídlo, hračku, pamlsek nikdy si nic nedovolí, ale pořád u toho mručí. Když ho zvednu do vany-vrčí, když mu utírám packy-vrčí (u toho mi olizuje ruku), když leze do pelechu (ze své vůle)-vrčí. Když ho venku chytím za obojek, aby pohnul-vrčí. Už si s ním nevím rady. Poslouchá, ale pokaždé vrčí. V autě, když je vezu v kufru, tak do zatáček se naklánějí a Moris pokaždé vrčí, když se ho 2.pes "dotkne". Potřebovala bych radu přímo od pana Desenského, protože kdosi mi už zde psal, ale nebylo to vůbec k ničemu (bez urážky:-). Jsem důsledná, nemám pocit, že bych u něj něco zanedbala. Výchovu má. Snažím se být klidná, aby cítil, že to mám pod kontrolou, ale někdy mi ujedou nervy a jsem vzteklá, tak o to víc vrčí. Začínám si myslet, že je snad labilní nebo co, protože to není normální, aby vrčel i při činnostech, které dělá ze své vůle. Zdravotně mu nic není - že by byl frustrovaný bolestí. Vrčí třeba i u veterináře, když mu poslouchá srdíčko (ano, pak nic neslyší)a čím tvrději zakročím-tím je to horší-žádný stupeň trestu nefunguje ani ten první, ani poslední.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení a kousání
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě. 2013 22:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dobrý večer, plně si uvědomuji, že jste chtěla odpověď přímo od Rudy, ale když jste to tu řeila poprvé, cca 3 roky zpět, dostala jste od RD odpověď ve smyslu: přijeďte na osobní konzultaci. A to samé bude nejspíš platit i teď. Protože se, podle mne, váš pes buď neskutečně bojí, abych tak řekla "i vlastního stínu" nebo je prostě jen ukecanej a nemá cenu to jakkoli řešit nebo si to brát osobně. A jak sama určitě vidíte, je to zásadní rozdíl, který bez vidění na živo nelze rozpoznat. Tak nečekejte, za jak dlouho odpoví a rovnou si konzultaci dohodněte, nebo jeďte na freečko. Nejbližší freečko je 18.5. pokud si dobře pamatuju. Datum je vypsané na hlavní straně webu, vpravo, žlutý rámeček.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení a kousání
PříspěvekNapsal: pát 10. kvě. 2013 13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
29.6. Freecko v Brne, Ruda tu bude.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení a kousání
PříspěvekNapsal: sob 11. kvě. 2013 09:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Citace:
Jsem důsledná, nemám pocit, že bych u něj něco zanedbala. Výchovu má. Snažím se být klidná, aby cítil, že to mám pod kontrolou, ale někdy mi ujedou nervy a jsem vzteklá, tak o to víc vrčí. Začínám si myslet, že je snad labilní nebo co, protože to není normální, aby vrčel i při činnostech, které dělá ze své vůle. Zdravotně mu nic není - že by byl frustrovaný bolestí. Vrčí třeba i u veterináře, když mu poslouchá srdíčko (ano, pak nic neslyší)a čím tvrději zakročím-tím je to horší-žádný stupeň trestu nefunguje ani ten první, ani poslední.

Mene resit co a jak dela nebo nedela pes,a vic spis resit vztach psa...muze ale nemusi to byt projev nejistoty psa...dusledek ujetych nervu kdy pes ma spatne skusenosti a neveri majiteli....Obecne rozlist co je jen neskodne kecani a co je neco vaznejsiho. Mluvite o trestu...cim tvrdeji se psem, resite tim mene pes sveho majitele bude brat a bude mit pocit ohrozeni, zkusit psa sklidnit, motivovat a, ono jde dost veci resit i treba prevedenim pozornsoti, pohledem, nebo jen tichym hlasem se zmenou intonace. Predevsim je to o duvere a respektu, ale to nebude ani jedno nebo druhe pokud psa jen trestate nebo cas od casu bouchate a a resite v afektu... Proc zduraznujete ze resite jen silou? Zkuste psa i povzbudit. Ono je mozny ze je v nervech a z Vas nejisty.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!