Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: pon 24. bře. 2008 22:07 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Dostala jsem povolení od administrátora založit nám tu tohle téma, kam si můžeme psát svoje bolístka, když nám náš miláček odejde za duhový most. Prý se to odtud neztratí.
Jako první příspěvky bych sem vložila právě příběh o Duhovém mostě a ostatní a přeju tomuhle tématu aby tu těch smutných zpráv bylo co nejméně a též co nejméně OT příspěvků. I tento příspěvek co čase prosím moderátory smáznout. Je to jen úvodní. Až nebude aktuální prosím pryč s ním. Děkuji.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. bře. 2008 22:08 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Duhový most

Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové, které bylo někomu blízké, odchází za tento Duhový most. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce kde mohou běhat a společně si hrát. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí.
Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý - tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů. Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost: všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila.
Hrají si a běhají spolu, ale přijde den, kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji.
Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí, jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce.
A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. bře. 2008 22:10 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Tři dny
Martin Scott Kosins


Pokud jsi někdy měl rád nějaké zvíře, pak máš ve svém životě tři dny, na které nikdy nezapomeneš.

Ten první je šťastný a blažený den, kdy sis přinesl domů nového kamaráda. Mohls strávit spoustu týdnů volbou druhu. Mohl ses vyptávat na názory mnoha veterinářů a dlouze pátrat po chovateli. Anebo, možná, ses v jediné letmé chvilce mohl rozhodnout pro nějakého bláznivku z útulku, protože cosi v jeho očích ti dosáhlo až do srdce. Ale když sis vyvolené zvířátko přinesl domů a koukal se, jak všechno zkoumá a vyžaduje své místečko v tvém obýváku nebo v předsíni, a když přitom poprvé cítíš, jak o tebe třeba zavadí, vštípí ti to, že sis přinesl tvora s čistou láskou pro spoustu let.

Druhý den přijde o osm, devět, nebo deset let později. Je to den jako kterýkoliv jiný. Obyčejný a ničím výjimečný. Ale přijde překvapující okamžik, kdy se koukneš na svého dlouholetého kamaráda a spatříš věky, tam kde jsi dřív viděl mládí. Spatříš pomalý a uvážlivý krok, tam kde jsi dřív vídal energičnost. Spánek tam, kde dřív byla aktivita. Takže začneš svému kamarádovi přizpůsobovat jídelníček, můžeš mu přidat prášek nebo dva do jídla. A narůstá v tobě strach z blížící se prázdnoty. Tyto nepříjemné pocity budeš mít, dokud konečně nepřijde Třetí den.

A v tento den, když se tvůj kamarád a Bůh nerozhodli pro tebe, budeš ty kvůli svému životnímu kamarádovi vystaven svému vlastnímu rozhodnutí, povede tě přitom tvoje duše. Nejhlubší. Ale ať už zvolíš jakoukoliv cestu, tvůj kamarád tě nakonec opustí a budeš se cítit sám jako jediná hvězda v temné noci.

Jsi li moudrý, necháš slzy volně téct, tak často a tak hojně jak budeš muset. A obyčejně zjistíš, že málokdo z kruhu tvé rodiny či přátel bude schopen pochopit tvůj zármutek, nebo tě utěšit. Ale jestli jsi své zvířátko opravdu miloval, staral se o něj v té spoustě radostných let, najdeš jeho dušičku, menší než je třeba tvoje, bude se zdát, že tě doprovází v osamělých dnech, které přijdou. A ve chvíli, kdy to nejméně čekáš, ucítíš, jak o tvou nohu něco lehounce zavadí. Pohlédneš na místo, kde tvůj drahý, možná nejdražší kamarád lehával - a rozpomeneš se na Tři významné dny. Vzpomínky budou možná bolestné a přinesou ti bolest do srdce.

Jak jde čas, bolest přichází a odchází, žije vlastním životem - odvrhneš ji nebo přijmeš, může tě to pak splést. Když totiž bolest odvrhuješ, skličuje tě. Když ji přijmeš, prohlubuje tvou duši. Tak jako tak pořád je to bolest.

Ale přijde, ujišťuji tě, den čtvrtý. Láska tvých přátel s tebou totiž zůstává, to nemůže nic změnit. Láska, kterou sis zasloužil. Odkaz lásky přátel, kteří nás opustili. Je jenom tvoje. Je to láska, která umožní, abyste se znovu setkali. Láska, která přemůže všechno. Ta láska je totiž Duhový most.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. bře. 2008 22:11 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Báseň na rozloučenou

Netruchli pro mne neb svobodu jsem dostal.
Jdu po cestě, na kterou Bůh mě poslal.
Přiběhl jsem k němu na jeho zavolání,
zavrtěl ocáskem a neměl ani stání.

Nemohl jsem už zůstat ani den,
bych štěkal, hrál si a skotačil jen.
A tak mé hry zůstanou nedohrány,
když klid a mír Bohem mi byly přány.

Vím, že tu po mne zůstane místo prázdné,
nechť naplní je tvé vzpomínky krásné.
Věř, příteli i mně se bude stýskat
po smíchu tvém a po tom, jaks mě vískal.

Nenech se zmoci smutkem svým a žalem,
nechť slunce zítřka hřeje tě svým žárem.
Můj život byl plný, tak mnoho jsi mi dal,
svůj čas, svou lásku, něžnost věnoval.

A jestli se ti čas můj krátký zdál,
proč prodlužovat měl by jej tvůj žal.
Povznes své srdce, svobodu mi přej,
raduj se se mnou, vždyť Bůh to tak chtěl.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. bře. 2008 22:12 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Modlitba při smrti tvého psa

Dobrý Bože,
pro uši těch, kdo nikdy neměli psa,
bude tato modlitba znít podivně,
avšak ty Pane všeho života a Stvořiteli
všeho živého, ty porozumíš.
Mé srdce ztěžklo ztrátou milovaného,
jenž tak pevně patřil do mého života.
To zvíře činilo můj život radostnějším
a tolikrát mě rozesmálo, bylo mou radostí.
Připomínám ti jeho věrnost a lásku
a vím, že se mi bude po něm stýskat.
Tolik mě toho naučil,
co je to přirozenost a jak se nestydět
říci si o pohlazení.
Když jsem se staral o jeho denní potřeby,
zapomínal jsem na vlastní a tak se učil službě druhým.
Nechť mi smrt tohoto Tvého stvoření připomíná,
že jsme všichni smrtelní, ať člověk či zvíře.
A že takový je běh všeho živého.
Nechť spí svůj věčný spánek v Tvé Boží péči,
neboť všechny tvory čeká vysvobození.
Amen.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. bře. 2008 22:13 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Psí král

Vítr se prohání korunami stromů a čechrá psí hřívu,
stojíš jako král a máš v duši velkou sílu.
Prodíráš se trním však cesta dovedla tě za ním,ptáš se zakým?
Je to psí ráj ,kde vládne vlčí duší dvounohý král.
Ty po loukách běháš ,skáčeš a dovádíš ,života si užíváš ...
Však před velkým mostem se najednou ocitáš a po něm se jednoho dne vydáváš.
Se svými přáteli se setkáváš a ostatním zbohem dáváš.
Vím že je tu psí ráj ,své bolesti jsi se vzdal ,praví život si teď užíváš a z nebe Tvůj psí pozdrav je slyšet v dál....
Děkujem ti ,že tvůj dech nás tu hřál,byl jsi všech psí král

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 13:13 
Tak už mám zase slty na krajíčku,to jsou nádherný přízpěvky.Před dvěma lety nám odešel Dalí Špringršpaněl.Byl to pejsek mého přítele a já ho bohužel poznala až u konce jeho života.Byla jsem s ním až do jeho posledního vydechnutí.......tak je taky určitě v tom psím ráji..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 18:18 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
Tak jsem si poplakala a zavzpomínala na svého kavkazáčka Ivánka a čivavku Rozinku,kteří už mně opustili a odešli na druhou stranu.Snad je jim tam krásně a nic je nebolí.

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. lis. 2008 18:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Pro mí dva věrný přátele
Procházím se lesem , vytí vlků v dáli se nese, hledám duši vlčí nyní vedle mne dva vlci kráčí. Běží semnou lesem ,po horách se mnou běhají ,vytím mne volají .Jejich láska je velikou mocí, mne derou se z očí slzy ,když jednoho dne Vás dva držím v náručí, Váše duše najednou někam odchází , lidská krutost Vás poráží. Pouze vzpomínky mi zůstaly a bolest v duši mne stále provází. Myslím na Vás dnem i nocí ,vy příkladem jste mi byli mí vlci moudří. Píseň na rozloučenou Vám věnuji ,tam kde láska Vás provází ,tam můj pozdrav po oblacích ,tam až k Vám dorazí...

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. lis. 2008 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
kopkonwin píše:
Pro mí dva věrný přátele
Procházím se lesem , vytí vlků v dáli se nese, hledám duši vlčí nyní vedle mne dva vlci kráčí. Běží semnou lesem ,po horách se mnou běhají ,vytím mne volají .Jejich láska je velikou mocí, mne derou se z očí slzy ,když jednoho dne Vás dva držím v náručí, Váše duše najednou někam odchází , lidská krutost Vás poráží. Pouze vzpomínky mi zůstaly a bolest v duši mne stále provází. Myslím na Vás dnem i nocí ,vy příkladem jste mi byli mí vlci moudří. Píseň na rozloučenou Vám věnuji ,tam kde láska Vás provází ,tam můj pozdrav po oblacích ,tam až k Vám dorazí...
Moc krásné a smutné

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 23:13 
Tiež mi prišlo veľmi smutno...a ešte to foto... Ešte to nie je 6 mesiacov,keď som musela poslať na poslednú cestu svojho huskyho...Teraz by mal 13 rôčkov..Už ho aspoň nič nebolí a preháňa sa spolu s mojim prvým havom a ostatnými kamošmi....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 21:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
Ahoj Ferdo,tak zítra to bude přesně rok co jsem tě zradila a musela tě nechat jít k duhovému mostu :cry: :cry:
není dne abych si na tebe nevzpoměla,jak jsem tě vezla z utulku,jak jsem hladila tvou srst,jak jsi na mě koukal těmi svejma očima ,jak jsem ně někdy nutila abys sis hrál s jinejma psíkama,jak jsem ti koupila hračky a ty jsi na to zcela neragoval.......
ale naučils mě moc a to že lze prožít život bez zkoušek,bez cvičáku,bez honění s kamarády,hlavně že jsme byli spolu
dodneška mám před sebou v rámečku 3 fotečky stebou a s Dárečkem
tak snad si to tam užíváš a s Dárečkem a koukáš na mě
měj se hezky

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 21:15 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Dárek píše:
Ahoj Ferdo,tak zítra to bude přesně rok co jsem tě zradila a musela tě nechat jít k duhovému mostu :

Tys ho nezradila!

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 15:24 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
Dárku, Ferda u tebe prožil nádhernej život a umožnila si mu aby ho v tvé blízkosti dožil až do úplného konce.
Vzpomínáme na něj s tebou ......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
Ahoj lidičky, včera mi mého Ušáčka porazilo auto a umřela mi v náručí. Někteří si nás třeba pamatujete z letošního čundrování. Naštěstí netrpěla, bylo to velmi rychlé. Trápí mě velké výčitky svědomí, protože se trápím tím, že je to moje chyba. Zrovna hárala a předevčírem začala mít poněkud svou hlavu, ale poslouchala, i když to nebylo tak automaticky jako jindy. Včera začala bezhlavě utíkat před psem, který ji otravoval a mě se nějak nedařilo ho odehnat. Běžela přes celý park domů, ale cestou máme silnici. Měla vyfasovat stopovačku a já jsem měla umět toho otravného psa odehnat a tím se trápím. Vím že už jí tím teď nepomůžu. Moc se mi po ní stýská. Pracuju doma, takže jsem ji měla pořád u sebe . Měla jsem ji z útulku a byla u nás 2 roky. Běhaly jsme spolu agility, všude s náma jezdila. Byla skvělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 10:15 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Panebože :cry: ,to je mi strašně líto :cry: ,nevim co říct,stejně není co.. :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
to je mi líto. to chce dalšího pejska. hlavu vzhůru bude líp

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
ppavlina - je mi to líto, je to smutný. Držte se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. úno. 2008 18:48
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha-Žižkov
[quote="ppavlina"]Ahoj lidičky, včera mi mého Ušáčka porazilo auto a umřela mi v náručí.


Žádná bolest se nesnáší hůř než vzpomínky na štěstí v době neštěstí. (Dante Alighieri)

Před 7 léty mého NO taky srazilo auto, zůstal naživu, ale…..bez zadní pacičky. :cry2: I když se dožil svých 14 lét (díky protéze), do dneška si to vyčítám, že to byla moje chyba, že zůstal takhle zmrzačený… :cry2: Ani to, že ten řidič byl opilý a pod tím autem by mohla skončit i já, mě neomlouvá.
A proto Pavlinko, drž se! Tvá myška si teď hraje někde na krásné pohádkové louce....
Co je to neštěstí vím a snažím se nešťastným prospět. (Maro Publius Vergilius)
A proto bych ti chtěla doporučit, abys netrápila své srdíčko, a veškerou svou lásku a pozornost darovala nějakému chlupatému zlatičku, které teď čeká na tebe, na nový domov a na tvou rodinku.
:pejs:

_________________
Čím slabší, tím posvátnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
Děkuji za podporu. Další pejsek je asi jediná možnost, jak to nějak snést. Trápením nikomu nepomůžu a dřív nebo později bychom si pejska stejně pořídili, tak nás to alespoň přivede na jiné myšlenky. Pokusím se projít útulky a snad mi nějaký bafík padne do oka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 18:31 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
ppavlina píše:
Děkuji za podporu. Další pejsek je asi jediná možnost, jak to nějak snést. Trápením nikomu nepomůžu a dřív nebo později bychom si pejska stejně pořídili, tak nás to alespoň přivede na jiné myšlenky. Pokusím se projít útulky a snad mi nějaký bafík padne do oka.

Míš nějakou představu?můžem ti pomoct hledat,kdybys chtěla..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 18:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Taky je mi moc líto, co se stalo :-(

...jak píše Renča, můžeme pomoct při hledání hafa :-)

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
Raději bychom fenku, střední , může být temperamentní a aktivní, mám na pejska dost času. A pak mám požadavky spíš pocitové. I u Uši jsem nějak věděla, že bude pro nás perfektní. Projela jsem na internetu snad všechny útulky a tahle má nějak podobný kukuč, jako naše Ušinka. Vím, že nebude stejná , ale líbí se moc i příteli, takže se na ni pojedeme v sobotu podívat. http://www.loz-trebic.cz/index.php/nabi ... roject=107 tak nám držte palce, snad bude líp. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
jůůů ten je krásnej , věřím že to brzy přebolí a tento pejsek vám pomůže ty těžké chvíle překlenout .I když já dodneška pořád vzpomínám na ty dva moje rošťáky a bolí to už míň ale stejně ta bolest tam pořád je :-( Noví pejskové mi hodně pomohli ...

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 23:30 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Je krásná budu držet palečky jí i vám. :lol:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 13:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
ppavlina - krásnej pejsek! Lumpína vypadá, že bude dělat čest svýmu jménu, tu si vemtééé :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15. pro. 2008 14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
Tak Lumpínku máme od soboty doma. Na Ušinku stále moc myslím, ale musím se kvůli Lumpíně dát dohromady. Je to šídlo a docela ještě štěně, takže mě nenechá zahálet. Je to u nás veselejší a i když smutek v srdíčku trvá, nemáme na něho tolik času. Tak doufám, že se u nás Lumpíně bude líbit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15. pro. 2008 14:03 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
:D :D :D

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15. pro. 2008 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Dej fotky Lumpínová :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15. pro. 2008 15:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
gratulujem snad apson trošku zažene smutek

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18. pro. 2008 18:27 
Offline

Registrován: pon 08. pro. 2008 18:26
Příspěvky: 5
Bydliště: Jeseník
Přebolí, já to znám, odešel mě Matýsek ve 14 letech a zůstal jen jeden kámoš, ten tak naříkal, že jsem myslela, že umře také, ale za půl roku jsem dostala štěnátko jezevčíka, které chtěli utratit a dnes mám dva "darebáky" a je zase veselo, i když ten starší už má 11 let. Musím ho trochu bránit před tím mladým "hajzlíkem", ale dá se to. Někdy nervy tam ,,,, asi v kýblu, ale zatím jsem to ustála.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 12:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Je to právě rok co nás navždy opustil náš kamarád a milovaný pejsek Čertík- stále vzpomíná a doufáme, že na nás čekáš za duhovým mostem Čertíku. chybíš nám tu :(

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: sob 10. led. 2009 22:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
My museli před nechat 8 měsíci nechat uspat naší malamutku Ambru. Měla rakovinu :( Nikdy na ten den nezapomenu -veterinář zavolal, že příde o dva dny dřív... vůbec sme nebyli připravený :( A ikdyž sme pak čirou náhodou narazili na ted už našeho našeho milovanýho Boríse, nikdy na ni nepřestaneme vzpomínat! Jednou najdem sílu společně se podívat na její fotky... Stejská se mi

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. zář. 2006 09:35
Příspěvky: 45
Bydliště: pm
13.1. odešla za duhovej most naše maruška umřela mi v náručí nejspíš na selhání ledvin.pro ty kdo neví maruš byla kočka nalezená na ulici jako malej prcek.
tak tam všechny pozdravuj maruško,hlavně báďu,byli jste skvělej tým...budete mi chybět...

_________________
Nelidští mohou být jen lidé...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 15:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mykke budou se mít oba fajn

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2009 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. zář. 2006 09:35
Příspěvky: 45
Bydliště: pm
jj,řikam si že sou spolu a nic je nebolí... ale chyběj mi,dost mě toho naučili...

_________________
Nelidští mohou být jen lidé...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2009 00:52 
Také jsem měla možnost seznámit se s duhovým mostem. Už mi umřelo několik psů.Boxerky,němečtí ovčáci, poslední 12 letý kavkazák. Kamarádka mi radila ať jim dám volnost. Prý je na sebe stále vážu. Dala jsem jim tedy volno
a poslala je po duhovém mostě. Někteří se ohlíželi, ale šli. Kavkazák se mi posadil u nohy a nešel. Asi je to hloupost, ale mám pocit že je semnou.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2009 18:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. pro. 2007 20:17
Příspěvky: 206
Bydliště: Praha 5 - Smíchov
Delli, asi vím o čem píšeš. Když jsme museli dát před lety uspat mého milovaného NO v jeho 13 letech (protože už vůbec nemohl chodit a byl nemocný), několik měsíců jsem měla dojem (takové to periferní vidění), že jej mám stále vedle sebe. Jak byl vždy zvyklý stát vedle mě nebo za mnou, zejména v kuchyni, ať jsem dělala, co jsem dělala, vždy pokorně čekal, jestli nedostane něco na zub a nebo alespoň pohlazení. Vysvětluji si své vidiny jako něco tisíckrát viděného a hluboce vtištěného do mozku - a pak viděného snad jen podvědomím na stejných místech - zkrátka to, co jsem si přála strašně znovu vidět - ale už to ve skutečnosti nešlo. Tak hodně sil a jedině čas bolest otupí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 08:46 
Offline

Registrován: pát 13. úno. 2009 18:30
Příspěvky: 6
Bydliště: praha
je to trosku divny,ale pred 5mesicema mi umrela mama.byl sem z toho dost v riti.myslel sem ze nic horsiho bej nemuze.ale chyba.mesic na to mi hodil IDIOT petardu pod nohy a....asi vam to je jasny.silnice byla blizko.uz sem diky autum prisel o dva pesky.a nic horsiho asi neni.ani sem nevedel ze clovek muze mit tak hrozne rad.od umrti prvniho to sou dva roky a kazdej vecer mu preju dobrou noc.a manaskovi(ten druhej)tak tomu taky.nejhorsi je ze mam sice jeste dva pejsky.besy mam uz 5let.to neresim,ale mam stenatko bullmastifa s ovcakem a kdyz si snim du hrat a delam ty stejny veci co na kluky,tak se hambim a musim toho nechat.proste se cejtim blbe ze delam to sami co s nima.takze musim vymyslet novi hry atd.pes je proste nejlepsi a i kdyz o nej pridete,tak je asi dobry vzit si hned noviho.ikdyz to neni lehky.ale bej sam je dost napi...nelituju ale vuci klukum tam nahore mi to pride dost nefer.ale asi to tak ma bejt.hodne sily vsem.mne osobne pomaha fakt,ze se jednou musime setkat.a jestli ne...tak to neresim,protoze to tak musi bejt
:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2009 07:37 
Offline

Registrován: ned 08. úno. 2009 21:24
Příspěvky: 11
Bydliště: Slovensko - Sereď
To mi je lúto, toľko osobných tragédií:(...neboj nemusíš mať výčitky, dôležité je, že mali pekný život a že si sa im venoval... drž sa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2009 07:49 
Offline

Registrován: ned 08. úno. 2009 21:24
Příspěvky: 11
Bydliště: Slovensko - Sereď
Ja som pred 3 - omi rokmi prišla o svojho havinka Fanny, ktorú som mala od 12 tich rokov...mala 14,5 roka..dostala porážku, ostala ochrnutá a musela som ju dať uspať...dva roky som sa nevedela s tým vyrovnať..mala som výčitky, čo keď som mala ešte počkať, možno by sa z toho dostala...zostala mi tu po nej aspoň jej dcéra Andie, o ktorú som prišla v januári - mala 16,3 roka. Musela som ju dať uspať,mala rakovinu a dostala hrozné bolesti...nemala som ani kedy smútiť, pretože Andiena dcéra Cathy (13 rokov) mi dáva zabrať, nakoľko jej zlyhávajú obličky...Neviem si predstaviť, že prídem tak rýchlo aj o ňu...ten, kto nemá zvieratká to nevie pochopiť...cítim sa akoby umrel kus mňa,akoby odišli moje deti. Ak niečo existuje medzi nebom a zemou, dúfam, že všetky zvieratká a aj moje blšky sa majú dobre. Andelíček si vychutnáva pohodlie svojho pelieška, ktorý tak strašne zbožňovala...a Fanny má plnú misku dobrôt..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: pát 20. úno. 2009 08:33 
Offline

Registrován: pát 13. úno. 2009 18:30
Příspěvky: 6
Bydliště: praha
daka za slova podpory.napodobne.je to hold smutek,ze by clovek uz radsi peska nechtel,ale bejt sam...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: sob 21. úno. 2009 21:15 
Offline

Registrován: ned 08. úno. 2009 21:24
Příspěvky: 11
Bydliště: Slovensko - Sereď
ja hovorím,že havinka už nechcem...ale neviem si život bez havinka predstaviť. :? A zasa koľko krásnych havinkov je v útulkoch a nemá domov a zaslúžili by si ho..Ja osobne si zoberiem havinka iba z útulku..už určite nepodporím obchod so zvieratami od množiteľov


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 08:44 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Včera večer musela dát moje nejlepší kamarádka uspat jejího starého labradora. Byl to fantastický pes, takový typický labroušek, jaký by měl být, pořád dobře naladěný a plný optimismu, i když už sotva chodil. Vždycky když jsem ho navšívila s Arim, Alda, který se sotva držel na nohou se změnil v nadšený hravý štěně plný elánu.
Zažila jsem s ním skvělé prázdniny a i když nebyl můj, bude mi hrozně chybět... :cry:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: sob 28. bře. 2009 15:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. zář. 2006 22:07
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha
Je tomu rok, co večer doma usnula navěky naše 16ti letá fenečka křížence Cindy a pak koncem září jsme museli pomoci za Duhový most starému NO v okamžiku, kdy se už nedokázal postavit na zadní nohy. Jediné, co nás smiřovalo s touto skutečností bylo, že můžeme pomoci jinému pejskovi čekajícímu v útulku. A tak starý Gaston dostal v březnu novou malou kamarádku, se kterou si velmi dobře rozuměli a po jeho odchodu jsme s malou Ajšou jeli pro nového kamaráda pro ni. Malá Ajša je hodně podobná Cindy, i když to nebyl záměr a Wolfi je opět ovčoun. V obou pejscích tak trochu žijí i pejsci bývalí, na které rozhodně nezapomínáme.

_________________
Kdosi řekl:"Co se Němcům nepovedlo ve dvou hrozných válkách za cenu desítek milionů obětí, dokázal německý ovčák. Dobýt svět."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: úte 12. kvě. 2009 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. bře. 2009 22:03
Příspěvky: 88
Bydliště: Šenov
Nevím,jestli to sem smím dát,jestli se to netýká pouze pejsků, ale je mi smutno. Dnes mi po dvou letech umřel můj malinký potkan Coffee. Měla jsem ho strašně ráda, uměl spoustu věcí a byl to můj skvělý kamarád. Bude se mi moc stýskat chlupáčku, měj se tam hezky. :cry:

_________________
Průměrný pes je lepší osobnost než průměrný člověk. (Andrew Rooney)
Mabyes


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom úzkosti
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2009 06:52 
Offline

Registrován: pát 13. úno. 2009 16:13
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Ahoj všichni,
nevím, komu se můžu vybrečet na rameni, tak jsem tady. Můj chlupáč Atom, kříženec dobrmana a NO, přešel včera dopoledne přes Duhový most. Bylo mu jedenáct. Moc mi chybí. Jen to mě utěšuje, že už ho nic nebolí a že se už nemá čeho bát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2009 07:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
uprimnou soustrast, vim, jak to boli....drz se!

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2009 07:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lucy, rozhlédni se po dalším psím kamarádovi. Ten, co odešel, by určitě nechtěl, abys byla sama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zprávy ze všech nejsmutnější a duhový most
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2009 08:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Essi píše:
Lucy, rozhlédni se po dalším psím kamarádovi. Ten, co odešel, by určitě nechtěl, abys byla sama.

Nedávno si pořídili šteně.Píše to v príspevku "syndrom úzkosti". :wink:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!