Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 18:28 
Zdravím všechny, mám roční fenku westíka. V poslední době se začala chovat podivně. Začala si hlídat misku se žrádlem, kdokoliv projde kolem, ihned běží k misce, přikryje ji čumákem a vrčí, a když ten člověk odejde, jde si zase lehnout. nebo když dostane pamlsek, jde si ho někam schovat a když se člověk přiblíží k tomu místu, hned vystartuje po nohách. tohle zatím nedělala. Děkuji za rady a názory.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 18:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
brali jste jí někdy misku nebo pamlsky jak se k ní chováte když to udělá. jakou má jinak poslušnost?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 20:02 
Pamlsek jsme občas z místa, kde si ho zahrabala vyndali, pokud to bylo místo nevhodné, ale hned jsme jí ho zase dali, misku jsme jí nikdy nebrali... není extra poslušná, poslechne vždycky až na poněkolikátý...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 21:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
souls ako sa v týchto situáciách zachováte vy?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 22:30 
Offline

Registrován: čtv 11. říj. 2007 18:29
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
souls píše:
Začala si hlídat misku se žrádlem, kdokoliv projde kolem, ihned běží k misce, přikryje ji čumákem a vrčí, a když ten člověk odejde, jde si zase lehnout.
Proč má pořád k dispozici misku se žrádlem ?

_________________
Žiji se psy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 06:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
souls píše:
...kdokoliv projde kolem, ihned běží k misce, přikryje ji čumákem a vrčí, a když ten člověk odejde, jde si zase lehnout.
Z těchto důvodů je správné krmit jen v uvedenou dobu a potom misku sebrat. Pokud bude mít problém s odebráním misky, naučil bych "rychlokurz" přivolání-odvolání-odložení-odeslání na místo, nejlépe s permanentním vodítkem. Detailů je tu kolm toho napsáno dost.

Citace:
nebo když dostane pamlsek, jde si ho někam schovat a když se člověk přiblíží k tomu místu, hned vystartuje po nohách.
Přivolal bych si ji od toho k sobě jediným povelem. Dokud nemá pes přivolání, je to neřízená střela. Jak na to je zde na této stránce.

Ještě si neodpustím jednu poznámku na závěr. Horší než odjištěný granát je znuděný pes, co nic neumí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 11:50 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
riesim s nasou fenkou uz dlhsie problem s vrcanim pri zradle. nepomaha ani pridavanie do misky. ked zere a ju zavolam dokaze odist od misky. vie prestat aj zrat a sadnut si a pocka kym jej pridam. ale ked zere a prejdem okolo len tak hned je v pozore a zavrci. co mam skusit aby prestala?

_________________
Moj pes mi vrci pri hre a mam pocit ze sa ma boji. ked ho idem zavret do voliery skova sa a nechce vyjst von. Ako dosiahnut aby sa ma nebal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze mě
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 11:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Přestat jí takhle kazit chuť k jídlu a nechat ji v klidu nažrat. Vrčení ignorovat - když je trupka a chce aby jí zaskočilo, když je tak ukecaná když žere.... :roll: :wink: Vše souvisí se vším a až bude mít vztah celkově v pohodě, i tohle se vyřeší.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 12:11 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
nemyslim si ze jej kazim chut s tym ze je tam prihodim syr alebo sunku.... vrcanie sa snazim smirnit tym ze ji tam neco prihodim. ale ako nahle idem okolo bez dobroty len tak, tak zavrci. ked pri nej stojim nevrci ale ked ju pohladim zavrci. co s tym?

_________________
Moj pes mi vrci pri hre a mam pocit ze sa ma boji. ked ho idem zavret do voliery skova sa a nechce vyjst von. Ako dosiahnut aby sa ma nebal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když ti někdo bude pořád sahat do talíře a sahat na tebe při jídle, kam ho pošleš? A přesně tam tě posílá ona. Já tohle u psů neřeším, protože mi to připadá normální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 11:28 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
myslis ze je normalni kdyz na mne vrci vlastni pes ? podla mne nie.

_________________
Moj pes mi vrci pri hre a mam pocit ze sa ma boji. ked ho idem zavret do voliery skova sa a nechce vyjst von. Ako dosiahnut aby sa ma nebal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Normální to není. Stejně jako není normální psa při žrádle otravovat hlazením (hlazení má být odměna!) nebo buzerovat odvoláním. Čím víc tu misku budeš řešit ty, tím víc ji bude řešit i pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle toho, v jakém je to vrčení tónu. Pokud je to ve zlém, normální to není a chce to se k psovi chovat tak, aby k tomu neměl důvod. Pokud je to v tónu "dej mi pokoj", u nás je to dovoleno a neřeším to. Výchovné problémy se psy nemám, můžu jim vytáhnout cokoli až z krku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 18:21 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
Vy nemate ale ja mam. a rada by som to aj riesila. Bojim sa toho ze ked raz pojde niekto okolo nej a skoci don a uhryzne ho. Moj kamarat mal psa uplne bezproblemoveho a jedneho dna siel len okolo ked zrak a uhryzol ho. A popritom ani nikdy nevrcal. A moja fenka vrci o co je to horsie. Ja si myslim, ze by sa to malo nejak riesit a kazdy vravi aby som si to nevsimala.

_________________
Moj pes mi vrci pri hre a mam pocit ze sa ma boji. ked ho idem zavret do voliery skova sa a nechce vyjst von. Ako dosiahnut aby sa ma nebal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 18:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
řešit ano stylem že proneseš něco ve smyslu jestli je normální že jí to nesníš já bych k tomu ještě šla do ledničky a vzala si něco dobrýho že nemám zapotřebí mu brát nějaký suchý granule nebo maso.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 19:46 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Já jsem tedy asi divná,ale tohle tedy u svého psa řeším...podle mě nemá co vrčet,i kdybych jí to žrádlo chtěla vzít,je přece ,,moje" ....oni snad ve smečce psi vrčí na alfu u žrádla?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 20:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na alfu samosebou nevrčí. Jenže alfa ví vždy, co má dělat, jinak by dlouho alfou nebyl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 20:24 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
No a co je tedy správné,nechat psa na sebe vrčet jen když se projdu kolem misky a nebo ho to nenechat dělat?A v tom případě jak se zachovat?
Já tedy u svého psa netoleruju žádné vrčení u žrádla,i kdyby mu tam chtěl vlízt jiný pes,od toho jsem tam já,abych tuhle situaci řešila a nemusel to řešit pes sám,takže toho narušitele odeženu....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 20:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zkus zdejší vyhledávač a dej si filtr mých odpovědí. Psal jsem o tom už docela dost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2009 07:55 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
dnes rano ked som jej davala zrat som spravila ako niektory vraveli dala som jej misku a odisla. Ked dozrala prisla ku mne pohladim ju a ona zavrci. Tak nechapem zacne sa ku mne tulit a vrci? ako sa mam zachovat? odist od nej? hladkat ju dalej a nechat ju nech si vrci ked chce? alebo je tapnem po nufaku a poviem nesmies?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2009 10:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vašková Lucia píše:
...ako sa mam zachovat?
  • odist od nej?
  • hladkat ju dalej a nechat ju nech si vrci ked chce?
  • alebo je tapnem po nufaku a poviem nesmies?
Všechny tři varianty jsou špatně. To máte opravdu tam malou fantazii? Je vidět, že se z kdejakého zavrčení hned po*** a zbytečně to všechno řešíte.
  • odejít znamená se podřídit psu, který z toho brzy udělá příkaz, tedy povel pro vás k odchodu. Kam to povede, nemusím snad rozepisovat
  • chválit psa hlazením za to jak hezky vrčí, je dobré k tomu, aby si na tom dal příště více záležet
  • řešit nejistotu nebo jen pouhou protivnost agresí bych rozhodně nedělal.
  • Osobně to řeším následovně, pes na mne zavrčí, já mu s naprostým klidem a s nadhledem řeknu, že mi také může a spíše pobaveně si s ním povídám, aby věděl, že mě nějaké vrčení skutečně nedokáže rozházet.
Jeden z důvodů, proč nám dal Pan Bůh o pár závitů do hlavy více než psům, je také proto, aby jsme se s nimi dokázali domluvit lépe, než oni s námi. Jenže z vás tady mám často pocit, že ty závity nějak neumíte nebo nechcete používat.
Dali jste si někdo základní otázku, proč ten pes vrčí a co tím chce říci? Je to proto, že vás chce zaručeně sežrat, nebo má jen kecy, protože neví, co jiného má dělat, jelikož jste ho také jen za všechno s naprostou nejistotou "nějak ukecali", navíc jste zkusili jednou tohle, podruhé něco úplně jiného? Jak má ten pes vědět, co chcete, když to nevíte vy sami? Jestliže nechci, aby na mne pes vrčel nějaké nejisté průpovídky, u kterých ani neví, co chce, také mu nebudu s nejistotou "vrčet" nějaké zbytečnosti typu "nesmíš". Jak vy s ním, tak on s vámi. Chcete-li mít psa, který jedná v klidu a s přehledem, řešte ho také v klidu a s přehledem, ať ví, jak to má vypadat. Oni se umí přizpůsobit. Vlastně i ve vaší stávající situaci se přizpůsobili, jen jste to nenasměrovali zrovna moc šťastně.
Pes je naprosto snadno ovladatelný skrze vaše pocity, i on se snaží ovládat vaše pocity. Proto se vás zeptám, jaký máte pocit z toho, když zavrčí? nejistotu? nebo dokonce strach? Jak chcete ovládat někoho, kdo ví, že manipuluje s vámi, přesto že má být ten, koho vy máte vychovávat. Jedině suverén může mít psa suveréna, nervák bude mít dřív nebo později ze psa také nerváka a člověk nejistý bude mít zcela logicky psa zase nejistého. Slyšeli jste někdy, že pes je obrazem svého pána? Nemyslíte si snad, že jsou to jen babské povídačky...
Co pak nám z toho vychází za matematický vzorec? Zamakáme trošku na sobě a on se nám postupem času změní i náš pes. Jenom to má jednu drobnou vadu, nejprve musíme vědět, co to vlastně chceme.
Jestliže chci, aby mi pes rozuměl, musím nejprve naslouchat jemu, abych s jistotou věděl, co mi vlastně chce říci. Potom nemusím řešit nějaké zbytečnosti , namísto skutečného problému, čímž je pouhá chyba v komunikaci na základě hloupého nedorozumění.

Ještě se vrátím k těm třem alternativám, i když budu nepříjemně upřímný, jelikož vysvětlím úhel uvažování psů. Ten, kdo vyzkoušel u psa všechny tři varianty, ten musí být u toho psa za úplného hlupáka, který nerozumí po psím. Je to jakoby mě východňár požádal o kartáč (kefu) a já mu donesl nejprve hadr na nádobí, pak koště a nakonec kýbl, místo toho abych se ho v klidu zeptal, co je to ta kefa. V jedné věci zde rozdíl je, ten východňár se tím leda tak pobaví, kdežto pes z toho hodně znervózní, protože vás má za Pána Boha, který ví všechno.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2009 14:12 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
dakujem vam za odpoved. i ked by to slo urcite aj bez tych uraziek. nikdo nepadol z neba uceny. cely zivot sa ucime. tak isto sa ucime aj spoznavat spravanie psov. ja som sa to este nenaucila a tak ziadam o radu. rady su ale aj popritom same urazky. Ja vas neurazam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2009 14:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Vaškova Lucia - já jsem tam žádné urážky nenašla :shock: ale pokud je tam chceš vidět, tak je tam taky uvidíš :D je to vlastně podobné, jako s tím psem, který vrčí u žrádla :-) někdy teda fakt obdivuju tu Rudovo trpělivost.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2009 19:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Me jenom k tomu prispevku od p. Desenského napadá jedna otázka. Kdyby teda ke mně pes přišel, já ho začala hladit, on si začal vrčet protivně pod fousy a já bych ho hladit přestala a pronesla bych něco tónem:"ty mne muzes taky..", neznamena to, ze aspon castecne dosahnul sveho tim, ze jsem ho prestala hladit? to znamena delat neco, co mu nebylo v tu chvili po chuti? nebylo by lepsi neprestavat hladit? a je taky mozny v tu chvili psa odeslat pryč a pronest arogantnim tonem neco ve smyslu: tak si tahni do pr....., kdyz si protivnej? dekuji za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2009 19:29 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
sqeeny píše:
a je taky mozny v tu chvili psa odeslat pryč a pronest arogantnim tonem neco ve smyslu: tak si tahni do pr....., kdyz si protivnej? dekuji za odpoved

Takhle nějak bych asi reagovala s tím, že bych to ještě doplnila tím, že až by měl zájem o přízeň on, byla bych hnusná já a zrovna teď bych na žádné mazlení chuť neměla. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2009 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
sqeeny - mě tak nějak přijde, že je celkem fuk, co kdy řikáš, o jakej tón se snažíš, mělo by tam být to přesvědčení, ten cit, kterej se naučit nemůžeš...i když budeš biflovat a trénovat výsměchy a aroganci, protože pokud to tak necítíš, tak je ti to stejně na nic. Když budeš pokaždý řešit každý zavrčení, zjišťovat, jaký tón zvolit, co vlastně máš dělat, není tam ten cit, to přirozený jednání, ta sebejistota/jistota projevu. Kamarádky berňák si vrčí furt. Je děsně ukecanej, prostě si vrčí, i když jde. Přivrčuje si, když tě vítá, přivrčuje si, když ho drbeš, přivrčuje si stále. A je to spolehlivej pes. Nevrčí ve zlym. Prostě si vrčí. Tím neříkám podceňovat a nevěnovat se tomu, ale už tím samotným znejistěním, co dělat, začínáš mít pochybnosti, nejseš si jistá, co máš dělat, pes z tebe znervózní taky, může se stát nehoda. Moc těžko se to píše, ještě hůř to v sobě člověk buduje, za sebe bych řekla, že je moc důležitej sebejistej projev bez známek zaváhání a nejistoty. Než jsem se dočetla, že někteří psi si nenechají sáhnout do misky a vyndat blivajz z huby, vůbec by mě nenapadlo, že něco takovýho může stát. Stejně tak jsem celý dětství prožila v doměnce, že mě žádnej pes nemůže kousnout, protože nevim, proč by to dělal. Možná bych se i to vrčení snažila řešit citem a trošku upozadila rozum. Vim, moc snadno se to řiká, když nemám tu zkušenost, je to spíš jen takovej nápad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2009 23:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Gerda píše:
....... Kamarádky berňák si vrčí furt. Je děsně ukecanej, prostě si vrčí, i když jde. Přivrčuje si, když tě vítá, přivrčuje si, když ho drbeš, přivrčuje si stále. A je to spolehlivej pes. Nevrčí ve zlym. Prostě si vrčí. ........


Jedna naše fenka to taky dělá, prostě brblá a vrká když má radost, když ji hladím a ve spoustě jiných situacích a vůbec má poměrně širokou zvukovou škálu nejrůznějších projevů které si může ten kdo ji nezná vysvětlovat špatně. Vůbec to neřešíme protože je to její způsob projevu. Je to naše nejukecanější fena a přitom je bezproblémová a spolehlivá. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: sob 07. úno. 2009 06:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je mi líto, že můj text shledáváš urážlivým, tak moje odpovědi nikdy myšleny nejsou. Když už napíši něco trošku delšího, pokaždé jsou v tom věci k zamyšlení, aby si lidé uvědomili, kde je skutečná příčina jejich problému a co mají hledat v těch mých ostatních odpovědích, kterých jsem na dané téma napsal za těch několik let, co poradna existuje, docela dost.
Jeden z mých způsobů odpovědí na otázky, které jsem tu řešil už v roce 2006, dokonce již o dva roky dříve ve fóru pana Erbáka a lidé se na ty naprosto stejné otázky pořád ještě ptají, je hold napsat to i pro ně.

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se vyhnout mým "hodně konkrétně detailním" odpovědím, které jsou často dost na tělo, je kliknout na ten čudlík tam nahoře na každé zdejší stránce, co je na něm napsáno Hledat, do kolonky Vyhledat autora napsat Desenský a v případě zde konkrétní otázky do kolonky Hledat klíčová slova napsat slova třeba jako: vrčet vrčení vrčí žrádla, pak je dobré kliknout na ten puntík vedle nápisu Seřadit výsledky podle, kde je napsáno vzestupně a také kliknout i na další puntík s názvem Hledat kterýkoliv z výrazů. Jsem si jist, že v tom seznamu bude i to, co jsi hledala a to podstatné se z toho dozvíš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: sob 07. úno. 2009 15:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 00:37
Příspěvky: 39
Bydliště: Austria
Amen!
To nie su urazky, to su rady od Profesionalan (on ti tym chce nieco vysvetlit). Podrobne rady. Este mat takeho 24 hodin denne-Profika pre deti, tak som spokojna. :lol:

_________________
Srdecny pozdrav: hav hav
mARTina
http://amti.ohost.de
Zi svoj sen, nepresnivaj svoj zivot!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 12:52 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
to som od vas potrebovala vediet naviest ma kde to najdem bo sa tu stracam nieze by ta stranka bola neprehladna ale nevedela som kam kliknut


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 13:06 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
ale bola by som rada keby ste mi napisali ako by ste presne postupovali vy kebyze mate taky problem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 00:37
Příspěvky: 39
Bydliště: Austria
@Vašková Lucia
Pan Desensky vam to uz napisal:
Citace:
Osobně to řeším následovně, pes na mne zavrčí, já mu s naprostým klidem a s nadhledem řeknu, že mi také může a spíše pobaveně si s ním povídám, aby věděl, že mě nějaké vrčení skutečně nedokáže rozházet.
Citace:
proč ten pes vrčí a co tím chce říci? Je to proto, že vás chce zaručeně sežrat, nebo má jen kecy, protože neví, co jiného má dělat, jelikož jste ho také jen za všechno s naprostou nejistotou "nějak ukecali", navíc jste zkusili jednou tohle, podruhé něco úplně jiného? Jak má ten pes vědět, co chcete, když to nevíte vy sami? Jestliže nechci, aby na mne pes vrčel nějaké nejisté průpovídky, u kterých ani neví, co chce, také mu nebudu s nejistotou "vrčet" nějaké zbytečnosti typu "nesmíš".


Pes nema co na mna vrcat. [-X

_________________
Srdecny pozdrav: hav hav
mARTina
http://amti.ohost.de
Zi svoj sen, nepresnivaj svoj zivot!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Vašková Lucia píše:
ale bola by som rada keby ste mi napisali ako by ste presne postupovali vy kebyze mate taky problem
Lucia v prvom rade by pri tomto probléme bol na mieste a vedel by tie základné informácie, ktoré tu ty nie si schopná dať, pretože tej situácii nerozumieš a tie informácie si tam nevieš nájsť. Ak to riešiť chceš, tak k tomu budeš musieť pristúpiť aktívnejšie, ako snažiť sa spoza PC vynútiť si návod. Máš tu veľa užitočných informácií na zamyslenie, ale je nutný predpoklad, že sa zamyslieť chceš, pretože mne pripadá, že si schopná vytlačiť si odpoveď na papier a večer ísť kŕmiť s návodom v ruke. Nikto ti tu pomoc neodmieta, ale full servis na diaľku to tiež nie je.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Amti,
a proč? Jak má komunikovat jinak než po psím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
amti-ne, nemá, proto se my k psům musíme chovat tak, aby neměli k vrčení důvod- k agresivnímu vrčení rozuměj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 00:37
Příspěvky: 39
Bydliště: Austria
Citace:
proto se my k psům musíme chovat tak, aby neměli k vrčení důvod- k agresivnímu vrčení rozuměj.
amti-ne, nemá, proto se my k psům musíme chovat tak, aby neměli k vrčení důvod- k agresivnímu vrčení rozuměj.


Suhlasim! Ja na neho "zavrcat" mozem, ale ja nechcem aby moj pes na mna vrcal.
[-X
On moze vrcat, ak sa k nam niekto chce vlamat a pod. Si myslim.

_________________
Srdecny pozdrav: hav hav
mARTina
http://amti.ohost.de
Zi svoj sen, nepresnivaj svoj zivot!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
vždycky záleží na tom co ti tím vrčením chce pes říct. Na mě mí psi vrčet můžou, důležité je nedohnat psa k tomu aby vrčel "bojím se tě, jdi pryč nebo kousnu" a nedopustit aby měl pocit že může vrčet "ale já CHCI". Ale nejdůležitější ze všeho je právě rozlišit co nám pes vlastně vrčí.

U nás je nejčastější vrčení "já tě sežeru" ve hře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:58 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Petra píše:
U nás je nejčastější vrčení "já tě sežeru" ve hře.

Tohle vrčení je u nás taky. A pak když má míček a drží si ho a já na něj dělám ,,Seberuuuuuuuuuuuu". Tak to drží pevně packami a nedá a vrčí. Což je správně a chci to tak, pracně jsme ho to učili." Na povel ,,Dej!" se zcela jinou intonací hlasu musí míček okamžitě pustit a odevzdat. Zvládáme dobře obojí. :lol:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 15:53 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
lenze toto vrcanie je nechod blizsie...neber mi to ....lebo ta uhryznem..........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 15:54 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
ja jej to nechcem brat ale aby som nemohla ist ani okolo? uz som skusal aj to ze som sa jej zasmiala a vravela sak ja ti to nechcem zjest .....a podobne.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 15:59 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Desenský píše:
# chválit psa hlazením za to jak hezky vrčí, je dobré k tomu, aby si na tom dal příště více záležet
nebo taky ne.

Desenský píše:
# Pes je naprosto snadno ovladatelný skrze vaše pocity, i on se snaží ovládat vaše pocity. Proto se vás zeptám, jaký máte pocit z toho, když zavrčí? nejistotu? nebo dokonce strach? Jak chcete ovládat někoho, kdo ví, že manipuluje s vámi, přesto že má být ten, koho vy máte vychovávat.
jenze svoje pocity clovek jen tak neovladne. a myslet na to, ze mam byt klidny a nebat se, kdyz se citim nejiste, vede k tomu, ze se zacnu bat, protoze budu mit pocit, ze dokud nebudu uplne klidny, pes se nezlepsi a to me od klidu vzdali jeste vic. pes je ovsem nastesti tvor velmi tolerantni.

Desenský píše:
# nebo má jen kecy, protože neví, co jiného má dělat
# chybi mi tam dalsi mozna reakce, ktera ma proti te tebou navrhovane vyhodu toho, ze clovke nemusi byt vnitrne tak vyrvovnany, jelikoz si na pomoc vezme neco "vnejsiho". kdyz pes vrci, protoze "nevi, co jineho ma delat", primo se nabizi navest ho rychle do stavu, kdy vedet, co ma delat, bude. nejlepe nejakym dobre naucenym povemem (treba sedni), nasledovanym - bez jakychkoliv okolku, ktere by jen prozradily nejistotu panicka, podanou - odmenou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 16:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Vašková Lucia píše:
uz som skusal aj to ze som sa jej zasmiala a vravela sak ja ti to nechcem zjest .....a podobne.....

To je myslím kámen úrazu, vyzkoušela jste už spoustu postupů, pes z toho musí být ještě víc zmatenej.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 21:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Vašková Lucia píše:
lenze toto vrcanie je nechod blizsie...neber mi to ....lebo ta uhryznem..........


nebo to muže bejt vrčení nechod blíž já se bojím abys mi to nevzala a možná ybch tě mohla i kousnout- a v tom je velekj rozdíl a to tady nikdo neví jakej typ vrčení to je a od toho se odvíjí i postup

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2009 18:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vašková Lucia píše:
ja jej to nechcem brat...
To víš ty, ale ví to také ta fenka?

agosek píše:
# chybi mi tam dalsi mozna reakce,
A jak tady po netu chceš rozebírat "podle oka" detaily u někoho, kdo nemá u psa ani postavenou důvěru, natož respekt? Když sem za mnou lidi jezdí, kolikrát nám na to těch pár hodin, co tu jsou, ani nestačí, než to dáme dohromady, přestože je osobně poznám oba. Od plotu tady pálit skutečně nic nebudu, proto zůstávám u základních záchytných bodů. Už takhle se s tou fenkou experimentovalo dost na to, aby jí další experimenty víc rozházely, než by něčemu pomohly. Já neumím lidi po netu učit klidu, správnému vyhodnocení situace a variabilitě možných alternativ, které mohou v různých situacích nastat. Zvláště pak ne podle popisu kohokoli, kdo jen na základě svých znalostí vzevrubně odhaduje, co se skutečně děje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2009 19:13 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
A jak tady po netu chceš rozebírat "podle oka" detaily u někoho...

nevim, o jakych detailech mluvis? to, co jsem napsal neni o nic konkretnejsi nez:

Citace:
Osobně to řeším následovně, pes na mne zavrčí, já mu s naprostým klidem a s nadhledem řeknu, že mi také může a spíše pobaveně si s ním povídám, aby věděl, že mě nějaké vrčení skutečně nedokáže rozházet.


je to na uplne stejne urovni obecnosti - dokonce je to z vetsi casti zalozeno na stejnem principu, s tim, ze navic je tam pomucka vyuzivajici toho, jak na zvire pusobi moznost vlastnim chovanim ovlivnit vysledek nejake situace a par dalsich veci, ktere ty muzes snadno vynechat, protoze celkovym svym pusobenim na psa mu tyhle veci vice nez nahradis. neni to mysleno jako konkretni "rada", ale reakce na tvuj obecny text z hlediska nekoho, kdo si nemuze jen tak rict "ted budu v klidu a nadhledu a vsechno pujde samo", protoze to si clovek muze rict, az v momente, kdy ma dost realneho sebevedomi vychazejiciho z toho, ze by urcitou situaci zvladl i kdyby to samo neslo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 13:00 
Offline

Registrován: pát 12. pro. 2008 12:19
Příspěvky: 22
Bydliště: Slovenko, Martin
niektore veci co sa tu pisu so nezmysly ako si mozem povedat u psa aj ty my mozes....ten pes to nepochopi .........nie je clovek.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pochopí intonaci, postoj tvýho těla

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 13:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 00:37
Příspěvky: 39
Bydliště: Austria
Najprv treba asi vediet preco vrci. No a to sa po netu nebude dat zistit. A slovnik Pes - cesky .... cesky-pes, ten ma len Rudolf D.

_________________
Srdecny pozdrav: hav hav
mARTina
http://amti.ohost.de
Zi svoj sen, nepresnivaj svoj zivot!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 08:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Dnes Betyna(skoro 5 měs) žrala a dcera si k ní přisedla na zem ,ale nešahala na ní,já hned reagovala nech jí když žere tak si jí nevšímej a Betyna přestala žrát hlavu v misce a zavrčela ne zle ale tak jako "nech mě,nevšímej si mě" trochu mi to připadalo jako kdyby mi v tu chvíli pomáhala s výchovou dcery,jestli je to teda možné.Dcera vstala a šla pryč a já v tu chvíli řekla "Betyno co blbneš" nic jinýho mě nenapadlo.
Chtěla jsem se zeptat jak to řešit?Nebo vůbec neřešit?
Jinak já jí klidně můžu přidat do misky,někdy když čmajzne rohlík tak jí ho vezmu a část jí nalámu na menší kousky, z huby jí můžu vzít cokoliv a nikdy na mě nezavrčela.
Tak nevím aby se nenaučila že když na holku zavrčí tak ta se zdekuje a půjde pryč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání jídla vrčením
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 00:37
Příspěvky: 39
Bydliště: Austria
Nas vlciak Zeus vychoval nasu dceru....(co sa tyka jeho). Moja dcera presne vedela, ked on spal, ze kedy moze po nom porozkladat hracky od hlavy az po chvost a kedy si len sadne asi meter od neho a pozera na neho. Pre nas v tej situacii nebol absoutne ziadny rozdiel. Ja do dnes neviem ako oni komunikovali (dcere bolo5 r.) a nasmu vlciakovi (54kg, ale nebol tucny ale veliky) 8r.. Ja som ale vzdy nechala Zeusa, nech jej on ukaze kedy ma dost ( aj ked to niekedy pre cudzich vyzeralo brutalne ), ale ja som mu doverovala. Lebo ako nahle, ked vrci na moje dieta a ja mu za to "nakricim", "mysli" si pes, ze to je koli tomu dietatu a este sa to zhorsi - pre neho je to potom "dieta=negativny zazitok". To je moja skusenost.

_________________
Srdecny pozdrav: hav hav
mARTina
http://amti.ohost.de
Zi svoj sen, nepresnivaj svoj zivot!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!