Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 23:58 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Souhlasím s Petrou. Nemyslím, že je to taktika. Jakmile jsme dneska s Rockym přetpěli nejnutnější chůzi po chodníku, vypadli jsme na trávník, já mu tam otřela packy čistým sněhem a šlo de dál a v tu ránu bylo po kulhání a olizování tlapek, přitom na chodníku byl jak chromej skoro a to nemáme co se chování týče problém asi s ničím tak jak je to myšleno zde. Takže tohle asi není novej fígl a na tu sůl vážně bacha jj.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: čtv 08. led. 2009 08:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
annie - určitě to nebyla jeho nová taktika. Sůl psy fakt bolí, pro mojí Anetu je to docela peklo :pray

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 19:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Děkuji za odpověd.Já vím,byla hloupost si myslet,že je to jeho taktika...Máte pravdu,že sůl je pro jejich tlapky velký nepřítel.Snažím se chodníkům vyhýbat.
Co mám dělat,když jdeme po sněhu a já trhnu s vodítkem tak to s hafem nic neudělá.Naopak táhne stejně jako,kdyby jsem s ním netrhla.Vím,že sníh tlumí náraz,ale bojím se s ním trhnout hodně... :(
Mám ještě jeden dotaz,co mám dělat,když chci jít někudy kudy se hafovi jít nechce,protože tam vidí něco čeho se bojí.Mám vydat povel,počkat vteřinku,vykročit a vůbec si jeho protestování nevšímat???Mám ho za sebou táhnout??Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 06:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ano, s naprosto přesvědčivým tónem v povelu a s očividným sebevědomím bych po vteřině vykročil a prostě šel. Maximálně bych se po chvíli zastavil, aby měl možnost se rozdýchat, pak bych to celé znovu zopakoval, dokud by to nerozchodil. Důležitá je celková atmosféra, kterou z toho pes bude cítit. Neměl by cítit agresi nebo násilí, ale to že se tím jeho blokováním vlastně bavíš.

Po netu se tohle špatně popisuje, ale snad víš, o co tu jde.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 01:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Děkuji pane Desenský za Vaši odpověd.Vaše odpovědi mi pokaždé moc pomohli.
Možná tuším co máte na mysli.Pokaždé,když mi blokuje nebo to na mě opět zkouší,vydám povel,počkám vteřinku a vykročím.Táhnu ho s úsměvem za sebou(zastavuji aby se mohl nadechnout) a dělám si z něho srandu...Ale největší pozor si dávám na svoje myšlenky a pocity.Snažím se být v klidu a docela se i daří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 13:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Prima :icon_thumright:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: sob 07. bře. 2009 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Ahojky.Vypadá to,že můj bojácný pejsek konečně pomalu začíná chápat,že hysterák není dobrý nápad.Vím,že to sem nepatří,ale moje otázka se týká toho,že když není v hysteráku(ted už skoro málokdy) a vidí něco z čeho má stach tak se přikrčí k zemi,napne vodítko a nepomáhá povel sedni ve kterém jindy vydrží sedět nebo trhnutí vodítkem.Tahá do té doby dokud se trochu neuklidní.Zajímalo by mě co s ním mám v té chvíli dělat?Mám s vodítkem důrazněji trhnout?Nerada bych něco pokazila.Poto se raději zeptám na váš názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
annie proč si ho nepsoadíš manualně a v tom sedu ho vklidu neudržíš-- zády k danému rpoblému a vklidu ho nenecháš to rozdejchat kdyt má 7kg i s postelí takže tohle enní problém ne?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 21:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Ajko problém v tom nevidím :D a to nevadí,když ho budu manuálně posazovat třeba 5 krát nebo 6 krát za sebou,dokud to nepochopí?Vím,že nesmím opakovat povel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak ho na tý zemi jemě přidrž a rozdejchej

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: ned 08. bře. 2009 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Dneska jsem ho na louce před barákem,kterou nemá opravdu rád,posazovala manuálně asi tak 8 krát s patřičným komentářem.Trvalo mu to,ale nakonec to pochopil.Je to hra na trpělivost...To co jsi napsala vyzkouším.Budu jeho zadeček držet na zemi tak dlouho až ho to omrzí a raději bude sedět :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: ned 26. dub. 2009 22:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Nevěděla jsem kam mám svůj problém napsat.Tak jsem ho napsala sem.Snad jsem dobře odhadla téma.
Hysteráky už tak často nemýváme,ale začal mi u předmětu ze,kterého má strach doslova blokovat.Blokování na vodítku se snad nezbavíme. :cry: Dělám mu naschváli a on,když uvidí míč nebo něco z čeho má strach a ví,že tam k tomu půjdeme tak si lehne na zem a nepomáhá ani to,když si z něho dělám srandu.Normálně po povelu a po vteřince vykročím a nic.Tak to opakuju třeba 2krát.Pomůže jen to,když mu vynadam,ale někdy jen na chvíli.To si zase lehne na zem a blokuje.Nepokazím tím něco,že mu vynadam?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
annie - tak se mi zdá, že jsi daleko víc vystresovaná ty než ten pes.. tak si ho dej na kšíry a táhni ho za sebou, to by musel bejt uplně nahlavu, aby to za chvíli nepochopil, že mu blokace neprojdou.. Jak dlouho už to tady řešíš?

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 08:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
annie,
nehledej na všechno šablony. Záleží na tom, co chceš ty. Připadá mi, že čekáš na jeho reakci a pak jí řešíš, on má iniciativu - chci blokovat, nechci blokovat.... . Když víš, co pravděpodobně udělá, nedej mu k tomu příležitost, je to lepší, než řešit následky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Essi jen bych chtěla správně reagovat a nepokazit při tom nic.Zajímalo mě jestli,když mu vynadam jestli něco pokazím,ale myslim,že ne.Jenže to by bylo pozdě mu vynadat,když by ležel na zemi.Musim nad ním vyzrát,přesně jak říkáš ty.Hlavně,že jsme se těch hysteráků z většiny zbavili.Ví,že když leží na zemi tak se ho bojim tahat,abych mu něco neudělala.Dělá mi to,lump jeden,jen na měkké travičce.Na chodníku si to nedovolí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 14:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Lucie Kratochvílová
Nejsem vystresovaná víc než on.Se kšírama bych to nevyřešila.To by mi blokoval ještě víc a tahal by na vodítku.Asi se mu líbí ležet v měkké travičce.Tam mi blokuje nejvíc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 05:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
annie - s kšírama jsem to myslela tak, že tahání na obojku u jezevčíka je tak trochu nebezpečné, kvůli páteři (sousedce nedávno ochrnul hladkosrstý králičí jezevčík, ale už je to na dobré cestě k uzdravení). Ty ho necháváš se bloknout, nechceš mu ublížit taháním, tak jak to chceš jinak řešit? Necháváš ho vylítat někde bez vodítka? Měla bys vytáhnout ven ajku, ta by ti to mohla ukázat v reálu :-)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 12:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
annie píše:
Essi jen bych chtěla správně reagovat a nepokazit při tom nic.Zajímalo mě jestli,když mu vynadam jestli něco pokazím,ale myslim,že ne.Jenže to by bylo pozdě mu vynadat,když by ležel na zemi.Musim nad ním vyzrát,přesně jak říkáš ty.Hlavně,že jsme se těch hysteráků z většiny zbavili.Ví,že když leží na zemi tak se ho bojim tahat,abych mu něco neudělala.Dělá mi to,lump jeden,jen na měkké travičce.Na chodníku si to nedovolí.


Vynadanie psovi má možno nejaký ten efekt, ale načo nadávať, keď môžeš v kľude ukázať, že sa naozaj pôjde ďalej? Už som ti spomínala, zamkni ústa a konaj. Lepšia pohodová atmosféra, ako nadávanie. Riešiš tam zbytočne veľa okolností, rýpeš sa v tom. Preto sa v tom rýpe aj on. Pokiaľ budeš konať efektívne, neublížiš ani chrbtici. Tej by si mohla ublížiť neustálym trhaním na vodítku, ale to by znemanalo, že niečo nie je ok, ak to musíš robiť stále.

Lucie postroj je kontraproduktívny. Nie je riešením, ak je chyba v rukách majiteľa.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Trhat vodítkem už tak často nemusím.Jen,když někudy nechce jít.Přijde mi,když moc mluvím tak on dělá opaky,jako u toho blokování.Máš pravdu bála jsem se ho tahat kvůli tomu,že mu něco udělám s krkem nebo s páteří.Nadávkami a agresivním chováním nic nenadělám.Vynadala jsem mu vždy jen jednou a zjistila,že to nikam nevede,protože to zopakoval.Ted,když předpokládám,že někudy nebude chtít jít a bude mi blokovat,tak zrychlím,vodítkem si ho držím u sebe a nedovolim mu zpomalit.Chvilkama se zastavim,aby se nadechnul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hyperaktivní pes tahá na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 08. čer. 2009 21:18 
Offline

Registrován: pát 06. bře. 2009 20:28
Příspěvky: 9
Bydliště: Šlk
Chtěla bych se zeptat, jak postupovat u hyperaktivního psa. Na vodítku chodí dobře, jakmile je unavená. Když je třeba dopoledne sama na zahradě a vezmu jí ven, řádí jako pominutá. Nepomáhá zastavování, trhání vodítkem, halti ohlávka, stahovák,... Jediné, co jakž takž funguje je povel čekej. Zarazí se, ale jakmile udělám krok, už zase nabírá. Cestou zpátky, když už se proběhla jde hezky, stejně tak, když jde druhou procházku ve stejném dni. Druhý problém je, když jdeme trasu, kterou nezná - to jí samozřejmě zajímá, únava ustupuje, smysly se zostří a jsme tam, kde jsme byli. Vím, že bych se jí mohla snažit unavit ještě před procházkou, ale to potom venčení ztrácí smysl. Nemáte někdo nějakou radu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 14:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Respekt z páníčka (tzv. klidná síla , nikoliv křik a přetahování se) a pochopení jakéhokoliv povelu. Nic jiného nepomůže...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 16:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
lenka apenzelka píše:
Respekt z páníčka (tzv. klidná síla , nikoliv křik a přetahování se) a pochopení jakéhokoliv povelu. Nic jiného nepomůže...

...ale pomuze,zvladnuta ovladatelnost a dostatek moznosti kde se pes muze poradne vybit...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 19:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Evčus,
asi haltinu nepoužíváš dobře. Nemáš možnost přijet na Vlčáry třeba na fríčko? Jednou vidět je lepší, než mockrát číst.
Škrták mi připadá na tahání spíš s opačným účinkem. A to škubnutí, když je načasované těsně před tím, než pes vodítko napne a je dostatečně důrazné, fugnuje také. Jen je třeba, aby pes pochopil, proč to škubnutí přišlo. Není to o tom nechat psa zatáhnout a pak přitáhnout k sobě, ale škubnout chviličku před tím, než pes to vodítko napne sám, a hned uvolnit. Chce to důslednost, nenechat vodítko napínat za žádných okolností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Essi píše:
Evčus,
asi haltinu nepoužíváš dobře. Nemáš možnost přijet na Vlčáry třeba na fríčko? Jednou vidět je lepší, než mockrát číst.
Škrták mi připadá na tahání spíš s opačným účinkem. A to škubnutí, když je načasované těsně před tím, než pes vodítko napne a je dostatečně důrazné, fugnuje také. Jen je třeba, aby pes pochopil, proč to škubnutí přišlo. Není to o tom nechat psa zatáhnout a pak přitáhnout k sobě, ale škubnout chviličku před tím, než pes to vodítko napne sám, a hned uvolnit. Chce to důslednost, nenechat vodítko napínat za žádných okolností.

Pokud nezvlada nacasovani nebude Evcus fungoévat haltyna stejne jak retizkac...
tohle je o nacasovani,vystihnuti kdy a jak stejne tak nastaveni mantinelu...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: stř 17. čer. 2009 00:51 
Offline

Registrován: pát 06. bře. 2009 20:28
Příspěvky: 9
Bydliště: Šlk
V načasování to asi nebude, to jsem si poctivě pročetla a snažím se podle toho řídit. Vzala jsem si k srdci radu o tom respektu páníčka, jsem co nejvíc v klidu a čím víc pes pospíchá, tím víc já zdržuju.. Celkem to zabírá, ale chce to čas. Nevím, jestli používám haltinu špatně, ale zjistila jsem, že mi nevyhovuje, protože pak je těžké přeučit na obojek - jakmile nemá nic přes čumák, myslí si, že může zase tahat. Největší problém je, že mě moc nevnímá.. Snaží se čuchat všude okolo, jde vyšlapanou trasu a vůbec neví, když měním směr, nedrží se u nohy. Když ale zastavím, tak ví, která bije a čeká až dám povel, že vyrážíme.. Možná to zní jako protimluv, ale ona vážně vnímá, jestli brzdím, ale nestará se o to, jestli chci změnit trasu. Myslela jsem, že to je tím, že chodíme skoro pořád tou samou cestou, ale když je v neznámém prostředí, tahá pro změnu permanentně a do všech směrů, nejspíš proto, že by si nejradši všechno očuchala a zkontrolovala každý roh a stopu. Samozřejmě nechci, aby šla bůhví jak dlouho tupě u nohy, ale jsou chvíle, kdy je vážně potřeba, aby se nezajímala o rohy a netáhla mě k nim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: stř 17. čer. 2009 07:05 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Evčus, takovéhle torpédo jsem týden hlídala. Halti, kšíry, nic nepomáhá a ještě k tomu dýchá jak nažhavený úchyl.
Chce to důslednost, klid a nenechat psa ani na chvilku zapochybovat, že nebude po tvém. My jsme to zvládli jen s vodítkem. Když ale přijeli páníci, tak se vše vrátilo do zajetých kolejí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: stř 17. čer. 2009 08:15 
Offline

Registrován: pát 06. bře. 2009 20:28
Příspěvky: 9
Bydliště: Šlk
To jsem ráda, že v tom nejsem sama :D Už se mi udělal i puchejř na ruce, jak trénujeme..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: stř 17. čer. 2009 08:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Evcus
skus nauciot psa pri hre sledovat napr.piskot,hracku nebo balonek ktery bude mit pes jen pro tuhle prilezitost.Az se nauci sledovt tuhle hracku sledovat pomalu pridejte kousek chuze kdy pes sleduje stale svoji odmenu a po chvilce psa odmente,pohrasjte sia dejte volno.postupem casu priodluzujte dobu kdy chcete aby pes Vas sledoval....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: stř 17. čer. 2009 21:01 
Offline

Registrován: pát 06. bře. 2009 20:28
Příspěvky: 9
Bydliště: Šlk
Teda to je výborný nápad! =D> Vyzkouším a dám vědět, jak to dopadlo!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: stř 17. čer. 2009 23:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Evčus píše:
Teda to je výborný nápad! =D> Vyzkouším a dám vědět, jak to dopadlo!

Muzete casem pokud budete mit chut a zajem foremou hry psa naucit i zakladni pslusnost psa jako je chuze u nohy s nebo bez voditka,obraty.Sedni,lehni,vstan..ale i treba psa naucit psa tancit.Tohle vsechno vychazi z ovladatelnosti kdy psa naucite Vas sledovat a pritom delat co ponem chcete...
prave zakladem ke vsemu takovemuto je duvera psa ve vas,to ze se umi na Vas soustredit.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: reakce na vodítko
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 17:07 
Offline

Registrován: úte 07. pro. 2010 13:29
Příspěvky: 1
Bydliště: Benešov
zdravim,mám takovej problem s mojí fenkou Ketynou(je to Labrador).Co sem se ptal tak se to děje hodně lidem,ale oni to nák nereší,mě to ale celkem vadí.když du k ní na zahradu a mám v ruce vodítko,dalo by se říci že jí cvakne v hlavě.skáče na mě furt jak spašená běhá kouše do vodítka.já sy teda myslim že to děla z radosti,ale bych bych rád kdyby s te mi mohli pomoc ja se toho u Ketyny zbavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s vodítkem
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 12:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jednoduše. Řekni jí sedni nebo lehni :wink: a trvej na tom povelu. Pak taky neber vodítko do ruky jenom tehdy, když se jde ven, ale připni jí ho i když jste jenom na zahradě a nech jí ho jako couračku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!