Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "Lovení" kol,běžců,aut....
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Ráda bych věděla,jak odnaučit čubu,aby kola nebo běžce ignorovala. přivolání zřejmě nebude to pravé,protože mi za nima neběhá ani dopředu ani dozadu,ale když nás kolo nebo běžec míjí,na přivolání tam není dost času. A navíc ji nezaujmou vždycky. třeba 4 kola nebo běžce nechá bez povšimnutí a po pátém vyletí,ale neuloví,protože já dávám bacha a bud jí na stopce stojím nebo ji chytím dřív,než k nám dorazí.,protože to o ní vím,že to dělá. stačí v pravou chvíli hodit řetízkáč? někdy je to konkrétně u kol o hubu,když je rozjeté,protože kdyby se jí povedlo po jezdci skočit mohlo by to mít fatální následky pro oba. :| děkuji za rady.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 19:25 
Offline

Registrován: stř 18. úno. 2009 19:36
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
Moje fena to dělá taky, typuju to na strach. Prostě se lekne. Rozhodně to začíná spolehlivým odvoláním, já se naučila když vidím potencionální "kořist", rychlého běžce, nebo cyklistu, odvolat jí, počkat u cesty až přejdou. Jsme na začátku, praktikuju to takhle. Osobně vidím pokroky, většiny si už ani nevšimne. Během toho přejezdu, přechodu, přeběhu na ní mluvim, a tím jí tak jako zaměstnám. nemá čas zaměřit. Ovšem to platí na mého psa, všeobecná pravidla budou asi trošku jiná. Přivolání a odvolání je základ. Opravte mě pokud to tak není :oops: nebo zda dělám něco špatně :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Bára tiež mala tendenciu loviť bycikle a bežcov.Čubu zaujímali hlavne bycikle,lebo ja kolo nemám,tak ju zaujímalo,čo je to za čudo.Základ je naozaj v tom,aby pes poslúchol keď ho privoláš.Keď som na Báre videla že ju kolo moc zajímá,povedala som "ne,nesmieš,poď sem".

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 19:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
Moje psice přestala lovit cyklisty když jsem s ní začala jezdit na kole. Asi pochopila že to není nic divnýho, když to dělám taky a časem to samo odeznělo. A když běžel člověk taky si kolika nevšimla, ale když se jí nějakej nelíbil viděla jsem to dřív než se po něm pokusila skočit a stačilo houknout "nechej" a byl klid...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 20:10 
Offline

Registrován: stř 18. úno. 2009 19:36
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
takže jako chcete říct že mám vytáhnout kolo ze sklepa a šlápnout do pedálů ? :shock: Po těch 5 letech? co moje kolena a zadek atak? :Hangman: no holt pro Tequilku i život...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 22:54
Příspěvky: 7
Bydliště: Plzeň, Pardubice
Určitě to stojí za zkoušku. My jsme tohle řešili nedávno taky a opravdu stačilo vytáhnout kolo a předvést, že to nic není. Až jsem se sama divila, jak to zafungovalo :-) Od té doby si čubík nevšímá nejen cyklistů, ale ani bruslařů a běžců. Snad jí to vydrží... :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 20:27 
Offline

Registrován: stř 18. úno. 2009 19:36
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
Tak to sem teda zvědavá na kolikátym metru mě přinese domu v zubech :finga:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pát 17. dub. 2009 06:57 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Mellorn píše:
Ráda bych věděla,jak odnaučit čubu,aby kola nebo běžce ignorovala. přivolání zřejmě nebude to pravé,protože mi za nima neběhá ani dopředu ani dozadu,ale když nás kolo nebo běžec míjí,na přivolání tam není dost času. A navíc ji nezaujmou vždycky. třeba 4 kola nebo běžce nechá bez povšimnutí a po pátém vyletí,ale neuloví,protože já dávám bacha a bud jí na stopce stojím nebo ji chytím dřív,než k nám dorazí.,protože to o ní vím,že to dělá. stačí v pravou chvíli hodit řetízkáč? někdy je to konkrétně u kol o hubu,když je rozjeté,protože kdyby se jí povedlo po jezdci skočit mohlo by to mít fatální následky pro oba. :| děkuji za rady.


Mellorn, můj pes byl vyvalenej z kol, kolečkářů, vlaku, běžců. Prostě to neznal. Chodila jsem pravidelně na stezku, kde jsme měli tyhle sportovce pěkně pohromadě a po straně projížděl často vlak, prostě ideální terén. Psa jsem měla na vodítku, na kterém jsme trenovali přivolání pokaždé, když kolem nás někdo projel. Trvalo to pár měsíců, dneska už může mezi nima navolno. Chce to jen včas přivolat a to mi právě v začátcích usnadňovalo vodítko, nemusela jsem zmatkovat a hlídat, jestli zrovna tahle značka kola mu nevyhovuje.
"Nejlepší" je, když nám puberťák vypálí za zády v místě, kde kola skoro nejezdí. To se leknu i já. Ale myslím, že jsme to taky vcelku zmákli.
S tím řetízkáčem se mi to moc nelíbí, mohla bys trefit úplně někoho jiného než svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pát 17. dub. 2009 07:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
no,je to docela opruz hlidat teren,kde se ted bezci a kolisti zacali vic hemzit.clovek furt sleduje,kdo se blizi,aby mohl vcas zareagovat. kolo nemam,tak bych si musela nejaky pucit. ona se tech veci neboji,prece jen odmalicka vyrusta ve meste,spis se tam spusti nejaky lovecky pud nebo co.mozna to bude i vekem a casem to prejde? je ji 15 mesicu.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pát 17. dub. 2009 09:59 
Offline

Registrován: úte 07. dub. 2009 14:27
Příspěvky: 65
Bydliště: HK
Mellorn píše:
mozna to bude i vekem a casem to prejde? je ji 15 mesicu.


Obávám se ,že jí to nepřejde pokud jí neukážeš, že to dělat nemá. Je to dost bláhové se na to spoléhat. A co když z toho nevyroste? Bude se to řešit za jak dlouho,za měsíc za rok...4ím později jí to začneš učit tím déle to bude trvat. Chce to trochu vlastní snahy. Mimochodem jsi za svého psa zodpovědná:aby on nikomu neublížil a aby neublížil nikdo jemu. Přijde mi dost nezodpovědné říct, že to snad časem přejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pát 17. dub. 2009 11:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Kani,tos mi teda rekla novinku,ze jsem za sveho psa zodpovedna,jinak bych to nevedela. :evil: to byl jen takovy dotaz,dost psu treba prestane delat urcite veci,tim jak jsou starsi a mene potrhli.Kdybych do toho nevkladala vlastni snahu,tak ten dotaz asi nenapisu,ne?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pát 17. dub. 2009 11:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis. 2008 15:33
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha
Mellorn píše:
no,je to docela opruz hlidat teren,kde se ted bezci a kolisti zacali vic hemzit.clovek furt sleduje,kdo se blizi,aby mohl vcas zareagovat. kolo nemam,tak bych si musela nejaky pucit. ona se tech veci neboji,prece jen odmalicka vyrusta ve meste,spis se tam spusti nejaky lovecky pud nebo co.mozna to bude i vekem a casem to prejde? je ji 15 mesicu.


To znám, hlídání terénu, pozornost na sto procent, neustále otáčení, jestli náhodou něco nebo nekdo nepojede :wink: . Podle mě se kola nebojí, jestli je zvyklá, prostě vybíhá, protože se hýbe. Moje psisko kolo dobře zná, jezdí s přítelem, a taky z toho mám strach. Je to navíc trochu problém na normální vycházce. Jakmile vidí v dálce cyklistu, zastaví se a řeší, jestli to je on, nebo to není on... Ale je fakt, že aspoň řeší, nežene se, sotva zahlédne dvě kola, a já mám čas ho chytit, kdyby náhodou. Zatím se to nestalo, dávám pořádný pozor, ale představa, že s tou svojí lavinovou radostí skočí na cyklistu, není příjemná.

Kani, co je nezodpovědného na tom zeptat se, jestli to nemůže být věkem? Jsem si nějak nevšimla, že by se na to Mellorn spoléhala a nic s tím nedělala, prostě uvažuje. Kromě toho to tak prostě je, že některé věci s věkem přejdou, u psů jako u lidí, psychika se vyvíjí a v 15 měsících pes není dospělý a čévéčko už vůbec ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pát 17. dub. 2009 11:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Mellorn povedala by som, že ide o určitý druh zábavy a ak to neusmerníš, bude sa to skôr stupňovať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pát 17. dub. 2009 12:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. bře. 2009 22:03
Příspěvky: 88
Bydliště: Šenov
Asi je to dost individuální, ale Bazzy to dělal taky. Přítel ho však jednou na kolo vzal. Bazz se pořád snažil ho předběhnout a to přední kolo chytit (hold se to točí potvora) a tak přítel udělal takovou fintu. Asi 2krát Bazzovi přikázal ať zpomalí a klusá vedle nohy, on ale pořád neposlouchal, tak se přítel naplno rozjel a Bazz už ho nestíhal. Od té doby jde vedle kola krásně vedle nohy, dává si pozor a cyklisti ho sice zajímají, ale ani náhodou by za nimi neběžel, když ví, jak umí být rychlí. S přítelem ho to na kole ohromně baví, takže máme další zábavu a o jeden problém míň :P

_________________
Průměrný pes je lepší osobnost než průměrný člověk. (Andrew Rooney)
Mabyes


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pát 17. dub. 2009 12:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Mabyes píše:
Asi je to dost individuální, ...


Áno, je to individuálne, máva to čo dočinenia aj s tým, že je to opäť pohyb človeka pre psa zaujímavý, alebo nezvyklý, ak sa k tomu pridá trochu nuda na vychádzkach, chuť loviť, nejaký ten strach, nejaká tá rozmaznanosť a podobne, treba nastaviť riešenie podľa toho, aká kombinácia dôvodov a okolností psa k tomuto správaniu vedie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pát 17. dub. 2009 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Reo,to je prave to .co ji k tomu vede,podle jakeho klice si je vybira,kdyz ji nezaujmou pokazde.nenechavam ji nikdy dokoncit akci,ale nekdy se vzpina,jako konik,jen kdyz nas ten bezec nebo kolo miji.proste bych rada,aby to brala jako samozrejmost a neresila to.Muzu to delat jako doted,ze se budu rozhlizet jako holub na bani a kdyz uvidim tyhle"koristi",tak ji zabavim,ale neni to to,co bych si uplne predstavovala jako trvale reseni. :-k

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní labrador na cyklisty
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub. 2009 19:31 
Dobrý den, máme doma mírumilovného 5 letého labradora, který se poslední dobou strašlivě změnil. Poslední dobou začal být agresivní na cyklisty. Jakmile jede někdo cizí kolem našeho domu na kole okamžitě zaútočí. Dřív si kola ani nevšiml. Už 2x jsme s tím měli problémy proto prosím o radu jak na to. Nechceme ho mít pořád zavřeného v kotci, když doteď tomu tak nebylo. Předem děkuji za jakékoli rady


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pon 04. kvě. 2009 17:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Už to tady několikrát bylo psané, projeď si poradnu a témata "lovení". Jak psal Ruda, "smyslem by mělo být jen jedno, nedopustit, aby měl možnost jít lovit." Cokoliv.
Spočívá to hodně v předvídavosti, zkrátka vidět kořist dříve než tvůj pes, pokud ho máš na dlouhém vodítku nebo stopovačce, stačit ji přišlápnout nebo přidržet, když se pes na cyklistu rozeběhne. Můj setrowart to dělává taky, poměrně hodně jsem s tím bojovala, ale minimalizovala jsem to tím, že se snažím vidět cyklistu dřív, psa přidržím, aby věděl, že to nesmí dělat a cyklista projede kolem v klidu. Už se i naučil na mě se podívat a jakoby se zeptat na můj názor. Tohle je potřeba řešit, zvlaště pak když potkáš malé děti na kolech a pes ti po nich vyběhne, tak to není dobrá situace:-(

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 19:36
Příspěvky: 22
Bydliště: Květinov
beruska007: No teď z jara to kolem začalo jezdit všechno sem a tam, Koudy je celý den venku. No a cyklisti se mu za plotem fak nelíbili. Takže lítal naštvěně kolem plotu za každym cyklistou a seřval každou mototrku. Takže jsem to začla řešit. A to tak, že když vystartoval, tak jsem vystartovala ja za nim a chňapla jsem ho třeba za ocas nebo za chluby na stehně nebo do čeho jsem se trefila s otázkou "zapoměň" nebo tak něco. Po pár kolech už stačilo říct jenom kam jdeš?!! a nakročit a už to ani nedokončil a vrátil se. Když jsem ho nestihla a zablafal si, hned bylo přivolání, který teda aspoň doma má perfektní i když je zaneprázdněn hlídáním - strašením. Nebo když jsme seděli spolu na schodech do baráku a jelo něco kolem a on bystřil, tak jsem řekla "NE". Kouknul se na mě, zůstal v klidu a tak jsem ho pochválila. No a trvalo to tak 14 dní a Koudy leží v předzahrádce, okolo to sviští a on se max ohlídne a leží v klidu dál. Už si v tý hlavičce asi srovnal, že je to zbytečný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 10:02 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Tohle je těžký, my jsme teda ta druhá strana plotu -venkovní. Rázovali jsme kolem zarostlého plotu, kde začal vztekle blafat pes, až když jsme byli přimo vedle něj. Můj pes jenom tak na něj nakoukl a blafnul tak, že rozkvetla jabloň naproti. Ten pes to zabalil a zalítl někam pryč. Teď, když vím, že tam bude, tak mému psu nedovoluju, aby takhle machroval, nutím ho aby prošel v klidu, což se nám vcelku daří, ale o to víc zase machruje ten pes za plotem..Proto píšu, že je to těžký.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 11:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 19:36
Příspěvky: 22
Bydliště: Květinov
jo a jinak když byl malej tak se mi rozeběhl 2x za cyklistou. V zimě tomu odzvonilo, takže jsem byla zvědavá co na jaře. No a o Velikonocích jsme šli na vejšlap, ušli jsme šílenejch km a skoro celá procházka byla po cyklostezkách, nebo za cyklistama zamořenejch cestách - to jsem snad jetě nezažila. Holt sezona začala. Vzal to jako součást světa a už jsou mu fuk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 14:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Lovíme děti na klouzácích :twisted: Takže je na stopce a když vyrazí, tak ho stopce a když vyrazí, tak ho strhnu a když ne, tak pochvala (postupně potom bez ní). Je to tak správně? Jen s tou stopkou a závějema je to trochu boj, pro nás, městské a netrénované:(

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 15:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Snažila bych se domluvit s někými rozumnými rodiči a vzala bych psa co nejblíž k těm bobujícím dětem,aby si to mohl okouknout. Bělouš ze začátku také lovil, protože mu ten pohyb připadal divný, ale když to okoukl, přestal to řešit i lovit. Jednu sezonu mu trvalo, než pochopil, že pohybující se špičky lyží ve sněhu patří ke mně a že se nekoušou a už je to v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 15:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Essi píše:
Snažila bych se domluvit s někými rozumnými rodiči a vzala bych psa co nejblíž k těm bobujícím dětem,aby si to mohl okouknout. Bělouš ze začátku také lovil, protože mu ten pohyb připadal divný, ale když to okoukl, přestal to řešit i lovit. Jednu sezonu mu trvalo, než pochopil, že pohybující se špičky lyží ve sněhu patří ke mně a že se nekoušou a už je to v pohodě.


Jo, budu se snažit někoho sehnat:o) Přikládám to tomu, že není zvyklej ani na děti, ani na klouzáky a je to pro něj zajímavá a pištící kořist:) Nedávno mi v tom sněhu dost blbě ujel právě za malým děckem :( Naštěstí jsem ho včas dostala pod kontrolu. Takže budu dotahovat přivolání a děcka mu ukážu zblízka.

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pon 25. led. 2010 19:48 
Offline

Registrován: úte 19. led. 2010 20:00
Příspěvky: 7
Bydliště: Trebišov, Slovakia
Dobrý deň. Mám podobný problém s Ronnym, ako Vy.

Včera som bol spolu so psiskami na ľade. Keď som sa začal korčuľovať, Ronny ma začal loviť. Poľahky som mu vysvetlil, že to robiť nemá, a po chvíle sa zase začuchal do trávy. Problém nastal, až keď prišli dve kamarátky. Ronyho som mal na vodítku, videl ako prichádzajú. Najprv môj brat(kt. dôverne pozná) a potom ony dve. Keď ich Ronny videl, myslím, že začal trošku kňučať a chcel k ním ísť. Keď tak dva metre pred Ronnym, pustil som ho... vyrútil sa na nich s brechotom(pripomínalo mi to IPO-obrany) jedna z nich nešťastne spadla, asi si to Rony uvedomil, prišiel ku mne, pripol som ho, a motali sme sa okolo nich na vodítku. Dohováral som mu po tom, tak udivene na nich pozeral po tej nehode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pon 25. led. 2010 19:49 
Offline

Registrován: úte 19. led. 2010 20:00
Příspěvky: 7
Bydliště: Trebišov, Slovakia
Neskôr prišiel ďalší známy, tentoraz chlap. Ronny si ho oňuchal, on ho pohladkal, vyzeralo to ok.... Problém nastal, až keď sa začal korčuľovať. Ronny sa ho a môjho brata, ktorí sa korčuľovali, snažil uloviť, aj keď vodítko mu to nedovolilo, keď sa priblížili, štartoval po nich. Po chvíli som ho z vodítka pustil(správal sa lepšie), vtedy sa korčulovaľ už len kamarát, Rony ho začal loviť... pár sekúnd sa mu to nedarilo, po pri tom zúrivo brechal a nakoniec.... ulovil ho... skočil po ňom, zachytil sa mu na bunde, z tej som ho strhol, dohováral som mu, pripol vodítko. Všetkých nás tým videsil, a už viem, že na ľad ho nikdy ku korčuliam nevezmem- jednak je to nebezpečné, a je lovec... ALE, ja ho to chcem odučíť, teda chcem, aby cudzích ľudí prinajmenšom ignoroval. Nebudem to trénovať pri korčuľovaní, mohol by si zraniť labky... ale napadlo ma, urobiť takú prechádzku, kde by boli všetci zúčastnení z tohto incidentu. Proste v dedine by ich pekne očuchal na voďu by sme šli na pole, a tam by mal voľno(prípadne stopku), čuchal by si a nevšímal si ich. Je pravda, že ako šteňa nebol socializovaný, to je preto, ale myslel som, že keď na jednom konci dvora so mnou nechal prichádzajúcu návštevu na tom druhom bez povšimnutia, tak že je to s cudzími ľuďmi O.K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pon 25. led. 2010 19:49 
Offline

Registrován: úte 19. led. 2010 20:00
Příspěvky: 7
Bydliště: Trebišov, Slovakia
Dokonca, keď raz nám na dvor zavítali nezvaní hostia(susedia, maľovali plot, a potrebovali ho vymaľovať aj zo strany nášho dvora) a nevedeli, že Ronny je pustení, iba za rohom spí, tak okolo nich skákal a brechal na nich, úplne inak ako teraz, ale nenapadol ich. Potrebujem pomoc, radu, ako ho naučiť neloviť (v neskorších fázach socializácie-prechádzky) aj takéto koriste.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pon 25. led. 2010 20:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Velmi pravděpodobně pes nechce bruslaře sežrat, jenom nechápe ty jejich "divné" pohyby, jaktože jsou tak rychlí a proč vlastně jedou pryč, neví co má vlastně dělat,...
Chce to chodit mezi bruslaře co nejčastěji (ty bez bruslí, pes na vodítku), zlepšit poslušnost (přivolání na první povel, chůze u nohy) a hlavně vždy říct psu co má vlastně dělat - žádné dlouhé domlouvání, z toho pes nic nechápe, ale jednoduché povely, které má pes zažité, jasné vyjádření spokojenosti nebo naopak nespokojenosti s jeho chováním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pon 25. led. 2010 20:32 
Offline

Registrován: úte 19. led. 2010 20:00
Příspěvky: 7
Bydliště: Trebišov, Slovakia
Takže, má to vyzerať tak, že: je na vodítku(to je bezpovelové-neťanie), chodíme okolo ľadu, trénujeme povely-sadni, ľahni, vodítko. Ako dlho to robiť? Stačí to začleniť do prechajdy po poli? Že kúsok tamade prejdeme, a ďalej od nich bude voľno-tréning privolania, čuchanie atd. ako vždy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: pon 25. led. 2010 20:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
neblázni, návod "3x denně 10 minut" nečekej a navíc je to pitomost. Musíš to vzít podle chování psa, tak aby se postupně zlepšoval. Jsou psi co jim stačí jednoduše říct "tohle nee, dělej to a to" a oni přestanou řešit a dělají co chceš. Jsou jiní co jsou méně ochotní, méně chápaví, méně sebevědomí,... a budou tohle potřebovat častěji, déle, více,... Základ je srozumitelně psovi ukázat jak se má v dané situaci chovat, přenes na něj svůj klid, své přesvědčení že bruslaři jsou normální součást světa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců....
PříspěvekNapsal: úte 26. led. 2010 00:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Tak my jsme před pár dny měli štěstí. Potkala jsem nějakou maminku se sáňkujícím dítětem a nějakým dogovitým pejskem, tudíž jsme se tam chvíli plácali okolo. A navíc jsem domluvená s bývalou kolegyní, že až půjde s děckem sáňkovat tak můžu jít se psem s nima.A to by mohlo být fajn, protože tam by měla být absolutní pohoda. Tak doufám, že se toho zlozvyku zbavíme.

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: náš kříženec jack russel teriera začal lovit auta i lidi
PříspěvekNapsal: sob 04. úno. 2012 22:24 
Offline

Registrován: pon 27. pro. 2010 16:37
Příspěvky: 3
Bydliště: slezská ostrava
Prosím vážené chovatele zda nemají podobnou zkušenost,můj pejsek si oblíbil auta a tudíš je chce lovit....vysvětlím situaci: psa z vodítka nepouštím,protože bydlíme hned u cesty a tudíš je puštěn aža jen v lese,ale jednou se mi stalo že byly otevřené dveře díky stěhování a pejsek využil nepozornosti a už byl poplach v celé dědině. Běhal ze strany na stranu za auty ,štěkal na ně neskutečně radostně ,všechna zastavila ,ale on stejně štěkal dál...přivolání absolutně nefungovalo,jakoby neslyšel a já ze synem zkoušela vše co se dalo,je at ho auto nepřejede,volala jsem ,zkoušela simulovat že mu utíkám což zatím vždy fungovalo a nic. Až všecka auta pomalu odkráčela tak se zklidnil a utíkal zamnou do lesa...já ho samým štěstím lapla a nepustila ,málem sem umřela strachy.A bohužel to začal dělat i na vodítku,neustále chce lovit auta,takže ho vždy jak předpokládám ůtok nějak zabavím nebo okřiknu at se zklidní a totéž dělá i na něktré lidi,kteří se mu zřejmě nelíbí...ovšem okřikování nějak nezabírá a já bych nerada něco pokazila,tak se raději ptám zkušenějších.Pejskovi je rok a půl. Děkuji moc,dodám jen,že pejska netrestám,protože vždy šlo vše v poklidu,jen déle,ale já to jinak neumím,už to že občas zakřičím mne mrzí a bojím se ,že třeba ztratím důvěru....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců,aut....
PříspěvekNapsal: ned 05. úno. 2012 05:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Okřikováním ho nic neučíš, to fungovat nebude. Zaměřila bych se na přivolání (podívej se na hlavní stránku, najdeš tam postup), pracovala se stopovačkou a učila ho nenapínat vodítko. Pak ti nebude moct vybíhat na lidi, kteří se mu nelíbí. Také by to asi chtělo dohnat socializaci, brala bych ho co nejvíc do města. Pro názornou ukázku jak na to, by bylo nejlepší přijet na konzultaci k Rudovi nebo aspoň na free sobotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců,aut....
PříspěvekNapsal: ned 05. úno. 2012 07:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hned ve své první knize popisuji kromě jiného i to, jak se pracuje se psy s těmito "sebevražednými" záměry.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Lovení" kol,běžců,aut....
PříspěvekNapsal: ned 05. úno. 2012 13:09 
Offline

Registrován: pon 27. pro. 2010 16:37
Příspěvky: 3
Bydliště: slezská ostrava
Essi píše:
Okřikováním ho nic neučíš, to fungovat nebude. Zaměřila bych se na přivolání (podívej se na hlavní stránku, najdeš tam postup), pracovala se stopovačkou a učila ho nenapínat vodítko. Pak ti nebude moct vybíhat na lidi, kteří se mu nelíbí. Také by to asi chtělo dohnat socializaci, brala bych ho co nejvíc do města. Pro názornou ukázku jak na to, by bylo nejlepší přijet na konzultaci k Rudovi nebo aspoň na free sobotu.


děkuji,budem zkoušet ....o té dědině se to tak jen říká,bydlíme na okraji města Ostravy,mezi lidi chodíme denně i do centa,kde je lidí stovky ...nejvíc chce za dětmi ,ty celé olizuje a na chce dospěláky většinou vyskočit a hrát si,nechová se nebezpečně,ale vyvětluj každému že můj pes Vás chce jen povalit a olizovat .. ty auta loví,to mne ovšem znepokojuje nejvíc,bydlíme u cesty ,vodítko mám 5 metrů,musím být pořád ve střehu,možná sním začíná třiškat opožděně puberta,moc se o něj bojím...knihu si přečtu,mám tedy jen tu první ,půjčila jsem ji švagrovi ,tak pak dám vědět děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!