Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 14:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Dobrý den,

udělám takový prolog nejdříve. Máme 9 měsíčního křížence Labradora a Zlatého Retrívra. Od jeho ranného věku jsme se s přítelkyní snažili, aby nežral tam to, nedělal to a to a to. A docela nám to vyšlo. Venku nežere humusy, doma nedevastuje botky, prádlo a další věci. Když odejdeme už tolik neštěká jako dříve, nekňučí. Od jeho tří měsíců se šlo na cvičák. Tam se naučil základy přivolání, sednutí, lehnutí a odložení. Potom ale nás vyřadilo na hodně dlouhou dobu zranění a nemohli jsme postoupit dále ve cvičení ( měli jsme za sebou 6 hodin na cvičáku + cvičení doma ), kdy se začínalo učit přivolání i když si bude hrát s psiskama atd... . To už se bohužel nestihlo vlivem toho zranění.

Mno. Napřed jsme jej měli bez špagátu. Takže nám samozdřejmě běhal všude možně a nedal se chytit. Tak to se řeklo ne. Pátrali sjme po netu a koupila se stopovačka. :mrgreen:

Popíši vám naše přivolání. Rony si pobíhá, já zavelím " rony ke mně " a chvilinku čekám, pokud nic, řeknu to ještě jednou a důrazněji, pokud i takto nic tak vezmu špagát ( ale někdy udělám i tu chybu, že je třeba trošku dál a musím si pro ten špagát dojít a až potom teprve ho stáhnout k sobě :oops: ) a s nějakými nadávkami: co to je? ke mně jsem řekl! tak ty si děláš legraci ne? já jsem řekl ke mně! prostě si ho přitáhnu ke mně. Sedí. Odejdu trošku od něj dál a zavelím ke mně. Takto několikrát po sobě. Na cvičáku nás učili to dělat jako takovou opravu. Že se mu vyplatí přijít a dostane odměnu.

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
...

Jenže když uvidí psa ( to už tu bylo několikrát, já vím ) tak se samozdřejmě rozeběhne za ním a řádí. Dneska jsem měl stopovačku raději v ruce, abych ho mohl přitáhnout a nemusel bych se ponížit k tomu, abych zase za ním šel. Jde mi o to, jeslti to děláme dobře. Jestli jsme důslední atd... :( Trápí mě to, protože pořád takto neposlouchá. :(

Když není žádný rušivý element, přijde vždycky. Takže aspoň tak. Musíme to ještě pilovat a pilovat a pilovat, ale abych pravdu řekl, jsem bvýbušná povaha a musím se přiznat, že mi už dochází trpělivost a mám někdy pocit, že si to psisko, když ho volám a nepřijde, dělá srandu. Dneska jsem se mu schovali třeba ( taky jsme to tady někde četl ), aby si nemyslel, že mi ho potřebujeme a nebo jsme šli, špagát byl na zemi a zaseknul se o sloup. Tak jsme šli dál a nevšímali si ho. Štěkal a plakal a snažil se jít za náma. Tak jsme se otočili, chvilku se mu smáli a pak šli ho osvobodit. Za 10 minut se to ale stalo zase ( zaseknul se o tu věc na ty kočárky, jak je na schodech vždycky ) a tak zase to stejný. Ale už déle jsme to nechali. Teďka je takovej jinej. Jakoby si nác více hlídal atd... .

Problém je taky to, že nemám zrovna moc dobrej job ( ale bude líp :P ) a není moc peněz na cvičák, ale až budou love tak se zase půjde na training. :P

Děláme něco špatně? Už si fakt nevíme rady:(

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
máte tam několik chyb. za prvé povel říkejte jen jednou, za druhé hlídejte si konec stopovačky taka byste si pro ní nemusel dojít. za třetí když jde eps k vám idkyž si ho táhnete chvalte ho abyvěděl že tak je to dobře že když pujde k vám je vše ok takhle vlastně trestáte za to že si ho přitáhnete k sobě . témat o přivolání je tu spousta takže moje základní rada čtěte čtěte čtěte

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 15:04 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Já být tím štěnetem tak už k vám nepřijdu. Povel vydejte jeden, stopovačku mějte na dosah, psa si přitáhněte, pochvalte a dejte volno nebo si s ním pohrajte či pocvičte, vidíte ten rozdíl? Horkou hlavou ještě nikdo nikoho nevycvičil, tím spíš ne štěně, pokud na něj nemáte nervy, tak se musíte začít ovládat a nebo psa musí cvičit někdo jiný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 15:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Bluerider,
je tam toho docela dost špatně.

Nepopisuješ, jak psovi vysvětluješ, co vlastně chceš a co je dobře. Když už si chytíš tu stopku a táhneš ho k sobě, nadáváš mu za to (ty to bereš za to, že před tím nepřišel, ale on to bude spíš brát za to, že mu nadáváš za to, že jde k tobě). Když ho máš u sebe, posadíš si ho - povelem nebo si ho posadíš mechanicky? Protože když ho posadíš povelem, rušíš tím to přivolání..... a takových věcí tam je dost. Pak mu dáváš, když příjde, buzerační další přivolání....... . Zkus se zamyslet nad tím, jak ho voláš, jaký používáš tón a tak dál.
Přečti si tady všechno o práci se stopovačkou a všechno o přivolání a začni s ním od začátku, jako kdybyste to slyšeli prvně. Je tam toho u vás hodně co opravovat na systému i na tobě - výbušná povaha atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Takže jeslti to dobře chápu, tak takto: Ke mně. Nic. Začnu si přitahovat psisko a začnu mu říkat hodný, ke mně pojď atd? Ale proč teda přijde, když enní žádný rušivý element? Pokud by to bylo tak jak říkáš, tak by přece nepřišel už vůbec ne? Když přijde dostane odměnu přece... rozveď to trošku, protože já tio prostě nechápu... :oops: já ho budu chválit za to, že nepřišel?

Na cvičáku jsme se učili, že když je povel ke mně, tak se posadí a to taky vždycky udělá. 8) Mechanicky nemusím posazovat vůbec. On to dělá už automaticky. Já vím, že další příkaz ruší ten další. Takto nás to učil i trenér.

Já jsem toho četl tady hodně a mám z toho tumpachovou hlavu. :wink:

Všem děkuji za odpovědi, diskutujte prosím

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Nejlepčí je vždycky ukázka. Doporučuji výlet na Vlčáry, třeba na freečko v sobotu. Nebo zkus kontaktovat nějakého oprávněného poradce z Brna (pár jich tu je).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 21:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Bluerider píše:
já ho budu chválit za to, že nepřišel?

pes má na výběr ze dvou možností: buď si přijít pro pohlazení (pochvalu) dobrovolně, nebo být přitažen na šňůře. Každej si dřív nebo pozdějš vybere tu do dobrovolnost. Když se bude dodržovat posloupnost:povel - vteřina dvě na proběhnutí reflexního oblouku - mechanická pomoc, intonační navigace.

A co se týče těch rušivých elementů, asi bych to vysvětlila na příkladu dítěte a počtů - doma zvládne perfektně násobilku, ale ve škole při písemce mu to nejde - neumí se naplno soustředit, možná se trochu bojí... a proto potřebuje trošku pomoc. Nejde o to napsat tu písemku za jedna s hvězdičkou, ale napsat jí. Ta jedna s hvězdičkou přijde časem - tréninkem. A taky tím, že ví, že nebude bito, když dostane dvojku. Ale kdyby bito bylo, nejspíš by se cestou domu couralo, chodilo za školu... snad je to takhle k pochopení

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: pát 23. led. 2009 11:48 
Bluerider píše:
Jenže to naše psisko, když si ho budu přitahovat, tak se pořád bude dívat na toho psa, se kterým si hrál a nebude se dívat na mě. to je určitě špatně ne? Když se na mě nedívá, tak je to na pr.. na intonační navigace... Máte nějaký řešení? :rolleyes:


já bych řekla, že přitáhnutí na stopce by mělo být co nejrychlejší žádný pomalí tahání a vyžadování očního kontaktu důležitý je že ho máš u sebe a jak je u tebe tak ho hodně chválit.Pokud je hodně rozptýlenej tak mu dát třeba nečekaně jinej povel např.lehni ne ho hned pouštět.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: pát 23. led. 2009 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Bluerider,
takhle bych nepostupovala. Když učíš, vysvětluješ, proč bys škubal? Oslovení psa, povel, reflexní oblouk - a nic - přitažení stopovačkou tak, aby pes nemohl nepřijít, ale abys ho nepřitáhl smykem. Prostě tak, aby pochopil, ale nebylo mu to moc nepříjemné. Když udělá první dobrovolný pohyb směrem k tobě, povolíš stopku a motivuješ hlasem, když se odpojí, změníš intonaci a přitahuješ..., prostě vysvětluješ. Cuknutí můžeš použít podle mého názoru až tehdy, kdy si jsi jist, že pes chápe, ale jen na tebe kašle.
Co nejrychlejší přitažení považuju za docela brutální šikanu a při učení povelu bych ho nikdy nepoužila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: pát 23. led. 2009 14:25 
Essi píše:
Bluerider,
takhle bych nepostupovala. Když učíš, vysvětluješ, proč bys škubal? Oslovení psa, povel, reflexní oblouk - a nic - přitažení stopovačkou tak, aby pes nemohl nepřijít, ale abys ho nepřitáhl smykem. Prostě tak, aby pochopil, ale nebylo mu to moc nepříjemné. Když udělá první dobrovolný pohyb směrem k tobě, povolíš stopku a motivuješ hlasem, když se odpojí, změníš intonaci a přitahuješ..., prostě vysvětluješ. Cuknutí můžeš použít podle mého názoru až tehdy, kdy si jsi jist, že pes chápe, ale jen na tebe kašle.
Co nejrychlejší přitažení považuju za docela brutální šikanu a při učení povelu bych ho nikdy nepoužila.


rozhodně jsem to nemyslela tak že bych měla psa táhnout smykem proboha snad každej ví jak může zatáhnout ne.chtěla jsem tím jen říct že čekat až se na mě pes podívá to bych taky mohla čekat do rána.nejspíš sem to blbě napsala protože je snad jasný že psa nepotáhnu smykem nebo sem si to aspoň myslela že je to jasný.Jinak budeš tahat 60kg psa a jinak 15kg.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Přivolání-pokračujeme
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě. 2009 16:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Dobrý den,

už je to nějaký pátek, co jsem semka psal a popisoval svůj problém. Určitě víte o co jde.

Od té doby se mnohé změnilo a klid a pohoda u mě se stala dobrým učitelem. S ronym se pracuje lépe už a já taky jsem se lecčemu naučil. Ale. Pořád mám pocit, že to nějak tak uvízlo na mrtvém bodě. Psi už nás tolik nezajímají, přesto pořád to přivolání není to co bych si představoval. Jak říkám, hodně se toho zlepšilo. Důvěra, atd... .

Jde o to, že mám pocit, že si už pro pamlsky chodí z principu. Někdy mi to tak připadá. musí přijít vždycky. A vždycky přijde sám nebo je donucen stopovačkou. Na procházky chodíme se stopkou. Psůch na vodítku si tolik nevšimne, agresivní psi nenechám, aby na něj šáhli už. dávám si na to pozor. Vzdálenost taky se nějak snažíme pořád trénovat a pořád nám to nejde. Někdy se zastaví sám, koukne na mě a já řeknu hodný a pochválím a pak dám odměnu. pokud se moc zaběhne tak: " Rony, zkra´t to. " Přiběhne ke mně a dostane odměnu.

Taky. Když dám přivolání a on nic, mám tou stopovačkou trhnout tak, aby na mě viděl že? A pak navigovat. intonační navigaci nepoužívám právě. což je chyba, ale začnu. A na pamlsky jej nelákám. nikdy jsem to neudělal. Nevíte jak na to?

Je to takový zmatený ten dotaz, ale jsem vc práci a píšu rychle. :D

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 30. kvě. 2009 21:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Bluerider otázka je naozaj zmätená a myslím, že sa pýtaš na veci, ktoré by si mal vidieť...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj. 2009 14:19
Příspěvky: 26
Bydliště: luhačovice
Máme psíka který když je sám tak poslouchá téměř na jedničku, ale bohužel v přítomnosti jiných pejsků ztrácí o mě zájem a málo kdy se nechá odvolat od blbnutí snima. Pilujeme přivolání kde se dá, ńa cvičák jsme začaly chodit jsou to tak 3měsíce aby si zvykal na přítomnost psů ale zatím to není o moc lepší. Poddá se to časem samo opakováním nebo víte o něčem jiném? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 14:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Záleží na tom, jak při tom postupujete, při té snaze odvolat ho od pejsků. Můžete to trošku popsat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj. 2009 14:19
Příspěvky: 26
Bydliště: luhačovice
když jsme sami a má volno přivolám jmeno.. ke mně.. přiběhne ihned. Ve společnosti psu to samé běhají, řádí já ho chci přivolat zavolám jménó.. a zase ke mně a on vůbec nic ani se nepodívá vůbec nic lítá si tam klidně dál tak jednou z 10 se to povede že opravdu přijde ale přes to to sním šije a jde vidět že by nejradši zase zdrhnul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 14:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A proč nenasadíte stopovačku? Všude se to tu píše, na hlavní straně webu také.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj. 2009 14:19
Příspěvky: 26
Bydliště: luhačovice
Myslela jsem že když ví co se poněm chce tak to není nutné ale asi je, bohužel snažila jsem se té stopovačce vyhnout ale bez toho to asi nepude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 14:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dáváš mu možnost, aby tě neposlechl, nediv se, že jí využívá. Byl by hloupý, kdyby to dělal jinak. Pročti si důkladně téma přivolání na hlavním webu, hlavně o práci s couračkou a se stopovačkou. Až to budeš mít pročtené, napiš konkrétní dotazy. Ale věřím, že tam najdeš všechno, co potřebuješ k tomu, abys ho naučila spolehlivé přivolání na první povel a za všech okolností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 14:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
luhačovice píše:
Myslela jsem že když ví co se poněm chce tak to není nutné ale asi je, bohužel snažila jsem se té stopovačce vyhnout ale bez toho to asi nepude.

O víkendu, na free, když jsem byla v Praze, jsem celé 3 dny psu nadávala, že až se vrátím domu, dostane stopovačku. Asi pochopil a zase začal šlapat. Nicméně, kdybych měla stopovačku s sebou v Praze, dostane jí na krk okamžitě. A je mi fuk, že doteď se choval slušně. :twisted:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 16:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj. 2009 14:19
Příspěvky: 26
Bydliště: luhačovice
Můžeš prosím upřesnit pod čím přeně práci se topovačkou hledat jsem asi slepá a nemůžu to najít. Diky :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 16:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
tady to začíná

http://www.psycholog-psu.com/privolani.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 17:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj. 2009 14:19
Příspěvky: 26
Bydliště: luhačovice
díky :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Ještě k otázce v jiném tématu - nepořizujte si dalšího psa, dokud nebudete spokojeni s chováním prvního. Nový pes se totiž učí od starého a fakt si nevybírá jen to pozitivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 18:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj. 2009 14:19
Příspěvky: 26
Bydliště: luhačovice
Druhého psa plánujeme, ale zatím spíš jenom vybíráme rozhodně nic nechci uspěchat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 18:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj. 2009 14:19
Příspěvky: 26
Bydliště: luhačovice
A můžu se ještě zeptat jestli domací pes může pochytit to špatné od nového psa (myslím kdyby jsme si vzali třeba psíka z utulku?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 19:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Myslím, že jo....ono se to chování obou psů tak nějak prolne, alespoň dle mojí zkušenosti. Vezmou si od sebe jak ty pozitivní věci, tak bohužel i ty negativní a ty hlavně :mrgreen: Báře (přišla z útulku rok po Salynce a byla hrozně bázlivá) hodně pomohla přítomnost vyrovnaný pohodový Salči, zvedá jí sebevědomí, v určitých situacích jí dokáže uklidnit...jenže zas se od S. naučila zdrhat za zvěří. Salča se zas díky Báře stala víc mazlivou a kontaktní jak vůči nám, tak i cizím, páč B. je strašná mazlifka. Takže asi tak :mrgreen:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: pon 14. pro. 2009 13:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
luhačovice píše:
Myslela jsem že když ví co se poněm chce tak to není nutné ale asi je, bohužel snažila jsem se té stopovačce vyhnout ale bez toho to asi nepude.


Bez špagátu to určitě nepůjde. My máme taky takový problém. Jakmile je sám a nemá nikoho, s kým by si hrál, přivolání jde. Jakmile uvidí psa tak je celej takovej hr hr, chtěl by si hnedka hrát, atd... . Z toho plyne, že přivolání nemáme. Buď ho máš a nebo nemáš. Kompromis nejde. Chce to jenom čas. My tu stopovačku už máme celou řadu měsíců ( a ještě budeme mít ) a musím říci, že za tu dobu se to určitě zlepšilo. Už od psů ho odvolám častěji než dříve a všecko jde tak jaksi lépe. A jak říkal Ruda: " Neprohrát. " To znamená, vždycky musí přijít, když je zavolán => musí mít špagát. :sunny:

Chce to čas a klid. :icon_thumleft: :icon_thumright:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přivolání
PříspěvekNapsal: pát 18. čer. 2010 17:45 
Offline

Registrován: čtv 17. čer. 2010 21:27
Příspěvky: 1
Bydliště: Dlouhá Lomnice 67, Bochov, 364 1
Mám boxerku necelé dva roky a začala mi dělat, že když jdeme se stopovačkou máme přivolání na 100%, potom jí pustím na volno a přivolání pořád funguje, ale když potom jenom šahnu na vodítko okamžitě odběhne a už se mi nepodaří jí přivolat. Vše končí tím, že jdeme domů každý sám a ona si ze mne vysloveně dělá prču. Jak jí to mám odnaučit, nebo kde jsem udělal chybu? Díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Přivolání bez stopovačky
PříspěvekNapsal: sob 19. čer. 2010 21:04 
Offline

Registrován: sob 12. zář. 2009 18:57
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Dobrý den ,
zatím nemáme přivolání ve stresových situacích , proto je fena na stopce. /Je bázlivá, máme jí od 6. měsíců, teď je jí rok a po radě co se strachem z lidí a psů dělá velké pokroky/.Pokud je se psy, které už zná na cvičáku/agi/ , jakoby jí to dodá kuráž a začne někdy odbíhat a řvát na všechno cizí co jde kolem, někdy stačí, že nějaký pes blafne směrem k plotu a čubís vyletí z parkuru jako splašená. Problém je, že tam nesmí být na stopovačce.
Přivolávat z dálky jí nechci, když není jištěná, chtěla jsem jí dojít a čapnout zezadu, to jsem dostala vynadáno, že pes se nechytá, ale přijde sám. To je sice pravda, ale až se vyštěká a ještě se tváří jako hrdinka.Chci poprosit o radu, jak to řešit a nekazit si nácvik přivolání? Je možné, že se ten pes takhle předvádí před ostatními nebo to jen tak vypadá? Jindy to nedělá a bojíska jsme nikdy neměli, tak s tím nemám žádné zkušenosti.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: sob 19. čer. 2010 22:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Příště si jí klidně dojdi, co nejtišejc to jde a pořádně jí chytni za zadek, ocas... pořádně myslím tak, aby se pořádně lekla :twisted: A pak prohoď něco jako: "Ses lekla, co? Tak si radši hlídej záda místo toho blafání." Pak dát třeba k noze a vrátit se na parkur.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přivolání
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 12:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
zdeno píše:
... kde jsem udělal chybu?
Příliš brzo sundané jištění stopovačkou. Všude se tu píše, že se šňůra nejprve zkracuje. Až když pes spolehlivě chodí i na krátké šňůře v situacích, kdy by běžně nepřišel, může se šňůra sundat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Je špatně, když přítel Borise přivolá a on sice hned běží, ale ke mě? Dělá to ikdyž sem za nim... tak nevim jestli ho "cepovat" nebo to nechat

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 23:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Vhera píše:
Je špatně, když přítel Borise přivolá a on sice hned běží, ale ke mě? Dělá to ikdyž sem za nim... tak nevim jestli ho "cepovat" nebo to nechat

Logicky-kto na psa zavolá,k tomu má prísť,nie? Predstav si situáciu: Priatel zavolá na psa "ke mně" ,a ty stojíš na druhej strane rušnej cesty kde jazdia sem tam autá.Pes beží cez cestu k tebe.Je to dobre? Asi nie.Mali by ste vyžadovať privolanie k tomu,kto ho privoláva.Povel je daný od konkrétnej osoby,tak by mal ísť ku nej.Si myslím ja. :-"

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 06:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Toto dělá Bess páníčkovi. Je zvyklá, že ji cvičím jen já. Takže na přivolání přijde ke mně, a pak teda k páníčkovi. :rolleyes: Zato když má průser, tak moc dobře ví, že má přijít k páníčkovi.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 06:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
indianka: až tak to zas "nefunguje" spíš když deme a já du třeba 2-3m za Kubajzem, tak prostě běží ke mě... Jinak ale ví, kdo ho volá. Už se to tady někde probíralo, ale právě že to nemůžu najít :?

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 12:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pes by měl běžet stejným směrem, odkud se volá. Zde je lhostejné, ke komu. Neměl by však běžet na druhou stranu od toho, kdo ho volá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 13:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Tak sem to myslela, děkuju :)

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 21:10 
Offline

Registrován: sob 12. zář. 2009 18:57
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
Příště si jí klidně dojdi, co nejtišejc to jde a pořádně jí chytni za zadek, ocas... pořádně myslím tak, aby se pořádně lekla :twisted: A pak prohoď něco jako: "Ses lekla, co? Tak si radši hlídej záda místo toho blafání." Pak dát třeba k noze a vrátit se na parkur.

Díky za odpověď. Zkusila jsem to, sice se mi nepodařilo jí za nic chytit, jak je plachá, tak hned věděla, že jsem za ní a otočila se , ale byla překvapená, že jsem tak blízko a na přivolání reagovala. Jen nevím, jestli je to dobře pro ní chodit, ale bez té stopky tam asi toho moc nevymyslím. Házet něco po plachém psovi, když vyběhne to asi není moc dobré. :?: Myslíte, že by pomohlo, kdybysme udělali nějaký improvizovaný parkur u někoho na zahradě, kde by mohla být na stopovačce, kdyby ostatní psi běželi štěkat k plotu, tak ona by si naběhla a pak jí přesměrovat na zábavu :wink:,že by snad pochopila, že nemusí dělat co ostatní? Díky Yvon


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 05:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V tomto případě se bez stopovačky neobejdeš. Naopak se naučí, že bez ní si s tebou může dělat, co chce. Hození předmětu k donucení se u nedocvičených psů, kteří nemají přivolání, nedělá v žádném případě! Dosáhl bys opaku přivolání.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 07:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Se stopovačkou ale zapomeň na překážky. Nejdřív si nauč přivolání na stopovačce (klidně na cvičáku, jen nelez na překážky) a natáhni psa víc na sebe, teprve pak odepni stopovačku a skákejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 13. led. 2011 17:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Mám dotaz.Cvičím s Baddym přivolání,byl na stopce a okolo prošel chlápek s fenkou jezevčíka.Když jsem mu řekla volno tak se za ní okamžitě rozeběhl stopovačku jsem držela" ne na konci " jak to s ním škublo tak se otočil na mě a běžel ke mně tak jsem mu už neříkala "ke mně" pochválila jsem ho a pak jsem pár minut počkala a dala mu volno.Udělala jsem to správně nebo tam byly chyby :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 13. led. 2011 19:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano i ne. Stačilo by, kdybys ho pochválila a začala si s ním hrát nebo ho ručně poslala během hlazení zase dopředu. Bez povelu volno, pokud máš tento povel jako že ruší povel předchozí. A ne jako "po povelu pes musí radostně odběhnout alespoň deset kroků". Nebo to vyřešit průpovídkou: Jé čau! Co tady děláš? Tak běž. :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 13. led. 2011 19:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
já jsem teda nepochopila, jak situace probíhala a tedy jsem ani nepochopila to, co píše Eva #-o
+Kristýna+ ty jsi měla psa u sebe po přivolání a pak jsi dala volno a on mizel za psem? nebo z čeho si dávala volno? a když ti pes vypálil dalas ke mě? jestli ano kdy? až po tom co to s ním škublo? omlouvám se ale fakt jsem to nepochopila...

a Evi mohla bys to nějak vysvětlit s tím povelem volno jaks to myslela? proč by ho neměla dávat? a proč psa u sebe nenechat posedět, když ho musím nutit stopkou aby se dostavil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 13. led. 2011 19:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
vlk, Eva to píše právě proto, že Kristýna přivolání nedala, pes přišel sám, bez povelu, stopka mu pouze mechanicky zabránila v útěku za psem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 13. led. 2011 20:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proč mu dávat volno, když nedostal povel? Ať si jde kam chce. On přišel dobrovolně. Bez povelu. A to, že si myslel, že má přijít, když jím trhla stopka, je jeho věc. On nedostal povel k vrácení se, on byl jen zastaven stopovačkou, protože vypálil dopředu a nevnímal nic okolo sebe, tedy ani ne tu stopku. A protože se učí přivolání, má spojený tlak ze stopovačky s povelem, tak poslušně přišel. Proto bych pochválila - jen tak mimo nebo hrou, ale nedávala vyloženě povel "volno", protože jsem po něm nic nechtěla a tudíž nemusí být u mě, ale může si klidně čuchat. Prostě pes přišel dobrovolně, stejně jako k tobě přijde doma, protože je zvědavej, co to v kuchyni děláš. Taky mu pak nedáš volno. Na co?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: čtv 13. led. 2011 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
no jasně tomu rozumím, ale právě jsem nepochopila, jestli tam ten povel byl nebo ne... pokud nebyl, tak už mi to smysl dává :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: pát 14. led. 2011 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
vlkXY píše:
no jasně tomu rozumím, ale právě jsem nepochopila, jestli tam ten povel byl nebo ne... pokud nebyl, tak už mi to smysl dává :wink:

Abych to víc vysvětlila nedala jsem mu povel ke mně,přišel protože s ním trhla stopovačka a on se na mě otočil a běžel ke mně.Já mu řekla něco jako "to koukáš co?" ale dala jsem mu povel volno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: pon 10. čer. 2013 09:58 
Offline

Registrován: ned 10. bře. 2013 16:24
Příspěvky: 23
ajka píše:
témat o přivolání je tu spousta takže moje základní rada čtěte čtěte čtěte
četla jsem snad už vše o přivolání, stopovačku musím držet v ruce, neměla jsem na to abych si hlidala prostředek když furt zatáčel, běhal kolem stromů atd... Na stopovačce tááááhne. furt dokola. můžu cukat, dávat mu povely v jakýmkoli toně hlasu, a nic. A nikdy neopakovat povel? četla jsem, ale když nejde u nohy, musím mu říct znovu u nohy. povel mu v hlavě vydrží cca 3 sekundy pak jako bych povel zrušila. S pochvalama to taky neni valné, nebere to jako odměnu za dobře vykonanou práci. Vezme si jen maso, pro pochvalu si nikdy nepřišel. Když řeknu hodnej, nebo pohladím bere to jako ,, konec poslouchání-svoboda,,. prosím o radu :pray ](*,) :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání - jsme důslední?
PříspěvekNapsal: pon 10. čer. 2013 18:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
HBAjinka píše:
četla jsem snad už vše o přivolání, stopovačku musím držet v ruce, neměla jsem na to abych si hlidala prostředek když furt zatáčel, běhal kolem stromů atd...

tak drž konec, ale zašlapuj prostředek :wink: tím vyřešíš i to tahání. Udělej si na středu dva uzly kousek od sebe, aby jsi poznala, kde je prostředek a jakmile ty dva uzle budeš mít u nohy, tak šlápni. A stuj na ní tak dlouho, dokud mu nedojde trpělivost a nepovolí - ohlédnutím, krokem k tobě atd. To pro začátek, časem budeš muset přijít na další fígle.

Citace:
A nikdy neopakovat povel? četla jsem, ale když nejde u nohy, musím mu říct znovu u nohy. povel mu v hlavě vydrží cca 3 sekundy

to píše kdo a kde? ono v určitém smyslu je to pravda, protože pes zvyklý dělat si co chce, není naučen soustředit se a věnovat se, natož vyhovět, páníkovi. Takže povel, vteřina až vhodný počet vteřin dle typu psa na proběhnutí reflexního oblouku, splnění povelu (pes sám, nebo splní páníček). Pochvala. A čekám, když se pes z povelu zvedne/vzdálí tak bez opakování povelu psa zpět vrátím ručně. Pár vteřin počkám a pokud vydrží, dávám další povel. Pokud nevydrží, opakuji, dokud to neudělá správně. Tohle musíš dodržovat vždy a všude, a pokud to budeš dělat DOBŘE a se správným načasováním, tak pes je schopný to pochopit během půl hodiny.

Citace:
S pochvalama to taky neni valné,...

To je výsledek vašeho vztahu. Psu lezeš pod ocásek, tak tě tam posílá. Nevnucuj mu tvou pochvalu, na pamlsky bych se vykašlala úplně. Protože co je pochvala, záleží vždy na tom, který má být odměněn. Tzn. pochvalou je to, co ten pes tak vnímá, takže pochvala pro tvého psa může být klidně povel "volno". Pokud chceš vědět víc, zajeď na freečko. Víc po netu asi sdělit nejde, aby se to správně pochopilo.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!