Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 08:20
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: pát 14. úno. 2014 16:46 
Offline

Registrován: stř 16. kvě. 2012 13:50
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Děkuju za radu, zkusím tedy Renol. Pravda je, že v minulosti měla taky zánět močového měchýře a bude to mít v této oblasti zřejmě slabší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: sob 15. úno. 2014 07:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle by mělo jít snadno srovnat akupunkturou. Do Prahy ji u psů jezdí dělat Pavel Toman, viz. viewtopic.php?f=69&t=7821

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: sob 15. úno. 2014 10:32 
Offline

Registrován: stř 16. kvě. 2012 13:50
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Děkuju! Tak to určitě vyzkouším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2014 12:33 
Offline

Registrován: stř 16. kvě. 2012 13:50
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Tak pan Toman už u nás byl po té, co se mi fenka trochu sesypala - začala být skleslá, ve čtvrtek teplota 39,8, nežrala, sotva chodila. Navíc má stále tu prodlouženou říji s výtokem. Střídavě míň a víc intenzivní. Na pohotovosti bylo sono a akutní zánět nepotvrzen. Pouze trochu tekutiny v děloze, která odtéká. Jinak mi tam nic neřekli. Dostala něco na teplotu, atb. Doma měla takové trochu stahy břicha, tak nevím, jestli to může být z té teploty, nebo nějaká ledvinová kolika? Doufám, že se mi to podaří vyřešit jinak. V pátek přijel pan Toman a byla zase dobrá. Včera večer opět nežrala a dnes je zase skleslá. Určitě zopakujeme jehličky, ale přemýšlím, jak ji pomoct. Dostala Bachovky krizovky a začala jsem dávat Renol.
Myslíte, že mám přidat i Gynex? A jak to nejlépe podávat a kombinovat? Ve žrádle to nemá smysl, Renol ji kápnu do huby jednu kapku a je to. Mám dávat víckrát denně? Dá se psovi nějak snížit teplota, aniž bych musela na veterinu? Moc děkuji za jakoukoli radu. Zřejmě to trhání zubů ve spojení s problémy s háráním je na její vysoký věk dost náročné a orgány tolik nestíhají. Do toho ještě přechod do jara...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2014 10:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Renol bych dával minimálně dvě kapky 3x denně a postupně po kapce každý den zvedal až na 5 kapek (3xd.). Gynex nic nezkazí, spíše bych ho doporučil a opět zvedat od jedné kapky 3x denně až na pět.
Příznaky, které popisujete, se jeví jako endometritida, nebo jen předrážděná sliznice děložní, což je poměrně snadno řešitelné pouhou akupresurou. Obvykle se zlepšení působením na příslušné akubody projeví ještě týž den a výrazné zlepšení v následujících dnech. Pro návod byste si však musela přijet sem na Vlčáry. Mimochodem veterináři mi také nebyli schopni tento problém u jedné feny odhalit, ale její příslušné akubody byly více citlivé, což nasvědčovalo tomu, o čem hovořím výše. Nastudoval jsem si specifickou sérii akubodů a měl jsem to pak pod kontrolou během několika hodin.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2014 12:45 
Offline

Registrován: stř 16. kvě. 2012 13:50
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Po noci s teplotou 40, zvracení, pomočení, pokálení, opět stahy břicha, jsem se rozhodla ještě jednou navštívit veta - no přiznám se, že mě vyděsila ta teplota a i to okolo. S Vámi jsem domluvena na pátek, jen dopředu posílám závěr ze sona: hyperplastická endometritis, s tím, že tam jsou i nějaké cysty. Akutní zánět nepotvrzen. Kastrace opět doporučena. Vnucovali preventivně atb.
Myslím, že ten výsledek se podobá tomu, co píšete, tak věřím, že na to zabere ta akupresura, kterou doporučujete. Jinak ji prohlédl ostatní orgány a jsou v pořádku - z pohledu sona.
Moc děkuji za Vaši pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2014 12:46 
Offline

Registrován: stř 16. kvě. 2012 13:50
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Ještě jsem zapomněla - v tom Renolu pokračuji, jak píšete a Gynex dnes přidám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2014 13:45 
Offline

Registrován: úte 23. bře. 2010 09:28
Příspěvky: 12
Bydliště: praha
Zdravím,ví tady někdo jaký je rozdíl mezi imunovetem http://www.naturius.cz/cz/e-shop/910711/c56821-energy/ a drags imunem ? http://www.naturius.cz/cz/e-shop/874559 ... ncentraty/
Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2014 13:49 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Anička Bylinka píše:
Amy píše:
Drags je i ve veterinární řadě, jmenuje se Imunovet a složení je úplně samé jako u dragse i cena je stejná.

Tak tak, Drags Imun (lidský) je přesně to samé co Imunovet (zvířecí), tam je to jen otázka zákonné registrace (nelze registrovat stejný lék pro lidi i pro zvířata).

+ jsem slyšela cosi o energizaci veterinárních přípravků na energii zvířat...

doporučuju před dotazy zkusit tlačítko "hledat" na horní liště :wink:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2014 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ani obchodní zástupci Energy nejsou ochotni na přímý dotaz smysluplně odpovědět na otázku, jak ta energetizace probíhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: úte 19. srp. 2014 16:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Mám dotazy, nejenom týkající se psů....
1) bylo by možný dávat DI fretce s rakovinou lymfatických uzlin? Má cca kilo, tak jestli je vůbec možný dávkování. Začlo se s chemoterapií plus nasazen prednison 2x1/4 tbl denně...
2) vytáhla jsem po dlouhý době DI, kterej je dlouho otevřenej (cca 3/4 roku), do expirace má ještě 4 měsíce. Ale totálně ztuhnul, přečetla jsem si, že to neni na závadu, akorát se nedá kapat, kapátko ucpaný a je to hustá hmota. Dá se nějak rozředit nebo zase zkapalnit?
3) dá se Vironal používat i lokálně na určitá místa, nebo se musí užívat pouze orálně?
4) a poslední :) je vhodný dělat preventivní kúry Korolenu u mladýho dobrmana, protože je to prostě rasa totálně prolezlá DCM? Nebo preventivně to radši nedávat a začít až při případnejch problémech?

Díky moc za jakýkoli postřehy :)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: stř 20. srp. 2014 11:55 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
Ja si myslim, ze
1 - pokud do psa muzes nacpat cele kapatko, tak do fretky nekolik kapek (s zacatkem nejspis od jedne kapky denne).
4 - spis se zamerit na stravu. Napr. bych se hodila dvakrat tydne makrela nebo nejaky zdroj rybiho tuku (konkretne jde o omega3).
Taky je dobry Taurin-Karnitin. My mame davat u feny s "DCM" jeden rano a jeden vecer, takze u vas asi max jeden denne nebo mene. Resp. napr. hovezi srdce a obecne srdicka, by v tomto mohla byt prospesna. My mame v diete zarazeno hovezi srdce, ale bohuzel k reseni problemu by to bylo malo, takze bereme jeste v tabletach.
Vitamin C a cesnek - resime utrejchem z BIO citronu a BIO cesneku (recept se da najit na netu), ktery pridame do mletin. U vas opet obcasne.
Ty " jsou tam proto, ze behem dvou let se stav srdce fenky neocekavane mirne zlepsil.

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Energy
PříspěvekNapsal: stř 20. srp. 2014 21:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
cyprian, díky moc!
1) jj, taky jsem si řikala tak kapku, max dvě denně... a vidělo by se... spíš jde o to, jestli to nemůže uškodit? Ale to snad ne...
4) zajímavý, díky, to občas můžu udělat, česnek máme domácí, citrony se nakoupí a občas to udělám, zkusim najít na netu, máš prosím nějakej typ, pod čim hledat? Btw, jak je to teda s česnekem pro psy, jak moc škodí, neškodí? Už nevim, co si z info o česneku vybrat.... Makrelu a lososa dostává celkem často, dost často lososovej olej. Srdíčka dostává kuřecí, občas vepřový, hovězí by ho asi prohnaly (hovězí obecně teprve začíná dostávat po cca 3/4 roční pauze, míval po něm s*ačku, teď už to vypadá, že to snáší dobře, tak zkusim časem i tohle)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!