Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zvykání na kotec
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 16:09 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Zdravím,
mám takový dotaz ohledně zvykání psa na kotec...čubině je sedm měsíců a je více méně pořád se mnou.Chodím na vysokou školu a mám možnost ji tam umístit do kotce v případě, že nebude moct jít se mnou na přednášku a tak.Jednalo by se tak max o tři hodiny v kuse.A tak se chci zeptat jek ji mám zvyknout na kotec aby ji to nezpůsobilo moc velké trauma.Nevím jestli ji mám hned napoprvé v kotci zavřít a nechat ji tam pár minut aniž by mě viděla nebo ji to nechat jen očuchat a jít hned pryč a druhý den to zkusit znovu s tím že už bych ji tam na chvilku nechala. díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. čer. 2008 08:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Trnava, Slovensko
Osobne si myslim ze najlepsie je privykanie...skus tam najprv par hodiniek stravit s nou v kotci, zober si tam knizku alebo tak nieco...potom ju tam zavri na par minut a pak postupne na dlhsie a dlhsie...drzime palecky :wink:

_________________
www.macofuzik.wbl.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 19:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
hraj sa tam s nou, krm ju tam schovavaj jej tam piskotky, ak aportuje hadz jej tam aporty. ako pise silwuska skludom si tam na par hodin lahni ku knihe. potom zatvarat na kratke chvile bez lucenia a bez vitania, nieco ako odkladacka, len za mrezou. a mozno aj velka hovadzia kost na hranie nech sa tam babula tie tri hodky nenudi

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 20:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Verčo, je ještě léto, zkus tam s ní i pár nocí spát :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 20:32 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
No spát tam s ní asi nebudu...ale nějakou tu chvíli si tam pobudu, alespoň do té doby než usne a uklidní se.No uvidíme ve čtvrtek začínáme cvičit.Stejně bych ještě za p. Desenským chtěla zajet a trochu poradit kvůli sebevědomí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 20:34 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Ještě tady bude možná možnost, že by tam byla ještě s jednou čubinou a to si myslim by ji taky mohlo pomoct...nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 20:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
poikud je v pohodě a maj se rády tak určitě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 20:37 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
je o tři měsíce starší a je to flegmouš a s Pixi se znaj od jejího nejútlejšího věku...jsou to velký kámošky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kotec
PříspěvekNapsal: pát 24. dub. 2009 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 12:39
Příspěvky: 62
ja davam stenatam jest iba do kotercov a zvyknu si tam byt aspon tych par minut us v stenacom veku , ked je tam stendo prvu noc , tak spinka s oblubenou hrackou , cely den sa v kotci ajtak hrame , hadzeme si tam portiky
ved teraz moju malu 4 mesacnicu mam problem dostat z kotca von :mrgreen:
proste koterce miluju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: čtv 27. srp. 2009 21:19 
Offline

Registrován: pon 20. črc. 2009 13:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Tichá 478 Tichá 74274
Dobrý den, budu učit štěně, které se mnou doma spí, aby ráno, když budu odcházet do školy, tak ho budu dávat do kotce. Už teď za mnou pořád chodí a nechce být sám. když ho nechám na hodinu venku tak za začátku si hraje a pak začne kňučet. chci, aby mi chodil ráno do kotce sám a já ho tam zavřela, ale když už je teď tak nesamostatný, tak mám strach, jestli to půjde. asi není nejlepší, abych ho tam strčila na sílu, že?a pak odešla. moc děkuji za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: pát 28. srp. 2009 09:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No když tam vydrží chvíli bejt v kldu, tak ho vyndej ještě před tím, než si uvědomí, že je tam samo. A to postupně prodlužuj.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: pát 28. srp. 2009 18:14 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
No když tam vydrží chvíli bejt v kldu, tak ho vyndej ještě před tím, než si uvědomí, že je tam samo. A to postupně prodlužuj.

jj, přesně takhle...neboj, zvládnete to-já na tom byla úplně stejně, ze začátku trošku kňučení a vytí bylo, rychle si ale zvykl a teď tam ráno chodí dobrovolně...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 00:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Unavené a ospalé štěně bude rádo, že se v kotci v klidu vyspí. Snažila bych se ráno dřív vstát a pořádně ho utahat, procházkou, házením aportů, plaváním, prostě tím, co má rád a co ho baví do roztrhání těla.... . Pak v kotci nakrmit a štěník by měl spát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 11:05 
Offline

Registrován: pon 20. črc. 2009 13:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Tichá 478 Tichá 74274
No dneska jsem s ním byla na jízdárně, kde jsem si ho uvázala, viděl na mě a když zjistil, že nemůže jít ke mě jak chce, tak neuvěřitelně kňučel celou1,5 hodinu. je na mě víc závislý, než jsem ymslela. nevíte co s tím? nechce být sám ani v pokoji. většinou. když je venku sám, tak hned kňučí, jen ten jeden den si hrál asi tech 20 min jinak teď furt kňučí. Myslíte, že na to ještě není pozdě ho učit samoty? poraďte mi prosím polopatě, jak na to i s tím kotcem???? děkuji Moc moc moc moc všem předem, 14. září už jdu do školy, zatím kotec nemáme, tak aby zatím zvládl být sám a potom jak na ten kotec?předem moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 11:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
V tom případě si projdi poradnu nesamostatnost, je to tam už hodněkrát probíraný :wink: A co se týče koní, pozor na to, že spousta psů (hlavně štěňat) nechápe, kam se jim páníček poděl. Nedokáží si spojit páníček -> kůň -> páníček na koni, ale viiděj to tak: páníček -> kůň -> nějakej divnej něco -> páníček se někam ztratil. Proto je dobré před psem několikrát nalézt a slézt, třeba si ho vzít i s sebou do sedla, aby pochopil "páníček na koni". A hodina a půl je docela záhul na štěndo zvlášť poprvé.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 18:30 
Offline

Registrován: pon 20. črc. 2009 13:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Tichá 478 Tichá 74274
ale já jsem nejezdila, jen jsem házela a aby za mnou nešel a kůň ho nepošlapal, tak jsem si ho uvázala asi 10 m ode mne, já vím, že je to tam napsané, ale i tak, pokud by mi někdo ctěl poradit, tak vás o to moc prosím. mám ho nechávat na zahradě ikdyž kňučí, nebo počkat, až přetane chvilku kňučet a v tu chvíli ho vzít? nebo jak ho dám ráno do kotce, když bych ho trochu unavila, kdy ho mám vytáhnout, za jak dlouho??? já nevím, prosím vás o radu, je to sice už někde, ale nikdy to není úplně stejné, jak na co já se ptám. prosím vás. myslíte, že když má 4 měsíce, že už je to pozde ho to učit???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 18:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Maartinaa píše:
ale já jsem nejezdila,
jo ták, tak to jsem špatně pochopila

Citace:
já vím, že je to tam napsané, ale i tak, pokud by mi někdo ctěl poradit, tak vás o to moc prosím. mám ho nechávat na zahradě ikdyž kňučí, nebo počkat, až přetane chvilku kňučet a v tu chvíli ho vzít? nebo jak ho dám ráno do kotce, když bych ho trochu unavila, kdy ho mám vytáhnout, za jak dlouho??? já nevím, prosím vás o radu, je to sice už někde, ale nikdy to není úplně stejné, jak na co já se ptám. prosím vás.

Pokud ti nestačí, co je tu už napsané, je třeba osobí konzultace. Přesný návod a časy ti tu nikdo napsat nemůže, protože vás neznáme. Bohužel.

Citace:
myslíte, že když má 4 měsíce, že už je to pozde ho to učit???

Neni pozdě, je schopnej se to naučit dospělý pes.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 19:24 
Offline

Registrován: pon 20. črc. 2009 13:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Tichá 478 Tichá 74274
to je škoda, ale ikdyby někdo jiný mi chtěl odpovedět, budu štastná. to jste mi udělala radost, že se to dá ještě naučit :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 21:01 
Offline

Registrován: pon 20. črc. 2009 13:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Tichá 478 Tichá 74274
nikde jsem to moc nenašla, a dívala jsem se snad všude. prosím o radu. stačí mi popis, a budu se podle toho řídit. co když dostaneme kotec tak jak já začnu chodit do školy? teď to zkouším tak, že se s ním projdu a pak ho pustím na zahradu a jdu domů a nechám ho samotného na zahradě. on chudák kňučí a hledí na dveře, kterýma jsem šla domů občas oběhne barák a hledá mě. za jak dlouho ho mám schovat a mám ho schovat, až třeba i jen na chvilinku přestane Knučet, nebo nevadí, že ho schovám i když kňučí? mám ho nechat na zahradě hned hodinu, nebo jen 10 min? někdo tu píše, že ho tam mám nechat, dokud nekňučí, ale co když Kńučí hned od začátku??? prosím poraďte


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Maartinaa píše:
to je škoda, ale ikdyby někdo jiný mi chtěl odpovedět, budu štastná. to jste mi udělala radost, že se to dá ještě naučit :D


Připadá mi, že hledáš na štěníka návod k použití nebo něco takového. Proč ho máš uvázaného, a necháš ho hodinu a půl vyvádět? Jen se dobře vynervil a příště to bude horší. Vzala bych ho na tvém místě ke koni, kontrolovaně je seznámila a podle reakce obou bych buď stavěla hranice oběma, nebo si v oddechla a nechala štěníka, aby šmejdil a čuchal a vyblbnul se. Už jen proto, že po něm asi budeš chtít, aby s tebou ke koním chodil, uměl se tam chovat atd. A také proto, že štěník bude dobře unavený a v tom kotci vydrží s větší pravděpodobností.
Je to štěník, z tvého popisu mám dojem, že vám vzájemná komunikace a pochopení zrovna moc nejde, on neví, co se od něj chce, nemá jistotu, že se vrátíš a že se nemá čeho bát. A z tvého psaní mi připadá, že ti ani tak nejde o to, abys odstranila stres, ve kterém ten štěník je, ale že jde hlavně o to, aby (s prominutím) držel v kotci a na úvaze hubu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 21:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokusim se ti tu shrnout co se píše v ostatních vláknech:
1. pes neni chudák, že je sám. Je to naprosto normální a tudíž nelituju i když kňučí
2. neloučim, nevítám se se psem; tzn. ani hlášky tipu: buď tady hodný, ticho...
3. nenechám štěně za sebou chodit jako ocásek, proto trénuju přecházení z místnosti do místnosti s absolutním ignorováním psa (ani pohled), a zavárám za sebou dveře, aby zustal v jiné místnosti. Posléze se hned vracim (jde o sekundy zezačátku). Toto praktikuju tak dlouho, dokud pejsek klidně neleží, nehraje si...
4. jak už jsme psala, unavenej pes = hodnej pes; štěně před takovýmto "tréninkem" řádně unavim hrou, vyvenčené, aby chtělo spát
5. trénuju osamocení tak, že prodlužu čas pomalu a postupně, tzn. tak než začne fňukat. Př. s uvázáním: uhraju štěně tak, že je na spaní, uvážu, jsem u něj chvíli dokud je v klidu. Po chvilce odvážu. Tak pokračuju, až budu postupně odcházet od psa. zase jde o čas, ne o vzdálenost. Sednu si od psa na krok a např si čtu, až se začne vrtět a probouzet, odvážu, venčim, hra... A tak postupuju dál, až odejdu třeba přes místnost a štěně klidně bude spát uvázaný (je dobré pod něj něco dát, aby si např tvojé mikinu spojil s místem, kde čeká)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 21:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
6. vše nové učim nejdřív doma, až to doma zvládá perfektně, začnu učit někde jinde (pro tebe: nenechám štěně uvázané hodinu a půl když dělám stáje, pokud nevím, že to určitě prospí)
7. Na kotec ho přivykám postupně: dávám mu tam nažrat, hraju si s nim tam, spím s nim tam klidně. Postupně ho na krmení zavřu, ale zustanu u mříží, když dožere, otevřu...
8. pozor na rituály a svoje pocity, pes moc dobře pozná, kdy chcš odejít a kdy to jenom na něj hraješ

a tady jeden "štastný konec":
pavelpetran píše:
Jenom chci poděkovat všem za rady ohledně nesamostatnosti.Myslel jsem že se to naše štěndo nenaučí,ale když jsem začal všechno dodržovat tak teď je doma klid.Nemohl jsem odejit ani na chvilku bez toho aby pes nešílel a neštěkal.Začal jsem s odkládáním v jiné místnosti,nechání 1-2 hračky,oblíkání a zase svlíkání oblečení,odcházel jsem na chvilku a zase přišel a hlavně jsem nevítal a po 2 měsících to pes konečně pochopil a teď už jenom maximálně jednou štěkne na protest a je klid.Ještě jsem taky nechal doma špinavé fusekle jak tady někdo radil :-) Tak díky všem a vy ostatní vydržte a nepolevujte.A ještě poslední :nedělejte porád ty stejné rituály při odchodu,protože můj pes mě rychle prokouknul.


Toto neni návod, a podrobně rozepsaný je to v ostatních vláknech, jen to musíš pochopit a pak si to přizpůsobíš sobě a štěníkovi

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 22:14 
Offline

Registrován: pon 20. črc. 2009 13:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Tichá 478 Tichá 74274
já bych ho nenechala uvázaného, kdyby mi nic jiného nezbylo, než jít házet a tak jsem měla o něho strach, že pořád chodil ke koním do boxu, tak jsem měla strach, ať na něho nešpápne, nekousne,.... moc děkuji za rady, jsem vám opravdu moc vděčná. jen to chci dělat správně, někdo radí hned ho tam zavřít a nevšíamt so ho, někdo potupně, taknechci udělat chybu, tak proto se ptám. nepotřebuju žádný návo, kuchařku, jen chci dobré rady. kdyby mi byl ukradený a chtěla, ať drží hubu, tak ho zavřu jen tak na zahradu a bude mi jedno, jestli proleze pod plotem a zdrhne někam do vsi a přejede ho tam nějaké auto. dělám to poprvé a když každý radí něco jiného, tak jak mám vedět, co je nejlepší. moc děkuji hlavně za tu radu stí mkotcem, právě mi říkali zavřít a nehcat přes noc samotného. kdybych ho neměla ráda, tak to tak udělaám, lae já hledám i rady někde jinde, ať je to nejlepší pro něho. všem moc děkuji za rady a jetli vás něco dále napadne, vítám vaše rady :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 22:16 
Offline

Registrován: pon 20. črc. 2009 13:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Tichá 478 Tichá 74274
a hlavně děkuji paní Štemberové :D za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 22:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Maartinaa píše:
někdo radí hned ho tam zavřít a nevšíamt so ho,

to je také možný, ale na štěndo mi to přijde dost drsný, když to neni nutný a hlavně, neni to jistý,nám na sídláku řve už druhym rokem pes, když jsou páníci v práci

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: sob 29. srp. 2009 22:52 
Offline

Registrován: pon 20. črc. 2009 13:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Tichá 478 Tichá 74274
no právě mě taky, tak proto vás žádám o radu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: ned 30. srp. 2009 09:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dávej si pozor na to, abys neposílala psa na místo nebo do kotce za trest nebo když se ho chceš zbavit a mít klid. Je to štěník, chce mít společnost, asi se bojí být sám. Kotec by měl být místo, kde je bezpečí, klid, odkud je výhled na důležitá místa, kde je teplo, voda, jídlo, hračka. Ze začátku jsem se s takovým psem (nebyl můj, já psa v kotci opravdu ráda nemám, mám názor, že pes má být tam, kde jsem já) do kotce zavírala taky, třeba jsem si tam četla, hráli jsme si tam spolu. Nechávala jsem ho tam samotného jen od kratších chvilek, které jsem postupně prodlužovala.
Čubinu jsem brala ke koním od maličkého štěníka, neuvazovala jsem jí, chodila se mnou uklízet, byla při čištění koní, chodila vedle koně, když jsem jezdila, hráli jsme si s koňmi i s ní společně na pastvině.

Uvázat štěňoucha a nechat ho 1,5 hodiny vyvádět, to je o nervy, hlavně o ty jeho, a zaděláváš si na problém.

Z těch rad, které dostáváš, si vyber ty, které směrují k tomu, co s pejskem chceš. Nátlak jako zavírání a uvazování vám k vzájemné důvěře moc neprospěje. Volba je na tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 12:17 
Offline

Registrován: pon 20. črc. 2009 13:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Tichá 478 Tichá 74274
ale já ho chcidát do kotce, jen když jdu do školy, protože by teď mohl podlést ploty a utéct, až přijdu ze školy, bude se mnou a i večer budem spolu spát. jen pak zas ráno ho dám do kotce, než přijdu ze školy,.... až bude velký, bude mít kotec otevřený a bude pobíhat po zahradě a chodit se tam jen schovat když prší a tak. protopotřebuju poradit, jak ho tam mám naučit co nejlépe chodit a blbé je, že kotec se mi teprve dělá a přijde mi, až začnu chodit do školy, tak právě nemám moc času na naučení ho tam chodit, tak co nejlepší cestou, jak by to šlo ho tam naučit??? měla jsem ho takhle poprvé na koních a utíkal mi do boxů a málem mi ho kůň kopl, potom je naháněl a měla jsem strach, že mi ho kopne a nemohla jsem ho hlídat a stačí jednou, aby mi ho kůň kopl a..... moc děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 15:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nezlob se, ale ptáš se dokola na to samé.
Seznam psa kontrolovaně s koňmi, nastav oběma stranám určité hranice, jak se mají chovat. Od toho jsi tam. Ze začátku, vzhledem k jeho věku, kdy nemá ještě spolehlivou ovladatelnost, ho můžeš vodit na vodítku ve stáji s sebou, jde to i u uklízení, čištění, sušení sena, skládání slámy a spousty další práce, která je ve stáji. Mluvím z osobní zkušenosti, náš předchozí pes s námi byl u koní celý svůj 16 letý život a čubina čsv, kterou máme, od štěněcího věku také. Tím, že ho někde uvážeš, se nenaučí pravidlům slušného chování ve stáji.
O tom, jak ho naučit do kotce, jsem ti psala výš, udělej z kotce místo, kde je teplo, jídlo, voda, hračka, klid a odpočinek. To znamená dávat do kotce přiměřeně unaveného štěníka. Obávám se ale, že to bude těžké, nemáte to natrénováno dopředu a on si možná spojí tvůj odchod - pro něj ze začátku nepříjemná věc - se zavřením do kotce. Proto považuju za důležité, abys s ním v tom kotci nějaký čas občas byla i ty.
Trénujte samostatnost, je toho tady na toto téma napsáno opravdu dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 18:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Maartinaa máš v tom veľa podmieňovania, prečo čo nemôžeš, alebo musíš. To psa nezaujíma, učí sa jednoducho z toho, čo sa deje a ako si ho na to pripravila, preto je dôležitá tá postupnosť. Jednoducho bude problém zatvoriť psa naraz do kotca, o to skôr, že ide o šteňa, ktoré má biorytmus a potreby šteňaťu zodpovedajúce.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2009 08:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A ještě něco, ty nepotřebuješ vyřešit samostatnost v kotci, ale celkovou. Bez toho to nejde, nemůžeš to vytrhnout.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kotec pro pejska
PříspěvekNapsal: pát 09. říj. 2009 09:48 
Offline

Registrován: čtv 01. říj. 2009 17:29
Příspěvky: 1
Bydliště: Přerov
Dobrý den,
nedávno sem si pořídil pejska,fenečku křížence Belgického ovčáka a Labradora,jelikož sem zjistil,že jinak ji hrozí utracení,protože se majitelovi narodilo 8 štěnat a vě mu zustali a neměl pro ně nové majitele.Jsou jí zhruba tři měsíce a vidím jak roste tak sem se chtěl zeptat jestli si mám pospíšit s kotcem nebo jestli se tam naučí být i třeba až pul roce života.Poradíte mi???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naučit chodit do kotce 4 měsíční štěně
PříspěvekNapsal: pát 09. říj. 2009 10:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Otázku som presunula do témy, kde sa riešil podobný problém. Čítaj...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pár dnů v předsíni, poté v kotci?
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp. 2010 18:57 
Offline

Registrován: čtv 05. srp. 2010 14:57
Příspěvky: 2
Bydliště: Olomouc
Zdravím všechny psovody,
za týden si jedene pro štěňátko NO. Už měsíc stavíme kotec, ve kterém je bouda. Den po dovezení pejska domů jede rodina na 3 dny pryč. Chtěl bych se zeptat, jestli můžu prvních pár dnů spát s pejskem v předsíni, u dveří do zahrady. Nechci ho hned první den házet do kotce samotnýho. V domě budu jen já a pes, takže se pokusím navázat se psem co nejlepší kontakt. Budu se mu věnovat co jen to půjde, ale obávám se, že si pak bude těžko zvykat na kotec venku. Přes den budu na zahradě u kotce, aby si na něj zvykal, ale na noc bych si ho nejraději vzal do té předsíně. Chci, aby byl v kotci celoročně, jen prvních pár dnů byl semnou, aby nebyl sám. Toť asi vše. Prosím o rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: sob 14. srp. 2010 15:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lepší bude, když vemeš spacák a pujdeš k němu do kotce/boudy, když počasí dovolí. Nebude tam pak ten přechod barák - kotec.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štěně doma, pak v kotci
PříspěvekNapsal: sob 30. črc. 2011 09:22 
Offline

Registrován: pát 29. črc. 2011 11:00
Příspěvky: 2
Bydliště: český republika
Zdravím, mám dotaz :)
A co třeba když máte štěně na měsíc doma a víte že po tom měsíci půjde do kotce? Není přece jen v tomto případě lepší navyknout ho už doma, ať už na klec, nebo kenelu?
Předem děkuji za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 06:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Každý typ ustájení "pod zámkem" se učí individuálně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 17:21 
Offline

Registrován: pát 29. črc. 2011 11:00
Příspěvky: 2
Bydliště: český republika
Pomohlo by teda, kdybych Vám popsala mou situaci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: stř 03. srp. 2011 07:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bedrun píše:
Pomohlo by teda, kdybych Vám popsala mou situaci?
Ano, po telefonu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Koupe psa
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 13:57 
Offline

Registrován: ned 02. pro. 2012 23:05
Příspěvky: 3
Bydliště: Chrudim
Dobry den.Chci si koupit madarskeho ohare a chtel jsem se zeptat jestli muze byt v zime venku nebo musi byt nejakou dobu zavreny nekde v teple?Mam pro nej pripravenou zateplenou boudu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 14:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Maďarský ohař opravdu není pes na venkovní ustájení, ani v zateplené boudě ne. To by ta bouda musela být vytápěná (zadejte si do zdejšího vyhledávače), a i tak je to na pováženou.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 16:05 
Offline

Registrován: ned 02. pro. 2012 23:05
Příspěvky: 3
Bydliště: Chrudim
Dyt je to lovecky pes pro nej je nejlepsi pobyt venku ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 16:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Dados5 píše:
Dyt je to lovecky pes pro nej je nejlepsi pobyt venku ne?

je to hlavne smeckove zvire, nejlepsi je pobyt ve smecce :-)

Jinak k tomu kotci.. bouda by mela byt rozhodne vytapena, stene nema sanci si ji vytopit samo.
osobne... nechala bych stene pres zimu nekde v teple, treba i s vami doma a az na jare zacala zvykat na kotec. Budou prijemnejsi teploty a stene bude vetsi - cili bude mit sanci si boudu zahrat. Ted by jste ho s dost velkou pravdepodobnosti odrovnali (si myslim), soupnout 2 mesicni stene do velke boudy, i kdyz zateplene..

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 16:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Dados5 píše:
Dyt je to lovecky pes pro nej je nejlepsi pobyt venku ne?

a to jste vycetl kde?
to, ze se pes pouziva k loveckym ucelum jeste neznamena, ze je jiny nez jakykoliv dalsi pes. Kazdy pes - at je to sluzebni, lovecke nebo spolecenske plemeno - je predevsim zivy tvor a je smeckove zvire - VY jste jeho smecka. Psovi je dobre tam, kde je jeho smecka, tedy v dome, v byte, s moznozti kontaktu, nevidim duvod, proc by pes mel byt v kotci jen proto, ze je to ciste nahodou plemeno pouzivane k loveckym ucelum. To, ze je pro nej nejlepsi pobyt venku si prelozte tak, ze potrebuje, abyste se mu hodne venoval, chodil s nim ven, do lesa, podnikal s nim nejake aktivity...ostatne tohle potrebuje kazdy pes, ne jen lovecky.
Pokud trvate na kotci, tak jak uz bylo psano vyse, rozhodne ne na zimu a ne pro male stene...

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 16:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Moje výcvikářka chová maďary, má jich několik, a má na dospěláky venkovní kotce. Ale nikdy tam nejsou sami, protože oni tu smečku opravdu potřebujou, a nikdy to nejsou štěňata. Loveckej, neloveckej, společnost potřebuje každej, a pobyt venku je třeba řídit typem srsti. A té zrovna maďar moc nemá. Mnohé napoví také původ, pokud pes pochází ze země, která je od té naší jižně, tak je stavěnej na teplejší podmínky, než jsou u nás.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 16:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
.. já jen k již zmíněnému dodám, že když položíte tento dotaz chovateli, od kterého štěně chcete a on vám ho vydá s tím, že štěně bude přes zimu venku, asi bych se velmi vážně zamyslel nad kvalitou takového chovu (chovatele) ...
Ohař jako krátkosrsté plemeno, vám přes zimu v boudě pokud v ní bude sám a nebude vytápěná zdravotně odejde ...

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 17:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A přizpůsobená jeho velikosti .... tzn štěně, které má cca 5 kg nemůže být samo v zimě v boudě, která je stavěná na psa, kterej má mít 26 kg.

Jinak co se týče štěně a kotec: osobně si myslím, že je rozhodně lepší, když má být pes v kotci, tak ať je tam odmalička. A ne pak vyšoupnout půlročního psa ven, když na to není zvyklý (psychicky).A když tam má štěně být, tak by to mělo probíhat stejně, jako když je doma = venčení "neustále", aby se naučilo venčit se mimo kotec, spousta společných her, socializace .... Ne aby se pes zavřel do kotce a ven chodil na hodinu za den. Mělo by to být uděláno tak, aby byl pes v kotci jen na spaní a to znamená unavený.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 08:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dados5 píše:
Dyt je to lovecky pes pro nej je nejlepsi pobyt venku ne?

Říká vám něco pojem termoregulace a tepelná ochrana srsti? Dát krátkosrstého maďarského ohaře na zimu ven, znamená jeho následné zdravotní problémy, hlavně s ledvinami z důvodu prochladnutí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štěně a kotec
PříspěvekNapsal: čtv 25. črc. 2013 00:23 
Offline

Registrován: stř 24. črc. 2013 13:49
Příspěvky: 1
Bydliště: Plzeň
Dobrý den,
Mám zamluvené štěně Kanadského retrívra (nova scotia duck tolling retriever) na přelom roku 13/14.
Pes by měl byt chován venku na zahradě a v kotci. Po přivezení štěněte domů si mohu vzít jen týden dovolenou. :( Jak bych měla štěně navykat na kotec (vím, ze určitě nemohu hned první den). Jak by to mělo probýhat aby vse bylo v pořádku a štěňátko i ja jsme byli spokojení..? Kdyz si pomalu na kotec zvykne mohu ho nechat po 10 dnech uz v nem spat? (v kotci ma plně zateplenou boudu s predsíňkou)
Předem dekuji za odpověd. :-)

Simona


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěně a kotec
PříspěvekNapsal: pon 29. črc. 2013 06:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Osobně jsem zastáncem socializace štěněte s lidmi, ne stranou od lidí. Každé moje štěně, dokonce i vlče jsem kvůli správné socializaci choval venku s přístupem domů. Kotec jsem používal velice sporadicky jen na hodinu nebo dvě, pokud nebyla jiná možnost hlídání.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!