Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:45
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 21:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2012 09:34
Příspěvky: 9
Bydliště: Židovské nám. 231, Lomnice, 679 23
Dobrý den,
mám tříletou fenu rotvajlera. Po každém hárání má falešnou březost. Ta se u ní projevuje tím, že je celý den zalezlá ve svém pelechu a hlídá si svá imaginární štěňátka. Stačí, když se k ní někdo přiblíží nebo na ni promluví, okamžitě začne vrčet. A to i na mě (svou paničku) i přesto, že patří mezi psy "závisláky". Chtěla bych, aby měla skutečná štěňátka, ale bojím se, že kdyby měla doopravdická, agrese by se ještě znásobila.
Předem děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2013 09:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na agresivní feně bych nechoval, má alespoň splněnou bonitaci?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2013 10:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Agrese se takto dědí negenetickou cestou, tzn. štěňata převezmou vzorec chování od matky a budou agresivní na lidi od malička a budou se jich bát, protože to budou považovat na standardní chování.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2013 18:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2012 09:34
Příspěvky: 9
Bydliště: Židovské nám. 231, Lomnice, 679 23
Takže se mně snažíte naznačit, že toto chování se dá těžko odstranit? Normálně je totiž hodná (její nejlepší kamarád je dvoukilový kocour). Myslíte si teda, že by bylo ideální ji vykastrovat? Protože se jí při tom spouští mléko a já se bojím, aby z toho neměla nějaké vážnější zdravotní potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 10:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kastrovat ne! Projdi si vlákno falešné březosti, tam najdeš dost návodů, na její prevenci či odstranění.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
..kastrace je krajní řešení při vážných akutních potížích s pohlavními orgány, ...s povahou vám může udělat obrovské (i nežádoucí změny) nebo taky žádné, ale může způsobit další vleklé zdravotní potíže. Viz vlákno kastrace a studie vlivu kastrace.
Co se týká falešné březosti a laktace - řešení těchto potíží je tu v poradně popsáno dost .. stačí jen číst v příslušných tématech:
Faleška - laktace
Falešná březost

používej tlačítko HLEDAT :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: ned 10. bře. 2013 19:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2012 09:34
Příspěvky: 9
Bydliště: Židovské nám. 231, Lomnice, 679 23
Kastraci mně doporučili dva veterináři. A když jsem se ptala na vedlejší účinky, tak s povahou to prý nic neudělá, maximálně se může zmatnit srst nebo prořídnout, ale u RTW by se toho paní veterinářka nebála.
Jak na falešku u svýho psa zhruba vím a i to, že štěňata se učí zejména od matky, ale nevím, jak jí vysvětlit, že vrčení je zbytečný. Protože i kdybych se rozhodla, štěňata nemít, pořád tady mám uvrčenýho psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: ned 10. bře. 2013 19:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To nějak nechápu, když nebude mít falešku, nebude ani vrčet, ne? Nehledě na to, že samotné vrčení není problém, pokud nemá tendenci to vyhrocovat. A maximálně bych směrem k uvrčenci prohodila "trhni si" fakt znuděným tónem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: ned 10. bře. 2013 20:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2012 09:34
Příspěvky: 9
Bydliště: Židovské nám. 231, Lomnice, 679 23
Něž zapomene na štěňata, trvá to pár dní. Takže má možnost vrčet. A i tak, jde mě o princip.
No, abych se přiznala, něco takovýho jí říkám pokaždé, když od ní odcházím. A připadá mně, že má pocit, že je vítězka a skvěle mě zahnala. A příště zas ta stejná písnička...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: ned 10. bře. 2013 20:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Jak je fena stará? Kolikátá faleška to je? Nejsem zastánce kastrace, ale pokud se pro ni rozhodnete, je to vaše rozhodnutí se všemi možnými důsledky (případná inkontinence, jiné psychické projevy po absenci hormonů). Faleška se velmi dobře zastaví bachovými esencemi, kontakt na Markétu Tomanovou která vám je dodá je: 608 743 272. Předpokládám že je fenka zdravá. Jestli je fena mladá, zvyšte v době kdy faleška může přijít pohyb, uberte bílkoviny, podávejte jen záchovnou dávku, zaměřte se na cviky, které zaměstnají hlavu a co nejdříve použijte bachovky proti falešné březosti. Jestli se jedná o starší zvíře, kterému nemůžete dopřát více pohybu, zaměstnejte jí hlavu, přizpůsobte krmení, podávejte bachovky. U nemocné feny řešte stravu a pohyb s veterinářem a podávejte bachovky. Cílem je nedostat se do falešné březosti. :-)

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: ned 10. bře. 2013 21:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano, přesně. Nedopustit, aby si falešku spustila. Mimo bachovky a celkovou "zoohygienou" by to mělo jít spravit Gynexem a bowenkama.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: ned 10. bře. 2013 21:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2012 09:34
Příspěvky: 9
Bydliště: Židovské nám. 231, Lomnice, 679 23
No, sou jí 3 a falešku má po každém hárání. Dříve u ní trvala třeba tři týdny. Hnízdo má na zahradě. A když začne blbnout, tam má minimální přístup. První den je dost nervózní a chce jít za štěňatama. Ale pak na ně rychle zapomíná. Samozřejmě, že pří tom má zvýšenej pohyb, míň bílkovin (protože málo žere), ale asi bych jí mohla dávat ještě míň. A na laktaci dostává petržel a vývar z ní a snažím se, aby si nelízala cecíky. A tak je po falešce třeba za 3 dny.
Ale já bych chtěla udělat něco s tím vrčením, protože to není normální.
A ta kastrace, důvod proč už sem to neudělala, je ten, že ani já nejsem žádnej její sympatizant. Ale když to radili páni doktoři, tak to bude asi to nejlepší. Jsem si myslela. A teď jsem rozhodnutá, že to neudělám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: pon 11. bře. 2013 07:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ty se pořád zaobíráš vrčením, ale ignoruješ, nebo se mi to jen zdá, fakt, že je možno vzniku falešky zabránit. A tím i vrčení. A omyl, vrčení je normální, zvlášť u feny, se kterou cloumaj hormony. Vrčení je normální komunikační prostředek. Vrčení samo o sobě. Samozřejmě, že zde jsou různé stupně a podtóny a tím pes dává najevo nejistotu, agresi, dej mi pokoj, bolest, radost .... u feňule, která má místo mozku progesteronovou baňku by mohl být jakýkoli radikálnější zásah (a tím nemyslím jen ve smyslu fyzickém či agresivním) dost riskantní. A pokud jen vrčí a skutek utek, jak jsem psala výš, je lepší na to dlabat a mít jí pro tu chvíli s nadhledem někde u zadních kapes kalhot. Nevšímat si jí, jen k ní, když už to jinak nepujde, prohodit nějakou znuděnou znechucenou hlášku. Ona tak bude v klidu, protože tak pozná, že je vám ukradená celá její nálada a že na to nehrajete. Píšeš, že ti pak připadá, že se tváří spokojeně, jako že vyhrála. Nu, je to budoucí mamina co hlídá svá štěnda :wink: Vžij se do její nálady a radši jí nějak rozehraj, pokud se nechá, nebo jí nacpi kus žvance "prosimtě nech toho a pojď, nesu ti jenom žrádlo". Pokud to tak dokážeš udělat. S tím, že o to víc jí zmenšíš pak dávku na krmení.

Snad jsi mě pochopila :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: pon 11. bře. 2013 07:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Informace od těch, kteří z nich mají prospěch, beru hodně s rezervou a hledám spíše nezaujaté informace.
Co se týče vrčení u rotvajlerů, je to normální záležitost. Prostě jsou takto ukecaní, stejně jako dobrmani běžně "fňukají". Je náročné a podle mého zbytečné to zcela zastavit, spíše to lze jen snadno korigovat. Ovšem to chce jistou dávku sebereflexe. Ze zkušeností vím, že čím více se to u nich řeší, tím více to sílí a snadno se nad tím ztratí kontrola. Když na mne zavrčí rotvík, beru to jako kecy a také k tomu tak přistupuji. Jen, když už to pes přežene, se tím ve stručnosti zabývám a spíše to zahraji někam do autu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: stř 19. úno. 2014 09:35 
Offline

Registrován: úte 16. říj. 2012 10:19
Příspěvky: 11
Bydliště: Příbram
ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak mám postupovat při "agresi" mé roční feny dobrmana při falešce k ostatním psům? ona i dřív byla dost netykavka, takže ve chvíli, kdy jí nějakej hafan čuchnul k zadku, mohla se zbláznit. To se díky Rudovi dost zlepšilo, jeho triky a tipy fakt zabraly. Jenže bohužel nám nastala faleška, krom toho, že je opravdu o dost "ukňouraná" než obvykle, tak je agresivnější na ostatní psy. Zabavila jsem hračky (adoptuje je, líže je atp.), zvýšila jsem pohyb a snížila dávku granulí, a dávám gynex.
Nemyslím si, že je řešení nechodit s jinými psy...zatím máme psí kámoše dost tolerantní, takže hysterii mé feňule neberou drasticky, ale můžu vám říct, že mě to vadí. Dělám to přesně tak, jako jsem to dělala doposud...znevýhodnit jí a zvýhodnit jiného psa, a všechno dělat na pohodu, netrestám ji, neřvu na ni (tudy cesta fakt nevede).
Všem moc děkuji za rady...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno. 2014 09:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chtělo by to vzít ji na fríčko.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při falešné březosti
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno. 2014 13:43 
Offline

Registrován: úte 16. říj. 2012 10:19
Příspěvky: 11
Bydliště: Příbram
Ano, určitě k Vám přijedeme v sobotu, tuto to nestíhám. Ale další FREEčko určo přijedeme. Jen se trošku bojím, že bude nesmyslně vyjíždět po psech. Vadí mi to, tipy od Vás pomohly (znevýhodnit ji a vysmát se jí), jenže jen do doby té falešky. Asi jí určitě vezmu raději náhubek (?) a na couračku. Ale na druhou stranu se nám opravdu vylepšilo přivolání za stresových situací (jiný pes, člověk, projíždějící auto, a dokonce od kočky jsem ji odvolala :hura: ) takže v těchto případech se trošku raduji, ale pořád pilujeme a zlepšujeme.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!