Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:22
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. pro. 2008 00:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Essi píše:
Nevím, jestli je výcvik jedinou cestou k porozumění. To, že pejsek doma ničí, má určitě několik důvodů, kde stres a nesamostatnost jsou asi jedním z nich. Určitě je třeba pejska zabavit, něčemu ho učit, unavit ho. Jenže stejně tak je potřeba naučit ho samostatnosti a postupovat tak, aby se odstranil i stres ze samoty.


Jestli jsem to dobře pochopila, tak ani nikdo nepsal že by to byla jediná cesta, Zita správně napsala že je to volba jak žít spolu.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. pro. 2008 00:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To určitě je, jestli to baví oba dva. Jen si myslím, že to nebude mít velký vliv na problém, který je potřeba vyřešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: pon 01. čer. 2009 20:43 
Mam psa - vlčiak 9 mes. ,mam podobny problem,mame ho na dvore, kde su 2 auta, raz za cas z auta nieco odtrhne - stierac,zasterku,znacku, nie je nic prijemne a lacne,stale to opravujem, robi to v mojej nepritomnosti, bud v noci, alebo ked nie je nikto doma, nepodarilo sa nam ho prichytit, musi byt priviazany, neviem ako ho to odnaucit, nerobi to pravidelne,neviem ako odstranit tento zlozvyk.dakujem za kazdu radu.
lubica


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: pon 01. čer. 2009 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
LubicaS píše:
Mam psa - vlčiak 9 mes. ,mam podobny problem,mame ho na dvore, kde su 2 auta, raz za cas z auta nieco odtrhne - stierac,zasterku,znacku, nie je nic prijemne a lacne,stale to opravujem, robi to v mojej nepritomnosti, bud v noci, alebo ked nie je nikto doma, nepodarilo sa nam ho prichytit, musi byt priviazany, neviem ako ho to odnaucit, nerobi to pravidelne,neviem ako odstranit tento zlozvyk.dakujem za kazdu radu.
lubica


V 9ti měsících to snad dělá úplně každý pes, že něco ničí. A ten váš je klasika - nudí se a evidentně je na zahradě a na řetěze jeho potenciál nevyužit...stačí pročíst poradnu.

Zajímavé, že všichni psi tady ničí věci, když zůstanou sami. Moje Cindy, když je sama, zásadně rozhází odpadkový koš, ale i to už přestává dělat, celou dobu většinou spí. Zato když je někdo doma, sleduje, co má kdo v ruce, a když to člověk odloží a vzdálí se, okamžitě to má v hubě..a boxíkovi stačí pár vteřin, aby zlikvidoval cokoliv...malá už nemá jedinou hračku bez otisků zubů, děti sešity bez okousaných rožků, nádobí, kelímky, sluneční brýle, klubíčka, kolíčky, tužky.....jak ji to odnaučit, když to dělá "bez uzardění" za naší přítomnosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: pon 01. čer. 2009 21:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
LubicaS treba zvážiť, či má dostatok činnosti a podnetov, príčinou najčastejšie býva práve tá nuda, prípadne nesamostatnosť. Aký má psík režim? Riešenie nepozostáva len v tom, že ho treba prichytiť, ale aj v tom, že bude mať možnosť "vymyslieť" niečo, čo nevadí. Takisto je možnosť zabrániť mu v prístupe k autu inak, ako uviazaním, ktoré spôsobuje len prehlbovanie problému a vznik ďalších. Čítala si si predošlé príspevky v tejto téme a ostatné témy o nesamostatnosi?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: pon 01. čer. 2009 21:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
:-D právě slyším v televizi Dr. House: "Blbej pes...všechno rozkouše..."

Auto a pes určitě nepatří do jednoho životního prostoru!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 07:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
vida.loca píše:
Auto a pes určitě nepatří do jednoho životního prostoru!!
Proč ne? Jen musí mít ten pes naučenu jakoukoli jinou prioritní zábavu, než podrobné zkoumání vozidel. Moji psi mi v autě zkoumají leda zapadlé piškoty, případně nějaký tenisák, když to auto nezavřu, a tio ještě jen v prostoru, který je určen jen pro ně. Větší prioritu dávají lovení myší v křoví, sháněním všech hraček, které se dají najít a podobně. Ovšem tam, kde je auto jedinou dostupnou hračkou, se kterou si hraje dokonce i psovod, ...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 07:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Rudo, myslela jsem ve smyslu omezeného prostoru, jinak znám hafo psů, kteří mají ze dvora přístup do garáže, nebo v garáži spí (včetně našeho nebožtíka NO Bena) a auta si nevšímají - protože mají jiné možnosti zábavy, pokud je to normální prostorný výběh.

Ale stejně myslím, že auto je jako hračka pro psa dost nebezpečné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 15:11 
Dobrý den,
název tehle stránky je promne výstižný. Mám doma 9 mesíční boxerku fenku která jak odejdu do práce likviduje co muže trhá lino dřevěný obklad prostě vše co není pevně přideláno je u ní určeno k demolici už opravdu nevím co dál. Dveře musím mít zamčený dokonce i linku musím mít přelepenou nebo všude vleze. Prosím o jakou koliv radu moc děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 17:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
janes píše:
Dobrý den,
název tehle stránky je promne výstižný. Mám doma 9 mesíční boxerku fenku která jak odejdu do práce likviduje co muže trhá lino dřevěný obklad prostě vše co není pevně přideláno je u ní určeno k demolici už opravdu nevím co dál. Dveře musím mít zamčený dokonce i linku musím mít přelepenou nebo všude vleze. Prosím o jakou koliv radu moc děkuji


Boxeři jsou temperamentní psi a opravdu nutně potřebují zátěž - a společnost. Člověk by si měl rozmyslet pořízení téhle rasy, páč boxer není jen pes, ale životní styl. Viděla jsem, jak zoufalý majitel zamknul boxíka do sklepa, ten za dopoledne uhlodal kus dveří (mimochodem moje taky chce hlodat dveře, pokud jsou zavřené), dostal se do bytu, zlikvidoval notebook, otevřel linku a rozházel veškerý obsah a nakonec proskočil zavřeným oknem na zahradu...když přijel z práce, pes byl na kapačkách u veterináře, kterého zavolali pohotoví sousedé. Další známá nechala boxíka na terase, našla ho odpoledne na zahradě se zlomeným vazem. O boxících, kteří sežrali nepoživatelné věci s těžkými následky nemluvě. Otevřít dokážou po čase cokoliv. Pochopitelně včetně lednice a kohoutků....Není rada, jen utahat zvíře, psychicky, fyzicky, nebo důkladně zabezpečit v kleci, kotci, vyhrazeném pevně uzavřeném místě - nejen pro bezpečí bytu, ale i zvířete. Nebo brát sebou do práce, to klidně bude spát pod nohama celý den (kupodivu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 19:41 
Moc děkuji no budu to muset nějak vymyslet s tím utaháním ona má hodně energie a když jdu v pět do práce tak nemám možnost ji pořádne fyzicky utahat takže jak přijdu domu stojí to za to. Ted budu mít strach aby si něco neudělala hahaha když to jsou takový vymyselníci hi hi ale moc děkuji za odpověd. Snad časem najdeme nějakou cestu na vyřešení


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 19:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Boxerku jsme před mnoha lety měli. Je to rozlítlo. Pročtěte si poradnu o nesamostatnosti a postupujte podle toho. To, co popisujete, není jen nevybitý temperament, ale docela silný stres z toho, že je sama doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 22:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
janes píše:
Moc děkuji no budu to muset nějak vymyslet s tím utaháním ona má hodně energie a když jdu v pět do práce tak nemám možnost ji pořádne fyzicky utahat takže jak přijdu domu stojí to za to. Ted budu mít strach aby si něco neudělala hahaha když to jsou takový vymyselníci hi hi ale moc děkuji za odpověd. Snad časem najdeme nějakou cestu na vyřešení


:-) myslím, že to chce tréning. Já byla připravená na nejhorší (a stále jsem), nemůžu říct, že mi Cindy nic nezničila, ale byly to vždycky věci, se kterými si člověk pohrává -moje dlouze vybírané drahé sluneční brýle mně mrzí nejvíc :-(, takže je nosím furt i s okousanýma nožičkama :-D. No a koš, že....ale hryže naše věci i když jsme doma.

Jenže ona se z nějakého důvodu dokáže dobře zabavit sama - u obchodu ji každou chvíli někdo zapomene, protože "čumí po vránách", místo aby se připomněla, že je tam, když vidí člověka odcházet, doma sleduje akvárko nebo džungaráka, případně čumí z okna, když už ale vidím, že se začíná stresovat, že odcházím, nechám puštěnou televizi - to si myslí, že přijdu hned zpátky a jde klidně spát.

Ale co spolehlivě vyvolá stres, je, když nejsem doma a zvoní telefon, to pak štěká a skáče na dveře, dokud nepřijde někdo domů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer. 2009 20:17 
Desenský píše:
vida.loca píše:
Auto a pes určitě nepatří do jednoho životního prostoru!!
Proč ne? Jen musí mít ten pes naučenu jakoukoli jinou prioritní zábavu, než podrobné zkoumání vozidel. Moji psi mi v autě zkoumají leda zapadlé piškoty, případně nějaký tenisák, když to auto nezavřu, a tio ještě jen v prostoru, který je určen jen pro ně. Větší prioritu dávají lovení myší v křoví, sháněním všech hraček, které se dají najít a podobně. Ovšem tam, kde je auto jedinou dostupnou hračkou, se kterou si hraje dokonce i psovod, ...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: pát 05. čer. 2009 06:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Popisuješ, že ti ničí gumové prvky na autě a dáš mu na hraní pneumatiku na strom?... Jednak tento typ hry bytostně nesnáším, protože mi přijde na palici, jen ne k něčemu dobrému a hlavně, jak má pes rozlišit, že guma na stromě se kousat může a ta na zástěrkách nebo stěračích ne?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: sob 06. čer. 2009 11:05 
Díky za vaše názory přečtu si tema nesamostatnost a možná podle problému jiných a podle vašich rad na ně, něco najdu co mi pomuže náš problém aspon z části vyřešit. Když jsme doma je to sluníčko a hroznej mazel někdy přijdu domu a není zničeno nic a někdy je to katastrofa :D taky jsme měli problém že pořád ještě doma čura někdy už je to ale lepší ale pořád ještě ne stoprocentní všechny vás zdravím a ješte jednou díky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 15:11 
Mám doma Labradorského retrívra jménem Denny, je mu rok.Je to bratrův pes ale ten ho prý kvůly práci nestíhá cvičit. Je naprosto nezvladatelný, už od mala si oblíbil ničení všeho. Problém mu nedělá ani loupání obkladů ze zdí. Vylezl na klavír a rozkousal sestře nové bríle za 5000?-Kč. a Bratrovy mobilní telefon. Původně si ho vzala starší sestra. Ale ta už se z něj málem zhroutila, rozkousal jí sedačku, několikrát přímo z eště zapálených kamen sežral večeři. Několikrát vytahal špinapé nádobí ze dřezu a roznosil ho po celém bytě skoro všechno rozbíl. Také přímo před ní začal čůrat na zem a když ho začala bít, tk vesele vrtěl ocasem jako by nic. Přivezla jsem ho k nám na barák kde máme ještě dva psy Bena, pětiletého křížence jezevčíka, vlčáka a knírače. Ten byl od malička velice hodný, nikdy nic nerozkousal a ani jednou se doma nepočůral. Nemuseli jsme ho ani vychovávat, byl prostě samostatný a poslušný. Druhý pes je Bállú, 11měsíční štěně křížence novofunlanďana. Také hodný. S Tím labradorem je to ale den odedne horší, dovoluje si čím dál více. a to je dost hodně bit. Bállú když s Dennym něco provedou tak si eště přijde pro výprask, protože ví, že něco provedl. Denny se jde vždy schovat pod klavír protože ví, že tam na něj nenemůže. A když něco provedou venku, třeba rozhrabou zem, nebo roztahají všechno co najdou, třeba okrasný plůtek u květin.Tak uteče a dělá si z Vás srandu protože ví, že ho nechytíte.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 15:13 
. Někdy se stane, že je venku celé dny a noci, protože k vám ani domů prostě nepůjde. To co mě donutilo sem psát, bylo to, že jsem jim dolů na chodbu, kde spí dala deku na spaní, kterou oba roztrhaly na kousky, za to oba řádně dostaly výprask. Nasledně jsem je pustila ven a šla si pro nějaké věci, abych to uklidila, on si však otevřel dveře zadělané prknem a vytahal to na zahradu, takže je všude peří a kousky deky.za to dostal pořádný výprask a nyní je přivázán na řetezu u baráku. Celá rodina je z něj už na prášky, nic na něj prostě nezabírá, Vy ho za něco zbijete, a on to za par vteřin udělá zase. Když něco provede Bállú tak se omlouvá pohledem a je vidět, že je mu to líto, ale Denny dostane, a hned se tváří jako by nic, vrtí ocasem a chová se, jak kdyby se nic nestalo, ale Bállú ten ani nejí, dokud se s ním sestra, jeho panička neudobří.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Anytko, jestli to tvoje psaní není provokace, tak je to tragedie. Těch psů, bohužel. Za co a proč je biješ? Za to, že jsi je nebyla schopná naučit, co je dobře a co je špatně? Poděkuj těm psům za svatou trpělivost, kterou s tebou mají. Kdyby se proti tvému jednání s nimi ohradili a pořádně tě hryzli, byli by naprostém právu.
Nejdřív je třeba pejska něčemu naučit, naučit ho, co je dobře a co špatně. To bitím nedosáhneš, jednak je to kruté a jednak je to pro psa naprosto nesrozumitelné, jak jsi se sama přesvědčila. Představ si, že na tebe promluvím třeba korejsky a když neposlechneš, zbiju tě. Pochopíš z toho můj požadavek? Těžko, že jo?

U vás je to na restart systému. A protože z tvého psaní je jasné, že chybu vidíš ne na straně svojí, ale na straně těch psů, napadá mě jedn jedna jediná rada - rychle rozdej ty psy někomu, kdo jim bude trošku rozumět a bude je mít rád a dá jim lepší domov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 16:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Anytka.M ak naozaj celé riešenie problému toho psa spočíva z vašej strany v tom, že dostane bitku, je stupňovanie sa problému prirodzené. Komunikácia so psom spočíva v pochopení psa a v tom, že mu vysvetlíte zrozumiteľne pre neho, čo očakávate aj s ohľadom na jeho možnosti a potreby. Prečítajte si témy v poradni Ničení a destruktivní chování a pochopíte, prečo to robí a čo s tým.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 17:13 
Jestli vám připadá, že je normální, když psa neodradí ani přípravky, kreté nám byly doporučené od veterináře, jako hořké jablko atd. tak to teda nevím. Tragédie je tady to, že místo toho aby jste napsaly něco, co pomůže, tak akorát kritizujete. Jestli jste si nevšimly tak je tu napsáno poradna.!!!! A chyba je na obou stranách, to já vím. Zajimave je ze u vsech psu co jsme mely sme postupovaly stejne jen s Dennym je problem!!A tim ze dostava si nepredstavujte ze ho mlatim treba nejakym tlustym klackem to vubec ne. JAk mu to mám ukázat asi????! On třeba něco rozkouše a já mu za to vynadám, a on to za chvíli udělá jinde???? tk co s nim asi. Pokud myslíte, že je to jinak. Tak fain, přijeďte ke mě domů a já vám ho na týden půjčím, a za pár dní ho tu mám zpět.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 17:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Víš proč tolik demoluje? Proč dělá jiné věci? Jak ho zabavit? Kolik má vyžití??? Kolik se mu věnujete? KDY ho trestáte? Chytíte ho někdy při činu??? Je spousta věcí, co člověk po internetu nevidí a proto je těžké poradit. A z toho, co je napsáno o vás ani pejskovi nic posoudit nemůžeme.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 17:28 
Prave ze Ballu dostal parkrat jen a uz je hodnej cim to asi bude????To bude tim ze umi zapnout mozek.Zas je dobry ze je to brachuv pes a ja to tu schytavam za nej:((Ja sveho psa vychovala dobre s nim problemy nemam!!Treba pred3dny sem jela s pritelem nakoupi nebyly sme pryc dyl jak25min.A prijdeme domu a na zemi vylite a roztrhane mleko po Dennym.Tak je normalni abych se bala cokoli a kdekoli nechat?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 17:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Anytka.M píše:
Prave ze Ballu dostal parkrat jen a uz je hodnej cim to asi bude????To bude tim ze umi zapnout mozek.Zas je dobry ze je to brachuv pes a ja to tu schytavam za nej:((Ja sveho psa vychovala dobre s nim problemy nemam!!Treba pred3dny sem jela s pritelem nakoupi nebyly sme pryc dyl jak25min.A prijdeme domu a na zemi vylite a roztrhane mleko po Dennym.Tak je normalni abych se bala cokoli a kdekoli nechat?



jojo..aspoň se po sobě naučíte uklízet věci ;-)....

My taky předem kontrolujeme, jestli není v bytě něco, co by mohlo být nepřekonatelným lákadlem, a když na něco zapomenem, naše chyba. Chce to nadhled, každý pes je jiný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 17:35 
jasne to taky rikam ze kdo tu co necha si uklidi atd.ale kdyz mam stenu na ktere mam ja nevym treba vazy nebo nejake dekorace a on po ni zkace nebo brachovi na stul a schodi mu klavesnici a mys proste hleda co by snad mohl zas rozcupovat???????????????nemam si udelat patrovou mistnost jeste???????????


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 17:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 20:28
Příspěvky: 10
Bydliště: Hradec Králové
Nemá žádný smysl trestat psa za něco, co provedl když jste nebyli doma. Možná by bylo lepší nenechávat nic v jeho dosahu, víc se mu věnovat a hlavně od základu změnit přístup. Možná se Ti zdá, že Tě všichni neprávem kritizují, ale tady jsi na fóru, které je zaměřeno na pomoc psům. Pokud nezměníš svůj přístup a nenaučíš se své psy chápat, těžko můžeš čekat pozitivní výsledky. A fyzické tresty? To je snad bez komentáře, to bych se musela rozčílit.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 17:48 
Nemá žádný smysl trestat psa za něco, co provedl když jste nebyli doma. Možná by bylo lepší nenechávat nic v jeho dosahu, víc se mu věnovat a hlavně od základu změnit přístup. Možná se Ti zdá, že Tě všichni neprávem kritizují, ale tady jsi na fóru, které je zaměřeno na pomoc psům. Pokud nezměníš svůj přístup a nenaučíš se své psy chápat, těžko můžeš čekat pozitivní výsledky. A fyzické tresty? To je snad bez komentáře, to bych se musela rozčílit.



Jo takze nepujdu ani nakoupit j???Pripada mi jak KDYZ REAGUJETE NA TO CO CHCETE JEN!!!!!!!!Rekla jsem ze sme vychovavaly kazdeho psa uplne v pohode a jen s Dennym je problem cim to je??To by me teda zajimalo!!!!!!!!!!!!Nemam k nemu prijid a rict mu jeeeeeeeee ty jsi mi otevrel mleko dekuju ale pit ze zeme ho nechci vemu si brcko jo?Vy totiz mluvite jen tady ale kdybyste byly na mem miste tk ste taky na nervy nemuze to nikdo posuzovat vubec po netu!!!!!!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 17:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
prosím tě neřvi tady. pokud chceš rady,tak se ti jich přece dostává a to od lidí,jako Essi a Rea /ostatní dámy prominou/,které psům podle mě rozumí .Obě osobně znám. Nejdřív bys měla asi pracovat na sobě,bez toho se stejně dál nepohneš. Pravda bývá dost často nepříjemná. A když jsem to tak četla,cos tady napsala,tak jsem teda ráda,že těch psů nemůžeš mít tolik,kolik by sis přála....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
:-D něco na tenhle způsob? - omlouvám se, to poslední není moje fotka, ale miluju ji :-). Opravdu nemá smysl trestat psa až pak....ale jestli to nejsi schopná psychicky zvládnout, vážně by stálo za úvahu psa někomu přenechat, dokud je čas. Nejsi jediná, komu dělá pes trochu binec. je třeba vše zabezpečit a dát psovi něco zajímavého na hraní - třeba prázdnou krabici od mlíka ;-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 20:28
Příspěvky: 10
Bydliště: Hradec Králové
Možná by bylo řešení mléko uklidit, aby na něj nemohl. Sama mám taky dva hyperaktivní labradory, když jsem si přivezla první, naschvál mi čůrala do postele, tahala odpadky, kousala boty. A taky se to brzo odnaučila. Kolik činnosti, která mu zaměstná hlavu mu umožňujete? Kolik s ním trávíte času? Kolik má pohybu?

_________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 18:19 
Tohle sou rady blbych. Prestante jeden od druhyho opisovat kraviny, ze ma nekdo zmenit sebe. Tady snad nikdo nema mozek. Pokusim se to ted napsat tak aby to pochopily i ty blbejsi z vas. Mám tri psi,Vsichni byly vychovánáni stejným zpusobem, nikdo z nichy nebyl nikdy zanedbán, nebo se nestalo, ze by jeden dostal neceho min nez druhý. S benem, ani s Balluem nikdy nebyl problem Ben ani nikdy nedostal, vzdycky dostal vynadano a uz to neudelal. Balluovy to trvalo o trochu dele ale uz je take OK. Denny! ten se proste zvladat neda. A este neco vam reknu. po nikom sem nechtela rady typu, dej ho pryc, Ale chtela jsem, aby mi nekdo poradil jak ho to odnaucit. Ja si vazne pripadam jak u blbejch na dvorku, Nekdo tu pise, porozumet psum, ale nikdo mi nerekne jak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
anytko, je tu na to celý oddíl "destruktivní chování" a stovka rad, jak na to. Umíš hledat ve fóru, když tady na nás tak křičíš? Přečti si to a můžem diskutovat dál o tom, jestli se ti něco zamlouvá a co bys chtěla zkusit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 19:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Anytka.M poradňa tu je, to máš pravdu a preto tu máš informácií veľa. Pokiaľ si čítala Registračné podmienky, vieš, že sa máš pred zadaním otázky presvedčiť, či podobný problém riešený nebol, čo si iste neurobila, podľa toho, ako píšeš.
Preto ťa upozorňujem, že tým, ako sa tu správaš, porušuješ Registračné podmienky tejto poradne, prečítaj si ich prosím.


Začni normálne dýchať a vnímať a pozri si témy v tejto sekcii poradne. Potom snáď začneš dávať otázky, ktoré ťa privedú k odpovediam, ktoré ti pomôžu. Nikto nemá dôvod opakovať ti to, čo už tu napísané je, najmä po tom, ako sa správaš.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 19:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
si vazne pripadam jak u blbejch na dvorku

Proč mě něco láká k tomu, abych napsala, že jsem ráda, že se cítíš jako doma...., ale raději ne....

Citace:
Nekdo tu pise, porozumet psum, ale nikdo mi nerekne jak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Celkem jednoduše. Přestat řvát jak na lesy a vztekat se, naučit se ovládat, přemýšlet a pochopit, že musím učit tím, že vysvětlím psovi to, co je dobře a vysvětlím mu, že něco je nežádoucí. Toho dosáhnu trpělivostí, prací s reflexním obloukem psa, naučím se ho pozorovat, číst správně jeho gesta, správně na ně reagovat. Zapojit cit pro to zvíře, protože bez toho to nejde. Naučit ho samostatnosti, dopřát mu dostatek pohybu a jiné činnosti. Všechno tady máš popsáno ve spoustě sekcí a témat. Základní rady najdeš na hlavní stránce webu.

Jestli ti jsou vhod jen rady, jak psa trestat a bít, obávám se, že tady je budeš hledat marně. Tahle poradna je zaměřená na to, jak mít pohodového pejska. To ale nejde bez toho, aby byl v pohodě páníček.
Držím vám palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 19:53 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Teda tohle je opravdu síla...nezlob se na mě,ale co jsi čekala?Přivedeš si domů psa,který má problém a myslela jsi si,že se to změní jako mávnutím kouzelného proutku,když ho začneš bít?Navíc,každý pes si vyžaduje jiný přístup a pokud jsi si domů přivedla labradora,je potřeba ho zaměstnávat a to hlavně psychicky-je to lovecký pes ,který potřebuje hodně času,který mu ty musíš věnovat,nebo ho radši dej někomu,pro koho nebude na obtíž....
Já mám doma labradory dva a po půlhodince výcviku jsou oba unavení,jako kdyby celý den běhali po polích a pak doma spí jako nemluvňata a jsou spokojení..a o tom to je...je jasné,že když je pořád někde na dvorku apd,že se nudí a potřebuje něco vymýšlet...navíc,labrador je velmi citlivý pes a bitím u něho ničeho nedosáhneš,spíš naopak....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Anytka.M píše:
nemuze to nikdo posuzovat vubec po netu!!!!!!!


Sama jsi si v podstatě i odpověděla jak na to dál. Pokud to chceš opravdu řešit zavolej p. Desenskému (telefon a čas je v banneru), nebo přijeď na free i s labrouškem.

PS: Taky nemám ráda kritiku, ale pokud chci radu musím si uvědomit problém.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 21:05 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Anytka.M píše:
. Někdy se stane, že je venku celé dny a noci, protože k vám ani domů prostě nepůjde. To co mě donutilo sem psát, bylo to, že jsem jim dolů na chodbu, kde spí dala deku na spaní, kterou oba roztrhaly na kousky, za to oba řádně dostaly výprask. Nasledně jsem je pustila ven a šla si pro nějaké věci, abych to uklidila, on si však otevřel dveře zadělané prknem a vytahal to na zahradu, takže je všude peří a kousky deky.za to dostal pořádný výprask a nyní je přivázán na řetezu u baráku. Celá rodina je z něj už na prášky, nic na něj prostě nezabírá, Vy ho za něco zbijete, a on to za par vteřin udělá zase. Když něco provede Bállú tak se omlouvá pohledem a je vidět, že je mu to líto, ale Denny dostane, a hned se tváří jako by nic, vrtí ocasem a chová se, jak kdyby se nic nestalo, ale Bállú ten ani nejí, dokud se s ním sestra, jeho panička neudobří.

Sedni k počítači, napiš inzerát a někomu toho psa daruj. Opravdu si to nezaslouží a ty si zjevně myslíš,že vše,co děláš,děláš dobře a žádnou radu ve skutečnosti nechceš. Docela mě mrzí,že máte dobráka labradora a ne jiného psa,který by vám takové milé chování oplatil stejnou mincí :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 21:29 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Teda Anytko tohle já vážně síla. Fakt. Já zas mám taky toho křížence Novofundlana a přiznávám se, že jsem ho taky bila. :oops: Ale od té doby co znám Rudu Desenského a tuhle poradnu, tak se v duchu doteď za to tomu psovi omlouvám, že jsem to tehdy neuměla řešit jinak. Kdybych tehdy měla tuhle poradnu všechno by bylo jinak. Mám naprosto zlatého milionového psa, že mi to všechno odpustil a nikdy nevrátil. Totéž platí u vás asi u Balůa a Bena. Bejt na tvým místě tak si kleknu a omluvím se jim, že jsem tu výchovu tak zpackala a oni to i přesto překousli a možná i záhadně pochopili co chceš. MOŽNÁ A jestli to chceš skutečně vyřešit a nějak zvládnout, tak se přestaň tozčilovat a čti a čti a čti. Přiznám se, že já tři roky v kuse hltala každej příspěvek a neměla ani jeden nepřečtenej i to co se mne netýkalo nebo nemuselo mne tolik zajímat. Až teď to začínám trochu flákat a čtu jen to co mne skutečně zajímá. Po třech letech. No od té doby co jsem registrovaná. A i tak se stále učím abych minimalizovala chyby na psu, kterého si hodlám pořídit jako dalšího. Ty rady tu skutečně na té poradně jsou a kdo je skutečně chce ten si je najde. Kdo je chce rychle, zavolá si Rudovi. Když už nic alespoň čti to co píše Ruda ten dává kolikrát vyloženě ,,návody pro blbý" když to tak řeknu, že ten kdo chce tak je pochopí každej a kdo umí číst mezi řádky i pochopí ještě víc. :wink: Ale i příspěvky Rey, Essi, Petry a dalších jsou dobré. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 22:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Anytka.M píše:
Mám tri psi,Vsichni byly vychovánáni stejným zpusobem, nikdo z nichy nebyl nikdy zanedbán, nebo se nestalo, ze by jeden dostal neceho min nez druhý. S benem, ani s Balluem nikdy nebyl problem Ben ani nikdy nedostal, vzdycky dostal vynadano a uz to neudelal. Balluovy to trvalo o trochu dele ale uz je take OK. Denny! ten se proste zvladat neda. Nekdo tu pise, porozumet psum, ale nikdo mi nerekne jak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kolko psov,tolko pováh.Nemožeš mať na viac psov jednu šablónu.Čo platí na jedného,neplatí na druhého.Na tie prvé si mala proste šťastie.U tohoto posledného model ich výchovy neplatí,musíš zapnúť mozog a čítať a čítať a... :evil5:Pochopiť chovanie psa je beh na dlhú trať.Ja som so psami vyrástla od batolaťa,chováme ich už 30rokov a stejne o nich ešte neviem všetko.Nikto ťa tu nechce osočovať,ale poradiť,tak to vidím aj ja.Takže pohoda klídek a tabáček,vezmi si k poradni niečo dobré,pohodlne sa usaď a študuj. :wink:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 07:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Anytka.M píše:
Tohle sou rady blbych. Prestante jeden od druhyho opisovat kraviny, ze ma nekdo zmenit sebe. Tady snad nikdo nema mozek. Pokusim se to ted napsat tak aby to pochopily i ty blbejsi z vas. Mám tri psi,Vsichni byly vychovánáni stejným zpusobem, nikdo z nichy nebyl nikdy zanedbán, nebo se nestalo, ze by jeden dostal neceho min nez druhý. S benem, ani s Balluem nikdy nebyl problem Ben ani nikdy nedostal, vzdycky dostal vynadano a uz to neudelal. Balluovy to trvalo o trochu dele ale uz je take OK. Denny! ten se proste zvladat neda. A este neco vam reknu. po nikom sem nechtela rady typu, dej ho pryc, Ale chtela jsem, aby mi nekdo poradil jak ho to odnaucit. Ja si vazne pripadam jak u blbejch na dvorku, Nekdo tu pise, porozumet psum, ale nikdo mi nerekne jak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Porušuješ registrační podmínky hned v několka bodech. Jestliže nás považuješ za blbce a sebe za dokonalou vychovatelku psů, pak nechápu, proč sem vůbec chodíš a obtěžuješ nás svými metodami výchovy psů založených na jejich zbití za každou (svou) chybu, a to způsobem, který pes nepochopí.
Uděluji BAN na týden, do té doby máš možnost si zde jen číst a věř, že toho tu je dost k tomu, abys věděla, co máš dělat, pokud s tím tedy chceš něco dělat. Jestliže sem budeš chtít po týdnu psát, nejprve si přečti pečlivě registrační podmínky, protože následný BAN by byl trvalý.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Chudák pes.
Mám teď 14 dní relativně volno, tak bych si ho vzala aspoň na čas. Může mi Anytka napsat SZ když je "v klatbě"?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevím si už rady
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 16:32 
Ahojky. jsem sestra Anity, teĎ mám Dennyho v parádě já. a zatim to jde tak není potřeba, ale pomocná ruka se při výchově psa vždy hodí:)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2009 12:04 
Offline

Registrován: pát 10. črc. 2009 12:19
Příspěvky: 3
Bydliště: Most
Stanislava Horáková píše:
Afra píše:
Určitě to vydrž, chce to pevné nervy a čas. Je sice nepříjemné přijít do téměř rozbombardovaného bytu, ale čím víc budeš v pohodě, tím víc bude v pohodě pesa a bude snažžší přestat. Muj RR mi pravidelně poshazoval kytky z okna, okousal,co šlo, občas rozškubla záclonu...prostě děs. A dokud jsem nepřestala řešit to, kolik je zas poničeného,tak jsme se nehly z místa :wink:
Něco na tom bude, ve chvíli mé rezignace nad stavem bytu bylo "skoro" po problému.Psi úplně změnili můj život.Dříve jsem byla taková panička, co lpěla na uklizeném bytě a všechny jsem za nepořádek honila.Dneska je náš byt luxusnější psí bouda, jsou všude a s nimi kostičky a hračky.Strašně se těšíme do domečku,snad se nám ho podaří postavit, v té současné krizi.Těším se, jak si to budou na zahradě bez vodítka užívat a já s nimi.V paneláku nejsme šťastni.Prostě mi změnili priority.Nic nestíhám a taky žiju.

Ahojky,asi prima nápad,nepřehánět pečlivost úklidu,náš miláček vyklidí pole,když luxuji a po chvíli se vráti a na koberci s gustem rozhryže větev,poté si lehne a asi čeká co já na to,když reaguji hned -svou akci zopakuje,když nemám okamžitě čas tak si v klidu lehne a kouká


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!