Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 13:43 
Offline

Registrován: stř 26. lis. 2008 09:34
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
k našemu prckovi -1 rok, jsme pořídili kamaráda o tři měsíce staršího. pánové se mezi sebou srovnali celkem rychle, bojují mezi sebou o pozornost, během dvou dnů jsme zmákli společné bezkonfliktní krmení. Samozřejmě teď pozoruji velké změny chování u mladšího, jednou poslouchá a funguje jako nikdy, druhý den naopak, asi zkouší, jestli s přírůstkem změní režim. Těžko dělat po pár dnech závěry, ale... Mladší začal vrkat - na lidi, na psy, na polštáře. Dlouho si nemůže najít místo k ulehnutí, chodí po místnosti a vrká. Pak se přijde pomazlit, chvíli drbu (3sec) hned vyskočí a znovu vrčí, ne tak, že si chce hrát nebo provokovat, jak to u něj znám. Už mi vyjel i po ruce, kterou jsem ho hladila, to jsem ho sepsula a on si na pár hodin zalezl do koupelny. Myslela jsem, že ho třeba něco bolí, nebo, že je přetaženej, ale je v pořádku, vrčí i po probuzení. Co mi tím chce naznačit? Mám ho při tom vrkání okřikovat? Díky vám moc za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 13:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Okřikování nepomůže. S naprosto chladným klidem bych mu pověděl něco v tom smyslu, ať si jde tímhle tónem pokecat třeba někam na lampárnu a mne tím neobtěžuje, že se s ním tímto tónem bavit fakt nebudu. Jednoduše, buď se bude bavit slušně nebo vůbec, a to s kýmkoli.
Okřikování jako takové způsobuje jenom zhoršení už tak napjaté atmosféry a vyvolává zbytečné otázky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 14:03 
Offline

Registrován: stř 26. lis. 2008 09:34
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Díky za tak rychlou odpověď. Chápu dobře, že z jeho chování nemám dělat žádné závěry, prostě jenom zkouší a snaží se dát najevo nevůli, že veškerá pozornost není věnovaná jen jemu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 14:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chápeš to správně

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vrčí na svého pána
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 10:47 
Ahoj prosím o radu, která se týká mého nového kamaráda. 15. 9.jsem si přivezla z utulku fenku Labradora. Všechno v pořádku je bezvadná. Má svuj kotec volně pruchozí. Ale si před měsícem na nás začala vrčet. Je třeba zalezlá v kotci a stačí jen když jí zavolám a už slyším to její vrčení. Nejdříve jsem myslela že si hlídá svoje místo, ale nedávno ležela na verandě a jen jsem vyšla ze dveří tak vrčela. Má v tu chvíli i jiný výraz v očích. Nejde si pak ani pro žrádlo. Nevím čím to nebo proč to dělá. S pejsky z utulku nemám zkušenosti. Je jí asi tak kolem roku a pul. Před tím jsem měla RTW a žádný problém jsem nikdy neměla. Měla jsem ho ovšem od malička. V utulku tvrdí, že my fena přerůstá přes hlavu já si to ovšem nemyslím. Jsem přísná,ale aj chválím a věnuji se. Když má ovšem tento stav tak s ní nepohnu. Neposlechne ani slovo. Jinak základní povely umí. Je moc šikovná. Někdy neposlechne na poprvé. Za piškotu se ale může přetrhnout. Jen to její chování si nedovedu vysvětlit. Může napadnout? V podstatě jí neznáme a ona nezná nás. Jak se tedy chovat v tomto případě. Děkuji za vaše rady.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na svého pána
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 10:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kiara píše:
... V podstatě jí neznáme a ona nezná nás...
Tohle po netu neumím posoudit. Lepší je mi fenku přivézt ukázat, pak budu vědět, o co se jedná a co s tím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na svého pána
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 11:09 
Desenský píše:
Kiara píše:
... V podstatě jí neznáme a ona nezná nás...
Tohle po netu neumím posoudit. Lepší je mi fenku přivézt ukázat, pak budu vědět, o co se jedná a co s tím.


Veterinář my říkal, že se jí nemám bát a že toto plemeno nenapadne jen může naznačit utok. Můžu mu věřit. Ono se jí těžko nebát když zvedá vrchní pysky a ukazuje zuby.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na svého pána
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 11:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kiara píše:
Veterinář my říkal, že se jí nemám bát a že toto plemeno nenapadne jen může naznačit utok. Můžu mu věřit...
Veterinář žije patrně v době dinosaurů. Od té doby, co se tady začalo s chovem retrívrů, tedy labradorů a zlaťáků a kdy nebylo prioritou kontrolovat povahy, ale jen hezká očíčka a hezké chlupy, stala se tato plemena třetím nejpočetnějším v mé klientele kvůli agresivnímu chování, kdy se mnohdy nejedná jen o škrábance, ale o skutečně drsné útoky.
Z toho důvodu vám píši, že pořebuji fenku vidět, abych dokázal posoudit, jak na tom je nebo není.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 15:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led. 2009 20:21
Příspěvky: 13
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dobrý den
Mám dotaz k tomu vrčení, mám tři psy. Míša začal vrčet, začlo to nějak v době, kdy se k nám dostal vlčák Brix, vrčel na něho od počátku, ale spíš ze strachu. Začal používat vrčení k tomu, aby si držel Brixe dál od těla, Brix to bere v potaz, ale ví, že je rychlejší tak si z něho utahuje a zkouší ho na kolik ho k sobě pustí, Když se honí s hračkou v tlamě tak ho Míša třeba kouše do noh, aby ho zastavil. Brix to bere jako hru.Nevím, jestli mezi ně zasahovat?
Navíc začal vrčet (jen vrčí, necení zuby, uši dá někdy dozadu,spíš bázlivě) i doma, když ho vezmu prvního domu, je vše OK, ale když jde domů první Alf tak vrčí stylem: "přece mám být první já? " ignoruju to, utírám mu packy dál a vždycky mu říkám, ať si vrčí jak chce,že mu to nepomůže,dělá to když v něčem upřednostním jiného z psů, nebo dělám něco co se mu nelíbí (koupu,stříhám, atd.) Vždycky pokračuju i přes jeho vrčení a opakuju mu, že si to může nechat, ale vrčí stále,co víc s tím můžu dělat? Díky za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 08:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud to nepřekračuje nějakou problematickou hranici, nechal bych to tak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led. 2009 20:21
Příspěvky: 13
Bydliště: Petrovice u Karviné
Díky za rychlou odpověď.. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 00:22 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Dorotka píše:
je důležité, jak se zachováš, jestli situaci vyhrotíš či ne.


Na mě můj pes nedávno zavrčel, když ležel a já ho potřebovala přemístit - vzala jsem ho za obojek a zvedla a on najednou začal brblat a trochu ztuhnul, tak jsem úplně v klidu řekla: hele nevrč na mě a vstávej a vyšoupla ho pryč a on zmlknul (asi ho moje reakce i trochu překvapila) a najednou v pohodě spolupracoval...(vyhla jsem se taky očnímu kontaktu)...znamená to teda, že můžu to vrčení víceméně ignorovat? Jde mi o to, jestli takhle pochopí, že je mu vrčení k ničemu (zavrčel na mě teda zatím poprvé). Je to puberťák, tak nevím, jestli to zkouší nebo jestli je to fakt jen takové to brblání jako: nech mě, já si tu chci ležet..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení na pána
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 07:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč jsi ho tahala za ten obojek? Asi bylo lepší ho oslovit a přemístit povelem nebo lehkým odstrčením. Podle popsaného to vzal jako agresi z tvojí strany, útok, kterého se lekl. Je to jako kdyby tě někdo místo žádosti - uhni mi ze židle, vzal za límec a tahal pryč, taky se ohradíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení na pána
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 09:30 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Essi píše:
Asi bylo lepší ho oslovit a přemístit povelem nebo lehkým odstrčením.


No to já ho předtím oslovila, ale na to nereagoval a při jeho váze ho moc odstrčit už nejde :( bylo by teda lepší mít ho na vodítku a kdyžtak ho zatáhnout za to vodítko než přímo za obojek?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení na pána
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Určitě by to vodítko bylo lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení na pána
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 11:11 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Děkuju!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 23:11 
Offline

Registrován: čtv 15. lis. 2007 18:59
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
Lenko, jestli můžu napsat svoji zkušenost..
Vrčení je jejich běžný komunikační prostředek, to mám vypozoravané. Běžně mezi sebou zavrčí bez ohledu na své postavení


Chtěla bych ještě něco k tomu vrčení. Nedávno jsme se přestěhovali do vesnice ,kde dost psi chodí volně ,často i bez pánů. Náš pes na velký psy často vrčí Nikoho tu ještě neznáme a nedávno jsme potkali RR ,byl s pánem. Náš pes se chtěl seznamovat ,měla jsem ho na stopce ale pán toho psa řekl at se nebojím ,že budou kámoši. Pustila jsem našeho taky RR,chvíli se očuchávali ze všech stran a pak náš zavrčel. Ten druhý mu začal jít po krku, jednou ho stihl kousnout a kdybych nezakročila dopadlo by to hůř. Náš neměl vůbec snahu se prát ,jen uskakoval ,dokonce i poslechl a na povel šel ke mně jenže ten druhej pořád po něm . Pána na volání neposlechl ani omylem.Vždy jsem si myslela jsem si ,že to jeho vrčení je nějaká ta strachová agrese ,nikdy nikoho nekousl ani neútočil,jen tak vrčel. Tady jsem ted při počítání starých příspěvků našla to ,jako že jde o komunikaci tak bych chtěla vědět jak se to rozezná. Dost mě to štve ,protože mám strach ,aby se něco takovýho neopakovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení na pána
PříspěvekNapsal: pát 03. dub. 2009 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
chtěla bych se zeptat:náš pes když se ke mě přiblíží můj manžel a dotkne se mě okamžitě startuje a začne na něj štěkat a když do něj manžel strčí začne vrčet a dorážet na něj.připadá mi to ,jako by o mě bojoval.je něco takového možné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení na pána
PříspěvekNapsal: pon 06. dub. 2009 18:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Odstrčit ho máš ty, když už to dělá pro tebe.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení na pána
PříspěvekNapsal: pon 06. dub. 2009 18:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
dík za odpověď,zkusím to,myslela jsem si,že si musí zjednat pořádek vůdce smečky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 20. dub. 2009 16:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 15:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Dobrý den,

bohužel i já mám tento případ doma.(Rusty 2 roky) Jen nevrčí a neútočí na nás kvůli něčemu co vezme, ale kvůli tomu, že můj přítel mu vynadá za to, že něco provedl a on u toho na něj vrčí. A dvakrát ho bohužel i kousl. Přítelova reakce na kousnutí byla...otočení se zády a odchod na desinfekci ruky. A dle mého si náš pes myslel, že v podstatě nic neudělal.
Dalším problémem je útok dvoletého Rustyho na 4 letého Jimmyho. Nikdy je nenecháme se porvat, neboť (a asi je to chyba) já nemám to srdce vidět 20 kg pesana na 4 kg. Vždy oba pokárám, ale bohužel je to čím dál tim častější a já si už nevím rady. někdy mám chuť vše zabalit a s obouma se rozloučit, ale nemám to srdce.
Potřebuji radu...veřejně přiznávám...jsem na konci svých sil a svých nervů a bohužel...nevím jak na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 10:53 
Offline

Registrován: úte 28. črc. 2009 09:12
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den,

prosím o radu. 13.12.2008 jsem si vzala pejska z útulku, vypadá jako kříženec německého pinče. Je přibližně 3 roky starý. Je na mě dost fixovaný, ale poslední dobou se to zlepšilo. Můj hlavní problém je v tom, že před cca 1 měsícem na mě začal vrčet. Stává se to když se sním mazlím. Z počátku to bylo, jen když jsem mu přiložila svojí hlavu k jeho a teď mu vadí i to, když si ho k sobě přitisknu. Absbolutně nechápu proč, nebiju ho, ale samozřejmě se ho snažím vychovávat. U dalších členů rodiny to nedělá. Teď prý ale 2x kousl souseda do ruky. Prosím Vás o radu, bojím se, aby se to nezvrtlo.... :(

Děkuji Pavlína


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
p.sloupova píše:
Dobrý den,

prosím o radu. 13.12.2008 jsem si vzala pejska z útulku, vypadá jako kříženec německého pinče. Je přibližně 3 roky starý. Je na mě dost fixovaný, ale poslední dobou se to zlepšilo. Můj hlavní problém je v tom, že před cca 1 měsícem na mě začal vrčet. Stává se to když se sním mazlím. Z počátku to bylo, jen když jsem mu přiložila svojí hlavu k jeho a teď mu vadí i to, když si ho k sobě přitisknu. Absbolutně nechápu proč, nebiju ho, ale samozřejmě se ho snažím vychovávat. U dalších členů rodiny to nedělá. Teď prý ale 2x kousl souseda do ruky. Prosím Vás o radu, bojím se, aby se to nezvrtlo.... :(
Děkuji Pavlína

Malinko o vypadá jako "lezeš-li psu někam, velmi brzo tě tamtéž pošle", ale bude to chtít osobní návštěvu. Nabízí se výlet na Vlčáry v předem domluvený termín, nebo na free sobotu bez domluvy a nebo alespoň na nějaké společné venčení (třeba v Praze).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Bude to tak, jak píše Jirka, s tím lezením někam. Ten výlet na Vlčáry bude nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agresivní staford
PříspěvekNapsal: stř 12. srp. 2009 11:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 23:26
Příspěvky: 43
Bydliště: rybnice
Dobrý den,máme s přitelem již 5letého staforda a 2letého dobrmana ,po pul roce se nam povedlo je dát dohromady a skamaradit je ,ted si i spolu hraji.Problem je v tom že když chci vynadat jednomu zastavaji se jeden druhého a staford který je starši vyjiždi po svých pánech stači když mu jen hrozíme a už kousne ,sveho pana i paničku pokouše celou ruku že radši uskočíme ,nevime si snim rady .Děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp. 2009 11:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Po netu neřešitelné.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: sob 15. srp. 2009 08:42 
Offline

Registrován: sob 20. čer. 2009 18:14
Příspěvky: 6
Bydliště: Kralovice
Dobrý den všem:)
nastal u nás takový problém, tak Vás prosím, jestli byste nám s ním neporadili. Máme 1,5 roku starého německého pinče Bena a 13letého psa šeltie. Bydlíme v rodinném domě a máme psy na zahradě. Je to asi týden, co se sestra od nás odstěhovala do bytu do jiného města. Stále ale chodí každý den domů z práce a pak jede zase k sobě na byt. Asi před 3 dny, když přišla opět k nám, Ben se postavil do napjatého postoje, měl uši na stranu a ježil se. Volala ho k sobě, mluvila na něj, ale vůbec k ní nechtěl přijít a koukal na ni nedůvěřivě. Zkusili jsme, aby se spolu zase "zkamarádili" hraním - takže mu házela tenisák a pak už byl dobrý, přišel k ní a dokonce jí chtěl oblizovat obličej. Ale druhý den, když opět přišla, zaujal stejný postoj a dokonce na ni vrčel. Mohlo by to být tím, že se odstěhovala a má už jiné pachy? Prosím o radu, jak se v takové situaci nejlépe zachovat, aby jsme něco nepokazili ještě víc. Děkuji moc a mějte se hezky:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: ned 16. srp. 2009 07:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud někdo opustí smečku, ztrácí automaticky hierarchickou pozici a někteří psi to dost řeší. Lepší je mi zavolat v dobu uvedenou v kontaktech na hlavní stránce webu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: proč mě nesnáší?
PříspěvekNapsal: úte 22. zář. 2009 14:40 
Offline

Registrován: sob 19. zář. 2009 10:00
Příspěvky: 2
Bydliště: kladno
Mám 3,5letého a 2,5letého pejska čivavy.Oba mám od narození,mají stejné rodiče.Doma nenastasla žádná změna.Jsou uplně povahově odlišní-Starší je vykastrovaný, hodnější,tichý a mladší naopak je pěkné šídlo,je zvědavej a vyčůranej.Ted co byli mladšímu 2 roky začal na mě vrčet.Domáhá se po mě mazlení,ale jen když se po něm natáhnu že ho podrbu už na mě vrčí.Když se věnuju druhému tak se cpe na jeho místo a jen ho začnu hladit a nebo taky ne, tak na mě stejně vrčí.Někdy vrčí i když na něj normálně mluvim.Dělá to jen mě,s přítelem žiju rok a na něj to nedělá.Fakt je že rodina i kamarádi se mladšímu díky jeho vlezlosti víc všímají,já osobně se snažím věnovat oboum stejně.Je možné že ho tím štvu? a jak to vyřešit?děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář. 2009 09:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jak na to vrčení reaguješ? a hodily by se podrobné detaily.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: sob 17. říj. 2009 09:04 
Offline

Registrován: sob 19. zář. 2009 10:00
Příspěvky: 2
Bydliště: kladno
Omlouvám se za zdržení,nešlo mi PC.Moje reakce je taková že se snažím to vrčení ignorovat a když se tak chová se s ním nebavím.On když si ho nevšímám mi vleze na kliín abych ho hladila,ale u toho někdy vrčí pak taky.Dám ho na zem a o se začne klepat že si myslím že ho trefí.Stejně tak se klepe i když mě vidí hrát si s tím druhým,celou dobu nás pozoruje,ale když ho zavolam k nám si hrát tak přijde ale bud se klepe nebo zas vrčí.Posledních 14 dní to dělá už i na mého přítele.Vleze za náma do postele a když ho trochu šoupnem tak zas vrčí.Nebijem ho ani nekřičíme.Nemužu ho ani přendat z místa na místo nebo na zem z gauče a nebo ho vzít na ruku pomazlit bez toho aby si aspon nezavrčel a pak zas ty klepačky jako kdyby jsme mu něco dělali.Zhoršuje se to.Venku lítá a poslouchá,začal jen víc vylítávat na psy,ale dá odvolat.
Děkuji,rada by mi pomohla. ilona


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: sob 17. říj. 2009 09:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle popisu jde pejsek totálně do háje s nervama. Jestli máš možnost, vezmi přítele, oba psy a domluvte si konzultaci na Vlčárech. Po netu, bez seznámení s pejskem a s vaším přístupem k němu, by se tenhle problém řešil hodně špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivná chování maltézáka
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2009 13:19 
Offline

Registrován: úte 06. říj. 2009 17:51
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,
potřebuji poradit s maltézským psíke.Mám ho do malička,je to pes a je mu 5 let.
Od 1,5 roku začal vrčet při umývání a utírání a stupňuje se to čím dál tím více,dokonce jeschopen se i ohnat a cenit zuby.Začal vrčet i při pohlazení a v podstatě to vypadá,že vrčí při všem co se mu nelíbí.Někdy má chování nevrlého psa někdy naopak je to bez problémů a to vrčení příjde až později.
Často je sice v jiném prostředí,ale jde vidět,že jsem jeho paní-respektujeme nejvíce-ale i přesto dokáže dělat to co jsem napsala výše.
Zkoušela jsem tresty-pošlu ho na misto a on si ještě na něm na mě štěkne.Trestat už netrestám,protože i při fyzickém trestu se sice bojí,ale vrčí i tak.Děkuji za odpovědˇ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: pát 23. říj. 2009 08:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud jste si přečetli odpovědi na předchozí a podobné otázky, vyšla vám odpověď, že máte sice neukázněného, ale v nervech rozházeného psa, který neví, co má dělat, jelikož vy také ne. Pokud si i přes odpovědi tady nevíte s tímto chováním rady, pak je to na osobní návštěvu u mne na Vlčárech.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: ned 01. lis. 2009 22:09 
Offline

Registrován: pát 30. říj. 2009 13:57
Příspěvky: 1
Bydliště: 1.Máje 1271 Orlová-Lutyně 73514
Dobrý večer.Mám Shiba Inu.Je to pes starý 4,5 let.Neposlouchá,když chcu aby přišel ke mě nebo udělal nějaký povel,řeknu mu to v klidu,ale on mě neposlechne,zvýším hlas a už poslouchá.Je agresivní vůči psům a neovládá se.Nestalo se poprvé že nás pokousal.Je tak agresivní,že u nás nemá vůbec žádný respekt.Když mě naštve,tak mu dám po zadku,a on na mě začne vrčet,vycení zuby,sklopí ocas.Nejdřív pokousal bráchu,za to dostal výprask.Potom pokousal mě,ale naštěstí se to nemuselo šít a nedávno pokousal mamku,ale ta musela do nemocnice.Pokousal ji 2 prsty,které má sešité a pak se ji zakousnul do nohy.Od té doby se ho mamka bojí.Tatka rozhodnul,že buď útulek nebo utratit.Do útulku ho dát nemůže,protože je agresivní a navíc já jediná z rodiny ho znám nejlíp.Vím kdy on začne vrčet,vím kdy bude agresivní vůči psovi.Od té doby co pokousal mamku má přísný režim.Musí poslouchat na slovo,ven chodí už jen s náhubkem,pokud neposlechne tak bud dostane a nebo na něj zařvu.Poslední dobou se snažím klidnit hlas a spíše to více krát opakovat ten povel.Nejhorší na tom je,že třeba dneska jsem s ním šla večer ven a potkali jsme velkého psa.Můj pes začal vrčet.Přitáhla jsem ho a řekla mu,nesmíš.Neposlechl,vrčel čím dál víc.Tak jsem s ním škubla a řekla nesmíš,vrčel a vyjel na mě,ještě že měl náhubek.Stále nepřestávál tak jsem ho svalila na zem a říkala jsem mu přestaň,nemíš,nech toho,jenže nic,pořád vrčel.Vůbec si s ním nevím rady.Budu vám vděčná za každou pomoc.Děkuju Kristýna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: ned 01. lis. 2009 22:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tady je každá rada drahá máte tam hodně chyb proto doporučuju zavolat p. Desenskému mezi 9 a 10 hodinou a domluvit si individuální schůzku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: ned 01. lis. 2009 22:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Váš přístup k němu je snad jedna velká chyba. Ten pes se vás bojí a je i značně rozmazlený. Nejlepší pro vás bude, když si domluvíte osobní schůzku s p. Desenským. Jakmile změníte přístup k psíkovi, budete pro něj srozumitelní, nebude jediný důvod dávat ho pryč, nebo, nedej bože, ho utrácet. Začněte tím, že mu na obojek dáte tzv. couračku. Tj. šňůra dlouhá 2 a půl délky psa, bez ozdob, koružků... kterou bude mít neustále připlou - i doma. Za tu šňůru ho budete ovládat. Je to proto, že se tak nebude muset psa dotknout, nebudete mu sahat do osobní zóny, kde se cítí ohrožen. Dále na něj budete mluvit klidně, rozhodně, nekřičet, NEopakovat povely. To znamená, jeden povel = jeden splněný povel. Začněte pořádným naučení přivolání na první povel za všech okolností (návod je na hlavní straně webu - levý sloupec nebo zde na poradně). Za druhé ho naučte další základní povely a jedno pravidlo: odvolání (běž pryč/vypadni), odložení, odeslání na místo a chůze na prověšeném vodítku. zvládla to už spousta lidí před Váma, proto věřím, že to zvládnete i vy :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes vrčí...
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 05:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Šibák je sice lištička malá, ale srdíčko má velké a hrdost ještě větší. Přečtěte si po sobě svůj příspěvek znovu - vy na něho jdete agresí, on agresí odpovídá. Vychovávali jste ho křikem a tresty, nedivte se, že on používá tutéž metodu - nic jiného nezná.
Připojuju se k ostatním. Hned couračku a hned zavolat Rudovi a domluvit si schůzku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: napadání, vrčení jeho kořisti
PříspěvekNapsal: pon 09. lis. 2009 16:06 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
Ahojky, potřebuju poradit.
Dneska jsem byla se svým psem ročním bíglem na zahradě, momentálně jsme přežili otravu, bereme ještě antibiotika a léky na srážlivost krve- tudiž musíme být v klidu, bez procházek.....
Náš pes začal lízat králičí krev, zavolala jsem na něj fuj, nesmiš....Nepomohlo, šla jsem k němu vzala ho za vodítko- on začal vrčet, vzala jsem ho do náruče s tím, že ho odvedu a on opět vrčel a chnapal mi na ruku, dala jsem mu na zadek a za trest zavřela na záchod. Tohle chování mi dělá, tohle bylo podruhé kdy mi to povedl- poprvé, když sem mu šáhla do misky s jídlem. Více poslouchá páníčka než mě, když byl malý, tak jsem na něj byla mírná. Nemám u něj autoritu, když to ohodnotím tak mě poslouchá na 55% a páníčka tak na 80%. Když jsem s ním sama doma, provokuje mě, bere mi věci, zlobí mě. Vždycky k němu jdu ( dám mu výchovnou plácačkou na mouchy, řeknu fuj, nesmiš) pak ho začnu povelovat, třeba na místo, zůstan a dělám to tak dlouho, dokud to neudělá, aby věděl kdo je pán, ale prostě mi příjde, že to nepomáhá. Potřebuju autoritu a nevím už jak si jí vybudovat- tím pádem by mě neměl napadat ne? Sa se přiznávám, že to je moje vina, přečetla jsem si o výcho, o plemeni hodně, ale asi pozdě. Myslím si ,že máme dobrý vztah, spí mi u nohou pod peřinou, mazlíme se, hrajeme, ale prostě nevím proč je ke mě takový...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 09. lis. 2009 18:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
V téme, do ktorej som tvoju otázku zaradila, nájdeš na svoju otázku odpoveď. Sústreď sa na branie psa do náruče, ktoré nebolo správne, najmä ak mal pes pripnuté vodítko a ty si ho mohla použiť. O trestoch, ako je "dať na zadok" a o zatváraní psa na "samotku" už je tu vytvorený okruh tém TU,v ňom sa dočítaš aj o autorite a o tom, prečo ju u psa nemáš. Nezrozumiteľné tresty a na druhej strane pchanie sa psovi "niekam" nie sú cestou k tomu, aby pes zistil, "kto je pán"... Odhoď plácačku na muchy a čítaj...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 20:34 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
Ahojky, vše jsem si pročetla.
Bud jsem tupá, nebo nevim. Asi s temi informacemi neumím pracovat.Hned vysvětlím na příkladu.
Nás Badouš má míček s otvory ado nich se vkládají granule. NEvadí mu, když ho vezmu do ruky...Dneska v zápalu hry se mu míč zašprajcnul a nemohl ho vyndat. Stála jem za ním a chtěla ho vytáhnout,on začal vrčet . Řekla jsem Bady nesmis. Stačilo jen abych za ním stála a on byl pořád nesvůj, že mu ho vezmu a vrčel se staženým ocasem. Bála jsem se mu ho vzít. Odlákala jsem jeho pozornost, řekla jsem Bady hlídej a on šel automaticky ke dveřím. Vzaa jsem míč a přivolala ho, řekla sedni a dej pac, dokonce si i lehnul a vesele si hrál dál. Já víím, že jsem vůbec problém nevyřešila...Neví, proč vrčí, vžyt musí vědět, že bych mu to nevzala, ba naopak chtěla jsem mu pomoct.
Věřim, že kdybych ho vzala za obojek, tak po mě vyjede....Tak poradte j byste se zachovali vy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 20:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak zrovna v téhle situaci vrčel proto, že ten míček moc chtěl, byl vynervenej, že ho nemůže dostat z toho místa (moc emocí) a pak tam přijde člověk a sahá mu na něj. Začne se o něj oprávněně bát, zavrčí. Vy houknete nesmíš - přilejete emoce, zákazový povel ho uvede do nejistoty "a co teď". Vy se bojíte. Kdybych byla na vašem místě, asi bych si psa nejdřív zavolala, posadila, šla vyndat míček a pak mu ho s povelem volno poslala po zemi. Nebo, pokud by to byl můj pes, u kterého jsem si stopro jistá, že by nezavrčel, tak i přesto bych mu alespoň řekla: uhni (povel aby se klidil z místa) já ti to vyndám. A pak mu to dala. Prostě aby věděl, že se nic neděje, že je vše v poho. To záleží hlavně na tonu hlasu. ten povel, co má dělat, je tam jen jistota, "prvek bezpečí" pro psa.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 20:56 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
souhlas s evou
jen bych možná dodala-v tomto případě bych asi doporučila, aby měl pes doma "couračku"-vodítko, které by za sebou neustále tahal, které by vám pomohlo při případné manipulaci s ním
Citace:
Věřim, že kdybych ho vzala za obojek, tak po mě vyjede

třeba v tomto případě, kdyby se vám ho nevedlo odvolat, by jste si jím pomohla pomoct-chycení za obojek může pes považovat za "vstup do osobní zóny", ale vodítkem by jste s ním mohla bezpečně a v pohodě manipulovat

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 08:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vytočeného psa bez správné vazby na svého pána v rovinách důvěry a respektu vezmeš v podobných vypjatých situacích za obojek a vyjede po tobě, protože je to skutečně útočné agresivní gesto, které ti pes stejným vrátí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 13:32 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
pane Desenský,
myslíte si tedy, že je to v pořádku, jak se ten pes zachoval? já vím, že kdybych ho za ten obojek vzala, tak po mě vyjede, proto jsem to neudělala, stejně tak chápu, že se on bál, že mu ho vezmu, ale já bych chtěla docílit toho, aby se nebál. A postupoval byste stejně jak mi poradili?
Z okolí slýchám, že si to ten pes nemůže dovolit, na svého pána vrčet, nebo vyjed po ruce. Co si o tom myslíte? Zrovna v tomhle konkrétním případě co jsem uvedla
Děkuji předem za všechny vaše rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 14:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Těch chyb je tam příliš na to, abych to řešil po netu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 15:40 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
No tak mě nenapadá nic jiného než vás navštívit. Jak už jsem psala, jsme po otravě, ve středu nás čekají testy na srážlivost krve, když vše dopadne dobře, ráda bych se s vámi domluvila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 17:12 
Offline

Registrován: čtv 03. zář. 2009 17:22
Příspěvky: 1
Bydliště: Znojmo
Dobrý den

Mám problém s 17 měsíčním boxerem. Na cvičáku často vrčí na jiné psy a když ho potřestám tak dost agresivně vrčí i na mě. :hnev: Často jsem se ho pokoušela položit na záda jenže zkuste to když máte psa který váží 3O kilo a vám je 13. :dontknow: Už vážně nevím jak ho mám co nejúčiněji potrestat. Zkoušela jsem vycukání na vodítku nebo jsem ho vzala za kůži zvedla do vzduchu, jenže mi příjde že si z toho nic nedělá a vrčí si vesele dál. Zajímavé ale je, že když třeba děláme slalom mezi psy tak to ani nepípne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 17:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pokiaľ si nerobíš srandu, tak si dobrý príklad toho, ako to urobiť čo najhoršie. Ak ťa na cvičáku v tomto riešení podporujú, tak je to ďalší príklad toho, ako viesť výcvik zle. Prečítaj si niečo o trestaní psa TU a o vrčaní na druhých psov TU. Konkrétnou radou v tomto momente je podľa toho, ako si otázku napísala, zmena celej komunikácie so psom a jeho pochopenie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 18:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tak to je teda síla #-o Skutečně si přečti ta zmíněná témata, je tam mnoho užitečných informací. Kromě změny přístupu ke psu je to i na změnu cvičáku, předpokládám, že to lámání psa máš odtatmtud. S tímto přístupem tě ten pes dřív nebo později pořádně osolí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!