Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Schová se za mě a vrčí
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2007 19:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Stalo se nám to nedávno, když na Felču vystartovala kočka Lucka. Lucka je dost agresivní a bezdůvodně vystartovala na Feli. Já jsem vběhla mezi ně a kočku zatlačila pod stůl. Feli hned jak viděla že jí jdu pomoc, tak se za mě schovala, ale když Lucka vztekle syčela zpod stolu a já stála před ní aby nemohla na Felču, tak Feli na Lucku zavrčela. V tu chvíli jsem se nemohla otočit, jinak by po mě Lucka skočila. Počkala jsme až se Lucka otočila a odešla a potom jsme Feli vyvedla na dvůr.
Nechtěla mi jít pomoc, ale ani se nikdy nemusela bránit sama, tak proč na ní vrčela? Jak se mám zachovat jestli se to bude opakovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18. dub. 2007 07:59 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Já myslím,že se prostě Felča tím,že ses dostala mezi ně, cítila ochráněná,tak si tím vrčením zvedala sebevědomí. Cítila se silná v kramflecích,tak si trošku zamachrovala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schová se za mě a vrčí
PříspěvekNapsal: stř 18. dub. 2007 11:12 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
Feli píše:
Stalo se nám to nedávno, když na Felču vystartovala kočka Lucka. Lucka je dost agresivní a bezdůvodně vystartovala na Feli. Já jsem vběhla mezi ně a kočku zatlačila pod stůl. Feli hned jak viděla že jí jdu pomoc, tak se za mě schovala, ale když Lucka vztekle syčela zpod stolu a já stála před ní aby nemohla na Felču, tak Feli na Lucku zavrčela. V tu chvíli jsem se nemohla otočit, jinak by po mě Lucka skočila. Počkala jsme až se Lucka otočila a odešla a potom jsme Feli vyvedla na dvůr.
Nechtěla mi jít pomoc, ale ani se nikdy nemusela bránit sama, tak proč na ní vrčela? Jak se mám zachovat jestli se to bude opakovat?


.......to som celé zvedavé na Rudovu odpoveď :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2007 22:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Do koček nedělám. Své psy učím ignorovat situace, které nejsou schopni zvládnout sami. Když je někde problém, u kterého jsem já, seberou se a odejdou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2007 16:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
S kočkou jsem si poradila(myslím že je jedno jestli na ní zaútočí pes nebo kočka), ale jak jí mám vysvětlit že když to řeším já, tak se má sebrat a odejít. Ona se mi do toho neplete, stojí třeba dva metry za mnou(tam byla v místnosti, neměla kam odejít). To že si tim zvyšovala sebevědomí je možná pravda, ale jak jí mám vysvětlit že se mi to nelíbí? V tu chvíli jsme jí okřikla, tak zmlkla, ale příště by to udělala znovu. Už jednou se nám to stalo se psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 21. dub. 2007 06:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Feli píše:
...Ona se mi do toho neplete, stojí třeba dva metry za mnou(tam byla v místnosti, neměla kam odejít). To že si tim zvyšovala sebevědomí je možná pravda, ale jak jí mám vysvětlit že se mi to nelíbí? ...
Tohle nemůžeš učit v prostoru, kde nemá kam odejít, protože po ní chceš, aby odešla.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 21. dub. 2007 07:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Mám ji tedy naučit odeslání na místo a když se potom něco bude dít, tak jí mám odeslat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 21. dub. 2007 21:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Feli píše:
Mám ji tedy naučit odeslání na místo a když se potom něco bude dít, tak jí mám odeslat?
Chodí mi sem často agresoři a u toho mi moje holky asistovat opravdu nemusí, proto učím striktní odeslání bez odmlouvání. Už kvůli jejich bezpečnosti je dobrá důslednost...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schová se za mě a vrčí
PříspěvekNapsal: stř 20. říj. 2010 14:59 
Offline

Registrován: pon 18. říj. 2010 11:02
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha-východ
Dobrý den všem,
ráda bych se zeptala, stalo se mi, že na mého psa labrador, kříženec, zaútočil další kříženec labradora o hlavu vyšší, samý sval ... vyběhl od svého pána ze vzdálenosti cca 50m,( s naším psem si nesedli už dřív, takže ho na těch 50 m asi identifikoval a regulérně napadl), byla to dost velká rychlost a než se dostavil druhý pán a dostali jsme je od sebe chvíli to trvalo, zajímá mě, co jsem měla správně udělat a jak, protože přiznám se, strach v takovou chvíli mám, už jsem 3x podobnou situaci řešila, ale asi to prostě nedělám správně. Jak sejmu útočícího psa?
Když nás napadl vlčák, sázela jsem na to, že je cvičený a odehnala ho hlasitým opakováním příkazu místo, ale to bylo asi spíš štěstí, že nakonec utekl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schová se za mě a vrčí
PříspěvekNapsal: stř 20. říj. 2010 15:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
TUmáš dlhú diskusiu o tom, čo je možné robiť v podobných prípadoch. Nie je to otázka ľahko opísateľnej metodiky, ale práve tvojho postoja vyplývajúceho z toho, aká si a ako si schopná svojim prístupom s protivníkom si poradiť. Oproti drzému bezohľadnému frackovi sama bez istej guráže, drzosti a oprsklosti v neistote neuspeješ.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!