Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 10:25 
Dobrý den, pročela jsem si příspěvky s tématem nečistotnosti psa, trochu mi vaše příspěvky pomohli za to děkuji, přesto jsem ale řešení na můj problém zde nevyčetla. Mám 3 letého čínského naháče, který vykonává potřebu doma v závislosti na momentální situaci. Tzn., že využívá kakání a čúrání jako by k našemu potrestání, nebo k projevení toho že se mu něco nelíbí. Má to jistou pravidelnost, pokud ho např. vyvedu z pokoje, že chceme být s přítelem na chvíli sami, tak bezprostředně po poslání do druhého pokoje na místo se mi vykaká za sedačku, stejně tak, když ho nechám samotného doma a jdu třeba na nákup,nebo odskočím jen na dvě minuty, ihned něco počůrá. Snažím se ho nerozmazlovat a nastavit pevná pravidla, ale téměř každý den po příchodu z práce nacházím překvapení. Byt to začíná pěkně demolovat a já začínám být bezradná. V únoru se stěhuji do nového podnájmu a tam si toto nemůžu dovolit. Prosím poraďte jak toto pejska odnaučit? Při činu ho nemám téměř šanci odčapnout,jelikož potřebu vykoná v mé nepřítomnosti,nebo tak abych ho neviděla, navíc jsem učinila zásadní chybu a pejsek se již při mém příchodu bojí, že dostane zase sekec. :-( . Situace je o to složitější že v bytě ještě bydlí má sestra, která ho mývá na víkendy a do výchovy zasahuje tím, že ho za to trestá. Děkuji moc za radu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 10:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
mrkněte se ještě na sekci "nesamostatnost". A sestře to trestání zakažte nebo se přestěhujte co nejrychlejš.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 10:39 
Děkuji za rychlou reakci,a odkázání na nesamostatnost .. vím, že to zasahování od sestry není dobré, ale ona ho nemá moc ráda, právě kvůli tomuto problému, dokonce po ní prý už chňapnul, když ho chtěla vytáhnout z podstolu, kde se před ní schoval. Odstěhování se blíží, ale napřed ho toto musím naučit :-(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 10:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
troufám si říct, že ho to neodnaučíte, pokud do toho bude vaše sestra nadále tímto způsobem zasahovat

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 14:54 
Offline

Registrován: úte 12. srp. 2008 13:01
Příspěvky: 12
Bydliště: Zlín
znamí mají podobný problém,jen s tím rozdílem že pejsek jim to dělá před očima.např. nedostane piškot tak jde a natruc očurá zeď.soudím že hlavní problém bude v tom že je rozmazlený.je to tak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 06:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ano, v tomto případě se jedná o gesto vztyčeného prostředníku, což znamená naprostou ztrátu respektu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 13:21 
Offline

Registrován: úte 12. srp. 2008 13:01
Příspěvky: 12
Bydliště: Zlín
a jak v tomto případě jednat s takovým "spratkem"?podotýkám že psík je to docela malý,pražský krysařík tuším..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Změnit k němu přístup, v klidu bez řvaní vyžadovat poslušnost na první povel a když se mu ta noha zvedá, něco vhodného po něm hodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 14:29 
Offline

Registrován: úte 12. srp. 2008 13:01
Příspěvky: 12
Bydliště: Zlín
podotýkám že psík vžycky za takovou truc akci dostane na zadek,což asi není nejlepší rešení že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 14:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč ho bít? Když už se člověk rozhodne trestat, proč takhle? To znamená, že on zvedne nohu, pak ho někdo chytí a pak ho uhodí. Nepředpokládám, že se to stihne do dvou vteřin po tom, co on tu nohu odlepil ze země a pak to celé považuju za špatné a zbytečné.
Chce to začít být důsledný, pracovat na přivolání a poslušnosti na první povel, neopakovat povely, ale mechanicky mu pomoct s jejich splněním. Zachovat klid a pohodu, ale nastavit mu jasné mantinely, co smí a co nesmí a trvat si na tom. Mít ho doma třeba na obojku a na tkaničce od bot, při jeho velikosti, ale mít možnost ho mít pod kontrolou. Když po něm v reálném čase něco hodí, je to lepší, protože je to správně načasované a jemu bude jasné, že na něj dosáhnete i na dálku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 16:23 
Offline

Registrován: úte 12. srp. 2008 13:01
Příspěvky: 12
Bydliště: Zlín
díky moc za reakce,zkusím je navést tím správnym směrem jak se k psíkovi chovat.myslím že křik a bití není zrovna to pravé,navíc když je to ještě štěndo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pát 18. zář. 2009 21:33 
Offline

Registrován: sob 12. zář. 2009 01:35
Příspěvky: 2
Bydliště: Karviná
Ahojky. mám podobný problém, náše 7 měsíční štěně (am.pitbul x bílý boxer) je bezproblémů-nečurá a neníčí nic, ale jen když jsme doma. Jakmile odejdeme čeká náš domá dáreček v podobě loužičky,hovínka nebo něčeho zničeného.
Já si osobně myslím, že to je z velké části tím, že ve 4 měsících,kdy se měl učit samostatnosti, tak přítel měl nemocenskou tak sním byl neustále doma a pak já měla zkouškové takže taky doma. Ale nic jsem nezanedbávali, učili jsme ho chodit ven tak jako našeho staršího pejska(trpasličí pinč-2roky) u pinče jsme to dělali tak, že jsme s ním chodili co dvě hodiny i v noci ven a do ¨14 dní vydržel doma nečůrat. Ale s pitem tohle jaksi nezabíralo.nezabíralo vynadání za špatnost, ani odměny za vyčůrání venku. Dodneška se to nenaučil, jsme z toho už smutní. Sice mi teď znova začala škola, takže si zvyká, že bývají doma sami těch 6-8 hodin. Hodněkrát už nás překvapil, že udělal jen malinkou loužičku nebo nic, ale to je tak 4x do týdne. Jinak vždy příjdu domů a první co je jdu s nimi ven a pak hned uklízím to, co nám zanechal. :oops:
Myslíte, že se to časem dá do úplného pořádku? Nebo mi můžete poradit co mohu ještě zkusit?

Děkuji za případné odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pon 21. zář. 2009 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
7 měsíců je ještě poměrně málo a 6-8h poměrně moc. taky bych tam viděla trošku nesamostatnost tak bych se možná zaměřila i tímhle směrem

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 22. zář. 2009 12:54 
Offline

Registrován: sob 12. zář. 2009 01:35
Příspěvky: 2
Bydliště: Karviná
ajka píše:
7 měsíců je ještě poměrně málo a 6-8h poměrně moc. taky bych tam viděla trošku nesamostatnost tak bych se možná zaměřila i tímhle směrem



děkuji za odpověď. Mám se kouknout na nesamostatnost co se tam píše nebo mi můžete hodit nějakou radu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 22. zář. 2009 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
projeď si tam ty témata rad je tam víc než dost

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pes si chce něco vynutit
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 10:52 
Offline

Registrován: úte 06. říj. 2009 18:20
Příspěvky: 1
Bydliště: Chotěšov
Ahoj, máme zhruba roční fenu a. buldoka. Problémjeme je u ní to, že už od mala požírá svoje výkaly, a to když je na svém místě - v přesdíni - sama. Ať už je to v noci nebo přes den. Protože je doma sama přes den asi tak 7 hodin(někdy déle), má svůj záchůdek, do kterého jde, když už to nemůže vydržet. Někdy - udělá to, že se do záchoda vykakaá a pak si tu "dobrotu" odnese do pelechu, kde jí sežere. Postupně jsme došli k tomu, že to je způsob, jakým se utěšuje, že nemůže být mimo předsíň. Zkusili jsme jí párkrát nechat doma, jako omylem dovřít dveře do obýváku a vždycky bylo čisto a bylo znát, že spala v křesle, které má zapovězené. Učili jsme ji , jak říkáte "počítat do dvou" - když je hodná, necháme jí otevřeno do obýváku a děláme, že jsme nepoznali, žebyla v křesle, když je hnusná, tak jí prostě necháme v předsíni. A to celý den, ona tam leží, ví že za námi nesmí, když zlobila, ani se nesnaží za nimi lézt, jen smutně kouká. Když jsem ji začali pouštět přes den do obýváku (ona si myslí, že je mazaná, protože když nás slyší se vracet, tak rychle přeběhne na místo haha) začala o to víc zlobit v noci(tzn. ráno je hovínko v pelechu a jejím žaludku). Mám trochu pocit , že se domáhá, abychom zapoměli zavřít i vnoci a že nás prokoukla, že necháváme nedovřené dveře schválně. Co myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jak často venčíte? jak dlouho venčíte. jak často krmíte? fena v jednom roce by měla 7h zvládnotu v pohodě bez ptořeby venčení. kolik hodin denně jí věnujete? čím krmíte?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 14:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Myslím, že ste jí v tom udělali pěkný guláš. Máte tam spojitosti, které vidíte vy, ale psice absolutně ne. Nedokáže si spojit, proč je jednou byt povolen, jindy zapovězen a pod.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pes žárlí
PříspěvekNapsal: pon 28. pro. 2009 12:45 
Offline

Registrován: ned 20. pro. 2009 17:50
Příspěvky: 1
Bydliště: strakonice
Dobrý den.Mám problém se psem Mám fenu 4roky starou má 12kg,a je to kříženec špice s labradorem.
Máme 9měsíců starou dcerku a pes začal žárlit.Začala nám občas kakat a čůrat v obýváku na koberec,a ted to dělá i u holky v pokojíku.Třeba jen trošku,ale udělá.Je na něm vidět,že když jí chci potrestat ví o co jde a začne ustupovat,ale dostane na zadek jen lehce.Ona trpí asi rok parousnicí,tak bere léky.Nevím jestli i to může mít vliv na chování psa.Snažím se jí věnovat maximální pozornost ale asi to je málo.Nedávno jsem byl svědkem kdy naše holka lezla a aniž by se dotkla psatak se po ní ohnala.Nevím co to do ní vjelo,ale to bylo poprvé.Jinak si sní hraje,může jí tahat za chlupy a pes si jí ani nevšimne.
Bylo by možné dát si doma krabici s pískem,že by pes si došel do písku?Se psem chdím každou chvíli i několikrát za noc.
Budu rád pokud by jsme společně mohli tento problém vyřešit.
Doma mi každý říká at jí dám pryč,ale není to tak jednoduché jak si každý myslí.Děkuji za odpověd, Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pon 28. pro. 2009 19:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Na co že fena bere léky?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pon 28. pro. 2009 20:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Předpokládám, že epilepsii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pon 28. pro. 2009 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
v každém případě bych vyhradila prostor "pouze psí", kam se pes bude moci schovat kdykoliv bude mít dítěte plné zuby - samozřejmě je potřeba to psu nejprve ukázat, tedy když vidíte že už ho hra přestává bavit, sami ho na místo odešlete a dítěti nedovolte jít za ním. Nikdy je nenechávejte bez dozoru!
Promyslete jestli fenu oproti dřívějšku nezanedbáváte - takové omezení, pokud je nutné, by mělo přijít postupně, před příchodem dítěte - snažte se ji na procházkách unavit.
A samozřejmě by bylo vhodné nejprve vyloučit zdravotní důvody


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 30. pro. 2009 07:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Těch problémů souvisejících s tímto, tam bude mnohem víc, proto si nemyslím, že tohle vyřešíme po netu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2010 10:35 
Offline

Registrován: pát 18. pro. 2009 11:51
Příspěvky: 3
Bydliště: Hradec Králové
Dobrý den, mám se svým pejskem podobný problém. Je to 8letý ridgeback. Z přečtení podobných problémů tady jsem vyčetla, že většinou pejskci doma nechávaly nepořádek v souvislosti s nějakou změnou, popř. už od malička. Nás však tento problém začal trápit až po 8 letech soužití. Žádná změna v našem životě nenastala, ale už od prosince vždy, když je pes doma sám, vyčůrá se nám v předsíni. Doma ho necháváme samotného po celých 8 let a vždy je sám tak max. 3 hodiny. Na čase ale nezáleží, protože to stihne i během jedné hodiny, takže to evidentně dělá na truc. Dnes po příchodu domů jsem opět našla louži a dokonce po bytě roztahal i odpadky. Netrestáme ho za to a vždy jen tiše uklidíme, co natropil. Má sice možnost být na zahradě, ale bojíme se, aby v téhle zimě venku nenastydl, když je zvyklý být s námi v bytě. Předem děkuji za jakoukoliv radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2010 10:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokud jste si opravdu přečetla osatatní příspěvky, tak první poznatek byste měla, že to pes NEdělá na truc! Píšete, že začal v prosinci. Jakou má reakci na rachejtle, dělobuchy?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2010 12:11 
Offline

Registrován: pát 18. pro. 2009 11:51
Příspěvky: 3
Bydliště: Hradec Králové
Sice to začalo v prosinci, ale s rachejtlemi to nemá nic společného. Bouřka, rachejtle, petardy ani jiný hluk mu nikdy nevadil-na takové věci nereaguje žádným způsobem, takže předpokládám, že mu ani nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2010 12:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dobře, tak nějaký jiný důvod (na truc to opravdu není :wink: ). Zdravotní (pochybuju), háravice v baráku nebo okolí, napadneí psem, špatný zážitek... Po netu na to nejspíš nepříjdem, to musíte vy. Ale asi bych, na vašem místě, odznova začala se samostatností. Odejít na pět minut, postupně prodlužovat dobu. Neloučit, nevítat, pořádně utahat...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2010 12:57 
Offline

Registrován: pát 18. pro. 2009 11:51
Příspěvky: 3
Bydliště: Hradec Králové
Dobře, zkusíme to. Pořád přemýšlím, co za změnu se stalo, ale opravdu nic mě nenapadá. Ani žádný traumatizující zážitek nezažil. Nevěděla jsem, že se psem se nesmím ani loučit ani vítat..proč se to nemá dělat? Ještě dejme tomu to loučení, ale copak mu vítáním nedávám na srozuměnou, že je pašák, že tu byl celou tu dobu sám hodný?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2010 13:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Odchod je něco úplně normálního, stejně tak příchod, tak proč kolem toho dělat divadlo? :wink: Závisláka, co stresuje, tím ještě víc rozhodíš. Proto se to nedělá. Samozřejmě pokud máš psa v pohodě, tak přežije i rozumné přivítání "Ahoj pes, jak ses měl?" Ale jelikož se u vás objevil tenhle problém až teď, já osobně bych začala úplně od začátku, bez vítání loučení... aby se to zase rychle vrátilo do normálu. Ale jsem zvědavá, co napíšou ostatní.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 17:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Zdravim, potřebovala bych poradit : mám psa- bordera, 17 měsíců, od mala bydlí v kotci (domů ho téměř nebereme- bratr je alergik), ven chodí několikrát denně, celkem rychle se naučil čistotnosti u sebe v kotci, jen vyjmečně se stane, že se tam vyvenčí. Nikdy jsem neměla problém brát ho s sebou k někomu, kde mohl spát se mnou v domě, nestávalo se, že by se tam vyvenčil. Ale přítel se před pár měsíci nastěhoval do domečku, má tam půlroční čubinu křížence, která se dost rychle naučila čistotnosti a umí si říct, když potřebuje ven. Psi mají pro sebe dolní patro, kde se netopí, a místo mají za dveřmi nahoře. Jsou v chladnu, aby můj pes nespal pár dnů v boudě venku a pak zas pár nocí v teplíčku s nama v pokoji. Občas se stalo, že jsme ráno objevili nějakou loužičku, či bobek, řešili jsme to tak, že jsme chodili venčit později večer a ráno si přivtávali. Ale v poslední době je načůráno i nakakáno pokaždé. Jsou občůrané rohy a bobky jsou podle všeho taky od mého psa. Zkoušela jsem venčit po 23. hodině a vstávala už ve 4, abych ho vzala ven, ale stejně už tam bylo načuráno i nakakáno =(. Jen pejsek byl šťastný, že už se jde ven. Zkoušet ho utahat je poněkud nereálné i po DT longu mu stačí 3 hodiny spánku a šel by ho znovu. Kdybych tam s ním byla celou noc, tak se ode mě nehne a nic nevyvede. Už nevím, co s ním a přítele už to taky dost vytáčí.
Dík moc za radu

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
typla bych si to na separační uzkost- strach z odloučení rpostě v určitém stavu nesamostatnost

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 18:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
A nějaká rada co s tím???

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 18:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
viz příslušná sekce o nesamostatnosti. možná ybch se nebála těch přechodů teplo zima a nechala ej spát s váma

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 20:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ajko, že by se nebál sám v kotci a bál se s druhým psem v domě? Ne že bych věděla co s tím, ale tohle mi přijde divné


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 20:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Dát tam webkameru, číhat, a jakmile se nahrbí, "přerušit nežádoucí činnost"?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Moc děkuji za rady :-) .
Sekci o nesamostatnosti přečtu. A raději bych ten problém vyřešila, než se mu tak nějak vyhla tím, že bych si ho brala přes noc k sobě...
Webkamera není špatný nápad, jen prostory jsou poněkud rozsáhlejší (místo za dveřma, schody, takové mezipodlaží, další schody, prostor kolem schodů a předsíň, jinam už se dá zavřít). Takže provedení by bylo trochu komplikovanější, ale zkusíme to nějak pořešit :-) .
A právě mi taky přišlo divné, že by se tam bál. Je celkem taková samostatná jednotka a to nejen doma, tahám ho s sebou skoro všude a nikdy nebyl problém ho kdekoli nechat atd. Všude nemohl spát se mnou v jedné místnosti, tak byl někde sám - dostal svou deku a byl v klidu. Tam navíc není sám, ale s čubinou, kterou zbožňuje...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 22:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tereza Leciánová píše:
...prostory jsou poněkud rozsáhlejší...
Aha, a to tam dělají všude? I v okolí pelíšku? Ještě mě teda napadá, jestli by ty prostory nešly zmenšit, třeba je zavřít do jedné menší místnosti - slušné zvíře si svoje místo na spaní neznečistí. A samozřejmě všechno umejt a přestříkat něčím, co zlikviduje pach moči - obyčejné umytí nestačí, pes to cítí dál, ale to určitě víte...
Mně to přijde, jako že jedno psisko ten blbý nápad dostalo a to druhý to od něj chytilo, a teď se vzájemně přeznačkovávají.
Je to samozřejmě jen střelba od boku, ale třeba tě na základě toho něco rozumnýho napadne 8-[

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
petro právě že si to umím představit- není tam ještě uplně doma je to rpo něj něco nového a příjde mi to pravděpodobnější než že nevydrží

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 11:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A jinde vydřží? Čím krmíte? Nezměnili jste grnaule?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 16:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Zita: Kolem pelíšku si udržují čisto, už jsem přemýšlela,jak zaterasit schody, aby nemohli nikam dolů, kde nechává ty své dárečky. A jsem celkem převědčená, že to dělá jen můj pes.
Eva: Každý krmíme něčím jiným, já asi před měsícem přešla na Purinu z K9, je pravda, že začal kadit častěji, ale i tak vydržel, před 2 týdny jsme byli na DT, spali jsme u kamarádky 2 noci, psi byli zavření sami v místnosti, kde nikdy dřív nebyli a nic. A navíc to nezačalo z ničeho nic, první se někdy objevila nějaká ta loužička, nebo hromádka, ale postupně to bylo častěji a častěji a teď už je pravidlo, že je ráno dole loužička i hromádka :-(.

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 19:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ptala jsem se proto, že je možnost - horší krmení = víc odpadu, víc soli = víc vypité vody. A pokud si přes noc hrajou, tak se zvýší peristaltika i příjem vody. A když mu to prošlo jednou, dvakrát, tak už si nedělá starosti a klidně se vyprázdní uvnitř. Je to jen jedna z možností... zkuste je utahat tak (nebo oddělit), aby večer spali. Nebo je vzít k sobě. Taková změna teplot by zdravému psu neměla dělat potíže.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 21:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Super, dík moc za rady :D .
Brzo mi nynější granule dojdou, tak přemýšlím, že veznu buď Stone Crick (když mají tak dobrou chutnavost a stravitelnost), nebo K9 zátěžovku, které vím, že mu chutnají a byla bych ráda, kdyby přibral.
Většinou spolu lítají celý den, chodíme na prochajdy a za dalšíma pesanama, takže čubina skoro vždy večer lehne a spí až do rána. Mívám problém ji vůbec vytáhnou z pelíšku, když je beru ven pozdě večer nebo brzo ráno. Tu zatím není problém utahat, jen ten můj blbounek neustále vymýšlí co by prováděl, každou chvíli se někam přesunuje (má na obojku víc známek,tudíž cinká a jde poznat, že je to on a že zas někam jde).
Asi nějak zaterasíme ty schody, aby nemohl až dolů, kam si nejpíš chodí hrát a taky se večit.
Mít je u sebe není jen problém toho, že by to nezvládl zdravotně, ale je mu tam dost horko, občas je tam vezmeme přes den, chvilku je šťastný, ale po pár minutách odchází ke dveřím, funí a chce pustit. Často ani přes noc neleží s čubinou na vyhřátém místečku hned za dveřma od kterých jde teplo, ale na podlaze v mezipodlaží.
Uvidíme, jestli se něco změní, když přejdeme na jiné granule a omezíme prostor k lítání (schody jsou pravděpodobně pro urychlení peristaltiky perfektní).
Ještě jednou díky :-)

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 21:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hele, možná, že jsem na to kápla, ale možná, že se vám problém nevyřeší - zvyk je prevít. A co takhle nechat otevřeno i k vám do pokoje? Pes může být na chodbě, ale může si i přijít. Nebo by byla v pokoji moc velká zima?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 22:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
No uvidíme, za pokus to stojí :-) . A kdybychom nechali otevřené dveře, tak buď zmrzneme (možná ne teď , ale za pár týdnů určitě), nebo protopíme 5krát tolik. A myslím, že by se klidně chodil dál venčit dolů bez ohledu na to, jestli jsou dveře k nám otevřené, nebo zavřené...
Díky :-)

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: sob 06. lis. 2010 07:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tereza Leciánová píše:
...Brzo mi nynější granule dojdou, tak přemýšlím, že veznu buď Stone Crick (když mají tak dobrou chutnavost a stravitelnost), nebo K9 zátěžovku, které vím, že mu chutnají a byla bych ráda, kdyby přibral...
S tou zátěžovou K9 bych byl opatrný, jestli je ten pes stresák, tak ti to tam pěkně zaneřádí, protože to pořádně nestráví. Když už, přidej ostropestřec mariánský, detaily viz zdejší vyhledávač.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 17:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Přítel byl na návštěvě u svojí matky, měl s sebou Šivu (už tam několíkrát byla). Prý se tam uprostřed pokoje, zničehonic vykálela, jakoby byla venku nebo co. Doma nikdy nic takového neudělala, a to jsme se báli, že bude z útulku zvyklá kálet kde se jí zachce. Průjem neměla, to bych ještě pochopila, že to nevydržela nebo tak. Nechápu, co to bylo za zkrat ? Přece tohle pes neudělá jentak. Může to být projev vztyčeného prostředníku ? Několikrát jsem zde četla, že podvědomá myšlenka může způsobit všelicos. Pravdou je, že udělala to, co si o své skorotchýni myslím :oops:

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Čůrání v pelechu..po 3 letech
PříspěvekNapsal: úte 01. bře. 2011 11:57 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 23:50
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Ahoj,máme momentálně velmi zásadní problém s naším 3í letým AST.
Už 14 dní každé ráno schválně čůrá v pelechu,takže denně peru ty počůrané deky.Mám malé 18i měsíční dítě a samozřejmě,že se mi tato schválnost nelíbí. :hnev:
Před 14 dny jsme s přítelem otevřeli vlastní prodejnu a tím začal přítel vstávat o hodinu později než dosavadní 2 roky.Se psem se začalo chodit i večer později,aby to s přehledem vydržel.Takže se s ním ráno chodívá o hodinu déle než byl do teď zvyklý,ale časové rozmezí od posledního venčení zůstalo stejné.Když se vzbudím já a syn tak v té chvíli se pes zvedne a začne čůrat do pelechu a ještě je schopný u toho na mě vyloženě civět,takže to vyloženě dělá naschvál a ne,že by byl nastydlý,jak jsme si první den mysleli.Vůbec nevíme co to s ním je.Žádná jiná změna neproběhla.O víkendu ovšem zůstal rituál v pořádku,takže o víkendu doma nečůrá. :hmm: Jde pouze o to ranní močení v týdnu.Nechápeme co a proč to dělá.Můžete mi prosím poradit co s ním?Děkuji Lucie

_________________
Pes je zvíře,které bylo Bohu tak milé,že je dal člověku jako věrného spojence,jako anděla strážného


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čůrání v pelechu..po 3 letech
PříspěvekNapsal: úte 01. bře. 2011 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Examantha píše:
začal přítel vstávat o hodinu později než dosavadní 2 roky.Se psem se začalo chodit i večer později,aby to s přehledem vydržel.Takže se s ním ráno chodívá o hodinu déle než byl do teď zvyklý,ale časové rozmezí od posledního venčení zůstalo stejné.Když se vzbudím já a syn tak v té chvíli se pes zvedne a začne čůrat do pelechu a ještě je schopný u toho na mě vyloženě civět,takže to vyloženě dělá naschvál .... o víkendu doma nečůrá.

Ahoj
osobne bych v to hned nevidela schvalnost.. Mozna se jeste jen neprizpusobil jeho biorytmus. Podle mne nejde uplne o to, ze vydrzi pres noc stejny pocet hodin, ale ze byl zvykly v urcitou hodinu vstavat a curat. Takze je opravdu mozne, ze jak se vzbudi a vstane, tak to proste neudrzi (nejspis taky cura na fenecku a je pod nim dost velka louze, ze jo?). Cemu podle mne nasvedcuje i to, ze kdyz jde o vikendu tak jak byl zvykly, tak je vse v poradku.
Co kdyby jste zkusili tu hodinu posouvat postupne a ne narazove? Jit s nim tak jak byl zvykly o tu hodinu driv, pak to posunout o 10 minut, vydrzet tak par dni, znovu to posunout, vydrzet par dni..

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čůrání v pelechu..po 3 letech
PříspěvekNapsal: úte 01. bře. 2011 15:36 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 23:50
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
nejspis taky cura na fenecku a je pod nim dost velka louze, ze jo?

Díky za odpověď!Přesně tak jako fenečka,neznačkuje,ale prostě čůrá..myslela jsem si to,že bude lepší postupně ho naučit na nový rytmus..ale z prvu by mě nenapadlo,že hodina udělá tak veliký zmatek v jeho biorytmu a že se s tím bude vyrovnávat celkem dlouho..tak uvidíme hned zítra..ještě mě napadlo,že těch 14 dní přítel vstává bez budíku,protože ho budím já,tak třeba mu chybí i tenhle zvuk,který měl naučený :hmm: že jakmile se ozval,šlo se za 15minut ven..

_________________
Pes je zvíře,které bylo Bohu tak milé,že je dal člověku jako věrného spojence,jako anděla strážného


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čůrání v pelechu..po 3 letech
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 13:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Examantha píše:
nejspis taky cura na fenecku a je pod nim dost velka louze, ze jo?

Díky za odpověď!Přesně tak jako fenečka,neznačkuje,ale prostě čůrá..myslela jsem si to,že bude lepší postupně ho naučit na nový rytmus..ale z prvu by mě nenapadlo,že hodina udělá tak veliký zmatek v jeho biorytmu a že se s tím bude vyrovnávat celkem dlouho..tak uvidíme hned zítra..ještě mě napadlo,že těch 14 dní přítel vstává bez budíku,protože ho budím já,tak třeba mu chybí i tenhle zvuk,který měl naučený :hmm: že jakmile se ozval,šlo se za 15minut ven..

No tak v první řadě je už chyba stereotyp.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!