Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:33
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: pát 14. lis. 2008 18:03 
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Mám 4 měsíční štěně Německého ovčáka, který je v kotci, ale z vlastní boudy si udělal "WC", nevíme jak jej to odnaučit. Jelikož začíná zima a on nechce spát v boudě, tak mám strach aby nebyl nemocný. Vím, že je nejlepší pejska při činu nachytat, ale to by jsme u něj museli být 24h denně. Prosím o odpověď. Předem děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. lis. 2008 18:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Má v boudě slámu? Jestli jo, tak mu zkuste trochu nasypat i venku, můžete použít i piliny. Někteří psi se nechtějí venčit na beton, a tak raději hledají místo, kde se to vsákne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. lis. 2008 20:14 
Začala jsem to řešit tak, že deku co měl načuchlou svou močí jsem dala před boudu a do boudy už nečůrá, ale s výkaly je to horší. Nyní jsme mu dali do boudy lino, aby deska tolik nenasákla a karton, aby to vcucl.
S piliny to zkusím.....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. lis. 2008 20:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jak často ho venčíte?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15. lis. 2008 18:11 
To je individuální, ale často. Jako chodím za ním několikrát denně a jsme venku po půl hodině i víc.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 16:42 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 19:32
Příspěvky: 13
Bydliště: Podbořany
Dobrý den,
mám takový dotaz. Máme 9 - ti měsíční fenu Moskevského strážního psa. Má svojí voliéru a v ní boudu. Dříve kakala i čůrala do voliéry (mimo boudu) a my to vždy po ní uklidili. Potom nevím, co se stalo, ale začala čůrat i kakat do boudy. Nic nezabírá... Vynadání, vymáchání čumáku, nedat nažrat. Ale přesto víme, že ona ví za to co je. Vždy když se do té boudy podívám, je na ní vidět, že ví o co jde. Někdy tam má jenom načůráno, někdy obojí. Také se stalo, že tam něměla nic, a tak jsme ji za to hodně chválili a tak ... ale asi jí je to jedno. Boudu má už opravdu jako záchod a spí venku (ve voliéře) klidně i na děšti (když jde déšť s větrem), v zimě ... Jsme z toho už zoufalí. Nevíme co s tím. Prosím jak jí to máme odnaučit? Předem děkuji moc za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 17:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ona opradu neví za co jí děláte tyhle strašné věci! Být váma hned s tím přestanu, nebo vás jednou sežere. Pročtěte si to tu, pak pochopíte, že pokud psa "nenachytáte při činu", nebmá cenu cokoli řešit, pak už pes neví, proč mu nadáváte nebo proč dneska chudák nedostal nažrat. Co se týče spaní venku, je to moskevák tak se není čemu divit. Jak často jí venčíte? Jakou má zábavu, zaměstnání? Kolik času denně jí věnujete? Jinak svou četbu můžete začít třeba zde a taky toto. Jo a ještě toto :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 17:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
venčete ji tak, aby si svůj prostor vůbec znečišťovat nemusela - sami jste jí nedali jinou možnost než se chovat jako prase a teď se divíte... Nerozlišuje kotec na "bouda" a "okolo", bere jako "doma" celý kotec. A když musí... :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 17:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 139
Bydliště: Příbor
Možná by pomohla pravidelnost ve venčení ne? A jinač...malému ditěti když udělá svojí potřebu mimo plínu by jste také nedali najíst? :evil:

_________________
Lucka a Max http://slucka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 139
Bydliště: Příbor
Vím, že to není to stejné a nedá se to srovnat. Ale kdyby jste to toho psa naučili tak to neděla.

_________________
Lucka a Max http://slucka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 17:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když vás někdo zavře do místnosti a prostě musíte, a někdo vám do toho namočí nos, příště se vám chtít už nebude???? Nebo na čem je založena ta metoda namočení čumáku???
Vaše tresty jsou velmi hrubé a navíc pro ní naprosto nesrozumitelné, stejně jako ta vaše pochvala. Jen jí stresujete, ale pochopit z toho nemůže opravdu nic. Blíží se jí první hárání, je zavřená v kotci, asi se necítí jistá a zalézá s touto činností do krytého prostoru, kde k ní má klid. Jak jí vysvětlujete, kde se venčit může? Kolikrát denně jí venčíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 19:35 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 19:32
Příspěvky: 13
Bydliště: Podbořany
Prosím nemyslete si o mě, že jsem na svého psa hrubá ... Vím, je to moskevák a zima jí určitě není, také vím, že když jí nechytím při činu, je to zbytečné ... je zavřená jenom v noci s tím, že je dlouho do večera puštěná, takže vždy ještě po večerním jídle stačí vykonat svojí potřebu. To, že je ve stresu a schovává ty svoje nadělení do boudy mě moc mrzí. Nevím jak jí to vysvětlit. Ve voliéře má písek na který zezačátku také chodila ... přemýšleli jsme, že jí uděláme boudu novou, jelikož to v této boudě už cítí a těžko jí to asi odnaučíme, ale než to uděláme, chci nějak zabránit tomu, aby si ani do té nové nekakala a nečůrala ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 19:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A ještě dotaz, čím krmíte a proč jí zavíráte na noc? Nemohla by mít kotec otevřený i přes noc, aby mohla kdykoli ven i dovnitř?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zkuste jí před tím než jí zavřete do kotce vzít třeba an pulhodinovou procházku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 19:45 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 19:32
Příspěvky: 13
Bydliště: Podbořany
Eva Štemberová píše:
A ještě dotaz, čím krmíte a proč jí zavíráte na noc? Nemohla by mít kotec otevřený i přes noc, aby mohla kdykoli ven i dovnitř?


Krmíme masem (hovězím nebo kuřecím) s přílohou (rýže, těstoviny, vločky). Ano do budoucna ji chceme mít puštěnou non-stop, ale zatím se ještě bojíme, ikdyž jí je 9 měsíců je ještě dost hravá a myslím že by se sama neubránila, jestli mi rozumíte. Když jsem doma je puštěná ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 19:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Masem, tak to je fajn, já jen pokud by to byli nějaké "marketovky" tak by byl trousek prostě velkej... tak v tom případě to já osobně vydím na nesamostatnost. Trénujte zavírání i přes den, po malých chvilkách, nevítat, neloučit... jak je to tu v příslušné sekci popsané. A myslím, že výměna boudy bude asi potřeba...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 20:01 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 19:32
Příspěvky: 13
Bydliště: Podbořany
Eva Štemberová píše:
Masem, tak to je fajn, já jen pokud by to byli nějaké "marketovky" tak by byl trousek prostě velkej... tak v tom případě to já osobně vydím na nesamostatnost. Trénujte zavírání i přes den, po malých chvilkách, nevítat, neloučit... jak je to tu v příslušné sekci popsané. A myslím, že výměna boudy bude asi potřeba...


Někdy dáme i granule, třeba když cestujeme nebo tak, ale jedině kvalitní granule, konkrétně K-9. Jen jsem se chtěla zeptat, když budu trénovat zavírání, jak ona to bude chápat? Co to má společného s těmi výkaly v boudě? A když už novou boudu, co byste mi poradila? Teď má zastřešenou voliéru a ta má dřevěnou podlahu a v ní celodřevěná bouda. Myslíte, že když jí do té nové boudy dám třeba deku (ne kvůli zimě) tak ji lépe přijme jako opravdu svoji boudu a ne jako WC? Myslíte, že není pozdě? Já teda doufám, že ne a že jsem ji nezkazila, to bych opravdu nerada :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 20:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mi totiž přijde, že jí začalo stresovat, že je přes noc zavíraná (mohlo se v noci něco stát čeho se začala bát, připravuje se na hárání tak má rozhozené hormony,....) a to se projevovalo znečišťováním boudy - pelechu. Proto to trénování zavírání. Aby to brala jako něco normálního. Samozřejmě jí před tím řádně unavit, aby lehla a spala. Ale to je jenom můj pocit, chtělo by to ještě názor někoho jinýho, nejlépe Rudy, pokud se sem podivá (pokud byste chtěli odpověď přímo od něj a co nejdřív, je lepší zavolat si :wink: ). Jinak ano, boudu dřevěnou a dovnitř slámu nebo seno. Deka neuschne když na ní vleze pes mokrej, začne plesnivět atp.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pejsci se venčí většinou do několika minut po nakrmení. Jesti jí zavřete a dáte jí večeři a už jí necháte zavřenou, nic jiného jí nezbývá, než se vyvenčit doma. Zkusila bych jí nakrmit, nechat ještě tak půl hodinky venku (pokud možno nelítat, neskákat - torze) a pak jí třeba dala něco dobrého, jako třeba sušené ucho, a pak teprve jí zavřela. To už by měla být vyvenčená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 21:27 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 19:32
Příspěvky: 13
Bydliště: Podbořany
Eva Štemberová píše:
Mi totiž přijde, že jí začalo stresovat, že je přes noc zavíraná (mohlo se v noci něco stát čeho se začala bát, připravuje se na hárání tak má rozhozené hormony,....) a to se projevovalo znečišťováním boudy - pelechu. Proto to trénování zavírání. Aby to brala jako něco normálního. Samozřejmě jí před tím řádně unavit, aby lehla a spala. Ale to je jenom můj pocit, chtělo by to ještě názor někoho jinýho, nejlépe Rudy, pokud se sem podivá (pokud byste chtěli odpověď přímo od něj a co nejdřív, je lepší zavolat si :wink: ). Jinak ano, boudu dřevěnou a dovnitř slámu nebo seno. Deka neuschne když na ní vleze pes mokrej, začne plesnivět atp.

A myslíte, že na tu slámu kakat nebude? Chtěla bych docílit toho aby to opravdu měla jako boudu ... Jinak moc děkuji za všechny rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 21:29 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 19:32
Příspěvky: 13
Bydliště: Podbořany
Essi píše:
Pejsci se venčí většinou do několika minut po nakrmení. Jesti jí zavřete a dáte jí večeři a už jí necháte zavřenou, nic jiného jí nezbývá, než se vyvenčit doma. Zkusila bych jí nakrmit, nechat ještě tak půl hodinky venku (pokud možno nelítat, neskákat - torze) a pak jí třeba dala něco dobrého, jako třeba sušené ucho, a pak teprve jí zavřela. To už by měla být vyvenčená.


Vždycky po jídle je puštěná aby mohla v klidu vykonat svojí potřebu. Ale ikdyž jí třeba přes de zavřeme (návštěva, ..) tak jí třeba pozoruji že čůrá i kaká mimo boudu, jde právě jen o tu noc ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 08:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tak se ani v noci bojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Neměli by se psi napřed pořádně vyvenčit, vyběhat a vyřádit a pak teprve nakrmit a pak klid nejméně půl hodiny a pak před spaním klidná procházka na vyvenčení? Průchod trávíci soustavou u psa trvá asi 10 hodin, večer krmit a ráno kadit je ideál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 15:10 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 19:32
Příspěvky: 13
Bydliště: Podbořany
milka píše:
Neměli by se psi napřed pořádně vyvenčit, vyběhat a vyřádit a pak teprve nakrmit a pak klid nejméně půl hodiny a pak před spaním klidná procházka na vyvenčení? Průchod trávíci soustavou u psa trvá asi 10 hodin, večer krmit a ráno kadit je ideál.

Vždy odpoledne (před jídlem) s ní jdu na delší procházku, poté dostane večerní jídlo a potom je ještě asi tak 3-4 hodiny puštěná, potom jí zavřu a ráno zase pustím ...

Chtěla jsem se teda zeptat, když má v boudě nakakáno a načůráno a já jí jdu pustit, jak se mám zachovat? Mám to nechat jen tak bez povšimnutí a zase uklidit a další den znova? Nebo co mám udělat, aby pochopila, že to je špatně ... A také - psy, kteří žijí v bytě, tak od večera vydrží přes noc nepotřebovat na záchod a jdou až ráno, jak jí to mám teda naučit, aby si zvykla že v noci ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 15:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Mně to nepřijde jako nějakej fyziologickej problém (leda by byla nemocná), právě že to není tak dlouhá doba, aby to normálně nevydržela. Takže se vám tím spíš snaží něco sdělit, nebo je to reakce na nějaký strach, stres. Vysvětlit jí, že je to špatně, by v takovém případě šlo dost ztuha (takže bych asi uklízení nadílky nijak nekomentovala). Chce to vypátrat proč to dělá. To my po netu nezvládnem. Je to váš pes, vy ho znáte nejlíp, tak hurá do toho - líp jí porozumět, jaké má sebevědomí, co jí v té boudě/kotci může vadit, čeho by se mohla bát nebo leknout...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 15:57 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 19:32
Příspěvky: 13
Bydliště: Podbořany
Zita píše:
Mně to nepřijde jako nějakej fyziologickej problém (leda by byla nemocná), právě že to není tak dlouhá doba, aby to normálně nevydržela. Takže se vám tím spíš snaží něco sdělit, nebo je to reakce na nějaký strach, stres. Vysvětlit jí, že je to špatně, by v takovém případě šlo dost ztuha (takže bych asi uklízení nadílky nijak nekomentovala). Chce to vypátrat proč to dělá. To my po netu nezvládnem. Je to váš pes, vy ho znáte nejlíp, tak hurá do toho - líp jí porozumět, jaké má sebevědomí, co jí v té boudě/kotci může vadit, čeho by se mohla bát nebo leknout...


No nemocná snad není. Nejvíce mě zaráží, že to dělá jen v noci do té boudy, opravdu nevím čím to může být ... i sme jí tu boudu třeba na měsíc zavřeli, aby tam nemohla. Jen co sme ji otevřeli hned první noc tam bylo nadělení... Nevím čeho by se mohla bát :( Myslíte, že jí tu boudu máme dám úplně pryč a nechat jí nějaký čas bez boudy a poté jí tam dát novou boudu? Nejvíce se obávám, že to bude dělat i do té nové a to už by byl fakt problém ... Nevím jak tomu zabránit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 16:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
A nebojí se v noci tmy? Proto tu potřebu udělá raději kryta boudou uvnitř?

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 16:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Možná prostě nechápe že bouda je její pelech a nechápe, že do kotce ano ale do boudy už ne. Když v té boudě stejně nespí tak jí nebere jako svůj pelech a když to má do kotce povolené, tak proč nekadit i do boudy. Prostě jí ta bouda připadá jako to nejlepší místo na večerní kadění. Možná by pomohlo jí naučit vůbec nedělat potřebu v kotci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 16:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
Nevím čeho by se mohla bát

To vědět ani nemůžeš, když s ní nejsi v noci venku, nevidíš, jak se chová, tváří.... Je to štěně, ne dospělý pes. Může přepnout na "noční režim", některý pes začne hlídat a zbystří a je jako hlídač nekompromisní, některý pes - v jejím případě štěně - znejistí a raději zaleze. A když se mu chce, udělá potřebu tam, kde se cítí být schovaný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 17:40 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 19:32
Příspěvky: 13
Bydliště: Podbořany
Vím, že tu boudu má jako WC, a tak myslíte, že by pomohla nová bouda?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 17:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jenom novou boudou neodstraníne příčinu, si myslím. Problém je, že nevíte co je ta příčina...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 17:52 
Offline

Registrován: pon 09. lis. 2009 19:32
Příspěvky: 13
Bydliště: Podbořany
Eva Štemberová píše:
Jenom novou boudou neodstraníne příčinu, si myslím. Problém je, že nevíte co je ta příčina...

No ... :( to nevím, jak mám zjistit, to bych s ní musela být 24 hodin denně a to nejde ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: stř 11. lis. 2009 18:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Většina z nás není se psem 24 hodin denně, ale snažíme se je poznat, porozumět jim a naučit se s nima účinně komunikovat. Sem na poradnu si nechodíme pro návody, ale spíš pro inspiraci a nakopnutí, co dělat líp. Jedině takové porozumění a vzájemná komunikace (a nebo nějaká náhoda) vám pomůže najít příčinu, proč to ten pes dělá. A bez toho se nehnete (leda že ta příčina, stejně jako se objevila "sama" zmizí...)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 11:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
LenkaH píše:
No ... :( to nevím, jak mám zjistit, to bych s ní musela být 24 hodin denně a to nejde ...

Snažila sem se řídit pořekadlem - co do psa v "dětství" vrazíš, v dospělosti se ti mnohokrát vrátí. Možná i z toho důvodu bych se snažila o co nejlepší prožití štěněcího věku psa, výchovu a seznámení s co nejvíce "bubáky" světa. Možná i u psa hlídače/kotcaře se vyplatí mít štěndo doma pod kontrolou, aby se naučilo a pod dohledem majitele zvládlo spoustu věcí od čistotnosti po třeba zákaz vykrádání ledničky. Zkusila bych aspoň o víkendu toho psa mít pod 24hodinovým dohledem a zjistit, co by tou příčinou mohlo být...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 10:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Co se týče nočních bubáků, nechal jsem si tady na hlídání stáda ovcí středoasiatku, jmenuje se Ket. Je jí rok a půl a je to hodně sebejistá fenka. Dá se říci že je až drzá, což mně samozřejmě vyhovuje a je to jeden z hlavních důvodů, proč jsem si ji nechal. Po druhém hárání se trošku změnila a začala se venku bát. Dokonce měla takovou krizi, že jsem se jí musel po nocích věnovat naplno, když se lekla i mně, jelikož jsem v tichu přicházel ze tmy. Také nechápu, jak se může tak velké a statečné zvíře sesypat, ale neřeším otázku "proč", jen hledám řešení a řeším situaci jako takovou, abych problém odstranil.
Často se v hlavách psů odehrávají pro nás nepochopitelné procesy, které je nezbytné řešit dřív, než se z nich stane skutečný problém. Pokud budeš chtít fenku pořádně přečíst, zavolej mi a přijeď s ní. Pak ti vysvětlím, co a jak, abyste předešli oboustranným omylům.

A víš co je nezajímavější, nejvíc se mi Ket teď bojí ovcí #-o ...ale dělám na tom, jinak tu budu mít dalšího mazla do postele a nic na hlídání stáda. :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Z kotce WC.
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 08:49 
Offline

Registrován: čtv 11. čer. 2009 08:05
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Dobrý den,
mám roční fenku rtw.Potřebuji poradit nikde jinde se mi nevyčůrá a nevykaká než v kotci přímo u branky.Přes den je zavřená v kotci, ale dopoledne a odpoledne chodíme na procházky(není pořád na vodítku), v noci může běhat po celém oploceném pozemku.Ale když má potřebu vždy se vrátí do kotce a tam jí vykoná přímo ve vchodu do kotce.Je to normální?
Nejvíce mi vadí, že to udělá přímo u branky a pak v tom skáče a je celá voňavá od ......
Jak ji naučím, dělat potřebu na nějaké jiné místo v kotci, je dost velký. V druhém kotci odděleném mám 9-ti letého rtw Ártíka a ten vykonává potřebu venku, nebo když to nezvládne tak v rohu.
Děkuji za rady Pavlína.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Z vlastní boudy WC
PříspěvekNapsal: ned 02. pro. 2012 08:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
Ahoj všichni. Už jste mi tady párkrát dobře poradili tak jsem tady zase :oops: Sunny 8měsíců NO začala kadit a čůrat v boudě. Je naučená chodit na jedno místo venku na dvoře a bez problémů to zvládá jak na povel tak samostatně. Je celý den puštěná a zavíráme jí jenom na noc. Teď hárá tak proto. A ona si z boudy udělala záchod. Zavírám jí kolem devátý večer po vykonání obou potřeb a ráno v sedm jí zase pouštím. Udělala to už jako štěně, ale pak byl dlouho klid. Začíná mrznout a nevím jestli je pro ní dobrý aby spala jen na dece před boudou :cry: Taky když je celej den puštěná tak mi večer přijde taková unavená. V kotci si přes den zdřímla a byla pořád čilá. Začínám bejt bezradná a taky asi začínám pochybovat o smyslu kotce. Díky za rady jak s tím bojovat. Jinak je poslušná a zlatá!!!!

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!