Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Špatný stav po úrazu hlavy
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2012 10:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Ahoj. Neprijemne udalosti me posouply k tomu, abych si zacla zjistovat alternativni moznosti a pomohla tak sve psici, otazkou je, jestli nejaka pomoc pro jeji problem existuje :?
Pred tremi mesici utrpela vazny uraz hlavy, kdy byla v bezvedomi, upadala do soku a na pohotovosti mi pak zpetne rekli, ze utekla hrobnikovi z lopaty.
Nicmene od urazu to neni dobre. Ma spatnou motoriku - staci, aby se oklepala a neudrzi rovnovahu a prepadava - coz uz i pres vysoke usili, kdy ji v dobe nepritomnosti zaviram do omezeneho zabezpeceneho prostoru, vedlo k tomu, ze se proste do te hlavy praskla znovu pri nejake bezne cinnosti, kdy jsem se na vterinu nedivala. Je mi jasne, ze je treba zamezit jakemukoli dalsimu urazu, nasadila jsem ji na hlavu "helmu", aby pri pripadnem zavravorani nepleskla hlavou o tvrde. Na veterine mi doporucili dat tomu cas, ze se z traumat hlavy nervova soustava zpamatovava dlouhou dobu + teda, ze mohlo dojit k poskozeni trvalemu, ze jeji stav se nezmeni. Potom mi doporucili pyridoxin jako podpurny doplnek.
Nevim, jestli tady jsou bowenky co k cemu, navic jsem cetla na strankach kurzu, ze je vhodny pro psy od 20-40kg?? a tahle fenice je jork, momentalne po vsech tech pataliich vazi pouhych 1400g (normalni vaha byla cca 1,6-1,7kg), nicmene doted s nama vedla naprosto aktivni zivot, byla na treku, v horach, smajdala s nami v Rakousku... proste zadny gaucak, takze o to je to ted horsi. Diky za jakykoli tip, ktery by mohl pomoct...
Krasne Vanoce. K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný stav po úrazu hlavy
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2012 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Jen upřesním - bowenky jsou vhodný pro všechny váhový kategorie psů. Na stránkách kurzu je uvedené toto omezení aby nedocházelo ke konfliktům např. mezi kavkazákem a čivavou. A na naučení je tato váhová kategorie asi nejvhodnější. Víc nemůžu poradit. Držíme alespoň palce.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný stav po úrazu hlavy
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2012 11:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Bowenky určitě dejte. Dále bych přidávala vit. B (ne každej den, ale trošku bych dotovala).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný stav po úrazu hlavy
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2012 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Koukala jsem se na webu na seznam praktikantu bowenek tady v okoli Ostravy, ale nikdo se specializaci na psy nebyl. Tak premyslim, jestli si udelat sobe kurz nebo jezdit za Rudou... nebo ja uz nevim.
Do vcerejska jsem byla pozitivni. Becko jsem do ni rvalaasi tyden, prislo mi to fakt lepsi, ale mozna jen placebo efekt, kdo vi.

Krysoid mel jit se mnou a pudloidem na prvni prochazku po dvou mesicich, vypadala lepe, stabilneji. Za dverma bytu, kdyz uz jsme odchazeli, se mi oprela o nohy a prevratila se dozadu temenem o kachlicky na chodbe. Ja uz snad ani nemam silu verit, ze se to zlepsi. Hlidam ji, davam bacha a pak prijde jeden okamzik, kdy to nedomyslim a je to v ... a ac uz byl pokrok, tak jsme zas o dva kroky zpatky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný stav po úrazu hlavy
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2012 12:41 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
kolik jí je?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný stav po úrazu hlavy
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2012 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Sedm...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný stav po úrazu hlavy
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2012 13:24 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
nevím, co se jí teda stalo.. ale mě psa srazilo auto - do tý doby byl na skoro 16let uplně supr, 25km výletu v pohodě, dva dny na to..
veterináři mi říkali, že přesně toto je typické pro zvířata s odoperovanou až polovinou mozku /dělaly se na to pokusy/ a pro staré až přestárlé zvířata. pokud se výron nevstřebá. no, jeho zachraňovat už fakt nechtěli.
zkus všecko, co můžeš, protože je to výrazně mladší pes. teprve podle toho můžeš pak soudit, zda zlepšení nastane, nebo ne.. ještě by možná stálo za to zvážit nějaká geriatrika /což nevím, zda nejsou třeba i ty léky, cos psala/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný stav po úrazu hlavy
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2012 20:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak do ní to béčko rvi pořád, ale asi bych nevolila formu kvasnic a pod - aby se jí to ještě nepomnožilo ve střevě zbytečně (při vší smůle). Pro Bowenky si jeď k Rudovi a ideální by to bylo ještě na akupunkturu (na tu bych vsadila hlavní kartu). Ona totiž může mít i otok na páteři. Dej jí fakt čas a věř. Vím, jak je to těžké, koukat se, jak sebou pes nevládne :( a rozhodně jí bude k dobru hodně nenápadné cvičení - jak na myšlení, tak na podporu motoriky. Myslím, že pro začátek by jí stačilo hrát "skořápky", kdy by ukazovala čumákem nebo packou, míček na pamlsky (jak z něj vypadávají) a pod. Musí mít klid, ale zároveň musí cvičit. A v tomto stavu polehoučku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatný stav po úrazu hlavy
PříspěvekNapsal: pon 24. pro. 2012 08:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeď na klasické fríčko, téměř na každé sem jezdí Pavel akupunkturista, já potom mohu udělat boweny. V tomto pořadí se to bezvadně doplňuje. Pokud to chceš řešit dřív, pak je lepší zavolat a přijet někdy v týdnu. Já si mezi tím najdu potřebné body pro zvýšení efektivity Bowena.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!