Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:33
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 405 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: sob 10. čer. 2006 16:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zde si můžeme pohovořit o všem, co vám není jasné ze stránky http://www.psycholog-psu.com/privolani.html

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Přivolání 2 psů
PříspěvekNapsal: sob 08. črc. 2006 09:21 
Máme doma 2 štěňata (necelé 4 měsíce) labíse.
Doma na dvoře máme přivolání perfektní.. problém je pokud přijdeme do trochu rušivého prostředí s novými vjemy a pokud jsou spolu.. Pokud je jen jeden sám.. je naše úspěšnost tak 75%,ale pokud lítají spolu jde to rapidně dolů..
Používáte nějaký fígl?.. upozorňuji,že jsou oba na volno a zatím nepoužíváme žádnou stopovačku..prostě jen pochvala..odměna..hračka za dobře provedenou práci.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání 2 psů
PříspěvekNapsal: sob 08. črc. 2006 22:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Oggy píše:
...Doma na dvoře máme přivolání perfektní..
... Pokud je jen jeden sám.. je naše úspěšnost tak 75%,ale pokud lítají spolu jde to rapidně dolů...
Tyto dvě věty si odporují. Buď přivolání mám nebo nemám a je-li to v některých situacích slabší než 99%, prostě přivolání nemám. Začni si dělat každého zvlášť na důslednost, učit je oba dva naráz bych si nedovolil ani já, pokud by to tedy nevyžadoval cílený koncept.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. črc. 2006 15:02 
No ..ono tam mezitím je ještě..pokud přijdeme do trochu rušivého prostředí...

Takže myslíš, že je lepší to s oběma ani nezkoušet?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. črc. 2006 15:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Oggy píše:
...Takže myslíš, že je lepší to s oběma ani nezkoušet?
Jednak s každým zvlášť a za druhé je lepší spěchat pomalu, ale precizně si s tím pohrát, aby se to nepokazilo dřív, než se to naučí správně. Nechtěj mít za týden výsledky, které mají lidé s dospělými psy po letech práce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. črc. 2006 06:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Oggy,

este k tomu uceniu privolania dvoch psov naraz.

Mozem ti zarucit :twisted: ze privolanie sa takym sposobom akym ho "ucis", bude len a len zhorsovat. Dlho sa nam nechcelo chodit na samostatne vychadzky zo psami, ale pochopila som, ze inak jednoducho privolanie nenaucim. Po zhruba 1,5 az 2 mesiacoch sa privolanie o dost zlepsilo, a ak nebola moznost (alebo sa mi nechcelo:-) ist samostatne, mali stopovacky obaja. Sice som sa sem-tam bala, ze sa na nich obesia, alebo si odtrhnu pri nahanacke nohu, ale prezili to :wink: .

Potom sme zacali chodit zase von "spolocne" a dlhsi cas bolo privolanie super, ale teraz zas na mna kaslu (maju rok) takze aj ked sa mi to uplne nepaci, zas zaradim samostatne vyjazdy a stopovacky :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. črc. 2006 15:39 
Se mi stává, že když si přivolám psa a on je zrovna v nějakém radostném modu, tak nabere směr direktně na mě a v plné rychlosti do mě vrazí a se u toho ještě směje. Než se stihnu oklepat, tak už sedí předpisově přede mnou a to s výrazem vysoce rafinovaným. Stává se vám to taktéž? To je jako nějakej psí humor nebo co? Když má náhubek, tak to bolí a občas zakolísám a už mě jednou nabral i zezadu, to jsem letěla jak přezrálá slíva k zemi.
No není to sice žádnej velkej problém, ale přeci bych byla raději, kdyby to nedělal. Občas mi takhle podebere i když ho nepřivolávám no a výsostně se u toho baví. :grr: Hlavně, aby to neprovedl někomu jinému...spoluobčanům důchodového věku či dítěti chabé konstituce.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. črc. 2006 15:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
cypress píše:
...v plné rychlosti do mě vrazí a se u toho ještě směje...
To je lepší, než když se od tebe drží dva metry ne? Teď vážně, stačí nastavit koleno nebo zlehka vykročit proti němu, ale pokazíš si tím trochu přivolání.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. črc. 2006 15:52 
Offline

Registrován: pát 21. črc. 2006 19:58
Příspěvky: 21
Rudo mám na teba jednu otázočku:
Ako prosím ťa riešiť privolávačku u trojmesačného šteňaťa napríklad počas hry. Keď sa ten môj ridžbek hraje s kamošmi, všetci sú navolno tak ho radšej neprivolávam, lebo je zažraný do hry a moja úspešnosť by bola minimálna. Keď sa už unavia alebo keď vidím, že sa ten môj krpec valí smerom ku mne tak vtedy mu poviem "ku mne" lebo viem, že príde. Samozrejme ho odmením.Myslíš, že ho mám odvolávať aj počas hry alebo to mám riešiť tak ako píšeš vo svojom článku - stopovačkou, lenže tú by mi asi stále kúsal.
Ďakujem za radu.
Zuzka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. srp. 2006 18:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zuzana Vašková píše:
...Myslíš, že ho mám odvolávať aj počas hry alebo to mám riešiť tak ako píšeš vo svojom článku - stopovačkou, lenže tú by mi asi stále kúsal...
Nejprve si nauč základní přivolání s menšími podněty, potom až to bude úspěšně zvládat, můžeš kousek "zvednout laťku".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 10:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
...co mi teď ten můj psoun začal dělat - zavolam ke mě, otočí se, rozejde, všechno dobrý ale jakmile řeknu no pojď šikulo nebo tak něco, tak se zastaví, začne čuchat a jakoby na všechno zapoměl. Nebo jde v pohodě u nohy a když ho poplácám, jako že je móc hodnej, tak zrychlý a začne se předcházet...
...Ale pořád mám takový obavy že co se naučí na šňůře super, ale když ho pak někdy pustim bez, tak si to hodně rychle uvědomí..a bude v trapu a poslušnost ta tam. Poslední dobou mi přijde pěkně vychcanej
Nejprve odpovím na druhý problémek, proč spěchat na uvolnění psa ze šňůry, když mu nevěříš? Pokud se se šňůrou sžije, tak udělá chybu, na kterou už musíš být předem připravena a máš víc šancí než bez šňůry :wink:
Intonační navigace, kterou popisuji v článku Přivolání psa (odkazy na něj jsou snad v každém mém dnešním článku) je především hra na postřeh! Pokud nečinně koukáš na to, že se ti pes zastavil a čuchá, tak nebudeš mít přivolání v pohodě nikdy. Reflexní oblouk trvá v průměru jednu vteřinu a rychle uhasíná, pokud ho promarníš, opravdu naučíš psa gestům se vztyčeným prostředníkem. Můj pes může být "vychcaný", ale já víc :lol:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 11:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
No jo, ale proč to začne dělat po pochvale? Mně taky Jája když ji poplácám, či pochválím, že jde pěkně u nohy, tak se začne předbíhat. Předpokládám, že pochvala (v jakékoliv podobě) je skutečnost, která (jako další povel) ruší předešlý povel.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 12:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jajula píše:
No jo, ale proč to začne dělat po pochvale? Mně taky Jája když ji poplácám, či pochválím, že jde pěkně u nohy, tak se začne předbíhat. Předpokládám, že pochvala (v jakékoliv podobě) je skutečnost, která (jako další povel) ruší předešlý povel.
Když si pořádně přečteč stránku přivolání na hlavním webu, zjistíš, že se tam zmiňuji o tom, že je dobré alespoň 20 vteřin počkat do dalšího povelu. Povelem následujícím se totiž ruší povel předchozí a tím skutečně může být i pochvala, když se lidé začnou tvářit, nebo jednají, jako když už je po všem. Já osobně čekám mezi povely mnohem déle, jelikož se tím učí paralelně odložení, udržení pozornosti a spousty jiných systémových prvků potřebných k dobré výchově.
Vidím, že tu budu muset zase udělat nějaký seminář na téma přivolání. Až sem přijedeš, zmiň se mi, naučím tě perfektní přivolání, jako mám u svých psů.
Na toto téma tu udělám freesobotu 24.února t.r.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 12:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jajula píše:
S přivoláním nemám problém, ještě se mi nestalo, že by Jája nepřišla. Spíš jsem reagovala na to rušení povelu po pochvale.
...
Přivolání se skládá z několika nutných bodů a jeden z hlavních je to, aby pes vydržel, dokud ty chceš a ne, že sice přijde, ale pak si odejde, kdy chce pes. Je to nezbytná součást, jinak se ti také může stát, že se na tebe jenom přijde podívat a zase si půjde po svém, protože to je tak jednodušší a věř tomu, že tím přijdeš o celkové přivolání.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 12:29 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Na prochajdě jde před námi dost daleko pes, kterého neznám nebo ho na tu dálku nepoznám. Holky se na sebe podívají, ťuknou se čumákama a žačnou sprintit za psem. Nechci, aby za ním běžely, byla bych příliš daleko. Raději je přivolám, přiběhnou okamžitě, následuje pochvala, volno. No a celé se to opakuje znovu - sprint ke psu. Existuje způsob, jak jim sdělit, že nechci, aby běžely ke psu nebo je mám prostě přivázat, změnit směr či počkat, až pes nebude vidět?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 13:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dorotka píše:
... Holky se na sebe podívají, ťuknou se čumákama a žačnou sprintit za psem. ...
Tak si uvaž jenom tu, která by běžela i sama.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:20
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
Mám ale taky dotaz. Když volám pesu kemně tak je naučen že dojde a sedne a sedí dokud nedostane volno, ale když jsem na vycházce tak on je taková samostatná jednotka a všechno musí pročmuchávat a líta jak střela vpřed takže ho nevolám kemě aby nemusel pořád předsedávat ale máme povel zpět to znamená že dojde zpátky já řeknu hodnej a on odcupitá zase jenže poslední dobou když na něho zavolám zpět on dojde a přiřadí se k noze sám od sebe pak jde vidět na něm že neví zda u té nohy má jít nebo ne tak na mě kouká já nic a on se tak pomalu zase vzdaluje od nohy ale jde pomalu čeká jestli já na to něco a tak po 5 krocích jde normálně a lítá, někdy jsem už mu musela říct jak tak na mě hleděl jestli může ,,no jdi,, a on radostně vylít ža jako jo. Proč to dělá?

_________________
Kdo se směje, místo aby zuřil, je vždycky silnější. :kult:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. úno. 2007 20:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
rara píše:
...jde vidět na něm že neví zda u té nohy má jít nebo ne tak na mě kouká já nic ...
Vždyť tohle je tvoje vlastní definice. Proč mu neodpovíš hned? Jak má asi tak sám přijít na to, kdy od nohy odejít má a kdy ne? Ty nevíš, že pes má trošku míň závitů než my?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. úno. 2007 13:25 
máme také problém s přivoláním, jsme ve fázi učení, začala jsem používat 10m stopovačku, kterou svému psovi dávám pokaždé , když jdeme na procházku a vlastně na učení, jenomže se mi stává to, že jakmile pustím stopovačku z ruky tak mi pes vezme čáru a já mu ji jasně nestihnu zašlápnout . Potom mi pes uteče 1 i 2 km do pryč. Už několikrát se mi stalo, že jsem ho vůbec neviděla a nevěděla vůbec kde je. Nějaké otočení se jiným směrem, to vůbec nefunguje, protože když se otočím, pak už vůbec nevím, kam zdrhnul:-)Tak jsem se chtěla zeptat, jak se mám zachovat ve fázi učení, vůbec ho nepouštět z ruky( to zatím dělám já) ale zase se vůbec neproběhne, nebo ho občas pustit, i za cenu, že mi zase zdrhne?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. úno. 2007 14:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
jana79 píše:
...jsem se chtěla zeptat, jak se mám zachovat ve fázi učení, vůbec ho nepouštět z ruky( to zatím dělám já) ale zase se vůbec neproběhne, nebo ho občas pustit, i za cenu, že mi zase zdrhne?
Když ti zdrhne, prohráváš na celé čáře. Autorita, poslušnost, kázeň, ... tohle všechno ti jde ve stejný okamžik do háje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. úno. 2007 23:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no nevím, když je začmuchanej a já zavolám, tak má povoleno maximálně dokončit čůrání... jinak letí buď něco nebo já...
RUDO, když po psovi takhle vylítnu a on sebou plácne na záda je jakýkoliv další trest blbost, že jo... jenže co když mi to pak za 5 minut udělá zas? V tom případě byl asi řpedchozí trest nedostatečný, že? Jenže když se přece vyvalil tak mi tím přece říká něco jako "já už to neudělám, ne?" Je fakt, že pak už stačí jen zvýšit hlas, ale nešlo by mu nějak vysvětlit že takhle NE?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. úno. 2007 23:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:20
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
Teď mě napadlo jak řešíte to když pes dělá vyloženě naschvály. Já když jdu třeba od nás a u nás háraj feny a mu se z toho místa nechce jít nejraději by čmuchal a hledal fenu :-) Jdu na cestu kudma chodíme pryč od nás on ví že jdeme mimo a on jde ale jak slimák vyloženě se zamnou loudá. No a když jdem nazpět domů tak je jak triska a stále ho musím volat nazpět aby nebyl daleko předemnou. Ale jde mi o to loudání stále se otáčet aby si pohl. Kdybych se rozutekla což jsem zkoušela pelášil zamnou ale jak hodím normální krok stále se coura :-( A celou procházku utíkat to bych se asi uštvala :-)

_________________
Kdo se směje, místo aby zuřil, je vždycky silnější. :kult:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. úno. 2007 00:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mně se takhle courá i normálně, takže jsem to vyřešila tím, že psa nepustím za sebe...
u všeobecného zrychlování jedu přes pamlsky a svůj pohyb - například u přivolání měl snahu sice přijít, ale tak, že kdyby šel ještě o kousek pomaleji, tak už couval... takže popoháním tím že přidřepnu a mávám rukama jako při běhu současně se slovem děléééj nebo jéééď. Pokud nacválá, odměna - ze začátku piškot, teď už za tohle spíš chválím. A používám to i když se nějak dostane za mne a tam se zapomene - to pokud náhodou nezrychlí, tak z lákavého děléééj přecházím na dělej! (nebo bude zle) a to už zabere. Jenom se mi ještě nedaří přicválání k noze :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. úno. 2007 06:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra píše:
...když po psovi takhle vylítnu a on sebou plácne na záda je jakýkoliv další trest blbost, že jo... jenže co když mi to pak za 5 minut udělá zas? V tom případě byl asi řpedchozí trest nedostatečný, že? Jenže když se přece vyvalil tak mi tím přece říká něco jako "já už to neudělám, ne?" ...
Ne tak docela. Jestliže mne pes takto oblbuje, dívám se skrz něj a tvářím se, že to jeho gesto nevidím, dojdu k němu, cvaknu ho na vodítko, otočka čelem vzad, povel, pak rázně vykročím tak, abych ještě zvládnut trhnout vodítkem a odlepit tak psa ze země. U toho zachovávám naprosto kamennou tvář. Žádný pes mne po tomhle už neoblboval.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 10:46 
Ahoj,
tak zkoušíme na radu pana Desenského přivolání, musím říct, že Blek si asi myslí, že jsem se zbláznila, ale úspěchy se pomalu dostavují.. :lol: Chtěla bych se jenom zeptat na pár věcí. Jdeme na vycházku na stopovačce, uvidíme psa, Blek se k němu natěšeně rozběhne. Zavolám ke mně, v případě, že nejde výzvu opakuju a přitahuju si ho k sobě. Jak se přibližuje, chválím a největší pochvala je u mne. Pak následuje tak 10s pauza. A když Blek nečeká a zase se rozejde pryč, zopakuji ke mně a přitáhnu si ho a zase chválím. Udělá to třeba dvakrát a pak pochopí, čeká na další povel a pak dám volno a zase jdeme. Je to tak správně? Jinak protože nám pejsek táhne, tak jsme objednali na radu těchto stránek halti, snad už co nejdříve přijde. Mohli byste někdo poradit, jak s pejskem na halti pracovat? A pak mám ještě jeden dotaz, pejsek nám strašně "zdrhá", nemůžeme ho nechat samotného na zahradě a vzhledem k tomu, že je to 50kg NO, který už pokousal psa, tak nic neriskujeme a když nejsme doma, je zavřený v kotci. Máte někdo nějakou radu, jak ho naučit zůstat? Udělali jsme kvůli němu nový plot, ale zase do něj prorval díru a utekl. Díky Soňa


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 11:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
kufiina píše:
Ahoj,
... Jak se přibližuje, chválím a největší pochvala je u mne. Pak následuje tak 10s pauza. ...
Zkusili jste i pamlsky jako odměnu za příchod? Jestli je pejsek "žravý", tak byste mohli mít snaze dosažené úspěchy.

Podle mne říkáš při přivolání ten povel mockrát. Řekni jednou - neposlechne: řekni ostřeji podruhé i s přitáhnutím psa k sobě - a pokud udělá náznak, že odchází, řekni nazlobeně něco jako "co děláš?", nebo udělej nějakej skřek ze kterého pozná, že tohle dělat nemá.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 12:12 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
já, když ho pustím za pejsky, tak ho chvilku nechám, nevolám ho hned.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
kufiina píše:
Ahoj,
tak zkoušíme na radu pana Desenského přivolání, musím říct, že Blek si asi myslí, že jsem se zbláznila, ale úspěchy se pomalu dostavují.. :lol: Chtěla bych se jenom zeptat na pár věcí. Jdeme na vycházku na stopovačce, uvidíme psa, Blek se k němu natěšeně rozběhne. Zavolám ke mně, v případě, že nejde výzvu opakuju a přitahuju si ho k sobě. Jak se přibližuje, chválím a největší pochvala je u mne. Pak následuje tak 10s pauza. A když Blek nečeká a zase se rozejde pryč, zopakuji ke mně a přitáhnu si ho a zase chválím. Udělá to třeba dvakrát a pak pochopí, čeká na další povel a pak dám volno a zase jdeme. Je to tak správně? Jinak protože nám pejsek táhne, tak jsme objednali na radu těchto stránek halti, snad už co nejdříve přijde. Mohli byste někdo poradit, jak s pejskem na halti pracovat? A pak mám ještě jeden dotaz, pejsek nám strašně "zdrhá", nemůžeme ho nechat samotného na zahradě a vzhledem k tomu, že je to 50kg NO, který už pokousal psa, tak nic neriskujeme a když nejsme doma, je zavřený v kotci. Máte někdo nějakou radu, jak ho naučit zůstat? Udělali jsme kvůli němu nový plot, ale zase do něj prorval díru a utekl. Díky Soňa


Myslím, že to není správně. Přečti si ještě jednou téma přivolání n hlavní stránce.
Máš psa na stopovačce - dobře. Chceš, aby přišel, oslovíš ho jménem, dáš povel tak, aby ho slyšel. Počkáš asi jednu vteřinu a pak (pokud se k tobě nevydá sám), ho otočíš stopovačkou k sobě. Když se na tebe podívá a udělá první krok směrem k tobě, začneš chválit. Když se odpojí - podívá se jinam nebo udělá jinam krok - změníš intonaci a napomeneš, když se vrátí na cestu k tobě, zase chválíš. Nidky neděláš krok směrem k psovi, nenatahuješ na něj ruce. Pokud přichází váhavě nebo pomalu, můžeš udělat i několik kroků zpátky. Příjde k tobě na dotek, ty chválíš, hladíš, případně mu dáš pamlsek. Pes nesmí odejít dřív, než mu to dovolíš. Dobu, kdy ho u sebe necháš stát nebo sedět měň, aby si nezafixoval třeba 10 vteřin. Pokud by se vydával jinam, lehce do něj dloubni nebo mu dej jinak najevo, že je to špatná volba. Psa nikdy nekáráš nebo netrestáš, když k tobě přišel, i kdyby před tím provedl cokoli špatného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 16:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kufiina píše:
...Pak následuje tak 10s pauza. A když Blek nečeká a zase se rozejde pryč, zopakuji ke mně a přitáhnu si ho a zase chválím. Udělá to třeba dvakrát a pak pochopí, čeká na další povel a pak dám volno a zase jdeme. Je to tak správně? ...
Zde jsou chyby. 10s je málo, zvláště pak, když samovolně odchází, natáhl bych to na více než dvacet vteřin a různě. Počkej klidně minutu, nebo dvě, ať se naučí čekat na další povel a neodcházel dřív. Času dost, nebo někam spěcháš? :wink:
Zopakovat povel je také špatně, každý povel ruší povel předchozí, tak proč mu dávat další povel, když ještě fláká ten první. Bez povelu škubni a zeptej se ho na něco ve stylu, "...někam jdeš?..." nebo cokoli, aby to nebyl přímý povel. Jestliže dáváš povel volno moc brzy, nenaučí se čekat a bude ti reagovat už jen na pohyb těla, nebo jakékoli tvoje gesto.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. kvě. 2007 16:52 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 12:57
Příspěvky: 10
Bydliště: zahranici
No nam privolani dela problem "pouze" v dobe harani nasi fenule. Ale kdyz uz mame problem, tak to takovyto: Ja ji dam "ke me" a ona se zastavi a cuci po objektu svych zajmu (pouze pes, od zvere v poho) no a kdyz se priblizim, abych ji chnapla, tak ona popojde tech par kroku smer objekt zajmu. Tak se radsi nepriblizuju a snazim se ji rentgenovat pohledem a vrcive zopakovat "ke me". Je to tak spravne? Pokud ten druhy pes nejde smer k ni (a nekdy ani to ne), tak mi za chvilku prijde.
Jak toto dopilovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. kvě. 2007 14:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vega píše:
No nam privolani dela problem "pouze" v dobe harani nasi fenule. ... ...no a kdyz se priblizim, abych ji chnapla, tak ona popojde tech par kroku smer objekt zajmu. ...
...Pokud ten druhy pes nejde smer k ni (a nekdy ani to ne), tak mi za chvilku prijde.
Proč po ní chňapeš? Silou nic nespravíš. Ty když to dostaneš, také nejsi nijak zvlášť "použitelná". Ber to tak, že ta fenka je "mimo" jen tak dvakrát do roka, tudíž z toho je vykolejená pořádně, z toho vyplývá, že bys měla na jít více přes city, aby tě vůbec vnímala. Mně když fenky hárají, snažím se být vlídnější, příliš na ně netlačím a do pochval dávám více citu. Pokud dají fenky přednost psu přede mnou, tvářím se, jakoby byly nevěrné, ovšem nepoužívám k ukáznění agresi. A když mají hodně zatemníno, fasujou stopovačku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2007 12:46 
Ahoj, mám rok a půl starého retrívra. Miláček celé rodiny, je to náš první pes. Asi jako jediný se mu z rodiny věnuji co se týče povelů. Neměl jsem problém naučit sedni,lehni i čekej zvládáme.Ale největší problém je s přivoláním. Už jsem si přečetl návod jak na to, dělal jsem některé věci malinko jinak tak se to pokusím opravit. Mám psa na stopovačce. Nejprve ho zavolám jménem, aby zbystřil a poté volám ke mě,je to tak správně? Ted uz po malém škubnutí přichází,ale v okamžiku kdy ho chci odměnit piškotem tak uhne hlavou nebo si piškot vezme a vyplyvne,co tím naznačuje? Také by mě zajímalo, jestli je lepší psa odměnit pamlskem nebo vlídným slovem. Všem děkuji za odpověd a přeji krásný den


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2007 13:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
MartinZlatýRetrívr píše:
...Mám psa na stopovačce.Nejprve ho zavolám jménem aby zbystřil a poté volám ke mě,je to tak správně??...
Je to tak správně. Časem se dává jméno s povelem do jednoho slova a nakonec jen povel. Jméno tam dávám jako pomocný prvek při prvním povelu, když nebyly v poslední době vysloveny jiné. Například odvolávám od srnky povelem třeba "Snoweekemně!" a jako zdůrazňovací komentář za to mohu dát už v klidném tónu "a dělej", nebo jen prostý komentář s pochvalným podtextem. To vždy podle ochoty spolupracovat. Jestliže nějaký povel směrem k tomuto psu v předešlé době padnul, nedávám jméno, jen povel.

Osobně za krmivo neučím. Leda tak "žravá" štěňata tak asi do čtyř měsíců, nebo prostě před pubertou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2007 14:45 
Moc vám děkuji za rychlou odpověď. Je možné cvičit se psem dva povely.Například teď cvičím ke mně,většinou za prochazku si psa tak 5x přivolám.Je možné třeba do toho zapojit i chůzi u nohy??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2007 14:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jakékoli povely, jen ne pro začátek v sadách za sebou, ale náhodně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2007 10:22 
Ahoj všichni, chtěl bych se zeptat jak nejlépe postupovat při výcviku povelu ke mě.Teď mi všichni říkají že 1,5 roku stareho ZR už to nenaučím a já si myslím že je to blbost.Většinou cvičím v průběhu procházky jen pár krát, zajímala by mě intenzita, samozřejmě cvičím pouze když vidím že to psa baví...díky všem přeji krasné Vánoce


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2007 11:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ja som ucila ku mne 5 rocnu fenulu rr a islo to. sice metoda ty prides ja ti dam piskotu, ale kedze je strasne zrava proste chodi. ruda tu uz niekde o tej intenzite nacviku privolania pisal, skus vyhladavac. ja ich moc pocas vychadzky "nebuzerujem" mozno raz dvakrat a ak ide vsetko ako ma maju volno :-) doma maju ku mne podla potreby :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2007 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
MartinZlatýRetrívr píše:
Ahoj všichni, chtěl bych se zeptat jak nejlépe postupovat při výcviku povelu ke mě.Teď mi všichni říkají že 1,5 roku stareho ZR už to nenaučím a já si myslím že je to blbost.Většinou cvičím v průběhu procházky jen pár krát, zajímala by mě intenzita, samozřejmě cvičím pouze když vidím že to psa baví...díky všem přeji krasné Vánoce

Taky jsem naučila staršího psa přivolání. Šla jsem na to podle knížky "Pes a jeho výcvik" od Hrušovskýho. Ovšem tohle je podle mě pro laiky srozumitelnější :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. led. 2008 19:55 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 19:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Česká Lípa
Vsechno bylo v pohode. Diesel se moc zlepsil posloucha. Před pejskama už nečiha, jen když je ve smečce a blbnou. Přred srnama mně několikrát poslechl. Sice mu nevěřím na 100%, ale je o dost lepší. Náhle však zvrat. Před 10 dny začala hárat kámoška v baráku, Salinka. První dny v poho, jenže teď poslední 2 dny je úplně hotovej. Venku hysterci a v každém psu ji hleda, takže mě vůbec neposlouchá, ani před jinými pejsky. Mám pocit, že je všechno v háji. Je úplně jak vyměněnej, nepoznávám ho. Přitom jsme chodili s háravou fenkou ven a v pohodě. Stačilo vysvětlit, že nesmí a pochopil. Dneska jsme viděli Salinku na dalku. Strašně rval a nakonec začal výt. Šli jsme na jinou stranu; stejně celou cestu kňoural a tahal jak blázen, že jsem musela mít stopku v ruce (na tom snehu to moc klouze). Nevšímal si ničeho, hrašek ani povelu, ani na jméno se skoro neotočil. Bydlíme tu už dva roky, Salinka ještě dýl. Před tím vůbec nic takového nedělal i když hárala. Teďka i doma strašně kňourá, když přijdem z venku a když jdem ven, tak přímo hysterčí. Vím že je to tím háraním, ale vždyť to zná a nedělal to. Prosím poraďte mi, jak se mam chovat. Zatím ho jen utěšuju a občas na něj zabručím.

_________________
kazde zvire je osobnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. led. 2008 19:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Salinka je v nejlepším a tvůj pejsan už tuší co by s tím šlo udělat. Vydrž, měj ho na vodítku, zkus ho nezabít. Ale když už dáš povel, tak na něm trvej, stejně jako na netahání. Prostě panička se poslouchá i kdyby kolem bylo moře háravek (to se mi to kecá, ale před týdnem jsme si to s Bardou museli taky vyříkávat :roll: :evil: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. led. 2008 21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Hlavně ho nepouštěj navolno - pokud bude na stopce, tak její konec bych raději nepouštěla z ruky, někdy je pes schopný strašných blbostí a nestojí to za to

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. bře. 2008 16:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:37
Příspěvky: 16
Bydliště: Děčín
No, my máme taky ještě trochu problém s přivoláním. Doma vše v pohodě, ale venku je to horší. Když zavolám ke mně a je puštěná na volno, tak se otočí a pokud nemá klacík, tak přijde a hned zase odejde...(na tom musíme ještě taky zapracovat, aby zůstala :) ), ale pokud má klacík, tak se akorát přiblíží tak na 3-4metry ode mě, lehne si a žužlá klacík. Asi budeme muset zůstat déle na stopovačce.

_________________
Vláďa a Jamie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. bře. 2008 17:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
vladka.dc píše:
...Asi budeme muset zůstat déle na stopovačce.
To asi určitě. Když učím spolehlivé přivolání, s odebráním bezpečnostních prvků nespěchám

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. bře. 2008 10:30
Příspěvky: 24
Bydliště: Jiřice 40,Zruč nad Sázavou
Včera jsem dal Monttymu poprvé stopovačku.Nijak mu nevadila,ale vůbec se mu nechtělo se odemně vzdálit na víc jak 10 metrů.Akorát ho musim pořád hlídat páč mi jí hned pochcal a příště by jí moh taky p....t :shock:
Je to super věc,řeknu Ke mně,cuknu a on s takovou radostí běží ke mně :lol:

_________________
Zdraví Vás Montty s Tomem!

Každá lidská bestie,která ubližuje psům a jiným zvířatům,by měla být utracena,aby si uvědomila jak ti chudáčci trpí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 10:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč cukáš? Dodržuješ při tom reflexní oblouk? Stopovačka slouží jako navigační, ne trestací prostředek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. bře. 2008 10:30
Příspěvky: 24
Bydliště: Jiřice 40,Zruč nad Sázavou
Essi píše:
Proč cukáš? Dodržuješ při tom reflexní oblouk? Stopovačka slouží jako navigační, ne trestací prostředek.


Ale já ho netrestám,zavolám na něj a z 80 procent přijde sám,tak ho pochválím.Když ne,zatáhnu za vodítko aby přišel a splnil to,co jsem po něm chtěl.Reflexní oblouk dodržuju.To jsem pochopil,je jasné ,že pes potřebuje určitý čas aby si to zpracoval.Proto je určitě blbost na něj zavolat a hned cuknout.S mym 60ti kilovym štěnětem na stopovačce moc necukneš.Jediný co mi neni jasný je to jak správně načasovat to přivolání na stopovačce.Zavolám na něj nachám čas na proběhnutí reflexního oblouku jenže když neposlechne a já než šahnu po vodítku jsou další 2 vteřiny pryč :shock:

_________________
Zdraví Vás Montty s Tomem!

Každá lidská bestie,která ubližuje psům a jiným zvířatům,by měla být utracena,aby si uvědomila jak ti chudáčci trpí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 11:08 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
cenda píše:
Ale já ho netrestám,zavolám na něj a z 80 procent přijde sám,tak ho pochválím.Když ne,zatáhnu za vodítko aby přišel a splnil to,co jsem po něm chtěl.Reflexní oblouk dodržuju.To jsem pochopil,je jasné ,že pes potřebuje určitý čas aby si to zpracoval.Proto je určitě blbost na něj zavolat a hned cuknout.S mym 60ti kilovym štěnětem na stopovačce moc necukneš.Jediný co mi neni jasný je to jak správně načasovat to přivolání na stopovačce.Zavolám na něj nachám čas na proběhnutí reflexního oblouku jenže když neposlechne a já než šahnu po vodítku jsou další 2 vteřiny pryč :shock:


klidne cukej, kdyz se pes zamysli nad zajimavym cmuchem nebo pohledem na harajici srnky, nic ho neprobudi lepe nez poradny laskyplny cuk.

jestli volas v situaci, kdy si nejsi jisty, jestli prijde, priprav si stopovacku driv, nez zavolas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 12:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. bře. 2008 10:30
Příspěvky: 24
Bydliště: Jiřice 40,Zruč nad Sázavou
argosek píše:
cenda píše:
Ale já ho netrestám,zavolám na něj a z 80 procent přijde sám,tak ho pochválím.Když ne,zatáhnu za vodítko aby přišel a splnil to,co jsem po něm chtěl.Reflexní oblouk dodržuju.To jsem pochopil,je jasné ,že pes potřebuje určitý čas aby si to zpracoval.Proto je určitě blbost na něj zavolat a hned cuknout.S mym 60ti kilovym štěnětem na stopovačce moc necukneš.Jediný co mi neni jasný je to jak správně načasovat to přivolání na stopovačce.Zavolám na něj nachám čas na proběhnutí reflexního oblouku jenže když neposlechne a já než šahnu po vodítku jsou další 2 vteřiny pryč :shock:


klidne cukej, kdyz se pes zamysli nad zajimavym cmuchem nebo pohledem na harajici srnky, nic ho neprobudi lepe nez poradny laskyplny cuk.

jestli volas v situaci, kdy si nejsi jisty, jestli prijde, priprav si stopovacku driv, nez zavolas.


jj chce to být pořád ve střehu

_________________
Zdraví Vás Montty s Tomem!

Každá lidská bestie,která ubližuje psům a jiným zvířatům,by měla být utracena,aby si uvědomila jak ti chudáčci trpí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 19:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
cenda píše:
jj chce to být pořád ve střehu
To sice ano, ale tak aby si toho pes nevšiml.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. dub. 2008 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
zdravím všechny. tyto poučné stránky jsem objevila včera,tak hltám informace seč to jde.mám doma čubinku čs.vlčáka, táhne jí na 9.týden,u mě je skoro 3 týdny. zatím pracujeme jen na přivolání a někdy zkoušíme sedni,když jí zvedám pamlsek před čumáčkem,tak si většinou sedne,ale jak jsem se dozvěděla ,dělala jsem to blbě,nebot byl před Sedni povel ke mě.Ohledně přivolání bych si ráda ujasnila toto.Venku se většinou drží blízko mě,někdy popoběhne pryč ,ale po chvilce mě doběhne.Do včerejška jsem si myslela,že přivolání špatné nemáme,ale když si hraje se psy,je ochotna s nimi jít a s páníčky dost daleko a "neslyší".Jednou jsem ji nechala a schovala se.po chvilkovém okounění u dveří,kdy pes odešel domů se mě teda jala hledat a našla.tak následovalo hrozné vítání a pamlsek.ráda bych věděla,jestli mám nasadit stopovačku i když je zatím takové mimčo. v lese se ode mě zatím taky skoro nehne,nic nehoní.a v případě,že budeme přivolávat na stopku, jestli má po příchodu následovat taky pauza,která předchází dalšímu povelu, nebo to u štěnda zatím nemusím řešit. Omlouvám se,že to tady asi omílám po 456.,ale ona je můj první pesan,tak víte jak to je :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 405 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!