Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:16
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Napadení svého pána
PříspěvekNapsal: úte 14. kvě. 2013 15:16 
Offline

Registrován: pát 29. bře. 2013 12:41
Příspěvky: 4
Bydliště: Liberec
Máme psa křížence od feny křížené labradorky, pes neznámý (asi nějaký lovecký). Stáří 5 let, stále není 100% přivolání, chodí na 10 m vodítku a přivolání cvičím. Dnes běhal se sousedovým psem bez vodítka s kterým jsou kamarádi, kolem šel soused se psem, s kterým se nemají rádi. Neposlechl na přivolání a když jsem k němu došel a vzal za obojek, napadl mě. Nekousal, ale silně poškrábal zuby, krev tekla. Nikdy nic takového neudělal. Povalil jsem ho na záda a přidusil. Potom schlíplý se šoural domů a tvářil se velice provinile. Zatím s ním nemluvím. Nikdy nikoho nenapadl, je ostražitý na srny a na neznámé psy, za plotem stále hlídá. Jak se mám zachovat ? Díky za radu. Pepča z Liberce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadení svého pána
PříspěvekNapsal: úte 21. kvě. 2013 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
PEPCALIBEREC píše:
...Jak se mám zachovat ? Díky za radu. Pepča z Liberce

Začala bych nápravou svých chyb. Pokud pes nemá přivolání, tak se stopovačka nesundavá, zvláště na veřejném prostranství, kde může kdykoli nastat situace, že přivolat bude třeba. Nebýt sundané stopovačky, tak by nenastaly další problémy, které se vám jen nabalily na ten první. Na krk psa se nesahá rukou, k tomu slouží vodítko. Zásah do takto intimní zóny v okamžiku, kdy jsou emoce na pochodu, nutně spustí agresi vůči narušiteli zóny. Pes se nepovaluje na záda a nedusí, zvlášť laikům tento argument do ruky nepatří. Může víc zkazit, než napravit. Psova schlíplost a vaše "nemluvení" jsou znakem naprostého nepochopení situace, a v této chvíli už z obou stran (doteď měl jasno aspoň pes, teď tomu už taky nerozumí).

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadení svého pána
PříspěvekNapsal: ned 16. čer. 2013 22:28 
Offline

Registrován: pát 29. bře. 2013 12:41
Příspěvky: 4
Bydliště: Liberec
Zuzka M píše:
PEPCALIBEREC píše:
...Jak se mám zachovat ? Díky za radu. Pepča z Liberce

Začala bych nápravou svých chyb. Pokud pes nemá přivolání, tak se stopovačka nesundavá, zvláště na veřejném prostranství, kde může kdykoli nastat situace, že přivolat bude třeba. Nebýt sundané stopovačky, tak by nenastaly další problémy, které se vám jen nabalily na ten první. Na krk psa se nesahá rukou, k tomu slouží vodítko. Zásah do takto intimní zóny v okamžiku, kdy jsou emoce na pochodu, nutně spustí agresi vůči narušiteli zóny. Pes se nepovaluje na záda a nedusí, zvlášť laikům tento argument do ruky nepatří. Může víc zkazit, než napravit. Psova schlíplost a vaše "nemluvení" jsou znakem naprostého nepochopení situace, a v této chvíli už z obou stran (doteď měl jasno aspoň pes, teď tomu už taky nerozumí).

Žijeme v roztroušené zástavbě.Psi sousedů přiběhnou k našemu plotu a jejich majitelé žádají puštění našeho,aby se mohli proběhnout.Jeden ze sousedů od štěněcího věku svého psa vyvolával agresi.Náš pes je na tohoto jediného agresivní.Bohužel v době,kdy se spřátelení psi pobíhali bez vodítek procházel kolem "agresivní" pán a pes.Musel jsem zasáhnout,předešel jsem daleko hořší situaci.Na dlouhém vodítku má 100 % přivolání,ale bez vodítka se to nepovedlo.Je to můj čtvrtý pes.Po povalení na záda vše ustál,po pominutí vyřazení ze smečky je přítulný a vyhledává kontakt.Bude tedy muset i s kamarády běhat s vodítkem.Pepča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadení svého pána
PříspěvekNapsal: pon 17. čer. 2013 09:52 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Pepčo, vítej v klubu kousnutých vlastním psem :lol:
Myslím si, že je u Tebe víc chyb. Něco Ti už napsala Zuzka. Já bych tě jen upozornila, že násobíš "tresty". Pokud si myslíš, že bylo potřeba psa potrestat, třeba "jen" povalením, tak pak mu dej nějaký povel, za který bys ho pochválil. A už znovu jedete "načisto". Což může být problém, když máš v krvi napumpovaný adrenalin :wink: Mně to trvá strašně dlouho, než se naštvu a pak dlouho vychládám, takže vím, jak je to těžký.
Nemluvení a vyřazení ze smečky si opravdu nechávám na nějaký supertěžký delikt... Ale ono se nakonec zjistí, že prvotní chybka nebyla na straně psa, ale u ... :roll:
Nechceš přijet na Vlčáry?, byť to máš cesty kus...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadení svého pána
PříspěvekNapsal: úte 18. čer. 2013 21:45 
Offline

Registrován: pát 29. bře. 2013 12:41
Příspěvky: 4
Bydliště: Liberec
Díky Zio za názor,ano, trestů bylo moc,psy mám již 30 let (4) všechny jsem důkladně cvičil a nikdy na mě žádný neútočil, naštvání u mne bylo asi zbytečně vysoké.Byla to naprosto nepředvídatelná situace,s kamarády řádili radostě na louce a náhle agresor.Neměl jsem nic po ruce, soupeř byl zdatný (rotvajler) a musel jsem zasáhnout. Bylo lepší řešení ? Rád bych přijel do Vlčár,s p. Desenským jsem jen telefonoval, ale Ferda při cestě delší než 2 km naříká kňučí a snažíme se o nápravu.Zatím se to nedaří. Je na to také způsob ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadení svého pána
PříspěvekNapsal: ned 28. kvě. 2017 22:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ano, najezdit několik set km, vozit ho na místa, která má rád a kde se bude dobře bavit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!